Należy dodać przypisy do treści niemających odnośników do wiarygodnych źródeł. (Dodanie listy źródeł bibliograficznych lub linków zewnętrznych nie jest wystarczające). Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tego artykułu. Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu.
Ta strona zawiera symbole fonetyczne MAF. Bez właściwego wsparcia renderowania wyświetlane mogą być puste prostokąty lub inne symbole zamiast znaków Unikodu.
Język mazandarani (tabari, mazenik, tabersi) – język z grupy irańskiejjęzyków indoeuropejskich, którym jako ojczystym posługuje się od 3 do 5 mln osób, zamieszkujących głównie irańskie prowincje Mazandaran i Golestan. Blisko spokrewniony z językiem gilańskim. Dzięki oddzieleniu od reszty Iranu górami Elburs nie był w ciągu swej historii poddany takiemu wpływowi języka arabskiego jak język perski, dlatego też lepiej zachował prairańskie słownictwo. Obecnie – wskutek rozwoju turystyki i braku edukacji w owym języku – znajduje się pod coraz silniejszym wpływem perskiego.
Mazandarani jest zapisywany najczęściej przy użyciu pisma persko-arabskiego, lecz wiele osób posługuje się też alfabetem łacińskim, np. podczas korzystania z telefonów komórkowych i pisania SMS-ów.