Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedystki:Agnes86

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pierwsze kroki
Zasady i zalecenia
  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.
Przyłącz się do nas

Odwiedź portal wikipedystów. Sprawdź, kim jesteśmy i pochwal się, kim jesteś.

Jeśli chcesz, pomóż nam wykonywać stałe zadania. Podzieliliśmy je według stopnia trudności.

Śmiało edytuj. Możesz skonfigurować preferencje swojego konta. Polecamy przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania.

Komunikacjagdzie i jak rozmawiamy

Pod wypowiedziami podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Jeżeli masz problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek. Aby szybko dostać odpowiedź, możesz zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy lub zapytać przewodnika. Zachęcamy także do dołączenia na nasz serwer Discord, gdzie każdą pomoc otrzymasz w błyskawicznym tempie.

Olos88 (dyskusja) 13:51, 11 maj 2014 (CEST)[odpowiedz]

Hej, trafiłaś może na stronę Wikipedia:Tłumaczenia? jest taka zasada, że tłumaczymy tylko te artykuły, które nie mają problemów z weryfikowalnością, czyli po prostu mają dużo przypisów. Wspominam tylko rutynowo, bo widzę, że postępujesz zgodnie z tą zasadą i nie pomijasz tłumaczenia przypisów. To świetnie. Zwróć jeszcze uwagę, że nie linkujemy do przekierowań, tylko do właściwych artykułów, np. „Kościół katolicki” zamiast „Kościół Katolicki”. Po drugie, szablony informujące o czymś – np. {{w edycji}} i {{Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/info}} – umieszczamy na samej górze artykułu, żeby od razu rzucały się w oczy, a nie na dole. Tar Lócesilion|queta! 22:33, 5 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Czy byłabyś w stanie naprawić kilka zepsutych przypisów z nazwami? Poniżej wklejam raport ułatwiający ich znalezienie. Paweł Ziemian (dyskusja) 23:05, 13 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

Polska kultura podczas II wojny światowej#Przypisy

przypis o nazwie :1
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 127–129.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 127–129.
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 158-160.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 158-160.
  • dodatkowo 8 odnośników
przypis o nazwie :0
  • Redzik, Adam (2004). [http://www.gomezurdanez.com/polonia/adamredzikpolishuniversitas.pdf Polish Universities During the Second World War], ''Encuentros de Historia Comparada Hispano-Polaca / Spotkania poświęcone historii porównawczej hiszpańsko-polskiej''. Referat przedstawiony podczas czwartego spotkania poświęconego historii porównawczej hiszpańsko-polskiej w Logroño (La Rioja, Hiszpania). 30 wrzesień – 6 października. dostęp 27.05.2009.
    • Redzik, Adam (2004). Polish Universities During the Second World War, Encuentros de Historia Comparada Hispano-Polaca / Spotkania poświęcone historii porównawczej hiszpańsko-polskiej. Referat przedstawiony podczas czwartego spotkania poświęconego historii porównawczej hiszpańsko-polskiej w Logroño (La Rioja, Hiszpania). 30 wrzesień – 6 października. dostęp 27.05.2009.
  • Stanisław Salmonowicz, ''Polskie Państwo Podziemne'', Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1994, ISBN 83-02-05500-X, s. 235.
    • Stanisław Salmonowicz, Polskie Państwo Podziemne, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1994, ISBN 83-02-05500-X, s. 235.
  • dodatkowo 5 odnośników
przypis o nazwie :2
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 130.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 130.
  • Stanisław Salmonowicz, ''Polskie Państwo'', Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1994, ISBN 83-02-05500-X, s. 213.
    • Stanisław Salmonowicz, Polskie Państwo, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1994, ISBN 83-02-05500-X, s. 213.
  • dodatkowo 4 odnośników
przypis o nazwie :3
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 132-133.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 132-133.
  • Parker, Christine S. (2003), [http://web.archive.org/web/20120302213918/http://etd.ohiolink.edu/send-pdf.cgi?osu1054534962 History of Education Reform in Post-Communism Poland, 1989–1999: Historical and Contemporary Effects on Educational Transition] (pdf) dissertation at the Ohio State University, dostęp 13.01.2015 przez archiwum web.archive.org.
  • dodatkowo 6 odnośników
przypis o nazwie :4
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 171-173.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 171-173.
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 158-159.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 158-159.
  • dodatkowo 2 odnośników
przypis o nazwie :5
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II'', Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 122.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 122.
  • Czesław Madajczyk, ''Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce'', tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 150-151.
    • Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, tom II, Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1970, s. 150-151.
  • dodatkowo 6 odnośników

Czy wiesz – Efekt Glasgow[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 10:10, 6 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Zespół szczenienia się[edytuj kod]

Czy na puppy pregnancy syndrome istnieje jakieś polskie tłumaczenie, w literaturze którą możesz wskazać? Boje się twórczości własne jeśli chodzi o terminologię. Wojciech Pędzich Dyskusja 21:28, 9 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Jest to niestety twórczośc własna wywołana brakiem źródeł polskich (aczkolwiek wydaje mi się słuszna). Jestem nowym użytkownikiem, więc jeśli jest to błąd to przepraszam za bałagan i bardzo proszę o edycję. Agnes86 (dyskusja) 21:51, 9 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Kilka uwag o edytowaniu[edytuj kod]

Po pierwsze, odpowiedziałem Ci na Dyskusja Wikipedii:Standardy artykułów. Za tydzień zajmę się tym, bo wydaje mi się, że jest sposób, aby nauczyć VE standardów cytowania. Po drugie, uwagi do Twoich edycji w artykułach: 1. szablon {{Wikiprojekt:Tłumaczenie artykułów/info}} wstawiamy do artykułu, a nie na jego stronę dyskusji; 2. nie zapominaj proszę o wstawianiu kategorii zanim zapiszesz nowy artykuł – jest bot, który niemal natychmiast wychwytuje takie braki; 3. artykuł rozpoczynamy tak: Hasło – definicja. Pomiędzy hasłem a definicją wstawiamy półpauzę, powinna być pierwsza w znakach specjalnych (chwilowo jej nie ma, naprawimy). Po trzecie, artykuły dot. informacji naukowej edytuje @Marycha80 – myślę, że możesz się do niej zwracać w tych kwestiach. Po czwarte, wspaniale, że edytujesz w VisualEditorze. Przez bardziej doświadczonych jest niedoceniany, ale pracujemy nad tym, żeby kod źródłowy nie był jedynym sprawnym narzędziem edytowania.

Zerknij proszę na Wikipedia:Strona użytkownika i jeżeli chcesz, dodaj odpowiednie szablony zalecane przez Wikipedia:Wieża Babel oraz Wikipedia:Wieża Specjalności. Tar Lócesilion|queta! 01:57, 26 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Slacktivism[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Slacktivism. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Zerknij proszę na stronę Wikipedia:Zasady tworzenia list. Taka lista podcastów siłą rzeczy będzie niepełna, bo takich wynalazków jest fura i trochę, więc takie listy należy konstruować rozważnie - o ile w ogóle. Wojciech Pędzich Dyskusja 15:34, 27 sie 2014 (CEST)[odpowiedz]

Zgadzam się, ale wg tej logiki znaczna część istniejących już list na wikipedii jest niekompletna. Lista zostanie opatrzona wstępem. Siłą rzeczy znajdą się na niej podcasty jedynie w j.angielskim (lub po polsku jeśli znajdę - nie przewiduję dodawania podcastów po rosyjsku czy hiszpańsku) i drogą doboru naturalnego będą to pozycje najpopulaniejsze. Wydaje mi się, że tego typu zestawienie może okazać się wyjątkowo przydatne, dlatego zdeydowałam się na jej utworzenie. Pozdrawiam i dziękuję za uwagi Agnes86 (dyskusja) 16:25, 27 sie 2014 (CEST)[odpowiedz]

OK - tylko jeśli tworzysz tego typu listę pamiętaj o wytycznych które podlinkowałem (WP:ZTL) - może niech to będzie lista złożona według jakichś konkretnych kryteriów, by nie zamienić się w katalogowaty śmietnik? Na marginesie, jeśli chcesz mi odpowiedzieć, zrób to na mojej stronie dyskusji bo tak przyjęliśmy robić w Wikipedii. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:55, 27 sie 2014 (CEST)[odpowiedz]

Pytania dot. przypisów[edytuj kod]

Witam, opowiadam również tutaj na Twoje pytanie zadane w sekcji Pomoc: przypisy - zdecydowanie bez spacji - takie są zasady pisowni w jeżyku polskim. Co do drugiego i trzeciego pytania - warto wykorzystać szablon odn. W razie kolejnych pytań - chętnie pomogę. Pozdrawiam, Emptywords (dyskusja) 14:46, 28 sie 2014 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy za napisanie artykułu Lista polskich miast zniszczonych podczas II wojny światowej. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Koordynaty - Lista polskich miast zniszczonych podczas II wojny światowej[edytuj kod]

Cześć. Umieściłem koordynaty w pierwszej pozycji aby ci pokazać jak to działa. Jckowal piszże ! 19:10, 7 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Wpływ radonu na zdrowie[edytuj kod]

Cześć! Wydaje mi się, że jest za wcześnie na umieszczenie tego hasła w przestrzeni artykułów Wikipedii, bo wymaga on jeszcze sporo pracy. Proponuję przenieść go tymczasowo do Twojego brudnopisu, gdzie będziesz mogła nad nim spokojnie popracować i dokończyć tłumaczenie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 15:23, 22 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Gytha (dyskusja) 23:45, 24 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Agnes86/Lista podcastów dedykowanych nauce języka angielskiego, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 12:21, 28 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Wpływ_radonu_na_zdrowie[edytuj kod]

Ad:Wpływ_radonu_na_zdrowie

Cześć! Coś nie wyszło z przypisem 37: „"Known and Probable Carcinogens". American Cancer Society. dostęp 03.10.2014”. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:24, 3 lis 2014 (CET)[odpowiedz]

Dzięki za szybką poprawkę! Taki sam problem jest jednak jeszcze w przypisie następnym: "UI professor contributes to WHO's first comprehensive global initiative on radon". World Health Organization. September 21, 2009. dostęp 03.10.2014, w którym link prowadzi do hasła "Czas połowicznego rozpadu". A przy okazji, mamy taką maszynkę: http://librepathology.org/cite-gen/. Wpisujesz numer PMID, a ona tworzy pięknie wypełniony, gotowy szablon przypisu. :-) Jedyne, co należy na pewno poprawić, to usunięcie kropki na końcu tytułu. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:21, 5 lis 2014 (CET)[odpowiedz]

odp. youtube[edytuj kod]

Nie tyle chodzi o sam serwis Youtube, co o zasadę, która każe być ostrożnym przy stosowaniu, jako źródła do artykułów w Wikipedii, informacji umieszczanych w Internecie przez osoby prywatne – por. zalecenie Wikipedia:Źródła. --WTM (dyskusja) 22:45, 4 lis 2014 (CET)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:00, 13 lis 2014 (CET)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Agnes86/Edukacja w Anglii, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić uźródłowienie.

Zgodnie z zasadą weryfikowalności wszystkie informacje zawarte w haśle należy uźródłowić (tzn. wskazać źródło potwierdzające dane zamieszczone w haśle). Jest to niezwykle ważne, gdyż m.in. pomaga ocenić, czy informacje zamieszczone w artykule są prawdziwe, czy hasło nie narusza prawa autorskiego albo nie jest twórczością własne. Pozwala także kontrolować dalszą historię zmian w haśle.

W razie problemów możesz konsultować się ze mną. Możesz również poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Wiktoryn <odpowiedź> 20:25, 16 lis 2014 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 21:43, 13 sty 2015 (CET)[odpowiedz]

link do kategorii[edytuj kod]

A zrobisz tak, jak napisał Mpn, wpisując {{Zobacz kategorię|Prasa podziemna 1939-1945}} (z nawiasami). Ciacho5 (dyskusja) 21:56, 15 sty 2015 (CET)[odpowiedz]

Firma[edytuj kod]

Proszę

Ciacho5 (dyskusja) 19:28, 21 sty 2015 (CET)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:Agnes86/The Onion, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:

W razie problemów możesz poprosić o pomoc przewodnika, skorzystać z tego poradnika lub zadać pytanie na tej stronie.

Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Jeżeli nie możesz przenieść samodzielnie (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), zwróć się do dowolnego bardziej zaawansowanego wikipedysty lub do administratorów. Pozdrawiam, Pablo000 (dyskusja) 17:52, 23 sty 2015 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 12:50, 1 lut 2015 (CET)[odpowiedz]

Cześć, z tej strony Sławek Borewicz. A może to wrzucić gdzieś tutaj: b:Angielski? →Odbiór 15:35, 10 mar 2015 (CET)[odpowiedz]
Jest tam podstrona: b:Angielski/W Internecie, więc twój zestaw by tam dobrze pasował. Gdybym miał przenosić, to musiałbym jeszcze kombinatorykę zrobić co do przypisania autorstwa strony. Sławek Borewicz, → odbiór 15:52, 10 mar 2015 (CET)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 16:15, 18 mar 2015 (CET)[odpowiedz]

Invitation[edytuj kod]

A gummi bear holding a sign that says "Thank you"
Thank you for using VisualEditor and sharing your ideas with the developers.

Hello, Agnes86,

The Editing team is asking for your help with VisualEditor. I am contacting you because you have switched out of VisualEditor several times. Please tell them what they need to change to make VisualEditor work for you, so that you didn't need to switch to the wikitext editor. The team has a list of top-priority problems, but they also want to hear about small problems. These problems may make editing less fun, take too much of your time, or be as annoying as a paper cut. The Editing team wants to hear about and try to fix these small things, too.

You can share your thoughts by clicking this link. You may respond to this quick, simple, anonymous survey in your own language. If you take the survey, then you agree your responses may be used in accordance with these terms. This survey is powered by Qualtrics and their use of your information is governed by their privacy policy.

More information (including a translateable list of the questions) is posted on wiki at mw:VisualEditor/Survey 2015. If you have questions, or prefer to respond on-wiki, then please leave a message on the survey's talk page.

Thank you, Whatamidoing (WMF) (talk) 21:57, 25 mar 2015 (CET)[odpowiedz]

Cześć, na WP:ZB#Lista polskich miast zniszczonych podczas II wojny światowej pojawiła się prośba o doprecyzowanie danych bibliograficznych, mogłabyś uzupełnić? Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:20, 19 kwi 2015 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 07:14, 15 lip 2015 (CEST)[odpowiedz]

--83.9.18.109 (dyskusja) 12:15, 10 wrz 2015 (CEST)[odpowiedz]

Doctore→∞ 09:56, 15 wrz 2015 (CEST)[odpowiedz]

Twoja strona redaktor[edytuj kod]

Wstaw sobie znaczek ze jestes redaktorem polskiej wikipedii. Dziekuje. Pozdrawiam serdecznie.--J.Dygas (dyskusja) 10:21, 5 lis 2015 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Ciacho5 (dyskusja) 12:30, 5 lis 2015 (CET)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować (dotyczy to również linków interwiki). Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:00, 26 lis 2015 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:46, 2 gru 2015 (CET)[odpowiedz]

Strona nowego hasła[edytuj kod]

Cześć. Na początek: Dzięki za imponujące hasło Nazizm a rasa :-) (nie chwalę za jakość bo całego nie przeczytałem:-) Piszę jednak z drobną sprawą – nie wiem czy zapomniałaś czy nie, ale byłoby super gdybyś po utworzeniu strony (hasło, kategoria) dodała interwiki (inne wersje językowe) przez gadżet (na lewym pasku strony, na końcu listy) dodający linki do stron w obcym języku, które zlokalizowane są w repozytorium Wikidane. Dzięki z góry i pozdrawiam z Tarnowa --Pit rock (dyskusja) 02:56, 13 sty 2016 (CET)[odpowiedz]

Ad:Złudzenie_ponadprzeciętności[edytuj kod]

Ad:Złudzenie_ponadprzeciętności

Cześć. Coś źle wyszło Ci z przypisami - nadałaś te same nazwy kilku przypisom. Zob. jakie błędy wyskakują w sekcji "Przypisy". Poprawisz?

Ponadto w haśle poprawiłem wywołania identyfikatorów DOI i PMID. Jedyne prawidłowe to:

W innej formie nie działają. A najlepiej stosować szablon {{Cytuj pismo}}, gdzie te identyfikatory są zaimplementowane (i inne też, np. PMC). Jeśli znasz nr PMID, to taki gotowy szablon zrobi Ci generator szablonów. Zachęcam do korzystania z niego, bardzo ułatwia pracę i nie trzeba poprawiać po Tobie dziesiątków przypisów. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 18:02, 17 kwi 2016 (CEST)[odpowiedz]

Dwie szyszki (dyskusja) 03:03, 23 maj 2016 (CEST)[odpowiedz]

Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundation[edytuj kod]

Rada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.

Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Wirtualna woda[edytuj kod]

Ad:Wirtualna woda

Hej, w tabeli dot. 'wirtualnej wody' niektóre wartości w tym samym wierszu o kilka rzędów odstają od innych. Nie podałaś źródła informacji i nie wiem jak to sprawdzić. Podejrzewam, że sąsiadujące wartości takie jak 801 i 1,937 to w istocie 801 i 1937. Przecinek stosowany w źródłach angielskich ma inne znaczenie w zapisie wartości w języku polskim. Kenraiz (dyskusja) 17:12, 11 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Glony jadalne[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mozarteus (dyskusja) 18:49, 31 paź 2016 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 07:05, 19 lis 2016 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Glony jadalne[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 05:06, 23 lis 2016 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 21:08, 29 lis 2016 (CET)[odpowiedz]

Invisible kid (dyskusja) 13:12, 17 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Polisacharyd K[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 00:42, 19 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – INaturalist[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:42, 27 sty 2017 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Polisacharyd K[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 01:58, 17 lut 2017 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - INaturalist[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 22:58, 26 lut 2017 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Czytelnik Janek (dyskusja) 22:08, 2 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:39, 30 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

Witaj, rozumiem, że tłumaczysz to hasło z en:wiki, super, ale dlaczego wstawiasz martwe linki do nowego hasła? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 03:09, 20 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Cześć,

zgłosiłem Twój artykuł do Warsztatu PANDA. Zapraszam do ewentualnej dyskusji. D kuba (dyskusja) 19:32, 10 lip 2017 (CEST)[odpowiedz]
Cześć,
zgłosiłem Twój artykuł do PDA. Zapraszam do ewentualnej dyskusji. D kuba (dyskusja) 21:47, 6 wrz 2017 (CEST)[odpowiedz]

KamilK7 13:46, 12 mar 2018 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - COVID-19[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:23, 13 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Zapomniany szablon w Psychologia pozytywna?[edytuj kod]

Długo wisi tam ten szablon... Wydaje mi się, że od grudnia 8 gru 2016? Sprawdzisz? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam--Joanna (dyskusja) 20:27, 8 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

WTM (dyskusja) 23:40, 6 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]