Polomarket

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
POLOmarket sp. z o.o.
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Data założenia 11 września 1997
Państwo  Polska
Siedziba Giebnia 20
Numer KRS 0000204601
Branża handel detaliczny
Zatrudnienie 7000 osób (2017)
Przychody ok. 3,75 mld zł (2014)
brak współrzędnych
Strona internetowa
POLOmarket w Dąbkach
POLOmarket w Święciechowej

Polomarket (napis stylizowany: POLOmarket) – polska sieć sklepów spożywczych, posiadająca blisko 290 placówek na terenie całej Polski. Każdego miesiąca sklepy POLOmarketu odwiedza średnio niemal 8,5 miliona klientów.

Siedziba POLOmarket Sp. z o.o. i centrum logistyczne mieści się w Giebni k. Pakości w województwie kujawsko-pomorskim. Drugie centrum magazynowe zlokalizowano w Kłobucku.

Działalność[edytuj]

Spółka działa jako sp. z o.o. (nr KRS 0000204601) i powstała w 1997 z połączenia 27 sklepów pięciu właścicieli z Konina, Inowrocławia, Świecia, Torunia i Płocka. Posiada w 100% polski kapitał.

W 2013 roku sieć zmieniła logo, wyposażenie, a także układ sklepów. Od tamtego czasu POLOmarket remontuje starsze sklepy, zaś wszystkie nowe placówki są otwierane przy uwzględnieniu obowiązującego Systemu Identyfikacji Wizualnej firmy.

Z końcem 2014 roku zniknęło z mapy Polski 170 supermarketów pod szyldem POLOmarket. Zastąpiła je nowa sieć MILA która należy do spółki Market-Detal która była partnerem sieci od 1997 r. do 2014 r.

Przychody sieci za rok 2016 wyniosły 2,41 miliardów złotych. W 2017 roku sieć planuje otworzyć około 10 placówek. Sieć zatrudnia 7 tys. pracowników.

Współpraca z polskimi dostawcami[edytuj]

Większość artykułów z oferty sklepów POLOmarket dostarczają polscy producenci, rolnicy, hodowcy i sadownicy. Sieć oferuje szeroki wachlarz produktów marek własnych.

Usługi dodatkowe[edytuj]

Swoim klientom POLOmarket oferuje m.in. takie usługi dodatkowe jak cashback (możliwość pobrania gotówki podczas zakupów w sklepie) czy Moje Rachunki (możliwość opłacenia rachunków za prąd, gaz, telefon, telewizję, raty i ubezpieczenia etc.).

polokarta[edytuj]

W marcu 2016 r. POLOmarket uruchomił program lojalnościowy polokartę. polokarta to bezpłatnie wydawana karta lojalnościowa, dzięki której klienci sieci mają dostęp do wielu wybranych produktów z każdej kategorii produktowej w obniżonych cenach. POLOkartę można wyrobić w każdej placówce POLOmarketu, a także przez Internet na stronie www.polomarket.pl/polokarta.

Linki zewnętrzne[edytuj]