Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 1938 (składy)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Składy finalistów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1938 rozgrywanych we Francji.

Belgia Belgia

Trener:

Arnold Badjou, Robert Braet, Raymond Braine, Jack Butler, Fernand Buyle, Jean Capelle, Artur Ceuleers, Pierre Dalem, Alphonse De Winter, Jean Fievez, Frans Gommers, Paul Henry, Henri Isemborghs, Joseph Nelis, Robert Paverick, Jean Petit, Corneille Seys, Philibert Smellinckx, Emile Stynen, John Van Alphen, Charley Van De Wouwer, André Vandeweyer, Bernard Voorhoof

Brazylia Brazylia

Trener:

Afonsinho, Argemiro, Bartescko, Batatais, Brandão, Britto, Domingos, Hércules, Jaú, Leônidas, Lopes, Luisinho, Artur Machado, Martim Silveira, Nariz, Niginho, Perácio, Roberto Emílio da Cunha, Romeu, Tim, Walter, Zezé Procópio

Czechosłowacja Czechosłowacja

Trener:

Jaroslav Bouček, Vojtěch Bradáč, Jaroslav Burgr, Karel Burkert, Pavel Černý, Ferdinand Daučík, Václav Horák, Karel Kolský, Vlastimil Kopecký, Josef Košťálek, Arnošt Kreuz, Josef Ludl, Oldřich Nejedlý, Otakar Nožíř, Josef Orth, František Plánička, Antonín Puč, Jan Říha, Oldřich Rulc, Karel Senecký, Ladislav Šimůnek, Josef Zeman

Francja Francja

Trener:

Alfred Aston, Jean Bastien, Abdel Kader Ben Bouali, François Bourbotte, Michel Brusseaux, Hector Cazenave, Roger Courtois, Julien Darui, Edmond Delfour, Laurent Di Lorto, Raoul Diagne, Oscar Heisserer, Lucien Jasseron, Auguste Jordan, Ignace Kowalczyk, René Llense, Étienne Mattler, Jean Nicolas, Martin Povolny, Jules Vandooren, Émile Veinante, Mario Zatelli

Holandia Holandia

Trener:

Wim Anderiesen, Dick Been, Bertus Caldenhove, Piet de Boer, Arie de Winter, Daaf Drok, Frans Hogenbirk, Neek Michel, Karel Ooms, Bas Paauwe, Rene Pijpers, Hendrikus Plenter, Piet Punt, Kick Smit, Bertus de Harder, Frans van der Veen, Gerard van Heel, Adri van Male, Henk Van Spaandonck, Leen Vente, Mauk Weber, Frank Wels

Flag of the Dutch East India Company.svg Indie Holenderskie

Trener:

Sutan Anwar, Beuzekom, Tan Djien, Faulhaber, Harting, Frederik Hukom, Kolle, Frans Meeng, Bing Mo Heng, Tan Mo Heng, Nawir, Tjaak Pattiwael, Jack Sanniels, Tan Se Han, Suvarte Soedermadji, Henk Sommers, Hans Taihuttu, Telwe, Van Den Burg

Kuba Kuba

Trener:

Juan Alonzo, Joaquín Arias, Juan Ayra, Jacinto Barquín, Pedro Berges, Benito Carvajales, Manuel Chorens, Tomás Fernández, Pedro Ferrer, Arturo Galceran, José Magriñá, Carlos Oliveira, José Rodriguez, Héctor Socorro, Mario Sosa, Juan Tuñas

III Rzesza Niemcy

Trener:

Fritz Buchloh, Josef Gauchel, Rudolf Gellesch, Ludwig Goldbrunner, Wilhelm Hahnemann, Hans Jakob, Paul Janes, Albin Kitzinger, Andreas Kupfer, Ernst Lehner, Hans Mock, Reinhold Münzenberg, Leopold Neumer, Hans Pesser, Rudolf Raftl, Willibald Schmaus, Otto Siffling, Stefan Skoumal, Jakob Streitle, Josef Stroh, Fritz Szepan, Franz Wagner

Norwegia Norwegia

Trener:

Ruud Amundsen, Gunnar Andreassen, Hjalmar Andresen, Arne Brustad, Knut Brynhildsen, Nils Eriksen, Odd Frantzen, Olaf Gundersen, Sverre Hansen, Kristian Henriksen, Rolf Holmberg, Řivind Holmsen, Arne Ileby, Magnar Nikolai Isaksen, Rolf Johannesen, Henry Johansen, Jřrgen Juve, Anker Kihle, Reidar Kvammen, Alf Martinsen, Sverre Nordby, Frithjof Ulleberg

Polska Polska

Trener:

Stanisław Baran, Walter Brom, Ewald Cebula, Ewald Dytko, Antoni Gałecki, Edmund Giemsa, Wilhelm Góra, Bolesław Habowski, Józef Korbas, Kazimierz Lis, Antoni Łyko, Edward Madejski, Erwin Nyc, Ryszard Piec, Wilhelm Piec, Leonard Piątek, Fryderyk Scherfke, Władysław Szczepaniak, Edmund Twórz, Jan Wasiewicz, Ernest Wilimowski, Gerard Wodarz

Rumunia Rumunia

Trener:

Iuliu Barátky, Andrei Bărbulescu, Silviu Bindea, Iuliu Bodola, Ioan Bogdan, Gheorghe Brandabura, Coloman Braun-Bogdan, Rudolf Bürger, Vasile Chiroiu, Vintilă Cossini, Mircea David, Ștefan Dobay, Iacob Felecan, Nicolae Kovács, Ioachim Moldoveanu, Nicule Nagy, Dumitru Pavlovici, Iuliu Prassler, Gheorghe Răşinaru, Ladislau Raffinsky, Robert Sadowski, Lazăr Sfera

Szwajcaria Szwajcaria

Trener:

André Abegglen, Paul Aebi, Georges Aeby, Eugen Amado, Erwin Ballabio, Alfred Bickel, Renato Bizzozero, Alessandro Frigerio, Tullio Grassi, Albert Guinchard, Willy Huber, Leopold Kielholz, August Lehmann, Ernst Lörtscher, Severino Minelli, Oscar Rauch, Eugen Rupf, Hermann Springer, Adolf Stelzer, Silvio Vernati, Friedrich Wagner, Fritz Wagner, Eugen Wallaschek

Szwecja Szwecja

Trener:

Henock Abrahamsson, Erik Almgren, Ake Andersson, Harry Andersson, Sven Bergqvist, Curt Bergsten, Ivar Eriksson, Karl-Erik Grahn, Knut Hansson, Sven Jacobsson, Sven Jonasson, Olle Kallgren, Einar Karlsson, Tore Keller, Folke Lind, Arne Linderholm, Erik Nilsson, Arne Nyberg, Erik Persson, Gustav Sjoberg, Kurt Svanstroem, Gustav Wetterstroem

Królestwo Węgier (1920-1946) Węgry

Trener:

István Balogh, Dániel Bíró, Sándor Bíró, László Cseh, János Dudás, József Háda, Vilmos Kohut, Lajos Korányi, Gyula Lázár, József Pálinkás, Gyula Polgár, Béla Sárosi, György Sárosi, Ferenc Sas, Antal Szabó, Antal Szalay, György Szűcs, Pál Titkos, Géza Toldi, József Turay, Jeno Vincze, Gyula Zsengellér

Zjednoczone Królestwo Włoch Włochy

Trener:

Michele Andreolo, Sergio Bertoni, Amedeo Biavati, Carlo Ceresoli, Bruno Chizzo, Gino Colaussi, Aldo Donati, Giovanni Ferrari, Pietro Ferraris, Alfredo Foni, Mario Genta, Ugo Locatelli, Guido Masetti, Giuseppe Meazza, Eraldo Monzeglio, Aldo Olivieri, Renato Olmi, Pietro Pasinati, Mario Perazzolo, Silvio Piola, Pietro Rava, Pietro Serantoni