Sega Neptune

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sega Neptune
Typ konsola gier wideo
Producent Sega
Generacja piąta
Premiera anulowano
Nośniki danych kartridż
Kontrolery gamepad
Następca Sega Dreamcast

Sega Neptune we wczesnych fazach projektu znana jako Genesis 32X System[1] – niewydana konsola gier wideo, tworzona przez firmę Sega, miała być dostępna na rynku pod koniec 1995 roku.[2] Konsola była hybrydą 16-bitowej konsoli Sega Mega Drive i 32-bitowego rozszerzenia do niej - Sega 32X, łącząc oba te komponenty w jednej obudowie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Powodem stworzenia konsoli miało być to, że dodatek Sega 32X był bardzo drogi i wadliwy, połączenie go w jednym modelu z oryginalnym system pozwalało rozwiązać ten problem. Neptune dzięki temu, że Sega wykorzystywała gotowe komponenty i nie musiała projektować nowych miała być stosunkowo tania(około 150 dolarów[3]), poza tym nowa konsola miała zostać pozbawiona wszelkich problemów, które pojawiały się w 32X.

Ostatecznie firma Sega zrezygnowała z produkcji konsoli, było to spowodowane tym, że inna konsola od Segi - Sega Saturn przeszła fazę testów i była już gotowa na wydanie na rynku, oraz to, że sprzedaż dodatku Sega 32X nie była zbyt wysoka co nie było dobrym prognostykiem dla Neptune.[4] Sega uznała więc, że nie będzie zbyt dużego zainteresowania konsolą Neptune wśród graczy i porzuciła projekt.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. segaretro.com. [dostęp 2016-07-01].
  2. segaretro.com. [dostęp 2016-07-01].
  3. segaretro.com. [dostęp 2016-07-01].
  4. consoledatabase.com. [dostęp 2016-07-01].