Dyskusja szablonu:Artykuł na medal/Archiwum

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Tu należy składać propozycje kolejnych artykułów na medal do umieszczenia na stronie głównej. Wymagania: krótka zajawka artykułu oraz grafika - jeśli jest w haśle - jeśli nie ma - grafika nie jest wymagana.

Propozycja zasad wstawiania artykułów na Medal na stronę główną[edytuj kod]

Artykuły na medal zmieniane są codziennie. To jaki artykuł znajdzie się w danym dniu na stronie głównej, zależy od tego, który dział był najmniej reprezentowany na stronie głównej. Zajawki artykułów, które będą ukazywać się na stronie głównej prezentowane są tutaj. Każdy użytkownik może zgłosić zajawkę dowolnego artykułu na medal w odpowiedniej sekcji. Należy jednak pamiętać, by nie zgłaszać artykułów medalowych, w których trwa np. procedura odbierania medalu lub co do których zostały zgłoszone poważne zastrzeżenia.

Poniższe dane są już dawno nieaktualne. Szoltys [DIGA] 23:48, 12 kwi 2008 (CEST)[odpowiedz]

  • Biologia i Medycyna - 21 z 32 (65,6%) (6,4%)
  • Historia - 27 z 41 (66%) (12,8%)
  • Sport i gry - 16 z 23 (69,5%) (7,1%)
  • Geografia - 18 z 26 (69%) (7,8%)
  • Kultura i sztuka - 30 z 43 (69,7%) (12,1%)
  • Biografie - 41 z 58 (70,7%)(17,1%)
  • Wojskowość - 30 z 42 (71%) (11,4%)
  • Astronomia - 8 z 11 (72,7%) (3,5%)
  • Nauki humanistyczne - 8 z 11 (72,7%) (4,2%)
  • Nauki ścisłe - 11 z 15 (73%) (5%)
  • Społeczeństwo i nauki społeczne - 11 z 15 (73%) (5%)
  • Technika - 10 z 13 (77%) (5,7%)
  • Inne - 2 z 2 (100%) (1,4%)

Razem jest 295. tekstów medalowych, na Stronie głównej ukazało się 140. tekstów.

Propozycja kolejności listy dziedzin na najbliższe parę tygodni: Sport i gry, Wojskowość, Kultura i Sztuka, Historia

Kolejka zgłoszonych haseł na najbliższy tydzień[edytuj kod]

Przy tworzeniu kolejki, oprócz automatycznego patrzenia na liczby, potrzebny jest też płodozmian tematów - dlatego proponuję przyjąć zasadę, aby nie było nigdy dwóch artykułów jeden po drugim z tej samej lub zbliżonej tematyki. Np: jeśli był artykuł z działu "historia" to nie można po nim wstawić historycznej biografii, artykułu z działu wojskowości o wydarzeniu z okresu do końca II wojny światowej, czy artykułu o sztuce starożytnej, który też ma charakter historyczny. Polimerek 10:33, 13 cze 2007 (CEST)[odpowiedz]

Muzyka[edytuj kod]

Behemoth (IPA [bəˈhiːməθ]) – polska grupa muzyczna, powstała w październiku 1991 roku w Gdańsku, występująca do 1992 roku pod nazwą Baphomet. Na początku prezentowała styl muzyczny zaliczany do black metalu, później, od 1994 roku, zbliżony do pagan metalu, szeroko wykorzystując w nagraniach gitarę akustyczną. Następnie zespół zaczął wykonywać muzykę z rodzaju death metalu, porzucając tematykę pogańską na rzecz szeroko rozumianego okultyzmu oraz mitologii Bliskiego Wschodu. W początkowym okresie działalności za sprawą gościnnej współpracy z Robertem Fudalim (Graveland) grupa była błędnie wiązana z nurtem NSBM. Obecnie Behemoth jest muzycznie kategoryzowany tak jak zespoły Nile oraz Morbid Angel.

Liderem zespołu nieprzerwanie od 1991 roku jest główny kompozytor i autor tekstów Adam "Nergal" Darski. Pełni on również funkcję menadżera grupy, kierując powołaną w tym celu agencją New Aeon Musick. Jest on pierwszym wykonawcą w historii polskiej muzyki rozrywkowej, którego wydawnictwo w 2007 roku znalazło się na liście sprzedaży Billboard, notowane w pierwszym tygodniu sprzedaży na miejscu 149. Natomiast w Polsce ósmy album grupy The Apostasy w pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnął dziewiąte miejsce w rankingu OLIS. Behemoth doczekał sie również publikacji w czasopismach takich jak Kerrang!, Przekrój, L.A. Weekly, Gazeta Wyborcza, New York Times, Revolver oraz Decibel Magazine, w którego rankingu Adam "Nergal" Darski znalazł się na 17. miejscu listy Top 20 Death Metal Guitarists (ang. "20 najlepszych gitarzystów deathmetalowych").

Historia[edytuj kod]

Wojna Francji z koalicją hiszpańsko-austriacko-lotaryńską (na zachodzie Europy zwana często wojną francusko-holenderską lub po prostu wojną holenderską, w Polsce w skrócie nazywana jest wojną Francji z koalicją) miała miejsce w latach 1672-1679. Wojna Francji z koalicją, która początkowo była wojną francusko-holenderską, bardzo szybko przekształciła się w wojnę Francji z poczwórnym przymierzem złożonym z Brandenburgii, Cesarstwa, Hiszpanii i Holandii. Po zawarciu przez Ludwika XIV układów z Anglią, Szwecją, Münster i Kolonią w 1670, władca francuski przygotował atak na Holandię. Ludwik XIV postanowił zemścić się za postawę Holandii podczas wojny dewolucyjnej toczonej w hiszpańskich Niderlandach. W marcu 1672 Francja wypowiedziała wojnę Holandii, gdzie Wilhelm III Orański, podejrzewany o zamordowanie holenderskiego polityka Johana de Witta, został ogłoszony stadhouderem i stanął na czele obrony kraju. Dzięki znakomitemu przygotowaniu i ogromnej przewadze liczebnej Francuzi bez problemu, pomijając niespodziewanie Maastricht, wkroczyli w samo serce Zjednoczonych Prowincji i zdobyli Utrecht. Gdy Francuzi obiecali główne miasta holenderskie Anglikom, ci nie śpieszyli się z zajmowaniem ich, lecz próbowali wymusić na Holendrach 16 milionów guldenów w zamian za separatystyczny pokój.

Sport i gry[edytuj kod]

National Hockey League (pl. Narodowa Liga Hokeja) – zawodowa organizacja zrzeszająca 30 drużyn hokejowych z Ameryki Północnej. Drużyny należące do NHL każdego sezonu walczą o Puchar Stanleya. Liga ta uznawana jest za najlepszą ligę hokeja na lodzie na świecie. Cechuje ją wysoki poziom gry oraz wysokie zarobki graczy (średnia pensja w sezonie 2000/2001 wyniosła 1 400 000 $). Liga ta została założona w 1917 roku w Montrealu w Kanadzie. Obecnie w NHL większość stanowią zespoły ze Stanów Zjednoczonych, a ponad połowa graczy pochodzi z Kanady. Składa się z dwóch konferencji oraz sześciu dywizji. Obecnie jedynym Polakiem w NHL jest Wojtek Wolski, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia.

Biografie[edytuj kod]

Rok Benkovič (ur. 20 marca 1986 w Lublanie) - słoweński skoczek narciarski, były reprezentant słoweńskiej kadry A w skokach narciarskich, mistrz świata i brązowy medalista MŚ w 2005 roku, wicemistrz świata juniorów w 2003 roku. W 2001 roku zajął piąte miejsce w konkursie o mistrzostwo świata juniorów w Karpaczu. Dwa lata później w konkursie tej samej rangi w Sollefteå zdobył srebrny medal. W 2003 roku Benkovič uplasował się na czwartej pozycji w końcowej klasyfikacji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na igelicie. W sezonie 2003/2004 zajął 17. miejsce w Pucharze Świata. W 2005 roku na średniej skoczni w Oberstdorfie jako pierwszy w historii reprezentant Słowenii został mistrzem świata w skokach narciarskich. Na tej samej skoczni wraz z pozostałymi reprezentantami Słowenii zdobył brązowy medal w konkursie drużynowym. Na skoczni K-120 Benkovič został sklasyfikowany na piątej pozycji. 20 marca 2005 roku oddał najdłuższy w karierze skok, którym było 226 metrów uzyskane na Letalnicy.

Propozycje z poszczególnych dziedzin[edytuj kod]

Sport i gry[edytuj kod]

Biografie[edytuj kod]

Dmitrij Wiktorowicz Wasiljew, ros. Дмитрий Викторович Васильев (ur. 26 grudnia 1979 w Ufie) – rosyjski skoczek narciarski, reprezentant klubu Lokomotiw Ufa. W reprezentacji Rosji występuje od 1998 roku. Pierwsze punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobył w 1999 roku w Kuopio. W sezonie 2000/2001 zajął drugie miejsce w jednym z konkursów Pucharu Świata, jednak krótko później został zdyskwalifikowany na dwa lata za stosowanie środków dopingujących. W sezonie 2006/2007 po raz drugi w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. W łącznej klasyfikacji zajął 11. miejsce, najwyższe w sportowej karierze.

Biologia i medycyna[edytuj kod]

Wojskowość[edytuj kod]

Społeczeństwo i nauki społeczne[edytuj kod]

Karta Polakadokument potwierdzający przynależność do narodu polskiego, który może być przyznany osobie nieposiadającej obywatelstwa polskiego albo zezwolenia na osiedlenie się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz deklarującej przynależność do narodu polskiego i spełniającej określone ustawą warunki. Kartę Polaka mogą otrzymać jedynie Polacy będący obywatelami jednego z piętnastu państw byłego Związku Radzieckiego. Kartę ustanowiono ustawą z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz.U. z 2007 r. nr 180, poz. 1280). Do 8 maja 2008, prawie półtora miesiąca po wejściu w życie ustawy wydano nieco ponad dwa tysiące decyzji o przyznaniu Karty.

Nauki humanistyczne[edytuj kod]

Nauki ścisłe[edytuj kod]

Astronomia[edytuj kod]

Geografia[edytuj kod]

Prośba[edytuj kod]

Proszę o wykluczenie mojego artu "Bitwy polskiego średniowiecza" z listy zgłoszonych do umieszczenia na stronie głównej. Przyczyna - niemożność konkurowania z artami typu "Nalewka". Dziękujję z góry, belissarius 08:20, 15 kwi 2007 (CEST)[odpowiedz]

Ja też mam obawy, czy wszystkie arty na medal powinny pojawiać się na pierwszej stronie. Nie mam nic przeciwko nalewkom :), wręcz przeciwnie nie jestem przeciw, ale na pierwszej stronie to IHMO troszkę dziwnie wygląda. Florianf POV 01:34, 16 kwi 2007 (CEST)[odpowiedz]
Podpisuję się pod powyższym. Poza tym mniejsza o to, że dziwnie wygląda. Jeśli już kolejka jest aż tygodniowa, to na litość boską niech na główną trafiają NAJLEPSZE artykuły. Gardomir riposta? 10:10, 16 kwi 2007 (CEST)[odpowiedz]
Rozumiem wasz punkt widzenia, ale się z nim nie zgadzam. Takich haseł wcale nie jest dużo, a pokazują, że Wikipedia poważnie - jak na poważną encyklopedię przystało - podchodzi do wszystkich zagadnień i wszystkie stara się opisać jak najkompletniej. Inna sprawa, że nalewka jest jak na współczesne standardy takim średnim hasłem medalowym, a na pewno mamy lepsze, którymi by można się pochwalić. Niezalogowany Airwolf 153.19.9.41 10:19, 16 kwi 2007 (CEST)[odpowiedz]

Niemniej ponawiam swoją prośbę o wycofanie artykułu "Bitwy polskiego średniowiecza" i o nieumieszczanie na tej liście żadnego z moich medalowych artykułów w przyszłości. Potraktujcie to jako protest przeciwko AnM, które nigdy medalu dostać nie powinny. Jeśli to nie pomoże wycofam z PAnM wszystkie sygnowane przez siebie artykuły, a gdy i to nie odniesie skutku, wycofam się z pl-wiki ostatecznie belissarius 06:50, 28 kwi 2007 (CEST)[odpowiedz]

błąd[edytuj kod]

W wersji na dziś błędnie użyto akcentu ciężkiego w roli apostrofu: Ancien Régime`u. Powinno być Ancien Régime'u.

Dziekujemy. Poprawiono. Vuvar1 Dyskusja 22:51, 30 kwi 2008 (CEST)[odpowiedz]

techniczna uwaga[edytuj kod]

Przy wtorkowym artykule na medal w grafice jest powtórzony znak |. Na stronie głównej się nic nie dzieje, ale moja propozycja strony głównej się sypie. Wygląda to tak |2= [[Grafika:PIA01627 Ringe PL.jpg||100px|left]]. Strona dziedziczy całkowite zabezpieczenie po stronie głównej, więc sam nie mogę tego naprawić. S99pl 14:25, 27 maj 2008 (CEST)[odpowiedz]


Szablon[edytuj kod]

brakuje spacji po kropce 2. zdania

Cały czas...[edytuj kod]

Cały czas tylko ten Makary i Makary. Nuda. Abraham (dyskusja) 07:50, 16 lut 2011 (CET)[odpowiedz]