All-NBA Team

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

All-NBA Team - umowna drużyna wybierana corocznie (od sezonu 1946-1947) spośród najlepszych graczy ligi NBA przez zajmujących się nią dziennikarzy i sprawozdawców (obecnie 120 osób). Od sezonu 1988-89 ogłaszane są trzy piątki (wcześniej dwie): pierwsza (najsilniejsza, First Team), druga (Second Team) i trzecia (Third Team).

Zasady głosowania[edytuj | edytuj kod]

Każdy z biorących udział w głosowaniu prezentuje swoje trzy zespoły (15 nazwisk). Każdy zespół składać się powinien z jednego centra, dwóch skrzydłowych oraz dwóch obrońców, przy czym nie musi być zachowany podział na silnych i niskich skrzydłowych czy rozgrywających i rzucających obrońców. Zawodnik wybrany do pierwszego składu otrzymuje 5 punktów, drugiego - 3, a trzeciego - 1. Ci z największą liczbą punktów na swoich pozycjach wchodzą do kolejnych piątek.

Zdarza się, że podczas głosowania dziennikarze umieszczają zawodnika na pozycji, na której występuje rzadko lub wcale, by znaleźć miejsce w piątce np. dla trzeciego skrzydłowego. Głos taki jest brany pod uwagę, ale ostatecznie o miejsce w którejś z drużyn będzie rywalizował z graczami ze swojej regularnej pozycji.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Do sezonu 1954-1955 gracze byli typowani bez rozróżniania pozycji.

Do sezonu 1987-1988 były wybierane dwie piątki.

Liderzy wszech czasów[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie piątki[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza piątka[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]