Przejdź do zawartości

EA Land

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
EA Land
Producent

Maxis

Wydawca

Electronic Arts

Dystrybutor

PL: IM Group[1]

Projektant

Luc Barthelet

Data wydania

Am.Płn.: 17 grudnia 2002

Gatunek

MMO, symulacyjna

Tryby gry

Gra wieloosobowa

Kategorie wiekowe

ESRB: Teen
PEGI: 12+

Wymagania sprzętowe
Platforma

Windows

Nośniki

CD (2)

Wymagania

Procesor Pentium III 700 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 8 MB, 1.6 GB HDD

Kontrolery

klawiatura i mysz

EA Land (dawniej The Sims Online) – gra komputerowa z gatunku MMO, wyprodukowana przez Maxis i wydana w 2002 roku przez Electronic Arts. Jest to część serii The Sims. Gra była oparta na nieco zmodyfikowanym interfejsie i silniku graficznym znanym z pierwszej części serii. Pierwotnie wydana pod nazwą The Sims Online, okazała się finansową porażką i nigdy nie zdobyła dużej popularności pomimo sukcesu, jaki odniosła The Sims i kolejne wydawane do niej dodatki[2].

Gra została wydana ponownie pod nazwą EA Land jako darmowy produkt w modelu free-to-play 27 lutego 2008 roku, w którym dodano możliwość tworzenia własnych przedmiotów w świecie gry oraz wirtualną walutę[2], jednak już 28 kwietnia 2008 roku zapadła decyzja o ostatecznym zamknięciu serwerów gry, co nastąpiło 1 sierpnia 2008.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gra opiera się na zasadach znanych z innych części serii, choć z pewnymi zmianami i nowymi możliwościami dawanymi przez rozgrywkę sieciową. Po rejestracji gracz mógł utworzyć swój własny, „simowy” wizerunek, po czym trafiał na wyodrębniony skrawek terenu, którym miał za zadanie sprawnie zarządzać. Można było wybudować dom, stworzyć sklep, założyć specjalistyczną firmę, pracować i wykorzystać wiele innych możliwości zarabiania pieniędzy. Gracz mógł kupować do domu i sklepu sprzęty, grać w kasynach, wybierać się na bankiety i imprezy oraz urządzać je samemu, nawiązywać nowe znajomości, przyjaźnie, miłości. Celem gry, jak w zwykłym życiu, było podnoszenie swego standardu życiowego, bogactwa, reputacji i statusu społecznego.

Grafika[edytuj | edytuj kod]

Panel sterowania widoczny w dolnej części ekranu nie różnił się zbytnio od tego spotykanego w zwykłym The Sims, dokonano jednak na nim nieco zmian. Na wierzchu cały czas widać przyciski ułatwiające sieciowe życie[styl do poprawy].

Styl graficzny podobny jest do podstawowej gry The Sims. Sporo przedmiotów zostało przeniesionych prosto z The Sims[potrzebny przypis]. Widok w grze jest izometryczny i można go obracać o 90°. Dodano zaawansowany widok okolicy podobny do tego z The Sims 2 i SimCity. Świat gry podzielony jest na kilka większych obszarów, a każdy obszar składa się z wielu parceli, które mogą być dowolnie zagospodarowane.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. The Sims Online. „Click!”. 6/2002, s. 12. Wydawnictwo Bauer. 
  2. a b EA Land closing just weeks after debut. CNet. [dostęp 2011-05-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-06-17)]. (ang.).