Australian Open 2011 (gra podwójna kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: Australian Open 2011.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
Zwycięstwo
2 Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
Półfinał
3 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Rosja Nadieżda Pietrowa
Półfinał
4 Hiszpania Nuria Llagostera Vives
Hiszpania María José Martínez Sánchez
2 runda
5 Zimbabwe Cara Black
Australia Anastasija Rodionowa
Ćwierćfinał
6 Czechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
3 runda
7 Niemcy Julia Görges
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
3 runda
8 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Polska Agnieszka Radwańska
3 runda
9 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
Ćwierćfinał
10 Rumunia Monica Niculescu
Chińska Republika Ludowa Yan Zi
2 runda
11 Włochy Francesca Schiavone
Australia Rennae Stubbs
1 runda
12 Białoruś Wiktoryja Azaranka
Rosja Marija Kirilenko
Finał
13 Rosja Jelena Wiesnina
Rosja Wiera Zwonariowa
2 runda
14 Izrael Szachar Pe’er
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
3 runda
15 Rosja Alisa Klejbanowa
Hiszpania Anabel Medina Garrigues
2 runda
16 Szwajcaria Timea Bacsinszky
Włochy Tathiana Garbin
2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
0 3  
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 7  
  3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
4 5  
3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6
  5  Zimbabwe Cara Black
 Australia Anastasija Rodionowa
1 4  
    1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
2 7 6
  12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 5 1
  12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
5 6 6  
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
7 3 2  
12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
2 4  
9  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
3 3
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
 Indie Sania Mirza
 Czechy Renata Voráčová
4 1      1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
WC  Australia Tammi Patterson
 Australia Olivia Rogowska
4 2      Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Ukraina Olha Sawczuk
2 2  
 Stany Zjednoczone Jill Craybas
 Ukraina Olha Sawczuk
6 6       1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
Alt  Rumunia Raluca Olaru
 Czechy Zuzana Ondrášková
1 2          Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Ałła Kudriawcewa
3 2  
 Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 6        Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Ałła Kudriawcewa
6 6
 Rosja Wiera Duszewina
 Rosja Jekatierina Makarowa
3 2    15  Rosja Alisa Klejbanowa
 Hiszpania A. Medina Garrigues
2 4  
15  Rosja Alisa Klejbanowa
 Hiszpania A. Medina Garrigues
6 6       1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 6
11  Włochy Francesca Schiavone
 Australia Rennae Stubbs
0 5          Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
0 3
 Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Petra Kvitová
6 7        Holandia Michaëlla Krajicek
 Czechy Petra Kvitová
0 4  
 Francja Alizé Cornet
 Rumunia Edina Gallovits
63 2      Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
6 6  
 Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
7 6          Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
7 3 6
 Australia Jarmila Groth
 Czechy Klára Zakopalová
6 6       7  Niemcy Julia Görges
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
65 6 4  
 Stany Zjednoczone Carly Gullickson
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin
1 2        Australia Jarmila Groth
 Czechy Klára Zakopalová
6 3 2
 Rosja Witalija Djaczenko
 Białoruś Tacciana Puczak
2 1   7  Niemcy Julia Görges
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
4 6 6  
7  Niemcy Julia Görges
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6  
WC  Australia Daniella Dominikovic
 Australia Jessica Moore
3 0      3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6  
 Grecja Eleni Daniilidu
 Estonia Kaia Kanepi
6 6      Grecja Eleni Daniilidu
 Estonia Kaia Kanepi
3 3  
 Hiszpania L. Domínguez Lino
 Hiszpania C. Suárez Navarro
1 3       3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6  
 Rumunia Alexandra Dulgheru
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
4 6 7          Rumunia Alexandra Dulgheru
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
3 2  
 Stany Zjednoczone Vania King
 Hiszpania A. Parra Santonja
6 2 66        Rumunia Alexandra Dulgheru
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
6 6
WC  Australia Jelena Dokić
 Australia Sally Peers
1 4   16  Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Włochy Tathiana Garbin
3 3  
16  Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Włochy Tathiana Garbin
6 6       3  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Rosja Nadieżda Pietrowa
6 6
10  Rumunia Monica Niculescu
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
6 6       5  Zimbabwe Cara Black
 Australia Anastasija Rodionowa
1 4
 Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
2 2     10  Rumunia Monica Niculescu
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
64 7 2  
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 7      Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 5 6  
 Słowenia Polona Hercog
 Chorwacja Petra Martić
3 65          Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
4 2
 Wielka Brytania Sarah Borwell
 Kanada Marie-Ève Pelletier
7 2 2       5  Zimbabwe Cara Black
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
 Rumunia Sorana Cîrstea
 Czechy Lucie Šafářová
5 6 6        Rumunia Sorana Cîrstea
 Czechy Lucie Šafářová
4 5
 Austria Tamira Paszek
 Bułgaria Cwetana Pironkowa
2 1   5  Zimbabwe Cara Black
 Australia Anastasija Rodionowa
6 7  
5  Zimbabwe Cara Black
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
8  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Polska A. Radwańska
4 6 7  
 Słowacja Dominika Cibulková
 Rosja A. Pawluczenkowa
6 2 5      8  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Polska A. Radwańska
6 6  
 Szwecja Sofia Arvidsson
 Szwecja Johanna Larsson
6 6      Szwecja Sofia Arvidsson
 Szwecja Johanna Larsson
2 1  
 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova
 Białoruś Darja Kustawa
4 3       8  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Polska A. Radwańska
2 1  
WC  Australia Sophie Ferguson
 Australia Alicia Molik
4 6 6       12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6  
 Włochy Alberta Brianti
 Rosja Anna Czakwetadze
6 1 3      WC  Australia Sophie Ferguson
 Australia Alicia Molik
2 1
 Włochy Romina Oprandi
 Niemcy Jasmin Wöhr
1 0   12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6  
12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
6 6       12  Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Rosja Marija Kirilenko
5 6 6
13  Rosja Jelena Wiesnina
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 6          Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
7 3 2
WC  Australia Monique Adamczak
 Australia Isabella Holland
1 1      13  Rosja Jelena Wiesnina
 Rosja Wiera Zwonariowa
2 2  
WC  Australia Jade Hopper
 Australia Monika Wejnert
1 2      Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
6 6  
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
6 6          Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
6 6
 Niemcy Kristina Barrois
 Niemcy Angelique Kerber
5 3          Niemcy A.-L. Grönefeld
 Szwajcaria Patty Schnyder
4 2  
 Niemcy A.-L. Grönefeld
 Szwajcaria Patty Schnyder
7 6        Niemcy A.-L. Grönefeld
 Szwajcaria Patty Schnyder
6 6
 Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
7 4 4    4  Hiszpania N. Llagostera Vives
 Hiszpania M. J. M. Sánchez
4 4  
4  Hiszpania N. Llagostera Vives
 Hiszpania M. J. M. Sánchez
5 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
6  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 6  
 Ukraina Kateryna Bondarenko
 Rosja Dinara Safina
2 4     6  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 6  
 Rumunia Simona Halep
 Belgia Yanina Wickmayer
4 3      Łotwa Līga Dekmeijere
 Japonia Ayumi Morita
3 2  
 Łotwa Līga Dekmeijere
 Japonia Ayumi Morita
6 6       6  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
5 3  
WC  Australia Sophie Letcher
 Australia Viktorija Rajicic
4 2       9  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
7 6  
 Rosja Marija Kondratjewa
 Francja Sophie Lefèvre
6 6        Rosja Marija Kondratjewa
 Francja Sophie Lefèvre
2 7 0
 Belgia Kirsten Flipkens
 Ukraina Marija Korytcewa
1 1    9  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 64 6  
9  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6       9  Stany Zjednoczone B. Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
3 3
14  Izrael Szachar Pe’er
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6       2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6
 Niemcy Tatjana Malek
 Niemcy Andrea Petković
2 3     14  Izrael Szachar Pe’er
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
1 6 6  
 Serbia Bojana Jovanovski
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
4 4      Japonia Kimiko Date-Krumm
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 3 2  
 Japonia Kimiko Date-Krumm
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6 6       14  Izrael Szachar Pe’er
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
2 63
 Austria Sybille Bammer
 Łotwa Anastasija Sevastova
3 63       2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 7  
 Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 7        Czechy Andrea Hlaváčková
 Czechy Lucie Hradecká
6 5 2
 Nowa Zelandia Marina Erakovic
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
4 5   2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
4 7 6  
2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (AUS $)[1] Punkty (WTA) [2]
Zwyciężczynie 454 500 $ 2000
Finalistki 227 250 $ 1400
Półfinalistki 113 000 $ 900
Ćwierćfinalistki 56 000 $ 500
3 runda 31 500 $ 280
2 runda 17 200 $ 160
1 runda 9 600 $ 5

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]