Jysk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jysk
Państwo  Dania
Data założenia 1979
brak współrzędnych
Strona internetowa

Jysk (stylizowany zapis JYSK, duń. Jydsk Sengetøjslager) – sieć supermarketów dekoracyjnych założona przez Duńczyka Larsa Larsena.

Obecnie Lars Larsen posiada koncern Jysk i jego liczne spółki, w tym: Dänisches Bettenlager og Bettenwelt, Bolia.com (europejska sieć internetowych sklepów meblowych z salonami wystawowymi w dużych miastach Europy), Ready Made (szyje zasłony i tekstylia domowe), Interior Direct (dostawca wyposażenia dla hoteli, centrów konferencyjnych i szkoleniowych), Himmerland Golf & Country Club (plac golfowy z własnym hotelem najwyższej klasy).

Pierwszy sklep otworzono w 1979 w Aarhus w Danii.

Jysk jest obecny: w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, na Białorusi, w Polsce, Czechach, Holandii, na Węgrzech, na Słowacji, w Niemczech (pod nazwą Dänisches Bettenlager), Austrii, Szwajcarii, Islandii, Kanadzie, na Grenlandii, Wyspach Owczych, w Gruzji, Estonii, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Słowenii, Chorwacji, Hiszpanii, Kosowie, Bułgarii, Kazachstanie, Rumunii, we Francji, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Albanii.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Larsen, Lars. (2004). Go'daw, jeg hedder Lars Larsen - Jeg har et godt tilbud. En selvbiografi af Lars Larsen. Aarhus, Forlaget Hansen Mejlgade. ​ISBN 87-91532-00-0

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]