Mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym organizowane są przez Międzynarodową Unię Pięcioboju Nowoczesnego. Zawody mężczyzn rozgrywane od 1949 co roku (do 2000 nie rozgrywano ich w roku olimpijskim), natomiast zawody kobiet – od 1981 również co roku.

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata 1949-2013[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Węgry 50 41 31 122
2.  Polska 34 16 17 67
3.  ZSRR 32 25 14 71
4.  Rosja 17 22 18 57
5.  Wielka Brytania 15 14 13 42
6.  Francja 11 7 11 29
7.  Szwecja 10 15 11 26
8.  Niemcy 9 16 17 42
9.  Włochy 9 16 16 41
10.  Litwa 7 7 9 23
11.  Stany Zjednoczone 6 6 8 20
12.  Dania 5 1 3 9
13.  Czechy 4 9 10 23
14.  Ukraina 4 3 5 12
15.  Białoruś 3 7 9 19
16.  Chiny 2 5 4 11
17.  Korea Południowa 1 3 4 8
18.  Meksyk 1 1 1 3
19.  Kanada 1 0 0 1
20.  Finlandia 0 9 3 12
21.  Szwajcaria 0 4 2 6
22.  Czechosłowacja 0 1 3 4
23.  Egipt 0 1 2 3
23.  Łotwa 0 1 2 3
25.  Brazylia 0 1 1 2
26.  Argentyna 0 1 0 1
27.  NRD 0 0 2 2
27.  Rumunia 0 0 2 2
29.  Bułgaria 0 0 1 1
29.  Chile 0 0 1 1
29.  Kazachstan 0 0 1 1

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1949 Szwecja Sztokholm Szwecja Tage Bjurfeldt Finlandia Lauri Vilkko Finlandia Victor Platan
1950 Szwajcaria Berno Szwecja Lars Hall Włochy Dulio Brignetti Finlandia Lauri Vilkko
1951 Szwecja Helsingborg Szwecja Lars Hall Finlandia Lauri Vilkko Szwecja Torsten Lindqvist
1953 Chile Santo Domingo Węgry Gábor Benedek Węgry István Szondy Stany Zjednoczone William André
1954 Węgry Budapeszt Szwecja Björn Thofelt Szwajcaria Werner Vetterli Węgry István Szondy
1955 Szwajcaria Zurych Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Konstantin Salnikow Finlandia Olavi Mannonen Węgry Aladar Kovácsi
1957 Szwecja Sztokholm Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Tarasow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Tatarinow
1958 Wielka Brytania Aldershot Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow Finlandia Kurt Lindeman Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Tarasow
1959 Stany Zjednoczone Hershey Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow Węgry András Balczó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Tarasow
1961 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ivan Derygin Węgry András Balczó
1962 Meksyk Meksyk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Edward Zdobnikow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow Węgry Ferenc Török
1963 Szwajcaria Magglingen Węgry András Balczó Węgry Ferenc Török Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow
1965 Niemiecka Republika Demokratyczna Lipsk Węgry András Balczó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Nowikow Węgry Ferenc Török
1966 Australia Melbourne Węgry András Balczó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Miniejew Węgry Ferenc Török
1967 Szwecja Jönköping Węgry András Balczó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Stasis Saparnis Szwecja Björn Ferm
1969 Węgry Budapeszt Węgry András Balczó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Borys Oniszczenko Szwecja Björn Ferm
1970 Niemcy Warendorf Węgry Peter Kelemen Węgry András Balczó Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Borys Oniszczenko
1971 Stany Zjednoczone San Antonio Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Borys Oniszczenko Węgry Zsigmond Villányi Węgry András Balczó
1973 Wielka Brytania Londyn Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Paweł Ledniow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Żmelew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Borys Oniszczenko
1974 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Paweł Ledniow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Żmelew Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Borys Oniszczenko
1975 Meksyk Meksyk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Paweł Ledniow Węgry Tamás Kancsal Wielka Brytania Jeremy Fox
1977 Stany Zjednoczone San Antonio Polska Janusz Pyciak-Peciak Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Paweł Ledniow Polska Sławomir Rotkiewicz
1978 Szwecja Jönköping Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Paweł Ledniow Polska Janusz Pyciak-Peciak Stany Zjednoczone Neil Glenesk
1979 Węgry Budapeszt Stany Zjednoczone Robert Niemann Polska Janusz Pyciak-Peciak Włochy Daniele Masala
1981 Polska Zielona Góra Polska Janusz Pyciak-Peciak Włochy Daniele Masala Węgry Tamás Szombathelyi
1982 Włochy Rzym Włochy Daniele Masala Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Starostin Francja Joel Bouzou
1983 Niemcy Warendorf Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Starostin Węgry Tamás Szombathelyi Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienij Zinkowski
1985 Australia Melbourne Węgry Attila Miszér Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Starostin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Schwartz
1986 Włochy Montecatini Włochy Carlo Masulo Włochy Daniele Masala Węgry Lajos Dobi
1987 Francja Moulins Francja Joel Bouzou Czechosłowacja Milan Kadlec Węgry László Fábián
1989 Węgry Budapeszt Węgry László Fábián Węgry Attila Miszér Czechosłowacja Petr Blazek
1990 Finlandia Lahti Włochy Gianluca Tiberti Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anatolij Starostin Czechosłowacja Milan Kadlec
1991 Stany Zjednoczone San Antonio Polska Arkadiusz Skrzypaszek Szwajcaria Petr Steinmann Węgry Adám Madaras
1993 Niemcy Darmstadt Wielka Brytania Richard Phelps Węgry László Fábián Francja Sébastien Deleigne
1994 Wielka Brytania Sheffield Rosja Dmitrij Swatkowski Francja Christophe Ruer Węgry János Martinek
1995 Szwajcaria Bazylea Rosja Dmitrij Swatkowski Węgry Akos Hanzely Włochy Cesare Toraldo
1997 Bułgaria Sofia Francja Sébastien Deleigne Rosja Dmitrij Swatkowski Litwa Andrejus Zadneprovskis
1998 Meksyk Meksyk Francja Sébastien Deleigne Stany Zjednoczone Wachtang Jagoraszwili Białoruś Andriej Smirnow
1999 Węgry Budapeszt Węgry Gábor Balogh Czechy Libor Capalini Rosja Dmitrij Swatkowski
2000 Włochy Pesaro Litwa Andrejus Zadneprovskis Węgry Gábor Balogh Rumunia Nicolae Papuc
2001 Wielka Brytania Millfield Węgry Gábor Balogh Węgry Victor Horvath Bułgaria Tzanko Hantov
2002 Stany Zjednoczone San Francisco Czechy Michal Sedlecky Szwecja Erik Johansson Niemcy Eric Walther
2003 Włochy Pesaro Niemcy Eric Walther Szwecja Erik Johansson Czechy Michal Michalik
2004 Rosja Moskwa Litwa Andrejus Zadneprovskis Korea Południowa Lee Choon-Huan Czechy Libor Capalini
2005 Polska Warszawa Chińska Republika Ludowa Qian Zhenhua Rosja Aleksiej Turkin Rosja Andriej Mojsiejew
2006 Gwatemala Gwatemala Litwa Edvinas Krungolcas Węgry Viktor Horváth Litwa Andrejus Zadneprovskis
2007 Niemcy Berlin Węgry Viktor Horváth Rosja Ilia Frołow Węgry Robert Nemeth
2008 Węgry Budapeszt Rosja Ilia Frołow Czechy David Svoboda Białoruś Jahor Lapo
2009 Wielka Brytania Londyn Węgry Adam Marosi Czechy David Svoboda Ukraina Dmitrij Kirpulianskij
2010 Korea Południowa Chengdu Rosja Siergiej Kariakin Rosja Aleksander Lesun Litwa Justinas Kinderis
2011 Rosja Moskwa Rosja Andriej Mojsiejew Rosja Aleksander Lesun Węgry Adam Marosi
2012 Włochy Rzym Rosja Aleksander Lesun Rosja Andriej Mojsiejew Korea Południowa Jinhwa Jung
2013 Republika Chińska Kaohsiung Litwa Justinas Kinderis Wielka Brytania Nicholas Woodbridge Rosja Aleksander Lesun
2014 Polska Spała

drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
1949 Szwecja Sztokholm  Szwecja
Tage Bjurfeldt
Gösta Gärdin
Lars Hall
 Finlandia
Olavi Salminen-Sysinoro
Lauri Vilkko
Victor Platan
 Szwajcaria
Franz Hegner
Bernhard König
Werner Schmid
1950 Szwajcaria Berno  Szwecja
Bertil Haase
Thor Henning
Lars Hall
 Finlandia
Ville Taalikka
Lauri Vilkko
Victor Platan
 Włochy
Duilio Brignetti
Gianni Cantoni
Giulio Palmonella
1951 Szwecja Helsingborg  Szwecja
Torsten Lindgren
Sune Wehlin
Lars Hall
 Finlandia
Ville Taalikka
Lauri Vilkko
Victor Platan
 Brazylia
Aloisio Alves
Eduardo Leal
Eric Tinoco
1953 Chile Santo Domingo  Szwecja
Torsten Lindgren
Per-Ove Nilsson
Lars Hall
 Argentyna
Jorge Hugo Arguindegui
Luis Fernando Riera
Carlos Alberto Velazquez
 Chile
Luis Carmona Barrales
Gerardo Cortés
Nilo Floody Buxton
1954 Węgry Budapeszt  Węgry
István Szondy
Gábor Benedek
Karoly Tasnady
 Szwajcaria
Werner Vetterli
Hansüli Glogg
Erhard Minder
 Szwecja
Bertil Haase
Ake Julin
Björn Thofelt
1955 Szwajcaria Zurych  Węgry
István Szondy
Aladar Kovácsi
Géza Ferdinandy
 ZSRR
Igor Nowikow
Paweł Rakitianski
Konstantin Salnikow
 Szwajcaria
Werner Vetterli
Hansüli Glogg
Erhard Minder
1957 Szwecja Sztokholm  ZSRR
Igor Nowikow
Aeksander Tarasow
Nikołaj Tatarinow
 Finlandia
Väniö Korhonen
Eero Lohi
Kalevi Pakarinen
 Węgry
János Body
Sándor Szabó
Géza Ferdinandy
1958 Wielka Brytania Aldershot  ZSRR
Igor Nowikow
Aeksander Tarasow
Nikołaj Tatarinow
 Węgry
András Balczó
Aladar Kovácsi
Imre Nagy
 Finlandia
Väniö Korhonen
Eero Lohi
Kurt Lindeman
1959 Stany Zjednoczone Hershey  ZSRR
Igor Nowikow
Aeksander Tarasow
Nikołaj Tatarinow
 Finlandia
Väniö Korhonen
Tapio Kare
Berndt Katter
Stany Zjednoczone USA
Leslie Bleamaster
George Lambert Jr.
Robert Miller
1961 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa  ZSRR
Igor Nowikow
Iwan Deriugin
Borys Pachomow
 Węgry
András Balczó
Imre Nagy
Ferenc Török
Stany Zjednoczone USA
Robert Beck
Allan Jackson
Richard Stohl
1962 Meksyk Meksyk  ZSRR
Igor Nowikow
Edward Zdobnikow
Walerij Piszuczkin
 Węgry
András Balczó
Imre Nagy
Ferenc Török
Stany Zjednoczone USA
John Daniels
Allan Jackson
Paul Pesthy
1963 Szwajcaria Magglingen  Węgry
András Balczó
István Mona
Ferenc Török
 ZSRR
Igor Nowikow
Wiktor Miniejew
Albert Mokiejew
Stany Zjednoczone USA
Robert Miller
James Moore
Paul Pesthy
1965 Niemiecka Republika Demokratyczna Lipsk  Węgry
András Balczó
István Mona
Ferenc Török
 ZSRR
Igor Nowikow
Paweł Ledniow
Albert Mokiejew
 NRD
Uwe Adler
Manfred Grosse
Wolfgang Lüderitz
1966 Australia Melbourne  Węgry
András Balczó
István Mona
Ferenc Török
 ZSRR
Wiktor Miniejew
Paweł Ledniow
Statis Saparnis
 NRD
Uwe Adler
Manfred Grosse
Wolfgang Lüderitz
1967 Szwecja Jönköping  Węgry
András Balczó
István Mona
Ferenc Török
 Szwecja
Björn Ferm
Hans Jacobsson
Hans-Gunnar Liljenwall
 ZSRR
Borys Oniszczenko
Edward Zdobnikow
Statis Saparnis
1969 Węgry Budapeszt  ZSRR
Borys Oniszczenko
Statis Saparnis
Wiaczesław Biełow
 Węgry
András Balczó
Peter Keleman
Pál Bakó
Niemcy RFN
Walter Esser
Elmar Frings
Karsten Reder
1970 Niemcy Warendorf  Węgry
András Balczó
Peter Keleman
Pál Bakó
 ZSRR
Borys Oniszczenko
Statis Saparnis
Wiaczesław Biełow
Niemcy RFN
Walter Esser
Elmar Frings
Karsten Reder
1971 Stany Zjednoczone San Antonio  ZSRR
Borys Oniszczenko
Leonid Iwanow
Siergiej Łukianienko
 Węgry
András Balczó
Peter Keleman
Zsigmond Villányi
Stany Zjednoczone USA
Loren Drum
Charles Richards
Donald Roth
1973 Wielka Brytania Londyn  ZSRR
Borys Oniszczenko
Paweł Ledniow
Władimir Szmielew
Niemcy RFN
Wolfgang Köpcke
Heiner Thade
Gerhard Werner
 Węgry
László Horváth
Peter Keleman
Tibor Maracskó
1974 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa  ZSRR
Borys Oniszczenko
Paweł Ledniow
Władimir Szmielew
 Węgry
Tamás Kancsal
Zsigmond Villányi
Tibor Maracskó
 Rumunia
Dumitru Spirlea
Constantin Calina
Adalbert Gavaci
1975 Meksyk Meksyk  Węgry
Tamás Kancsal
Svetiszlav Sasics
Tibor Maracskó
Stany Zjednoczone USA
John Fitzgerald
Michael Burley
Orben Greenwald
 ZSRR
Leonid Iwanow
Paweł Ledniow
Władimir Szmielew
1977 Stany Zjednoczone San Antonio  Polska
Janusz Pyciak-Peciak
Sławomir Rotkiewicz
Zbigniew Pacelt
 ZSRR
Siergiej Riabikin
Paweł Ledniow
Aleksander Tarew
 Węgry
László Horváth
Pál Bakó
Tibor Maracskó
1978 Szwecja Jönköping  Polska
Janusz Pyciak-Peciak
Sławomir Rotkiewicz
Zbigniew Pacelt
Niemcy RFN
Norbert Kühn
Gerhard Werner
Axel Starmann
 ZSRR
Oleg Bułhakow
Paweł Ledniow
Aleksander Tarew
1979 Węgry Budapeszt Stany Zjednoczone USA
Robert Nieman
Michael Burley
John Fitzgerald
 Węgry
László Horváth
Tamás Kancsal
Tibor Maracskó
 ZSRR
Oleg Bułhakow
Anatolij Starostin
Siergiej Riabikin
1981 Polska Zielona Góra  Polska
Janusz Pyciak-Peciak
Jan Olesiński
Zbigniew Szuba
 Węgry
Attila Császári
Lajos Dobi
Tamás Szombathelyi
 Włochy
Daniele Massala
Roberto Petroni
Carlo Massulo
1982 Włochy Rzym  ZSRR
Timur Dosimbetow
Anatolij Starostin
Jewgienij Lipiejew
 Węgry
Attila Császári
Attila Mizsér
Gábor Pajor
 Włochy
Daniele Massala
Roberto Petroni
Pierpaolo Cristofori
1983 Niemcy Warendorf  ZSRR
Jewgienij Zinkowski
Anatolij Starostin
Aleksiej Chapłomin
 Węgry
Gábor Pajor
László Fábián
Tamás Szombathelyi
 Francja
Paul Four
Joël Bouzou
Bruno Génard
1985 Australia Melbourne  ZSRR
Igor Schwartz
Anatoliy Starostin
Anatoliy Avdeyev
 Węgry
József Demeter
László Fábián
Attila Mizsér
 Włochy
Daniele Massala
Carlo Massulo
Cesare Toraldo
1986 Włochy Montecatini  Włochy
Daniele Massala
Carlo Massulo
Cesare Toraldo
 Węgry
Lajos Dobi
László Fábián
Attila Mizsér
 Francja
Christophe Ruer
Joël Bouzou
Didier Boube
1987 Francja Moulins  Węgry
Attila Mizsér
László Fábián
János Martinek
 ZSRR
Igor Schwartz
Anatolij Awdiejew
Aleksander Makiejew
 Wielka Brytania
Richard Phelps
Graham Brookhouse
Dominic Mahony
1989 Węgry Budapeszt  Węgry
Attila Mizsér
László Fábián
János Martinek
 ZSRR
Leonid Witosławski
Anatolij Starostin
Wachtang Jagoraszwili
 Czechosłowacja
Milan Kadlec
Petr Blazek
Tomás Fleissner
1990 Finlandia Lahti  ZSRR
Eduard Zenowka
Anatolij Starostin
Wachtang Jagoraszwili
 Włochy
Gianluca Tiberti
Alessandro Conforto
Cesare Toraldo
 Polska
Arkadiusz Skrzypaszek
Dariusz Goździak
Maciej Czyżowicz
1991 Stany Zjednoczone San Antonio  ZSRR
Eduard Zenowka
German Juferov
Aleksander Borisenko
 Polska
Arkadiusz Skrzypaszek
Dariusz Goździak
Maciej Czyżowicz
 Węgry
Attila Mizsér
László Fábián
Adám Madaras
1994 Wielka Brytania Sheffield  Francja
Christophe Ruer
Sébastien Deleigne
Frédéric Frontier
 Wielka Brytania
Richard Phelps
Graham Brookhouse
Greg Whyte
 Białoruś
Andriej Smirnow
Siergej Korczun
Aleksandr Borisenko
1995 Szwajcaria Bazylea  Węgry
Peter Sarfalvi
Akos Hanzely
Attila Kálnoki Kis
 Włochy
Fabio Nebuloni
Alessandro Conforto
Cesare Toraldo
 Polska
Dariusz Mejsner
Igor Warabida
Maciej Czyżowicz
1997 Bułgaria Sofia  Węgry
Peter Sarfalvi
Akos Kallei
Adám Madaras
 Białoruś
Andriej Smirnow
Siergiej Korczun
Paweł Dowgał
 Rosja
Eduard Zenowka
Grigorij Bremel
Dmitrij Swatkovski
1998 Meksyk Meksyk  Meksyk
Horacio de la Vega
Sergio Salazar
Abdias Salazar
 Węgry
Peter Sarfalvi
Gábor Balogh
Akos Hanzely
 Francja
Christopher Ruer
Frédéric Clerq
Sébastien Deleigne
1999 Węgry Budapeszt  Węgry
Akos Hanzely
Peter Sarfalvi
Gábor Balogh
 Litwa
Andrejus Zadneprovskis
Edvinas Krungolcas
Eugenius Seniuta
 Białoruś
Andriej Smirnow
Aleksander Bysow
Paweł Dowgał
2000 Włochy Pesaro Stany Zjednoczone USA
Velizar Iliev
Chad Senior
James Gregory
 Polska
Andrzej Stefanek
Igor Warabida
Marcin Horbacz
 Szwecja
Per-Olov Danielsson
Michael Brandt
Erik Johansson
2001 Wielka Brytania Millfield  Węgry
Viktor Horvath
Sandor Fuelep
Gábor Balogh
 Litwa
Andrejus Zadneprovskis
Edvinas Krungolcas
Andrius Zemaitis
 Rosja
Dmitrij Gałkin
Andriej Mojsiejew
Aleksiej Turkin
2002 Stany Zjednoczone San Francisco  Węgry
Viktor Horvath
Sandor Fuelep
Gábor Balogh
 Czechy
Michal Michalik
Michal Sedlecky
Libor Capalini
 Litwa
Andrejus Zadneprovskis
Edvinas Krungolcas
Tadas Zemaitis
2003 Włochy Pesaro  Węgry
Akos Kallai
Gábor Balogh
Viktor Horvath
 Niemcy
Sebastian Dietz
Steffen Gebhard
Eric Walther
 Czechy
Michal Michalik
Michal Sedlecky
Libor Capalini
2004 Rosja Moskwa  Rosja
Rustem Sabirchuzin
Andriej Mojsiejew
Aleksiej Łebediniec
 Czechy
Michal Michalik
Michal Sedlecky
Libor Capalini
 Włochy
Stefano Pecci
Andrea Valentini
Enrico dell'Amore
2005 Polska Warszawa  Rosja
Aleksiej Turkin
Andriej Mojsiejew
Rustem Sabirchuzin
 Czechy
Libor Capalini
Michal Michalik
Michal Sedlecky
 Niemcy
Sebastian Dietz
Steffen Gebhardt
Eric Walther
2006 Gwatemala Gwatemala  Litwa
Edvinas Krungolcas
Andrejus Zadneprovskis
Tadas Zemaitis
 Węgry
Viktor Horváth
Sandor Fuelep
Akos Kallai
 Czechy
Libor Capalini
Michal Michalik
Michal Sedlecky
2007 Niemcy Berlin  Niemcy
Sebastian Dietz
Steffen Gebhardt
Eric Walther
 Czechy
Libor Capalini
Michal Michalik
David Svoboda
 Węgry
Viktor Horváth
Sandor Fuelep
Gabor Balogh
2008 Węgry Budapeszt  Rosja
Ilia Frołow
Aleksiej Turkin
Andriej Mojsiejew
 Ukraina
Jewgienij Borkin
Dmitrij Kirpulianskij
Pawlo Tymoszczenko
 Białoruś
Igor Lapo
Dmitrij Meliach
Michaił Prokopienko
2009 Wielka Brytania Londyn  Węgry
Ádám Marosi
Péter Tibolya
Róbert Németh
 Czechy
Ondrej Polivka
Michal Michalik
David Svoboda
 Litwa
Justinas Kinderis
Edvinas Krungolcas
Andrejus Zadneprovskis
2010 Korea Południowa Chengdu  Litwa
Justinas Kinderis
Edvinas Krungolcas
Tomas Makarovas
 Czechy
Ondrej Polivka
Michal Sedlecky
David Svoboda
 Węgry
Adam Marosi
Robert Kasza
Robert Nemeth
2011 Rosja Moskwa  Rosja
Aleksander Lesun
Ilja Frołow
Siergiej Kariakin
 Węgry
Adam Marosi
Robert Kasza
Bence Demeter
 Włochy
Riccardo de Luca
Auro Franceschini
Nicola Benedetti
2012 Włochy Rzym  Włochy
Riccardo de Luca
Pierpaolo Petroni
Nicola Benedetti
 Rosja
Aleksander Lesun
Ilja Frołow
Andriej Mojsiejew
 Korea Południowa
Jung Jin-Hwa
Hong Jin-Woo
Hwang Woo-Jin
2013 Republika Chińska Kaohsiung  Francja
Jean Berrou
Christopher Patte
Valentin Prades
 Rosja
Aleksander Lesun
Ilja Frołow
Siergiej Kariakin
 Korea Południowa
Jung Jin-Hwa
Jung Hwonho
Lee Woo-Jin
2014 Polska Spała

sztafety[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
1989 Węgry Budapeszt  Węgry
Attila Kálnoki Kis
Gábor Martinek
Attila Mizsér
 Niemcy
Ulrich Czermak
Nico Motchebon
Uwe Zimmer
 ZSRR
Vahktang Jagorachvili
Oleg Plaksin
Anatolij Starostin
1990 Finlandia Lahti  ZSRR
German Yuferov
Yuriy Sergeyev
Leonid Vitoslavskiy
 Węgry
Attila Kálnoki Kis
László Fábián
Attila Mizsér
 Włochy
Roberto Bomprezzi
Gianluca Tiberti
Cesare Toraldo
1991 Stany Zjednoczone San Antonio  Węgry
Attila Kálnoki Kis
László Fábián
Adám Madaras
 Polska
Dariusz Mejsner
Maciej Czyżowicz
Dariusz Goździak
 Niemcy
Paweł Olszewski
Nico Motchebon
Ulrich Czermak
1992 Szwajcaria Winterthur  Polska
Dariusz Mejsner
Andrzej Giżyński
Mateusz Nowicki
 Włochy
Alessandro Conforto
Paolo Masala
Carlo Masulo
 Szwecja
Per-Olov Danielsson
Häkan Norebrink
Magnus Rylander
1993 Niemcy Darmstadt  Węgry
Attila Kálnoki Kis
László Fábián
Attila Mizsér
 Francja
Frédéric Clerq
Oliver Clergeau
Sébastien Deleigne
 Włochy
Alessandro Conforto
Roberto Bomprezzi
Cesare Toraldo
1994 Wielka Brytania Sheffield  Węgry
Attila Kálnoki Kis
László Fábián
János Martinek
 Polska
Dariusz Mejsner
Maciej Czyżowicz
Andrzej Stefanek
 Rosja
Dmitriy Svatkovskiy
Andrey Zhigipov
Andrey Tropin
1995 Szwajcaria Bazylea  Polska
Dariusz Mejsner
Maciej Czyżowicz
Igor Warabida
 Szwajcaria
Peter Steinmann
Pascal Emmenegger
Philipp Wäffler
 Meksyk
Ivan Ortega
Sergio Salazar
Alberto Félix
1996 Włochy Rzym  Polska
Dariusz Mejsner
Maciej Czyżowicz
Igor Warabida
 Francja
Frédéric Clerq
Christophe Ruer
Sébastien Deleigne
 Kazachstan
Aleksandr Parygin
Oleg Rebrov
Dmitriy Tyourin
1997 Bułgaria Sofia Stany Zjednoczone USA
Scott Christie
Richard Connors
Vahktang Jagorachvili
 Meksyk
Roberto Acosta
Sergio Salazar
Horacio de la Vega
 Polska
Dariusz Mejsner
Andrzej Stefanek
Igor Warabida
1998 Meksyk Meksyk  Niemcy
Jan Veder
Olivier Strangfield
Valeri Andreev
 Litwa
Andrerjus Zadneprovskis
Edvinas Krungolcas
Eugenius Seniuta
 Francja
Oliver Clergeau
Frédéric Clerq
Sébastien Deleigne
1999 Węgry Budapeszt  Węgry
Akos Hanzely
Peter Sarfalvi
Gábor Balogh
 Rosja
Edouard Zenovka
Dennys Stojkov
Rustem Sabirchusin
Stany Zjednoczone USA
Velizar Iliev
Scott Christie
Vahktang Jagorachvili
2000 Włochy Pesaro Stany Zjednoczone USA
Velizar Iliev
Chad Senior
Vahktang Jagorachvili
 Rosja
Aleksey Kubarev
Dennys Stojkov
Rustem Sabirchusin
 Węgry
Akos Kallai
Gergely Kovács
Adám Madaras
2001 Wielka Brytania Millfield  Węgry
Akos Kallai
Sandor Fülep
Viktor Horvath
 Szwecja
Michael Brandt
Erik Johansson
Fredrik Svensson
 Polska
Maciej Bogucki
Andrzej Stefanek
Marcin Horbacz
2002 Stany Zjednoczone San Francisco  Niemcy
Eric Walther
Sebastian Dietz
Carsten Niederberger
 Litwa
Andrerjus Zadneprovskis
Edvinas Krungolcas
Tadas Zemaitis
 Polska
Maciej Bogucki
Andrzej Stefanek
Marcin Horbacz
2003 Włochy Pesaro  Węgry
Akos Kallai
Gábor Balogh
Viktor Horvath
 Rosja
Dmitrij Gałkin
Aleksiej Sawikow
Rustem Sabirchuzin
 Białoruś
Aleksander Bysow
Dmitrij Meliach
Michaił Prokopienko
2004 Rosja Moskwa  Rosja
Dmitrij Gałkin
Andriej Mojsiejew
Aleksiej Turkin
Stany Zjednoczone USA
Scott Christie
Chad Senior
Vahktang Jagorachvili
 Korea Południowa
Han Do-Ryung
Lee Choon-Huan
Kim In-Hong
2005 Polska Warszawa  Węgry
Akos Kallai
Sandor Fuelep
Viktor Horvath
 Rosja
Aleksiej Turkin
Paweł Sazonow
Rustem Sabirchuzin
 Czechy
Libor Capalini
Michal Michalik
David Svoboda
2006 Gwatemala Gwatemala  Węgry
Viktor Horváth
Akos Kallai
Sandor Fuelep
 Białoruś
Dmitrij Meliach
Michaił Prokopienko
Igor Lapo
 Chiny
Qian Zhenhua
Cao Zhongrong
Liu Yanli
2007 Niemcy Berlin  Niemcy
Eric Walther
Sebastian Dietz
Steffen Gebhardt
 Chiny
Qian Zhenhua
Cao Zhongrong
Xu Yunqi
 Czechy
Ondrej Polivka
Michal Michalik
David Svoboda
2008 Węgry Budapeszt  Białoruś
Michaił Prokopienko
Jahor Lapo
Dymitrij Meliach
 Litwa
Edvinas Krungolcas
Justinas Kinderis
Andrejus Zadneprovskis
 Węgry
Adam Marosi
Robert Kasza
Peter Tibolya
2009 Wielka Brytania Londyn  Czechy
David Svoboda
Ondrej Polivka
 Rosja
Semen Burtsew
Sergiej Karjakin
 Egipt
Amro El Geziry
Omar El Geziry
2010 Korea Południowa Chengdu  Białoruś
Michaił Prokopienko
Michaił Micyk
Dymitrij Meliach
 Korea Południowa
Hwongho Jung
Dong-hun Nam
Soengjin Kim
 Rosja
Ilja Frołow
Andriej Mojsiejew
Aleksander Lesun
2011 Rosja Moskwa  Węgry
Adam Marosi
Robert Kasza
Peter Tibolya
 Korea Południowa
Lee Chon-Huan
Hong Jin-Woo
Hwang Woo-Jin
 Ukraina
Pawło Kirpulianski
Pawło Timoszczenko
Aleksander Mordasow
2012 Włochy Rzym  Korea Południowa
Jung Jin-Hwa
Hong Jin-Woo
Hwang Woo-Jin
 Niemcy
Delf Borrmann
Alexander Nobis
Stefan Kollner
 Rosja
Ilja Szugarow
Maksim Kustow
Aleksander Sawkin
2013 Republika Chińska Kaohsiung  Węgry
Adam Marosi
Robert Kasza
Bence Demeter
 Chiny
Guo Jianli
Cao Zhongrong
Chen Fulao
 Rosja
Aleksander Lesun
Ilja Frołow
Dmitri Łukasz
2014 Polska Spała

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1981 Wielka Brytania Londyn Szwecja Anne Ahlgren Niemcy Sabine Krapf Wielka Brytania Wendy Norman
1982 Francja Compiègne Wielka Brytania Wendy Norman Wielka Brytania Sarah Parker Wielka Brytania Kathy Tayler
1983 Szwecja Göteborg Kanada Lynn Chernobrywy Szwecja Anne Ahlgren Wielka Brytania Sarah Parker
1984 Dania Kopenhaga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Swieta Jakowlewa Dania Pernille Svarre Niemcy Sabine Krapf
1985 Kanada Montreal Polska Barbara Kotowska Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Kisielewa Polska Anna Bajan
1986 Włochy Montecatini Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Kisielewa Francja Sophie Moressée Niemcy Sabine Krapf
1987 Niemcy Bensheim Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Kisielewa Polska Barbara Kotowska Niemcy Sabine Krapf
1988 Polska Warszawa Polska Dorota Idzi Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Irina Kisielewa Francja Caroline Delemer
1989 Austria Wiener Neustadt Stany Zjednoczone Lori Norwood Węgry Irene Kovács Francja Caroline Delemer
1990 Szwecja Linköping Dania Eva Fjellerup Stany Zjednoczone Lori Norwood Polska Dorota Idzi
1991 Australia Sydney Dania Eva Fjellerup Francja Caroline Delemer Włochy Christina Minelli
1992 Węgry Budapeszt Polska Iwona Kowalewska Białoruś Jana Dołgaczewa Polska Dorota Idzi
1993 Niemcy Darmstadt Dania Eva Fjellerup Polska Iwona Kowalewska Polska Dorota Idzi
1994 Wielka Brytania Sheffield Dania Eva Fjellerup Białoruś Jana Szubienok Węgry Emese Köbiö
1995 Szwajcaria Bazylea Szwecja Kerstin Danielsson Białoruś Jana Szubienok Polska Dorota Idzi
1996 Włochy Siena Białoruś Jana Szubienok Polska Dorota Idzi Rosja Jelizaweta Suworowa
1997 Rosja Moskwa Rosja Jelizaweta Suworowa Włochy Fabiana Fares Czechy Lucie Grolichova
1998 Meksyk Meksyk Polska Anna Sulima Węgry Zsuzsanna Vörös Polska Paulina Boenisz
1999 Węgry Budapeszt Węgry Zsuzsanna Vörös Rosja Jelizaweta Suworowa Niemcy Kim Raisner
2000 Włochy Pesaro Dania Pernille Svarre Polska Paulina Boenisz Łotwa Jelena Rublewska
2001 Wielka Brytania Millfield Wielka Brytania Stephanie Cook Polska Paulina Boenisz Wielka Brytania Georgina Harland
2002 Stany Zjednoczone San Francisco Węgry Bea Simóka Węgry Zsuzsanna Vörös Wielka Brytania Georgina Harland
2003 Włochy Pesaro Węgry Zsuzsanna Vörös Rosja Olesja Wieliczko Wielka Brytania Kate Allenby
2004 Rosja Moskwa Węgry Zsuzsanna Vörös Wielka Brytania Kate Allenby Białoruś Tatiana Mazurkiewicz
2005 Polska Warszawa Włochy Claudia Corsini Węgry Zsuzsanna Vörös Łotwa Jelena Rublevska
2006 Gwatemala Gwatemala Polska Marta Dziadura Ukraina Wiktorija Tereszczuk Egipt Omnia Fakhry
2007 Niemcy Berlin Francja Amelie Caze Niemcy Lena Schöneborn Litwa Laura Asadauskaite
2008 Węgry Budapeszt Francja Amelie Caze Egipt Aya Medany Wielka Brytania Katie Livingston
2009 Wielka Brytania Londyn Chińska Republika Ludowa Chen Qian Litwa Laura Asadauskaite Niemcy Lena Schöneborn
2010 Korea Południowa Chengdu Francja Amelie Caze Litwa Donata Rimsaite Niemcy Lena Schöneborn
2011 Rosja Moskwa Ukraina Wiktorija Tereszczuk Węgry Sarolta Kovács Litwa Laura Asadauskaite
2012 Włochy Rzym Wielka Brytania Mhairi Spence Chińska Republika Ludowa Chen Qian Wielka Brytania Samantha Murray
2013 Republika Chińska Kaohsiung Litwa Laura Asadauskaite Brazylia Yane Marques Rosja Donata Rimsaite
2014 Polska Spała

drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwyciężczynie 2. miejsce 3. miejsce
1981 Wielka Brytania Londyn  Wielka Brytania
Wendy Norman
Sarah Parker
Kathy Tayler
Stany Zjednoczone USA
Allison Ried
Joy Hansen
Lean Skomski
 Szwecja
Anne Ahlgren
Agneta Lekander
Isabelle Lamprecht
1982 Francja Compiègne  Wielka Brytania
Wendy Norman
Sarah Parker
Kathy Tayler
Niemcy RFN
Martina Gödicke
Ute Schiffmann
Sabine Krapf
 Szwecja
Anne Ahlgren
Agneta Lekander
Marianne Sigmond
1983 Szwecja Göteborg  Wielka Brytania
Teresa Purton
Sarah Parker
Victoria Sowarby
Niemcy RFN
Berit Walz
Barbara Korsa
Sabine Krapf
 Szwecja
Anne Ahlgren
Maria Larsson
Marianne Sigmond
1984 Dania Kopenhaga  ZSRR
Swietłana Jakowlewa
Jelena Gorodkowa
Tatiana Czerniecka
 Polska
Barbara Kotowska
Anna Bajan
Magdalena Jedlewska
Niemcy RFN
Tanja Meyer
Kathrin Kröning
Sabine Krapf
1985 Kanada Montreal  Polska
Barbara Kotowska
Anna Bajan
Dorota Nowak
 ZSRR
Swietłana Jakowlewa
Irina Kisielewa
Tatiana Czerniecka
 Szwecja
Anne Sundell-Ahlgren
Maria Larsson
Elisabeth Johansson
1986 Włochy Montecatini  Francja
Sophie Moressée
Caroline Delemer
Nathalie Hugenschmitt
Niemcy RFN
Tanja Meyer
Kathrin Kröning
Sabine Krapf
 Włochy
Fabrizia Alessandrini
Barbara Boccolari
Laura Romagnoli
1987 Niemcy Warendorf  ZSRR
Janna Gorlenko
Irina Kisielewa
Inna Czuchawcowa
Niemcy RFN
Tanja Meyer
Kathrin Kröning
Sabine Krapf
 Polska
Barbara Kotowska
Iwona Dąbrowska
Dorota Nowak
1988 Polska Warszawa  Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
 Włochy
Fabrizia Alessandrini
Barbara Boccolari
Emanuella Gabella
 Francja
Sophie Moressée
Caroline Delemer
Nathalie Hugenschmitt
1989 Austria Wiener Neustadt  Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
Stany Zjednoczone USA
Lori Norwood
Kim Arata
Teresa Lewis
 Włochy
Fabrizia Alessandrini
Barbara Boccolari
Frederica Foghetti
1990 Szwecja Linköping  Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
 ZSRR
Swietłana Jakowlewa
Irina Kisielewa
Tatiana Czerniecka
Niemcy RFN
Kim Raisner
Kathrin Kröning
Sabine Krapf
1991 Australia Sydney  Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
 Włochy
Cristina Minelli
Barbara Boccolari
Emanuela Gabella
 Francja
Sophie Moressée
Caroline Delemer
Nathalie Hugenschmitt
1992 Węgry Budapeszt  Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
 Węgry
Irén Kovács
Mónika Pécsi
Andrea Tulok
 Niemcy
Gabi Ginser
Steffi Eichel
Sabine Krapf
1994 Wielka Brytania Sheffield  Włochy
Federica Foghetti
Barbara Boccolari
Emanuela Gabella
 Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
 Węgry
Irén Kovács
Emese Köblö
Eszter Hortobágyi
1995 Szwajcaria Bazylea  Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
 Węgry
Csilla Fueri
Emese Köblö
Eszter Hortobágyi
 Dania
Pernille Svarre
Nina Andersen
Eva Fjellerup
1996 Włochy Siena  Rosja
Jelizawieta Suworowa
Jelena Felina
Olga Muchortowa
 Niemcy
Kim Raisner
Barbara Oltarjow
Tanja Meyer-Efland
 Polska
Anna Sulima
Iwona Kowalewska
Dorota Idzi
1997 Rosja Moskwa  Włochy
Fabiana Fares
Federica Foghetti
Emanuela Gabella
 Rosja
Jelizawieta Suworowa
Tatiana Muratowa
Olga Muchortowa
 Czechy
Lucie Grolichová
Alexandra Kalinovska
Olga Vozelniková
1998 Meksyk Meksyk  Polska
Anna Sulima
Paulina Boenisz
Dorota Idzi
 Wielka Brytania
Kate Allenby
Sian Lewis
Stephanie Cook
 Węgry
Bea Simóka
Zsuzsanna Vörös
Katalin Partics
1999 Węgry Budapeszt  Rosja
Jelizawieta Suworowa
Tatiana Muratowa
Marina Kołonina
 Wielka Brytania
Kate Allenby
Sian Lewis
Stephanie Cook
 Włochy
Fabiana Fares
Federica Foghetti
Claudia Cerutti
2000 Włochy Pesaro  Polska
Anna Sulima
Paulina Boenisz
Dorota Idzi
 Wielka Brytania
Kate Allenby
Georgina Harland
Stephanie Cook
 Włochy
Fabiana Fares
Emanuela Gabella
Claudia Cerutti
2001 Wielka Brytania Millfield  Wielka Brytania
Kate Allenby
Sian Lewis
Stephanie Cook
 Polska
Edyta Małoszyc
Paulina Boenisz
Katarzyna Baran
 Rosja
Jewdokia Greczysznikowa
Tatiana Muratowa
Olesia Weliczko
2002 Stany Zjednoczone San Francisco  Węgry
Bea Simóka
Zsuzsanna Vörös
Csilla Fueri
 Włochy
Claudia Corsini
Federica Foghetti
Claudia Cerutti
 Rosja
Jewdokia Greczysznikowa
Tatiana Muratowa
Marina Kołonina
2003 Włochy Pesaro  Wielka Brytania
Kate Allenby
Sian Lewis
Georgina Harland
 Rosja
Olesia Weliczko
Tatiana Muratowa
Marina Kołonina
 Węgry
Bea Simóka
Zsuzsanna Vörös
Csilla Fueri
2004 Rosja Moskwa  Wielka Brytania
Kate Allenby
Joanna Clark
Georgina Harland
 Białoruś
Galina Bachłakowa
Anastasja Samusewicz
Tatiana Mazurkiewicz
 Rosja
Olesia Weliczko
Tatiana Muratowa
Marina Kołonina
2005 Polska Warszawa  Rosja
Ludmiła Sirotkina
Tatiana Muratowa
Jewdokia Greczysznikowa
 Węgry
Zsuzsanna Vörös
Adrienn Szatmari
Csilla Fueri
 Polska
Edyta Małoszyc
Sylwia Czwojdzińska
Paulina Boenisz
2006 Gwatemala Gwatemala  Polska
Marta Dziadura
Sylwia Czwojdzińska
Paulina Boenisz
 Wielka Brytania
Georgina Harland
Mhairi Spence
Katie Livingston
 Węgry
Zsuzsanna Vörös
Vivien Mathe
Csilla Fueri
2007 Niemcy Berlin  Białoruś
Hanna Archipienka
Anastazja Samusewicz
Tatiana Mazurkiewicz)
 Niemcy
Lena Schöneborn
Janine Kohlmann
Eva Trautmann
 Rosja
Ludmiła Sirotkina
Tatiana Muratowa
Jewdokia Greczicznikowa
2008 Węgry Budapeszt  Polska
Marta Dziadura
Sylwia Czwojdzińska
Paulina Boenisz
 Wielka Brytania
Georgina Harland
Mhairi Spence
Heather Fell
 Węgry
Zsuzsanna Vörös
Vivien Mathe
Adrienn Toth
2009 Wielka Brytania Londyn  Niemcy
Lena Schöneborn
Eva Trautmann
Claudia Knack
 Wielka Brytania
Freyja Prentice
Mhairi Spence
Heather Fell
 Węgry
Sarolta Kovács
Krisztina Cseh
Leila Gyenesei
2010 Korea Południowa Chengdu  Francja
Amelie Caze
Elfie Arnaud
Anais Eudes
 Wielka Brytania
Freyja Prentice
Samantha Murray
Heather Fell
 Niemcy
Lena Schöneborn
Eva Trautmann
Annika Schleu
2011 Rosja Moskwa  Niemcy
Lena Schöneborn
Eva Trautmann
Annika Schleu
 Węgry
Sarolta Kovács
Adrienn Toth
Leila Gyenesei
 Rosja
Julija Kolegowa
Jekatierina Churaskina
Jewdokia Greczicznikowa
2012 Włochy Rzym  Wielka Brytania
Mhairi Spence
Samantha Murray
Heather Fell
 Węgry
Sarolta Kovács
Adrienn Toth
Leila Gyenesei
 Chiny
Miao Yihua
Zhang Ye
Chen Qian
2013 Republika Chińska Kaohsiung  Wielka Brytania
Mhairi Spence
Samantha Murray
Kate French
 Chiny
Liang Wanxia
Zhang Xiaonan
Chen Qian
 Ukraina
Wiktorija Tereszczuk
Żanna Buriak
Anastazija Spas
2014 Polska Spała

sztafety[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwyciężczynie 2. miejsce 3. miejsce
1991 Australia Sydney  Polska
Dorota Idzi
Iwona Kowalewska
Anna Sulima
 Włochy
Cristina Minelli
Barbara Boccolari
Emanuela Gabella
 Szwecja
Anna Sundell
Agneta Flygare
Kerstin Danielsson
1992 Węgry Budapeszt  Polska
Dorota Idzi
Iwona Kowalewska
Edyta Małoszyc
 Francja
Caroline Delemer
Sophie Moressée
Gwënael Moalic
 Węgry
Irén Kovács
Mónika Pécsi
Andrea Tulok
1993 Niemcy Darmstadt  Rosja
Tatyana Chernetskaya
Elisaveta Suvorova
Irina Krasnova
 Włochy
Cristina Minelli
Barbara Boccolari
Emanuela Gabella
 Węgry
Irén Kovács
Mónika Pécsi
Andrea Tulok
1994 Wielka Brytania Sheffield  Polska
Dorota Idzi
Iwona Kowalewska
Anna Sulima
 Węgry
Eszter Hortobágyi
Emese Köblö
Bea Simóka
 Dania
Eva Fjellerup
Pernille Svarre
Nina Andersen
1995 Szwajcaria Bazylea  Polska
Dorota Idzi
Iwona Kowalewska
Edyta Małoszyc
 Włochy
Fabiana Fares
Barbara Boccolari
Emanuela Gabella
 Dania
Eva Fjellerup
Pernille Svarre
Nina Andersen
1996 Włochy Siena  Polska
Dorota Idzi
Iwona Kowalewska
Edyta Małoszyc
 Włochy
Fabiana Fares
Federica Foghetti
Emanuela Gabella
 Niemcy
Tanja Meyer-Efland
Barbara Oltarjow
Kim Raisner
1997 Rosja Moskwa  Włochy
Antionetta Giongo
Federica Foghetti
Emanuela Gabella
 Polska
Paulina Boenisz
Anna Sulima
Edyta Małoszyc
 Wielka Brytania
Julia Allen
Kate Allenby
Kate Houston
1998 Meksyk Meksyk  Polska
Iwona Kowalewska
Anna Sulima
Dorota Idzi
 Niemcy
Tanja Meyer-Efland
Elena Reiche
Kim Raisner
 Wielka Brytania
Julia Allen
Kate Allenby
Stephanie Cook
1999 Węgry Budapeszt  Wielka Brytania
Georgina Harland
Sian Lewis
Stephanie Cook
 Włochy
Fabiana Fares
Federica Foghetti
Emanuela Gabella
 Białoruś
Galina Bachlakova
Yana Shubenok
Anna Vnukova
2000 Włochy Pesaro  Węgry
Vivien Mathe
Zsuzsanna Vörös
Bea Simóka
 Wielka Brytania
Gwen Kinsey
Sian Lewis
Stephanie Cook
 Białoruś
Galina Bachlakova
Yana Shubenok
Anna Vnukova
2001 Wielka Brytania Millfield  Wielka Brytania
Kate Allenby
Georgina Harland
Stephanie Cook
 Rosja
Tatyana Muratova
Yelisaveta Suvorova
Viktoriya Saborova
 Czechy
Lucie Grolichová
Alexandra Kalinovska
Olga Vosenilková
2002 Stany Zjednoczone San Francisco  Czechy
Lucie Grolichová
Alexandra Kalinovska
Olga Vosenilková
 Włochy
Claudia Cerutti
Claudia Corsini
Sara Bertoli
 Węgry
Vivien Mathe
Zsuzsanna Vörös
Bea Simóka
2003 Włochy Pesaro  Węgry
Csilla Fueri
Zsuzsanna Vörös
Bea Simóka
 Rosja
Marina Kolonina
Olessiya Velichko
Viktoriya Saborova
 Czechy
Lucie Grolichová
Alexandra Kalinovska
Olga Vosenilková
2004 Rosja Moskwa  Polska
Marta Dziadura
Magdalena Sędziak
Paulina Boenisz
 Białoruś
Tatyana Mazurkevich
Hanna Arkhipenka
Anastasiya Samusevich
 Francja
Amélie Caze
Axelle Guiguet
Blandine Lacheze
2005 Polska Warszawa  Niemcy
Kim Raisner
Lena Schöneborn
Elena Reiche
 Rosja
Ludmiła Sirotkina
Tatiana Muratowa
Olesia Wieliczko
 Włochy
Claudia Corsini
Sara Bertoli
Alessia Pieretti
2006 Gwatemala Gwatemala  Polska
Marta Dziadura
Edyta Małoszyc
Paulina Boenisz
 Wielka Brytania
Mhairi Spence
Georgina Harland
Lindsay Weedon
 Rosja
Polina Strołczkowa
Ludmiła Sirotkina
Tatiana Muratowa
2007 Niemcy Berlin  Wielka Brytania
Mhairi Spence
Katie Livingston
Lindsay Weedon
 Polska
Marta Dziadura
Sylwia Czwojdzińska
Paulina Boenisz
 Niemcy
Eva Trautmann
Lena Schöneborn
Janine Kohlmann
2008 Węgry Budapeszt  Węgry
Sarolta Kovacs
Adrienn Toth
Leila Gyenesei
 Wielka Brytania
Mhairi Spence
Katie Livingston
Heather Fell
 Polska
Edyta Małoszyc
Sylwia Czwojdzińska
Paulina Boenisz
2009 Wielka Brytania Londyn  Czechy
Lucie Grolichová
Natalie Dianova
 Niemcy
Eva Trautmann
Lena Schöneborn
 Polska
Sylwia Czwojdzińska
Paulina Boenisz
2010 Korea Południowa Chengdu  Rosja
Polina Strołczkowa
Jewdokia Greczicznikowa
Jekaterina Churaskina
 Francja
Elfie Arnaud
Elodie Clouvel
Amelie Caze
 Chiny
Miao Yihua
Zhang Ye
Chen Qian
2011 Rosja Moskwa  Węgry
Sarolta Kovács
Adrienn Toth
Leila Gyenesei
 Niemcy
Lena Schöneborn
Eva Trautmann
Annika Schleu
 Ukraina
Wiktorija Tereszczuk
Żanna Buriak
Natalia Lewczenko
2012 Włochy Rzym  Niemcy
Lena Schöneborn
Eva Trautmann
Annika Schleu
 Chiny
Miao Yihua
Zhu Wenjing
Chen Qian
 Wielka Brytania
Kate French
Katy Livingston
Katy Burke
2013 Republika Chińska Kaohsiung  Ukraina
Wiktorija Tereszczuk
Żanna Buriak
Irina Chochłowa
 Węgry
Sarolta Kovács
Zsofia Foldhazi
Leila Gyenesei
 Rosja
Donata Rimsaite
Ludmiła Kukuszkina
Alise Fachrutdinowa
2014 Polska Spała

sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Zwycięzcy 2. miejsce 3. miejsce
2010 Korea Południowa Chengdu  Polska
Sylwia Czwojdzińska
Remigiusz Golis
 Ukraina
Wiktorija Tereszczuk
Pawło Tymoszczenko
 Litwa
Donata Rimsaite
Justinas Kinderis
2011 Rosja Moskwa  Ukraina
Wiktorija Tereszczuk
Smytro Kirpulianski
 Rosja
Jewdokia Greczycznikowa
Siergiej Kariakin
 Litwa
Laura Asadauskaite
Justinas Kinderis
2012 Włochy Rzym  Ukraina
Żanna Buriak
Ołeksandr Mordasow
 Rosja
Swietłana Lebiediewa
Maksim Kuzniecow
 Chiny
Zhang Ye
Cao Zhonrong
2013 Republika Chińska Kaohsiung  Francja
Elodie Cloudel
Valentin Belaud
 Łotwa
Elena Rublevska
Denis Cerkovskis
 Ukraina
Iryna Chochłowa
Pawlo Tymoszczenko
2014 Polska Spała