Castorama

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Castorama w Ulis
Castorama w Bydgoszczy
Reklama jednego ze szczecińskich sklepów Castorama przy drodze krajowej nr 13 w Przecławiu, (powiat policki)

Castoramafrancuska sieć handlowa.

Największa sieć sklepów zrób to sam w Polsce[1].

Castorama należy do spółki Kingfisher[2].

Historia[edytuj]

Za początek Castoramy uważa się[styl do poprawy] rok 1969, w którym Christian Dubois założył w Englos niedaleko Lille pierwszy we Francji wielkopowierzchniowy (5000 m2) sklep z artykułami do majsterkowania. Szybki rozwój sieci sprawił, że dwadzieścia lat później Castorama miała we Francji 80 sklepów. Rozpoczęła się również ekspansja za granicę – w 1988 roku powstał pierwszy sklep we Włoszech. W 1997 roku został otwarty pierwszy sklep w Polsce[3].

W roku 1998 w wyniku porozumienia z angielską siecią B&Q Castorama stała się trzecim co do wielkości światowym dystrybutorem artykułów do majsterkowania. W 2002 Brytyjska Grupa Kingfisher plc przejęła 100 proc. udziałów w Castoramie. Obecnie Castorama jest obecna na rynku brytyjskim, francuskim, polskim, chińskim, hiszpańskim, tureckim i rosyjskim. Zarządza ponad 800 sklepami w 11 krajach Europy i Azji[potrzebny przypis].

Działalność[edytuj]

Castorama prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkiego, co potrzebne dla domu, jego budowy i ogrodu[potrzebny przypis].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]