Agentka Carter (sezon 1)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Agentka Carter
sezon 1

Marvel's Agent Carter
Gatunek akcja, fantastyka naukowa, dramat
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Tara Butters
Michele Fazekas
Chris Dingess
Główne role Hayley Atwell
James D’Arcy
Chad Michael Murray
Enver Gjokaj
Shea Whigham
Liczba odcinków 8
Lista odcinków serialu Agentka Carter
Produkcja
Produkcja Tara Butters
Michele Fazekas
Christopher Markus
Stephen McFeely
Kevin Feige
Louis D'Esposito
Jeph Loeb
Reżyseria Louis D'Esposito
Joseph Russo
Scott Winant
Stephen Cragg
Peter Leto
Stephen Williams
Vincent Misiano
Christopher Misiano
Scenariusz Eric Pearson
Andi Bushell
Brant Englestein
Jose Molina
Lindsey Allen
Chris Dingess
Michele Fazekas
Tara Butters
Czas trwania odcinka do 45 min
Pierwsza emisja
Data premiery USA:
6 stycznia 2015
POLSKA:
19 maja 2015
Stacja telewizyjna USA: ABC
POLSKA: Fox
Strona internetowa
Chronologia
Marvel Cinematic Universe
Produkcja
Wydarzenia
Sezony

Pierwszy sezon amerykańskiego serialu Agentka Carter opowiada historię Peggy Carter w 1946 roku, która zmaga się z utratą Steve’a Rogersa oraz jej przełożonymi, mężczyznami, którzy marginalizują jej pozycję w SSR (Strategic Scientific Reserve). Peggy będzie godzić oficjalną pracę biurową z tajną misją mającą na celu oczyszczenie dobrego imienia Howarda Starka.

Pierwszy sezon należy do drugiej fazy Marvel Cinematic Universe.

Twórcami serialu są Tara Butters, Michele Fazekas i Chris Dingess. W głównych rolach wystąpili: Hayley Atwell, James D’Arcy, Chad Michael Murray, Enver Gjokaj i Shea Whigham.

Emisja sezonu, składającego się z 8 odcinków, rozpoczęła się na antenie ABC 6 stycznia 2015 roku[1]. W Polsce serial został wyemitowany na kanale Fox Polska[2].

8 maja 2014 roku, stacja ABC zamówiła drugi sezon serialu[3].

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główne role[edytuj | edytuj kod]

Role drugoplanowe[edytuj | edytuj kod]

Przedstawieni w filmach
Przedstawieni w sezonie pierwszym

Role gościnne[edytuj | edytuj kod]

Przedstawieni w filmach
Przedstawieni w sezonie pierwszym

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Emisja sezonu, składającego się z 8 odcinków, na antenie ABC trwała od 6 stycznia do 24 lutego 2015 roku w przerwie między sezonowej drugiego sezonu serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.[1].. W Polsce serial został wyemitowany na kanale Fox Polska od 19 maja do 7 lipca 2015 roku[2].

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Nr Tytuł

Reżyseria Scenariusz

Premiera
(ABC)
Premiera w Polsce
(Fox)
11 To jeszcze nie koniec[11]
Now is Not the End
Louis D'EspositoChristopher Markus
Stephen McFeely
6 stycznia 201519 maja 2015
W 1946 roku Peggy Carter opłakuje śmierć ukochanego, Steve’a Rogersa i wraca do pracy w S.S.R. w Nowym Jorku. Agencja ta jest w trakcie prowadzenia śledztwa w sprawie przemysłowca Howarda Starka, który oskarżany jest o handel bronią z wrogami Stanów Zjednoczonych. Stark potajemnie spotyka się z Carter i prosi ją o pomoc w oczyszczeniu jego imienia. Przed opuszczeniem kraju informuje ją, że jego formuła „nitramene” ma zostać sprzedana w klubie. Peggy w przebraniu infiltruje klub i dowiaduje się, że formuła została uzbrojona. Zanosi bombę „nitramene” do naukowca Antona Vanko, który wnioskuje, że pochodzi ona z rafinerii Roxxon Oil. Carter, razem z lokajem Starka, Edwinem Jarvisem udają się do rafinerii. Spotykają tam Leeta Brannisa, który okazuje się, że pracuje dla organizacji Lewiatan. Brannis ucieka z ciężarówką pełną broni, a przed wyjazdem wyrzuca jedną z bomb, która niszczy rafinerię. Carter i Jarvisowi udaje się w porę uciec. 
22 Most i tunel[11]
Bridge and Tunnel
Joseph RussoEric Pearson6 stycznia 201526 maja 2015
Ponownie pod przykrywką, Peggy próbuje odnaleźć ciężarówkę z bronią i odnajduje adres kierowcy ciężarówki. S.S.R. podczas przesłuchania Milesa Van Erta, naukowca Roxxon Oil również otrzymują ten sam adres. Carter i Jarvis docierają pod adres pierwsi i odnajdują Brannisa, którego zmuszają do pójścia z nimi. Cała trójka jadąc ciężarówką z „nitramene” zostaje zaatakowana przez Sashę Demidova, który pracuje dla organizacji Lewiatan. Okazuje się, że Brannis zdradził tę organizację. Carter walczy z Demidovem, a Brannis zostaje śmiertelnie ranny. Peggy i Brannis opuszczają ciężarówkę, a Jarvis kieruje ją prosto na klif. W ostatnim momencie Edwin wyskakuje z niej, a ciężarówka wraz z Demidovem spada z klifu i wybucha z zawartością broni. Przed śmiercią Brannis rysuje na ziemi tajemniczy symbol. Na miejsce docierają agenci Roger Dooley, Jack Thompson i Daniel Sousai zastają martwego Brannisa, kobiece ślady i klucz do pokoju hotelowego należącego do Demidova. W tym czasie agent Ray Krzeminski bada pozostałości po rafinerii i odnajduje tablicę rejestracyjną samochodu Starka, którym uciekali z wybuchającej rafinerii Carter i Jarvis. 
33 Czas i przypływ[17]
Time and Tide
Scott WinantAndi Bushell13 stycznia 20152 czerwca 2015
Dooley i Krzeminski przeszukują pokój Demidova i odkrywają maszynę do pisania. Thompson i Sousa przesłuchują Javisa w sprawie śledztwa, grożąc mu skierowaniem starej sprawy do urzędu imigracyjnego. Carter, udając brak wiedzy w temacie, psuje przesłuchanie tak, aby wyciągnąć Jarvisa. Otrzymuje za to reprymendę od Dooley'a. Carter i Jarvis znajdują się w kanałach pod posiadłością Starka, przemierzają drogę, którą Brannis wyniósł skradzioną technologię. Docierają do doków, w których stoi łódź Heartbraek. Namalowany jest na niej ten sam symbol, który narysował przed śmiercią Brannis. Na pokładzie statku odnajdują skradzioną broń. Jarvis dzwoni anonimowo do S.S.R., a Peggy walczy ze strażnikiem pilnującym ładunku. Przed przybyciem S.S.R. opuszczają doki. Strażnik zostaje zabrany przez Krzeminskiego i identyfikuje Carter jako kobietę, która go zaatakowała. W trakcie transportu samochodem obydwaj zostają zabici. 
44 Przycisk wojny błyskawicznej[18]
The Blitzkrieg Button
Stephen CraggBrant Englestein27 stycznia 20159 czerwca 2015
Kiedy Dooley dowiaduje się, że Brannis i Demidov mieli zginąć w bitwie pod Finow, udaje się do Niemiec, by porozmawiać z nazistowski pułkownikiem. Nie dowiaduje się jednak, w jaki sposób Brannis i Demidov przeżyli, natomiast dostaje informację, że siły sowieckie zmasakrowały miasto zanim wkroczyli Naziści. Peggy potajemnie spotyka się ze Starkiem, który powrócił w obawie przed odkryciem jego najnowszej technologii. Carter zabiera broń z S.S.R., ale odkrywa, że nie jest to broń tylko fiolka krwi Rogersa. Zła na Starka, za to, że ją okłamał ukrywa fiolkę. Kryminalista, który przemycił Starka do Nowego Jorku śledzi ją do jej pokoju, jednak zostaje zabity przez jej nową sąsiadkę, Dottie Underwood. 
55 Żelazny sufit[13]
The Iron Ceiling
Peter LetoJose Molina3 lutego 201516 czerwca 2015
Carter odszyfrowuje zakodowaną wiadomość otrzymaną od organizacji Lewiatan za pomocą maszyny do pisania Demidova dla S.S.R.. Z wiadomości wynika, że Stark będzie sprzedawał broń dla Lewiatana w bazie sowieckiej. Thompson zostaje wysłany na misję powstrzymania sprzedaży, zostaje zmuszony do zabrania ze sobą Carter, która prosi o pomoc kolegów z Howling Commandos. Na miejscu odkrywają, że w bazie szkolone są dziewczynki na zabójczynie. Jedna z nich zabija Juniora Junipera. Sowieccy żołnierze atakują drużynę, a Thompson zamiera ze strachu. Jednak Carter pomaga mu uciec razem z więzionym w bazie psychiatrą, doktorem Ivchenko. W tym czasie Underwood, która okazuje się, jest jedną z dziewcząt przeszkolonych w ej bazie przeszukuje pokój Carter. Natomiast Sousa uświadamia sobie, że Peggy jest tą kobietą, która przeszkadza w dochodzeniu S.S.R. przeciwko Starkowi. 
66 Deszyfrator[19]
A Sin to Err
Stephen WilliamsLindsey Allen10 lutego 201523 czerwca 2015
Carter i Jarvis szukają kobiet, z którymi spotykał się Stark w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Sousa informuje Dooley'a, że Carter zdradziła organizację. Wszyscy agenci mają za zadanie ją zatrzymać. Podczas tego zamieszania dr Iwczenko hipnotyzuje agenta Yaucha, który zdradza mu, że tylko Dooley ma dostęp do technologii Starka. Yauch pokazuje Ivchenko, jak wydostać się z biur S.S.R. i zostaje zmuszony do popełnienia samobójstwa. Peggy zabiera krew Rogersa z mieszkania i w trakcie ucieczki zostaje znokautowana przez Underwood, która ma zamiar ją zabić. Na miejsce przybywają Thompson i Sousa, którzy aresztują Carter. 
77 Wszystko się wali[20]
Snafu
Vincent MisianoChris Dingess17 lutego 201530 czerwca 2015
Kiedy Peggy jest przesłuchiwana w S.S.R. zjawia się Jarwis z fałszywym zeznaniem Starka. Obiecuje jego poddanie się w zamian za jej uwolnienie. Carter zauważa jak Ivczenko komunikuje się alfabetem Morse’a z Underwood i odkrywa prawdę na temat jej dochodzenia, aby zdobyli jej zaufanie. Iwczenko hipnotyzuje Dooley'a i kradnie jedną z broni Starka z S.S.R., butlę z gazem, którą wraz z Underwood uruchamiają w zatłoczonym kinie. Dooley zostaje odnaleziony w eksperymentalnej kamizelce Straka, której nie może zdjąć. Jarvis informuje, że kamizelka wybuchnie i nie da się jej w żaden sposób wyłączyć. Dooley wyskakuje przez okno, zaraz po tym kamizelka wybucha zabijając go. Gaz w kinie sprawia, że publiczność staje się agresywna i zaczyna siebie nawzajem mordować z okrucieństwem. 
88 Pożegnanie[21]
Valediction
Christopher MisianoMichele Fazekas
Tara Butters
24 lutego 20157 lipca 2015
S.S.R. odkrywa butlę z gazem w kinie i uświadamiają sobie, że Ivchenko planuje zaatakować gazem cały Nowy Jork. Stark wyjaśnia, że stworzył gaz o nazwie Midnight Oil, który miał dać dodatkową wytrzymałość amerykańskim żołnierzom w czasie wojny, jednak powoduje on psychozę i doprowadza do chęci zabijania siebie nawzajem. Podczas II Wojny Światowej wojska amerykańskie wykorzystały Midnight Oil w ataku na sowietów w Finow. Stark, uważa, że Iwczenko, który tak naprawdę nazywa się Johann Fennhoff obwinia go za tę masakrę. S.S.R. postanawia użyć Howarda jako przynęty organizując konferencję prasową. Jednak Stark zostaje porwany przez Underwood i Fennhoffa, który hipnotyzuje go, aby ten zrzucił z samolotu gaz nad Times Square. W prywatnym hangarze Starka, Sousa obezwładnia Fennhoffa, Carter po pokonaniu Underwood przekonuje Starka, aby też zawrócił. Dottie udaje się uciec. Peggy wylewa krew Rogersa do East River kończąc ten rozdział w życiu. Fennhoff zostaje uwięziony i umieszczony w jednej celi z Arnimem Zolą. 

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Rozwój projektu[edytuj | edytuj kod]

Pomysł na produkcję zrodził się po premierze filmu krótkometrażowego Agentka Carter na San Diego Comic-Con International w 2013 roku. We wrześniu 2013 roku rozpoczęto pracę nad serialem[22]. W styczniu 2014 roku podano do wiadomości, że Tara Butters i Michele Fazekas będą twórcami serii, później dołączył do nich Chris Dingess[23][24].

8 maja 2014 roku stacja ABC potwierdziła pierwszy sezon serialu, którego premiera zaplanowana została na sezon 2014/2015, w przerwie międzysezonowej drugiego sezonu serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.[25][1]. W tym samy miesiącu, ujawniono, że serial będzie się składał z ośmiu odcinków[4].

Casting[edytuj | edytuj kod]

Hayley Atwell jako Peggy Carter.

W maju 2014 roku potwierdzono, że Hayley Atwell jako Peggy Carter powtórzy rolę z filmów[4]. W czerwcu 2014 roku potwierdzono, że Dominic Cooper ponownie wcieli się w rolę Howarda Starka[8]. W sierpniu 2014 roku Chad Michael Murray i Envera Gjokaj zostali obsadzeniu w rolach agentów S.S.R.: Jacka Thompsona i Daniela Sousa[6]. We wrześniu 2014 roku James D’Arcy został zaangażowany do roli Edwina Jarvisa[5], a Shea Whigham w roli szefa S.S.R. - Rogera Dooleya[7]. W rolach drugoplanowych zostali obsadzeni Kyle Bornheimer jako Ray Krzemiński[10], Meagen Fay jako Miriam Fry, Lyndsy Fonseca jako Angie Martinelli[9] i Bridget Regan jako Dottie Underwood[12]. W listopadzie 2014 roku ogłoszono, że Costa Ronin będzie przedstawiać młodszą wersję Antona Vanko[15].

Zdjęcia[edytuj | edytuj kod]

Zdjęcia do pierwszej serii rozpoczęły się pod koniec września 2014 roku w Los Angeles[26], a zakończyły się w połowie stycznia 2015 roku[27].

Promocja[edytuj | edytuj kod]

Hayley Atwell jako Peggy Carter wystąpiła gościnnie w retrospekcjach w kilku odcinkach drugiego sezonu serialu Agenci T.A.R.C.Z.Y.[28]. Pierwszy zwiastun do serialu został wyemitowany 28 października 2014 roku, jego mottem było „Sometimes the best man for the job ... is a woman.”[29].

Książka / Przewodnik

26 października 2016 roku został wydany Guidebook to the Marvel Cinematic Universe: Marvel’s Agent Carter: Season One, który zawiera fakty dotyczące pierwszego sezonu serialu, porównania do komiksów oraz informacje produkcyjne[30]. Fizycznie przewodnik zostanie wydany 16 stycznia 2018 roku w publikacji zbiorczej Marvel Cinematic Universe Guidebook: It’s All Connected[31].

Powiązania z Marvel Cinematic Universe[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenia

Obsada

Dominic Cooper jako Howard Stark (z lewej) i Neal McDonough jako „Dum Dum” Dugan (z prawej) wystąpili wcześniej wspólnie między innymi w filmie Captain America: Pierwsze starcie.
 • Hayley Atwell jako Peggy Carter wcieliła się wcześniej w swoją postać w innych produkcjach Filmowego Uniwersum.
 • Dominic Cooper jako Howard Stark zagrał tę postać już wcześniej, w filmach Captain America: Pierwsze starcie (2011) i One-Shot: Agentka Carter (2013)
 • Archiwalny materiał z Chrisem Evansem, grającym Steve’a Rogersa / Kapitana Amerykę w MCU, pojawił się w odcinku „To jeszcze nie koniec”[14].
 • Toby Jones powtórzył swoją rolę Arnima Zoli z filmów Captain America: Pierwsze starcie (2011) i Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014) w odcinku „Pożegnanie”[16].
 • Postać Antona Vanko w odcinku „To jeszcze nie koniec” grana przez Costę Ronina[11] pojawiła się już w filmie Iron Man 2 (2010), jednak grał go dużo starszy aktor Jewgienij Łazariew.
 • Neal McDonough powtórzył rolę Timothy’ego „Dum Dum” Dugana z poprzednich produkcji MCU w odcinku „Żelazny sufit”[13].
 • Enver Gjokaj, który gra agenta Daniela Sousa, zagrał wcześniej w MCU, ale w zupełnie innej roli. Pojawił się on w roli policjanta podczas inwazji Chitauri na Nowy Jork w filmie Avengers.
 • Twórca wielu postaci Marvel Comics, Stan Lee pojawił się gościnnie w czwartym odcinku pierwszego sezonu - „Przycisk wojny błyskawicznej”, jako mężczyzna obok Howarda Starka[18].

Ciekawostki

 • Dottie Underwood jest produktem programu, który jest prekursorem programu „Czarna Wdowa”, który ukończyła Natasha Romanoff[32].
 • Spotkanie Arnima Zoli i Johanna Fennhoffa zapowiada początek programu „Zimowy żołnierz”[16].

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Oglądalność[edytuj | edytuj kod]

Premierę sezonu w Stanach Zjednoczonych oglądało 6,91 miliona widzów[33], natomiast finał 4,02 miliona[34]. Średnia oglądalność sezonu wliczając widzów DVR wyniosła 7,61 miliona widzów.

Krytyka w mediach[edytuj | edytuj kod]

W serwisie Rotten Tomatoes krytycy przyznali wynik 97% ze średnią ocen 7,9/10[35]. Na portalu Metacritic pierwszy sezon otrzymał od krytyków 73 punkty na 100[36].

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Rok Nagroda Kategoria Nominowani Rezultat Przypis
2015 Saturn Najlepszy serial opowiadający o superbohaterach Agentka Carter Nominacja [37]
Najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym Hayley Atwell Nominacja
Najlepszy występ gościnny Dominic Cooper Nominacja

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b c Marc Storm: Marvel's Agent Carter & Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. Set Premiere & Return Dates (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-11-05].
 2. a b Agentka Carter - premiera na FOX! (pol.). Fox Polska. [dostęp 2015-05-05].
 3. Lesley Goldberg: ABC Renews 'Agents of SHIELD,' 'Agent Carter' (ang.). The Hollywood Reporter. [dostęp 2015-05-07].
 4. a b c Jason Hughes: Hayley Atwell Reveals ‘Marvel’s Agent Carter’ Will Have 8-Episode Run on ABC (ang.). The Wrap. [dostęp 2014-05-16].
 5. a b Marcin Pietrzyk: James D’Arcy spotka „Agentkę Carter” (pol.). Filmweb. [dostęp 2014-09-17].
 6. a b c Marvel: MARVEL'S AGENT CARTER CASTS 2 KEY ROLES (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-08-29].
 7. a b Marc Storm: MARVEL'S AGENT CARTER CASTS SHEA WHIGHAM (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-09-22].
 8. a b Michał Walkiewicz: Dominic Cooper ponownie ojcem Tony’ego Starka (pol.). Filmweb. [dostęp 2014-10-01].
 9. a b Marc Storm: Marvel's Agent Carter Rounds Out Cast With Lyndsy Fonseca (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-10-24].
 10. a b Jacek Popielecki: Do „Agentki Carter” dołącza agent o polskim nazwisku (pol.). Filmweb. [dostęp 2014-10-12].
 11. a b c d e f Marc Storm: Marvel's Agent Carter Debriefs Her First 2 Missions (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-12-11].
 12. a b Marc Storm: BRIDGET REGAN JOINS MARVEL'S AGENT CARTER (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-11-06].
 13. a b c d Patrick Cavanaugh: Debriefing Marvel's Agent Carter: The Iron Ceiling (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-01-16].
 14. a b Eric Goldman: PEGGY VS. THE WORLD. (ang.). IGN. [dostęp 2015-01-03].
 15. a b Andrew Steinbeiser: Costa Ronin Cast as Anton Vanko in Marvel's Agent Carter (ang.). ComicBook. [dostęp 2014-11-05].
 16. a b c Terri Schwartz: 'Agent Carter' Season 1 finale surprise gets HYDRA's return started (ang.). Zap 2 It. [dostęp 2015-02-24]. [zarchiwizowane z tego adresu].
 17. Marc Storm: Debriefing Marvel's Agent Carter: Time & Tide (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-12-22].
 18. a b Marc Storm: Debriefing Marvel's Agent Carter: The Blitzkrieg Button (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-01-08].
 19. Patrick Cavanaugh: Debriefing Marvel's Agent Carter: A Sin to Err (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-01-23].
 20. Patrick Cavanaugh: Debriefing Marvel's Agent Carter: Snafu (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-01-30].
 21. Marc Storm: Debriefing Marvel's Agent Carter: Valediction (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-02-06].
 22. Nellie Andreeva: Marvel Developing ‘Agent Carter’ TV Series (ang.). Deadline. [dostęp 2013-09-18].
 23. Lesley Goldberg: Marvel's 'Agent Carter': Hayley Atwell, Writers, Showrunners Confirmed for ABC Drama (ang.). The Hollywood Reporter. [dostęp 2014-01-17].
 24. Gina McIntyre: ‘Agent Carter': Hayley Atwell reprises capable 1940s spy for Marvel TV show (ang.). Los Angeles Times. [dostęp 2015-01-02].
 25. James Hibberd: ABC renews 'SHIELD' plus orders 'Captain America' spin-off (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2014-05-08].
 26. Eric Goldman: MARVEL'S AGENT CARTER WILL SHOW PEGGY'S ROAD TO SHIELD (ang.). IGN. [dostęp 2014-07-16].
 27. Hayley Atwell: That's a wrap!! (ang.). Twitter. [dostęp 2015-01-19].
 28. Marc Storm: Learn How Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. Begins Its Second Season (ang.). marvel.com. [dostęp 2014-09-08].
 29. Joshua Rivera: Here's the first teaser for Marvel's 'Agent Carter' (and its unnecessary tagline) (ang.). Entertainment Weekly. [dostęp 2014-10-29].
 30. Guidebook to the Marvel Cinematic Universe - Marvel's Agent Carter Season One #1 (ang.). marvel.com. [dostęp 2017-08-27].
 31. Marvel Cinematic Universe Guidebook: It's All Connected (ang.). Amazon.com. [dostęp 2017-08-27].
 32. Marc Storm: Marvel's Agent Carter Explores the Origins of the Black Widow Program (ang.). marvel.com. [dostęp 2015-02-03].
 33. Sara Bibel: Tuesday Final Ratings: No Adjustments to 'Agent Carter', 'Person of Interest' or 'Forever' (ang.). Zap 2 it. [dostęp 2015-01-08].
 34. Amanda Kondolojy: Tuesday Final Ratings: 'The Voice' Adjusted Up; 'NCIS', 'NCIS: New Orleans', 'Fresh Off the Boat', 'New Girl' & 'TV's Hottest Commercials' Adjusted Down (ang.). Zap 2 it. [dostęp 2015-02-25].
 35. Rotten Tomatoes: MARVEL'S AGENT CARTER: SEASON 1 (2015) (ang.). Rotten Tomatoes. [dostęp 2015-01-07].
 36. Metacritic: Agent Carter : Season 1 (ang.). Metacritic. [dostęp 2015-01-17].
 37. The 41st Annual Saturn Awards Winners 2015 (ang.). Saturn Awards. [dostęp 2015-06-27].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]