Windows Update

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Windows Update – darmowa usługa aktualizacji systemów z rodziny Windows opracowana przez firmę Microsoft. Umożliwia wyszukiwanie, pobieranie i instalację różnych aktualizacji do systemu Windows.

Sposoby korzystania z usługi[edytuj | edytuj kod]

Z usługi można korzystać na dwa sposoby: ręcznie wywołując aktualizację (w zależności od wersji systemu poprzez witrynę internetową lub panel sterowania) oraz poprzez mechanizm aktualizacji automatycznych.

System Ręczna aktualizacja Aktualizacje automatyczne
Windows 95, Windows NT 4.0 przez witrynę internetową N
Windows 98 przez witrynę internetową tylko powiadamianie
Windows Millenium, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 przez witrynę internetową T
Windows Vista i nowsze, Windows Server 2008 i nowsze przez panel sterowania T

Dla systemu Windows 98 dostępne jest narzędzie powiadamianie o krytycznej aktualizacji systemu Windows, które w odróżnieniu do aktualizacji automatycznych jedynie informuje użytkownika o istnieniu niezainstalowanych aktualizacji i zaleca odwiedzenie Windows Update.

Witryna Windows Update (a także Microsoft Update) dostępna w starszych systemach wykorzystuje technologię ActiveX, która jest obsługiwana jedynie przez silnik przeglądarki Internet Explorer. Witryna nie działa na przeglądarkach używających innego silnika.

Siostrzane usługi[edytuj | edytuj kod]

  • Witryna Office Update pozwalająca aktualizację programów z pakietu Microsoft Office
  • Witryna Microsoft Update zastępująca Windows Update i Office Update oraz zawierająca dodatkowo możliwość aktualizacji innych programów firmy Microsoft. Po zainstalowaniu obsługi Microsoft Update można ją wyłączyć w ustawieniach i powrócić do Windows Update.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]