Come on Over Baby (All I Want Is You)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Come on Over Baby (All I Want Is You)
Singel Christiny Aguilery
z albumu Christina Aguilera
Wydany 26 września 2000 r.
(Zobacz dokładne daty wydania)
Nagrywany październik/listopad 1998 r. (oryginalna wersja albumowa)
maj 2000 r. (wersja alternatywna)
Gatunek pop, teen pop, dance-pop, R&B
Długość 03:07 (oryginalna wersja albumowa)
03:23 (wersja alternatywna)
Wydawnictwo RCA Records
Producent Ron Fair, Celebrity Status
Format singel CD, airplay
Autor Johan Aberg, Paul Rein, Christina Aguilera, Ron Fair, C. Blackmon, R. Cham, E. Dawkins, Shelly Peiken, Guy Roche
Singel po singlu
Shelly Peiken, współautorka piosenki.

"Come on Over Baby (All I Want Is You)" to piosenka popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Christiny Aguilery zatytułowany, po prostu, Christina Aguilera (1999). Wyprodukowany przez Rona Faira i trio producenckie Celebrity Status, utwór wydany został jako czwarty i ostatni singel promujący krążek dnia 26 września 2000 roku.

Singel odniósł sukces komercyjny. Osiągnął pozycje #1 listy Billboard Hot 100 oraz #8 na UK Singles Chart. Uplasował się w Top 10 oficjalnych notowań przebojów singlowych licznych krajów, w tym w Australii, Hiszpanii, Holandii i Japonii. Między innymi dzięki swojej przebojowości piosenka została doceniona przez krytyków muzycznych i zyskała korzystne recenzje[1].

Informacje o utworze[edytuj | edytuj kod]

Istnieją dwie wersje piosenki: podstawowa, zawarta na albumie Christina Aguilera, oraz wideoklipowa. Autorami pierwszej, powstałej na jesieni 1998 roku, są Paul Rein i Johan Aberg. Gdy zarządcy RCA Records postanowili o nagraniu piosenki − w oryginale nieuznanej przez siebie za efektywny materiał singlowy − na nowo, Rein i Aguilera zwrócili się prośbą o ponowną produkcję kompozycji do tria Celebrity Status (C. Blackmon, R. Cham, E. Dawkins). Miało to miejsce w maju 2000. Urozmaicono aranżację utworu, a w melodię wkomponowano teen-popowy klimat i hip-hopowe beaty. Dodane zostało "przejście" z wstawką raperską Aguilery, a tekst piosenki został wzbogacony o treści seksualne. Podczas gdy oficjalną, singlową edycję utworu zatytułowano "Come on Over Baby (All I Want Is You)", tytuł wersji pierwotnej był uproszczony i brzmiał "Come on Over (All I Want Is You)". Teledyskowa wersja różni się od tej z debiutanckiego albumu Aguilery, podobnie, jak w przypadku jednego z poprzednich singli wykonawczyni, "What a Girl Wants". Zmiana ta zdała się pomóc piosence, której finalnie opublikowana wersja uzyskała mocną promocję airplayową. Aguilera nagrała też hiszpańskojęzyczny odpowiednik singla zatytułowany "Ven conmigo (Solamente tú)"; cover znajduje się na trackliście krążka Mi Reflejo (2000), pierwszego albumu wokalistki z muzyką latynoską.

Kontrowersje[edytuj | edytuj kod]

Podobnie, jak w przypadku pierwszego singla z debiutanckiego albumu Aguilery, "Genie in a Bottle", pojawiły się kontrowersje wokół tekstu utworu, który został uznany za zbyt erotyczny i przekazujący odbiorcom we wczesnym wieku dojrzewania (wśród których fanów zdobyła wokalistka) negatywne treści. Piosenka została poddana cenzurze przez stację Radio Disney, która emitowała − na przemian − jej ocenzurowaną wersję (z wyciętym rapem oraz jednym z wersów) oraz wersję albumową.

Obecność w kulturze masowej[edytuj | edytuj kod]

Drag queen The Vixen − uczestniczka dziesiątej edycji programu RuPaul’s Drag Race − wskazała "Come on Over Baby" jako swoją ulubioną piosenkę Aguilery[2].

Wydanie singla[edytuj | edytuj kod]

Sierpniem 2000 roku "Come on Over Baby (All I Want Is You)" wysłano do światowych stacji radiowych. 26 września 2000 odbyła się premiera singla CD na terenie Stanów Zjednoczonych. W krótkim czasie singel odniósł sukces komercyjny.

Na brytyjskiej liście przebojów UK Singles Chart singel debiutował ze szczytnej dla siebie pozycji #8, stając się trzecim z kolei singlowym wydawnictwem Christiny Aguilery, które uplasowało się w Top 10 notowania. W Stanach Zjednoczonych utwór został jeszcze większym hitem, okupującym pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 łącznie przez cztery tygodnie. Singel przebojem zdobył wysokie lokacje na światowych listach przebojów, w tym pozycje #1 w Chile, Hiszpanii, Meksyku i Wenezueli. W zestawieniu United World Chart uplasował się na miejscu #4. Amerykańska organizacja RIAA przyznała utworowi status złotego singla, w USA sprzedano bowiem pięćset tysięcy jego egzemplarzy[3]. W Australii "Come on Over Baby" uzyskało status platyny przy sprzedaży siedemdziesięciu tysięcy kopii[4]. Sprzedano łącznie ponad trzy miliony sto tysięcy egzemplarzy singla na całym globie.

Opinie[edytuj | edytuj kod]

Dziennikarz muzyczny Kai R. Lofthus (Music & Media) uznał "Come on Over Baby (All I Want Is You)" za jeden z pięciu najlepszych singli wydanych w 2000 roku[5]. Nicole Hogsett, redaktorka serwisu internetowego Yahoo! Voices, przypisała singlowi pozycję szóstą w rankingu dziesięciu najlepszych piosenek Christiny Aguilery[6]. W analogicznym zestawieniu portal PopCrush.com umieścił "Come on Over Baby" na miejscu dziesiątym, argumentując: "Wszystko związane z tym utworem było tak wspaniałe, że zachwycamy się nim po dziś dzień"[7]. Podobnego zdania był Christopher Rosa, dziennikarz pracujący dla witryny thecelebritycafe.com. Rosa opisał piosenkę jako "bubblegumowy raj", "nastoletni sen", w którym Aguilera przybiera postawę "teen-popowej Lolity"[8]. Według redaktorki serwisu the-rockferry.onet.pl, singel stanowi jedną z najlepszych kompozycji nagranych przez Aguilerę w latach 1997−2010[9]. Pod koniec sierpnia 2014 roku Jason Lipshutz, redaktor magazynu Billboard, uznał singel za jeden z dziesięciu największych hitów Aguilery w Stanach Zjednoczonych[10]. W sierpniu 2017 zespół redaktorów strony popheart.pl opracował listę dziesięciu najlepszych piosenek w całej karierze Aguilery. "Come on Over Baby" objął na niej miejsce 8.[11]

Recenzje[edytuj | edytuj kod]

Singel zyskał pozytywne opinie krytyków muzycznych. Pamfleciści strony internetowej ukmix.org pochwalili przebojowość kompozycji. W recenzji jednego z opiniodawców "'Come on Over Baby' jest optymistycznym, funkowo ekstrawaganckim utworem, maksymalnie ukazującym zdolności wokalne Aguilery". Recenzent docenił wersję albumową piosenki, lecz jej edycję radiową uznał za "jeszcze lepszą, z ciekawymi przerywnikami (przejściami)"[1]. Michiel Vos (A Bit of Pop Music) pisał: "utwór ewidentnie wyprodukowano w latach dziewięćdziesiątych, ale to żadna ujma − jego refren jest genialny"[12].

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Wideoklip do tego utworu, podobnie jak do piosenki „Ven conmigo (Solamente tú)” (wersji hiszpańskojęzycznej), wyreżyserował Paul Hunter w dniach 12−15 czerwca 2000 roku. Choreografię do teledysku stworzyła Tina Landon, wcześniej pracująca już z Christiną Aguilerą przy „What a Girl Wants”. Klip stał się przebojem MTV i uplasował się na szczytowej pozycji notowania Total Request Live. Za pośrednictwem teledysku Aguilera zmieniła swój image na bardziej pikantny i filuterny. Elizabeth Learned, redaktorka witryny thecelebritycafe.com, uwzględniła wideo w zestawieniu dziesięciu najlepszych teledysków w karierze Aguilery; chwaliła jego kolorystykę, choreografię oraz kostiumy noszone przez wokalistkę i tancerzy[13]. W 2015 roku witryna bustle.com chwaliła teledysk, nazywając go ważnym dla popkultury i „niedorzecznie wspaniałym”[14].

Mike Nied (Idolator) wyłonił „Come on Over Baby” jako jeden z dziesięciu najlepszych klipów Aguilery[15]. Nazwał go „czystą radością” i dodał, że świetnie podkreśla „estetykę teledysków z początku lat dwutysięcznych”[15].

Promocja i wykonania koncertowe[edytuj | edytuj kod]

Christina Aguilera wykonuje utwór "Come on Over Baby" podczas jednego z koncertów.

7 września 2000 Aguilera wystąpiła z singlem "Come on Over Baby (All I Wany Is You)" podczas siedemnastej gali wręczenia nagród MTV Video Music Awards. Impreza odbyła się w Nowym Jorku; wokalistka odśpiewała utwór w czerwonym kombinezonie wzorowanym na stroju, który miała na sobie w teledysku do piosenki. W tym samym roku artystka wystąpiła z singlem podczas ceremonii 2000 Radio Music Awards w Las Vegas oraz My VH1 Music Awards w Los Angeles. 7 października 2002 Aguilera wykonała akustyczną wersję nagrania podczas koncertu w Nowym Jorku. Występ został następnie wyemitowany przez telewizję MTV w specjalnym programie Stripped Live in New York City[16]. W grudniu 2013 redakcja witryny internetowej fuse.tv uznała to wykonanie za jeden z dziesięciu najlepszych występów w dotychczasowej karierze piosenkarki[16].

Utwór jest stałym elementem tras koncertowych Aguilery; od 2002 roku wokalistka wykonuje piosenkę w zupełnie innym brzmieniu niż tym znanym z wersji albumowej i singlowej utworu. W drugiej połowie 2003 singlowa kompozycja była elementem trasy Stripped World Tour, która przebiegała przez Europę, Japonię i Australię. Aguilera odśpiewywała wówczas akustyczną wersję "Come on Over Baby (All I Want Is You)". Od listopada 2006 do lipca 2007 Aguilera koncertowała z utworem w tournée po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Australii podczas Back to Basics Tour. Utwór był elementem segmentu trasy 1920's Flapper i wykonywany był w jazzowym stylu. Wcześniej, w latach 2000-2001, artystka koncertowała z piosenką w wersji standardowej po Ameryce i Japonii w trakcie Christina Aguilera Latin American Tour 2001 oraz podczas trasy Sears & Levis US Tour po krajach Ameryki Północnej.

22 lipca 2011 odbył się koncert przygotowany specjalnie dla firmy Microsoft. Aguilera była jednym z gości muzycznych, a na scenie zaśpiewała między innymi "Come on Over Baby (All I Want Is You)" i "What a Girl Wants"[17]. 31 grudnia 2013 roku wokalistka dała prywatny, sylwestrowy koncert w Moskwie. Na setlistę złożyło się czternaście utworów, wśród nich medley singli "Come on Over Baby" oraz "Genie in a Bottle"[18]. Piosenkarka miała wystąpić z utworem podczas festiwalu muzycznego w Petronas Twin Towers w Kuala Lumpurze dnia 28 marca 2014. Koncert został odwołany z powodu katastrofy lotu Malaysia Airlines 370[19]. Mimo to, odbył się występ artystki przed prywatną publicznością[20][21][22][23]. 2 maja 2014 Aguilera wykonała utwór w trakcie New Orleans Jazz & Heritage Festival[24], a 27 lipca 2015 − podczas prywatnej imprezy Cisco Rocks, organizowanej przez firmę Cisco Systems[25]. 28 maja 2016 występ artystki przed dwustutysięczną widownią zamknął marokański festiwal muzyczny Mawazine. Wśród dwudziestu odśpiewanych przez Aguilerę piosenek znalazła się "Come on Over Baby"[26][27][28]. Dwa miesiące później, 30 lipca, Aguilera zaśpiewała utwór na koncercie inaugurującym otwarcie hali widowiskowej Black Sea Arena w Gruzji[29].

Piosenka znalazła się na setliście trasy koncertowej The Liberation Tour (2018)[30]. 31 grudnia, tuż przed północą Aguilera pojawiła się na scenie w Nowym Jorku i dała koncert, będący częścią sylwestrowego programu Dick Clark's New Year's Rockin' Eve. Zaśpiewała "Come on Over Baby"[31]. Utwór wykonywany był także w Las Vegas, podczas rezydentury The Xperience (2019)[32], oraz w Europie, w ramach trasy The X Tour ('19)[33][34].

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Ceremonia Nagroda Rezultat
2000 FzZzC Awards imprezowy utwór roku Wygrana
2002 ASCAP Pop Music Awards międzynarodowy singel roku
BMI Awards najlepsza piosenka

Listy utworów i formaty singla[edytuj | edytuj kod]

Amerykański/brytyjski singel CD
 1. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Video Version) − 3:48
 2. "Ven conmigo (Solamente tú)" − 3:12
Amerykański singel CD
 1. "Come on Baby (All I Want Is You)" (Radio Version) − 3:23
 2. "Come on Baby (All I Want Is You)" (Alternate Radio Edit) − 3:23
 3. "Come on Baby (All I Want Is You)" (Video Version) − 3:40
 4. "Come on Baby (All I Want Is You)" (Callout Hook #1) − 0:12
 5. "Come on Baby (All I Want Is You)" (Callout Hook #2) − 0:12
Amerykański maxi-singel
 1. "Come on Over Baby" (Video Version) − 3:41
 2. "Come on Over Baby" (Blacksmith Club Mix) − 5:42
 3. "Come on Over Baby" (Sunship Vocal Mix) − 4:28
 4. "Come on Over (All I Want Is You)" (Album Version) − 3:08
 5. "Come on Over Baby" (wideoklip)
Australijski singel CD
 1. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Radio Version) − 3:23
 2. "Ven conmigo (Solamente tú)" − 3:12
 3. "I Turn to You" (Cutfeather & Joe Remix) − 4:07
Tajlandzki promo CD
 1. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Radio Version) − 3:23
 2. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Alternate Radio Edit) − 3:23
 3. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Video Version) − 3:40
Brytyjski vinyl
 1. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Blacksmith Club Mix) − 5:44
 2. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Blacksmith R&B Rub) − 5:08
 3. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Sunship Vocal Mix) − 4:28
 4. "Come on Over Baby (All I Want Is You)" (Sunship Dub) − 4:28

Oficjalne wersje[edytuj | edytuj kod]

 • "Album Version" − 3:07
 • "Radio Version"/"Alternate Radio Edit" − 3:23
 • "Video Version" − 3:41
 • "Spanish Version" − 3:11
 • "Sunship Vocal Mix" − 4:28
 • "Blacksmith Club Mix" − 5:42
 • "Blacksmith R&B Rub" − 5:08
 • "Sunship Dub"/"Sunship Vocal Mix" − 4:28
 • "Callout Hook" − 0:12
 • "Cutfather & Joe Remix" − 4:07
 • "DJ Henrique Lima Remix" − 5:32

Twórcy[edytuj | edytuj kod]

 • Główne wokale: Christina Aguilera
 • Produkcja i aranżacja: Ron Fair, Celebrity Status
 • Autor: Johan Aberg, Paul Rein, Christina Aguilera, Ron Fair, C. Blackmon, R. Cham, E. Dawkins, Shelly Peiken, Guy Roche
 • Nagrywanie: Michael C. Ross
 • Mixer: Dave Way
 • Programming i keyboard: Celebrity Status
 • Klawesyn i fortepian: Ron Fair
 • Gitara: John Goux
 • Róg: Gary Grant, Rick Baptiste, Joel Peskin

Pozycje na listach przebojów[edytuj | edytuj kod]

Kraj/region Notowanie (2000) Wydawca Najwyższa pozycja
Argentyna Top 100 Airplay[35] IFPI 31
Australia Top 100 Singles[36] ARIA Charts 9
Austria Top 75 Singles[36] Ö3 Austria Top 40 35
Belgia (Flandria) Ultratop 50[37] Ultratop 21
Belgia (Region Waloński) Ultratop 40[37] 22
Brazylia Top 100 Singles[38] Billboard Brasil 4
Chile Top 100 Singles[39] Nielsen Chile/IDERE/Monitec 1
Europa Hot 100 Singles[39] Billboard 7
Filipiny Official Singles Chart[39] PARI 2
Francja Top 100 Singles[36] SNEP 33
Hiszpania Top 50 Singles[36] PROMUSICAE 1
Holandia Dutch Top 40[39] MegaCharts 6
Mega Single Top 100[39] 9
Indonezja Official Singles Chart[40] LIMA 5
Irlandia Top 50 Singles[36] IRMA 9
Japonia Top 100 Singles[36] Oricon 10
Kanada Top 200 Singles[36] Nielsen SoundScan 14
Meksyk Official Singles Chart[39] IFPI 1
Niemcy Top 100 Singles[35] Media Control Charts 23
Nowa Zelandia Top 40 Singles[36] RIANZ 2
Republika Południowej Afryki Top 100 Singles[41] RISA 20
Stany Zjednoczone Billboard Hot 100[36] Billboard 1
Billboard Hot 100 Airplay[40] 4
Hot 100 Singles Sales[40] 1
Hot R&B/Hip-Hop Songs[36] 39
Pop 100[39] 6
R&R CHR/Pop Charts[42] Radio & Records 4
Rhythmic Top 40[39] Billboard 6
Top 40 Mainstream (Pop Songs)[39] 4
Top 40 Tracks[39] 6
Szwajcaria Top 100 Singles[36] Schweizer Hitparade 21
Szwecja Top 60 Singles[36] Sverigetopplistan 23
Świat United World Chart[35] Media Traffic 4
World Chart Show[40] High Energy Radio/Radio Express 2
Wenezuela Official Singles Chart[43] Record Report/IFPI 1
Wielka Brytania UK Singles Chart[36] OCC 8
Włochy Top 50 Singles[36] FIMI 31

Listy końcoworoczne[edytuj | edytuj kod]

Kraj Notowanie (2000) Wydawca Pozycja
Australia Top 100 Singles[44] ARIA Charts 31
Brazylia Top 100 Singles[45] Billboard Brasil 35
Holandia Mega Single Top 100 MegaCharts 65
Stany Zjednoczone Billboard Hot 100 Billboard 38
Billboard Hot 100 Airplay[45] 30
Szwajcaria Top 100 Singles Schweizer Hitparade 87
Świat World Chart Show[46] High Energy Radio/Radio Express 29

Sprzedaż i certyfikaty[edytuj | edytuj kod]

Kraj Wydawca Certyfikat Sprzedaż
Australia ARIA platyna 70,000+
Nowa Zelandia RIANZ złoto 5,000+
Stany Zjednoczone RIAA złoto[47] 580,000+

Historia wydania[edytuj | edytuj kod]

Region Data Format
Świat sierpień 2000 airplay
Stany Zjednoczone 26 września 2000 singel CD
Wielka Brytania 30 października 2000

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b "Reviews − Christina Aguilera − 'Come On Over Baby (All I Want Is You)'". ukmix.org. 2000-10-30. (ang.) [dostęp 2011-11-22]
 2. Crowley, Patrick (2018-03-21). "'RuPaul's Drag Race': Season 10 Cast Picks Favorite Songs From Guest Judge Christina Aguilera". billboard.com. (ang.) [dostęp 2018-03-23].
 3. "RIAA single certification". bossy.eu. (ang.) [dostęp 2010-05-05]
 4. "ARIA Charts − Accreditations − 2000 Singles". ARIA. (ang.) [dostęp 2010-05-05]
 5. Lofthus, Kai R. et al. (2000-12-23). "Music to our ears: the M&M jukebox". Music & Media. Nielsen Business Media. S. 23. (ang.) [dostęp 2019-09-04].
 6. Hogsett, Nicole (2009-05-06). "The Top Ten Songs by Christina Aguilera". voices.yahoo.com. (ang.) [dostęp 2012-05-07]
 7. "RANKING: 10 najlepszych utworów Aguilery według PopCrush". xtina.pl. 2012-07-25. [dostęp 2012-07-26]
 8. Rosa, Christopher (2013-02-28). "The 'Beautiful' 'Fighter': Christina Aguilera’s 10 Best Songs". thecelebritycafe.com. (ang.) [dostęp 2013-03-30]
 9. "# 31, 32, 33, 34 Christina Aguilera 'Keeps Gettin Better − a Decade of Hits' (2008) & Britney Spears 'Singles Collection' (2009) & Leona Lewis 'Echo' (2009) & Ciara 'Fantasy Ride' (2009)". the-rockferry.onet.pl. [dostęp 2014-01-22]
 10. Lipshutz, Jason (2014-08-22). "Christina Aguilera’s Top 20 Billboard Hits". Billboard. (ang.) [dostęp 2014-08-29].
 11. "POPHEART.pl − To było jedne z najcięższych (...)". facebook.com. [dostęp 2017-08-06].
 12. Vos, Michiel (2019-06-22). "The Ultimate Christina Aguilera Top 20". A Bit of Pop Music. (ang.) [dostęp 2019-07-09].
 13. Learned, Elizabeth (2014-02-21). "Top 10 Christina Aguilera music videos". thecelebritycafe.com. (ang.) [dostęp 2014-09-11].
 14. Reilly, Kaitlin (2015-05-07). "9 Times Christina Aguilera's 'Come On Over' Music Video Was Totally Your Lifestyle Goal". bustle.com. (ang.) [dostęp 2015-05-07].
 15. a b Nied, Mike (2018-05-17). "From 'Dirrty' To 'Hurt,' Christina Aguilera's 10 Best Videos". idolator.com. (ang.) [dostęp 2019-04-19].
 16. a b Sundstrom, Mark (2013-12-18). "Happy Birthday, Christina Aguilera: Our 10 Favorite Xtina Performances − 'Come On Over (All I Want Is You)' Acoustic on MTV's 'Stripped in New York City' (2002)". fuse.tv. (ang.) [dostęp 2014-04-02].
 17. "Microsoft MGX Conference Setlist". caguilera.tumblr.com. 2011-07-22. (ang.) [dostęp 2015-08-18].
 18. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina w Rosji na specjalnym, noworocznym koncercie". xtina.pl. 2014-01-01. [dostęp 2014-01-01]
 19. "KONCERT W MALEZJI ODWOŁANY − AKTUALIZACJA". christinaaguilera.com.pl. [dostęp 2014-03-28].
 20. "Twin Towers Alive Festival --- Malaysian Gig Cancelled". afterld.com. (ang.) [dostęp 2014-03-28].
 21. "Video by krasnyakova". instagram.com. (ang.) [dostęp 2014-03-28]
 22. "ZDJĘCIA/VIDEO: PRYWATNY KONCERT W MALEZJI". christinaaguilera.com.pl. 2014-03-28. [dostęp 2014-03-28].
 23. "ZDJĘCIA/WIDEO: Koncert w Malezji!". xtina.pl. 2014-03-28. [dostęp 2014-03-28].
 24. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina na festiwalu w Nowym Orleanie!". xtina.pl. 2014-05-03. [dostęp 2014-05-03].
 25. "ZDJĘCIA/WIDEO: Christina na koncercie Cisco Rocks!". xtina.pl. 2015-07-28. [dostęp 2015-07-28].
 26. "Mawazine Festival – Rhythms of the World 2016 – 15th edition – Artists – Christina Aguilera". festivalmawazine.ma. 2016. (ang.) [dostęp 2016-05-29].
 27. "Xtina Travels To Morocco To Perform At The Mawazine Festival; Slays In The Process". 2016-05-29. (ang.) [dostęp 2016-05-29].
 28. "ZDJĘCIA/VIDEO: FESTIVAL MAWAZINE 2016". christinaaguilera.com.pl. 2016-05-29. [dostęp 2016-05-31].
 29. "ZDJĘCIA/VIDEO: KONCERT W GRUZJI | RELACJA". christinaaguilera.com.pl. 2016-07-31. [dostęp 2016-07-31].
 30. "Christina Aguilera Setlist − Etess Arena, Atlantic City, NJ, USA (SEP 28, 2018)". setlist.fm. 2018-09. (ang.) [dostęp 2018-10-04].
 31. "Christina Aguilera Setlist − Times Square, New York, NY, USA − DEC 31 2018". setlist.fm. 2019-01. (ang.) [dostęp 2019-01-02].
 32. "Christina Aguilera Concert Setlist at Zappos Theater, Las Vegas on May 31, 2019". setlist.fm. (ang.) [dostęp 2019-06-01].
 33. "Christina Aguilera Concert Setlist at AccorHotels Arena, Paris on July 4, 2019". setlist.fm. 2019-07. (ang.) [dostęp 2019-07-23].
 34. "Christina Aguilera Brings 'The X Tour' to Europe". sosugary.com. 2019-07-14. (ang.) [dostęp 2019-07-23].
 35. a b c "Christina Statistics − Charts − Singles Chart History − By Single". christinamultimedia.com. (ang.) [dostęp 2011-02-14]
 36. a b c d e f g h i j k l m n Christina Aguilera − Keeps Gettin' Better – A Decade Of Hits. musicchartheaven.com. (ang.) [dostęp 2011-02-14]
 37. a b CHRISTINA AGUILERA − COME ON OVER BABY (ALL I WANT IS YOU) (NUMMER). dutchcharts.nl. (niderl.) [dostęp 2011-02-14]
 38. "ARTIST | Song Title". asdfg-menezes.org. (ang.) [dostęp 2019-07-27].
 39. a b c d e f g h i j "SINGOLI DA 'CHRISTINA AGUILERA', I singoli dal primo album". christinaaguilera-club.it. (wł.) [dostęp 2011-02-14].
 40. a b c d "Stripped girl | No hype, no gloss, no pretense....just me Stripped". freewebs.com. (ang.) [dostęp 2011-10-05]
 41. "Divas of South Africa & America − South African Divas Singles". geocities.ws. (ang.) [dostęp 2019-06-07].
 42. "R&R CHR/Pop Charts − Christina Aguilera". wweb.uta.edu. (ang.) [dostęp 2018-11-22].
 43. Official Singles Chart. Record Report. 2000, notowanie 8. z dnia 14 października.
 44. "ARIA Charts − End Of Year Charts − Top 100 Singles 2000". aria.com.au. (ang.) [dostęp 2017-12-04].
 45. a b "Song artist 84 − Christina Aguilera". tsort.info. (ang.) [dostęp 2014-03-15]
 46. "World Chart Show – Year-End Chart 2000". chartsaroundtheworld.com. 2000-12-31. (ang.) [dostęp 2018-12-03].
 47. GOLD & PLATINUM riaa.com. (ang.) [dostęp 2011-10-09]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]