Australian Open 2011 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: Australian Open 2011.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
Osiągnięcie
1 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Zwycięstwo
2 Kanada Daniel Nestor
Białoruś Maks Mirny
Półfinał
3 Indie Mahesh Bhupathi
Indie Leander Paes
Finał
4 Polska Łukasz Kubot
Austria Oliver Marach
Ćwierćfinał
5 Polska Mariusz Fyrstenberg
Polska Marcin Matkowski
Ćwierćfinał
6 Austria Jürgen Melzer
Niemcy Philipp Petzschner
Ćwierćfinał
7 Czechy Lukáš Dlouhý
Australia Paul Hanley
1 runda
8 Francja Michaël Llodra
Serbia Nenad Zimonjić
Ćwierćfinał
9 Południowa Afryka Wesley Moodie
Belgia Dick Norman
1 runda
10 Indie Rohan Bopanna
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
3 runda
11 Szwecja Robert Lindstedt
Rumunia Horia Tecău
1 runda
12 Bahamy Mark Knowles
Słowacja Michal Mertiňák
2 runda
13 Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Tommy Robredo
3 runda
14 Izrael Jonatan Erlich
Izrael Andy Ram
2 runda
15 Hiszpania Nicolás Almagro
Hiszpania Marc López
1 runda
16 Brazylia Marcelo Melo
Brazylia Bruno Soares
1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał Półfinał Finał
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 7  
6  Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
3 67  
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6  
   Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
3 2  
4  Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
3 4
   Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
6 6  
    1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6
  3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
3 4
  8  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
4 4  
3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
6 6  
3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
7 4 6
  2  Kanada Daniel Nestor
 Białoruś Maks Mirny
65 6 3  
5  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
63 3
  2  Kanada Daniel Nestor
 Białoruś Maks Mirny
7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 3 6  
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
3 6 4     1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6  
 Czechy František Čermák
 Niemcy Christopher Kas
4 5      Argentyna Carlos Berlocq
 Hiszpania Pere Riba
66 3  
 Argentyna Carlos Berlocq
 Hiszpania Pere Riba
6 7       1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6  
 Niemcy Benjamin Becker
 Niemcy Michael Kohlmann
7 7          Niemcy Benjamin Becker
 Niemcy Michael Kohlmann
5 2  
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
 Tajlandia Sanchai Ratiwatana
5 5        Niemcy Benjamin Becker
 Niemcy Michael Kohlmann
6 6
 Słowacja Filip Polášek
 Słowacja Igor Zelenay
6 4 6      Słowacja Filip Polášek
 Słowacja Igor Zelenay
4 4  
16  Brazylia Marcelo Melo
 Brazylia Bruno Soares
4 6 2       1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 7
9  Południowa Afryka Wesley Moodie
 Belgia Dick Norman
4 0       6  Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
3 67
 Belgia Xavier Malisse
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 6        Belgia Xavier Malisse
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 4 3  
 Niemcy Björn Phau
 Serbia Janko Tipsarević
6 6      Niemcy Björn Phau
 Serbia Janko Tipsarević
3 6 6  
 Chorwacja Ivan Ljubičić
 Chorwacja Lovro Zovko
1 4          Niemcy Björn Phau
 Serbia Janko Tipsarević
3 2
 Niemcy Michael Berrer
 Niemcy Florian Mayer
6 6       6  Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
6 6  
 Pakistan Rameez Junaid
 Niemcy Tobias Kamke
3 2        Niemcy Michael Berrer
 Niemcy Florian Mayer
3 1
 Argentyna Brian Dabul
 Kolumbia Santiago Giraldo
63 1   6  Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
6 6  
6  Austria Jürgen Melzer
 Niemcy Philipp Petzschner
7 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
4  Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
6 6  
 Szwecja Johan Brunström
 Australia Stephen Huss
3 3     4  Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
6 6  
WC  Australia Matthew Ebden
 Australia Peter Luczak
64 6 3   WC  Australia Samuel Groth
 Australia Greg Jones
1 3  
WC  Australia Samuel Groth
 Australia Greg Jones
7 3 6       4  Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
6 6  
 Australia Ashley Fisher
 Australia Jordan Kerr
4 4       WC  Włochy Daniele Bracciali
 Włochy Potito Starace
3 1  
 Chorwacja Ivan Dodig
 Finlandia Jarkko Nieminen
6 6        Chorwacja Ivan Dodig
 Finlandia Jarkko Nieminen
4 4
WC  Włochy Daniele Bracciali
 Włochy Potito Starace
1 7 6   WC  Włochy Daniele Bracciali
 Włochy Potito Starace
6 6  
15  Hiszpania Nicolás Almagro
 Hiszpania Marc López
6 63 5       4  Polska Łukasz Kubot
 Austria Oliver Marach
3 4
12  Bahamy Mark Knowles
 Słowacja Michal Mertiňák
6 7          Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
6 6
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
4 65     12  Bahamy Mark Knowles
 Słowacja Michal Mertiňák
63 0  
 Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
7 4 0      Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
7 6  
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
64 6 6          Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Curaçao Jean-Julien Rojer
6 6
 Argentyna Juan Ignacio Chela
 Argentyna Leonardo Mayer
5 3          Hiszpania David Marrero
 Hiszpania R. Ramírez Hidalgo
3 4  
 Ukraina Serhij Stachowski
 Rosja Michaił Jużny
7 6        Ukraina Serhij Stachowski
 Rosja Michaił Jużny
6 4 4
 Hiszpania David Marrero
 Hiszpania R. Ramírez Hidalgo
6 1 6      Hiszpania David Marrero
 Hiszpania R. Ramírez Hidalgo
2 6 6  
7  Czechy Lukáš Dlouhý
 Australia Paul Hanley
4 6 1  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
8  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6  
 Południowa Afryka Kevin Anderson
 Rumunia Victor Hănescu
3 4     8  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
6 6  
 Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania D. Gimeno-Traver
7 7      Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania D. Gimeno-Traver
3 2  
 Urugwaj Pablo Cuevas
 Argentyna Eduardo Schwank
65 5       8  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
3 7 7  
 Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Wielka Brytania Ken Skupski
66 3       10  Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 66 63  
 Francja Jérémy Chardy
 Francja Arnaud Clément
7 6        Francja Jérémy Chardy
 Francja Arnaud Clément
3 6 4
 Brazylia Franco Ferreiro
 Brazylia André Sá
3 0   10  Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 4 6  
10  Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6       8  Francja Michaël Llodra
 Serbia Nenad Zimonjić
4 4
13  Hiszpania M. Granollers-Pujol
 Hiszpania Tommy Robredo
6 6       3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
6 6
 Francja E. Roger-Vasselin
 Francja Gilles Simon
1 1     13  Hiszpania M. Granollers-Pujol
 Hiszpania Tommy Robredo
7 6  
 Ukraina Ołeksandr Dołhopołow
 Czechy Jan Hájek
6 64 6      Ukraina Ołeksandr Dołhopołow
 Czechy Jan Hájek
5 3  
 Włochy Fabio Fognini
 Słowacja Lukáš Lacko
3 7 2       13  Hiszpania M. Granollers-Pujol
 Hiszpania Tommy Robredo
4 6 4
 Hiszpania Feliciano López
 Argentyna Juan Mónaco
3 6 6       3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
6 4 6  
WC  Australia Marinko Matošević
 Australia John Millman
6 0 1        Hiszpania Feliciano López
 Argentyna Juan Mónaco
62 4
 Chorwacja Ivo Karlović
 Serbia Dušan Vemić
7 3 0   3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
7 6  
3  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
5 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 Runda   2 Runda   3 Runda   Ćwierćfinał
5  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
6 7  
 Hiszpania G. García-López
 Hiszpania Albert Montañés
3 5     5  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
6 6  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Niemcy Rainer Schüttler
7 7      Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Niemcy Rainer Schüttler
2 3  
 Szwecja Simon Aspelin
 Austria Alexander Peya
65 65       5  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
6 4 6  
 Niemcy Dustin Brown
 Holandia Rogier Wassen
6 6       WC  Australia Colin Ebelthite
 Australia Adam Feeney
1 6 4  
 Rosja Dmitrij Tursunow
 Niemcy Mischa Zverev
2 3        Niemcy Dustin Brown
 Holandia Rogier Wassen
3 6 2
WC  Australia Colin Ebelthite
 Australia Adam Feeney
4 0   WC  Australia Colin Ebelthite
 Australia Adam Feeney
6 3 6  
11  Szwecja Robert Lindstedt
 Rumunia Horia Tecău
6 1 k       5  Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
63 3
14  Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
4 6 6       2  Kanada Daniel Nestor
 Białoruś Maks Mirny
7 6
 Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
6 2 2     14  Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Andy Ram
67 7 2  
WC  Australia James Lemke
 Australia Matt Reid
4 64   WC  Australia Carsten Ball
 Australia Chris Guccione
7 63 6  
WC  Australia Carsten Ball
 Australia Chris Guccione
6 7       WC  Australia Carsten Ball
 Australia Chris Guccione
4 5
 Izrael Dudi Sela
 Włochy Andreas Seppi
62 6 65       2  Kanada Daniel Nestor
 Białoruś Maks Mirny
6 7  
 Meksyk Santiago González
 Niemcy Philipp Marx
7 3 7        Meksyk Santiago González
 Niemcy Philipp Marx
3 4
 Australia James Duckworth
 Australia Benjamin Mitchell
3 3   2  Kanada Daniel Nestor
 Białoruś Maks Mirny
6 6  
2  Kanada Daniel Nestor
 Białoruś Maks Mirny
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (AUS $)[1] Punkty (ATP) [2]
Zwycięzcy 454 500 $ 2000
Finaliści 227 500 $ 1200
Półfinaliści 113 000 $ 720
Ćwierćfinaliści 56 000 $ 360
3 runda 31 500 $ 180
2 runda 17 200 $ 90
1 runda 9 600 $ 0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]