Avans

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Avans
Logo
Ilustracja
Salon Avans w Sieradzu, al. Grunwaldzka
Państwo

 Polska

Data założenia

2000

Data likwidacji

2015 (jako markety)

brak współrzędnych
Strona internetowa

Avanssklep internetowy, dawniej ogólnopolska sieć elektromarketów. Na sieć sprzedaży detalicznej Avans składało się ponad 250 sklepów własnych oraz kilkaset działających na zasadzie franczyzy. W dużych aglomeracjach miejskich sieć Avans obecna była w postaci Punktów Odbioru Osobistego sklepu internetowego. Sklepy sieci Avans oferowały klientom sprzęt multimedialny, RTV i AGD.

W III kwartale 2012 roku spółka Avans przejęta została przez spółkę OpenMedia z Tarnobrzega[1]. W I kwartale 2014 roku spółka OpenMedia zmieniła nazwę na Avans Sp. z o.o.[2].

W kwietniu 2014 roku Grupa Domex zarządzająca siecią Avans złożyła wniosek o upadłość[3]. Od tego czasu sklepy były likwidowane.

Po ogłoszeniu upadłości w całej sieci zaczęła się wyprzedaż, niektóre urządzenia zostały przecenione nawet o 50%. Ostatnie sklepy z logo Avans zostały zamknięte pod koniec marca 2015. W ostatniej fazie działalności sklepy wyprzedawały pod nadzorem syndyka pozostały sprzęt, który zwożony był z zamykanych placówek.

W chwili obecnej w większości byłych placówek Avansu działają sklepy Media Expert. Markę Avans i sklep internetowy przejęła spółka Terg, właściciel Media Expert.

Obecnie pod marką Avans działa wyłącznie sklep internetowy z elektroniką.

Mega Avans w Koninie
Avans w Galerii STOP.SHOP w Legnicy
Mega Avans w Legnicy

[edytuj | edytuj kod]

Okres Opis Logo
6 listopada 2000 - 31 grudnia 2007 Niebieski ucięty prostokąt z białym napisem "Avans", a nad nią pomarańczowa linia.
od 1 stycznia 2008 Stylizowany niebieski napis "Avans", a w prawym górnym rogu pomarańczowe kółko z białym znakiem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]