WWE World Tag Team Championship

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

World Tag-Team Championship to pasy drużynowe federacji WWE. Prawo walki o ten pas mają tylko zawodnicy z rostera RAW. Rekordzistą w ilości wygranych jest Edge - pas zdobywał 12 razy m.in. 7 razy z Christianem, 2 razy z Chrisem Benoit, raz z Hulkiem Hoganem, Randym Ortonem i Chrisem Jericho.

Pasy World Tag-Team Championship zostały wycofane 16 sierpnia 2010r.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Oryginalna nazwa World Tag Team Championship brzmi World Wide Wrestling Federation (WWWF) Tag Team Championship. Po wprowadzeniu tytułów mistrzów tag teamów w 1971 roku, Luke Graham i Tarzan Tyler zostali pierwszymi championami. W 1979 roku skrócono nazwę do World Wrestling Federation (WWF) Tag Team Championship, bo taką nazwę (WWF) przyjęła federacja. Nazwę pasa skrócono jeszcze do WWF Tag Team Championship na początku lat 90.

W marcu 2001 roku World Wrestling Federation zakupiła swego największego rywala, World Championship Wrestling. Później, po „Inwazji” koalicja ECW i WCW rozpadła się. Na Survivor Series 2001 WCW Tag Team Champions, Dudley Boyz, pokonali WWF Tag Team Champions Hardy Boyz i zostali ostatnimi w historii WCW Tag Champions i od tej pory był tylko jeden tytuł mistrzowski tag-teamów - WWF Tag Team Championship.

W 2002 roku WWF zmieniło nazwę na WWE, więc pasy na WWE Tag Team Championship. W czasie podziału WWE na brandy, ówczesni mistrzowie tag-teamów podpisali kontrakt na wyłączność z RAW, zostawiając SmackDown bez żadnego pasa mistrzowskiego tag teamów. W rezultacie, zaprezentowano pas WWE Tag Team Championship, jako tytuł mistrzów tag teamów wyłącznie dla rosteru SmackDown. Pasy mistrzów tag teamów na RAW zmieniły swoją nazwę na World Tag Team Chmpionship. Zapobiegało to myleniu obu tytułów, co się zdarzało. Kiedy WWE Championship i World Heavyweight Championship (WWE) zmieniły brandy w wyniku 2005 WWE Draft Lottery, oba mistrzostwa drużynowe pozostały w swoich macierzystych rosterach. Była to pewnego rodzaju próba zachowania niezależności obu brandów poprzez pozostawienie ich własnych, oryginalnych pasów mistrzów tag teamów.

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Rekord Posiadacz Rekordu Liczba
Najwięcej razy drużynowo Dudley Boyz 8 razy
Najwięcej razy indywidualnie Edge 12 razy
Najdłuższe posiadanie Demollition 478 dni
Najkrótsze posiadanie The Miz & John Cena ok. 5 Minut
Najstarszy mistrz Ric Flair 55 lat 253 dni
Najmłodszy mistrz Rene Dupree 19 lat 182 dni
Najciężsi mistrzowie Owen Hart & Yokozuna 425 kg
Najlżejsi mistrzowie Paul London & Brian Kendrick 159 kg