Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim – zawody w kolarstwie górskim, które po raz pierwszy odbyły się w 1989 roku w szwajcarskiej miejscowości Anzera. Począwszy od 1991 roku organizowane są corocznie.

Organizatorzy mistrzostw[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Cross-country[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Elite
Rok Złoto Srebro Brąz
1989 Szwajcaria Roger Honegger Szwajcaria Philippe Perakis Szwajcaria Erich Übelhardt
1990 nie rozgrywano
1991 Szwajcaria Erich Übelhardt Włochy Mario Noris Szwajcaria Thomas Frischknecht
1992 Szwajcaria Erich Übelhardt Austria Gerhard Zadrobilek Szwajcaria Lorenz Saurer
1993 Szwajcaria Thomas Frischknecht Włochy Daniele Bruschi Słowacja Peter Hric
1994 Szwajcaria Albert Iten Wielka Brytania Gary Foord Belgia Benny Heylen
1995 Francja Jean-Christophe Savignoni Włochy Luca Bramati Francja Christophe Dupouey
1996 Francja Christophe Dupouey Włochy Hubert Pallhuber Francja Cyrille Bonnand
1997 Dania Lennie Kristensen Włochy Luca Bramati Szwajcaria Beat Wabel
1998 Francja Christophe Dupouey Holandia Bas van Dooren Szwajcaria Thomas Frischknecht
1999 Francja Miguel Martinez Francja Grégory Vollet Hiszpania Roberto Lezaun
2000 Belgia Filip Meirhaeghe Holandia Bart Brentjens Belgia Roel Paulissen
2001 Holandia Bart Brentjens Hiszpania José Antonio Hermida Niemcy Lado Fumic
2002 Hiszpania José Antonio Hermida Niemcy Lado Fumic Belgia Roel Paulissen
2003 Szwajcaria Ralph Näf Francja Julien Absalon Niemcy Lado Fumic
2004 Hiszpania José Antonio Hermida Niemcy Lado Fumic Szwajcaria Ralph Näf
2005 Francja Jean-Christophe Péraud Francja Julien Absalon Włochy Marco Bui
2006 Francja Julien Absalon Szwajcaria Christoph Sauser Szwajcaria Ralph Näf
2007 Hiszpania José Antonio Hermida Francja Julien Absalon Szwecja Fredrik Kessiakoff
2008 Szwajcaria Florian Vogel Szwajcaria Christoph Sauser Dania Jakob Fuglsang
2009 Szwajcaria Ralph Näf Hiszpania José Antonio Hermida Belgia Sven Nys
2010 Czechy Jaroslav Kulhavý Szwajcaria Lukas Flückiger Włochy Marco Aurelio Fontana
2011 Czechy Jaroslav Kulhavý Francja Julien Absalon Szwajcaria Florian Vogel
2012 Niemcy Moritz Milatz Hiszpania Sergio Mantecón Szwajcaria Ralph Näf
2013 Francja Julien Absalon Szwajcaria Nino Schurter Włochy Marco Aurelio Fontana
2014 Francja Julien Absalon Szwajcaria Fabian Giger Czechy Jan Škarnitzl
U-23
Rok Złoto Srebro Brąz
2000 Hiszpania José Antonio Hermida Norwegia Håkon Austad Holandia Thijs Al
2001 Francja Julien Absalon Holandia Thijs Al Dania Peter Riis Andersen
2002 Francja Julien Absalon Szwajcaria Florian Vogel Hiszpania Iñaki Lejarreta
2003 Austria Michael Weiss Hiszpania Carlos Coloma Niemcy Manuel Fumic
2004 Niemcy Manuel Fumic Hiszpania Iñaki Lejarreta Szwajcaria Florian Vogel
2005 Holandia Rudi van Houts Dania Jakob Fuglsang Rosja Jurij Trofimow
2006 Szwajcaria Nino Schurter Holandia Rudi van Houts Włochy Tony Longo
2007 Szwajcaria Nino Schurter Czechy Jaroslav Kulhavý Dania Jakob Fuglsang
2008 Szwajcaria Nino Schurter Francja Stéphane Tempier Szwajcaria Matthias Flückiger
2009 Szwajcaria Fabian Giger Szwajcaria Thomas Litscher Szwajcaria Lukas Kaufmann
2010 Szwajcaria Matthias Flückiger Holandia Niels Wubben Szwajcaria Patrick Gallati
2011 Włochy Gerhard Kerschbaumer Holandia Henk Jaap Moorlag Szwajcaria Thomas Litscher
2012 Czechy Ondřej Cink Holandia Michiel van der Heijden Włochy Luca Braidot
2013 Francja Jordan Sarrou Belgia Jens Schuermans Francja Hugo Drechou
2014 Francja Jordan Sarrou Holandia Michiel van der Heijden Belgia Bart de Vocht
Juniorzy
Rok Złoto Srebro Brąz
2000 Wielka Brytania Liam Killeen Szwajcaria Florian Vogel Czechy Pavel Boudný
2001 Finlandia Jukka Vastaranta Norwegia Lars Petter Nordhaug Szwajcaria Jorg Graf
2002 Szwecja Thomas Lövkvist Czechy Jaroslav Kulhavý Rosja Jurij Trofimow
2003 Czechy Jaroslav Kulhavý Dania Jakob Fuglsang Holandia Hans Becking
2004 Szwajcaria Nino Schurter Słowacja Lukáš Hanuš Holandia Hans Becking
2005 Szwajcaria Patrik Gallati Szwajcaria Martin Fanger Norwegia Anders Hovdenes
2006 Szwajcaria Matthias Flückiger Francja Alexis Vuillermoz Szwajcaria Pascal Meyer
2007 Szwajcaria Thomas Litscher Francja Fabien Canal Słowacja Peter Sagan
2008 Słowacja Peter Sagan Ukraina Mychajło Bacuca Szwajcaria Matthias Rupp
2009 Włochy Gerhard Kerschbaumer Holandia Michiel van der Heijden Niemcy Martin Gluth
2010 Szwajcaria Roger Walder Włochy Maximilian Vieider Holandia Michiel van der Heijden
2011 Belgia Jens Schuermans Wielka Brytania Grant Ferguson Francja Maxime Urruty
2012 Francja Romain Seigle Francja Titouan Carod Szwajcaria Andri Frischknecht
2013 Niemcy Lukas Baum Włochy Gioele Bertolini Dania Niels Rasmussen
2014 Dania Simon Andreassen Niemcy Luca Schwarzbauer Holandia Milan Vader

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Elite
Rok Złoto Srebro Brąz
1991 Szwajcaria Chantal Daucourt Szwajcaria Silvia Fürst Włochy Giovanna Bonazzi
1992 Szwajcaria Silvia Fürst Austria Cornelia Sulzer Szwajcaria Chantal Daucourt
1993 Szwajcaria Chantal Daucourt Wielka Brytania Caroline Alexander Austria Cornelia Sulzer
1994 Włochy Paola Pezzo Francja Sophie Hosotte-Eglin Włochy Maria Paola Turcutto
1995 Wielka Brytania Caroline Alexander Hiszpania Silvia Rovira Norwegia Nina Aarrestad
1996 Włochy Paola Pezzo Włochy Nadia De Negri Szwajcaria Silvia Fürst
1997 Szwajcaria Chantal Daucourt Rosja Ałła Jepifanowa Włochy Annabella Stropparo
1998 Francja Laurence Leboucher Norwegia Gunn-Rita Dahle Hiszpania Margarita Fullana
1999 Włochy Paola Pezzo Szwajcaria Barbara Blatter Hiszpania Margarita Fullana
2000 Francja Laurence Leboucher Włochy Paola Pezzo Wielka Brytania Caroline Alexander
2001 Francja Laurence Leboucher Niemcy Sabine Spitz Rosja Irina Kalentjewa
2002 Norwegia Gunn-Rita Dahle Francja Laurence Leboucher Niemcy Sabine Spitz
2003 Norwegia Gunn-Rita Dahle Rosja Irina Kalentjewa Hiszpania Margarita Fullana
2004 Norwegia Gunn-Rita Dahle Polska Maja Włoszczowska Niemcy Sabine Spitz
2005 Norwegia Gunn-Rita Dahle Polska Maja Włoszczowska Hiszpania Margarita Fullana
2006 Hiszpania Margarita Fullana Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå Niemcy Sabine Spitz
2007 Niemcy Sabine Spitz Rosja Irina Kalentjewa Czechy Kateřina Nash
2008 Niemcy Sabine Spitz Rosja Irina Kalentjewa Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå
2009 Polska Maja Włoszczowska Rosja Irina Kalentjewa Niemcy Sabine Spitz
2010 Szwajcaria Katrin Leumann Polska Maja Włoszczowska Włochy Eva Lechner
2011 Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå Polska Maja Włoszczowska Słowenia Tanja Žakelj
2012 Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå Szwajcaria Esther Süss Niemcy Sabine Spitz
2013 Słowenia Tanja Žakelj Włochy Eva Lechner Polska Maja Włoszczowska
2014 Słowenia Tanja Žakelj Słowenia Blaža Klemenčič Polska Maja Włoszczowska
U-23
Rok Złoto Srebro Brąz
2006 Szwajcaria Sarah Koba Czechy Tereza Huříková Włochy Eva Lechner
2007 Włochy Eva Lechner Austria Elisabeth Osl Czechy Tereza Huříková
2008 Szwajcaria Nathalie Schneitter Słowenia Tanja Žakelj Czechy Tereza Huříková
2009 Polska Aleksandra Dawidowicz Szwecja Alexandra Engen Francja Julie Bresset
2010 Szwecja Alexandra Engen Szwajcaria Kathrin Stirnemann Słowenia Tanja Žakelj
2011 Francja Julie Bresset Wielka Brytania Annie Last Norwegia Elisabeth Sveum
2012 Szwajcaria Jolanda Neff Polska Paula Gorycka Holandia Anne Terpstra
2013 Ukraina Jana Bełomojina Szwecja Jenny Rissveds Niemcy Helen Grobert
2014 Francja Pauline Ferrand-Prevot Szwajcaria Jolanda Neff Niemcy Helen Grobert
Juniorki
Rok Złoto Srebro Brąz
2001 Polska Maja Włoszczowska Czechy Pavla Havlíková Czechy Petra Bublová
2002 Szwajcaria Bettina Schmid Włochy Eva Lechner Czechy Petra Bublová
2003 Szwajcaria Bettina Schmid Czechy Tereza Huříková Holandia Marianne Vos
2004 Szwajcaria Emilie Siegenthaler Czechy Tereza Huříková Szwajcaria Nathalie Schneitter
2005 Polska Marlena Pyrgies Polska Aleksandra Dawidowicz Francja Julie Krasniak
2006 Słowenia Tanja Žakelj Francja Julie Krasniak Szwecja Alexandra Engen
2007 Szwajcaria Kathrin Stirnemann Węgry Barbara Benkó Niemcy Ines Thoma
2008 Niemcy Mona Eiberweiser Ukraina Ałła Bojko Szwecja Kajsa Snihs
2009 Francja Pauline Ferrand-Prevot Szwajcaria Michelle Hediger Holandia Anne Terpstra
2010 Szwajcaria Linda Indergand Niemcy Helen Grobert Niemcy Johanna Techt
2011 Szwajcaria Jolanda Neff Szwajcaria Linda Indergand Niemcy Johanna Techt
2012 Szwecja Jenny Rissveds Francja Margot Moschetti Niemcy Sofia Wiedenroth
2013 Dania Malene Degn Niemcy Sofia Wiedenroth Szwajcaria Alessandra Keller
2014 Dania Alessandra Keller Szwajcaria Nicole Koller Szwajcaria Sina Frei

Downhill[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Elite
Rok Złoto Srebro Brąz
1991 Francja Christian Taillefer Szwajcaria Philippe Perakis Szwajcaria Albert Iten
1992 Niemcy Jürgen Sprich Szwajcaria Albert Iten Belgia Paul Herijgers
1993 Niemcy Jürgen Sprich Włochy Bruno Zanchi Francja Vincent Julliot
1994 Francja Nicolas Vouilloz Szwecja Tommy Johansson Włochy Corrado Hérin
1995 Francja François Gachet Francja Nicolas Vouilloz Francja Alexandre Balaud
1996 Hiszpania Tomas Misser Niemcy Jürgen Beneke Włochy Gianluca Bonanomi
1997 Francja Nicolas Vouilloz Włochy Corrado Hérin Niemcy Jürgen Beneke
1998 Francja Nicolas Vouilloz Włochy Corrado Hérin Niemcy Jürgen Beneke
1999 Włochy Bruno Zanchi Szwajcaria Rene Wildhaber Szwecja Kristian Eriksson
2000 Wielka Brytania Steve Peat Francja Nicolas Vouilloz Francja Fabien Barel
2001 Słowacja Filip Polc Włochy Corrado Hérin Francja Cédric Gracia
2002 nie rozgrywano
2003 Francja Julien Camellini Francja Mickaël Pascal Francja Mickaël Deldycke
2004 Wielka Brytania Steve Peat Francja Fabien Barel Francja Julien Camellini
2005 Francja Fabien Barel Wielka Brytania Marc Beaumont Wielka Brytania Steve Peat
2006 Wielka Brytania Gee Atherton Wielka Brytania Marc Beaumont Francja Fabien Barel
2007 Holandia Joost Wichman Francja Romain Saladini Szwajcaria Dominik Gspan
2008 Francja Florent Payet Francja Damien Spagnolo Szwajcaria Nick Beer
2009 Szwajcaria Nick Beer Francja Aurélien Giordanengo Francja Rémi Thirion
2010 Szwecja Robin Wallner Szwajcaria Nick Beer Australia Markus Pekoll
2011 nie rozgrywano
2012 nie rozgrywano
2013 Australia Markus Pekoll Australia Manuel Gruber Słowenia Miran Vauh
Juniorzy
Rok Złoto Srebro Brąz
2010 Wielka Brytania Sam Flockhart Szwecja Oliwer Kangas Norwegia Zakarias Blom Johansenk
2011 nie rozgrywano
2012 nie rozgrywano
2013 Australia Markus Pekoll Australia Manuel Gruber Słowenia Miran Vauh

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Elite
Rok Złoto Srebro Brąz
1991 Włochy Giovanna Bonazzi Francja Nathalie Fiat Francja Sophie Kempf
1992 Niemcy Susi Buchwieser Włochy Giovanna Bonazzi Francja Sophie Kempf
1993 Włochy Giovanna Bonazzi Szwajcaria Brigitte Kasper Szwajcaria Rita Buergi
1994 Francja Anne-Caroline Chausson Włochy Giovanna Bonazzi Szwajcaria Brigitte Kasper
1995 Francja Anne-Caroline Chausson Włochy Giovanna Bonazzi Norwegia Nina Aarrestad
1996 Francja Anne-Caroline Chausson Francja Nolvenn Le Caër Hiszpania Mercedes González
1997 Francja Anne-Caroline Chausson Francja Nolvenn Le Caër Włochy Giovanna Bonazzi
1998 Francja Anne-Caroline Chausson Finlandia Katja Repo Niemcy Regina Stiefl
1999 Austria Florentina Moser Szwecja Malin Lindgren Wielka Brytania Tracy Moseley
2000 Wielka Brytania Tracy Moseley Francja Sabrina Jonnier Francja Céline Gros
2001 Niemcy Sarah Stieger Wielka Brytania Fionn Griffiths Wielka Brytania Tracy Moseley
2002 nie rozgrywano
2003 Francja Anne-Caroline Chausson Szwajcaria Marielle Saner Francja Nolvenn Le Caër
2004 Francja Anne-Caroline Chausson Szwajcaria Marielle Saner Wielka Brytania Tracy Moseley
2005 Francja Anne-Caroline Chausson Francja Sabrina Jonnier Szwajcaria Marielle Saner
2006 Wielka Brytania Rachel Atherton Szwajcaria Marielle Saner Wielka Brytania Helen Gaskell
2007 Francja Sabrina Jonnier Francja Céline Gros Szwajcaria Rachel Seydoux
2008 Francja Sabrina Jonnier Austria Petra Bernhard Francja Floriane Pugin
2009 Francja Floriane Pugin Francja Emmeline Ragot Francja Céline Gros
2010 Francja Myriam Nicole Francja Floriane Pugin Norwegia Anita Ager-Wick
2011 nie rozgrywano
2012 nie rozgrywano
2013 Francja Emmeline Ragot Francja Morgane Charre Bułgaria Ewa Dimitrowa
Juniorki
Rok Złoto Srebro Brąz
2010 Francja Fanny Lombard Francja Julie Berteaux Szwajcaria Kim Annika Schauff
2011 nie rozgrywano
2012 nie rozgrywano
2013

Maraton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Elite
Rok Złoto Srebro Brąz
2002 Włochy Mauro Bettin Francja Thomas Dietsch Austria Roman Rametsteiner
2003 Francja Thomas Dietsch Austria Martin Kraler Słowenia Jure Golcer
2004 Francja Thomas Dietsch Włochy Roland Stauder Austria Alban Lakata
2005 Niemcy Hannes Genze Szwajcaria Andreas Kugler Szwajcaria Sandro Späth
2006 Szwajcaria Ralph Näf Szwajcaria Thomas Stoll Szwajcaria Andreas Kugler
2007 Szwajcaria Christoph Sauser Austria Christoph Soukup Niemcy Moritz Milatz
2008 Austria Alban Lakata Dania Peter Riis Andersen Szwajcaria Urs Huber
2009 Estonia Allan Oras Estonia Kalle Kriit Estonia Caspar Austa
2010 Szwajcaria Ralph Näf Włochy Mirko Celestino Szwajcaria Andreas Kugler
2011 Rosja Aleksiej Miedwiediew Finlandia Jukka Vastaranta Niemcy Tim Bohme
2012 Czechy Kristián Hynek Czechy Pavel Boudný Austria Alban Lakata
2013 Austria Alban Lakata Szwajcaria Christoph Sauser Czechy Kristián Hynek
2014 Szwajcaria Christoph Sauser Czechy Jaroslav Kulhavý Austria Christoph Soukup
U-23
Rok Złoto Srebro Brąz
2008 Austria Jakob Nimpf Austria Daniel Federspiel Francja Vivien Legastelois
2010 Szwajcaria Konny Looser Niemcy Matthias Leisling Włochy Lorenzo Martelli
2011 nie rozgrywano
2012 Niemcy Simon Stiebjahn Czechy Marek Rauchfuss Niemcy Marcus Nicolai
2013 Polska Bartłomiej Wawak Szwajcaria Enea Vetsch Niemcy Christian Pfäffle

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2002 Szwajcaria Andrea Huser Norwegia Gunn-Rita Dahle Austria Petra Schörkmayer
2003 Niemcy Birgit Jüngst Norwegia Gunn-Rita Dahle Niemcy Sandra Klose
2004 Słowenia Blaža Klemenčič Niemcy Sandra Klose Czechy Ilona Bublová
2005 Finlandia Pia Sundstedt Niemcy Birgit Jüngst Słowenia Blaža Klemenčič
2006 Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå Finlandia Pia Sundstedt Szwajcaria Dolores Rupp
2007 Niemcy Sabine Spitz Holandia Ariëlle van Meurs Szwajcaria Esther Süss
2008 Szwajcaria Esther Süss Finlandia Pia Sundstedt Szwajcaria Antonia Wipfli
2009 Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå Polska Maja Włoszczowska Łotwa Ivanda Eiduka
2010 Szwajcaria Esther Süss Norwegia Gunn-Rita Dahle Flesjå Finlandia Pia Sundstedt
2011 Finlandia Pia Sundstedt Wielka Brytania Sally Bigham Włochy Elena Giacomuzzi
2012 Finlandia Pia Sundstedt Wielka Brytania Sally Bigham Niemcy Silke Schmidt
2013 Szwajcaria Esther Süss Wielka Brytania Sally Bigham Niemcy Sabine Spitz
2014 Czechy Tereza Huříková Wielka Brytania Sally Bigham Norwegia Borghild Løvset

Four-cross[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2003 Czechy Michal Prokop Czechy Lukáš Tamme Wielka Brytania Dale Holmes
2004 Czechy Michal Prokop Czechy Lukáš Tamme Norwegia Leiv Ove Nordmark
2006 Holandia Joost Wichman Wielka Brytania Scott Beaumont Niemcy Guido Tschugg
2008 Holandia Joost Wichman Francja Romain Saladini Szwajcaria Dominik Gspan
2009 Czechy Michal Prokop Szwajcaria Roger Rinderknecht Czechy Tomáš Slavík
2010 Holandia Joost Wichman Czechy Tomáš Slavík Holandia Jurg Meijer
2011 nie rozgrywano
2012 Szwecja Felix Beckeman Słowacja Marek Peško Czechy Lukáš Měchura
2013 Czechy Jakub Riha Włochy Giovanni Pozzoni Słowenia Miran Vauh

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2003 Francja Anne-Caroline Chausson Francja Laëtitia Le Corguillé Czechy Jana Horáková
2004 Francja Anne-Caroline Chausson Czechy Jana Horáková Francja Laëtitia Le Corguillé
2008 Francja Sabrina Jonnier Francja Céline Gros Szwajcaria Rachel Seydoux
2009 Austria Anita Molcik Szwajcaria Rachel Seydoux Szwajcaria Lucia Oetjen
2010 Czechy Romana Labounková Austria Anita Molcik Holandia Anneke Beerten
2011 nie rozgrywano
2012 Wielka Brytania Katy Curd Austria Anita Molcik Szwajcaria Lucia Oetjen
2013 Francja Emmeline Ragot Francja Morgane Charre Czechy Tereza Votavová

Dual slalom[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
1998 Czechy Michael Maroši Niemcy Guido Tschugg Holandia Gerwin Peters
1999 Francja Mickaël Deldycke Czechy Michael Maroši Finlandia Jani Vesikko
2000 Francja Mickaël Deldycke Wielka Brytania Steve Peat Francja Karim Amour
2001 Francja Cédric Gracia Francja Karim Amour Wielka Brytania Scott Beaumont

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
1998 Francja Anne-Caroline Chausson Wielka Brytania Helen Mortimer Włochy Giovanna Bonazzi
1999 Wielka Brytania Tracy Moseley Czechy Helena Kurandová Szwecja Sofia Fagerström
2000 Francja Céline Gros Francja Nolvenn Le Caër Niemcy Sarah Stieger
2001 Francja Sabrina Jonnier Wielka Brytania Fionn Griffiths Wielka Brytania Tracy Moseley

Eliminator[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2013 Austria Daniel Federspiel Słowenia Miha Halzer Szwajcaria Sepp Freiburghaus
2014 Austria Daniel Federspiel Szwajcaria Ralph Näf Belgia Fabrice Mels

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2013 Szwecja Jenny Rissveds Szwajcaria Kathrin Stirnemann Szwajcaria Ramona Forchini
2014 Szwajcaria Kathrin Stirnemann Szwajcaria Linda Indergand Szwecja Alexandra Engen

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2002  Francja
Julien Absalon
Jean-Eudes Demaret
Laurence Leboucher
Cédric Ravanel
 Szwajcaria
Florian Vogel
Barbara Blatter
Lukas Flückiger
Thomas Kalberer
 Czechy
Milan Spěšný
Jaroslav Kulhavý
Ilona Bublová
Tomáš Vokroulik
2003  Szwajcaria
Ralph Näf
Balz Weber
Nino Schurter
Barbara Blatter
 Polska
Marcin Karczyński
Piotr Formicki
Anna Szafraniec
Kryspin Pyrgies
 Hiszpania
Carlos Coloma
Àngel Espigares
Margarita Fullana
José Antonio Hermida
2004  Szwajcaria
Ralph Näf
Nino Schurter
Petra Henzi
Florian Vogel
 Niemcy
Ivonne Kraft
Moritz Milatz
Stefan Sahm
Andi Weinhold
 Hiszpania
Iñaki Lejarreta
Miguel Valles
Margarita Fullana
José Antonio Hermida
2005  Włochy
Marco Bui
Tony Longo
Eva Lechner
Johannes Schweiggl
 Szwajcaria
Nino Schurter
Martin Fanger
Petra Henzi
Florian Vogel
 Szwecja
Emil Lindgren
Matthias Wengelin
Maria Östergren
Fredrik Kessiakoff
2006  Szwajcaria
Ralph Näf
Petra Henzi
Martin Fanger
Nino Schurter
 Francja
Cédric Ravanel
Severine Hansen
Alexis Vuillermoz
Stéphane Tempier
 Szwecja
Fredrik Kessiakoff
Emil Lindgren
Maria Östergren
Matthias Wengelin
2007  Szwajcaria
Florian Vogel
Thomas Litscher
Petra Henzi
Nino Schurter
 Francja
Alexis Vuillermoz
Fabien Canal
Cécile Ravanel
Cédric Ravanel
 Włochy
Yader Zoli
Andrea Tiberi
Francesco Aulino
Eva Lechner
2008  Francja
Jean-Christophe Péraud
Arnaud Jouffroy
Laurence Leboucher
Alexis Vuillermoz
 Włochy
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Eva Lechner
Cristian Cominelli
 Szwecja
Emil Lindgren
Alexandra Engen
Olof Jonsson
Alexander Wetterhall
2009  Szwecja
Emil Lindgren
Tobias Ludvigsson
Matthias Wengelin
Alexandra Engen
 Szwajcaria
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Nathalie Schneitter
 Holandia
Michiel van der Heijden
Rudi van Houts
Irjan Luttenberg
Sanne Paasen
2010  Szwajcaria
Thomas Litscher
Ralph Näf
Roger Walder
Katrin Leumann
 Włochy
Marco Aurelio Fontana
Maximilian Vieider
Eva Lechner
Gerhard Kerschbaumer
 Czechy
Ondřej Cink
Tomáš Paprstka
Tereza Huříková
Jan Škarnitzl
2011  Francja
Fabien Canal
Victor Koretzky
Julie Bresset
Maxime Marotte
 Szwajcaria
Thomas Litscher
Lars Forster
Nathalie Schneitter
Martin Gujan
 Włochy
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
Lorenzo Samparisi
Eva Lechner
2012  Włochy
Michele Casagrande
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Luca Braidot
 Szwajcaria
Martin Gujan
Katrin Leumann
Matthias Stirnemann
Dominic Zumstein
 Holandia
Michiel van der Heijden
Jesper Slik
Anne Terpstra
Henk-Jaap Moorlag
2013  Włochy
Gioele Bertolini
Eva Lechner
Marco Aurelio Fontana
Gerhard Kerschbaumer
 Szwajcaria
Reto Indergand
Dominic Grab
Jolanda Neff
Nino Schurter
 Czechy
Jan Nesvadba
Jan Vastl
Kateřina Nash
Ondřej Cink
2014  Francja
Jordan Sarrou
Hugo Pigeon
Margot Moschetti
Maxime Marotte
 Niemcy
Ben Zwiehoff
Tobias Eise
Helen Grobert
Moritz Milatz
 Włochy
Maximilian Vieider
Moreno Pellizzon
Lisa Rabensteiner
Marco Aurelio Fontana

Trial[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Elite 20"
Rok Złoto Srebro Brąz
2011 Hiszpania Daniel Comas Hiszpania Benito Ros Hiszpania Abel Mustieles
2012 Hiszpania Abel Mustieles Francja Vincent Hermance Hiszpania Benito Ros
2013 Hiszpania Abel Mustieles Hiszpania Ion Areitio Holandia Rick Koekoek
Elite 26"
Rok Złoto Srebro Brąz
2011 Belgia Kenny Belaey Francja Vincent Hermance Francja Gilles Coustellier
2012 Francja Gilles Coustellier Niemcy Hannes Herrmann Francja Guillaume Dunand
2013 Francja Gilles Coustellier Francja Vincent Hermance Francja Aurelien Fontenoy
Juniorzy 20"
Rok Złoto Srebro Brąz
2011 Niemcy Raphael Pils Włochy Alessandro Bertola Polska Filip Mrugała
2012 Francja Gilles Coustellier Niemcy Hannes Herrmann Francja Guillaume Dunand
2013 Niemcy Dominik Oswald Niemcy Lucas Krell Hiszpania Bernat Seuba
Juniorzy 26"
Rok Złoto Srebro Brąz
2011 Niemcy Robin Fix Szwajcaria David Bonzon Francja Yann Dunant
2012 Szwajcaria David Bonzon Hiszpania Eloi Pare Francja Clément Meot
2013 Wielka Brytania Jack Carthy Francja Jeremy Descloux Niemcy Jonathan Sandritter

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Rok Złoto Srebro Brąz
2011 Szwajcaria Karin Moor Niemcy Romina Fix Hiszpania Gemma Abant
2012 Słowacja Tatiana Janíčková Hiszpania Gemma Abant Niemcy Andrea Wesp
2013 Hiszpania Gemma Abant Słowacja Tatiana Janíčková Hiszpania Mireia Abant

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]