Copa América 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
piłka nożna Copa América 2004
Gtk-go-back-ltr.svg 2001 2007 Gtk-go-forward-ltr.svg
Dyscyplina piłka nożna
Organizator CONMEBOL
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Peru
Otwarcie 6 2004
Zamknięcie (finał) 25 lipca 2004
I miejsce  Brazylia
II miejsce  Argentyna
III miejsce  Urugwaj
Commons Multimedia w Wikimedia Commons

Copa América 2004 to zawodowy turniej piłkarski zorganizowany przez CONMEBOL. Zawody te odbyły się w Peru i trwały od 6 lipca do 25 lipca 2004.

Nie przeprowadzano eliminacji. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn. Dziesięć reprezentacji (czyli wszystkie), które skupia CONMEBOL i dwie drużyny ze strefy CONCACAF, były to Meksyk i Kostaryka.

Stadiony[edytuj | edytuj kod]

Miasto Stadion Pojemność Wysokość n.p.m.
Arequipa Estadio de la UNSA 40 217 2335 m
Chiclayo Estadio Elías Aguirre 23 000 29 m
Cuzco Estadio Garcilaso 42 056 3339 m
Lima Stadion Narodowy 45 574 154 m
Piura Coloso Miraflorino 23 550 29 m
Tacna Estadio Modelo 19 850 562 m
Trujillo Estadio Mansiche 25 000 34 m

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Argentyna[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Roberto Carlos Abbondanzieri Argentyna Boca Juniors Buenos Aires
2 Roberto Fabián Ayala Hiszpania Valencia
3 Juan Pablo Sorín Brazylia Cruzeiro Belo Horizonte
4 Facundo Hernán Quiroga Niemcy VfL Wolfsburg
5 Javier Alejandro Mascherano Argentyna River Plate Buenos Aires
6 Iván Gabriel Omar Heinze Anglia Manchester United
7 Javier Pedro Saviola Hiszpania FC Barcelona
8 Javier Adelmar Zanetti Włochy Inter Mediolan
9 Luciano Gabriel Figueroa Meksyk Cruz Azul Meksyk
10 Andrés Nicolás D'alessandro Niemcy VfL Wolfsburg
11 Carlos Alberto Tévez Argentyna Boca Juniors Buenos Aires
12 Pablo Oscar Cavallero Hiszpania Celta Vigo
13 Diego Rodolfo Placente Niemcy Bayer Leverkusen
14 Clemente Juan Rodríguez Argentyna Boca Juniors Buenos Aires
15 Leandro Sebastián Fernández Argentyna Newell's Old Boys Rosario
16 Luis Oscar González Argentyna River Plate Buenos Aires
17 Mariano Nicolás González Włochy US Palermo
18 Cristian Alberto González Włochy Inter Mediolan
19 César Fabián Delgado Meksyk Cruz Azul Meksyk
20 Nicolás Ruben Medina Anglia Sunderland
21 Mauro Damián Rosales Argentyna Newell's Old Boys Rosario
22 Fabricio Coloccini Włochy AC Milan Mediolan
Trener: Marcelo Alberto Bielsa



Boliwia[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 José Carlo Fernández Kolumbia Independiente Santa Fe Bogotá
2 Miguel Ángel Hoyos Boliwia Oriente Petrolero Santa Cruz
3 Sergio Antonio Jáuregui Boliwia Blooming Santa Cruz
4 Lorgio Álvarez Boliwia Oriente Petrolero Santa Cruz
5 Ronald Arana Boliwia Oriente Petrolero Santa Cruz
6 Richard José Rojas Boliwia The Strongest La Paz
7 Luis Héctor Cristaldo Boliwia The Strongest La Paz
8 Rubén Darío Tufiño Boliwia Bolívar La Paz
9 Miguel Ángel Mercado Boliwia Bolívar La Paz
10 Limberg Gutiérrez Boliwia Bolívar La Paz
11 Roger Suárez Boliwia Bolívar La Paz
12 Wálter Alberto Flores Boliwia San José Oruro
13 Sergio Daniel Galarza Boliwia Jorge Wilstermann Cochabamba
14 Herman Soliz Boliwia The Strongest La Paz
15 Percy Limbert Pizarro Boliwia Bolívar La Paz
16 Ronald Raldés Argentyna Rosario Central
17 Juan Carlos Arce Boliwia Oriente Petrolero Santa Cruz
18 Getulio Joaquín Vaca Diez Boliwia Blooming Santa Cruz
19 Gonzalo Germán Galindo Boliwia Bolívar La Paz
20 Joaquín Botero Meksyk UNAM Meksyk
21 Leonardo Alberto Fernández Argentyna Chacarita Juniors Buenos Aires
22 Juan Carlos Sánchez Boliwia Aurora Cochabamba
Trener: Ramiro Blacutt



Brazylia[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 JÚLIO CÉSAR Soares de Espíndola Brazylia Flamengo Rio de Janeiro
2 MANCINI - Alessandro Faiolhe Amantin Włochy AS Roma Rzym
3 LUISÃO - Ânderson Luís da Silva Portugalia Benfica Lizbona
4 JUAN Silveira Dos Santos Niemcy Bayer Leverkusen
5 RENATO Dirnei Florêncio Brazylia Santos
6 GUSTAVO NERY de Sá da Silva Brazylia São Paulo
7 ADRIANO Leite Ribeiro Włochy Inter Mediolan
8 José KLÉBERSON Pereira Anglia Manchester United
9 LUÍS FABIANO Clemente Brazylia São Paulo
10 ALEX - Alexsandro de Souza Brazylia Cruzeiro Belo Horizonte
11 EDÚ - Eduardo César Daude Gaspar Anglia Arsenal
12 FÁBIO Denilson Lopes Maciel Brazylia Vasco da Gama Rio de Janeiro
13 MAICON Douglas Sisenando Francja AS Monaco
14 Marcelo José BORDON Niemcy VfB Stuttgart
15 CRIS - Cristiano Marques Gomes Brazylia Cruzeiro Belo Horizonte
16 DUDÚ CEARENSE - Alessandro Silva de Souza Japonia Kashiwa Reysol
17 ADRIANO CORREIA Claro Brazylia Coritiba Kurytyba
18 JÚLIO César Clement BAPTISTA Hiszpania Sevilla
19 DIEGO Ribas da Cunha Brazylia Santos
20 FELIPE Jorge Loureiro Brazylia Flamengo Rio de Janeiro
21 RICARDO OLIVEIRA Hiszpania Valencia
22 VÁGNER LOVE - Vágner Silva da Souza Brazylia Palmeiras São Paulo
Trener: Carlos Alberto PARREIRA



Chile[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Claudio Andrés Bravo Chile Colo Colo Santiago
2 Cristian Andrés Álvarez Chile Universidad Católica Santiago
3 Luis Alberto Fuentes Chile Cobreloa Calama
4 Rodrigo Antonio Pérez Chile Cobreloa Calama
5 Miguel Mauricio Ramírez Chile Colo Colo Santiago
6 Clarence Williams Acuña Argentyna Rosario Central
7 Rodrigo Ignacio Valenzuela Meksyk América Meksyk
8 Rodrigo Javier Millar Chile Huachipato Talcahuano
9 Sebastián Ignacio González Meksyk Atlante Meksyk
10 Luis Antonio Jiménez Włochy Ternana Terni
11 Mark Dennis González Chile Universidad Católica Santiago
12 Alex Fabián Varas Chile Santiago Wanderers Valparaíso
13 Ismael Ignacio Fuentes Chile Rangers Talca
14 Moisés Fermín Villarroel Chile Colo Colo Santiago
15 Héctor Raúl Mancilla Chile Huachipato Talcahuano
16 Jonathan Josué Cisternas Chile Cobreloa Calama
17 Milovan Petar Mirosevic Argentyna Racing Buenos Aires
18 Rodrigo David Meléndez Argentyna Quilmes Buenos Aires
19 Rafael Andrés Olarra Argentyna Independiente Buenos Aires
20 Mauricio Fernando Aros Chile Huachipato Talcahuano
21 Luis Pedro Figueroa Chile Universidad Concepción
22 Patricio Sebastián Galaz Chile Cobreloa Calama
Trener: Juvenal Mario Olmos



Ekwador[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Jacinto Alberto Espinoza Ekwador LDU Quito
2 Jorge Daniel Guagua Ekwador Nacional Quito
3 Iván Jacinto Hurtado Meksyk Tigres UANL Monterrey
4 Ulises Hernán De La Cruz Anglia Aston Villa Birmingham
5 Alfonso Andrés Obregón Ekwador LDU Quito
6 Vicente Paul Ambrossi Ekwador LDU Quito
7 Franklin Agustín Salas Ekwador LDU Quito
8 Ebelio Agustín Ordóñez Ekwador Nacional Quito
9 Gustavo Omar Figueroa Ekwador Aucas Quito
10 Alex Darío Aguinaga Ekwador LDU Quito
11 Agustín Javier Delgado Ekwador Aucas Quito
12 Oswaldo Jhovani Ibarra Ekwador Nacional Quito
13 Luis Fernando Saritama Ekwador Deportivo Quito
14 Jhonny Alejandro Baldeón Ekwador Deportivo Quito
15 Marlon Riter Ayoví Ekwador Deportivo Quito
16 Cléber Manuel Chalá Ekwador Deportivo Quito
17 Geovanny Patricio Espinoza Ekwador LDU Quito
18 Neicer Reasco Ekwador LDU Quito
19 Edison Vicente Méndez Meksyk CD Irapuato
20 Edwin Rolando Tenorio Ekwador Barcelona Guayaquil
21 Leonardo Javier Soledispa Ekwador Barcelona Guayaquil
22 Damián Enrique Lanza Ekwador Deportivo Cuenca
Trener: Kolumbia Hernán Darío Gómez



Kolumbia[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Juan Carlos Henao Kolumbia Once Caldas Manizales
2 Andrés Felipe González Kolumbia América Cali
3 Jaime Alberto Castrillón Kolumbia Independiente Medellín
4 Jesús Brahaman Sinisterra Niemcy Arminia Bielefeld
5 Andrés Felipe Orozco Argentyna Racing Buenos Aires
6 Oscar Díaz Kolumbia Deportivo Cali
7 Mahler Tressor Moreno Kolumbia Deportivo Cali
8 David Arturo Ferreira Kolumbia América Cali
9 Sergio Darío Herrera Kolumbia América Cali
10 Neider Yesid Morantes Kolumbia Independiente Medellín
11 Elkin Antonio Murillo Ekwador LDU Quito
12 Breiner Clemente Castillo Kolumbia Deportivo Cali
13 Arley Dinas Kolumbia Tolima Ibagué
14 Edixon Perea Kolumbia Atlético Nacional Medellín
15 Jhon Eduis Viáfara Kolumbia Once Caldas Manizales
16 Edwin Arturo Congo Hiszpania Levante Walencja
17 Jairo Leonardo Patiño Argentyna Newell's Old Boys Rosario
18 Abel Enrique Aguilar Kolumbia Deportivo Cali
19 José Antonio Amaya Kolumbia Atlético Junior Barranquilla
20 Gustavo Andrés Victoria Turcja Çaykur Rizespor Rize
21 Haider Guillermo Palacio Włochy SSC Napoli Neapol
22 Gonzalo Martínez Kolumbia Atlético Junior Barranquilla
Trener: Reinaldo Rueda



Kostaryka[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Víctor Andrey Bolívar Kostaryka Liberia Mía
2 Michael Umaña Kostaryka Herediano Heredia
3 Luis Antonio Marín Kostaryka Alajuelense Alajuela
4 Alexander Castro Kostaryka Alajuelense Alajuela
5 Whayne Wilson Kostaryka Cartaginés Cartago
6 Christian Alberto Oviedo Kostaryka Herediano Heredia
7 Alonso Solís Kostaryka Saprissa San José
8 Dany Alberto Fonseca Kostaryka Cartaginés Cartago
9 Álvaro Alberto Saborío Kostaryka Saprissa San José
10 Walter Centeno Grecja AEK Ateny
11 Ronald Gómez Meksyk CD Irapuato
12 Leonardo González Kostaryka Herediano Heredia
13 Carlos Hernández Kostaryka Alajuelense Alajuela
14 Cristian Badilla Kostaryka Herediano Heredia
15 Júnior Enrique Díaz Kostaryka Herediano Heredia
16 Try Anthony Bennett Kostaryka Herediano Heredia
17 Steven José Bryce Kostaryka Alajuelense Alajuela
18 José Francisco Porras Kostaryka Saprissa San José
19 Mauricio Wright Grecja AEK Ateny
20 Douglas Esteban Sequeira Kostaryka Saprissa San José
21 Andy Francisco Herrón Kostaryka Herediano Heredia
22 Ricardo González Kostaryka Alajuelense Alajuela
Trener: Kolumbia Jorge Luis Pinto



Meksyk[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Oswaldo Sánchez Meksyk Guadalajara
2 Claudio Suárez Meksyk Tigres UANL
3 Omar Briceño Meksyk Tigres UANL
4 Rafael Márquez Hiszpania Barcelona
5 Duilio Davino Meksyk América
6 Gerardo Torrado Hiszpania Sevilla
7 Octavio Valdez Meksyk Pachuca
8 Pável Pardo Meksyk América
9 Jared Borgetti Meksyk Santos Laguna
10 Adolfo Bautista Meksyk Guadalajara
11 Daniel Osorno Meksyk Monterrey
12 Óscar Pérez Meksyk Cruz Azul
13 Moisés Muñoz Meksyk Morelia
14 Ramón Morales Meksyk Guadalajara
15 David Oteo Meksyk Tigres UANL
16 Mario Méndez Meksyk Toluca
17 Francisco Palencia Meksyk Guadalajara
18 Salvador Carmona Meksyk Guadalajara
19 Jaime Lozano Meksyk Pumas UNAM
20 Ricardo Osorio Meksyk Cruz Azul
21 Jesús Arellano Meksyk Monterrey
22 Héctor Altamirano Meksyk Santos Laguna
Trener: Argentyna Ricardo Lavolpe



Paragwaj[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Justo Wilmar Villar Paragwaj Libertad Asunción
2 Emilio Damián Martínez Paragwaj Libertad Asunción
3 Julio César Manzur Paragwaj Guaraní Asunción
4 Carlos Alberto Gamarra Włochy Inter Mediolan
5 José Ricardo Devaca Paragwaj Cerro Porteño Asunción
6 Jorge Orlando Brítez Paragwaj Olimpia Asunción
7 Dante Rafael López Hiszpania Córdoba
8 Edgar Osvaldo Barreto Holandia NEC Nijmegen
9 Fredy José Bareiro Paragwaj Libertad Asunción
10 Diego Antonio Figueredo Paragwaj Olimpia Asunción
11 Julio González Ferreira Paragwaj Nacional Asunción
12 Diego Daniel Barreto Paragwaj Cerro Porteño Asunción
13 Carlos Humberto Paredes Włochy Reggina
14 Ernesto Rubén Cristaldo Paragwaj Cerro Porteño Asunción
15 Pedro Juan Benítez Paragwaj Cerro Porteño Asunción
16 David Raúl Villalba Paragwaj Olimpia Asunción
17 Celso Esquivel Argentyna San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
18 Derlis Aníbal González Paragwaj 12 de Octubre Itaugua
19 Nelson Antonio Haedo Niemcy Werder Brema
20 Julio Daniel Dos Santos Paragwaj Cerro Porteño Asunción
21 Aureliano Torres Paragwaj Guaraní Asunción
22 Fabio Escobar Paragwaj Nacional Asunción
Trener: Carlos Jara Saguier



Peru[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Oscar Manuel Ibáñez Peru Cienciano Cuzco
2 Santiago Wilmer Acasiete Peru Cienciano Cuzco
3 César Miguel Rebosio Hiszpania Real Saragossa
4 Jorge Antonio Soto Peru Sporting Cristal Lima
5 Emilio Martín Hidalgo Peru Alianza Lima
6 Wálter Ricardo Vílchez Peru Alianza Lima
7 Nolberto Albino Solano Anglia Aston Villa Birmingham
8 Juan José Jayo Peru Alianza Lima
9 Flavio Francisco Maestri Brazylia Vitória Salvador
10 Roberto Carlos Palacios Meksyk Monarcas Morelia
11 Aldo ítalo Olcese Peru Alianza Lima
12 Erick Guillermo Delgado Peru Sporting Cristal Lima
13 Juan Carlos La Rosa Peru Cienciano Cuzco
14 Claudio Miguel Pizarro Niemcy Bayern Monachium
15 Guillermo Sandro Salas Peru Alianza Lima
16 Andrés Augusto Mendoza Belgia FC Brugge
17 Jefferson Agustín Farfán Peru Alianza Lima
18 Pedro Alexandro García Peru Alianza Atlético Sullana
19 Marko Gustavo Ciurlizza Peru Alianza Lima
20 Carlos Alberto Zegarra Peru Sporting Cristal Lima
21 Leao Butrón Peru Alianza Lima
22 Julio César García Peru Cienciano Cuzco
Trener: Brazylia PAULO César AUTUORI de Mello



Urugwaj[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Héctor Fabián Carini Belgia Standard Liege
1 Mario Sebastián Viera Urugwaj Nacional Montevideo
Uwaga: kontuzjowany bramkarz Fabián Carini został zastąpiony przez Sebastiána Vierę
2 Joe Emmerson Bizera Urugwaj Peñarol Montevideo
3 Octavio Darío Rodríguez Niemcy Schalke 04 Gelsenkirchen
4 Ronald Paolo Montero Włochy Juventus F.C.
5 Marcelo Fabián Sosa Rosja Spartak Moskwa
6 Eduardo Alejandro Lago Urugwaj Fénix Montevideo
7 Gustavo Antonio Varela Niemcy Schalke 04 Gelsenkirchen
8 Omar Heber Pouso Urugwaj Danubio Montevideo
9 Debray Darío Silva Hiszpania Sevilla
10 Juan Martín Parodi Grecja Panionios Ateny
11 Cristian Gabriel Rodríguez Urugwaj Peñarol Montevideo
12 Luis Alberto Barbat Urugwaj Danubio Montevideo
13 Fabián Larry Estoyanoff Urugwaj Fénix Montevideo
14 Guillermo Daniel Rodríguez Urugwaj Danubio Montevideo
15 Diego Fernando Pérez Urugwaj Peñarol Montevideo
16 Javier Omar Delgado Rosja Saturn Ramienskoje
17 Carlos Andrés Diogo Urugwaj Peñarol Montevideo
18 Richard Javier Morales Hiszpania Osasuna Pampeluna
19 Jorge Andrés Martínez Barrios Urugwaj Wanderers Montevideo
20 Carlos Eber Bueno Urugwaj Peñarol Montevideo
21 Diego Forlán Anglia Manchester United
22 Vicente Martín Sánchez Meksyk Deportivo Toluca
Trener: Jorge Daniel Fossati



Wenezuela[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Klub
1 Gilberto José Angelucci Wenezuela Mineros Guayana
2 Luis José Vallenilla Wenezuela Caracas
3 José Manuel Rey Wenezuela Caracas
4 Jonay Miguel Hernández Szkocja Dundee
5 Miguel Angel Mea Vitali Wenezuela Caracas
6 Alejandro Enrique Cichero Urugwaj Nacional Montevideo
7 Daniel Gustavo Noriega Kolumbia Independiente Medellín
8 Cristian Alfonso Cásseres Wenezuela UA Maracaibo
9 Alexander Rondón Brazylia São Paulo
10 Massimo Margiotta Włochy Vicenza
11 Ricardo David Páez Ekwador Barcelona Guayaquil
12 Manuel Alejandro Sanhouse Wenezuela Deportivo Táchira San Cristóbal
13 Leonel Gerardo Vielma Wenezuela Deportivo Táchira San Cristóbal
14 Leopoldo Rafael Jiménez Wenezuela UA Maracaibo
15 Wilfredo Moreno Wenezuela Mineros Guayana
16 Dickson Ruberth Morán Wenezuela UA Maracaibo
17 Jorge Alberto Rojas Wenezuela Caracas
18 Juan Fernando Arango Meksyk Pachuca
19 Andrée Aníbal González Urugwaj Defensor Sporting Montevideo
20 Héctor Augusto González Argentyna Colón Santa Fe
21 Enrique Andrés Rouga Wenezuela Caracas
22 Pedro De Pablos Wenezuela Deportivo Táchira San Cristóbal
Trener: Richard Alfredo Páez

Mecze[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Kolumbia - Wenezuela[edytuj | edytuj kod]

KOLUMBIA - WENEZUELA 1:0 (1:0)
6 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 45 000)
Sędzia: Brazylia Márcio Rezende (Brazylia Aristeu Tavares, Urugwaj Pablo Fandińo)
Kolumbia KOLUMBIA: Henao (k) - Martínez, González, Orozco, Victoria - Díaz, Aguilar (76 Castrillón), Patińo, Ferreira (89 Morantes) - Moreno (70 Viáfara), Herrera
Wenezuela WENEZUELA: Angelucci - Vallenilla (70 H.González), Rey (k), Cichero, Hernández (65 Rojas) - Páez, Mea Vitali, Jiménez, Arango - Morán, Rondón (59 Margiotta)
Bramki: 1:0 Moreno 21k
Żółte kartki: Patińo 23, Martínez 32, Henao 85, Castrillón 87 / Morán 41, Cichero 65, Rojas 75



Peru - Boliwia[edytuj | edytuj kod]

PERU - BOLIWIA 2:2 (0:1)
6 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 45 000)
Sędzia: Argentyna Héctor Baldassi (Argentyna Francisco Rocchio, Ekwador Fernando Tamayo)
Peru PERU: Ibáńez - Soto, Rebosio, Acasiete, Vílchez - Solano (62 Palacios), Jayo, Zegarra (80 Olcese) - Farfán, Pizarro (k), Maestri (62 Mendoza)
Boliwia BOLIWIA: L.Fernández - Jáuregui, Raldés, Arana, Alvarez - Tufińo, Cristaldo (k), Gutiérrez (63 Galindo), Pizarro (84 Arce) - Mercado (72 Rojas), Botero
Bramki: 0:1 Botero 36, 0:2 Alvarez 57, 1:2 Pizarro 68k, 2:2 Palacios 86
Żółte kartki: Carlos Zegarra 39 / L.Fernández 75, Botero 84



Kolumbia - Boliwia[edytuj | edytuj kod]

KOLUMBIA - BOLIWIA 1:0 (0:0)
9 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 35 000)
Sędzia: Ekwador Pedro Ramos (Ekwador Fernando Tamayo, Argentyna Francisco Rocchio)
Kolumbia KOLUMBIA: Henao (k) - Martínez, Orozco, Dinas, Victoria - Díaz, Aguilar (84 Viáfara), Patińo, Ferreira (79 Perea) - Moreno (71 Murillo), Herrera
Boliwia BOLIWIA: L.Fernández - Jáuregui, Raldés, Arana, Alvarez - Tufińo, Cristaldo (k) (34 Flores), Gutiérrez, Pizarro - Mercado (65 Suárez), Botero
Bramki: 1:0 Perea 90g
Żółte kartki: Dinas 23 / Tufińo 20, Raldés 34, Flores 67



Peru - Wenezuela[edytuj | edytuj kod]

PERU - WENEZUELA 3:1 (1:0)
9 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 35 000)
Sędzia: Chile Rubén Selman (Chile Cristian Julio, Urugwaj Pablo Fandińo)
Peru PERU: Ibáńez - Salas, Rebosio, Acasiete, Vílchez - Solano (79 Soto), Jayo, Palacios (84 Ciurlizza) - Farfán, Pizarro (k), Mendoza (90 Maestri)
Wenezuela WENEZUELA: Angelucci - Vallenilla, Rey (k), Cichero, Hernández - Páez (65 H.González), Mea Vitali, Jiménez, Arango, Rojas (46 Morán) - Rondón (58 Margiotta)
Bramki: 1:0 Farfán 34, 2:0 Solano 62, 3:0 Acasiete 72g, 3:1 Margiotta 74
Żółte kartki: Farfán 34, Palacios 35, Pizarro 81 / Rojas 38, Páez 46, Mea Vitali 59, Vallenilla 63, Hernández 70
Czerwone kartki: Pizarro 87 / Mea Vitali 76



Wenezuela - Boliwia[edytuj | edytuj kod]

WENEZUELA - BOLIWIA 1:1 (1:1)
12 lipca 2004, Trujillo, Estadio Mansiche (widzów 25 000)
Sędzia: Kostaryka Wilmer Mattus (Urugwaj Pablo Fandińo, Ekwador Fernando Tamayo)
Wenezuela WENEZUELA: Angelucci - Vallenilla, Rey (k), Cichero, Hernández - Páez, A.González (74 Vielma), Jiménez, Arango - Margiotta (64 H.González), Morán (58 Rondón)
Boliwia BOLIWIA: L.Fernández - Jáuregui, Raldés (k), Arana, Alvarez - Galindo, Gutiérrez, Pizarro (21 Tufińo) - Suárez (70 Flores), Mercado (59 Arce), Botero
Bramki: 1:0 Morán 27, 1:1 Galindo 32
Żółte kartki: A.González 52, Rondón 84 / Mercado 58



Peru - Kolumbia[edytuj | edytuj kod]

PERU - KOLUMBIA 2:2 (0:1)
12 lipca 2004, Trujillo, Estadio Mansiche (widzów 25 000)
Sędzia: Meksyk Marco Rodríguez (Brazylia Aristeu Tavares, Chile Cristian Julio)
Peru PERU: Ibáńez - Salas, Rebosio (13 Soto), Acasiete, Vílchez - Solano (k) (89 Ciurlizza), Jayo, Palacios - Farfán, Maestri (75 García), Mendoza
Kolumbia KOLUMBIA: Henao (k) - Martínez, Orozco, Dinas (44 González), Victoria - Díaz, Aguilar, Viáfara - Morantes (82 Ferreira), Murillo, Congo (77 Perea)
Bramki: 0:1 Congo 34g, 0:2 Aguilar 52, 1:2 Solano 58w, 2:2 Maestri 60g
Żółte kartki: Jayo 42, Maestri 42, Farfán 60 / Dinas 36, González 44, Díaz 57, Martínez 72, Ferreira 86



Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Urugwaj - Meksyk[edytuj | edytuj kod]

URUGWAJ - MEKSYK 2:2 (1:1)
7 lipca 2004, Chiclayo, Estadio Elías Aguirre (widzów 25 000)
Sędzia: Peru Gilberto Hidalgo (Peru Alfonso Orlandini, Wenezuela Plácido Chuello)
Urugwaj URUGWAJ: Barbat - Bizera, Montero (k), D.Rodríguez - Varela, Sosa, Pouso (87 Sánchez), C.Rodríguez, Forlán (74 Parodi) - Silva (78 Morales), Bueno
Meksyk MEKSYK: Sánchez - Osorio, Davino, Oteo (84 Altamirano) - Carmona, Márquez (k), Pardo, Valdez, Lozano, Palencia (68 Arellano) - Borgetti (68 Bautista)
Bramki: 1:0 Bueno 43, 1:1 Osorio 45+, 1:2 Pardo 69, 2:2 Montero 87g
Żółte kartki: Varela 22, Silva 32, Parodi 75 / Márquez 27, Osorio 71
Czerwone kartki: Morales 81 / -



Argentyna - Ekwador[edytuj | edytuj kod]

ARGENTYNA - EKWADOR 6:1 (1:0)
7 lipca 2004, Chiclayo, Estadio Elías Aguirre (widzów 24 000)
Sędzia: Paragwaj Carlos Amarilla (Paragwaj Nelson Cano, Chile Cristian Júlio)
Argentyna ARGENTYNA: Abbondanzieri - Zanetti, Heinze, Ayala (k), Sorín - L.González, Mascherano, C.González (87 Rodríguez), D'Alessandro - Delgado (70 Rosales), Saviola (83 Tévez)
Ekwador EKWADOR: Ibarra - de la Cruz (54 Méndez), Hurtado (k), G.Espinoza, Reasco - Chalá, Obregón, Ambrossi, Tenorio (30 Salas), Ayoví - Ordóńez (46 Delgado)
Bramki: 1:0 C.González 5k, 1:1 Delgado 62, 2:1 Saviola 64, 3:1 Saviola 74g, 4:1 Saviola 79, 5:1 D'Alessandro 84, 6:1 L.González 90
Żółte kartki: Varela 22, Silva 32, Parodi 75 / Márquez 27, Osorio 71
Czerwone kartki: - / Méndez 78



Urugwaj - Ekwador[edytuj | edytuj kod]

URUGWAJ - EKWADOR 2:1 (0:0)
10 lipca 2004, Chiclayo, Estadio Elías Aguirre (widzów 25 000)
Sędzia: Wenezuela Gustavo Brand (Wenezuela Plácido Cuello, Peru Alfonso Orlandini)
Urugwaj URUGWAJ: Barbat - Bizera, Montero (k) (60 Lago), D.Rodríguez - Varela, Sosa, Pouso, C.Rodríguez (55 Sánchez), Forlán (68 Pérez) - Silva, Bueno
Ekwador EKWADOR: Ibarra - de la Cruz, Hurtado, G.Espinoza, Reasco - Chalá, Obregón, Méndez (83 Ordóńez), Tenorio (64 Salas), Aguinaga (k) - Delgado
Bramki: 1:0 Forlán 61, 1:1 Salas 73, 2:1 Bueno 79
Żółte kartki: Montero 6 / G.Espinoza 49, Reasco 64, Chalá 76



Argentyna - Meksyk[edytuj | edytuj kod]

ARGENTYNA - MEKSYK 0:1 (0:1)
10 lipca 2004, Chiclayo, Estadio Elías Aguirre (widzów 25 000)
Sędzia: Brazylia Márcio Rezende (Brazylia Aristeu Tavares, Paragwaj Nelson Cano)
Argentyna ARGENTYNA: Abbondanzieri - Zanetti, Heinze, Ayala (k), Sorín (76 Figueroa) - L.González (66 Tévez), Mascherano, C.González, D'Alessandro - Delgado (66 Rosales), Saviola
Meksyk MEKSYK: Sánchez - Torrado, Briceńo (75 Valdez), Márquez (k), Carmona, Davino - Osorio, Pardo, Arellano, Morales (64 Osorno) - Borgetti (64 Altamirano)
Bramki: 0:1 Morales 9w
Żółte kartki: Heinze 32, Zanetti 45, Mascherano 68, D'Alessandro 78 / Borgetti 22, Torrado 65, Altamirano 68, Carmona 78, Pardo 88



Meksyk - Ekwador[edytuj | edytuj kod]

MEKSYK - EKWADOR 2:1 (2:0)
13 lipca 2004, Piura, Estadio Miguel Grau (widzów 21 000)
Sędzia: Brazylia Márcio Rezende (Brazylia Aristeu Tavares, Paragwaj Nelson Cano)
Meksyk MEKSYK: Sánchez (k) - Altamirano, Suárez, Davino, Briceńo - Valdez, Morales (28 Lozano), Torrado, Palencia, Arellano (74 Osorno) - Bautista (60 Méndez)
Ekwador EKWADOR: J.Espinoza (46 Lanza) - de la Cruz, Hurtado, G.Espinoza, Reasco - Chalá (46 Salas), Saritama, Ayoví, Soledispa, Aguinaga (k) (64 Figueroa) - Delgado
Bramki: 1:0 Altamirano 26k, 2:0 Bautista 42, 2:1 Delgado 71g
Żółte kartki: Bautista 42, Lozano 64 / Soledispa 83



Argentyna - Urugwaj[edytuj | edytuj kod]

ARGENTYNA - URUGWAJ 4:2 (2:2)
13lipca 2004, Piura, Estadio Miguel Grau (widzów 21000)
Sędzia: Chile Rubén Selman (Chile Cristian Julio, Paragwaj Nelson Cano)
Argentyna ARGENTYNA: Abbondanzieri - Zanetti, Heinze, Ayala (k), Rodríguez (46 M.González) - L.González (80 Saviola), Mascherano, C.González, D'Alessandro - Delgado (77 Tévez), Figueroa
Urugwaj URUGWAJ: Barbat - Diogo, Bizera, Lago, D.Rodríguez (k) - Pérez, Sosa (86 Bueno), Delgado - Estoyanoff (43 G.Rodríguez), Forlán, Sánchez (72 C.Rodríguez)
Bramki: 0:1 Estoyanoff 8, 1:1 C.González 20k, 2:1 Figueroa 21, 2:2 Sánchez 39, 3:2 Ayala 81g, 4:2 Figueroa 90
Żółte kartki: Mascherano 65, Ayala 74 / Bizera 5, Sosa 19, Diogo 29
Czerwone kartki: - / Bizera 35



Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Paragwaj - Kostaryka[edytuj | edytuj kod]

PARAGWAJ - KOSTARYKA 1:0 (0:0)
8 lipca 2004, Arequipa, Estadio Monumental (widzów 30 000)
Sędzia: Kolumbia Óscar Ruiz (Kolumbia Dember Perdomo, Peru Juan Sulca)
Paragwaj PARAGWAJ: D.Barreto - Martínez, de Vaca (62 Benítez), Gamarra (k), Torres - Cristaldo, Paredes, E.Barreto, Brítez (46 Dos Santos) - Figueredo (67 Bareiro), Haedo
Kostaryka KOSTARYKA: R.González - Bennett, Marín (k), Wright, L.González - Sequeira, Centeno (79 Hernández), Badilla, Bryce - Gómez (60 Solís), Herrón (60 Saborío)
Bramki: 1:0 Dos Santos 85k
Żółte kartki: Paredes 42 / Wright 30



Brazylia - Chile[edytuj | edytuj kod]

BRAZYLIA - CHILE 1:0 (0:0)
8 lipca 2004, Arequipa, Estadio Monumental (widzów 35 000)
Sędzia: Meksyk Marco Rodríguez (Peru Winston Reategui, Boliwia Fredy Viltty)
Brazylia BRAZYLIA: Júlio César - Mancini (80 Maicon), Juan, Luisăo, Gustavo Nery - Dudú (63 Diego), Renato, Edú, Alex (k) - Adriano (63 Ricardo Oliveira), Luís Fabiano
Chile CHILE: Varas - Alvarez, L.Fuentes, Olarra (k), Pérez - Acuńa, Meléndez, Valenzuela, Cisternas (46 Jiménez), Mirosevic (85 Galaz) - S.González (66 Mansilla)
Bramki: 1:0 Luís Fabiano 90g
Żółte kartki: Juan 22, Júlio César 49, Mancini 65, Diego 86, Edú 88 / Villarroel 17, Cisternas 38, Fuentes 65, Meléndez 82
Uwagi: w 24 minucie przyznanego drużynie Chile rzutu karnego nie wykorzystał S.González



Brazylia - Kostaryka[edytuj | edytuj kod]

BRAZYLIA - KOSTARYKA 4:1 (1:0)
11 lipca 2004, Arequipa, Estadio Monumental (widzów 12 000)
Sędzia: Argentyna Héctor Baldassi (Peru Juan Sulca, Kolumbia Dember Perdomo)
Brazylia BRAZYLIA: Júlio César - Mancini, Juan, Luisăo, Gustavo Nery - Kléberson (58 Diego), Renato, Edú (66 Dudú), Alex (k) - Adriano, Luís Fabiano (58 Vágner Love)
Kostaryka KOSTARYKA: R.González - Bennett, Marín (k), Wright, L.González - Sequeira, Centeno, Badilla (59 Gómez), Bryce - Solís (76 Hernández), Saborío (72 Herrón)
Bramki: 1:0 Adriano 45, 2:0 Juan 49, 3:0 Adriano 54g, 4:0 Adriano 68, 4:1 Marín 81
Żółte kartki: Dudú 73 / -



Paragwaj - Chile[edytuj | edytuj kod]

PARAGWAJ - CHILE 1:1 (0:0)
11 lipca 2004, Arequipa, Estadio Monumental (widzów 15 000)
Sędzia: Urugwaj Gustavo Méndez Peru Winston Reategui, Boliwia Fredy Viltty)
Paragwaj PARAGWAJ: Villar - D.González, Benítez, Gamarra (k), Torres - Cristaldo, Paredes, E.Barreto - Figueredo (67 López), Bareiro (80 Martínez), Haedo (65 Dos Santos)
Chile CHILE: Bravo - I.Fuentes, Olarra (k), L.Fuentes, Pérez (46 Aros) - Acuńa (63 Millar), Meléndez, Valenzuela, Mirosevic - Galaz (46 Mancilla), S.González
Bramki: 0:1 S.González 71, 1:1 Cristaldo 79
Żółte kartki: Haedo 63 / I.Fuentes 57



Kostaryka - Chile[edytuj | edytuj kod]

KOSTARYKA - CHILE 2:1 (0:1)
14 lipca 2004, Tacna, Estadio Jorge Basadre (widzów 20 000)
Sędzia: Boliwia René Ortubé (Boliwia Fredy Viltty, Argentyna Francisco Rocchio)
Kostaryka KOSTARYKA: R.González - Castro, Marín (k), Wright, L.González (46 Díaz) - Sequeira, Centeno, Badilla (46 Wilson), Bryce (75 Saborío) - Solís, Herrón
Chile CHILE: Varas - I.Fuentes, Olarra (k), L.Fuentes, Pérez (71 Aros) - Acuńa (46 Meléndez), Jiménez, Valenzuela, Millar (71 Mirosevic) - Mancilla, S.González
Bramki: 0:1 Olarra 40, 1:1 Wright 59, 2:1 Herrón 90+
Żółte kartki: Mancilla 45, Jiménez 86, Meléndez 89 / Solís 21, Badilla 36, L.González 38, Díaz 80



Brazylia - Paragwaj[edytuj | edytuj kod]

BRAZYLIA - PARAGWAJ 1:2 (1:1)
14 lipca 2004, Arequipa, Estadio Monumental (widzów 8000)
Sędzia: Peru Gilberto Hidalgo (Peru Winston Reategui, Kolumbia Dember Perdomo)
Brazylia BRAZYLIA: Júlio César - Maicon, Cris, Luisăo (k), Gustavo Nery - Kléberson (75 Ricardo Oliveira), Renato, Edú (65 Dudú), Felipe (65 Diego) - Adriano, Luís Fabiano
Paragwaj PARAGWAJ: D.Barreto - Manzur, Benítez, Gamarra (k), Martínez - Esquivel, Paredes, E.Barreto, Dos Santos (68 Escobar) - Bareiro (75 D.González), J.González (63 Figueredo)
Bramki: 0:1 J.González 29g, 1:1 Luís Fabiano 35, 1:2 Bareiro 71
Żółte kartki: Luisăo 16 / Bareiro 39, J.González 62
Czerwone kartki: - / Martínez 73



Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Peru - Argentyna[edytuj | edytuj kod]

PERU - ARGENTYNA 0:1 (0:0)
17 lipca 2004, Chiclayo, Estadio Elías Aguirre (widzów 25 000)
Sędzia: Paragwaj Carlos Amarilla (Paragwaj Nelson Cano, Urugwaj Pablo Fandińo)
Peru PERU: Ibáńez - Salas, Rebosio, Acasiete, Vílchez (86 La Rosa) - Solano (k), Soto, Jayo (85 Olcese), Zegarra (66 García), Palacios - Mendoza
Argentyna ARGENTYNA: Abbondanzieri - Zanetti, Heinze, Ayala (k), Sorín - L.González, Coloccini, C.González, D'Alessandro (57 Tévez) - Delgado (72 Rosales), Figueroa (83 Quiroga)
Bramki: 0:1 Tévez 60w
Żółte kartki: Zegarra 25, Jayo 28, Solano 89 / Ayala 26
Czerwone kartki: - / Ayala 81



Kolumbia - Kostaryka[edytuj | edytuj kod]

KOLUMBIA - KOSTARYKA 2:0 (2:0)
17 lipca 2004, Trujillo, Estadio Mansiche (widzów 18 000)
Sędzia: Urugwaj Gustavo Méndez (Ekwador Fernando Tamayo, Brazylia Aristeu Tavares)
Kolumbia KOLUMBIA: Henao (k) - Palacio, Orozco, González, Victoria - Díaz, Aguilar, Patińo (83 Viáfara), Murillo (87 Ferreira) - Moreno, Herrera (72 Perea)
Kostaryka KOSTARYKA: R.González - Castro, Marín (k), Wright, L.González - Sequeira, Hernández (56 Gómez), Badilla, Bryce (46 Centeno) - Solís, Herrón (61 Saborío)
Bramki: 1:0 Aguilar 41, 2:0 Moreno 45+k



Paragwaj - Urugwaj[edytuj | edytuj kod]

PARAGWAJ - URUGWAJ 1:3 (1:1)
18 lipca 2004, Tacna, Estadio Jorge Basadre (widzów 20 000)
Sędzia: Argentyna Héctor Baldassi (Argentyna Francisco Rocchio, Peru Juan Sulca)
Paragwaj PARAGWAJ: Villar - Benítez, Gamarra (k), Manzur, D.González (72 Villalba) - Torres, Cristaldo (61 Figueredo), Paredes, E.Barreto (68 Dos Santos) - Bareiro, Haedo
Urugwaj URUGWAJ: Viera - Lago, Montero (k), D.Rodríguez - Varela, Sosa, Delgado, C.Rodríguez (85 Sánchez) - Forlán (69 Pérez), Bueno (75 G.Rodríguez), Silva
Bramki: 1:0 Gamarra 16g, 1:1 Bueno 40k, 1:2 Silva 66, 1:3 Silva 89
Żółte kartki: Cristaldo 36, E.Barreto 44 / Lago 15, Delgado 24, Silva 29, Varela 53
Czerwone kartki: - / Varela 64



Meksyk - Brazylia[edytuj | edytuj kod]

MEKSYK - BRAZYLIA 0:4 (0:1)
18 lipca 2004, Piura, Estadio Miguel Grau (widzów 22 000)
Sędzia: Kolumbia Oscar Ruiz (Kolumbia Dember Perdomo, Peru Winston Reategui)
Meksyk MEKSYK: Sánchez - Torrado (60 Borgetti), Briceńo, Márquez (k), Carmona, Davino - Osorio (33 Altamirano), Pardo, Valdez, Arellano (73 Osorno) - Bautista
Brazylia BRAZYLIA: Júlio César - Maicon, Luisăo, Juan, Gustavo Nery - Kléberson, Renato, Edú, Alex (k) - Adriano, Luís Fabiano (76 Ricardo Oliveira)
Bramki: 0:1 Alex 26k, 0:2 Adriano 65, 0:3 Adriano 78, 0:4 Ricardo Oliveira 87
Żółte kartki: Davino 27, Márquez 85 / Kléberson 28, Edú 79



Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Argentyna - Kolumbia[edytuj | edytuj kod]

ARGENTYNA - KOLUMBIA 3:0 (1:0)
20 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 22 000)
Sędzia: Peru Gilberto Hidalgo (Peru Juan Sulca, Ekwador Fernando Tamayo)
Argentyna ARGENTYNA: Abbondanzieri - Zanetti (k), Coloccini, Heinze, Sorín - L.González, Mascherano, C.González (85 Placente), Tévez - Delgado (61 Rosales), Figueroa (64 Quiroga)
Kolumbia KOLUMBIA: Henao (k) - Martínez, Orozco, González, Victoria (57 Viáfara) - Díaz, Aguilar, Patińo, Murillo (61 Perea) - Moreno (73 Ferreira), Congo
Bramki: 1:0 Tévez 32w, 2:0 L.González 51, 3:0 Sorín 80g
Żółte kartki: Coloccini 55, Figueroa 59, C.González 66 / Aguilar 32, Orozco 57, Martínez 85



Urugwaj - Brazylia[edytuj | edytuj kod]

URUGWAJ - BRAZYLIA 1:1 (1:0), karne 3:5
21 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 10 000)
Sędzia: Meksyk Marco Rodríguez (Peru Nelson Cano, Boliwia Fredy Viltty)
Urugwaj URUGWAJ: Viera - Bizera, Montero (k), D.Rodríguez - Diogo, Sosa, Pérez (81 Pouso), C.Rodríguez (70 Sánchez), Delgado - Bueno (62 Forlán), Silva
Brazylia BRAZYLIA: Júlio César - Maicon, Luisăo, Juan, Gustavo Nery - Kléberson (75 Diego), Renato, Edú (75 Júlio Baptista), Alex (k) - Adriano, Luís Fabiano
Bramki: 1:0 Sosa 22g, 1:1 Adriano 46
Karne: 0:1 Luisăo, 1:1 Silva, 1:2 Luís Fabiano, 2:2 Viera, 2:3 Adriano, 3:3 Pouso, 3:4 Renato, (3:4) Sánchez (obronił Júlio César), 3:5 Alex
Żółte kartki: Delgado 82 / Baptista 80



O trzecie miejsce[edytuj | edytuj kod]

Urugwaj - Kolumbia[edytuj | edytuj kod]

URUGWAJ - KOLUMBIA 2:1 (1:0)
24 lipca 2004, Cuzco, Estadio Garcilaso de la Vega (widzów 35 000)
Sędzia: Boliwia René Ortubé (Chile Cristian Julio, Wenezuela Plácido Chuello)
Urugwaj URUGWAJ: Barbat - Diogo, Bizera (k), Lago, G.Rodríguez - Martínez (77 Varela), Pouso, Parodi (77 Forlán) - Estoyanoff (59 Sosa), Morales, Sánchez
Kolumbia KOLUMBIA: Henao (k) - Martínez, Orozco, González, Victoria - Viáfara, Patińo (78 Castrillón), Aguilar, Ferreira (61 Perea), Murillo (46 Morantes) - Herrera
Bramki: 1:0 Estoyanoff 3, 1:1 Herrera 71k, 2:1 Sánchez 81
Żółte kartki: Estoyanoff 4, Diogo 61, Sosa 72 / Herrera 22, Orozco 40, González 67



Finał[edytuj | edytuj kod]

Brazylia - Argentyna[edytuj | edytuj kod]

BRAZYLIA - ARGENTYNA 2:2 (1:1), karne 4:2
25 lipca 2004, Lima, Estadio Nacional del Perú (widzów 43 000)
Sędzia: Paragwaj Carlos Amarilla (Paragwaj Nelson Cano, Peru Juan Sulca)
Brazylia BRAZYLIA: Júlio César - Maicon, Luisăo (81 Cris), Juan, Gustavo Nery - Kléberson (54 Diego), Renato, Edú, Alex (k) (63 Felipe) - Adriano, Luís Fabiano
Argentyna ARGENTYNA: Abbondanzieri - Coloccini, Ayala (k), Heinze - Zanetti, L.González (75 D'Alessandro), Mascherano, C.González, Sorín - Rosales (64 Delgado), Tévez (90 Quiroga)
Bramki: 0:1 C.González 21k, 1:1 Luisăo 45+, 1:2 Delgado 87, 2:2 Adriano 90+
Karne: (0:0) D'Alessandro (obronił Júlio César), 1:0 Adriano, (1:0) Heinze (niecelny), 2:0 Edú, 2:1 C.González, 3:1 Diego, 3:2 Sorín, 4:2 Juan
Żółte kartki: Edú 37, Luisăo 58, Adriano 90 / Sorín 25, Mascherano 72, Delgado 87



Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza runda[edytuj | edytuj kod]

Do ćwierćfinału z każdej grupy dostały się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce, a także dwa najlepsze zespoły, które zajęły trzecie miejsca.

W ustalaniu dwu najlepszych zespołów z trzecich miejsc brano pod uwagę w kolejności:

  • większą liczbę zdobytych punktów
  • większą różnicę między bramkami zdobytymi a straconymi
  • większą liczbę zdobytych bramek
  • wynik bezpośredniego meczu między branymi pod uwagę zespołami
  • losowanie

Wszystkie godziny podano według czasu lokalnego (UTC – 05:00).

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt Mecze Wyg Rem Por BrZd BrStr
 Kolumbia 7 3 2 1 0 4 2
 Peru 5 3 1 2 0 7 5
 Boliwia 2 3 0 2 1 3 4
 Wenezuela 1 3 0 1 2 2 5
Wenezuela 0 – 1 Kolumbia
Peru 2 – 2 Boliwia
Kolumbia 1 – 0 Boliwia
Peru 3 – 1 Wenezuela
Wenezuela 1 – 1 Boliwia
Peru 2 – 2 Kolumbia

6 lipca 2004

Wenezuela 0 – 1 (0-1) Kolumbia 17:30 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Márcio Rezende (Brazylia)
Moreno 21'-k.
 
Peru 2 – 2 (0-1) Boliwia 20:15 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Héctor Baldassi (Argentyna)
Pizarro 67'-k. Botero 35'
Palacios 86' Álvarez 57'

9 lipca 2004

Kolumbia 1 – 0 (0 – 0) Boliwia 17:30 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Pedro Ramos (Ekwador)
Perea 90'
 
Peru 3 – 1 (1 – 0) Wenezuela 19:45 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Rubén Selman (Chile)
Farfán 34' Margiotta 74'
Solano 61' czerw. kartka: Mea Vitali 64'
Acasiete 72'

12 lipca 2004

Wenezuela 1 – 1 (1 – 1) Boliwia 17:30 – Estadio Mansiche, Trujillo
Sędzia: Marco Rodríguez (Meksyk)
Morán '27 Galindo 33'
 
Peru 2 – 2 (0 – 1) Kolumbia 19:45 – Estadio Mansiche, Trujillo
Sędzia: William Mattus (Kostaryka)
Solano 58' Congo 33'
Maestri 60' Aguilar 53'

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt Mecze Wyg Rem Por BrZd BrStr
 Meksyk 7 3 2 1 0 5 3
 Argentyna 6 3 2 0 1 10 4
 Urugwaj 4 3 1 1 1 6 7
 Ekwador 0 3 0 0 3 3 10
Meksyk 2 – 2 Urugwaj
Argentyna 6 – 1 Ekwador
Urugwaj 2 – 1 Ekwador
Argentyna 0 – 1 Meksyk
Meksyk 2 – 1 Ekwador
Argentyna 4 – 2 Urugwaj

7 lipca 2004

Meksyk 2 – 2 (1-1) Urugwaj 17:30 – Estadio Elías Aguirre, Chiclayo
Sędzia: Gilberto Hidalgo (Peru)
Osorio 45' Bueno 43'
Pardo 69' Montero 88'
 
Argentyna 6 – 1 (1-0) Ekwador 19:45 – Estadio Elías Aguirre, Chiclayo
Sędzia: Carlos Amarilla (Paragwaj)
Kily González 5'-k. Delgado 62'
Saviola 64'
Saviola 75'
Saviola 79'
D'Alessandro 84'
Luis González 90'

10 lipca 2004

Urugwaj 2 – 1 (0 – 0) Ekwador 17:30 – Estadio Elías Aguirre, Chiclayo
Sędzia: Gustavo Brand (Wenezuela)
Forlán 61' Salas 73'
Bueno 78'
 
Argentyna 0 – 1 (0 – 1) Meksyk 19:45 – Estadio Elías Aguirre, Chiclayo
Sędzia: Márcio Rezende de Freitas (Brazylia)
Morales 8'

13 lipca 2004

Meksyk 2 – 1 (2 – 0) Ekwador 17:30 – Coloso Miraflorino, Piura
Sędzia: Eduardo Lecca (Peru)
Altamirano (p) 23' Delgado 71'
Bautista 42'
 
Argentyna 4 – 2 (2 – 2) Urugwaj 19:45 – Coloso Miraflorino, Piura
Sędzia: Rubén Selman (Chile)
Kily González 19' Estoyanoff 7'
Figueroa 20' Sánchez 38'
Ayala 80'
Figueroa 89'

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt Mecze Wyg Rem Por BrZd BrStr
 Paragwaj 7 3 2 1 0 4 2
 Brazylia 6 3 2 0 1 6 3
 Kostaryka 3 3 1 0 2 3 6
 Chile 1 3 0 1 2 2 4
Kostaryka 0 – 1 Paragwaj
Brazylia 1 – 0 Chile
Brazylia 4 – 1 Kostaryka
Paragwaj 1 – 1 Chile
Kostaryka 2 – 1 Chile
Brazylia 1 – 2 Paragwaj

8 lipca 2004

Kostaryka 0 – 1 (0-0) Paragwaj 17:30 – Estadio de la UNSA, Arequipa
Sędzia: Oscar Ruiz (Kolumbia)
Dos Santos 85'-k.
 
Brazylia 1 – 0 (0-0) Chile 19:45 – Estadio de la UNSA, Arequipa
Sędzia: Marco Rodríguez (Meksyk)
Luis Fabiano 90'

11 lipca 2004

Brazylia 4 – 1 (1 – 0) Kostaryka 15:00 – Estadio de la UNSA, Arequipa
Sędzia: Héctor Baldassi (Argentyna)
Adriano 44' Marín 81'
Juan 49'
Adriano 54'
Adriano 67'
 
Paragwaj 1 – 1 (0 – 0) Chile 17:15 – Estadio de la UNSA, Arequipa
Sędzia: Gustavo Méndez (Urugwaj)
Cristaldo 78' S. González 71'

14 lipca 2004

Kostaryka 2 – 1 (0 – 1) Chile 17:30 – Estadio Modelo, Tacna
Sędzia: René Ortubé (Boliwia)
Wright 60' Olarra 40'
Herrón 90'
 
Brazylia 1 – 2 (1 – 1) Paragwaj 19:45 – Estadio de la UNSA, Arequipa
Sędzia: Gilberto Hidalgo (Peru)
Luís Fabiano 35' J. González 29'
Bareiro 71'

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

17 lipca 2004

Peru Peru 0 – 1 (0 – 0) Argentyna Argentyna 17:30 – Estadio Elías Aguirre, Chiclayo
Sędzia: Carlos Amarilla (Paragwaj)
Tévez 60'
czerw. kartka: Ayala 83'
 
Kolumbia Kolumbia 2 – 0 (2 – 0) Kostaryka Kostaryka 19:45 – Estadio Mansiche, Trujillo
Sędzia: Gustavo Méndez (Urugwaj)
Aguilar 41'
Moreno 45'

18 lipca 2004

Paragwaj Paragwaj 1 – 3 (1 – 1) Urugwaj Urugwaj 15:00 – Estadio Modelo, Tacna
Sędzia: Héctor Baldassi (Argentyna)
Gamarra 15' Bueno 40'
Darío Silva 65'
Darío Silva 88'
czerw. kartka: Varela 63'
 
Meksyk Meksyk 0 – 4 (0 – 1) Brazylia Brazylia 20:00 – Coloso Miraflorino, Piura
Sędzia: Oscar Ruiz (Kolumbia)
Alex 27'
Adriano 65'
Adriano 75'
Ricardo Oliveira 87'

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

20 lipca 2004

Argentyna Argentyna 3 – 0 (1 – 0) Kolumbia Kolumbia 19:45 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Gilberto Hidalgo (Peru)
Tévez 33'
L. González 50'
Sorín 80'

21 lipca 2004

Urugwaj Urugwaj 1 – 1 (1 – 0) Brazylia Brazylia 19:45 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Marco Rodríguez (Meksyk)
Sosa 22' Adriano 46'
 
Rzuty karne
Brazylia Brazylia 5 – 3 Urugwaj Urugwaj
Luisão: gol 1-1 Darío Silva: gol
Luís Fabiano: gol 2-2 Viera: gol
Adriano: gol 3-3 Pouso: gol
Renato: gol 4-3 Sánchez: broni Julio César
Alex: gol 5-3

Mecz o trzecie miejsce[edytuj | edytuj kod]

24 lipca 2004

Kolumbia Kolumbia 1 – 2 (0 – 1) Urugwaj Urugwaj 19:45 – Estadio Garcilaso, Cuzco
Sędzia: René Ortubé (Boliwia)
Herrera 70' Estoyanoff 2'
Sánchez 80'

FINAŁ[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2004

Argentyna Argentyna 2 – 2 (1 – 1) Brazylia Brazylia 15:00 – Stadion Narodowy, Lima
Sędzia: Carlos Amarilla (Paragwaj)
Kily González 20'-k Luisão 45'
Delgado 87' Adriano 90'+3'
 
Rzuty karne
Argentyna Argentyna 2 – 4 Brazylia Brazylia
D'Alessandro: broni Júlio César 0-1 Adriano: gol
Heinze: przestrzelił 0-2 Edú: gol
Kily González: gol 1-3 Diego: gol
Sorín: gol 2-4 Juan: gol
Zwycięzca Copa América:

Brazylia BRAZYLIA

Strzelcy bramek[edytuj | edytuj kod]

7 goli

3 gole

2 gole

1 gol

Sędziowie[edytuj | edytuj kod]

Mecze Sędziowie
3 Argentyna Héctor Baldassi

Meksyk Marco Rodríguez
Paragwaj Carlos Amarilla
Peru Gilberto Hidalgo

2 Boliwia René Ortubé

Brazylia Márcio Rezende de Freitas
Chile Rubén Selman
Kolumbia Oscar Julián Ruiz
Urugwaj Gustavo Méndez

1 Kostaryka Wilmer Mattus

Ekwador Pedro Ramos
Peru Eduardo Lecca
Wenezuela Gustavo Brand



Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]