Paige (wrestlerka)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Paige
Ilustracja
Paige w marcu 2016
Imię i nazwisko Saraya-Jade Bevis[1]
Data i miejsce urodzenia 17 sierpnia 1992[1]
Norwich, Anglia[1]
Miejsce
zamieszkania
Orlando, Floryda, Stany Zjednoczone
Kariera profesjonalnej wrestlerki
Pseudonimy
ringowe
Britani Knight[1]
Saraya[1]
Paige[1]
Wzrost 1,73 m[1]
Masa ciała 54 kg[1]
Zapowiadana z Norwich, Anglia[2]
Trenerzy Ricky Knight[3]
Saraya Knight
Roy Bevis[3]
Zak Zodiac[3]
Jason Cross
Debiut 2005[1]
Emerytura April 9, 2018

Saraya-Jade Bevis (ur. 17 sierpnia 1992 w Norwich w Anglii[1]) – angielska wrestlerka i aktorka, obecnie występująca w federacji WWE w brandzie Smackdown Live pod pseudonimem ringowym Paige. Jest dwukrotną posiadaczką WWE Divas Championship oraz inauguracyjną posiadaczką NXT Women’s Championship. Jest jedyną wrestlerką, która była w posiadaniu obu tytułów w jednym czasie.

Zadebiutowała w 2005 w wieku 13 lat dla federacji World Association of Wrestling, którą prowadzi jej rodzina, występując pod pseudonimem Britani Knight. Była w posiadaniu wielu mistrzostw w federacjach niezależnych w Europie. W 2011 podpisała kontrakt rozwojowy z WWE i występowała w rozwojowej federacji Florida Championship Wrestling (FCW) i rozwojowym brandzie NXT. Zadebiutowała w głównym rosterze w kwietniu 2014, gdzie w debiutanckim pojedynku zdobyła Divas Championship i stała się najmłodszą posiadaczką tytułu mając 21 lat.

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Bevis urodziła i wychowała się w Norwich. Jest córką wrestlerów Iana Bevisa i Julii Hamer-Bevis. Jej matka, nie wiedząc, że spodziewa się dziecka, walczyła w ringu aż do siódmego miesiąca ciąży[3]. Jako dziecko Bevis stroniła od wrestlingu, wiedząc o kontuzjach członków jej rodziny[3]. Zamierzała zostać zoologiem. Pierwsze kroki w ringu stawiała pod kierownictwem starszych braci w szkółce wrestlingu należącej do jej ojca. Pracowała w barze rodziców jako barmanka[4]. Ukończyła naukę w Hewett School w Norwich.

Kariera profesjonalnej wrestlerki[edytuj | edytuj kod]

Europejskie federacje niezależne (2005–2011)[edytuj | edytuj kod]

Knight w listopadzie 2010

Bevis zadebiutowała w 2005 roku, mając zaledwie 13 lat. Jej ojciec poprosił ją, by zastąpiła w walce nieobecną na evencie wrestlerkę[3]. Najwcześniejszym nagraniem jej walki jest Triple Threat Tag Team match z kwietnia 2006 roku, w którym wzięła udział jako Britani Knight, w tag-teamie wraz z matką (Sweet Saraya)[5]. Knight utworzyła tag-team Norfolk Dolls wraz z Melodi; wspólnie walczyły w kilku brytyjskich federacjach[6]. Norfolk Dolls zdobyły World Association of Women's Wrestling (WAWW) Tag Team Championship w czerwcu 2007[7].

W wieku 14 lat Knight otrzymała szansę walczenia w wielu krajach europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych; podróżowała zupełnie sama[3]. W 2007 roku w Szkocji brała udział w turnieju o World Wide Wrestling League (W3L) Women's Title, jednak przegrała walkę finałową z Sarą[7]. W grudniu brała też udział w turnieju o WAWW British Championship, lecz przegrała z Jettą w finale[7]. W 2008 wyzwała obie Sarę i Jettę, lecz nie udało jej się wygrać żadnego z tytułów[8].

W sierpniu 2009 pokonała swoją matkę, Sweet Sarayę, w 2 Out Of 3 Falls matchu o zwakowany Herts and Essex (HEW) Women's Championship[9][10]. W tym samym miesiącu ponownie pokonała Sarayę i zdobyła WAWW British Championship[9]. W listopadzie 2009 wygrała też Real Deal Wrestling (RDW) Women's Title[9], a w grudniu RQW Women's Championship[11]. 17 lipca 2010 Knight utraciła HEW Women's Championship na rzecz swojej matki[10].

22 stycznia 2011 zdobyła German Stampede Wrestling Ladies' Title[12]. Brała udział w pierwszym evencie federacji Turkish Power Wrestling. 11 marca odzyskała HEW Women's Championship[10]. W kwietniu wygrała turniej o Pro-Wrestling: EVE Championship[13], zdobyła też pas SCW Ladies Title[14]. W 2011 stała się też WAWW Hardcore Championem[15].

4 czerwca 2011 utraciła Pro-Wrestling: EVE Championship na rzecz Jenny Sjödin[16], a 26 czerwca nie zdołała obronić SCW Ladies Title w Fatal 4-Way matchu[15]. 12 listopada zwakowała HEW Women's Championship[17], a 19 listopada utraciła WAWW British Championship[15] i zawiesiła RQW Women's Championship[18].

Shimmer Women Athletes (2011)[edytuj | edytuj kod]

26 marca 2011, na tapingach Volume 37, Knight zadebiutowała w amerykańskiej federacji Shimmer Women Athletes, tworząc tag-team Knight Dynasty wraz z matką. Knight Dynasty, z managerką Rebeccą Knox, pokonały Nikki Roxx i Ariel[19]. Na Volume 38 zawalczyły z Seven Star Sisters o Shimmer Tag Team Championship, lecz nie udało im się zdobyć tytułów[19].

W październiku 2011 przegrały kolejną walkę o Tag Team Championship. Saraya odmówiła Britani pomocy podczas walki, a po zakończeniu starcia nakrzyczała na nią[20]. Na Volume 43 Saraya spoliczkowała Britani, co doprowadziło do brawlu między zawodniczkami[20]. Britani wyzwała na pojedynek, a następnie pokonała Sarayę w No DQ matchu na Volume 44[21].

WWE[edytuj | edytuj kod]

Florida Championship Wrestling (2011–2012)[edytuj | edytuj kod]

We wrześniu 2011 roku Bevis podpisała kontrakt z WWE i została przydzielona do ówczesnej rozwojówki federacji – Florida Championship Wrestling (FCW)[22]. Zadebiutowała 5 stycznia 2012, pod pseudonimem ringowym Saraya[23]. Jej pseudonim zmieniono na Paige 27 lutego, w dniu jej telewizyjnego debiutu w FCW TV[24]. W marcu połączyła siły z Sofią Cortez, tworząc tag-team "Anti-Diva Army". Pierwszą walką Paige w FCW TV było starcie drużynowe, w którym wraz z Cortez przegrały z Audrey Marie i Kaitlyn[25]. 27 maja Paige zmierzyła się z mistrzynią FCW, Raquel Diaz; przegrała pojedynek przez dyskwalifikację[25]. Rozpoczęła rywalizację z Audrey Marie. 10 czerwca Cortez doprowadziła do przegranej Paige w walce z Marie, czym rozwiązała Anti-Diva Army[26]. 15 lipca, na ostatnim odcinku FCW TV, Marie pokonała Paige w No Disqualification matchu[27].

NXT (2012–2014)[edytuj | edytuj kod]

Paige tuż po zdobyciu Divas Championship w kwietniu 2014

Paige zadebiutowała na trzecim odcinku NXT, po tym, jak FCW zostało zamienione w NXT Wrestling[28]. Zyskała poparcie fanów i rozpoczęła serię zwycięstw. 30 stycznia 2013 została zaatakowana przez zazdrosną o jej sukcesy Summer Rae[29]. 13 lutego, podczas brawlu z Rae odniosła kontuzję barku[30]. W czerwcu wzięła udział w turnieju o NXT Women's Championship; w finale pokonała Emmę i stała się pierwszą w historii mistrzynią NXT[31]. Obroniła mistrzostwo w walkach przeciwko Summer Rae, Natalyi i Emmie (na NXT Arrival)[32][33]. 24 kwietnia, po 274 dniach panowania, zwakowała tytuł[34]. Powodem tej decyzji było przeniesienie Paige do głównego rosteru i zdobycie przez nią WWE Divas Championship[34].

Mistrzyni Div (2014)[edytuj | edytuj kod]

Paige zadebiutowała w głównym rosterze WWE 7 kwietnia 2014 na Raw, dzień po WrestleManii XXX. Pogratulowała obrony tytułu mistrzyni Div, AJ Lee, ta jednak spoliczkowała Paige. Spowodowało to natychmiastowe rozpoczęcie starcia o mistrzostwo, które wygrała Paige, jednocześnie stając się najmłodszą posiadaczką Divas Championship w historii (miała wówczas 21 lat)[35]. Na gali Extreme Rules obroniła tytuł w walce z Taminą[36]. Pierwszą przegraną w głównym rosterze odnotowała 19 maja, przeciwko Alicii Fox, w non-title matchu[37]. Wydarzenie to doprowadziło do walki o tytuł na gali Payback, którą wygrała Paige[38]. W czerwcu rozpoczęła rywalizacje z Cameron i Naomi; pokonała je obie w walkach o tytuł mistrzowski.

30 czerwca, na Raw tuż po Money in the Bank, powracająca AJ Lee pokonała Paige w walce o tytuł mistrzowski[39]. Początkowo Paige nie chciała walczyć z Lee, jednak zgodziła się na starcie za namową publiczności. Po utracie pasa udawała najlepszą przyjaciółkę Lee. Przegrała walkę rewanżową o tytuł na gali Battleground[40]. 21 lipca Paige i AJ wygrały walkę drużynową; po starciu Paige zaatakowała Lee, przechodząc heel turn[41]. 17 sierpnia na SummerSlam pokonała AJ Lee w walce o Divas Championship, zdobywając tytuł po raz drugi[42]. Miesiąc później, na Night of Champions ponownie utraciła pas na rzecz Lee[39]. Brała też udział w 4-on-4 Elimination Tag Team matchu na Survivor Series, była ostatnią wyeliminowaną osobą z jej drużyny[43].

Team PCB, różne rywalizacje (2015–2016)[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz też: Team PCB.
Paige podczas house showu w kwietniu 2015

5 stycznia 2015 przeszła face turn, po tym, jak uratowała Natalyę przed atakiem ze strony Nikki Belli[44]. Paige i Natalya przegrały z bliźniaczkami Bella w walce drużynowej na gali Royal Rumble. Paige nie udało się wygrać pojedynku z Nikki Bellą o Divas Championship ani na gali Fastlane[45], ani 2 marca na Raw. Siostry Bella próbowały zaatakować Paige po walce, jednak odpędziła je powracająca AJ Lee[46]. Doprowadziło to do walki tag-teamowej pomiędzy The Bella Twins a Paige i AJ Lee na WrestleManii 31; Paige i Lee zdołały wygrać to starcie[47]. 13 kwietnia Paige wygrała Battle Royal o miano pretendenckie do tytułu Nikki Belli[48]. W wyniku ataku ze strony Naomi została kontuzjowana, przez co nie mogła wziąć udziału w walce o Divas Championship[49]. Do ringu powróciła 18 maja, powstrzymując Naomi i Taminę przed atakiem na Nikki, po czym sama ją zaatakowała[50]. Na gali Elimination Chamber odbył się Triple Threat match pomiędzy Paige, Nikki Bellą i Naomi, lecz Paige nie zdołała go wygrać[51]. Nie udało jej się wygrać również walki z Bellą na gali Money in the Bank[52] oraz Triple Threat matchu o mistrzostwo na evencie The Beast in the East[53].

13 lipca na Raw, Stephanie McMahon zarządziła "rewolucję" w dywizji Div. Paige połączyła siły z debiutującymi Charlotte i Becky Lynch[54]. Drużyna złożona z trzech Div została nazwana "Submission Sorority", lecz wkrótce jej nazwę zmieniono na "Team PCB" (od inicjałów każdej z Div). Team PCB wygrało starcie z Team B.A.D. (Sasha Banks, Naomi i Tamina) oraz Team Bella (Alicia Fox, Brie i Nikki Bella) w Triple Threat Elimination Tag Team matchu na gali SummerSlam[55]. 31 sierpnia wszystkie członkinie Team PCB uczestniczyły w Divas Beat The Clock Challenge'u. Zwyciężczyni wyzwania – Charlotte – otrzymała miano pretendenckie do Divas Championship[56], a wkrótce później stała się mistrzynią[57]. Paige tymczasem rywalizowała z Sashą Banks; pokonała ją dwukrotnie[58][59].

21 września, dzień po zdobyciu Divas Championship przez Charlotte, Paige wygłosiła promo, w którym skrytykowała swoje koleżanki z drużyny i resztę dywizji Div[60]. W październiku próbowała odnowić relacje z Charlotte i Becky Lynch tylko po to, by zaatakować je i tym samym przejść heel turn[61]. W listopadzie zdobyła miano pretendentki do mistrzostwa Div. Trzykrotnie próbowała zdobyć pas mistrzowski: na Survivor Series[62], dzień później na Raw[63] oraz na gali TLC[64]; nie udało jej się wygrać żadnego z tych starć.

Po zakończeniu rywalizacji z Charlotte zrobiła sobie przerwę od akcji w ringu, głównie z powodu doznanego wcześniej wstrząśnienia mózgu[65]. Powróciła jako face, 18 stycznia 2016[66]. Na WrestleManii 32 wzięła udział w 5-on-5 Tag Team matchu; jej drużyna, składająca się z obsady Total Divas, zdołała wygrać starcie[67]. Po dwukrotnym pokonaniu mistrzyni kobiet Charlotte, otrzymała szansę walki o pas mistrzowski. Nie udało jej się pokonać Charlotte, a po walce została zaatakowana przez mistrzynię i Danę Brooke. Powracająca Sasha Banks pomogła Paige odeprzeć atak[68]. Wydarzenie to doprowadziło do starcia drużynowego, z którego Paige i Banks wyszły zwycięsko[69].

Przerwa i zawieszenie (od 2016)[edytuj | edytuj kod]

W lipcu, w wyniku WWE Draftu, Paige stała się członkinią brandu Raw[70]. 3 sierpnia, matka Paige ogłosiła na Twitterze, że córka potrzebuje przerwy od występów ze względu na kontuzję[71]. 17 sierpnia, Paige została zawieszona na 30 dni z powodu pierwszego naruszenia przepisów antydopingowych federacji[72][73]. We wrześniu wrestlerka poinformowała, że będzie przechodzić operację kontuzjowanego karku i jej przerwa potrwa nieznaną ilość czasu[74]. 10 października została po raz drugi zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych, tym razem na 60 dni[75].

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Filmy[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Rola Notki
2015 Santa's Little Helper Eleanor [76]
2016 Scooby-Doo! And WWE: Curse of the Speed Demon Głos[77]
2017 Surf's Up 2: WaveMania Głos[78]

Telewizja[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Rola Notki
2012 The Wrestlers: Fighting With My Family Ona sama Film dokumentalny
2015 WWE Tough Enough Ona sama/jedna z jurorów Sezon 6
od 2015 Total Divas Ona sama Główna obsada (od trzeciego sezonu)
2016 Niemożliwe! Sezon 7, odcinek 12

Życie osobiste[edytuj | edytuj kod]

Bevis jest członkinią wrestlerskiej rodziny. Jej rodzice, Julia Hamer-Bevis i Ian Bevis oraz starsi bracia Roy i Zak również są wrestlerami[1]. Rodzina prowadzi federację World Association of Wrestling (WAW) w Norwich. Jej matka prowadzi też federację Bellatrix Female Warriors. Ulubionymi wrestlerami Bevis są Bull Nakano, Rikishi, Stone Cold Steve Austin i wrestlerki Alundra Blayze i Lita[4].

Bevis cierpi na skoliozę. Nie wiedziała o chorobie aż do czasu podpisania kontraktu z WWE[4].

W reality show Total Divas wyznała, że kiedyś spotykała się z innymi kobietami[79]. Spotykała się z wokalistą zespołu Emarosa – Bradleyem Waldenem[80] – oraz gitarzystą A Day to Remember – Kevinem Skaffem. Jej związek ze Skaffem zakończył się w lutym 2016 roku[81]. W latach 2016-2017 spotykała się z wrestlerem WWE Albertem Del Rio[82].

W Total Divas wyjawiła też, że w wieku 18 lat zaszła w ciążę, lecz poroniła[83].

Ruchy używane w wrestlingu[edytuj | edytuj kod]

Paige wykonująca Cradle DDT na Brie Belli
Paige wykonująca Side kick na Nikki Belli
Britani Knight wykonująca suplex
 • Finishery
  • Paige–Turner (Swinging leg hook fireman's carry slam) – 2012–2014
  • PTO — Paige Tapout (Inverted sharpshooter z double chickenwingiem)
  • Ram–Paige (NXT) (Cloverleaf) – 2012–2013
  • Ram–Paige (WWE)/Knight Light (federacje niezależne) (Cradle DDT)
 • Inne ruchy
  • Jako Paige:
  • Jako Britani Knight
   • Knight Rider (Leg trap sunset flip powerbomb)
   • Stan Lane
   • Tarantula
 • Menedżerowie
 • Wrestlerzy, których była managerką
 • Przydomki
  • "Miss Hell in Boots"
  • "The Anti-Diva"
  • "The Diva of Tomorrow"
  • "The Mysterious Raven-Haired Lady"
 • Motywy muzyczne
  • "Faint" od Linkin Park (Shimmer)
  • "Smashed in the Face" od George'a Gabriela (FCW/NXT; 2012 – 2014)
  • "Stars in the Night" od CFO$ (NXT/WWE; od 2014)

Mistrzostwa i osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Paige jest dwukrotną posiadaczką WWE Divas Championship.
Paige jest byłą posiadaczką NXT Women's Championship.
 • German Stampede Wrestling
  • GSW Ladies Championship (1 raz)[84]
 • Herts & Essex Wrestling
  • HEW Women’s Championship (2 razy)[84]
 • Premier Wrestling Federation
  • PWF Ladies Tag Team Championship (1 raz) – z Sweet Sarayą[84]
 • Pro-Wrestling: EVE
  • Pro-Wrestling: EVE Championship (1 raz)[84]
 • Pro Wrestling Illustrated
  • 12 miejsce z 50 najlepszych wrestlerek w 2013
 • Real Deal Wrestling
  • RDW Women’s Championship (1 raz)[84]
 • Real Quality Wrestling
  • RQW Women’s Championship (1 raz)[84]
 • Swiss Championship Wrestling
  • SCW Ladies Championship (1 raz)[84]
 • World Association of Women’s Wrestling
  • WAWW British Tag Team Championship (1 raz) – z Melodi[84]
  • WAWW Ladies Hardcore Championship (1 raz)[15]
 • World Association of Wrestling
  • WAW British Ladies Championship (1 raz)[84]
 • WWE NXT
 • WWE

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c d e f g h i j k Paige - OWW (ang.). Online World of Wrestling. [dostęp 2016-03-23].
 2. Paige - bio. WWE. [dostęp 2016-03-23].
 3. a b c d e f g Meet the first NXT Women’s Champion: Paige. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-22].
 4. a b c Robert Harding | robert.harding@lee.net: WWE: 10 takeaways from 'Stone Cold' Steve Austin's interview with 2-time Divas Champion Paige. Auburn Citizen. [dostęp 2016-03-22].
 5. Axel Saalbach: Wrestlingdata.com - The World's Largest Wrestling Database. wrestlingdata.com. [dostęp 2016-03-22].
 6. Axel Saalbach: Wrestlingdata.com - The World's Largest Wrestling Database. wrestlingdata.com. [dostęp 2016-03-22].
 7. a b c Philip Kreikenbohm. Walki Paige w 2007. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 8. Philip Kreikenbohm. Walki Paige w 2008. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 9. a b c Philip Kreikenbohm. Walki Paige w 2009. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 10. a b c Philip Kreikenbohm. Historia HEW Women's Championship. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 11. Philip Kreikenbohm. Historia RQW European Women's Championship. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 12. Philip Kreikenbohm. Historia GSW Ladies Championship. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 13. Martin Bean: Championship Tournament Results! - Pro Wrestling EVE. www.evewrestling.com. [dostęp 2016-03-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-06-10)].
 14. Philip Kreikenbohm. Historia SCW Ladies Championshipq. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 15. a b c d Philip Kreikenbohm. Walki Paige w 2011. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 16. Philip Kreikenbohm. Historia Pro-Wrestling:EVE Championshi p. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 17. Well it's Saturday so we at HEW thought... - HERTS & ESSEX WRESTLING | Facebook. www.facebook.com. [dostęp 2016-03-22].
 18. wawuk.com. 2011-11-26. [dostęp 2016-03-22].
 19. a b SHIMMER Women Athletes: Results. shimmerwrestling.blogspot.sg. [dostęp 2016-03-22].
 20. a b SHIMMER VOLUMES 41 AND 42 LIVE REPORT FROM BERWYN, IL. www.pwinsider.com. [dostęp 2016-03-22].
 21. Wrestleview.com - SHIMMER Volume 43, 44 taping results. 2012-06-02. [dostęp 2016-03-22].
 22. PWTorch.com - WWE's latest developmental signing. www.pwtorch.com. [dostęp 2016-03-22].
 23. Wrestleview.com - New UK female wrestler debuts in FCW this week. 2012-01-09. [dostęp 2016-03-22].
 24. Adam Martin: FCW Results - 2/27/12. 2012-02-27. [dostęp 2016-03-22].
 25. a b Philip Kreikenbohm. Walki Paige w 2012. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-22]. 
 26. Paige w/Sofia vs Audrey Marie - FCW TV June 10th, 2012. youtube.com, 2012-06-15. [dostęp 2016-03-22].
 27. Florida Championship Wrestling - 2012 - OWW (ang.). Online World of Wrestling. [dostęp 2016-03-22].
 28. WWE News: FCW name being phased out. 2015-06-27. [dostęp 2016-03-23].
 29. PWTorch.com - JAMES'S WWE NXT RESULTS 1/30: Tournament continues, Bo Dallas in main event, returns of Bateman, A-Ry & Mason Ryan. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 30. PWTorch.com - JAMES'S WWE NXT RESULTS 2/13 - Week 33: First NXT tag champions crowned, Paige vows to take over the show. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 31. PWTorch.com - JAMES'S WWE NXT RESULTS 7/24: First NXT Women's champion crowned & Triple H makes appearance, Overall Reax. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 32. Philip Kreikenbohm. Walki Paige w 2013. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-23]. 
 33. WWE NXT ArRIVAL. „WWE”. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23]. 
 34. a b NXT Women's Championship. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 35. Paige vs. AJ Lee - Divas Championship Match: Raw, April 7, 2014. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 36. Divas Champion Paige def. Tamina Snuka. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 37. Paige vs. Alicia Fox: Raw, May 19, 2014. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 38. Divas Champion Paige def. Alicia Fox. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 39. a b Divas Championship. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 40. Divas Champion AJ Lee def. Paige. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 41. AJ Lee & Paige vs. Natalya & Emma: Raw, July 21, 2014. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 42. Paige def. AJ Lee to become Divas Champion. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 43. Alicia Fox, Natalya, Naomi & Emma def. Paige, Cameron, Summer Rae & Layla (Divas Traditional Survivor Series Elimination Tag Team Match). www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 44. Natalya vs. Nikki Bella: Raw, January 5, 2015. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 45. Divas Champion Nikki Bella def. Paige. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 46. Nikki Bella vs. Paige - Divas Championship Match: Raw, March 2, 2015. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 47. AJ Lee & Paige def. The Bella Twins. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 48. A new No. 1 contender to the Divas Championship emerges: Raw, April 13, 2015. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 49. UPDATE: Paige injured in attack on Raw. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 50. Nikki Bella vs. Naomi - Divas Championship Match: Raw, May 18, 2015. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 51. Divas Champion Nikki Bella def. Naomi and Paige in a Triple Threat Match. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 52. Divas Champion Nikki Bella def. Paige. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 53. Brock Lesnar: The Beast in the East Live from Tokyo Results. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 54. PWTorch.com - CALDWELL'S WWE RAW RESULTS 7/13: Complete "virtual-time" coverage of live Raw - Brock-Seth contract signing, Cena's Open Challenge, final PPV hype, major Divas Reset. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 55. PCB def. Team Bella and Team B.A.D.. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 56. PWTorch.com - CALDWELL'S WWE RAW RESULTS 8/31: Complete "virtual-time" coverage of Raw - Sting opens & closes Raw, Night of Champions hype, Beat the Clock, SSlam re-matches, more. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 57. Charlotte def. Divas Champion Nikki Bella. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 58. PWTorch.com - CALDWELL'S WWE RAW RESULTS 9/7: Complete "virtual-time" coverage of live Raw - Night of Champions build-up, Seth Rollins wrestles twice, Edge & Christian, more. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 59. PWTorch.com - CALDWELL'S WWE RAW RESULTS 9/14: Complete "virtual-time" coverage of live Raw - final Night of Champions hype, Sting wrestles first Raw TV match, two title matches, more. pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 60. WWE RAW REPORT: YOU SAY YOU WANT A DIVAS REVOLUTION . . . NOW IT IS A TWO FRONT BATTLE, SPEAKING OF TWO . . . WELCOME BACK KANE, REMATCHES UP THE WAZOO, AND REMEMBER THERE IS A SHOW AT MSG NEXT SATURDAY. www.pwinsider.com. [dostęp 2016-03-23].
 61. 10/26 WWE Raw Results - CALDWELL'S Live Report on HIAC fall-out - (ang.). www.pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 62. Divas Champion Charlotte def. Paige. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 63. 11/23 WWE Raw Results - CALDWELL'S Complete Live Report - (ang.). www.pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 64. Divas Champion Charlotte def. Paige. www.wwe.com. [dostęp 2016-03-23].
 65. WHY PAIGE DISAPPEARED FROM WWE TV. www.pwinsider.com. [dostęp 2016-03-23].
 66. 1/18 WWE Raw Results - CALDWELL'S Complete, Live Report - (ang.). www.pwtorch.com. [dostęp 2016-03-23].
 67. Total Divas def. B.A.D. & Blonde. [dostęp 2016-04-04].
 68. Mike Tedesco: WWE RAW Results – 6/20/16 (Live from Phoenix, fallout from Money in the Bank PPV, Battleground set). wrestleview.com, 2016-06-20. [dostęp 2016-07-20].
 69. WWE RAW REPORT: WILL THE MAIN EVENT OF BATTLEGROUND CHANGE?, SOME RETURNS TO ACTION, BECKY USES TITUS; ACTIONS FOR MOTIVATION, AND MORE. [dostęp 2016-07-20].
 70. Get complete 2016 WWE Draft results here [dostęp 2016-07-20].
 71. Scherer Dave: Paige update (ang.). 4 sierpnia 2016.
 72. WWE suspends Paige (ang.). WWE.
 73. Mike Johnson: WWE SUSPENDS FORMER DIVAS CHAMPION (ang.). 17 sierpnia 2016.
 74. Paige (September 29, 2016). (Untitled). Twitter.
 75. Johnson, Mike: WWE Star Suspended Again (ang.). 10 października 2016.
 76. The Miz, Paige and Annalynne McCord star in 'Santa's Little Helper'. 2015-09-22. [dostęp 2016-03-23].
 77. Scooby-Doo! And WWE: Curse of the Speed Demon. imdb.com. [dostęp 2016-07-04].
 78. Sony Pictures Animation and WWE Studios catch a wave together in 'Surf's Up 2: WaveMania'. [dostęp 2016-03-23].
 79. WWE Diva Paige Admits She Has Been With Women: It's the Twenty-First Century—See the Total Divas Clip! on Total Divas (ang.). E! Online. [dostęp 2016-03-23].
 80. WWE Diva Paige Discovers Her Boyfriend's Shocking Secret—See the Total Divas Clip! on Total Divas (ang.). E! Online. [dostęp 2016-03-23].
 81. Wizard World Portland Q&A: Paige Wants to Face Brie at WM, Talks Dream Match With Her Mother. „411MANIA”. 411mania.com. [dostęp 2016-03-23]. 
 82. Paige No Longer Dating Alberto El Patron?, Roman Reigns In Action This Monday, Daniel Bryan Note, Wrestling Inc., 10 listopada 2017 [dostęp 2019-08-11] (ang.).
 83. Total Divas Recap: Paige's Secret Revealed, Nikki Goes Camping, Rosa's Baby Shower, More - WrestlingInc.com, WrestlingInc.com [dostęp 2016-04-06].
 84. a b c d e f g h i j k Philip Kreikenbohm. Tytuły zdobyte przez Paige. „CageMatch”. www.cagematch.net. [dostęp 2016-03-23]. 

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]