Viaplay

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Viaplay
Typ strony

media strumieniowe

Komercyjna

tak

Data powstania

maj 2007

Właściciel

Viaplay Group

Rejestracja

wymagana

Strona internetowa

Viaplay – platforma wideo na życzenie uruchomiona w maju 2007 roku, oferująca dostęp do filmów, seriali, programów rozrywkowych i transmisji sportowych poprzez media strumieniowe[1], dostępna w wersjach: szwedzkiej, norweskiej, duńskiej, fińskiej[2], islandzkiej[3], litewskiej, łotewskiej, estońskiej[4][5], polskiej[6], niderlandzkiej[7] i amerykańskiej[8][9]. Od lipca 2018 roku właścicielem serwisu jest Viaplay Group (dawniej Nordic Entertainment Group)[10].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pontus Fredricsson udzielający wywiadu dla Viaplay (2020 r.)

Platforma wystartowała w maju 2007 roku, jako Viasat OnDemand z ofertą sportowo-filmową w Szwecji, Norwegii oraz Danii[11]. W marcu 2011 roku została zrestrukturyzowana i przemianowana na Viaplay. W październiku 2017 roku, wraz ze sprzedażą Modern Times Group – istniejące od końca lipca 2016 roku – wersje Viaplay z państw bałtyckich (Litwa, Łotwa i Estonia) stały się własnością All Media Baltics[12], a we wrześniu 2018 r. tamtejsza część Viaplay zmieniła nazwę na TVPlay Premium[13]. Na początku grudnia 2019 roku nastąpiła kolejna zmiana nazwy – na Go3. W krajach bałtyckich usługa Viaplay została ponownie uruchomiona w marcu 2021 roku[1]. Fińska wersja Viaplay dostępna jest od końca października 2018 roku, a w kwietniu 2020 roku wystartowała wersja islandzka. Pod koniec 2020 roku ogłoszono internacjonalizację platformy, w związku z czym w 2023 roku Viaplay ma być dostępny w 16 państwach. 3 sierpnia 2021 roku nastąpiła jego inauguracja w Polsce. W grudniu 2021 roku wystartowała wersja amerykańska oferująca wyłącznie filmy i seriale[10], a 1 marca 2022 roku rozpoczęła swoje nadawanie wersja niderlandzka. Kierownictwo platformy zapowiada, że do końca 2023 roku usługa ma być dodatkowo dostępna w wersjach: brytyjskiej, niemieckiej, kanadyjskiej, austriackiej i szwajcarskiej[14].

Na początku 2022 roku kierownictwo Viaplay poinformowało, że Max Verstappen został międzynarodowym ambasadorem serwisu, dla którego promuje zawody Formuły 1. Mistrz świata z 2021 roku w tej dyscyplinie nagrał spoty promocyjne, powstałe przede wszystkim w związku ze startem platformy w Holandii (1.03.2022 r.). To właśnie za pośrednictwem tej usługi w większości krajów, gdzie dostępny jest serwis, można oglądać wyścigi w ramach cyklu. W Polsce Formuła 1 trafi na platformę w 2023 roku. W marcu 2022 roku w Viaplay miał premierę oryginalny serial dokumentalny, w którym Verstapen przedstawia kulisy najbardziej prestiżowych rajdów samochodowych. Seria nosi nazwę Verstappen - Lion Unleashed. Pojawiła się ona w tych wersjach platformy, które pokazują wyścigi Formuły 1. W Polsce serial będzie dostępny wraz z rozpoczęciem transmisji zawodów w tej dyscyplinie[15].

W lutym 2022 roku platforma uzyskała wyłączne prawa do dystrybucji seriali i filmów od DreamWorks Animation w krajach skandynawskich, w Holandii i w Polsce[16].

Pod koniec lutego, w związku z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę serwis usunął ze wszystkich swoich wersji, rosyjski kanał telewizji linearnej TV1000 Russkoje Kino[17].

W kwietniu 2022 roku została uruchomiona usługa Viaplay Select, umożliwiająca dostęp do wybranych, autorskich filmów, seriali oraz niektórych wydarzeń sportowych za pośrednictwem platform streamingowych i sieci telewizyjno-internetowych. Docelowo takie rozwiązanie ma być dostępne w 5 krajach. Przedsiębiorstwo Viaplay Group nie planuje w tych miejscach wprowadzania osobnej platformy Viaplay. Obecnie usługa działa już w Japonii za pośrednictwem sieci internetowo-telewizyjnej Wowow[18].

W lipcu 2022 roku przedsiębiorstwo Viaplay Group, rozpoczęło swoją działalność w Wielkiej Brytanii, przejmując kanały telewizji Premier Sports wraz z działającą pod tą samą marką platformą streamingową. Do końca roku aktualna nazwa zostanie zmieniona na Viaplay. Obok praw nabytych wcześniej, przez poprzedniego właściciela, do oferty dołączone zostaną wydarzenia i rozgrywki sportowe oraz filmy i seriale, do których pokazywania na rynku brytyjskim prawa nabył serwis Viaplay[19][20].

W sierpniu 2022 roku, Erling Haaland, zawodnik Manchesteru City, został kolejnym międzynarodowym ambasadorem platformy, dla której reklamuje piłkarskie rozgrywki Premier League na rynki, gdzie usługa transmituje tą ligę. W związku z nawiązaniem współpracy powstanie szereg spotów, w których będzie on promował ligę angielską, jak i serial dokumentalny o jego karierze pt. The Big Decision. Jego premiera przewidziana jest na wiosnę 2023 roku[21][22][23].

Cechy i zasady[edytuj | edytuj kod]

W żadnym kraju platforma nie emituje reklam. W przerwach transmisji pokazywane są m.in. materiały promocyjne Viaplay czy komentarze i analizy ekspertów ze studia. Platforma we wszystkich dostępnych wersjach językowych posiada taki sam wygląd oraz działa na zbliżonych zasadach. Różnice pojawiają się natomiast w prawach transmisji sportowych, ale sporo z nich jest nabywanych dla więcej niż jednego kraju[24]. Produkcje tworzone dla platformy i niedostępne nigdzie indziej oznaczane są jako Viaplay Originals, a stanowią je głównie skandynawskie seriale kryminalne, thrillery i dramaty.

Z Viaplay można korzystać na terenie całej Unii Europejskiej, w Norwegii i w Stanach Zjednoczonych (wersja amerykańska dostępna tylko tam). Usługę można aktywować maksymalnie na pięciu urządzeniach (m.in. telewizja, tablet, komputer, smartfon), lecz jednocześnie można korzystać z niej tylko na dwóch. Użytkownik nie może wymienić więcej niż jednego zarejestrowanego nośnika na inny przez 90 dni kalendarzowych[25]. Platforma umożliwia również oglądanie programów w trybie offline, czyli bez dostępu do Internetu, po wcześniejszym ich pobraniu na urządzenie mobilne (smartfon lub tablet)[26]. W ramach jednej subskrypcji można założyć nawet kilka profilów i wprowadzać na nich m.in. ograniczenia wiekowe (blokowanie treści nieprzeznaczonych dla dzieci poniżej 15. roku życia)[27].

Jedynie na rynku skandynawskim istnieje pakietyzacja treści serwisu. Użytkownicy tamtejszych wersji Viaplay mają kilka możliwości korzystania z usługi. Do wyboru są tam dwa lub trzy pakiety w zróżnicowanych cenach (1.Filmy i seriale, 2.Medium – filmy i seriale + trochę sportu, 3. Total – filmy i seriale + pełna oferta sportowa). Osobno można tam także wypożyczać i kupować pojedyncze filmy i seriale. Pakietu Medium nie ma w Norwegii i Danii. W innych krajach, jak np. w Polsce istnieje tylko pakiet TOTAL (filmy, seriale i sport)[28][29]. W wersji amerykańskiej subskrybenci mogą za pośrednictwem serwisu oglądać wyłącznie filmy i seriale, przede wszystkim produkcje europejskie, ze szczególnym uwzględnieniem kina skandynawskiego, które jest mniej znane w Stanach Zjednoczonych. Miesięczna opłata za korzystanie z Viaplay wynosi tam 4,99 $, co jak na tamten rynek usług stramingowych jest ceną niewielką. Viaplay Group nie oferuje tam streamingu wydarzeń sportowych, jako że koszta praw do ich pokazywania są tam znacznie wyższe niż w Europie; dodatkowo najbardziej interesujące dla odbiorców pozycje planowane na nadchodzące lata zostały wykupione przez inne kanały i serwisy[30].

Platforma nadaje niekiedy transmisje sportowe, należące do kategorii sports extra. Są to najczęściej pojedyncze wydarzenia, do których Viaplay nabyła prawa. Zasadniczo nie są to zawody w dyscyplinach cieszących się popularnością, ale są one raczej adresowane do niewielkiej grupy pasjonatów. Zdarza się, że takie zmagania są nadawane bez reklam przez wiele godzin, jak na przykład emitowane również w Polsce w dniu 23 lipca 2022 roku zawody wędkarskie Fish O Mania, które odbywały się nad jeziorem Westwood w australijskim stanie Tasmania. Relacja na żywo z zawodów trwała prawie 7 godzin[31].

Jakość nadawania[edytuj | edytuj kod]

Platforma Viaplay we wszystkich państwach nadawania, emitowała filmy, seriale i programy rozrywkowe w jakości do 1080p (tzw. „full HD”), a transmisje sportowe w rozdzielczości do 720p. Wzbudza to sporo kontrowersji wśród subskrybentów i ekspertów, bo jak na drugą dekadę XXI wieku jest to jakość niezbyt wysoka, zwłaszcza dla posiadaczy internetowego światłowodu czy plazmowych telewizorów (coraz częściej dostępnych z funkcją obrazu m.in. w jakości 4K). Serwis zezwala na odbiór programów w różnych wariantach jakości do wyboru. Sytuacja znacząco zmieniła się w maju 2021 roku w wersjach skandynawskich usługi, gdy umożliwiono w nich oglądanie większości wydarzeń sportowych w jakości Ultra HD, czyli 4K[32][33].

Anders Jensen – dyrektor właściciela platformy – zapowiedział, że usługa będzie stopniowo ulepszana, m.in. w kwestii jakości odbioru wydarzeń sportowych tak, aby w przyszłości we wszystkich oferowanych wersjach językowych można było korzystać ze streamingu w jakości 4K[34][35].

Viaplay Polska[edytuj | edytuj kod]

Viaplay Polska
Typ strony

media strumieniowe

Komercyjna

tak

Data powstania

3 sierpnia 2021

Właściciel

Viaplay Group

Rejestracja

wymagana

Wersje językowe

polski

Strona internetowa

W Polsce platforma rozpoczęła nadawanie 3 sierpnia 2021 roku. Jest ona dostępna drogą internetową za pośrednictwem strony internetowej, poprzez aplikację przeznaczoną dla telewizorów marki Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips oraz TCL, a także poprzez smartfony, konsole i tablety wyposażone w systemy operacyjne iOS oraz Android. W sierpniu 2021 roku Viaplay Polska dołączył do oferty telewizji kablowych Vectra, Multimedia Polska i UPC Polska[36][37][38]. We wrześniu 2021 roku usługa znalazła się w ofercie platformy Play Now[39].

Użytkowanie serwisu w sposób standardowy (z wyłączeniem sieci kablowych) nie wiąże się z podpisywaniem umowy. Za korzystanie z usługi pobierana jest automatycznie z konta bankowego stała, comiesięczna opłata wynosząca 34 zł (do 23 listopada 2021 roku dla nowych klientów pierwszy miesiąc był oferowany za darmo)[40]. Można z niej zrezygnować w dowolnie wybranym przez siebie momencie i zostanie ona wyłączona po zakończeniu ostatniego okresu rozliczeniowego, na który zaksięgowano ostatnią wpłatę[41]. W sierpniu 2022 roku została wprowadzona limitowana promocja z obowiązkowym rocznym abonamentem na usługę wynoszącym 33,25 zł miesięcznie, którą można aktywować do końca roku kalendarzowego. 12-miesięczny okres jego trwania jest liczony od momentu jego wyboru i dokonaniu pierwszej wpłaty w ramach pakietu. Promocja adresowana jest do nowych i powracających klientów. Obecni jak i nowi klienci korzystający z modelu subskrypcji miesięcznej z możliwością jej przerwania w dowolnym momencie, korzystają z Viaplay Polska na dotychczasowych zasadach, płacąc 34 zł miesięcznie. Od marca 2023 roku opłata za użytkowanie serwisu wzrośnie do 55 zł w modelu subskrypcyjnym dla wszystkich użytkowników serwisu z wyłączeniem, tych związanych umową m.in. w sieciach kablowych i takich, którzy są w trakcie obowiązywania rocznego zobowiązania promocyjnego[42][43].

Od 26 listopada 2021 roku do 31 stycznia 2022 roku po podaniu kodu vouchera o nazwie LEGIA2021, nowi i powracający klienci mogli uzyskać dostęp do platformy za 50% ceny na okres czterech miesięcy[44].

Tak jak w innych wersjach, tak i w polskiej biblioteka VOD jest na bieżąco poszerzana o nowe produkcje różnych znanych europejskich i światowych firm produkcyjnych oraz dystrybucyjnych. Za dostarczanie polskich produkcji na platformę, odpowiada głównie Monolith Films, z którym serwis ma podpisaną wieloletnią umowę[34]. Viaplay udostępnia w swojej ofercie również kanały telewizyjne wchodzące w skład sieci Viasat, której właścicielem jest Viaplay Group. W Polsce są to cztery stacje, których współwłaścicielem jest Grupa Polsat Plus. Są to programy: Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, Polsat Viasat Explore i Epic Drama. Do końca lutego 2022 roku platforma oferowała jeszcze kanał TV1000 Russkoje Kino, który został wycofany z dystrybucji[45].

W ramach podpisanej umowy pomiędzy Viaplay a NBCUniversal w Polsce, ale też w Estonii, na Łotwie i Litwie od października 2021 roku w ofercie dla wszystkich subskrybentów pojawiły się programy reality-shows z biblioteki amerykańskiego serwisu stramingowego Hayu[46]. Należą do nich m.in.: Z kamerą u Kardashianów, Pod pokładem, Transakcje za milion dolarów i Żony Beverly Hills[47].

Od 6 listopada 2021 roku na mocy porozumienia, wszyscy abonenci UPC Polska mogli w weekendy, kiedy rozgrywane były mecze Bundesligi w piłce nożnej, oglądać bez dodatkowych opłat, na żywo i z polskim komentarzem, wybrane przez operatora mecze danej kolejki na kanale Galeria UPC. Jedno ze spotkań było zawsze połączone ze studiem okołomeczowym, w którym nie brakowało ocen i analiz ekspertów. Od 13 listopada pasmo, które zyskało nazwę Sportowe weekendy zostało poszerzone o niektóre spotkania Bundesligi w piłce ręcznej[48][49][50]. Promocja zakończyła się 28 listopada. Natomiast od 1 grudnia wszyscy abonenci UPC Polska po zalogowaniu się do serwisu Viaplay mogli uzyskać bezpłatny dostęp do pełnej oferty tejże platformy streamingowej do 9 lutego 2022 roku. Od 10 lutego użytkownicy tego operatora, którzy zdecydowali się na korzystanie z usługi, otrzymali darmowy dostęp do Viaplay wraz z Polsat Sport Premium GO do 31 marca. Jednak jako, że była to umowa ze zobowiązaniem, po zakończeniu bezpłatnego okresu, klienci muszą opłacać pakiet sportowy w kwocie 39,99 zł minimum do 31 sierpnia 2022 roku[51][52][53].

Od 7 stycznia do 14 maja 2022 roku w ramach akcji marketingowej sieci Vectra i Multimedia Polska emitowano za jej pośrednictwem, weekendowe spotkania Bundesligi w piłce nożnej (trzy mecze kolejki ligowej w tygodniu) na kanale numer 258[54][55].

Od stycznia 2022 roku nowi klienci telewizji Play NOW z dekoderem TV BOX, otrzymują bezpłatny, trzymiesięczny dostęp do Viaplay Polska. Warunkiem korzystania z platformy jest w tym przypadku dostęp do Internetu[56][57].

Od kwietnia 2022 roku serwis współpracuje z Ringier Axel Springer Polska, wydawcą m.in. Onetu i „Przeglądu Sportowego”. W magazynach przygotowywanych przez redakcje obu tytułów, które nadawane są w mediach społecznościowych (YouTube i Facebook), lokowany jest produkt, jakim jest Viaplay Polska, gdyż jest on ich sponsorem medialnym. Taka promocja serwisu ma miejsce podczas omawiania w tych programach wybranych wydarzeń sportowych, do których prawa transmisyjne posiada platforma streamingowa (m.in.: europejskie puchary w piłce nożnej, Premier League, Bundesliga, czy Superpuchar Niemiec). Onet posiada także stronę, na której prezentowane są treści udostępniane przez polski Viaplay, od spotów, poprzez zapowiedzi wydarzeń sportowych, aż po recenzje i komentarze dotyczące filmów i seriali[58].

W lipcu 2022 roku Viaplay Group i Canal+ Polska podpisały umowę o współpracy. Serwis streamingowy od września tego roku jest dostępny dla klientów platformy Canal+ w Polsce posiadających pakiet kanałów premium Canal+ (pierwszy miesiąc za darmo, kolejne za 19 zł) lub pakiet Entry+Sport odbierany drogą satelitarną, bądź online (60 zł miesięcznie za dostęp do pełnej oferty kanałów sportowych i właśnie usługi Viaplay). Pozostali klienci mogą korzystać z Viaplay w cenie 34 zł miesięcznie. Z kolei Canal+ będzie pokazywać do końca sezonu 2024/2025 dwa mecze Premier League w każdej kolejce. Viaplay natomiast na zasadzie sublicencji od Canal+ transmitować będzie przez trzy lata, dwa spotkania z każdej serii rozgrywek eWinner 1. Ligi Żużlowej (z czasem będą też pokazywane na rynkach zagranicznych)[59][60]. Canal+ przy transmisji meczów piłkarskiej ligi angielskiej korzysta z oprawy komentatorskiej Viaplay Polska, tworzonej głównie przez byłych dziennikarzy redakcji sportowej Canal+ Polska. Serwis streamingowy przy transmisjach żużlowych również korzysta w pełni z przekazów przygotowywanych przez Canal+, począwszy od studia przed i pomeczowego, wywiadów, relacji i komentarza podczas spotkania[61][62]. Od sierpnia tego samego roku, w ramach promocji w tzw. „otwartym oknie", klienci satelitarni Canal+ Polska otrzymali bezpłatny dostęp do wszystkich spotkań Premier League i trzech meczów Bundesligii w kolejce. Bez dodatkowych opłat rozgrywki są dla nich pokazywane do 31 września tego roku na specjalnie uruchomionych kanałach[63][64].

Polskie produkcje własne[edytuj | edytuj kod]

 • Fort Boyard – program typu reality show na francuskich prawach licencyjnych, którego prowadzącymi są Elżbieta Romanowska, Mariusz Kałamaga i Tamara Gonzalez Perea. Jego premiera nastąpiła 12 września 2021 roku. Show składa się z ośmiu, godzinnych odcinków, które premierowo były udostępniane w serwisie, co niedzielę od godziny 00:01 po dwa epizody[65]. Show wyprodukowane zostało przez Endemol Shine Polska. We wrześniu 2022 roku platforma rozpocznie emisję kolejnej polskiej edycji programu. Będzie to druga seria przygotowana dla Viaplay Polska[66].

W sierpniu 2021 roku kierownictwo platformy zapowiedziało powstanie polskich produkcji własnych, takich jak:

 • Morderczynie – serial kryminalny na podstawie książki Katarzyny Bondy pt. „Polskie morderczynie", przedstawiający historie kobiet, które dopuściły się morderstwa (produkcja Paprika Studios Poland) - tworzenie serialu rozpoczęto 16 sierpnia 2022 roku, a w obsadzie znalazły się m.in.: Maja Pankiewicz, Izabela Kuna i Eliza Rycembel. Reżyserem produkcji został Kristoffer Rus[67][68][69];
 • Czarny pies – serial psychologiczny w połączeniu z dramatem sensacyjnym, opowiadający historie polskich żołnierzy powracających z wojen w Iraku i Afganistanie (produkcja ATM Grupa)[70];
 • Wolność jaskółki – serial narracyjny na podstawie debiutanckiej książki Pauli Er, w którym osoby doświadczające przemocy domowej same opowiadają swoje historie (produkcja Opus TV)[71].

We wrześniu 2022 roku rozpoczęto kręcenie polskiego filmu Klątwa. Będzie to pierwsza autorska produkcja Viaplay Originals o charakterze komediowym. W obsadzie aktorskiej znalazły się m.in. Agnieszka Więdłocha, Vanessa Aleksander, Danuta Stenka i Anna Nehrebecka. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, a jego producentem jest Wonder Films[72][73].

Transmisje sportowe[74][edytuj | edytuj kod]

Szefem redakcji sportowej Viaplay Polska od 2021 roku jest Paweł Wilkowicz, a tworzą ją m.in.: Mateusz Borek, Łukasz Piszczek, Radosław Gilewicz, Artur Wichniarek, Marcin Borzęcki, Szymon Ratajczak, Mariusz Hawryszczuk, Rafał Wolski, Wojciech Kowalewski, Arkadiusz Malarz, Michał Borkowski, Marcin Kupczak, Maciej Nędzi, Piotr Domagała, Michał Zachodny, Tomasz Urban, Karolina Bojar-Stefańska, Justyna Kostyra, Kamil Kania, Mateusz Juza, Dawid Szymczak, Mariusz Czerkawski, Przemysław Pełka, Dariusz Banasik, Aleksander Olek, Jarosław Fojut, Piotr Żelazny, Marcin Wasilewski oraz Andrzej i Jacek Personowie[75][76][77][78][79].

We wrześniu 2021 roku ujawniono, że Viaplay podpisała umowę ze spółkami Ekstraklasa Live Park i ATM Grupa, które to zajęły się stworzeniem studia sportowego, mieszczącego się przy ulicy Wał Miedzeszyński w Warszawie. Firmy odpowiadają za całą otoczkę między transmisjami wybranych wydarzeń[80]. W lipcu 2022 roku powstało drugie studio redakcji sportowej serwisu, które znajduje się, tak jak wcześniejsze w tym samym budynku. Jego stworzenie było potrzebne po to, żeby można było wraz z ekspertami dyskutować równocześnie m.in. o Bundeslidze i Premier League (nakładanie się niektórych transmisji emitowanych na żywo), a w przyszłości także o zawodach Formuły 1[81].

Od początku swojej działalności w Polsce platforma borykała się, co jakiś czas z mniej lub bardziej poważnymi zakłóceniami w odbiorze niektórych transmisji z wydarzeń sportowych. Zdarzało się, że podczas transmisji na żywo, które oglądało po kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników, serwery nie wytrzymywały obciążenia i występowały różnego rodzaju trudności w odbiorze (m.in. dłuższy brak transmisji, zacinanie obrazu czy kilkusekundowe opóźnienie komentarza względem obrazu). Większość zgłaszanych zastrzeżeń wynikało jednak z winy dostawców internetowych czy po prostu zbyt słabego łącza u osób korzystających z usługi. Kilka razy w mediach społecznościowych pojawiały się oficjalne przeprosiny ze strony Viaplay Polska za występujące problemy w trakcie bezpośrednich transmisji. Fala ogromnej krytyki ze strony subskrybentów spłynęła głównie w związku z meczem Bundesligi, pomiędzy Bayernem Monachium i Borussią Dortmund (4.12.2021 r.), kiedy rywalizacja dla sporej grupy odbiorców została przerwana na kilka minut, w momencie kiedy Robert Lewandowski strzelił bramkę. Spotkanie oglądało w szczytowym momencie ok. 800 tys. odbiorców serwisu[82][83]. Kolejny raz szersze niezadowolenie wśród użytkowników Viaplay Polska spowodowały różnorakie problemy techniczne, które wystąpiły podczas 66. gali KSW, nadawanej ze Szczecina (15.01.2022 r.). Spora część widzów nie zobaczyła m.in. ostatniej minuty walki wieczoru pomiędzy Marianem Ziółkowskim a Borysem Mańkowskim, jak i ogłoszenia zwycięzcy tego starcia. To wydarzenie zgromadziło natomiast do ok. 550 tys. użytkowników przed telewizorami, smartfonami, tabletami czy konsolami w rzeczywistym czasie trwania wydarzenia. Od początku lutego 2022 roku, wielu widzów korzystających z usługi Viaplay zaczęło zauważać sporą poprawę w płynności przekazu transmisji sportowych, a usterki techniczne wynikające ściśle z winy operatora niemal przestały występować. Jedna z większych usterek pojawiła się jeszcze jeden raz w trakcie trwania meczów ligowych Borussi Dortmund z Bayerem Leverkusen oraz Chelsea Londyn z Evertonem (6.08.2022 r.). Podczas emisji tych spotkań wielu użytkowników, szczególnie tych korzystających z aplikacji przeznaczonych na telewizory nie mogło w trakcie pierwszych kilku minut uruchomić bezpośredniej transmisji, a potem przez kolejne kilkanaście w obu przypadkach następowało częste buforowanie i zacinanie się obrazu lub zanikanie dźwięku[84][85][86].

W przypadku problemów technicznych, utrudniających lub uniemożliwiających odbiór transmisji sportowych, Viaplay Polska zaleca, aby użytkownicy platformy zgłaszali je do Biura Obsługi Klienta. Każde zgłoszenie jest traktowane indywidualnie i w uzasadnionych sytuacjach oferowana jest subskrybentom odpowiednia rekompensata, w zależności od tego, jakie były to utrudnienia, jak długo one trwały i czy rzeczywiście wina za ich wystąpienie leżała po stronie usługodawcy[87].

Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Sobotnie mecze Premier League rozgrywane o godzinie 16:00 można oglądać w Viaplay Polska również w formie multiiligi, czyli transmisji łączonej (najczęściej jest to pięć spotkań, między którymi dzielony jest czas w trakcie emisji na żywo na jednym streamie). Angielska multiligia jest zawsze poprzedzana studiem z udziałem ekspertów, emitowanym od godziny 15:30. Również po zakończeniu wszystkich meczów nadawanych równolegle na tym samym kanale, goście zaproszeni do studia omawiają te spotkania[98].

Serwis emituje także w tygodniach ligowych, premierowo w niedziele o godzinie 19:45 magazyn Bundesligi i magazyn Premier League, który jest emitowany na żywo w poniedziałki o godzinie 19:30. Oba trwają minimum 1 godzinę i 15 minut do maksymalnie 2 godzin. W programach tych emitowane są skróty ze wszystkich spotkań danej serii rozgrywek, uzupełnione o komentarze i analizy ekspertów platformy. Nie brakuje w nich również ekskluzywnych wywiadów z piłkarzami, trenerami, czy działaczami.

Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Żużel[edytuj | edytuj kod]

Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]

Netball[edytuj | edytuj kod]

Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Golf[edytuj | edytuj kod]

Bilard[edytuj | edytuj kod]

Snooker[edytuj | edytuj kod]

Rugby[edytuj | edytuj kod]

Dart[edytuj | edytuj kod]

Tenis[edytuj | edytuj kod]

Wyścigi samochodowe[edytuj | edytuj kod]

Motocross[edytuj | edytuj kod]

ESkootr[edytuj | edytuj kod]

Baseball[edytuj | edytuj kod]

Mieszane sztuki walk[edytuj | edytuj kod]

Kickboxing[edytuj | edytuj kod]

 • Enfusion - prawa na wyłączność do transmitowania wszystkich gal w latach 2022–2025[120]
 • Glory - prawa na wyłączność do transmitowania 8 gal od 20 sierpnia 2022 roku[121]

Ponadto na platformie pojawiają się sporadycznie, pojedyncze wydarzenia sportowe, m.in. zawody triathlonowe, kręglarskie, gale bokserskie, gale MMA organizacji UFC, czy Cage Warriors, a także rozgrywki krykieta.

Dawniej (turnieje i ligi)[edytuj | edytuj kod]

Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]
Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]
Rugby[edytuj | edytuj kod]

Tenis[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Viaplay trafi do krajów bałtyckich w 2021. Digi-TV, 2020-05-24. [dostęp 2020-12-17].
 2. Viaplay (ang.). Nordic Entertainment Group. [dostęp 2020-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-10)].
 3. Viaplay to Be Launched in Iceland (ang.). Iceland Monitor, 2020-03-30. [dostęp 2020-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-10)].
 4. Our story, TV3 Group [dostęp 2021-08-12] [zarchiwizowane z adresu 2019-12-04] (ang.).
 5. Viaplay nyní také v Pobaltí, Parabola.cz, 28 lipca 2016 [dostęp 2021-08-12] [zarchiwizowane z adresu 2020-11-10] (cz.).
 6. Viaplay – „sportowy Netflix” debiutuje w Polsce. Pierwsze 30 dni za darmo, komputerswiat.pl, 3 sierpnia 2021 [dostęp 2021-08-05] (pol.).
 7. Viaplay startuje w Holandii, SATKurier.pl [dostęp 2022-03-03].
 8. Viaplay wchodzi do USA. Nordyckie filmy i seriale w cenie 4,99 dolara miesięcznie, wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-01-01] (pol.).
 9. Sportem w Netfliksa i Disney Plusa. Viaplay wchodzi do USA i wykupuje prawa do rozgrywek piłkarskich, rozrywka.blog - Cyfrowy styl życia, 15 grudnia 2021 [dostęp 2022-01-16] (pol.).
 10. a b Viaplay expanduje do Polska. Diváky láká na Bundesligu (cz.). Parabola.cz, 2020-11-10. [dostęp 2020-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-10)].
 11. Viaplay delivers for MTG (ang.). Broadband TV News, 2017-12-05. [dostęp 2020-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-10)].
 12. Acquisition of MTG’s business in Baltics completed; new company to be named All Media Baltics (ang.). The Baltic Times, 2017-10-18. [dostęp 2020-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-10)].
 13. “Viaplay” zīmols tiek mainīts uz “TVPlay Premium” (łot.). Skaties, 2018-09-13. [dostęp 2020-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-11-10)].
 14. Viaplay pojawi się w Niemczech i Wielkiej Brytanii, 12 mln subskrybentów do 2025 roku, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-01-30] (pol.).
 15. Max Verstappen nawiązał współpracę z serwisem Viaplay! Kiedy trafią tam wyścigi F1, także w Polsce?, HDTVPolska, 18 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-18] (pol.).
 16. Viaplay z wyłącznymi prawami do dystrybucji produkcji DreamWorks Animation!, Upflix.pl, 23 lutego 2022 [dostęp 2022-02-26] (pol.).
 17. Mniej kanałów telewizyjnych w Viaplay, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-03-03] (pol.).
 18. Startuje Viaplay Select, SATKurier.pl [dostęp 2022-04-27].
 19. s, Viaplay przejęło brytyjskie Premier Sports, omediach.info, 21 lipca 2022 [dostęp 2022-08-06] (pol.).
 20. Viaplay kupuje Premier Sports, SATKurier.pl [dostęp 2022-08-06].
 21. Gwiazda Manchesteru City rozpoczyna współpracę z Viaplay, Media2.pl [dostęp 2022-08-13] (pol.).
 22. Agnieszka Giermańska-Szlak, Erling Haaland ambasadorem Viaplay, Marketing przy Kawie [dostęp 2022-08-13] (pol.).
 23. Erling Haaland ambasadorem Viaplay w Polsce i ośmiu innych krajach, Press.pl [dostęp 2022-08-15] (pol.).
 24. Platforma Viaplay ruszyła w Polsce. Pierwszy miesiąc za darmo, ale jakość wideo budzi wątpliwości, next.gazeta.pl [dostęp 2021-08-05] (pol.).
 25. Regulamin Serwisu Viaplay, viaplay.pl [dostęp 2021-08-04] (pol.).
 26. Viaplay – odtwarzaj strumieniowo telewizję, seriale, filmy i sport online!, viaplay.pl [dostęp 2021-08-04] (pol.).
 27. Viaplay – odtwarzaj strumieniowo telewizję, seriale, filmy i sport online, viaplay.pl [dostęp 2021-08-04] (pol.).
 28. Viaplay – Invalid Country, checkout.viaplay.se [dostęp 2022-01-24].
 29. Livesport i världsklass på Viaplay, viaplay.se [dostęp 2022-01-24] (szw.).
 30. Viaplay wchodzi do USA. Nordyckie filmy i seriale w cenie 4,99 dolara miesięcznie, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-08-06] (pol.).
 31. Home, FishOMania [dostęp 2022-07-23] (ang.).
 32. EM 2021 – Sådan ser du kampene fra EM Fodbold Slutrunden på TV og Streaming, digitalt.tv [dostęp 2021-08-14] (duń.).
 33. UHD-sändningar på Viaplay, Kundservice, 28 kwietnia 2017 [dostęp 2021-08-14] (szw.).
 34. a b Kulisy wejścia Viaplay do Polski. Będzie 4K, będą oryginalne filmy, antyweb.pl [dostęp 2021-08-06].
 35. Serwis streamingowy Viaplay uważa, że 720p w transmisjach na żywo to wysoka jakość obrazu. Dlaczego? Jest oficjalne stanowisko!, HDTVPolska, 4 sierpnia 2021 [dostęp 2021-08-06] (pol.).
 36. Oferta nowej platformy Viaplay dostępna dla abonentów sieci Vectra, media2.pl [dostęp 2021-07-28] (pol.).
 37. Oferta nowej platformy Viaplay będzie dostępna w UPC Polska, media2.pl [dostęp 2021-07-28] (pol.).
 38. Viaplay dostępna dla klientów Vectry, z aplikacją na TV Smart, wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-01-06] (pol.).
 39. Viaplay w sieci Play. Nowe oferty z telewizją, Viaplay w cenie abonamentu, media2.pl [dostęp 2021-09-03] (pol.).
 40. Koniec darmowego testowania Viaplay. „Świadomość marki bardzo szybko wzrosła”, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-11-26] (pol.).
 41. CHE, Netflixowi rośnie konkurencja. Viaplay wchodzi do Polski z nową ofertą, money.pl [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 42. Viaplay za pół roku zdrożeje o 21 zł. Podwyżki unikną subskrybenci pakietu rocznego, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-08-01] (pol.).
 43. Viaplay - cena wzrośnie do 55 zł, SATKurier.pl [dostęp 2022-08-01].
 44. Antoni Zubek, Viaplay z kodem LEGIA2021 za połowe ceny na 4 miesiące, Silesion.PL, 24 listopada 2021 [dostęp 2021-11-26] (pol.).
 45. Platforma streamingowa Viaplay z 5 kanałami telewizyjnymi, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-08-13] (pol.).
 46. Na Viaplay będą reality-shows od NBCUniversal, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-10-30] (pol.).
 47. Viaplay platformą partnerską serwisu hayu w Polsce, SATKurier.pl [dostęp 2021-10-30].
 48. Bundesliga nie tylko w streamingu [wideo], SATKurier.pl [dostęp 2021-11-06].
 49. „Sportowe weekendy” z Bundesligą w UPC Polska we współpracy z Viaplay. [dostęp 2021-11-06].
 50. A jednak! Bundesliga także w polskiej telewizji! W sobotę i niedzielę dwa mecze, w tym Bayern! Gdzie oglądać za darmo?, HDTVPolska, 6 listopada 2021 [dostęp 2021-11-06] (pol.).
 51. Dostęp do serwisu Viaplay zupełnie za darmo do 9 stycznia albo nawet przez 4 miesiące! Wyjątkowa oferta – gdzie i jak odebrać?, HDTVPolska, 2 grudnia 2021 [dostęp 2022-01-06] (pol.).
 52. Darmowy dostęp do Viaplay w sieci kablowej UPC miesiąc dłużej, wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-01-06] (pol.).
 53. Viaplay i Polsat Sport Premium w UPC bez opłat do końca marca, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-02-12] (pol.).
 54. Vectra z transmisjami meczów Bundesligi, SATKurier.pl [dostęp 2022-01-06].
 55. Vectra i Multimedia Polska, wybrane mecze Bundesligi w otwartym oknie – Pepper.pl, Pepper, 5 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-06] (pol.).
 56. Viaplay za darmo na 3 miesiące. Nowa promocja PLAY NOW TV, www.telepolis.pl [dostęp 2022-01-11] (pol.).
 57. PLAY NOW TV z Viaplay przez 3 miesiące za 0 zł, GSMONLINE.PL [dostęp 2022-01-11] (ang.).
 58. Viaplay – Stream On, Viaplay - Stream On [dostęp 2022-07-30] (pol.).
 59. Liga angielska jednak zostaje w Canal+, sublicencja od Viaplay, Press.pl [dostęp 2022-07-15] (pol.).
 60. Żużel. Nowy gracz na rynku żużlowych praw telewizyjnych. Speedway obejrzymy także w Viaplay!, PoBandzie - Portal Sportowy, 15 lipca 2022 [dostęp 2022-07-15] (pol.).
 61. Liga angielska w Canal+ z komentatorami Viaplay. Zostaje Andrzej Twarowski, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-07-20] (pol.).
 62. Viaplay Group oraz CANAL+ Polska uzgodniły warunki znaczącego partnerstwa w zakresie dystrybucji treści, media.pl.canalplus.com [dostęp 2022-07-23] (pol.).
 63. WSZYSTKIE MECZE PREMIER LEAGUE DLA KLIENTÓW SATELITARNYCH CANAL+ W RAMACH PARTNERSTWA Z VIAPLAY, media.pl.canalplus.com [dostęp 2022-08-03] (pol.).
 64. Wszystkie mecze Premier League i Bundesliga także w Canal+, SATKurier.pl [dostęp 2022-08-03].
 65. Jesienią polska edycja Fort Boyard w Viaplay. Prowadzącymi Elżbieta Romanowska i Mariusz Kałamaga, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 66. Drugi sezon „Fort Boyard Polska” jesienią w Viaplay, niebawem startują zdjęcia, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-08-06] (pol.).
 67. Morderczynie - powstaje pierwszy polski serial fabularny od Viaplay, naEKRANIE.pl [dostęp 2022-08-17] (pol.).
 68. "Morderczynie". Viaplay kręci pierwszy polski serial fabularny, Media2.pl [dostęp 2022-08-17] (pol.).
 69. „Morderczynie” - pierwszy polski serial fabularny Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2022-08-17].
 70. Viaplay już w Polsce! Wyprodukujemy razem serial „Czarny pies”, ATM grupa [dostęp 2021-09-19] (pol.).
 71. Viaplay nakręci w Polsce seriale o morderczyniach, żołnierzach i przemocy domowej, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 72. Klątwa – pierwsza polska komedia Viaplay w reżyserii Tomasza Koneckiego, lifestyle.newseria.pl [dostęp 2022-09-03].
 73. Komedia 'Klątwa' pierwszym polskim filmem Viaplay. W obsadzie Więdłocha, Stenka, Nehrebecka, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-09-03] (pol.).
 74. Prawa sportowe NENT (Viaplay) [dostęp 2022-01-15] (pol.).
 75. Viaplay już w Polsce. Woli sporty zimowe od Ekstraklasy, zapowiada trzy seriale, w promocji miesiąc za darmo, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 76. Piłka nożna kobiet w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2021-08-03].
 77. Prawa sportowe NENT (Viaplay) [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 78. Przemysław Pełka dołącza do redakcji Viaplay, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-07-13] (pol.).
 79. Wirtualna Polska Media, Viaplay ma nowego eksperta. Podano termin debiutu, sportowefakty.wp.pl, 12 sierpnia 2022 [dostęp 2022-08-13] (pol.).
 80. Ekstraklasa Live Park współpracuje z platformą ViaPlay, Onet Sport, 16 września 2021 [dostęp 2021-09-19] (pol.).
 81. Na Viaplay wszystkie mecze ligi angielskiej z polskim komentarzem. Zbudowano drugie studio, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-07-28] (pol.).
 82. Awaria podczas gola Lewandowskiego. Viaplay: Niekomfortowa sytuacja, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-01-16] (pol.).
 83. Viaplay przeprasza za awarię, GSMONLINE.PL [dostęp 2022-01-16] (ang.).
 84. Problemy techniczne Viaplay podczas walki wieczoru na KSW 66. Platforma „bardzo przeprasza za niedogodności”, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-01-16] (pol.).
 85. Wirtualna Polska Media, Problemy z transmisją KSW 66. Jest oświadczenie Viaplay – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 16 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-16] (pol.).
 86. Viaplay znów z problemami technicznymi, kibice ligi angielskiej wściekli, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-08-07] (pol.).
 87. GSMONLINE.PL, Będą rekompensaty dla płacących za Viaplay, ale trzeba zgłosić problem, GSMONLINE.PL [dostęp 2022-08-13] (ang.).
 88. Superpuchar Niemiec: Borussia – Bayern w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2021-08-13].
 89. Strata ligi angielskiej dużym ciosem dla Canal+. Prawa przejmie Viaplay, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 90. Canal+ pokaże najlepsze mecze Premier League i zaoferuje abonentom Viaplay, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-07-15] (pol.).
 91. Meczyki.pl, Premier League zostaje w Canal+! Stacja ogłosiła porozumienie z Viaplay, Meczyki.pl [dostęp 2022-07-15] (pol.).
 92. Viaplay z prawami do transmisji Championship i Carabao Cup, SATKurier.pl [dostęp 2022-07-13].
 93. Viaplay przejmuje od Eleven Sports Puchar Ligi Angielskiej i angielską Championship, Press.pl [dostęp 2022-07-13] (pol.).
 94. Viaplay to show top African football in nine countries, Nordic entertainment group [dostęp 2022-01-17] (ang.).
 95. My Company Polska, Kuba Dobroszek (oprac.), Platforma streamingowa Viaplay wchodzi do polski. Tylko tam obejrzymy mecze Bundesligi, My Company Polska, 10 listopada 2020 [dostęp 2021-11-07] (pol.).
 96. Wojciech Nowakowski, Kobieca piłka nożna w Viaplay [dostęp 2022-01-27] (pol.).
 97. a b OBOS Damallsvenskan w Viaplay. NENT Group nabyła prawa, SATKurier.pl [dostęp 2022-07-28].
 98. Premier League w Viaplay - startuje nowy sezon, SATKurier.pl [dostęp 2022-08-13].
 99. Viaplay będzie pokazywać w Polsce ligę niemiecką piłkarzy ręcznych, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-08-03] (pol.).
 100. Viaplay wchodzi w żużel! Rozgrywki ligowe na nowej platformie, sport.onet.pl [dostęp 2022-07-15] (pol.).
 101. Viaplay pokaże Beach Pro Tour w Ostrawie [akt.], SATKurier.pl [dostęp 2022-07-13].
 102. Where to watch Fast5 Netball All-Stars Championship ⋆ Fast5 All Stars, Fast5 All Stars, 20 października 2021 [dostęp 2021-11-01] (ang.).
 103. Svenska Hockeyligan w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2021-09-11].
 104. Viaplay będzie pokazywała w Polsce rozgrywki hokejowej ligi NHL do 2026 roku, Media2.pl [dostęp 2021-09-16] (pol.).
 105. NENT Group to show The Open golf for next six years, Nordic entertainment group [dostęp 2022-01-27] (ang.).
 106. Rusza golfowa „Superliga”. LIV Golf International Series w Viaplay, Media2.pl [dostęp 2022-07-29] (pol.).
 107. Więcej darta na platformie Viaplay w 2022 roku, Media2.pl [dostęp 2021-12-12] (pol.).
 108. Piotr Dzierzgowski, Turniej Billie Jean King Cup na platformie Viaplay [dostęp 2021-11-01] (pol.).
 109. Formuła 1 od 2023 roku w Polsce w platformie Viaplay. [dostęp 2022-01-18].
 110. Wyścigi Formuły 1 na Viaplay za 34 zł miesięcznie, GSMONLINE.PL [dostęp 2022-01-18] (ang.).
 111. Viaplay z prawami do wyścigów serii Indycars, Media2.pl [dostęp 2021-09-27] (pol.).
 112. Jakub Bejm, IMSA – gdzie obejrzeć 24h Daytona 2022? [transmisja, live, stream, online], motohigh.pl, 27 stycznia 2022 [dostęp 2022-01-29] (pol.).
 113. Wyścigi DTM – transmisje w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2022-04-29].
 114. Major League Baseball – transmisje w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2022-04-07].
 115. Viaplay przejmie prawa do transmisji KSW!, rtvManiaK.pl [dostęp 2021-11-20] (pol.).
 116. Wirtualna Polska Media, Wielka zmiana! Koniec współpracy KSW z Polsatem – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 20 listopada 2021 [dostęp 2021-11-20] (pol.).
 117. To koniec współpracy KSW i telewizji Polsat! Wielkie zmiany po 17 latach i przejście na nową platformę, StrefaMMA.pl – Portal sportów walki, 20 listopada 2021 [dostęp 2021-11-20] (pol.).
 118. Viaplay zamiast Polsat Box ma pokazywać gale KSW, wirtualnemedia.pl [dostęp 2021-11-21] (pol.).
 119. Viaplay pokaże MMA Professional Fighters League w Polsce, Media2.pl [dostęp 2022-04-21] (pol.).
 120. s, Viaplay z prawami do gal Enfusion i Invicta FC, omediach.info, 25 marca 2022 [dostęp 2022-08-07] (pol.).
 121. Kick-boxing Glory w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2022-08-17].
 122. Puchar Narodów Afryki 2022: turniej rusza 9 stycznia, SATKurier.pl [dostęp 2022-01-07].
 123. MŚ Katar 2022: znamy rozstrzygnięcia z Afryki. Heroiczna walka Kamerunu o mistrzostwa świata, PolskieRadio24.pl [dostęp 2022-07-25].
 124. Africa Women Cup of Nations 2022 w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2022-07-25].
 125. Finał Copa América kobiet w Viaplay, SATKurier.pl [dostęp 2022-07-30].
 126. Viaplay pokaże wyjazdowe mecze polskich drużyn w Lidze Konferencji, Sportmarketing, 28 czerwca 2022 [dostęp 2022-07-13] (pol.).
 127. Telewizja Polska S.A, Mecze Rakowa w el. Ligi Konferencji UEFA w TVP!, sport.tvp.pl, 30 czerwca 2022 [dostęp 2022-07-13] (pol.).
 128. Finały DHB-Pokal w Viaplay i Das Erste, SATKurier.pl [dostęp 2022-07-13].
 129. ME w piłce ręcznej 2022 w Viaplay, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2022-07-13] (pol.).
 130. Mistrzostwa Świata U-20 Kobiet 2022 wyniki – Piłka ręczna Świat – Flashscore.pl, www.flashscore.pl [dostęp 2022-07-29] (pol.).
 131. Puchar Sześciu Narodów na platformie Viaplay, Media2.pl [dostęp 2022-02-03] (pol.).
 132. Puchar Sześciu Narodów w Viaplay zamiast Canal+, SATKurier.pl [dostęp 2022-02-05].
 133. Six Nations Rugby Under-20 Championship, Under-20 Six Nations [dostęp 2022-01-28] (ang.).
 134. Paweł Wiśniewski, Tenis. Turniej ATP w Stuttgarcie. Mecz Hubert Hurkacz – Marton Fucsovics NA ŻYWO w TV i ONLINE. Gdzie obejrzeć najlepszego Polaka, Gazeta Wrocławska, 9 czerwca 2022 [dostęp 2022-06-11] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]