WTA Tour 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WTA Tour 2015
Okres trwania 4 stycznia – 8 listopada 2015
Edycja 45
Liczba turniejów 59
Kategorie Wielki Szlem (4)
WTA Finals
WTA Premier Mandatory (4)
WTA Premier 5 (5)
WTA Premier (12)
WTA International (32)
WTA Elite Trophy
Osiągnięcia
Najwięcej wygranych turniejów singlowych Stany Zjednoczone Serena Williams (5)
Najwięcej wygranych turniejów deblowych Szwajcaria Martina Hingis (10)
Indie Sania Mirza (10)
Najwięcej finałów singlowych Czechy Karolína Plíšková (6)
Najwięcej finałów deblowych Indie Sania Mirza (12)
Liderka nagród pieniężnych Stany Zjednoczone Serena Williams (10,582,642 $)
Najwięcej punktów Stany Zjednoczone Serena Williams (9.945)
Nagrody
Tenisistka roku Stany Zjednoczone Serena Williams
Debel roku Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
Największe postępy Szwajcaria Timea Bacsinszky
Debiut roku Rosja Daria Gavrilova
Powrót roku Stany Zjednoczone Venus Williams
2014 2016

WTA Tour 2015 – sezon profesjonalnych kobiecych turniejów tenisowych organizowanych przez Women’s Tennis Association w 2015 roku. WTA Tour 2015 obejmował turnieje wielkoszlemowe (organizowane przez International Tennis Federation), turnieje kategorii WTA Premier Series i WTA International Series, Puchar Federacji (organizowane przez ITF), zawody WTA Elite Trophy oraz WTA Finals.

Triumfatorki turniejów wielkoszlemowych 2015 oraz turniejów mistrzyń
Serena Williams – zdobywczyni Małego Szlema (Australian Open, French Open, Wimbledon) w grze pojedynczej
Bethanie Mattek-Sands – zwyciężczyni Australian Open i French Open w grze podwójnej oraz French Open w grze mieszanej
Lucie Šafářová – zwyciężczyni Australian Open i French Open w grze podwójnej
Martina Hingis – zwyciężczyni Wimbledonu, US Open i WTA Finals w grze podwójnej oraz Australian Open, Wimbledonu i US Open w grze mieszanej
Sania Mirza – zwyciężczyni Wimbledonu, US Open i WTA Finals w grze podwójnej
Flavia Pennetta - zwyciężczyni US Open w grze pojedynczej
Agnieszka Radwańska – zwyciężczyni WTA Finals w grze pojedynczej

Kalendarz turniejów[edytuj | edytuj kod]

Wielki Szlem
WTA Championships
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series

Styczeń[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
1. 5 stycznia Brisbane International
Australia Brisbane
WTA Premier
1 000 000 $ – Twarda
Rosja Marija Szarapowa 6:7(4), 6:3, 6:3 Serbia Ana Ivanović Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
Ukraina Elina Switolina
Estonia Kaia Kanepi
Niemcy Angelique Kerber
Rosja Ałła Kudriawcewa
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Szwajcaria Martina Hingis
Niemcy Sabine Lisicki
6:2, 7:5 Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
ASB Classic
Nowa Zelandia Auckland
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Stany Zjednoczone Venus Williams 2:6, 6:3, 6:3 Dania Caroline Wozniacki Stany Zjednoczone Lauren Davis
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
Niemcy Julia Görges
Polska Urszula Radwańska
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
Rosja Jelena Wiesnina
Włochy Sara Errani
Włochy Roberta Vinci
6:2, 6:1 Japonia Shūko Aoyama
Czechy Renata Voráčová
Shenzhen Open
Chińska Republika Ludowa Shenzhen
WTA International Series
500 000 $ – Twarda
Rumunia Simona Halep 6:2, 6:2 Szwajcaria Timea Bacsinszky Czechy Petra Kvitová
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Kazachstan Zarina Dijas
Serbia Aleksandra Krunić
Czechy Tereza Smitková
Rosja Wiera Zwonariowa
Ukraina Ludmyła Kiczenok
Ukraina Nadija Kiczenok
6:4, 7:6(6) Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
2. 12 stycznia Apia International Sydney
Australia Sydney
WTA Premier
731 000 $ – Twarda
Czechy Petra Kvitová 7:6(5), 7:6(6) Czechy Karolína Plíšková Niemcy Angelique Kerber
Bułgaria Cwetana Pironkowa
Australia Jarmila Gajdošová
Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Indie Sania Mirza
6:3, 6:3 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Hobart International
Australia Hobart
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Wielka Brytania Heather Watson 6:3, 6:4 Stany Zjednoczone Madison Brengle Japonia Kurumi Nara
Stany Zjednoczone Alison Riske
Włochy Karin Knapp
Włochy Camila Giorgi
Włochy Roberta Vinci
Kazachstan Zarina Dijas
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
7:5, 6:3 Rosja Witalija Djaczenko
Rumunia Monica Niculescu
3.–4. 19 stycznia Australian Open
Australia Melbourne
Wielki Szlem
15 561 973 $ – Twarda
Stany Zjednoczone Serena Williams 6:3, 7:6(5) Rosja Marija Szarapowa Stany Zjednoczone Madison Keys
Rosja Jekatierina Makarowa
Kanada Eugenie Bouchard
Słowacja Dominika Cibulková
Rumunia Simona Halep
Stany Zjednoczone Venus Williams
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
6:4, 7:6(5) Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie

Luty[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
6. 9 lutego BNP Paribas Fortis Diamond Games
Belgia Antwerpia
WTA Premier
731 000 $ – Twarda (hala)
Niemcy Andrea Petković walkower Hiszpania Carla Suárez Navarro Czechy Karolína Plíšková
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
Niemcy Mona Barthel
Słowacja Dominika Cibulková
Czechy Lucie Šafářová
Włochy Francesca Schiavone
Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
6:4, 3:6,  10–5 Belgia An-Sophie Mestach
Belgia Alison Van Uytvanck
PTT Thailand Open
Tajlandia Pattaya
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Słowacja Daniela Hantuchová 3:6, 6:3, 6:4 Chorwacja Ajla Tomljanović Nowa Zelandia Marina Erakovic
Portoryko Mónica Puig
Japonia Misaki Doi
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Rosja Jewgienija Rodina
Rosja Wiera Zwonariowa
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
2:6, 6:4,  10–3 Japonia Shūko Aoyama
Tajlandia Tamarine Tanasugarn
7. 16 lutego Dubai Duty Free Tennis Championships
Zjednoczone Emiraty Arabskie Dubaj
WTA Premier 5
2 513 000 $ – Twarda
Rumunia Simona Halep 6:4, 7:6(4) Czechy Karolína Plíšková Hiszpania Garbiñe Muguruza
Dania Caroline Wozniacki
Rosja Jekatierina Makarowa
Włochy Flavia Pennetta
Czechy Lucie Šafářová
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
6:3, 6:2 Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Rio Open
Brazylia Rio de Janeiro
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Włochy Sara Errani 7:6(2), 6:1 Słowacja Anna Schmiedlová Rumunia Irina-Camelia Begu
Szwecja Johanna Larsson
Izrael Julja Gluszko
Brazylia Beatriz Haddad Maia
Niemcy Dinah Pfizenmaier
Paragwaj Verónica Cepede Royg
Belgia Ysaline Bonaventure
Szwecja Rebecca Peterson
3:0 krecz Rumunia Irina-Camelia Begu
Argentyna María Irigoyen
8. 23 lutego Qatar Total Open
Katar Doha
WTA Premier
731 000 $ – Twarda
Czechy Lucie Šafářová 6:4, 6:3 Białoruś Wiktoryja Azaranka Hiszpania Carla Suárez Navarro
Stany Zjednoczone Venus Williams
Czechy Petra Kvitová
Niemcy Andrea Petković
Polska Agnieszka Radwańska
Dania Caroline Wozniacki
Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
6:4, 6:4 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Indie Sania Mirza
Abierto Mexicano Telcel
Meksyk Acapulco
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Szwajcaria Timea Bacsinszky 6:3, 6:0 Francja Caroline Garcia Bułgaria Sesił Karatanczewa
Rosja Marija Szarapowa
Szwecja Johanna Larsson
Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni
Portoryko Mónica Puig
Słowacja Magdaléna Rybáriková
Hiszpania Lara Arruabarrena
Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
7:6(2), 5:7,  13–11 Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká

Marzec[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
9. 2 marca Abierto Monterrey Afirme
Meksyk Monterrey
WTA International Series
500 000 $ – Twarda
Szwajcaria Timea Bacsinszky 4:6, 6:2, 6:4 Francja Caroline Garcia Włochy Sara Errani
Serbia Ana Ivanović
Francja Kristina Mladenovic
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
Polska Urszula Radwańska
Słowacja Magdaléna Rybáriková
Kanada Gabriela Dabrowski
Polska Alicja Rosolska
6:3, 2:6, 10–3 Australia Anastasija Rodionowa
Australia Arina Rodionowa
BMW Malaysian Open
Malezja Kuala Lumpur
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Dania Caroline Wozniacki 4:6, 6:2, 6:1 Rumunia Alexandra Dulgheru Australia Jarmila Gajdošová
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Niemcy Julia Görges
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
Japonia Kurumi Nara
Niemcy Carina Witthöft
Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
4:6, 6:3, 10–4 Ukraina Julija Bejhelzimer
Ukraina Olha Sawczuk
10.–11. 11 marca BNP Paribas Open
Stany Zjednoczone Indian Wells
WTA Premier Mandatory
5 381 235 $ – Twarda
Rumunia Simona Halep 2:6, 7:5, 6:4 Serbia Jelena Janković Niemcy Sabine Lisicki
Stany Zjednoczone Serena Williams
Szwajcaria Timea Bacsinszky
Ukraina Łesia Curenko
Włochy Flavia Pennetta
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:3, 6:4 Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
12.–13. 24 marca Miami Open
Stany Zjednoczone Miami
WTA Premier Mandatory
5 381 235 $ – Twarda
Stany Zjednoczone Serena Williams 6:2, 6:0 Hiszpania Carla Suárez Navarro Rumunia Simona Halep
Niemcy Andrea Petković
Niemcy Sabine Lisicki
Czechy Karolína Plíšková
Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Stany Zjednoczone Venus Williams
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
7:5, 6:1 Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina

Kwiecień[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
14. 6 kwietnia Family Circle Cup
Stany Zjednoczone Charleston
WTA Premier
731 000 $ – Ceglana
Niemcy Angelique Kerber 6:2, 4:6, 7:5 Stany Zjednoczone Madison Keys Czechy Lucie Hradecká
Niemcy Andrea Petković
Rumunia Irina-Camelia Begu
Stany Zjednoczone Lauren Davis
Włochy Sara Errani
Czarnogóra Danka Kovinić
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:0, 6:4 Australia Casey Dellacqua
Chorwacja Darija Jurak
Katowice Open
Polska Katowice
WTA International Series
250 000 $ – Twarda (hala)
Słowacja Anna Schmiedlová 6:4, 6:3 Włochy Camila Giorgi Polska Agnieszka Radwańska
Belgia Alison Van Uytvanck
Francja Alizé Cornet
Belgia Kirsten Flipkens
Czechy Klára Koukalová
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
Belgia Ysaline Bonaventure
Holandia Demi Schuurs
7:5, 4:6, 10–6 Włochy Gioia Barbieri
Włochy Karin Knapp
15. 13 kwietnia Claro Open Colsanitas
Kolumbia Bogota
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Brazylia Teliana Pereira 7:6(2), 6:1 Kazachstan Jarosława Szwiedowa Kolumbia Mariana Duque Mariño
Ukraina Elina Switolina
Hiszpania Lourdes Domínguez Lino
Stany Zjednoczone Irina Falconi
Izrael Julja Gluszko
Portoryko Mónica Puig
Brazylia Paula Cristina Gonçalves
Brazylia Beatriz Haddad Maia
6:3, 3:6, 10–6 Stany Zjednoczone Irina Falconi
Stany Zjednoczone Shelby Rogers
16. 20 kwietnia Porsche Tennis Grand Prix
Niemcy Stuttgart
WTA Premier
731 000 $ – Ceglana (hala)
Niemcy Angelique Kerber 3:6, 6:1, 7:5 Dania Caroline Wozniacki Stany Zjednoczone Madison Brengle
Rumunia Simona Halep
Włochy Sara Errani
Francja Caroline Garcia
Rosja Jekatierina Makarowa
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
6:4, 6:3 Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
17. 27 kwietnia Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem
Maroko Marrakesz
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Ukraina Elina Switolina 7:5, 7:6(3) Węgry Tímea Babos Francja Kristina Mladenovic
Słowacja Anna Schmiedlová
Hiszpania Lara Arruabarrena
Szwajcaria Timea Bacsinszky
Włochy Karin Knapp
Włochy Flavia Pennetta
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
6:1, 7:6(5) Niemcy Laura Siegemund
Ukraina Maryna Zanewśka
J&T Banka Prague Open
Czechy Praga
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Czechy Karolína Plíšková 4:6, 7:5, 6:3 Czechy Lucie Hradecká Czechy Kateřina Siniaková
Belgia Yanina Wickmayer
Czechy Denisa Allertová
Czechy Klára Koukalová
Czarnogóra Danka Kovinić
Czechy Barbora Strýcová
Szwajcaria Belinda Bencic
Czechy Kateřina Siniaková
6:2, 6:2 Ukraina Kateryna Bondarenko
Czechy Eva Hrdinová

Maj[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
18. 2 maja Mutua Madrid Open
Hiszpania Madryt
WTA Premier Mandatory
4 185 405 $ – Ceglana
Czechy Petra Kvitová 6:1, 6:2 Rosja Swietłana Kuzniecowa Rosja Marija Szarapowa
Stany Zjednoczone Serena Williams
Rumunia Irina-Camelia Begu
Czechy Lucie Šafářová
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Dania Caroline Wozniacki
Australia Casey Dellacqua
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6:3, 6:7(4), 10–5 Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
19. 11 maja Internazionali BNL d’Italia
Włochy Rzym
WTA Premier 5
2 707 664 $ – Ceglana
Rosja Marija Szarapowa 4:6, 7:5, 6:1 Hiszpania Carla Suárez Navarro Rosja Darja Gawriłowa
Rumunia Simona Halep
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Rumunia Alexandra Dulgheru
Czechy Petra Kvitová
Stany Zjednoczone Christina McHale
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
6:4, 6:3 Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
20. 18 maja Internationaux de Strasbourg
Francja Strasburg
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Australia Samantha Stosur 3:6, 6:2, 6:3 Francja Kristina Mladenovic Francja Virginie Razzano
Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Serbia Jelena Janković
Stany Zjednoczone Madison Keys
Chorwacja Ajla Tomljanović
Rosja Jelena Wiesnina
Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
Chińska Republika Ludowa Liang Chen
4:6, 6:4, 12–10 Ukraina Nadija Kiczenok
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Nürnberger Versicherungscup
Niemcy Norymberga
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Włochy Karin Knapp 7:6(5), 4:6, 6:1 Włochy Roberta Vinci Hiszpania Lara Arruabarrena
Niemcy Angelique Kerber
Japonia Misaki Doi
Japonia Kurumi Nara
Kazachstan Julija Putincewa
Niemcy Carina Witthöft
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Hiszpania Anabel Medina Garrigues
6:4, 7:6(5) Hiszpania Lara Arruabarrena
Rumunia Raluca Olaru
21.–22. 25 maja French Open
Francja Paryż
Wielki Szlem
15 980 135 $ – Ceglana
Stany Zjednoczone Serena Williams 6:3, 6:7(2), 6:2 Czechy Lucie Šafářová Szwajcaria Timea Bacsinszky
Serbia Ana Ivanović
Włochy Sara Errani
Hiszpania Garbiñe Muguruza
Ukraina Elina Switolina
Belgia Alison Van Uytvanck
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
3:6, 6:4, 6:2 Australia Casey Dellacqua
Kazachstan Jarosława Szwiedowa

Czerwiec[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
23. 8 czerwca Aegon Open Nottingham
Wielka Brytania Nottingham
WTA International Series
250 000 $ – Trawiasta
Chorwacja Ana Konjuh 1:6, 6:4, 6:2 Rumunia Monica Niculescu Polska Agnieszka Radwańska
Stany Zjednoczone Alison Riske
Stany Zjednoczone Lauren Davis
Wielka Brytania Johanna Konta
Stany Zjednoczone Sachia Vickery
Belgia Yanina Wickmayer
Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
3:6, 6:3, 11–9 Wielka Brytania Jocelyn Rae
Wielka Brytania Anna Smith
Topshelf Open
Holandia ’s-Hertogenbosch
WTA International Series
250 000 $ – Trawiasta
Włochy Camila Giorgi 7:5, 6:3 Szwajcaria Belinda Bencic Holandia Kiki Bertens
Serbia Jelena Janković
Niemcy Annika Beck
Francja Kristina Mladenovic
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
Stany Zjednoczone Asia Muhammad
Niemcy Laura Siegemund
6:3, 7:5 Serbia Jelena Janković
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
24. 15 czerwca Aegon Classic Birmingham
Wielka Brytania Birmingham
WTA Premier
731 000 $ – Trawiasta
Niemcy Angelique Kerber 6:7(5), 6:3, 7:6(4) Czechy Karolína Plíšková Niemcy Sabine Lisicki
Francja Kristina Mladenovic
Rumunia Simona Halep
Słowacja Daniela Hantuchová
Czechy Kateřina Siniaková
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
6:4, 6:4 Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
25. 22 czerwca Aegon International Eastbourne
Wielka Brytania Eastbourne
WTA Premier
731 000 $ – Trawiasta
Szwajcaria Belinda Bencic 6:4, 4:6, 6:0 Polska Agnieszka Radwańska Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Dania Caroline Wozniacki
Rosja Darja Gawriłowa
Wielka Brytania Johanna Konta
Niemcy Andrea Petković
Bułgaria Cwetana Pironkowa
Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
7:6(5), 6:2 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
26.–27. 29 czerwca Wimbledon
Wielka Brytania Londyn
Wielki Szlem
20 458 117 $ – Trawiasta
Stany Zjednoczone Serena Williams 6:4, 6:4 Hiszpania Garbiñe Muguruza Polska Agnieszka Radwańska
Rosja Marija Szarapowa
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Szwajcaria Timea Bacsinszky
Stany Zjednoczone Madison Keys
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
5:7, 7:6(4), 7:5 Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina

Lipiec[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
28. 13 lipca BRD Bucharest Open
Rumunia Bukareszt
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Słowacja Anna Schmiedlová 7:6(3), 6:3 Włochy Sara Errani Słowenia Polona Hercog
Rumunia Monica Niculescu
Czarnogóra Danka Kovinić
Serbia Aleksandra Krunić
Rumunia Andreea Mitu
Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili
Gruzja Oksana Kalasznikowa
Holandia Demi Schuurs
6:2, 6:2 Rumunia Andreea Mitu
Rumunia Patricia Maria Țig
Collector Swedish Open
Szwecja Båstad
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Szwecja Johanna Larsson 6:3, 7:6(2) Niemcy Mona Barthel Hiszpania Lara Arruabarrena
Kazachstan Julija Putincewa
Słowacja Jana Čepelová
Czechy Klára Koukalová
Szwecja Rebecca Peterson
Czechy Barbora Strýcová
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
7:5, 6:4 Niemcy Tatjana Maria
Ukraina Olha Sawczuk
29. 20 lipca TEB BNP Paribas Istanbul Cup
Turcja Stambuł
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Ukraina Łesia Curenko 7:5, 6:1 Polska Urszula Radwańska Belgia Kirsten Flipkens
Słowacja Magdaléna Rybáriková
Ukraina Kateryna Bondarenko
Bułgaria Cwetana Pironkowa
Włochy Francesca Schiavone
Włochy Roberta Vinci
Rosja Darja Gawriłowa
Ukraina Elina Switolina
5:7, 6:1, 10–4 Turcja Çağla Büyükakçay
Serbia Jelena Janković
Nürnberger Gastein Ladies
Austria Bad Gastein
WTA International Series
250 000 $ – Ceglana
Australia Samantha Stosur 3:6, 7:6(3), 6:2 Włochy Karin Knapp Włochy Sara Errani
Słowacja Anna Schmiedlová
Niemcy Annika Beck
Słowenia Polona Hercog
Rosja Darja Kasatkina
Czarnogóra Danka Kovinić
Czarnogóra Danka Kovinić
Liechtenstein Stephanie Vogt
4:6, 6:4, 10–3 Hiszpania Lara Arruabarrena
Czechy Lucie Hradecká
30. 27 lipca Baku Cup
Azerbejdżan Baku
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Rosja Margarita Gasparian 6:3, 5:7, 6:0 Rumunia Patricia Maria Țig Włochy Karin Knapp
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
Belgia Kirsten Flipkens
Rosja Aleksandra Panowa
Rosja Jewgienija Rodina
Chorwacja Donna Vekić
Rosja Margarita Gasparian
Rosja Aleksandra Panowa
6:3, 7:5 Rosja Witalija Djaczenko
Ukraina Olha Sawczuk
Brasil Tennis Cup
Brazylia Florianópolis
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Brazylia Teliana Pereira 6:4, 4:6, 6:1 Niemcy Annika Beck Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Łotwa Anastasija Sevastova
Brazylia Gabriela Cé
Czechy Tereza Martincová
Niemcy Laura Siegemund
Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
Niemcy Annika Beck
Niemcy Laura Siegemund
6:3, 7:6(1) Argentyna María Irigoyen
Polska Paula Kania

Sierpień[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
31. 3 sierpnia Bank of the West Classic
Stany Zjednoczone Stanford
WTA Premier
731 000 $ – Twarda
Niemcy Angelique Kerber 6:3, 5:7, 6:4 Czechy Karolína Plíšková Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
Ukraina Elina Switolina
Niemcy Mona Barthel
Polska Agnieszka Radwańska
Stany Zjednoczone Alison Riske
Chorwacja Ajla Tomljanović
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6:1, 6:3 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
Citi Open
Stany Zjednoczone Waszyngton
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Stany Zjednoczone Sloane Stephens 6:1, 6:2 Rosja Anastasija Pawluczenkowa Rosja Jekatierina Makarowa
Australia Samantha Stosur
Rumunia Irina-Camelia Begu
Stany Zjednoczone Louisa Chirico
Stany Zjednoczone Christina McHale
Rumunia Monica Niculescu
Szwajcaria Belinda Bencic
Francja Kristina Mladenovic
7:5, 7:6(7) Hiszpania Lara Arruabarrena
Słowenia Andreja Klepač
32. 10 sierpnia Rogers Cup
Kanada Toronto
WTA Premier 5
2 513 000 $ – Twarda
Szwajcaria Belinda Bencic 7:6(5), 6:7(4), 3:0 krecz Rumunia Simona Halep Włochy Sara Errani
Stany Zjednoczone Serena Williams
Ukraina Łesia Curenko
Serbia Ana Ivanović
Polska Agnieszka Radwańska
Włochy Roberta Vinci
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
6:1, 6:2 Francja Caroline Garcia
Słowenia Katarina Srebotnik
33. 17 sierpnia Western & Southern Open
Stany Zjednoczone Cincinnati
WTA Premier 5
2 513 000 $ – Twarda
Stany Zjednoczone Serena Williams 6:3, 7:6(5) Rumunia Simona Halep Serbia Jelena Janković
Ukraina Elina Switolina
Serbia Ana Ivanović
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
Czechy Lucie Šafářová
Słowacja Anna Schmiedlová
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
7:5, 6:4 Australia Casey Dellacqua
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
34. 24 sierpnia Connecticut Open
Stany Zjednoczone New Haven
WTA Premier
731 000 $ – Twarda
Czechy Petra Kvitová 6:7(6), 6:2, 6:2 Czechy Lucie Šafářová Ukraina Łesia Curenko
Dania Caroline Wozniacki
Słowacja Dominika Cibulková
Francja Caroline Garcia
Czechy Karolína Plíšková
Polska Agnieszka Radwańska
Niemcy Julia Görges
Czechy Lucie Hradecká
6:3, 6:1 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
Chińska Republika Ludowa Liang Chen
35.–36. 31 sierpnia US Open
Stany Zjednoczone Nowy Jork
Wielki Szlem
20 102 700 $ – Twarda
Włochy Flavia Pennetta 7:6(4), 6:2 Włochy Roberta Vinci Rumunia Simona Halep
Stany Zjednoczone Serena Williams
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Czechy Petra Kvitová
Francja Kristina Mladenovic
Stany Zjednoczone Venus Williams
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:3, 6:3 Australia Casey Dellacqua
Kazachstan Jarosława Szwiedowa

Wrzesień[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
37. 14 września Coupe Banque Nationale
Kanada Québec
WTA International Series
250 000 $ – Dywanowa (hala)
Niemcy Annika Beck 6:2, 6:2 Łotwa Jeļena Ostapenko Wielka Brytania Naomi Broady
Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni
Stany Zjednoczone Samantha Crawford
Czechy Lucie Hradecká
Polska Paula Kania
Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili
Czechy Barbora Krejčíková
Belgia An-Sophie Mestach
4:6, 6:3, 12–10 Argentyna María Irigoyen
Polska Paula Kania
Japan Women’s Open Tennis
Japonia Tokio
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Belgia Yanina Wickmayer 4:6, 6:3, 6:3 Polska Magda Linette Stany Zjednoczone Christina McHale
Chorwacja Ajla Tomljanović
Ukraina Kateryna Bondarenko
Stany Zjednoczone Madison Brengle
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
6:1, 6:2 Japonia Misaki Doi
Japonia Kurumi Nara
38. 21 września Toray Pan Pacific Open
Japonia Tokio
WTA Premier
1 000 000 $ – Twarda
Polska Agnieszka Radwańska 6:2, 6:2 Szwajcaria Belinda Bencic Słowacja Dominika Cibulková
Dania Caroline Wozniacki
Serbia Ana Ivanović
Niemcy Angelique Kerber
Hiszpania Garbiñe Muguruza
Czechy Karolína Plíšková
Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
7:5, 6:1 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Guangzhou International Women’s Open
Chińska Republika Ludowa Kanton
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Serbia Jelena Janković 6:2, 6:0 Czechy Denisa Allertová Włochy Sara Errani
Belgia Yanina Wickmayer
Rumunia Simona Halep
Rosja Swietłana Kuzniecowa
Rumunia Monica Niculescu
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:3, 6:1 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
Chińska Republika Ludowa You Xiaodi
Korea Open
Korea Południowa Seul
WTA International Series
500 000 $ – Twarda
Rumunia Irina-Camelia Begu 6:3, 6:1 Białoruś Alaksandra Sasnowicz Belgia Alison Van Uytvanck
Słowacja Anna Schmiedlová
Szwecja Johanna Larsson
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Niemcy Mona Barthel
Hiszpania Lara Arruabarrena
Słowenia Andreja Klepač
2:6, 6:3, 10–6 Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson
39. 28 września Dongfeng Motor Wuhan Open
Chińska Republika Ludowa Wuhan
WTA Premier 5
2 513 000 $ – Twarda
Stany Zjednoczone Venus Williams 6:3, 3:0 krecz Hiszpania Garbiñe Muguruza Niemcy Angelique Kerber
Włochy Roberta Vinci
Wielka Brytania Johanna Konta
Czechy Karolína Plíšková
Słowacja Anna Schmiedlová
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:2, 6:3 Rumunia Irina-Camelia Begu
Rumunia Monica Niculescu
Tashkent Open
Uzbekistan Taszkent
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Japonia Nao Hibino 6:2, 6:2 Chorwacja Donna Vekić Serbia Bojana Jovanovski
Rosja Jewgienija Rodina
Niemcy Annika Beck
Niemcy Anna-Lena Friedsam
Ukraina Kateryna Kozłowa
Szwecja Johanna Larsson
Rosja Margarita Gasparian
Rosja Aleksandra Panowa
6:1, 3:6, 10–3 Rosja Wiera Duszewina
Czechy Kateřina Siniaková

Październik[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
40. 3 października China Open
Chińska Republika Ludowa Pekin
WTA Premier Mandatory
6 157 160 $ – Twarda
Hiszpania Garbiñe Muguruza 7:5, 6:4 Szwajcaria Timea Bacsinszky Serbia Ana Ivanović
Polska Agnieszka Radwańska
Włochy Sara Errani
Niemcy Angelique Kerber
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Rosja Anastasija Pawluczenkowa
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:7(9), 6:1, 10–8 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
41. 12 października Generali Ladies Linz
Austria Linz
WTA International Series
250 000 $ – Twarda (hala)
Rosja Anastasija Pawluczenkowa 6:4, 6:3 Niemcy Anna-Lena Friedsam Belgia Kirsten Flipkens
Szwecja Johanna Larsson
Czechy Denisa Allertová
Stany Zjednoczone Madison Brengle
Rosja Margarita Gasparian
Serbia Aleksandra Krunić
Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
6:3, 7:5 Czechy Andrea Hlaváčková
Czechy Lucie Hradecká
Prudential Hong Kong Tennis Open
Hongkong Hongkong
WTA International Series
250 000 $ – Twarda
Serbia Jelena Janković 3:6, 7:6(4), 6:1 Niemcy Angelique Kerber Australia Samantha Stosur
Stany Zjednoczone Venus Williams
Francja Alizé Cornet
Francja Caroline Garcia
Rosja Darja Gawriłowa
Wielka Brytania Heather Watson
Francja Alizé Cornet
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7:5, 6:4 Hiszpania Lara Arruabarrena
Słowenia Andreja Klepač
Tianjin Open
Chińska Republika Ludowa Tiencin
WTA International Series
500 000 $ – Twarda
Polska Agnieszka Radwańska 6:1, 6:2 Czarnogóra Danka Kovinić Serbia Bojana Jovanovski
Czechy Karolína Plíšková
Węgry Tímea Babos
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Rosja Jelizawieta Kuliczkowa
Francja Kristina Mladenovic
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6:2, 3:6, 10–8 Chorwacja Darija Jurak
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
42. 19 października Kremlin Cup
Rosja Moskwa
WTA Premier
731 000 $ – Twarda (hala)
Rosja Swietłana Kuzniecowa 6:2, 6:1 Rosja Anastasija Pawluczenkowa Ukraina Łesia Curenko
Rosja Darja Kasatkina
Rosja Margarita Gasparian
Włochy Flavia Pennetta
Łotwa Anastasija Sevastova
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Rosja Darja Kasatkina
Rosja Jelena Wiesnina
6:3, 6:7(7), 10–5 Rumunia Irina-Camelia Begu
Rumunia Monica Niculescu
BGL BNP Paribas Luxembourg Open
Luksemburg Luksemburg
WTA International Series
250 000 $ – Twarda (hala)
Japonia Misaki Doi 6:4, 6:7(7), 6:0 Niemcy Mona Barthel Belgia Alison Van Uytvanck
Szwajcaria Stefanie Vögele
Serbia Jelena Janković
Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni
Niemcy Laura Siegemund
Czechy Barbora Strýcová
Niemcy Mona Barthel
Niemcy Laura Siegemund
6:2, 7:6(2) Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Arantxa Parra Santonja
43. 26 października BNP Paribas WTA Finals
Singapur Singapur
WTA Championships
7 000 000 $ – Twarda (hala)
Polska Agnieszka Radwańska 6:2, 4:6, 6:3 Czechy Petra Kvitová Hiszpania Garbiñe Muguruza
Rosja Marija Szarapowa
Faza grupowa
Rumunia Simona Halep
Niemcy Angelique Kerber
Włochy Flavia Pennetta
Czechy Lucie Šafářová
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
6:0, 6:3 Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro

Listopad[edytuj | edytuj kod]

Tydzień Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Faza grupowa
44. 2 listopada WTA Elite Trophy
Chińska Republika Ludowa Zhuhai
WTA Championships
2 150 000 $ – Twarda (hala)
Stany Zjednoczone Venus Williams 7:5, 7:6(6) Czechy Karolína Plíšková Ukraina Elina Switolina
Włochy Roberta Vinci
Włochy Sara Errani
Serbia Jelena Janković
Stany Zjednoczone Madison Keys
Rosja Swietłana Kuzniecowa
Niemcy Andrea Petković
Słowacja Anna Schmiedlová
Hiszpania Carla Suárez Navarro
Dania Caroline Wozniacki
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
6:4, 6:3 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Hiszpania Arantxa Parra Santonja

Wielki Szlem[edytuj | edytuj kod]

Turniej Gra pojedyncza Gra podwójna Gra mieszana
Australia Australian Open Stany Zjednoczone Serena Williams Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Leander Paes
Francja French Open Stany Zjednoczone Serena Williams Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Wielka Brytania Wimbledon Stany Zjednoczone Serena Williams Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Leander Paes
Stany Zjednoczone US Open Włochy Flavia Pennetta Szwajcaria Martina Hingis
Indie Sania Mirza
Szwajcaria Martina Hingis
Indie Leander Paes

Wygrane turnieje[edytuj | edytuj kod]

gra pojedyncza – klasyfikacja tenisistek[edytuj | edytuj kod]

Lp Wygrane Tenisistka Państwo
1 5 Serena Williams  Stany Zjednoczone
2 4 Angelique Kerber  Niemcy
3 3 Simona Halep  Rumunia
3 Petra Kvitová  Czechy
3 Agnieszka Radwańska  Polska
4 2 Timea Bacsinszky  Szwajcaria
2 Belinda Bencic  Szwajcaria
2 Jelena Janković  Serbia
2 Teliana Pereira  Brazylia
2 Anna Schmiedlová  Słowacja
2 Samantha Stosur  Australia
2 Marija Szarapowa  Rosja
2 Venus Williams  Stany Zjednoczone
5 1 Annika Beck  Niemcy
1 Irina-Camelia Begu  Rumunia
1 Łesia Curenko  Ukraina
1 Misaki Doi  Japonia
1 Sara Errani  Włochy
1 Margarita Gasparian  Rosja
1 Camila Giorgi  Włochy
1 Daniela Hantuchová  Słowacja
1 Nao Hibino  Japonia
1 Ana Konjuh  Chorwacja
1 Karin Knapp  Włochy
1 Swietłana Kuzniecowa  Rosja
1 Johanna Larsson  Szwecja
1 Garbiñe Muguruza  Hiszpania
1 Anastasija Pawluczenkowa  Rosja
1 Flavia Pennetta  Włochy
1 Andrea Petković  Niemcy
1 Karolína Plíšková  Czechy
1 Sloane Stephens  Stany Zjednoczone
1 Elina Switolina  Ukraina
1 Lucie Šafářová  Czechy
1 Heather Watson  Wielka Brytania
1 Yanina Wickmayer  Belgia
1 Caroline Wozniacki  Dania

gra pojedyncza – klasyfikacja państw[edytuj | edytuj kod]

Lp Państwo Wygrane
1  Stany Zjednoczone 8
2  Niemcy 6
3  Czechy 5
 Rosja 5
4  Rumunia 4
 Szwajcaria 4
 Włochy 4
5  Polska 3
 Słowacja 3
6  Australia 2
 Brazylia 2
 Japonia 2
 Serbia 2
 Ukraina 2
7  Belgia 1
 Chorwacja 1
 Dania 1
 Hiszpania 1
 Szwecja 1
 Wielka Brytania 1

gra podwójna – klasyfikacja tenisistek[edytuj | edytuj kod]

Lp Wygrane Tenisistka Państwo
1 10 Martina Hingis  Szwajcaria
10 Sania Mirza  Indie
2 5 Bethanie Mattek-Sands  Stany Zjednoczone
3 4 Chan Hao-ching  Chińskie Tajpej
4 Kristina Mladenovic  Francja
4 Lucie Šafářová  Czechy
4 3 Tímea Babos  Węgry
3 Raquel Kops-Jones  Stany Zjednoczone
3 Laura Siegemund  Niemcy
3 Abigail Spears  Stany Zjednoczone
3 Chan Yung-jan  Chińskie Tajpej
5 2 Lara Arruabarrena  Hiszpania
2 Belinda Bencic  Szwajcaria
2 Kiki Bertens  Holandia
2 Ysaline Bonaventure  Belgia
2 Liang Chen  Chiny
2 Johanna Larsson  Szwecja
2 Anabel Medina Garrigues  Hiszpania
2 Margarita Gasparian  Rosja
2 Garbiñe Muguruza  Hiszpania
2 Aleksandra Panowa  Rosja
2 Zheng Saisai  Chiny
2 Demi Schuurs  Holandia
2 Carla Suárez Navarro  Hiszpania
2 Jarosława Szwiedowa  Kazachstan
2 Xu Yifan  Chiny
6 1 Mona Barthel  Niemcy
1 Annika Beck  Niemcy
1 Chuang Chia-jung  Chińskie Tajpej
1 Alizé Cornet  Francja
1 Gabriela Dabrowski  Kanada
1 Casey Dellacqua  Australia
1 Sara Errani  Włochy
1 Caroline Garcia  Francja
1 Darja Gawriłowa  Rosja
1 Julia Görges  Niemcy
1 Paula Cristina Gonçalves  Brazylia
1 Beatriz Haddad Maia  Brazylia
1 Lucie Hradecká  Czechy
1 Oksana Kalasznikowa  Gruzja
1 Darja Kasatkina  Rosja
1 Ludmyła Kiczenok  Ukraina
1 Nadija Kiczenok  Ukraina
1 Andreja Klepač  Słowenia
1 Danka Kovinić  Czarnogóra
1 Barbora Krejčíková  Czechy
1 Sabine Lisicki  Niemcy
1 An-Sophie Mestach  Belgia
1 Asia Muhammad  Stany Zjednoczone
1 Arantxa Parra Santonja  Hiszpania
1 Rebecca Peterson  Szwecja
1 Alicja Rosolska  Polska
1 Kateřina Siniaková  Czechy
1 Katarina Srebotnik  Słowenia
1 Elina Switolina  Ukraina
1 María-Teresa Torró-Flor  Hiszpania
1 Jelena Wiesnina  Rosja
1 Roberta Vinci  Włochy
1 Stephanie Vogt  Liechtenstein
1 Wang Yafan  Chiny

gra podwójna – klasyfikacja państw[edytuj | edytuj kod]

Tytuły zdobyte przez zawodniczki z tego samego państwa, liczone są jako jeden triumf.

Lp Państwo Wygrane
1  Szwajcaria 12
2  Indie 10
3  Stany Zjednoczone 9
4  Czechy 6
 Francja 6
 Hiszpania 6
5  Niemcy 5
 Chińskie Tajpej 5
6  Chiny 4
 Holandia 4
 Rosja 4
7  Belgia 3
 Szwecja 3
 Węgry 3
8  Kazachstan 2
 Słowenia 2
 Ukraina 2
9  Australia 1
 Brazylia 1
 Czarnogóra 1
 Gruzja 1
 Kanada 1
 Liechtenstein 1
 Polska 1
 Włochy 1

Obronione tytuły[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]