Luigi’s Mansion

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Luigi’s Mansion
Logo gry
Logo gry
Producent Nintendo EAD
Wydawca Nintendo
Projektant Hideki Konno
Data wydania JP: 14 września 2001
Am.Płn.: 18 listopada 2001
EU: 3 maja 2002
Gatunek przygodowa gra akcji
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ELSPA: 3+
ESRB: Everyone
ACB: G8+
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma GameCube
Nośniki 1 GameCube Optical Disc
Kontrolery kontroler Nintendo Gamecube

Luigi’s Mansion (jap. (ルイージマンション Ruīji Manshon)gra komputerowa wydana przez Nintendo w 2001 roku na konsoli GameCube. Jest ona powiązana z uniwersum Mario i jednocześnie stanowi drugą grę, w której gracz może sterować jedynie postacią brata Mario – Luigim. W marcu 2018 zapowiedziano wydanie wersji na konsolę Nintendo 3DS. Premiera gry odbędzie się w październiku tego samego roku[1].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Pewnego dnia Luigi odbiera wiadomość, według której wygrał ogromną posiadłość w konkursie, chociaż nawet nie brał w nim udziału. Podekscytowany Luigi decyduje się przyjąć nagrodę. Natychmiast dzwoni do swojego brata (Mario), z którym umawia się w niej na świętowanie zwycięstwa. Mario dociera pierwszy do posiadłości, gdzie zostaje szybko porwany i uwięziony w obrazie przez King Boo. Po podróży przez ciemny las Luigi dociera na miejsce. Zamiast niego spotyka tam jednak jedynie duchy zamieszkujące posiadłość. Przypadkowo spotkany starszy człowiek ratuje Luigiego. Okazuje się nim profesor Elvin Gadd, który mieszka nieopodal i poświęca swój czas pasji, jaką są duchy. Po usłyszeniu, że Mario zaginął, profesor daje Luigiemu dwa wynalazki, które mają pomóc w poszukiwaniach brata. W finale Elvin Gadd i Luigi uwalniają Mario.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kevin Knezevic: Luigi’s Mansion Remake Announced For 3DS In Nintendo Direct (ang.). GameSpot, 2018-03-10. [dostęp 2018-08-23].