Hideo Itami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Hideo Itami
Ilustracja
Itami w marcu 2015
Imię i nazwisko Kenta Kobayashi
Data i miejsce urodzenia 12 marca 1981[1][2]
Sōka[2][3]
Kariera profesjonalnego wrestlera
Pseudonimy
ringowe
Halimao[1]
Hideo Itami[4]
Kenta[1]
Kenta Kobayashi[1]
Wzrost 1,74 m[2][5]
Masa ciała 82 kg[5]
Zapowiadany z Tokio, Japonia[5]
Trenerzy Kenta Kobashi
Yoshihiro Takayama
Debiut 24 maja 2000[1][2]

Kenta Kobayashi (jap. 小林 健太 Kobayashi Kenta, ur. 12 marca 1981 w Sōka[2])japoński profesjonalny wrestler, obecnie występujący w federacji WWE w brandzie Raw w dywizji cruiserweight pod pseudonimem ringowym Hideo Itami. Jego styl walki polega na mocnych kopnięciach i ofensywach.

Kobayashi jest również znany z występów w Pro Wrestling Noah jako Kenta (również pisane wielkimi literami), lecz rozpoczął karierę w All Japan Pro Wrestling (AJPW). Z powodu współpracy Noah z amerykańskimi federacjami, Kobayashi występował również dla promocji Ring of Honor (ROH)[6]. Początkowo walczył pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, lecz z powodu możliwości pomylenia go z jego trenerem Kentą Kobashim porzucił używanie nazwiska[1].

Kobayashi jest byłym posiadaczem Global Honored Crown (GHC) Heavyweight Championship, trzykrotnym GHC Junior Heavyweight Championem[7], trzykrotnym GHC Junior Heavyweight Tag Team Championem i posiadaczem GHC Tag Team Championship[8]. Ponadto jest zwycięzcą turniejów Global League 2012 i Global Tag League 2013.

Kariera profesjonalnego wrestlera[edytuj | edytuj kod]

All Japan Pro Wrestling (2000)[edytuj | edytuj kod]

Przed debiutem w profesjonalnym wrestlingu, Kobayashi grał w baseball i praktykował kickboxing, co przełożyło się na jego styl walki[3]. Zadebiutował 24 maja 2000 na gali federacji All Japan Pro Wrestling, gdzie debiutując w dywizji junior heavyweight zawalczył ze swoim przyszłym partnerem i rywalem, Naomichim Marufujim. Prezydent AJPW Mitsuharu Misawa postanowił opuścić federację i założyć Pro Wrestling Noah, do którego dołączył Kobayashi[9].

Pro Wrestling Noah[edytuj | edytuj kod]

Wczesna kariera (2000–2003)[edytuj | edytuj kod]

Jednym z celów Misawy było skupienie się na dywizji junior heavyweight, która nigdy nie była traktowana dobrze w AJPW. Kobayashi powrócił w lipcu 2001 i zaczął występować jako Kenta[9]. Kiedy Naomichi Marufuji musiał zawiesić GHC Junior Heavyweight Championship z powodu odniesienia kontuzji[10], Kenta wziął udział w turnieju, w którym pokonując Kotaro Suzuki'ego i Tsuyoshi'ego Kikuchi'ego dotarł do finału, lecz tam przegrał z Yoshinobu Kanemaru[11]. Po zakończeniu turnieju przyłączył się do grupy Burning prowadzonej przez jego mentora, Kentę Kobashi'ego[1].

Junior Heavyweight Champion (2003–2011)[edytuj | edytuj kod]

1 marca 2003 Kenta i Naomichi Marufuji po raz pierwszy współpracowali ze sobą w drużynie i pokonali Makoto Hashi'ego i Yoshinobu Kanemaru. Przy okazji rozpoczęcia turnieju o nowo-wprowadzone GHC Junior Heavyweight Tag Team Championship duo zaczęło regularnie występować. Podczas gal Accomplish Our Third Navigation Tour wygrali turniej pokonując w finale z 16 lipca Jushina Thunder Ligera i Takehiro Murahamę[8]. Pomimo bycia mistrzem, Kenta pragnął zdobyć również GHC Junior Heavyweight Championship, lecz 30 listopada przegrał walkę z panującym mistrzem Takashim Sugiurą[12].

Kenta (po lewej) z Samoa Joem i Katsuhiko Nakajimą.

W nagrodę za dobrej jakości występy w ringu, Kenta otrzymał szansę na stoczenie siedmiu walk z weteranami wrestlingu. W pierwszej walce podczas gal First Navigation pokonał Juventuda Guerrerę, później zaś odnosił zwycięstwa nad Yoshinarim Ogawą i Junem Akiyamą. W ostatniej walce w październiku 2004 przegrał z Marufujim[9]. W międzyczasie on i Marufuji kontynuowali bronienie pasów tag team, między innymi pokonując takie drużyny jak El Samurai i Ryusuke Taguchi, Yoshinari Ogawa i Kotaro Suzuki, Suzuki i Ricky Marvin, Marvin i Suwa oraz Kendo Kashin i Takashi Sugiura. Tytuły utracili na rzecz Kanemaru i Sugiury[12].

W marcu 2005 rozpoczął rywalizację z SUWĄ, między innymi biorąc udział w brutalnej walce, która zakończyła się dyskwalifikacją SUWY z powodu jego ataku na sędziego[13]. Dzięki zwycięstwu 18 lipca zmierzył się z Yoshinobu Kanemaru i odebrał mu GHC Junior Heavyweight Championship[1]. Dwa miesiące później obronił pas w walce z SUWĄ, a także z alter ego Kotaro Suzuki'ego, Mushikingiem Terrym. Kenta zaczął współpracę z Katsuyorim Shibatą, gdzie duo chciało zdobyć GHC Tag Team Championship będące tytułami drużynowymi dywizji wagi ciężkiej[14]. 5 marca 2006 Kenta przegrał z Kentą Kobashim w starciu uczeń kontra mistrz[15]. 4 lipca utracił Junior Heavyweight Championship na rzecz Takashi'ego Sugiury[1]. Po porażce skupił się na zdobyciu GHC Heavyweight Championship, lecz przegrał walkę z mistrzem Naomichim Marufujim[15].

Kenta spędził większość 2007 występując głównie w walkach drużynowych lub six-man tag team matchach z jego protegowanymi Taijim Ishimorim i Akitoshim Saito. Z powodu współpracy Pro Wrestling Hoah z Ring of Honor (ROH), Kenta zmierzył się w wysoce ocenianych walkach z The Briscoe Brothers, Davey'em Richardsem i