Przejdź do zawartości

Pałac Radziwiłłów w Grodnie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
Konarski (dyskusja | edycje)
3
Konarski (dyskusja | edycje)
drobne merytoryczne
Linia 32: Linia 32:
|www =
|www =
}}
}}
'''Pałac Radziwiłłów''' w Grodnie przy Rynku – znajdujący się w tym miejscu wcześniej pałac zakupiła rodzina [[Radziwiłłowie herbu Trąby|Radziwiłłów]] i na jej zlecenie przebudował go architekt [[Dominik Fontana]] w latach 1738-1744 w stylu barokowym. Pałac zlokalizowany był prostopadle do [[Batorówka w Grodnie|Pałacu Sapiehów (Batorówki)]]. Frontowa część wychodziła na rynek i ratusz miejski. Od frontu znajdowały się dwa symetryczne ryzality.
'''Pałac Radziwiłłów''' w Grodnie przy Rynku – znajdujący się w tym miejscu wcześniej pałac zakupiła rodzina [[Radziwiłłowie herbu Trąby|Radziwiłłów]] i na jej zlecenie przebudował go architekt Fontana w latach 1738-1744 w stylu barokowym. Pałac zlokalizowany był prostopadle do [[Batorówka w Grodnie|Pałacu Sapiehów (Batorówki)]]. Frontowa część wychodziła na rynek i ratusz miejski. Od frontu znajdowały się dwa symetryczne ryzality.


Zniszczony w 1941 roku i rozebrany po 1945 roku. Obecnie teren w którym się znajdował jest niezabudowany i poprowadzona jest przez niego droga w kierunku rzeki [[Niemen]].
Zniszczony w 1941 roku i rozebrany po 1945 roku. Obecnie teren w którym się znajdował jest niezabudowany i poprowadzona jest przez niego droga w kierunku rzeki [[Niemen]].

Wersja z 17:55, 23 lut 2017

Pałac Radziwiłłów w Grodnie
Ilustracja
Pałac Radziwiłłów
Państwo

 Białoruś

Miejscowość

Grodno

Typ budynku

pałac

Styl architektoniczny

Barok

Zniszczono

1941

Położenie na mapie Białorusi
Mapa konturowa Białorusi, blisko lewej krawiędzi znajduje się ikonka pałacu z opisem „Pałac Radziwiłłów w Grodnie”
53,67758°N 23,82953°E/53,677580 23,829530

Pałac Radziwiłłów w Grodnie przy Rynku – znajdujący się w tym miejscu wcześniej pałac zakupiła rodzina Radziwiłłów i na jej zlecenie przebudował go architekt Fontana w latach 1738-1744 w stylu barokowym. Pałac zlokalizowany był prostopadle do Pałacu Sapiehów (Batorówki). Frontowa część wychodziła na rynek i ratusz miejski. Od frontu znajdowały się dwa symetryczne ryzality.

Zniszczony w 1941 roku i rozebrany po 1945 roku. Obecnie teren w którym się znajdował jest niezabudowany i poprowadzona jest przez niego droga w kierunku rzeki Niemen.