Aegon International Eastbourne 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Aegon International Eastbourne 2015
Miejsce  Wielka Brytania
Eastbourne
Obiekt Devonshire Park LTC
Nawierzchnia Trawiasta
Data 21–27.06.2015
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier
Pula nagród 731 000 $
Drabinka 48S/32Q/16D
Dyrektor Gavin Fletcher
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Szwajcaria Belinda Bencic
Gra podwójna
Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
2014 2016
Strona internetowa

Aegon International Eastbourne 2015tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier w sezonie 2015 z cyklu Aegon International Eastbourne rozgrywany w dniach 21–27 czerwca 2015 roku w Eastbourne na kortach trawiastych o puli nagród wynoszącej 731 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Czechy Petra Kvitová 2 wycofanie
02Dania Caroline Wozniacki 5 półfinał
03Czechy Lucie Šafářová 6 2. runda
04Rosja Jekatierina Makarowa 8 2. runda
05Hiszpania Carla Suárez Navarro 9 2. runda
06Niemcy Angelique Kerber 10 wycofanie
07Kanada Eugenie Bouchard 11 3. runda
08Czechy Karolína Plíšková 12 3. runda

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
09Polska Agnieszka Radwańska 13 finał
10Niemcy Andrea Petković 14 ćwierćfinał
11Ukraina Elina Switolina 17 2. runda
12Stany Zjednoczone Madison Keys 18 2. runda
13Włochy Sara Errani 20 3. runda
14Hiszpania Garbiñe Muguruza 21 3. runda
15Włochy Flavia Pennetta 22 2. runda
16Australia Samantha Stosur 23 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  LL  Rosja Darja Gawriłowa w/o  
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens  
   Stany Zjednoczone Sloane Stephens 1 7 2  
  9  Polska Agnieszka Radwańska 6 63 6  
 Bułgaria Cwetana Pironkowa 2 2
  9  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
    9  Polska Agnieszka Radwańska 4 6 0
   Szwajcaria Belinda Bencic 6 4 6
   Szwajcaria Belinda Bencic 2 6 6  
WC  Wielka Brytania Johanna Konta 6 0 3  
 Szwajcaria Belinda Bencic 3
  2  Dania Caroline Wozniacki 0k  
10  Niemcy Andrea Petković 5 1
  2  Dania Caroline Wozniacki 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    LL  Rosja Darja Gawriłowa 3 7 6  
Q  Stany Zjednoczone Christina McHale 2 3      Włochy Camila Giorgi 6 66 3  
 Włochy Camila Giorgi 6 6       LL  Rosja Darja Gawriłowa 6 5 6  
 Czechy Barbora Strýcová 6 6       13  Włochy Sara Errani 1 7 2  
 Rumunia Irina-Camelia Begu 4 2      Czechy Barbora Strýcová 2 7 67
    13  Włochy Sara Errani 6 61 7  
      LL  Rosja Darja Gawriłowa w/o
       Stany Zjednoczone Sloane Stephens
    11  Ukraina Elina Switolina 6 5 4  
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 65 2      Wielka Brytania Heather Watson 3 7 6  
 Wielka Brytania Heather Watson 7 6        Wielka Brytania Heather Watson 2 3
WC  Wielka Brytania Naomi Broady 6 3 64        Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 6  
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens 3 6 7      Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6 7
    5  Hiszpania Carla Suárez Navarro 1 5  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Czechy Lucie Šafářová 67 4  
WC  Wielka Brytania Harriet Dart 1 3      Słowacja Dominika Cibulková 7 6  
 Słowacja Dominika Cibulková 6 6        Słowacja Dominika Cibulková 7 4 1  
Q  Nowa Zelandia Marina Erakovic 2 2        Bułgaria Cwetana Pironkowa 64 6 6  
 Bułgaria Cwetana Pironkowa 6 6      Bułgaria Cwetana Pironkowa 7 7
    16  Australia Samantha Stosur 5 60  
       Bułgaria Cwetana Pironkowa 2 2
      9  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
    9  Polska Agnieszka Radwańska 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Irina Falconi 6 6     Q  Stany Zjednoczone Irina Falconi 0 2  
Q  Rumunia Alexandra Dulgheru 1 1       9  Polska Agnieszka Radwańska 6 6
 Australia Casey Dellacqua 6 6       8  Czechy Karolína Plíšková 2 1  
 Słowacja Anna Schmiedlová 2 4      Australia Casey Dellacqua 4 5
    8  Czechy Karolína Plíšková 6 7  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    7  Kanada Eugenie Bouchard 7 6  
 Stany Zjednoczone Alison Riske 6 6      Stany Zjednoczone Alison Riske 65 3  
 Francja Alizé Cornet 0 3       7  Kanada Eugenie Bouchard 4 0k  
 Niemcy Mona Barthel 4 67        Szwajcaria Belinda Bencic 6 3  
 Szwajcaria Belinda Bencic 6 7      Szwajcaria Belinda Bencic 6 6
    12  Stany Zjednoczone Madison Keys 2 2  
       Szwajcaria Belinda Bencic 2 6 6
      WC  Wielka Brytania Johanna Konta 6 0 3
    14  Hiszpania Garbiñe Muguruza 5 6 6  
 Stany Zjednoczone Madison Brengle 5 4     Q  Słowenia Polona Hercog 7 3 0  
Q  Słowenia Polona Hercog 7 6       14  Hiszpania Garbiñe Muguruza 4 6 3
WC  Wielka Brytania Johanna Konta 6 6       WC  Wielka Brytania Johanna Konta 6 4 6  
 Kazachstan Zarina Dijas 3 2     WC  Wielka Brytania Johanna Konta 6 6
    4  Rosja Jekatierina Makarowa 2 4  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    LL  Rumunia Monica Niculescu 5 6 1  
 Szwecja Johanna Larsson 7 1 1      Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 7 2 6  
 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 63 6 6        Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 3 4  
 Francja Caroline Garcia 6 6       10  Niemcy Andrea Petković 6 6  
 Włochy Roberta Vinci 2 2      Francja Caroline Garcia 2 4
    10  Niemcy Andrea Petković 6 6  
      10  Niemcy Andrea Petković 5 1
      2  Dania Caroline Wozniacki 7 6
    15  Włochy Flavia Pennetta 3 4  
Q  Słowacja Magdaléna Rybáriková 65 4      Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6  
 Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 6        Rosja Swietłana Kuzniecowa 7 3 1
Q  Australia Jarmila Gajdošová 2 6 6       2  Dania Caroline Wozniacki 63 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Lauren Davis 6 2 1     Q  Australia Jarmila Gajdošová 64 2
    2  Dania Caroline Wozniacki 7 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 124 000 470
Finalistka 66 000 305
Półfinalistka 33 005 185
Ćwierćfinalistka 16 725 100
3. runda 8700 55
2. runda 4550 30
1. runda 3000 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
3 półfinał
02Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jekatierina Makarowa
6 półfinał
03Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
16 1. runda
04Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
44 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
6 6  
 Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Karolína Plíšková
0 2     1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
4 6 10  
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Polska Alicja Rosolska
4 7 7      Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Włochy Flavia Pennetta
6 3 6  
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Włochy Flavia Pennetta
6 5 10       1  Szwajcaria Martina Hingis
 Indie Sania Mirza
5 4  
4  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6       4  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 6  
 Polska Klaudia Jans-Ignacik
 Słowenia Andreja Klepač
3 4     4  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
6
 Rosja Wiera Duszewina
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
3 7 9     WC  Wielka Brytania Jocelyn Rae
 Wielka Brytania Anna Smith
1 k  
WC  Wielka Brytania Jocelyn Rae
 Wielka Brytania Anna Smith
6 5 11       4  Francja Caroline Garcia
 Słowenia Katarina Srebotnik
7 6
 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
62 2        Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
65 2
 Niemcy Julia Görges
 Czechy Lucie Hradecká
7 6      Niemcy Julia Görges
 Czechy Lucie Hradecká
3 6 9  
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 6      Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 3 11  
3  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
65 3        Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
 Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
3 6 10       2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
w/o  
Alt  Rumunia Monica Niculescu
 Australia Arina Rodionowa
6 3 8      Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
5 5
Alt  Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rumunia Irina-Camelia Begu
4 0     2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
7 7  
2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 39 000 470
Finalistki 20 650 305
Półfinalistki 11 360 185
Ćwierćfinalistki 5785 100
1. runda 3140 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]