Avans

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Avans
Ilustracja
Salon Avans w Sieradzu, al. Grunwaldzka
Państwo  Polska
Data założenia 2000
Data likwidacji 2015 (jako markety)
brak współrzędnych
Strona internetowa

Avans - sklep internetowy, obecnie ogólnopolska sieć elektromarketów. Na sieć sprzedaży detalicznej Avans składało się ponad 250 sklepów własnych oraz kilkaset działających na zasadzie franczyzy. W dużych aglomeracjach miejskich sieć Avans obecna była w postaci Punktów Odbioru Osobistego sklepu internetowego. Sklepy sieci Avans oferowały klientom sprzęt multimedialny, RTV i AGD.

W III kwartale 2012 roku spółka Avans przejęta została przez spółkę OpenMedia z Tarnobrzega[1]. W I kwartale 2014 roku spółka OpenMedia zmieniła nazwę na Avans Sp. z o.o.[2].

W kwietniu 2014 roku Grupa Domex zarządzająca siecią Avans złożyła wniosek o upadłość[3]. Od tego czasu sklepy były likwidowane.

Po ogłoszeniu upadłości w całej sieci zaczęła się wyprzedaż, niektóre urządzenia zostały przecenione nawet o 50%. Ostatnie sklepy z logo Avans zostały zamknięte pod koniec marca 2015. W ostatniej fazie działalności sklepy wyprzedawały pod nadzorem syndyka pozostały sprzęt, który zwożony był z zamykanych placówek.

W chwili obecnej w większości byłych placówek Avansu działają sklepy Media Expert. Markę Avans i sklep internetowy przejęła spółka Terg, właściciel Media Expert.

Obecnie pod marką Avans działa wyłącznie sklep internetowy z elektroniką.

Mega Avans w Koninie
Avans w Galerii STOP.SHOP w Legnicy
Mega Avans w Legnicy

[edytuj | edytuj kod]

Okres Opis Logo
6 listopada 2000 - 31 grudnia 2007 Niebieski ucięty prostokąt z białym napisem "Avans", a nad nią pomarańczowa linia.
od 1 stycznia 2008 Stylizowany niebieski napis "Avans", a w prawym górnym rogu pomarańczowe kółko z białym znakiem.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]