Polomarket

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Polomarket sp. z o.o.
Państwo  Polska
Adres Giebnia 20
88-170 Pakość
Data założenia 11 września 1997
Forma prawna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Nr KRS 0000204601
Branża handel detaliczny
Zatrudnienie 7000 osób (2017)
Przychody ok. 3,75 mld zł (2014)
brak współrzędnych
Strona internetowa
Polomarket w Dąbkach
Polomarket w Święciechowej

Polomarket (napis stylizowany: POLOmarket) – polska sieć sklepów spożywczych, posiadająca blisko 290 placówek na terenie całej Polski. Każdego miesiąca sklepy Polomarketu odwiedza średnio niemal 8,5 miliona klientów.

Siedziba Polomarket Sp. z o.o. i centrum logistyczne mieści się w Giebni k. Pakości w województwie kujawsko-pomorskim. Drugie centrum magazynowe zlokalizowano w Kłobucku.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Spółka działa jako sp. z o.o. (nr KRS 0000204601) i powstała w 1997 z połączenia 27 sklepów pięciu właścicieli z Konina, Inowrocławia, Świecia, Torunia i Płocka. Posiada w 100% polski kapitał.

W 2013 roku sieć zmieniła logo, wyposażenie, a także układ sklepów. Od tamtego czasu Polomarket remontuje starsze sklepy, zaś wszystkie nowe placówki są otwierane przy uwzględnieniu obowiązującego systemu identyfikacji wizualnej firmy.

Z końcem 2014 zniknęło z mapy Polski 170 supermarketów pod szyldem Polomarket. Zastąpiła je nowa sieć Mila która należy do spółki Market-Detal która była partnerem sieci od 1997 do 2014.

Przychody sieci za 2016 wyniosły 2,41 miliardów złotych. W 2017 sieć planuje otworzyć około 10 placówek. Sieć zatrudnia 7 tys. pracowników.

Współpraca z polskimi dostawcami[edytuj | edytuj kod]

Większość artykułów z oferty sklepów Polomarket dostarczają polscy producenci, rolnicy, hodowcy i sadownicy. Sieć oferuje szeroki wachlarz produktów marek własnych.

Usługi dodatkowe[edytuj | edytuj kod]

Swoim klientom Polomarket oferuje m.in. takie usługi dodatkowe jak cashback (możliwość pobrania gotówki podczas zakupów w sklepie) czy Moje Rachunki (możliwość opłacenia rachunków za prąd, gaz, telefon, telewizję, raty i ubezpieczenia etc.).

Polokarta[edytuj | edytuj kod]

W marcu 2016 Polomarket uruchomił program lojalnościowy Polokartę. Polokarta to bezpłatnie wydawana karta lojalnościowa, dzięki której klienci sieci mają dostęp do wielu wybranych produktów z każdej kategorii produktowej w obniżonych cenach. Polokartę można wyrobić w każdej placówce Polomarketu, a także przez Internet na stronie www.polomarket.pl/polokarta.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]