Zbigniew Maćków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zbigniew Maćków
Ilustracja
Z. Maćków
Data i miejsce urodzenia 7 lutego 1969
Wrocław
Narodowość polska
Alma mater Politechnika Wrocławska

Zbigniew Maćków (ur. 7 lutego 1969 we Wrocławiu) – polski architekt związany z Wrocławiem.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (dyplom uzyskał w roku 1996) oraz Kingston University School of Architecture w Londynie (1994). W latach 1998-2005 pracował jako asystent prowadząc zajęcia dydaktyczne w Zakładzie Projektowania Architektury Społeczno-Usługowej Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Praktykę w zawodzie rozpoczął w roku 1992. Od roku 1995 prowadzi własne biuro – Maćków Pracownia Projektowa, wykonując wraz z zespołem projekty budynków: mieszkalnych, komercyjnych, użyteczności publicznej i przemysłowych.

Jest członkiem SARP, Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektonicznej, gdzie pełni funkcję jej przewodniczącego oraz Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej przy Prezydencie Wrocławia. Jego prace były wielokrotnie nominowane do nagród i nagradzane w konkursach polskich i zagranicznych. Otrzymał m.in. w roku 2010 nagrodę SARP za budynek roku oraz trzykrotnie nagrodę w plebiscycie „Piękny Wrocław”[1]

Ważniejsze dzieła[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Rafał Eysymontt, Jerzy Ilkosz, Agnieszka Tomaszewicz, Jadwiga Urbanik (red.): Leksykon architektury Wrocławia. Wrocław: Via Nova, 2011.