Stokrotka (sieć handlowa)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy przedsiębiorstwa. Zobacz też: inne znaczenia tego terminu.
Stokrotka Sp. z o.o.
Ilustracja
Sklep Stokrotka na osiedlu Na Kozłówce w Krakowie
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Data założenia 1994
Państwo  Polska
Siedziba 20-209 Lublin, ul. Projektowa 1
Numer KRS 0000016977
Prezes Dariusz Kalinowski[1]
Branża handel detaliczny
Kapitał zakładowy 64 828 000 zł
brak współrzędnych
Strona internetowa

Stokrotka Sp. z o.o.[2] – polska sieć supermarketów i marketów spożywczo-przemysłowych. Stanowi część detaliczną[3] Grupy Kapitałowej Emperia[1], której koordynatorem jest Emperia Holding S.A. z siedzibą w Warszawie, notowana od 2002 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Przedsiębiorstwo powstało w 1994 roku w Lublinie. Pierwsza placówka detaliczna tej sieci rozpoczęła swoje funkcjonowanie w 1996 roku w Łęcznej koło Lublina. Pod względem liczby sklepów Stokrotka należy do grona największych sieci detalicznych w Polsce.[potrzebny przypis] W roku 2014 Stokrotka Sp. z o.o. stała się operatorem ponad 240 supermarketów i marketów Stokrotka. Sieć zatrudnia około 7500 pracowników.[potrzebny przypis] Hasło Stokrotki brzmi „Zakupy jak z płatka[4]”.

W 2013 roku Stokrotka uruchomiła własną sieć logistyczną, której celem jest zaopatrywanie w towar sklepów Stokrotka. Sieć logistyczna składa się z magazynu centralnego w Teresinie pod Warszawą, 9 magazynów regionalnych i floty samochodowej.[potrzebny przypis]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]