Wikipedia:Prośby do administratorów: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
:: Dla jasności przytoczę słownikową definicję insynuacji. Jest nią ''niezgodne z prawdą przypisywanie lub wmawianie komuś pewnych postępków, myśli bądź intencji''. W wypowiedzi autora wątku mamy do czynienia z bardzo wyraźnym, fałszywym przypisaniem postępku, które choć oparte tylko na przypuszczeniu (tzn. nie do końca pewne, domyślające się), próbuje fakt tego rzekomego postępku (nietrafnie) uprawdopodobnić, nie przedkładając ponad to żadnych dowodów. To jest oczywiście soft, ale ewidentnie insynuacja. Pozdrawiam. [[Wikipedysta:Francesco 13|Francesco 13]] ([[Dyskusja wikipedysty:Francesco 13|dyskusja]]) 03:22, 21 paź 2020 (CEST)
:::Gdy składasz doniesienie na policję w jakiejś sprawie, to przeważnie nie przynosisz ze sobą dowodów, a to raczej ta analogia (i "policja" sprawdziła czy coś jest na rzeczy). Wniosek do CU był jak najbardziej prawidłowy. Jeżeli istnieją "dowody", to po co w takim razie CU? :) W ten sposób to działa – jeżeli użytkownik podejrzewa obchodzenie blokady (bądź inne łamanie zasad) to składa odpowiednio uargumentowany wniosek, tak też się tutaj stało. Potrafię sobie wyobrazić, że ani sprawdzenie ani posądzenie to nie są rzeczy miłe – dlatego staramy się używać narzędzi Checkusera oszczędnie (np. ja teraz nie sprawdzam czy inaczej widziałbym sprawę niż Ptjackyll). Na szczęście nie przypominam sobie, by kiedykolwiek ktoś nadużywał tego typu wniosków i oby tak zostało na przyszłość. Dla bota: {{załatwione}} [[Wikipedysta:Nedops|Nedops]] ([[Dyskusja wikipedysty:Nedops|dyskusja]]) 03:25, 21 paź 2020 (CEST)
::::Tak, ale treść wniosku składanego na policję, oraz odpowiedź policji nie jest publikowana na ogólnodostępnym forum, i dopóki nie dowiedzie się winy osoba podejrzewana/oskarżona ma prawo do zachowania anonimowości, tak aby nie doszło do jej oczernienia. Być może zawiodły mechanizmy tego typu zgłoszeń w pl Wiki. W każdym razie - autor wątku zabrał głos w mojej sprawie publicznie, a więc mam prawo na niego odpowiedzieć. Jego sugestywne "podejrzenie" spełnia znaomina insynuacji. Proszę, nie skreślaj tego co napisałem pod zarzutem że to już "po zakończeniu dyskusji", bo sam arbitralnie zakończyłeś dyskusję minutę po własnej odpowiedzi, nie pozostawiając możliwości repliki. Pozdrawiam. [[Wikipedysta:Francesco 13|Francesco 13]] ([[Dyskusja wikipedysty:Francesco 13|dyskusja]]) 03:32, 21 paź 2020 (CEST)
 
== Khan Tengri cd. ==

Menu nawigacyjne