Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2011 - slalom gigant mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Slalom Gigant mężczyzn na MŚ 2011
Alpine skiing pictogram.svg
Stany Zjednoczone Ted Ligety Gold medal with cup.svg
Francja Cyprien Richard Silver medal with cup.svg
Austria Philipp Schörghofer Bronze medal with cup.svg

Slalom gigant mężczyzn na 41. Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Alpejskim został rozegrany 18 lutego 2011 roku, na trasie Kandahar 2. 17 lutego odbyły się kwalifikacje, w których startowało 123 narciarzy z 53 krajów. Tytułu z francuskiego Val d'Isère nie obronił Szwajcar Carlo Janka, który uplasował się na 7 pozycji. Nowym mistrzem świata został Amerykanin Ted Ligety, który wyprzedził Francuza Cypriena Richarda o zaledwie osiem setnych sekundy. Natomiast brązowy medal wywalczył Austriak Philipp Schörghofer. Lider klasyfikacji generalnej pucharu świata Ivica Kostelić, który po pierwszym przejeździe był na trzeciej lokacie, w wyniku nieudanego drugiego przejazdu spadł na 13 pozycję.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj 1 Przejazd Miejsce 2 Przejazd Miejsce Łącznie Strata
Gold medal icon.svg 1 Ted Ligety Stany Zjednoczone USA 1:02.33 4 1:08.23 7 2:10.56 -
Silver medal icon.svg 3 Cyprien Richard  Francja 1:02.79 7 1:07.85 2 2:10.64 +0.08
Bronze medal icon.svg 5 Philipp Schörghofer  Austria 1:02.13 2 1:08.86 19 2:10.99 +0.43
4 2 Aksel Lund Svindal  Norwegia 1:02.08 1 1:08.97 21 2:11.05 +0.49
5 6 Kjetil Jansrud  Norwegia 1:03.01 9 1:08.28 8 2:11.29 +0.73
6 14 Thomas Fanara  Francja 1:03.32 10 1:08.00 3 2:11.32 +0.76
7 4 Carlo Janka  Szwajcaria 1:02.57 6 1:08.91 20 2:11.48 +0.92
8 11 Didier Cuche  Szwajcaria 1:02.46 5 1:09.03 23 2:11.49 +0.93
9 8 Gauthier de Tessieres  Francja 1:02.86 8 1:08.64 13 2:11:50 +0.94
10 25 Marcus Sandell  Finlandia 1:03.56 16 1:08.10 6 2:11.66 +1.10
11 13 Romed Baumann  Austria 1:03.72 18 1:08.05 5 2:11.77 +1.21
12 16 Bode Miller Stany Zjednoczone USA 1:04.01 27 1:07.82 1 2:11.83 +1.27
13 32 Justin Murisier  Szwajcaria 1:03.90 24 1:08.00 3 2:11.90 +1.34
13 9 Ivica Kostelić  Chorwacja 1:02.31 3 1:09.59 32 2:11.90 +1.34
15 27 Fritz Dopfer  Niemcy 1:03.47 13 1:08.50 11 2:11.97 +1.41
16 22 Leif Kristian Haugen  Norwegia 1:03.55 14 1:08.51 12 2:12.06 +1.50
17 10 Manfred Mölgg  Włochy 1:03.37 11 1:08.80 17 2:12.17 +1.61
18 20 Matts Olsson  Szwecja 1:03.85 21 1:08.34 9 2:12.19 +1.63
19 17 Ondrej Bank  Czechy 1:03.41 12 1:08.98 22 2:12.39 +1.83
20 12 Davide Simoncelli  Włochy 1:03.72 18 1:08.79 16 2:12.51 +1.95
21 15 Marc Berthod  Szwajcaria 1:04.20 29 1:08.38 10 2:12.58 +2.02
22 30 Björn Sieber  Austria 1:03.89 23 1:08.73 14 2:12.62 +2.06
23 23 Stephan Görgl  Austria 1:03.91 25 1:08.74 15 2:12.65 +2.09
24 18 Sandro Viletta  Szwajcaria 1:03.55 14 1:09.20 28 2:12.75 +2.19
25 19 Truls Ove Karlsen  Norwegia 1:03.87 22 1:09.05 24 2:12.92 +2.36
26 38 Matic Skube  Słowenia 1:03.98 26 1:09.10 26 2:13.08 +2.52
27 36 Andreas Romar  Finlandia 1:04.10 28 1:09.07 25 2:13.17 +2.61
28 28 Giovanni Borsotti  Włochy 1:04.49 35 1:08.83 18 2:13.32 +2.76
29 37 Stefan Luitz  Niemcy 1:03.68 17 1:09.68 33 2:13.36 +2.80
30 7 Massimiliano Blardone  Włochy 1:04.43 33 1:09.19 27 2:13.62 +3.06
31 34 Krystof Kryzl  Czechy 1:04.40 32 1:09.32 29 2:13.72 +3.16
32 35 Samu Torsti  Finlandia 1:04.29 30 1:09.48 30 2:13.77 +3.21
33 24 Thomas Frey  Francja 1:03.75 20 1:10.10 35 2:13.85 +3.29
34 21 Felix Neureuther  Niemcy 1:04.45 34 1:09.48 30 2:13.93 +3.37
35 31 Warner Nickerson Stany Zjednoczone USA 1:04.85 39 1:09.91 34 2:14.76 +4.20
36 43 Adam Zika  Czechy 1:04.65 38 1:10.25 36 2:14.90 +4.34
37 45 Paul de la Cuesta  Hiszpania 1:04.60 37 1:10.31 38 2:14.91 +4.35
38 49 Natko Zrncic-Dim  Chorwacja 1:05.19 42 1:10.29 37 2:15.48 +4.92
39 52 David Ryding  Wielka Brytania 1:04.93 40 1:10.86 39 2:15.79 +5.23
40 46 Roger Vidosa  Andora 1:04.95 41 1:11.08 40 2:16.03 +5.47
41 50 Jaroslav Babusiak  Słowacja 1:05.41 44 1:11.44 43 2:16.85 +6.29
42 42 Cristian Javier Simari Birkner  Argentyna 1:05.97 48 1:11.17 41 2:17.14 +6.58
43 60 Tim Cafe  Nowa Zelandia 1:06.09 49 1:11.99 44 2:18.08 +7.52
44 53 Olivier Jenot  Monako 1:06.81 54 1:11.41 42 2:18.22 +7.66
45 59 Georgi Georgiew  Bułgaria 1:06.24 50 1:12.22 45 2:18.46 +7.90
46 66 Iason Abramaszwili  Gruzja 1:05.97 47 1:12.58 47 2:18.55 +7.99
47 58 Sebastian Brigovic  Chorwacja 1:06.50 52 1:12.22 45 2:18.72 +8.16
48 71 Simon Heeb  Liechtenstein 1:06.92 55 1:13.03 49 2:19.95 +9.39
49 65 Jeroen van den Bogaert  Belgia 1:06.67 53 1:13.94 51 2:20.61 +10.05
50 64 Alex Beniaidze  Gruzja 1:08.27 60 1:12.65 48 2:20.92 +10.36
51 77 Juri Daniłoczkin  Białoruś 1:07.77 58 1:13.62 50 2:21.39 +10.83
52 73 Dymitri Koszkin  Kazachstan 1:08.14 59 1:14.29 52 2:22.43 +11.87
53 56 Aleksandr Choroszyłow  Rosja 1:05.34 43 1:28.40 53 2:33.74 +23.18
26 Kalle Palander  Finlandia 1:05.81 46 DNS
44 Martin Vrablik  Czechy 1:07.46 57 DNS
54 Noel Baxter  Wielka Brytania 1:06.30 51 DNS
61 Maciej Bydliński  Polska 1:06.93 56 DNS
29 Tommy Ford Stany Zjednoczone USA 1:04.30 31 DNF
33 Mirko Deflorian  Mołdawia 1:04.50 36 DNF
51 TJ Baldwin  Wielka Brytania 1:05.47 45 DNF
74 Kristaps Zvejnieks  Łotwa 1:08.28 61 DNQ
48 Ryunosuke Ohkoshi  Japonia 1:08.65 62 DNQ
82 Marko Rudic Bośnia i Hercegowina BiH 1:08.72 63 DNQ
81 Christian Vial  Dania 1:08.89 64 DNQ
76 Antonio Ristewski  Macedonia 1:09.29 65 DNQ
63 Maarten Meiners  Holandia 1:11.31 66 DNQ
90 Manfred Oettl Reyes  Peru 1:11:35 67 DNQ
79 Alexandros Tsaknakis  Grecja 1:11.47 68 DNQ
89 Virgile Vandeput  Izrael 1:11.52 69 DNQ
87 Norbert Farkas  Węgry 1:13.09 70 DNQ
91 Peter Scott Republika Południowej Afryki RPA 1:14.07 71 DNQ
85 Erdinc Turksever  Turcja 1:14.21 72 DNQ
80 Zhang Yuxin  Chiny 1:16.26 73 DNQ
98 Patrick Girst  Luksemburg 1:21.25 74 DNQ
94 Conor Lyne  Irlandia 1:16.87 75 DNQ
96 Tarek Fenianos  Liban 1:21.25 76 DNQ
97 Constantinos Papamichael  Cypr DNF
93 Dymitri Trelewski  Kirgistan DNF
92 Artem Woronow  Uzbekistan DNF
88 Bojan Kosic  Czarnogóra DNF
86 Igor Wakczenko  Ukraina DNF
84 Vitalij Rumanciev  Litwa DNF
83 Gunnar-Thor Halldorsson  Islandia DNF
78 Eugenio Claro  Chile DNF
75 Jhonatan Longhi  Brazylia DNF
72 Nicola Kindle  Liechtenstein DNF
70 Ioan-Gabriel Nan  Rumunia DNF
69 Mike Rishworth  Australia DNF
68 Hugh Stevens  Australia DNF
67 Porya Saveh Shemshaki  Iran DNF
62 Nikola Czongarow  Bułgaria DNF
57 Tin Siroki  Chorwacja DNF
55 Sebastiano Gastaldi  Argentyna DNF
41 Ferran Terra  Hiszpania DNF
40 Benjamin Griffin  Nowa Zelandia DNF
39 Stefan Zujew  Rosja DNF
47 Adam Zampa  Słowacja DSQ
95 Arsen Nersisyan  Armenia DSQ
DNS - nie wystartował      DNF - nie ukończył      DSQ - zdyskwalifikowany DNQ - nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu     

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]