Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Arek1632: Różnice pomiędzy wersjami

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Usunięta treść Dodana treść
m Wycofano edycję użytkownika 159.205.159.94 (dyskusja). Autor przywróconej wersji to Andrzej94.
Znacznik: Wycofanie zmian
Linia 2578: Linia 2578:
;[{{fullurl:Dyskusja_wikipedysty:Andrzej94|oldid=72459268}}#Rajd_Dakar_2024 Odp:Rajd Dakar 2024]
;[{{fullurl:Dyskusja_wikipedysty:Andrzej94|oldid=72459268}}#Rajd_Dakar_2024 Odp:Rajd Dakar 2024]
Hej. Hasło w porządku, sam bym lepiej tego nie napisał :) Pozdrawiam serdecznie, --[[Wikipedysta:Andrzej94|Andrzej94]] ([[Dyskusja wikipedysty:Andrzej94|dyskusja]]) 20:17, 10 sty 2024 (CET)
Hej. Hasło w porządku, sam bym lepiej tego nie napisał :) Pozdrawiam serdecznie, --[[Wikipedysta:Andrzej94|Andrzej94]] ([[Dyskusja wikipedysty:Andrzej94|dyskusja]]) 20:17, 10 sty 2024 (CET)

== Ciekawy artykuł ==

Polecam lekturę [[Defekacja (medycyna)|ciekawy artykuł]], a w nim wiele cennych ciekawostek na przykład:
''[[Bańka odbytnicy]] działa jako tymczasowy zbiornik gromadzący masy kałowe.'' [[Specjalna:Wkład/159.205.159.94|159.205.159.94]] ([[Dyskusja wikipedysty:159.205.159.94|dyskusja]]) 17:42, 7 lut 2024 (CET)

Wersja z 18:46, 7 lut 2024

Witaj!

W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.

Kilka przydatnych linków
Jak edytować?

Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!

Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.

Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.

Z kolei na naszym Discordzie znajdziesz doświadczonych wikipedystów.

W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)

Pamiętaj o zasadach!

Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:

  • Czym Wikipedia nie jest
    Wikipedia nie jest nieuporządkowaną bazą informacji. Nie jest np. składnicą tekstów źródłowych, wspomnień, słownikiem, miejscem promocji ani propagandy, katalogiem odsyłaczy. Społeczność wikipedystów nie jest ani demokratyczna, ani anarchistyczna. Czytaj więcej…
  • Neutralny punkt widzenia
    Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Prawa autorskie
    Treści zamieszczane w Wikipedii podlegają prawu. Wikipedyści mają prawo do utworów swojego autorstwa i nie mogą publikować utworów, do których nie przysługują im prawa autorskie. Treści Wikipedii udostępnione są na licencji CC BY-SA 3.0. Czytaj więcej…
  • Weryfikowalność
    Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Nie przedstawiamy twórczości własnej
    Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
Parę słów na zakończenie :)

Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.

Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)

Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!

Witam w imieniu Komitetu powitalnego polskiej Wikipedii. Pozdrawiam serdecznie z gorącego Berlina.Dzięki za dodatek w Brazylii . Dalej tak. Wiedziałem to ale po prostu nie miałem czasu.--J.Dygas (dyskusja) 16:31, 20 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Korekt. Bardzo dobrze tylko mecze do 120 minuty. Działaj tak dalej Arku. Napisałbyś coś na twojej stronie?--J.Dygas (dyskusja) 14:38, 26 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]


Cześć. Mała uwaga. Na wiadomości odpowiadaj proszę na stronie dyskusji osoby, która do Ciebie napisała. Inaczej odpowiedź może pozostać niezauważona. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 17:17, 26 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

A ja jeszcze dodam, podpisuj się. Mi na początku też się to czasami zdarzało dlatego nie martw się tym. Przyzwyczaisz się do tego. Ale jak na początek to jest ok. Możesz zobaczyć jak ja to mam. Pozdrawiam z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 17:27, 26 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Jest ok. Można tak zostawić. Super się starasz.Pozdro.--J.Dygas (dyskusja) 18:17, 26 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Cześć. Edycja przejrzana, dobra robota. :) Drobna uwaga odnośnie opisu zmian – napisałeś: Poprawiono ilość występów reprezentacji Argentyny w Mistrzostwach Świata – prawidłowo powinno być Poprawiono liczbę występów reprezentacji Argentyny w mistrzostwach świata. "Ilość" stosuje się do rzeczowników niepoliczalnych (np. cukier, woda), a "liczba" do rzeczowników policzalnych. Określenia "mistrzostwa świata" czy "igrzyska olimpijskie" piszemy małymi literami, chyba że stanowią nierozerwalną część nazwy własnej (np. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016). Polecam to zestawienie. :) W razie pytań (jakichkolwiek) pisz śmiało! Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 10:34, 27 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Bardzo dobrze, fajnie wygląda. Gratuluję.--J.Dygas (dyskusja) 17:18, 27 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Reprezentacje

Cześć. Dobra robota! Do każdej informacji zawartej w haśle należy jednak dodać źródła, najlepiej w formie przypisów. O ile informacje dotyczące występów w mistrzostwach zazwyczaj są łatwo weryfikowalne i często poparte źródłami zawartymi w bibliografii hasła (choć też nie zawsze), to składy czy trenerzy już takimi informacjami nie są i należy poprzeć je wiarygodnym źródłem. W razie pytań/problemów śmiało pisz. :) Szoltys [Re: ] 14:31, 2 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Odp.: Reprezentacje biorące udział na Euro 2016

Cześć Arku, po raz pierwszy zobaczyłem Twój wkład i na tak mały wkład jest on bardzo dobry. Mam uwagę co do przypisów internetowych, otóż dodajemy je w formie szablonu Cytuj stronę a nie samego Cytuj. Wszystko przejrzałem, także Zrobione. --Andrzej94 (dyskusja) 22:33, 3 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję Arku. Bardzo dobry pomysł z tymi tabelkami. Działaj tak dalej. Pozdrawiam serdecznie z Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 06:31, 6 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Twoja strona

Wiem że tak właściwie nie powinienem pisać na twojej stronie ale jednak wygląda to jakoś lepiej. Jeśli ci się nie podoba to poprostu wycofaj. Ale ja myślę że jest to fajnie. Ok?--J.Dygas (dyskusja) 06:44, 6 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Chyba poprawiłem i przejrzałem.--J.Dygas (dyskusja) 17:50, 7 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować.

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, The Polish (query) 14:29, 10 lip 2016 (CEST)[odpowiedz]

Czy ciekawiło by ciebie zajęcie się tym artem?--J.Dygas (dyskusjpa) 11:22, 30 sie 2016 (CEST)[odpowiedz]

No to super :-)--J.Dygas (dyskusja) 12:10, 3 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Na razie była jedna kolejka.:-) --J.Dygas (dyskusja) 12:14, 3 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Coś ci się podpis nie udał,popraw. Pozatym 2 razy ten sam tytuł przy twoim wpisie na mojej stronie dyskusji to chyba nie potrzebne. To mogę poprawić. Ale ten twój podpis musisz ty poprawić :-)

Tak widziałem, na razie jeszcze nie mogę zaakceptować gdyż parę rzeczy brakuje. Najlepiej popatrz na poprzedni sezon. Trochę jak widzisz brakuje, infobox i parę innych rzeczy,popatrz po prostu.! :-)--J.Dygas (dyskusja) 15:41, 3 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Wycofałem Twoją edycję w artykule Reprezentacja Rumunii w piłce nożnej mężczyzn z dnia 14 października, ponieważ nie podałeś źródła potwierdzającego, że 7 lipca został wybrany nowy selekcjoner reprezentacji Rumunii. W Wikipedii takie informacje muszą być zweryfikowane oraz uźródłowione. Następnym razem jeśli coś chcesz dodać do jakiegokolwiek artykułu dodatkowe informacje, to proszę podaj żródła, najlepiej w formie przypisów. Dziękuję i pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 08:05, 15 paź 2016 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o podanie źródeł w Twojej edycji [1], bo informacje, jakie dodajesz do artykułu muszą zostać zweryfikowane źródłami (najlepiej w formie przypisów). Pozdrawiam, Pachidensha (dyskusja) 09:16, 12 lis 2016 (CET)[odpowiedz]

Odpowiedź

No pewnie że tak. Super pomysł. Jako źródło podaj Fifa lub Uefa, w tej sytuacji chyba Fifa--J.Dygas (dyskusja) 16:12, 14 kwi 2017 (CEST).[odpowiedz]

  • A wiesz, mam pomysł. Wycofaj to co uważasz za nie tak, a ja resztę zrobię. ? Akceptujesz?Pomożesz mi w tym? Pozdrawiam serdecznie z Berlina i życzę tobie Wesołych Świąt Wielkanocnych. --J.Dygas (dyskusja) 20:22, 15 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, masz coś nowego dla mnie? Ja albo zaakceptowałem albo popoprawiałem, albo uaktualniłem. Upps, trudne słowo :-) Daj mi coś z poza Europy albo coś z Europy nie przejrzane. Pozdrawiam serdecznie z Berlina i życzę tobie przyjemnego tygodnia. --J.Dygas (dyskusja) 20:35, 17 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

CONCACAF zrobiłem, ale tylko rundę finałową. --J.Dygas (dyskusja) 19:42, 18 kwi 2017 (CEST)[odpowiedz]

Re:Reprezentacja Malty w piłce nożnej mężczyzn i inne reprezentacje narodowe

Załatwione. Następnym razem prośby o przejrzenie edycji proszę zgłaszaj na tej stronie. Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 19:13, 19 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

  • Przepraszam Ciebie Arku, ale mnie nie było w Weekend w domu, nie byłem na Wikipedii. Kto inny przejrzał to ale to super. Dostosuj się do tej sprawy co tobie kolega napisał albo do mnie, tak często to nie wyjeżdżam , pozdrawiam serdecznie z gorącego Berlina i życzę fajnego tygodnia. --J.Dygas (dyskusja) 00:20, 20 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Re:Reprezentacje Chin, Kataru i Syrii w piłce nożnej mężczyzn.

Witam, nic się nie stało, żeby tylko takie błędy były na Wikipedii to będzie dobrze. Lepiej zawsze sprawdzać takie informację. Te reprezentację większych szans na awans nie mają, ale cały czas mają mają matematyczne szanse, więc nie można jeszcze wpisać, że się nie zakwalifikowały. Możesz to poprawić? Bo nie chcę zabierać Ci roboty. Życzę udanych edycji. Pozdrawiam Mati142 (dyskusja) 19:26, 15 lip 2017 (CEST)[odpowiedz]

Hej. Umieściłeś Robbena i Berkampa w jednym wierszu, dlatego się rozjechała. Powinieneś zostawić Berkampa tak jak jest, a poniżej dodać Robbena oddzielając ich "|-", i po Robbenie rówineż "|-". A koło numeracji, (pierwsza cyfra nad Berkamperm) "|rowspan=2|4". Już zrobiłem jak należy. Jeśli nie załapałeś to napisz to jak znajdę czas w weekend to Ci to lepiej wytłumaczę. Teraz tylko na szybko napisałem co było źle. Co do edytora, to ja nigdy nie używam wizualnego. Pozdrawiam --9QBUS9 (dyskusja) 15:57, 13 paź 2017 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Hasło zostało przeniesione do brudnopisu -> Wikipedysta:Brudnopis gościnny/Lista meczów reprezentacji Anglii w piłce nożnej mężczyzn - możesz tam pracować nad poprawą hasła. Podstawowe mankamenty zostały opisane w dyskusji Dyskusja wikipedysty:83.30.81.110, jako pierwszego autora. Dziękuję. Ented (dyskusja) 17:38, 16 gru 2017 (CET)[odpowiedz]

Re: Lista meczów reprezentacji Anglii w piłce nożnej mężczyzn

Cześć, Jeśli chcesz, żeby Twój artykuł Lista meczów reprezentacji Anglii w piłce nożnej mężczyzn został, to musisz go porządnie uźródłowić. A jeżeli artykuł nie był skończony, to lepiej go trzymać w swoim brudnopisie, żeby nie było takich sytuacji. Miłego edytowania! --Gower (dyskusja) 19:38, 11 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Tomasz Mackiewicz

Wikipedia to nie portal informacyjny a ten wpis jaki współtworzysz przypomina informacje prasową i nie ma nic wspólnego z hasłem encyklopedycznym. Michał NN (dyskusja) 13:00, 28 sty 2018 (CEST)[odpowiedz]

Re:Usuwanie edycji

Chodzi o edycje spod IP? Bo spod Twojego konta żadnych edycji nie usuwałem. Zakładam, że spod IP, więc odpowiem. Oczywiście, że uwzględnienie tego czy dany zespół spadł z ligi czy awansował to bardzo wartościowe edycje i cieszę się, że to uaktualniasz. Natomiast dalej nie rozumiem po co dodajesz do infoboksu zbędne parametry typu "czwarty strój" czy "paski czapka", "manager", w dodatku nieuporządkowane. W czapkach piłkarze grali w XIX wieku, a obecnie te parametry są do niczego niepotrzebne. I proszę byś zaprzestał takich edycji, bo szkoda czasu na sprzątanie. Cynko (dyskusja) 19:04, 21 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

Odp: Mundial 2018

Cześć. Zgadzam się, że lista piłkarzy z kartkami powinna być ułożona alfabetycznie. Jednak cały czas stronę edytują użytkownicy, którzy mają jakieś inne punkty widzenia, albo może nie znają alfabetu. Dużo jest takich konfliktów, bo edytuje tą stronę dużo świerzaków, którzy często nie patrzą co robią inni, tylko jadą po swojemu. No, ale myślę, że to jakoś opanujemy. Pozdrawiam serdecznie ;) Mati142 (dyskusja) 16:25, 18 cze 2018 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Hasło wymaga uzupełnienia źródeł wszystkich podanych informacji najlepiej w formie przypisów (patrz: WP:WER, Pomoc:Przypisy)
  • Hasło wymaga uzupełnienia linków wewnętrznych (patrz: WP:L, WP:LW)


W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mateusz Opasiński (dyskusja) 23:16, 9 lis 2018 (CET)[odpowiedz]

Odp.Przywitanie

Witaj :) To było i miłe i również, jeśli mogę w czymś pomóc to śmiało możesz pisać. Szczególnie cieszę się, że interesuje Cię literatura i mam nadzieję, że stworzysz jakieś fajne artykuły. Przepraszam, że dopiero dziś odpisuję, ale ostatnie upały źle na mnie wypływają ;) Offeliaa (dyskusja) 23:33, 12 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • To mnie zaskoczyłeś :) Właśnie zbierałam się do napisana Mitu Syzyfa Camusa :D Obiecuję, że przejrzę wieczorem, a tak na szybko to radziłabym wstawić szablon. Możesz go sobie zapisać gdzieś bo to najnowsza wersja do wstawiania przy książkach. I druga sprawa - uźródłowiłeś ale nie wstawiłeś przypisów w treści artykułu. Offeliaa (dyskusja) 17:45, 14 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]
Link do szablonu: {{Książka infobox}} (usunięcie całego kodu ze strony dyskusji) --Pit rock (dyskusja) 00:39, 18 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • Nie jestem zwolenniczką gender więc jak już to - oboje ;) Korzystaj proszę z aktualnego szablonu książki, tego który Ci wysłałam. Edytowałam w artykule i jest teraz poprawny. Szablon zawsze wstawia się na początku tekstu. Offeliaa (dyskusja) 22:34, 14 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • stronę techniczną
  • uźródłowienie

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 20:07, 16 cze 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • brak uźródłowienia wyników

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 16:27, 13 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • brak uźródłowienia wyników

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 16:28, 13 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ad, uźródłowienie

Przypis jest do pierwszego zdania. W haśle brak sekcji bibliografia. Sekcja Medaliści i medalistki nie jest w ogóle uźródłowiona. — Paelius Ϡ 19:37, 13 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

odp. Tydzień Artykułu Baskijskiego

Mam do dyspozycji jeszcze dwa głosy za na grudzień. Z chęcią poprę tę propozycję. Mam nadzieję że temat będzie wykorzystany maksymalnie, że opisywać będziemy w czasie jego trwania także francuską Baskonię i osoby pochodzenia baskijskiego. --Maattik (dyskusja) 20:26, 15 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

odp. Propozycje Tygodni tematycznych

Były już propozycje Tygodnia Pieniądza i Tygodnia Heraldyki, obie nigdy nie znalazły się w kalendarzu. Obawiam się, że zainteresowanie takimi tematami byłoby nieduże (więcej niż 30 artykułów nie powstanie). Można poszerzyć zakres tematyczny, czyli zaproponować tydzień który zawierałby numizmatykę lub/i heraldykę i coś jeszcze. Zawsze można spróbować zgłaszać, może przejdzie przez głosowanie. --Maattik (dyskusja) 20:57, 16 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Nowy artykuł w ramach Tygodnia Chemicznego II

Odp:Nowy artykuł w ramach Tygodnia Chemicznego II

Cześć. Artykuł Delokalizacja elektronów jest napisany nieźle, choć brak w nim definicji i linków wewnętrznych. To są jednak drobne rzeczy do uzupełnienia. Jest w nim jednak jeden mankament dysklasyfikujący: brak źródeł. Angielskojęzyczna Wikipedia nie może służyć jako źródło, a więc pozostaje jedynie krótki opis z GoldBook. Tymczasem wszystkie informacje powinny być zaopatrzone w przypisy do weryfikowalnych, wiarygodnych materiałów źródłowych.

Tłumaczenie nieuźródłowionych haseł z en:wiki to kiepski pomysł, bo te źródła trzeba znaleźć samemu. Więc niestety musisz włożyć w ten artykuł jeszcze więcej wysiłku i podeprzeć się literaturą fachową, najlepiej podręcznikami akademickimi. Uźródłowienie jest konieczne, aby był sens pracować dalej nad tym hasłem. W takiej formie nie może zostać, więc najlepiej będzie, jeśli przeniosę je do Twojego brudnopisu. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:08, 17 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:08, 17 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, tłumaczenie z cs wiki uniemożliwiało niestety poprawienie części "prace" ponieważ czeska wersja tego akapitu nie ma źródeł. Pozdrawiam Someone in peru (dyskusja) 18:11, 17 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 14:07, 18 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Trzeba byłoby jeszcze zastąpić niektóre przypisy lepszymi źródłami (np. jeden prowadzi do społecznościowego wiki bez żadnej bibliografii – w tym stanie raczej nic nie wnosi WP:WER), najlepiej akademickimi albo technicznymi. Może wystarczą któreś z już obecnych; mindat wygląda (po bardzo powierzchownej ocenie) relatywnie sensownie, zawiera przynajmniej całkiem długą bibliografię. Gdyby udało ci się jeszcze dodać infoboks, albo przynajmniej obrazek – na commons jest ich 8 – to byłoby w ogóle super. Powodzenia, Jaszczuroczłek (dyskusja) 22:51, 18 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:24, 22 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Grandidieryt

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 06:54, 27 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Chemicznego II. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 14:03, 27 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Proszę napisać to po polsku

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 21:12, 30 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Po polsku

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 23:00, 30 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Witaj, nadal bez poprawy. "244 zniewolonych Indian lub rdzennych mieszkańców i 346 białych"...rdzenni mieszkańcy to kto? "Mówi się, że Cuffy, zniewolony mężczyzna z Lilienburga, plantacji nad rzeką Canje, zorganizował ich w jednostkę wojskową"...kto mówi? jaką jednostkę? Batalion? Kompanie? " Kluczowe postacie konfliktu po stronie rebeliantów to Atta, Accara i Accabre"...to znaczy jakie? itd. styl, styl, i jeszcze raz styl. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:05, 30 lip 2019 (CEST)P.S. "zostali ostatecznie pokonani wiosną 1764 r. przez żołnierzy z sąsiednich kolonii francuskich i brytyjskich oraz z Europy"...z całej Europy?? A to francuscy i brytyjscy żołnierze nie przybyli z Europy??? Pozdrawiam jeszcze raz-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:13, 30 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]
    • Witaj, jak to nic nie poradzisz?? To może nie tłumacz jeśli nie potrafisz tego robić, usuniesz fragmenty, które...nie pasują mi? Wygląda na to, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz...nie rób tego, szanuj czytelników, którzy będą się zastanawiali czy europejskim krajem, który wziął udział w tłumieniu rebelii była również np.... Szwecja. Znajdź zweryfikuj źródła. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:23, 30 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]
      • Witaj, ależ oczywiście, że nie jestem nieomylny, dlatego też nie zabieram się za coś na czym się nie znam. Nie masz pojęcia o czym piszesz w wyżej wymienionym haśle. Nie umiesz odpowiedzieć na proste pytania dotyczące tego co napisałeś po polsku. Reasumując, nie zabieraj się za coś na czym się nie znasz. Nie wystarczy sama znajomość jednego języka, trzeba perfekcyjnie znać obydwa języki. Ty, ewidentnie z którymś masz problem. Sam sobie nie odbierasz radości edytowania tłumacząc treść, której sensu nie rozumiesz? Nie wypełniamy literami alfabetu okna edycji, ta treść musi mieć jeszcze jakiś sens. Gorąco namawiam abyś w przyszłość zajmując się jakimś tłumaczeniem, miał przynajmniej jakieś pojęcie o czym piszesz. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 23:45, 30 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]
        • Witaj, znowu?? W którym miejscu. Poprzednio nie miałeś bladego pojęcia o czym piszesz, nie rozumiałeś znaczenia ani sensu wyrażeń, zwrotów i zdań, których używałeś. Wykazałeś się brakiem znajomiści języka polskiego. Tym razem nie rozumiem o co pytasz? Czy możesz wskazać mi edycję o którą pytasz?-- Tokyotown8 (dyskusja) 15:39, 3 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Pomarańczowy pasek na stronie

oznacza nie tylko zostawienie wiadomości, ale również każdą inną operację dokonaną na Twej stronie. Ja wiadomości nie zostawiałem, natomiast przywróciłem te wszystkie wątki, które Ty skasowałeś. Jest bowiem zasada, że na wiki nie wolno kasować wpisów ze stron dyskusji userów, dotyczy to też własnej strony. Jedyny wyjątek to jawne wyzwiska, ujawnienia danych wrażliwych itp. I czasem - komunikatów botów. Tu nic takiego nie zaszło, więc wpisów nie można kasować. Możesz jedynie je zarchiwizować - przenieść wraz z historią edycji do swojego archiwum, zostawiając na aktywnej stronie dyskusji link do archiwum. Archiwizację robi się tak: [2]. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 00:41, 31 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

TT Gujana

Dodałeś mi wiele niepotrzebnej pracy przy podsumowywaniu tego TT poprzez umieszczanie na liście swoich artykułów „z partyzanta”, zamiast z zastosowaniem zalecanej formuły # ({{subst:PAGESIZE:Nazwa artykułu}}) [[Nazwa artykułu]] – Nazwa użytkownika. Bardzo prosiłbym na przyszłość o stosowanie się do tej zasady, bo czas zużyty na zliczanie bajtów w Twoich artykułach mógłbym przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego;) Zala (dyskusja) 14:52, 31 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Sprawa jest prosta – wklejasz szablon w odpowiednim miejscu na liście „Zrobione” w TT, po czym dwukrotnie w miejsce „Nazwa artykułu” dajesz tytuł swojego arta, zaś zamiast „Nazwa użytkownika” dajesz swój nick. Co do Twoich artykułów, przychylam się do opinii użytkowników, którzy zalecają pisanie o tym, na czym się człowiek zna, a nie tłumaczenie wszystkiego jak leci. Trzeba naprawdę znać język obcy w stopniu doskonałym, by poradzić sobie w każdej dziedzinie wiedzy (jeśli to w ogóle możliwe). Pozdrawiam serdecznie Zala (dyskusja) 15:04, 31 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Rozumiem, ale wszystko wychodzi lepiej, gdy znajduje się w dziedzinie zainteresowań i wiedzy użytkownika;) Zala (dyskusja) 15:31, 31 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Gujany, Gujany Francuskiej i Surinamu. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 20:08, 31 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

odp. Propozycja TT - maj 2020 lub później

Witaj. Przemyśl dokładnie jak duże jest zapotrzebowanie na artykuły z danej dziedziny i czy są w ogóle chętni pisać na ten temat. Nie twierdzę że chętnych by nie było na uczestniczenie w takim tygodniu, zawsze możesz spróbować zgłosić propozycję. Ja proponowałbym żeby nie ograniczać się wyłącznie do Polski. Wyposażenie wielu jednostek służb mundurowych jest podobne w różnych krajach. Nie mamy też także artykułów o Policji na Litwie czy o Fińskiej Straży Granicznej. --Maattik (dyskusja) 20:50, 31 lip 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Dobrze, zmienię w takim razie propozycję na Tydzień Służb Mundurowych. Tam gdzie jest uściślenie jakie tematy ma poruszać napiszę służby mundurowe na świecie i wymienię poszczególne formacje, uzbrojenie itd. :) Pozdrawiam :)

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • szablony cytowania

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Paelius Ϡ 14:37, 3 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Nie wiem. Nie korzystam. — Paelius Ϡ 16:42, 3 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • Odpowiadając na pytanie na stronie dyskusji Paeliusa: "Mam pytanie czy można bezpośrednio po tłumaczeniu jakiejś strony z zagranicznej wiki dać sobie ten art do brudnopisu żeby już nie było więcej takich sytuacji?" - tak, można (także bez uprawnień redaktora, o ile spełniasz kryteria, które spełniasz). Zaraz po zakończeniu tłumaczenia zerkasz na menu, w którym są takie opcje, jak "Czytaj", "Edytuj", "Historia i autorzy", jest też opcja "Więcej", gdy na nią najedziesz, pokaże się submenu "Przenieś", korzystając z niej przenosisz artykuł do swojego brudnopisu, w uzasadnieniu podając coś w rodzaju "Artykuł stworzyłem translatorem, teraz muszę go dopracować". Pamiętaj, że tłumaczenie, oprócz poprawy na naszą gramatykę i stylistykę oraz oprócz poprawy szablonów, wymaga także zweryfikowania informacji podanych w artykule ze źródłami, które zostały w nim zastosowane. KamilK7 17:51, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Przypisy

Witaj, zostawiłem ci w brudnopisie przykładowe szablony do przypisów i bibliografii. Gdy tworzysz artykuł możesz otworzyć sobie brudnopis i skopiować-wkleić do artykułu w miejsce gdzie ma być przypis i uzupełnić wywołania. Jeśli uznasz to za niepotrzebne oczywiście możesz usunąć. pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 22:13, 3 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • hasło nie spełnia zasady WP:WER, prośba o zapoznanie się z tą zasadą i dodanie przypisów do wszystkich informacji
  • błędy redakcyjne, treść wygląda na przetłumaczoną przez translator, np. TINE SA, jest przedsiębiorstwem do którego należą dostawcy, oraz producenci mleka i przetworów mlecznych, którzy dostarczają mleko dla firmy; najbardziej dominująca z trzynastu spółdzielni rolniczych, Norseland Ltd., Irlandia i oddział Zjednoczonego Królestwa
  • błędy w formatowaniu (brak linków wewnętrznych, angielskie cudzysłowy, niekonsekwencja w pisowni nazwy przedsiębiorstwa)

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 09:41, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • brak przypisów, po raz drugi proszę o zapoznanie się z zasadą WP:WER i stosowanie się do niej
  • tekst zawiera liczne nieencyklopedyczne sformułowania oraz błędy redakcyjne

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 09:46, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odebranie uprawnień redaktora

Dzień dobry, po przejrzeniu wkładu i wcześniejszych uwag na tej stronie podjąłem decyzję o odebraniu uprawnień redaktora. Niestety, ale niezbędna jest większa staranność w edytowaniu i przestrzeganie zasady WP:WER. Pozdrawiam. Boston9 (dyskusja) 09:52, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Dwie uwagi: 1. „I po co skarżysz się na mnie do administratorów?” – stwierdzenie błędne. Nic takiego nie miało miejsca + sam jestem administratorem. 2. Uprawnienia redaktora mogą zostać przywrócone wyłącznie w przypadku dostatecznie długiego okresu bezbłędnych edycji, pokazujących dostatecznie dobrą znajomość zasad naszego projektu. Możesz wtedy złożyć wniosek przez tę stronę. Pozdrawiam, Boston9 (dyskusja) 10:15, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
    Ponownie dwie uwagi. 1. „(...) wystarczy jedna skarga od byle użytkownika” – zwracam uwagę, że jest to określenie niegrzeczne i niebudujące dobrej atmosfery w naszym projekcie. Po sprawdzeniu, zgłoszenie do PdA było bardzo zasadne. 2. Dla mnie jest to co najmniej kilka miesięcy bezbłędnego edytowania oraz brak uwag innych Wikipedystów na temat nieprzestrzegania zasad w dyskusji. Jednak ewentualny wniosek o przywrócenie uprawnień redaktora będzie rozpatrywał inny administrator. Boston9 (dyskusja) 12:01, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • Uwag było wiele. A pracować na rzecz projektu możesz i bez uprawnień redaktora. Pokażesz, że znasz zasady i się do nich stosujesz - uprawnienia odzyskasz. Na pewno nie jest dobrą drogą do ich odzyskania oskarżanie osób, które zwróciły uwagę na nieprawidłowości w Twoich edycjach oraz usuwanie wpisów ze swojej dyskusji. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 14:38, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Fałszowanie źródeł. Twierdzisz, że hasło przetłumaczyłeś z en wiki. Tymczasem bibliografia została skopiowana z artykułu na fr wiki. Podajesz źródła, których nie widziałeś na oczy. Kłamiesz odnośnie źródła pochodzenia tekstu (artykuł na en wiki jest znacznie krótszy! i nie zawiera wielu podanych w jego rzekomym „tłumaczeniu” informacji).

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Hoa binh (dyskusja) 12:42, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ataki osobiste oraz trolling

Proszę, abyś zaprzestał ataków osobistych oraz trollingu np. w dyskusji użytkowników czy na WP:PdA. Jest to niedopuszczalne w Wikipedii.

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją administratora o odebraniu Ci uprawnień redaktora, możesz odwołać się do Komitetu Arbirażowego (zobacz Wikipedia:Komitet Arbitrażowy). Przy czym uważaj, że przy składaniu wniosku o arbitraż zwróć szczególną uwagę, że jakakolwiek podjęta decyzja przez KA jest ostateczna i nie będzie możliwości odwoływania się od decyzji.

Pozdrawiam. Pachidensha (dyskusja) 14:40, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • podane źródło nie potwierdza wszystkich informacji w artykule
  • do poprawy język

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 15:05, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj

Nie chce Ci absolutnie pisać jak przetrwać na Wikipedii, ani wygłaszać kazań na temat zasad tu panujących, ale dam Ci dobrą radę - lepiej pisać krótkie artykuły, ale za to bez błędów i z podanymi źródłami do wszystkich informacji niż obszerne artykuły do których zawsze się ktoś może przyczepić i w rezultacie usunąć lub przenieś do brudnopisu. Najlepiej informacje czerpać ze źródła (strony internetowej lub książki) - poszukać, otworzyć, przeczytać, a najistotniejsze informacje przenieść do artykułu (nie wklejać) zamiast brać info z innych Wiki, gdzie informacje mogą być nieaktualne lub fałszywe.

Jeśli dalej będziesz prowokować takimi edycjami jak dotychczas znajdą się tacy co będą Cię chcieli zablokować. Wiadomo że dobrze jest dzielić się wiedzą, ale jest ona nie warta (na poziomie teorii o płaskiej Ziemi) jeśli nie wiadomo skąd pochodzi.

Może trochę odpocznij od Wikipedii, przejrzyj swój wkład, zobacz co było dobrze, a co źle, co warto jescze poprawić. Też kiedyś miałem odebranego redaktorka i sporo czasu musiało minąć zanim wyciągnąłem wnioski. Pozdrawiam. --Maattik (dyskusja) 15:10, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Prawie miesiąc: [3]. --Maattik (dyskusja) 15:37, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Odpowiedź

Odp:Odpowiedź

Cześć, najważniejsze żebyś poprawił te hasła, które masz w brudnopisie i żebyś pisał hasła w oparciu o źródła do których masz dostęp. Lepiej napisać krótkie hasło, które ma 3 zdania, ale wszystkie podane informacje potwierdzają przypisy niż długie hasło, ale z problemami. Trudno mi powiedzieć kiedy będziesz mógł dostać uprawnienia z powrotem, to zależy od jakości Twoich edycji. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 18:41, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Re: Odpowiedź do ostatniego wątku w dyskusji.

Dorobek nie został utracony. Tymczasowo utraciłeś uprawnienia, ale dorobek pozostał. Po kilkudziesięciu edycjach, do których nie będzie zastrzeżeń, możesz napisać admina, który ci odebrał informację, że opanowałeś już warsztat, rozumiesz przyczyny poprzednich problemów i opisać, jak, korzystając z rad innych Wikipedystów lub własnych przemyśleń, je rozwiązałeś. I poprosić o rozważenie przywrócenia uprawnień. Jak to się dokona, to cały twój dorobek nadal będzie wraz z uprawnieniami. A przy okazji kilka rad:

  • Tłumaczenia, to bardzo trudna działka. Ja jestem chemikiem (w stopniu doktora) i jednocześnie jednym z moich hobby są gazy szlachetne oraz ich chemizm. A mimo to już bardzo długo to rozpoczęte tłumaczenie tego artykułu kisi się w moim brudnopisie, ponieważ przy próbie tłumaczenia kolejnego rozdziału wychodzą mi zdania o podejrzanej treści lub zgoła takie, których nie rozumiem. Muszę po prostu znaleźć czas na douczenie się o ekscymerach oraz czas na weryfikację danych z enwiki ze źródłami (co niekiedy bywa długotrwałe, bo nie zawsze mam dostęp i muszę znaleźć kogoś, kto go ma). Spróbuj skorzystać z tego przykładu, wynika z tego:
1) Tłumaczymy tylko coś, na czym się biegle znamy.
2) Jeśli, mimo, że się biegle znamy natrafimy na fragment, który jest dla nas niejasny (albo zgodnie z naszym stanem wiedzy wątpliwy/podejrzany), to trzeba zweryfikować ze źródłami i/lub się douczyć. Enwiki (czy każda inna) również może zawierać błędy/informacje, których w podanych źródłach nie ma.
3) Jeśli się na czymś "średnio znamy", to czasem lepiej, opierając się jedynie na planie artykułu obcojęzycznego (który pomaga nam podjąć decyzję, co jest istotne, a co nie), stworzyć własny artykuł, na podstawie źródeł, które rozumiemy (czyli po polsku, korzystając z literatury obcojęzycznej jedynie do wykazania prostych faktów, którym w literaturze polskojęzycznej nie poświęcono uwagi).
4) Nawet jeśli się na czymś dobrze znamy, rozważyć, czy zamiast tłumaczenia nie lepiej jest napisać go samemu na podstawie własnego przeglądu literatury przedmiotu. Ja, gdy zaczynałem zrobiłem tłumaczenie pewnego artykułu z enwiki (wybacz, nie znajdę teraz na szybko który to) - z dziedziny którą dobrze znam (związki chemiczne gazów szlachetnych). Nie wszystkie źródła niestety sprawdziłem od razu, bo tak to by mnie coś tknęło. Jak zauważyłem pierwszy błąd w arcie na Enwiki, to zrobiłem własny przegląd literaturowy. Wyszło mi z tego, że w tamtym arcie znaczna część, to były kompletne bzdury. Tak... udało mi się w końcu doprowadzić art do stanu zgodnego ze źródłami i znacznie go rozbudować, ale... Ale zajęłoby mi to o wiele mniej czasu, gdybym ten artykuł pisał sam od początku, na podstawie własnej analizy źródeł. :-)
  • To jeszcze nie wszystko, być może się powtórzę i pisali ci już to inni, ale:
5) Nie pisz artykułów na zasadzie "a poczytam sobie trochę, potem opiszę to, co zrozumiałem, a literaturę podam w sekcji "Bibliografia" - kiedyś było to akceptowalne, obecnie w znacznej części działów tematycznych można się tym jedynie narazić - powodem jest fakt, że to wymusza na potencjalnym przeglądającym treść dostęp do całości tej literatury i czas na jej przeglądnięcie w odpowiednim zakresie.
6) Nie tłumacz artykułów, które na innych wersjach Wikipedii zostały napisane wg scenariusza z pkt 5). Możesz, jeśli temat znasz, wspomóc się ich bibliografią, ale o wiele łatwiej będzie ci napisać własny artykuł, niż próbować znaleźć przypis dla każdego zdania, które tam napisano.
7) Szablony, wbrew tego, co ci w skrócie myślowym sugerowano, nie są bezwzględnie obowiązkowe. Ale o wiele łatwiej jest ich użyć, niż pamiętać, jak formatować przypisy do czasopism, książek, stron internetowych, etc., co kiedy można podać. W każdym razie korzystaj z przypisów a w nich podawaj zawsze: a) Dla czasopism: autorów artykułu, jego tytuł, rocznik, wolumin (jeśli potrzeba także numer), oraz przynajmniej numer pierwszej strony (lepiej zakres stron) oraz, albo DOI artykułu, albo, w przypadku starszych, szczególnie mniej znanych, czasopism, ich ISSN; b) w przypadku książek: Autora książki/rozdziału, jeśli to wymagane to redaktora/ów książki, w której różne rozdziały tworzyli różni autorzy, tytuł książki, opcjonalnie tytuł rozdziału (jeśli dotyczy), rok wydania, najlepiej także wydawcę i miejsce wydania, obowiązkowo numer strony, z której pochodzi informacja w Twoim artykule, najlepiej do tego ISBN (szczególnie w przypadku mało znanych książek); c) w przypadku stron internetowych: autora (jeśli da się go ustalić), tytuł artykułu na stronie internetowej, w razie potrzeby stronę, jeśli nie da się do niej bezpośrednio zalinkować, wydawcę (nie używaj stron, które nie wiadomo, przez kogo zostały wydane, nie stosuj stron prywatnych za wyjątkiem stron znanych ekspertów) oraz archiwum. To ostatnie omówię szerzej. Nie potrzeba adresu archiwum w przypadku linkowania do czasopism/książek, które zostały wydane w formie drukowanej lub pod konkretnym DOI. W przypadku, gdy tak nie jest, dodanie archiwum nie jest jeszcze obecnie obowiązkiem na PLWiki, ale zabezpiecza cię przed zarzutem (za jakiś czas), że dodałeś nieweryfikowalne źródło, gdyż strona nie istnieje (niestety strony w Internecie "znikają"). Jeśli nie wiesz, jak stworzyć archiwum, to do mnie napisz, wytłumaczę. W razie innych pytań także pisz do mnie śmiało.
8) W przypadku, w którym albo tłumaczysz artykuł, albo używasz źródeł obcojęzycznych, a, mimo posiadanej wiedzy w danym temacie, nie jesteś na 100% pewien tego, jaki termin jest używany w polskojęzycznych źródłach, musisz dokonać ich przeglądu, tym razem pod kątem oceny, jakie tłumaczenie zastosować.
  • Życzę owocnej pracy oraz szybkiego odzyskania uprawnień redaktora w skutek rzetelnej pracy. KamilK7 19:26, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • 1) W edytorach kodu: przy pierwszym użyciu dajesz: <ref name="nazwa przypisu">Treść przypisu, najlepiej w szablonie {{Cytuj}}</ref>, przy potrzebie kolejnego powołania się na ten sam przypis wstawiasz samo: <ref name="nazwa przypisu" /> lub {{r|nazwa przypisu}} (to drugie jest wygodniejsze dla użytkowników kodu, ale edytor wizualny słabo to obsługuje).
2) W edytorze wizualnym: aby użyć istniejącego przypisu, należy umieścić kursor w miejscu, w którym ma być dodany i kliknąć na zakładkę „Użyj istniejącego” w menu „Przypis”. W oknie „Przypis” zobaczysz listę istniejących przypisów, które możesz wybrać i wstawić ponownie. Jeżeli jest ich wiele, możesz użyć wyszukiwarki (podpowiadającej „Wyszukiwanie spośród użytych przypisów”) i otrzymać listę tylko tych przypisów, które zawierają tekst, który wpiszesz do wyszukiwarki. Ten sposób nie zadziała, jeśli wcześniej przypisy dodano do kodu za pomocą szablonu {{r}}.
Całość zagadnień związanych z przypisami opisana jest w Pomoc:Przypisy. KamilK7 08:28, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • Jeśli strona znajdująca się uprzednio pod adresem wskazywanym martwy link została już zarchiwizowana (przez Wayback, archive.is lub jakikolwiek inny archiwizator) to sprawa jest bardzo prosta. Martwy link umieszczasz tak samo, jakby był "żywy", a do szablonu {{cytuj}} wstawiasz pola | archiwum = adres archiwum, które odnalazłeś | zarchiwizowano = data - dzień w którym dokonano archiwizacji. Jeśli korzystasz z edytora wizualnego lub edytora kodu 2017, to mają one własne narzędzia do półautomatycznego tworzenia szablonów cytowania - w ich formularzach także są dostępne pola odpowiedzialne za adres archiwum oraz datę archiwizacji (tylko niekiedy trzeba pokopać, bo nie są widoczne w pierwszym widoku). Od razu dodam też, że jeśli strona, której używasz jako źródła, jest wciąż pod linkiem który znasz, także warto dodać dane z archiwizacji. Nie jest to obowiązkowe, ale świadczy o starannym i rzetelnym podejściu do wykonywanych edycji. Czyli... masz adres strony, szukasz w Wayback lub archive.is, czy aby już nie zarchiwizowano, jeśli nie, to sam za pomocą tych stron dokonujesz archiwizacji. A co, jeśli strona nie pozwala się zarchiwizować? Czasem pomaga wybór innego archiwizera (niekiedy, jak Wayback nie da rady, to np. archive.is da radę, albo na odwrót). Ale jak nadal się nie udaje, to ja staram się znaleźć inne źródło - choć zakazu do używania takiej strony nigdzie nie ma, to ja nie mam ochoty się za kilka lat użerać z martwym linkiem, który wynika z dodanego przeze mnie źródła. Najtrudniejsza jest sytuacja, gdy masz martwy link, ale wskazywanego adresu nie ma w żadnym archiwum. Czasem może wynikać to z tego, że strona została przeniesiona pod inny adres. Wtedy, np. korzystając z Google i fragmentów adresu może ci się udać ją odnaleźć. Wtedy szczególnie starannie sprawdzasz, czy potwierdza dane, dla których jest źródłem (adres może być podobny, ale treść inna) i jak to masz, to jesteś w domu - archiwizujesz i używasz. Gorzej, jeśli nie odnajdziesz takiej strony. W tedy (i to jest obowiązek) masz tylko w opcje do wyboru: 1) uda ci się znaleźć inne źródło, to go używasz, 2) nie uda ci się, musisz wtedy zrezygnować z tekstu, który pozostałby bez źródeł. KamilK7 11:23, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Utrata uprawnień - komentarz

Cześć. Dodam jeszcze wyjaśnienie, dlaczego Twoje rozumowanie "mam na koncie wiele zweryfikowanych i przejrzanych przez innych tłumaczeń" nie jest decydującym argumentem ws. utrzymania uprawnień redaktora. A zrobię to na przykładzie statku. Jeśli jest on w większości szczelny, ale ma w dnie jedną dziurę, przez którą wlewa się niepożądana woda, powodując konieczność akcji ratowniczej, to nie można uznać go za jednostkę nadającą się do samodzielnego rejsu. Podobnie wikipedysta, który ma w większości dobre edycje, ale zdarzają mu się poważne knoty, nie może zostać puszczony do edytowania bez nadzoru, czyli przeglądania jego edycji. Jeśli dziura zostanie uszczelniona, problem znika. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:02, 5 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ogród zoologiczny w Kristiansand

Witaj, "Często nazywa się go "żywym parkiem" z racji tego że zwierzęta które się w nim znajdują, poruszają się na wolnej, otwartej przestrzeni" czy to znaczy, że nie są od siebie niczym oddzielone? Tygrysy i żyrafy razem? Zebry i lwy? Czy wiesz co tłumaczysz i rozumiesz znaczenie tego co tłumaczysz czy ponownie nie masz bladego pojęcia jaki jest sens tego co napisałeś? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 16:34, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Najcześciej odwiedzane przez przyjezdnych miejsce...jakich przyjezdnych? Z kraju? Zagranicy? Turystów?-- Tokyotown8 (dyskusja) 16:39, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
    • Witaj, innymi słowy nie masz ponownie pojęcia o czym piszesz i jakie znaczenie ma to co piszesz, nie ma w tym sensu. Doceniam Twój entuzjazm i zapał ale niestety Wikipedia nie jest do Twojego prywatnego użytku, czytają ją inni ludzie, mnóstwo ludzi i gdy przychodzi im czytać hasła Twojego autorstwa, to mogą już niestety więcej nie wrócić na Wikipedię. Treści, które zamieszczasz nie świadczą dobrze o Twojej znajomości języka angielskiego i niestety również polskiego (ostatnia zmiana "najczęściej odwiedzana przez turystów atrakcja turystyczna Norwegii - w jednym zdaniu tuż obok siebie "turyści" - język polski nie lubi w piśmie takich powtórzeń, swobodnie można zrezygnować z jednej lub drugiej "turystyki" w zdaniu, przy zachowaniu jego sensu, Ty jednak o tym nie wiesz). Problemem jest również to, że inni muszą po Tobie poprawiać, mocno sugeruje abyś najpierw zajął się poprawianiem już istniejących haseł, doprowadzaniem ich do porządku, niż tworzył kolejne potworki językowe. Tym niemniej jak powiedziałem, doceniam i widzę zapał. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 16:54, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
      • Witaj, niestety ostatnie hasło oznacza dla mnie zupełnie coś innego, ponownie nie masz bladego pojęcia o czym piszesz i nie rozumiesz znaczenia tego o czym piszesz. To sugeruje, że nie za bardzo obchodzi Cie co masz do zaprezentowania potencjalnym czytelnikom. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:03, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
        • Witaj, nie mam pretensji, niestety jesteś tak przekonany o swojej doskonałości, iż pomimo "ciągłych pretensji", których Twoja strona dyskusji jest pełna, nie dostrzegasz, że masz potężne braki w znajomości języka angielskiego jak i "literackiego" języka polskiego. Co masz robić? Naucz się dobrze obydwu języków i poprawiaj już istniejące hasła a nie twórz nowe potworki językowe, wtedy nauczysz się jak to należy robić-- Tokyotown8 (dyskusja) 17:11, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Piszemy w języku polskim
  • Styl i aktualne źródła
  • Zdanie mają posiadać sens a ich znaczenie nie powinno budzić wątpliwości u czytelnika

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 16:38, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj, ok, jedźmy z Tine. Czytelnik zastanowi się dlaczego "zatrudnionych" jest w cudzysłowie? "W 2018 roku cena mleka wyniosła 5,73 koron norweskich[3]" Jakie znaczenie ma ta informacja? Porównujesz ją do czegoś? O czym ma informować? Dlaczego w 2018 roku a nie w innym roku? Idziemy do historii, "a w 1984 występowała w rejestrach jako „Norske Meierier”" - co to są rejestry? Występowała tylko w 1984 roku? W innych latach nie? -- Tokyotown8 (dyskusja) 17:46, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Odp.

Odp:Odp.

Nie wiem kiedy odzyskasz uprawnienia. Tokyotown8 nie "ma ciągle jakieś ale", tylko poświęca swój czas, żeby Ci pomóc, stara się dobrze Ci doradzać. Jeśli będziesz spokojnie edytował, pisząc poprawnym encyklopedycznym stylem, na podstawie wiarygodnych źródeł, opatrując wszystkie informacje przypisami, to na pewno zostanie to zauważone. Niestety nieco podpadłeś, więc musisz zetrzeć złe wrażenie, a to trochę może potrwać. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:54, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Edytuj porządnie, a nikt nie będzie się czepiał. :-) Musisz pisać starannie i precyzyjnie, nie wchodź w skomplikowane tematy, skoro Ci to niezbyt dobrze wychodzi. Dlatego zaproponowałem biografie. Mogą być chemicy, fizycy czy matematycy - co jest Ci bliższe. Tak mi teraz przyszło do głowy - Polska Akademia Nauk publikuje biogramy swoich członków, wszyscy są w 100% encyklopedyczni, może potworzyłbyś na tej podstawie brakujące hasła? Zob. http://czlonkowie.pan.pl/. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:48, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Aha, no i postaraj się nie podchodzić do problemu z nastawieniem "wszyscy się czepiają", ale odwrotnie "wszyscy chcą mi pomóc". :-) Gdybyśmy nie widzieli w Tobie dobrego kandydata na wartościowego wikipedystę, to zamiast poświęcać czas na korekty, uwagi, porady i wskazówki wystarczyłoby kliknąć w "zablokuj". Skoro tak się nie dzieje, to znaczy, że wierzymy w Ciebie! Michał Sobkowski dyskusja 22:56, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Proszę odpowiedzieć na pytania
  • ...
  • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 21:29, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • ciągle brak źródeł:
  • sekcja "Rezonans[5]" - podany przypis [5] to tzw. fałszywe uźródłowienie, bo nie potwierdza w żaden sposób podanych informacji; jest to wyjątkowo niewłaściwe działanie - nigdy tak więcej nie rób!
  • sekcja "Przewodnictwo elektryczne" - brak źródeł
  • sekcja "Orbitale molekularne" - brak źródeł
  • tekst wygląda na autotranslator, pełno błędów językowych i merytorycznych, np.:
  • "proces tworzenia się więcej niż jednego wiązania w pojedynczym elektronie" - ???
  • "graficznie wskazywana przez okrąg" - ???
  • "sześć wiązań C-C jest w równej odległości" - ???
  • "wyizolowane podwójne wiązania na przemian z dyskretnymi pojedynczymi wiązaniami" - ???
  • "...definiuje Teoria..." [słowo "teoria" powinno być małą literą]
  • "Struktura metaliczna składa się z wyrównanych jonów dodatnich" - ???
  • "elektrony [...] powodują wzrost właściwości" - ???
itd. itd.
Podsumowując - ten tekst jest w stanie zrozumieć jedynie osoba o dobrym wykształceniu chemicznym, która dobrze zna opisaną tematykę. Tylko taka osoba nie potrzebuje złego hasła chemicznego. Podstawowe informacje należy pisać tak, aby tekst był jasny dla każdego normalnie wykształconego człowieka. Wiem, napisałem poprzednio, że artykuł jest napisany nieźle, ale niestety po dokładniejszym zapoznaniu się muszę się wycofać z tej oceny.
  • Z kolei w sekcji "Zobacz też" nie daje się przypisów; nie powinno się tam też dawać czerwonych linków (bo co to za "zobacz też: nieistniejący artykuł")
  • Sekcja "Bibliografia" - 3 publikacje Kekulego z połowy XIX w. - co one niby uźródławiają? Ponadto podręcznik McMurry'ego - dlaczego w j. ang., skoro jest polskie tłumaczenie? Dlaczego nie ma numerów stron? Ta książka ma ich ok. 1200, czy czytelnik ma przeczytać to wszystko, żeby dowiedzieć się, skąd zaczerpnięte są informacje?

Reasumując, przetłumaczyłeś hasło omawiające dość trudne zagadnienia, o których chyba nie masz większego pojęcia. Dlatego wyszedł potworek z niezrozumiałym tekstem. W dodatku całkowicie źle uźródłowiony. Wybacz ostrą krytykę, ale to jest przykład tego, jak nie należy robić tłumaczeń z en:wiki.

Znacznie lepiej pisać od nowa hasła korzystając z weryfikowalnych źródeł. Może weź się za biografie? Braki są olbrzymie, można robić streszczenia haseł z https://www.britannica.com/ albo https://www.ipsb.nina.gov.pl/Home (mając cały czas w głowie jak unikać podejrzeń o NPA).

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:12, 6 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Małgorzata Kossowska

No i całkiem nieźle! :-) Uwagi:

  • Nie wystarczy dać raz przypis do źródeł, przypis musi być przy wszystkich informacjach; żeby użyć drugi raz tego samego przypisu trzeba nadać mu nazwę, zob. Pomoc:Przypisy#Wielokrotne użycie danego przypisu.
  • W sekcji "Linki zewnętrzne" wstawia się wartościowe WWW, które nie zostały wykorzystane do pisania hasła, w tym przypadku sekcja była zbędna, bo link był wykorzystany w haśle.
  • Kategoria:Członkowie Polskiej Akademii Nauk ma bardziej szczegółowe podkategorie, w tym wypadku lepsza była Kategoria:Członkowie korespondenci PAN.
  • Zabrakło kategorii dotyczącej specjalności - dodałem Kategoria:Polscy psycholodzy.
  • W kategoriach biogramy powinny sortować się wg nazwiska, a nie wg imienia, czyli odwrotnie niż jest w tytułach haseł. Żeby wymusić prawidłowe sortowanie trzeba wstawić w haśle odpowiedni klucz, w tym wypadku {{SORTUJ:Kossowska,Małgorzata}}.
  • Na końcu artykułów biograficznych warto wstawić szablon {{Kontrola autorytatywna}} (w skrócie {{ka}}), który bierze z Wikidanych identyfikatory biblioteczne danej osoby.
  • Zapomniałem napisać Ci o tym wcześniej - polscy naukowcy są mniej lub bardziej dokładnie opisani w serwisie Nauka polska. Warto tam zaglądać i korzystać z podanych informacji. Odwołania do tego źródła robi się najlepiej za pomocą szablonu {{Ludzie nauki}}.

Najlepiej zobaczysz co poprawiłem patrząc na ten diff: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ma%C5%82gorzata_Kossowska&type=revision&diff=57212024&oldid=57211900

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:32, 7 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, brudnopisów możesz mieć ile dusza zapragnie i właśnie poprawną metodą jest najpierw pracować w brudnopisie, a dopiero dopracowany artykuł wstawiać do PG (czyli przestrzeni głównej). Jeśli jesteś jedynym autorem treści (nie licząc ewentualnych akcji botów), to najlepiej zrobić to metodą kopiuj&wklej, żeby nie zaśmiecać historii artykułu swoimi wstępnymi wersjami. Brudnopisy wikipedysty mają format Wikipedysta:Arek1632/Nazwa brudnopisu. Ty w tej chwili masz ich 14, z czego 11 to przekierowania do artykułów. Pełna lista jest tu: Specjalna:Strony według prefiksu/Wikipedysta:Arek1632. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:54, 7 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Tworzenie stubów, choć formalnie dozwolone, nie jest specjalnie mile widziane w Wikipedii (wolimy 1 przyzwoity biogram niż 10 stubów). Podstawowy jednak zarzut, dotyczący tej biografii, związany jest z tym, że w każdym biogramie muszą być zawarte informacje wskazujące na encyklopedyczność postaci. Odpowiesz być może, że dałeś w LZ Encyklopedię PWN, no to chyba jasne jest, że jest encyklopedyczny? Owszem jest jasne, ale wynika to z czego innego, Henryk Chołaj jest profesorem tytularnym (źródło) - tytuł ten zapewnia, zgodnie z tymi kryteriami, encyklopedyczność automatyczną, brak tej, najistotniejszej dla tego biogramu, informacji zahacza o złamanie zasady WP:NPOV (przypuszczalnie dlatego Wikipedyści nie oznaczyli jeszcze tego biogramu jako przejrzanego). Pomimo tego potknięcia widzę, że się bardziej starasz, wiem, że są szanse, że z czasem opanujesz porządnie warsztat redaktora. Mam jeszcze inne drobne uwagi, których stosowanie pomoże stać ci się jeszcze rzetelniejszym:

1) Skoro pełna data urodzenia i śmierci jest znana (wynika z linku do artykułu w Encyklopedii PWN, które dodałeś w LZ), to nie lepiej, zamiast podawać szczątkowe dane, link ten zrobić źródłem w artykule dla pełnych dat narodzin i śmierci? Zazwyczaj, jeśli daty dniowe są dostępne w rzetelnych źródłach, to je podajemy.
2) Skoro źródło 2 jest jedynie wynikiem wyszukiwania w źródle 1 i są tam dokładnie te same informacje, to powinno się stosować źródło 1 jako przypis do obu zdań (a, że jedno jest następnikiem drugiego, to wystarczy to zrobić raz).
3) Używając pól z różnych szablonach staraj się czytać opis tych pól. Wiem, że na początku zabiera to czas, ale raz przeczytasz i potem już wiesz. :-) Np. w opisie {{Cytuj}} w opisie pola opublikowany napisano: Nazwa linkowanego serwisu lub portalu internetowego (nie jest to miejsce na wpisywanie skróconej wersji adresu strony), np. dla strony „www.stat.gov.pl” można podać „Główny Urząd Statystyczny”, dla „www.sejm.gov.pl” – „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej”, a dla „www.gazeta.pl” – „Gazeta.pl”. Ty podałeś dokładnie tak, jak odradzano, czyli czlonkowie.pan.pl - powinno być podane: PAN.

Życzę dalszej owocnej pracy, KamilK7 19:08, 7 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Na tyle dobrze, że oznaczyłem jako przejrzane. Drobna uwaga (chyba już o tym wspominałem) - jeśli jedna za drugą informacja wynika z tego samego źródła, to nie trzeba jej podawać dla każdego fragmentu zdania, wystarczy na końcu. Jeden przypadek poprawiłem, znajdziesz sam drugi? :-) Wyjątki od tego dobrego zwyczaju: 1) dwa kolejno występujące za sobą akapity oparte są na tym samym źródle: wtedy dobrze jest podać to samo źródło dla każdego akapitu (jeśli interesuje cię dlaczego, to zapytaj); 2) W zdaniu informacje pochodzą z różnych źródeł, fragment ze źródła a, potem kawałek b, potem kawałek znów z a: tu są dwie szkoły: pierwsza, którą ja preferuję, to taka, że po każdej informacji podajemy źródło, z którego to wzięto, np: X był prezydentem Warszawy [1], następnie na skutek złego stanu zdrowia zrezygnował z pełnienia tej funkcji[2], po czym zamieszkał w rodzinnym domu w ...[1]. Istnieje jednak duża grupa Wikipedystów, która uważa, że to przerost formy nad treścią i lepiej jest podać oba źródła na końcu zdania. To już czysto twój wybór, nikt ci nie zarzuci, że wybrałeś złą metodę (co najwyżej skrycie poprawi na swoje ;-) - może być jeden wyjątek, jedno zdanie wynika z bardzo wielu źródeł, gdzie każda drobna informacja jest w innym, wtedy lepiej zastosować metodę, którą ja proponuję, niż zapisać zdanie z kilkunastoma przypisami i "szukaj sobie drogi weryfikatorze, skąd co wziąłem" ;-).
Fragmentu twojej wypowiedzi o stubie i podlinkowaniach w bazie nie rozumiem, przecież sam znalazłeś biogram w PWN, ja z łatwością też wygoglałem akceptowalne źródło zawierające mnóstwo informacji, jak coś będzie budziło wątpliwości, albo czegoś będzie brakowało, to łatwo wygoglać więc źródeł. Czego ci brakuje do stworzenia przyzwoitego biogramu (czyli definicja i potem kilka zdań, z których ona wynika + dodatkowe ważne informacje)?
PS. Fabiszewskiego postaram się przeczytać w wolnej chwili, nie koniecznie dzisiaj mi się to uda. KamilK7 21:03, 7 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
PS2. Profesora dodałeś, ale nie zaktualizowałeś kategorii. :-) KamilK7 09:04, 8 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Coraz lepiej, ale jeszcze uwagi będą, zwłaszcza że działasz intensywnie!

  1. Nie linkuj dat poza datą urodzenia i śmierci na początku hasła.
  2. Po nagłowku == Przypisy == należy zawsze wstawić szablon {{Przypisy}}.
  3. Wyszukuj jak najprecyzyjniejsze kategorie. Zamiast Kategoria:Doktorzy honoris causa powinna być Kategoria:Doktorzy honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  4. Członków rzeczywistych PAN nie umieszczaj w Kategoria:Członkowie korespondenci PAN (podobie generełom nie wstawia się kategorii "pułkownicy", "podpułkownicy", "majorzy" itd., pomimo że kiedyś zwykle nimi byli.
  5. Klucz sortowania "Fabiszewski_Jerzy" jest błędny. Prawidłowy to Fabiszewski,Jerzy
  6. Klucz sortowania wstawia się przed kategoriami. Technicznie nie ma to znaczenia, ale w innym miejscu jest mylący dla edytujących.

Zobacz poprawki: [4]. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:00, 7 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Marek Zembala

Odp:Marek Zembala

Nie mam pojęcia. Zasada zresztą jest taka: jeśli nie ma źródeł weryfikowalnych na pokrewieństwo, to nic o tym nie piszemy, nawet gdybyśmy wiedzieli prywatnie, że to najbliższa rodzina. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 23:49, 7 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Trochę pogrzebałem. Marian ma dwóch braci - Mirosława i Jacka, nawet w branży, ale nie mają oni stopni naukowych. Więc Marek - jeśli to w ogóle jego krewny - nie jest bratem. Myślę, że nie jest nawet bliskim kuzynem, bo ktoś by pewnie o tym napisał, a nic nie widzę. Natomiast jego syn Michał to dr hab. Tyle śledztwa. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 00:15, 8 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Cześć. Jeśli przez listę rozumiesz kategorię, to mamy ponad 500 osób w Kategoria:Członkowie Polskiej Akademii Umiejętności. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:31, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Ad:Espen Bjørnstad

Hej. Cieszę się, że edytujesz artykuły o sportach zimowych, ale... czy uważasz, że artykuł w obecnej postaci jest zgodny z WP:WAGA? To trochę, jakby napisać: Adam Małysz – polski sportowiec, sześciokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Kontynentalnego. Niby prawda, ale... ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:27, 8 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

To już inna kwestia, mniej istotna (choć to "głównie" od razu mnie zastanowiło, a i styl zazgrzytał). Pragnę jednak zwrócić uwagę, że opisywany przez Ciebie zawodnik jest tegorocznym mistrzem świata, kilkukrotnie stał też na podium PŚ. Pisanie o Kontynentalu czy o niskich miejscach na MŚJ (btw rywalizował w trzech konkurencjach, a podane są dwa miejsca) sugeruje, że nie ma innych osiągnięć. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:55, 8 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Ekhm, teraz względnie poprawione, choć chyba będę musiał zabrać się za resztę sam. Bardzo proszę, byś zajmował się tematyką, o której masz jakiekolwiek pojęcie. Zdanie "Kilkukrotny medalista PŚ, w tym drużynowy mistrz świata w narciarstwie klasycznym z 2019 roku" o tym pojęciu nie świadczyło. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:54, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Odpowiadając na Twoją drugą wiadomość. Przyznam, że do wyżej wymienionego artykułu trafiłem właśnie po tym, jak zauważyłem Twój wniosek odrzucony przez Pawła. Z racji, że lubię działać nieco "pod prąd", uznałem, że spróbuję przyjrzeć się Twojemu wkładowi i może dać Ci kredyt zaufania w postaci uprawnień. Jeżeli jednak Twój wkład jest bliski temu, co w artykule o dwuboiście, to niestety jest jeszcze dużo do zrobienia. Redaktor nie tylko musi znać zasady, ale musi ich sam przestrzegać, by nie przepuszczać bredni (a tym bardziej nie tworzyć ich samemu). O to pragnę zaapelować – więcej dbałości, a uprawnienia na pewno do Ciebie wrócą szybciej niż myślisz. Brak uprawnień i konieczność przeglądania Twoich edycji to dla Ciebie (wbrew pozorom) wygoda – mniejsza odpowiedzialność i możliwość uczenia się na własnych błędach. Tak bym to potraktował. ;)
Natomiast odnosząc się bezpośrednio do Twojego pytania, każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. I prawdę mówiąc, na ten moment podjąłbym tę samą decyzję, co Paweł. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 01:02, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Pół żartem, pół serio, warto zastanowić się też po raz czwarty – mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, nie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. ;) Bardzo się cieszę i dziękuję za zrozumienie. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł spokojnie włączyć UR. Może jakiś artykuł na poziomie Czywiesza? To wg mnie najlepsza droga. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 01:10, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Grandidieryt został poprawiony przez Michała i już poszedł do ekspozycji na za 2 tygodnie (choć formalnie nie powinien był się w CW znaleźć z racji na niewielką objętość). Z kolei Uniwersytet w Gujanie jest już przeterminowany i... nie chwaliłbym się nim – linki zewnętrzne w tekście, a większość informacji bez źródeł. Bardziej do brudnopisu niż na główną. ;) // Pisząc o Czywieszu, miałem na myśli raczej Twój przyszły wkład, a nie dotychczasowy. ;) Szoltys [Re: ] 03:52, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
A gdzie napisałem „jakieś nic nie warte wypociny”? Szoltys [Re: ] 03:54, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • Szoltys, zobaczyłem Twój wpis o grandidierycie, więc rozbudowałem trochę hasło, mam nadzieję, że spełnia teraz wymogi CzyWiesza. A Arka proszę o uważniejsze czytanie źródeł - tego minerału nie odkrył w 1902 r. Grandidier, jak podałeś, ale Lacroix, który nazwał go na cześć Grandidiera (Grandidier był na Madagaskarze, ale 30 lat wcześniej). Tygodnie tematyczne to fajna rzecz, ale pisanie haseł na wyścigi kosztem ich jakości jest fatalne. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 10:15, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
  • Ten filtr nadużyć został utworzony w związku z problemem sprzed ok. dwóch lat, kiedy masowo powstawały marnej jakości stuby prawnicze "na zaliczenie". Prawdopodobnie filtr włącza się w przypadku użytkownika niebędącego redaktorem, który w artykule z podkategorii "Prawo" wpisze któreś z kluczowych słów – w artykule Arent van Nieukerken raczej będzie to ciąg znaków "pisane na zaliczenie" (takowy tekst często pojawiał się w opisach zmian), w drugim przypadku nie mam pojęcia, co spowodowało włączenie filtru. W każdym razie nie przejmuj się tym, Twoje edycje są prawidłowe, po prostu filtry nie zawsze włączają się wtedy kiedy powinny. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 16:38, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Zgłosiłam utworzony przez ciebie artykuł do ekspresowego skasowania, gdyż w całości jest skopiowany ze strony PAN. Poczytaj proszę Pomoc:Jak unikać podejrzeń o NPA. Salicyna (dyskusja) 20:52, 9 sie 2019 (CEST) To samo dotyczy hasła Tadeusz Krzymowski, skopiowanego również ze strony PAN. Salicyna (dyskusja) 21:04, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Salicyna, o ile artykuł o Wincentym Kilarskim rzeczywiście miał znamiona NPA, to dla Tadeusza Krzymowskiego nie potwierdzam tego zarzutu. Proste dane bibliograficzne nie stanowią dzieła chronionego prawami autorskimi. Tym niemniej rada na przyszłość dla Arka - łatwiej uniknąć problemów z NPA, gdy tworzy się artykuł na podstawie kilku źródeł. W przypadku polskich naukowców warto sięgać do serwisu Nauka Polska, o którym Ci już pisałem. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:45, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
@Michał Sobkowski Masz na myśli obecną wersję artykułu, utworzoną już po usunięciu poprzedniej (tej, którą zgłosiłam do usunięcia), czy tamtą usuniętą? Salicyna (dyskusja) 22:48, 9 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Tamtą. Michał Sobkowski dyskusja 17:55, 10 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
@Michał Sobkowski OK. Nie mam możliwości sprawdzenia, bo nie mam dostępu do usuniętych wersji, ale wydawało mi się że oba hasła wyglądały w ten sam sposób. Ale to już teraz nieważne, bardzo podoba mi się reakcja Arka, do nowych wersji nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam, Salicyna (dyskusja) 08:59, 11 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Przypisy

Cześć. Zwróć uwagę, że Encyklopedia PWN reklamuje się nachalnie w tytułach haseł i trzeba usuwać z generowanych tytułów dopisek "[tytuł hasła] - Encyklopedia PWN - źródło wiarygodnej i rzetelnej wiedzy". Druga rzecz, mamy specjalny szablon dla Nauki Polskiej, np. dla Wincentego Kilarskiego jest to {{Ludzie nauki|67369|data dostępu = 2019-08-10}}. Numer jest łatwo wyłuskać z URL: https://nauka-polska.pl/#/profile/scientist?id=59154 Przy okazji: bądź ostrożny w korzystaniu z tej bazy, sekcje dotyczące recenzji, promotorstwa, a zwłaszcza publikacji są bardzo często niekompletne i wyrywkowe. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 17:39, 10 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Coś nie tak, ale zobaczę co jest. Pozdrawiam serdecznie z Berlina. --J.Dygas (dyskusja) 19:41, 10 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Premier League 2019/2020

Nie dość, że robisz bajzel w artykule, który zrobiłem od zera, to jeszcze lecisz z płaczem do innego redaktora. Zobacz sobie jak wyglądają poprzednie artykuły z PL. Wpisałeś wynik meczu ok, ale tabele uzupełniamy po całej kolejce, bo się robi bałagan. Przy imionach strzelców nie wstawiłeś flag ich narodowości.

Odp:Bayreuth Universität

Odp:Bayreuth Universität

Hej. Potraktuj, proszę, moje uwagi ogólnikowo. Myślę, że w kwestiach merytorycznych dużo lepiej może się wypowiedzieć @Michał Sobkowski. ;)

  1. Skąd nazwa "Bayreuth Universität"? Zarówno niemiecka Wikipedia, jak i oficjalna strona podają nazwę "Universität Bayreuth". Z kolei w przypisach podajesz "Uniwersytet w Bayreuth".
  2. Pomoc:Jak napisać dobrą definicję#Formatowanie.
  3. Sekcje "Znani absolwenci" i "Znani wykładowcy" (a w zasadzie skąd liczba mnoga?) – pomijam brak źródeł, ale sformułowanie "znani" nie jest mile widziane. Co to znaczy "znani"? :)
  4. Podobnie sekcja "Ciekawostki" (znowu liczba mnoga?), której powinniśmy unikać. Wikipedia jest encyklopedią, a nie serwisem plotkarskim. Zatem wszelkie ciekawostki powinny znaleźć się w tekście głównym.
  5. Kategoryzacja. Skoro mamy "Uczelnie w Bawarii", to "Uczelnie w Niemczech" jest już zbędna (gdyż jest to kategoria nadrzędna).
  6. + drobnostka, ale taka, która mnie zawsze wyjątkowo irytuje, więc nie mogę się powstrzymać. ;) Przypisy 3, 16 i ich opis: "Wayback Machine, Web Archive". To tak, jakby stworzyć opis: "Strona internetowa". Zamiast tego należy wskazać oryginalny tytuł zarchiwizowanej strony (tu: Vom Studenten zum Präsidenten der Universität Bayreuth, Medienmitteilung i dalszy opis bibliograficzny czasopisma).

Normalnie część z tego bym już poprawił, ale chyba lepiej pokazać Ci krok po kroku, co wymaga poprawek.

Natomiast po poprawkach jak najbardziej nada się do Czywiesza, gdzie temat będzie dalej wałkowany i sprawdzany. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:23, 12 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Dziękuję. :) Z drobnostek, które warto znać na przyszłość: 1) istnieje różnica między półpauzą (–) a dywizem (-); 2) nie mamy konsensusu odnośnie zapisu lat, ale przyjęliśmy, że w obrębie jednego artykułu stosujemy konsekwentnie jedną z opcji (czyli: "2019 r." albo "2019 roku", albo "2019"). Zgłosiłem art. do Czywiesza. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 11:12, 12 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Półpauzę możesz wstawić z klawiatury. Przytrzymaj lewy Alt i wpisz na klawiaturze numerycznej ciąg cyfr: 0150. Podobnie Alt+0151 to pauza (choć tej chyba nigdy nie użyłem). Co do wszelkich drabinek, większość opiera się o gotowe szablony, spora część powstaje metodą kopiuj-wklej-podmień. Chyba mało kto wpisuje cały kod z głowy. No, chyba że rzeczywiście jest taka potrzeba. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:04, 12 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 11:08, 12 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Michał Sobkowski

Ad:Michał Sobkowski

Witaj. Nie wykonujemy edycji jeżeli jej jedynym celem ma być poprawienie przekierowania "zielonolinkowego" na "niebieskolinkowe". Ostrzega zresztą przed takim działaniem komunikat o treści: "Wykonaj także inne zmiany! Sama poprawa przekierowań nie ma sensu!". Ented (dyskusja) 15:53, 12 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Uniwersytety, instytuty i placówki badawcze.

Odp:Uniwersytety, instytuty i placówki badawcze.

Jeśli chodzi o instytuty PAN, to brakuje kilku, zob. Jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 14:33, 14 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, hasło zawiera nadal sporo błedów, głównie chyba ze wzglęgu na sposób tłumaczenia. Rozumiem dobre chęci ale w tekście są zwroty (jest ich kilka), które rozumie wyłacznie translator. Np. jak ty rozumiesz "uniwersytet kampusowy"?? Jaki nazywa się uniwersytet, który nie jest kampusowy?? czym sie one od siebie róznią?? Someone in peru (dyskusja) 15:39, 14 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

widzę, że poprawiłeś, ja coś poprawiłem. co więcej: fajnie jeśli znajdziesz źródło z datą powstania (potrzebny odnośnik, bo strona własna podaje dwie daty: początek roku akademickiego 1975/76 i 1.1.1972). usunąłem tez hokeistę Maximiliana Muellera z pocztu absolwentów ponieważ takich zawodników związanych z Bayreuth jest dwóch (o róznej dacie urodzenia). Może tu znajdziesz jakieś źródło. Someone in peru (dyskusja) 20:34, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Uprawnienia

Odp:Uprawnienia

Hej. Bardzo się cieszę z Twojego podejścia. Teoretycznie nie ma żadnego terminu, po którym można zgłaszać się ponownie. Radziłbym jednak wstrzymać się przynajmniej miesiąc od ostatniej odmowy (8 sierpnia). O ile oczywiście w ogóle wniosek będzie konieczny, bardzo możliwe, że do tego czasu ktoś włączy Ci UR bez wniosku. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:33, 14 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Dystrykty Wybrzeża Kości Słoniowej

Tworzysz artykuły o dystryktach Wybrzeża Kości Słoniowej, które już swoje artykuły od dzisiaj mają - zostały utworzone przed Twoimi edycjami, więc muszę zgłosić Twoje do usunięcia. Pikador (dyskusja) 13:15, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • OK, usunąłem je z listy. Ktoś był po prostu trochę szybszy, bo te artykuły powstały dzisiaj przed południem. A co by Twoja praca nie poszła na marne, możesz rozbudować istniejące artykuły o informacje z Twoich, bo jeszcze nie zostały usunięte. Pikador (dyskusja) 13:42, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Pikador (dyskusja) 13:21, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • Styl, zrozumiały dla czytelnika
  • Linki wewnętrzne
  • ...

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Tokyotown8 (dyskusja) 18:50, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Witaj, mięso ze świni...a wiesz co to jest wieprzowina? Masowo produkujesz niedopracowane, pełne stylistycznych błędów hasła, które trzeba po Tobie poprawiać. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 18:52, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
    • Na jakich bulwach się opiera? Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 19:05, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
      • Witaj, czyli nic się nie zmieniło. Piszesz coś, tłumaczysz, i nie masz najmniejszego pojęcia co tłumaczysz, i co pisze. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 19:11, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
        • Nie oceniam Cię, nie znam Cię, nie mam bladego pojęcia kim jesteś. Widzę jednak, że nie zmieniłeś stylu tłumaczenia, polegającego na dosłownym tłumaczeniu treści, których znaczenia i sensu nie rozumiesz. Do poprawiania haseł, szukania odpowiedzi jeśli czegoś nie wiesz służy brudnopis. Powtarzano i proszono Cię wielokrotnie abyś skupił się na poprawie już istniejących haseł. W mojej ocenie ignorujesz to całkowicie, osobiście nie widzę z Twojej strony żadnych starań. Pozdrawiam-- Tokyotown8 (dyskusja) 19:20, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Uniwersytet w Bayreuth

Dzień dobry. Artykuł według mnie wygląda dobrze. Odnośnie poprawek, chyba błędne jest tłumaczenie tytułu tego odebranego doktoratu. Przydałoby się też więcej informacji o historii uniwersytetu. Pozdrawiam. KristoffZZ (dyskusja) 20:06, 15 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Biogramy.

Odp:Biogramy.

Hej, nie ulega wątpliwości, że dłuższe (i poprawnie napisane) hasło ma wielokrotnie większą wartość niż stub. Zapobieganie NPA nie musi oznaczać rezygnacji z treści, lecz po prostu przedstawienie jej w innej formie. Prawa autorskie chronią tylko konkretny materiał, a nie przekazywane informacje. Też miałem już nieraz okazję opisywać naukowca na podstawie zewnętrznej biografii i uważam, że niezrobienie NPA jest najtrudniejszym zadaniem w takim układzie, w szczególności jeśli większość informacji pochodzi z jednego źródła mającego częściowo encyklopedyczną formę. Ponieważ zasada przestrzegania praw autorskich jest kluczowa, to już jednak lepiej napisać stub niż artykuł łamiący prawo, jeśli nie dasz rady inaczej. Nie ma limitu stubów, w Wikipedii czasem robiono nawet botem tysiące zalążków za jednym razem np. o wsiach czy asteroidach. Jednak stub w żaden sposób nie jest uprzywilejowany w kwestii zasad Wikipedii. Aby miał rację bytu musi zawierać podstawowe dostępne informacje i wszystkie one muszą być rzetelnie uźródłowione. Za taki stub nikt nie powinien mieć pretensji, z tym że abyś odzyskał uprawnienia, musisz przekonać administratorów swoimi edycjami, że potrafisz przestrzegać zasad i zaleceń, a samymi stubami tego nie zrobisz. W pierwszym rzędzie administratorzy oceniają jakość edycji, ich liczba też ma znaczenie, ale znacznie bardziej drugorzędne, szczególnie jeśli w grę wchodzi przyznanie uprawnień po raz drugi. Dlatego powinieneś postarać się opanować pisanie własnymi słowami. Co do tłumaczeń, nie są one bynajmniej zakazane, ale nie aż takie proste. Po pierwsze nie wystarczy przerzucić treści przez translator Google czy wikipediowy Content Translation. Trzeba gruntownie zredagować treść, tak by nie było widać żadnych śladów obcego języka poza nazwami własnymi oraz aby całość była zrozumiała i poprawna po polsku. Ponadto tłumaczenie nie stanowi usprawiedliwia niespełnienia zasad. Dlatego z definicji nie tłumaczymy haseł częściowo lub całkowicie nieuźródłowionych, a w razie trafienia na takie treści nie przenosimy ich do Wikipedii, chyba że mamy źródło (inna wiki nie jest nim). Najlepiej po prostu każdą informację z innej Wikipedii weryfikować za źródłem, bo niestety niektórzy fałszują źródła, nie tylko w plwiki. Inną dobrą praktyką jest zamieszczanie tłumaczenia w brudnopisie. Wtedy możesz na spokojnie nad nim pracować, a do przestrzeni głównej przenieść dopiero wtedy, gdy wszystko będzie gotowe. Zobacz też stronę zalecenia na ten temat. Pozdrawiam, ~CybularnyNapisz coś ✉ 10:48, 16 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 19:15, 16 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Stefan Hahn

Odp:Stefan Hahn

Hej. ktoś go rozbuduje, a dlaczego nie Ty jako autor i zgłaszający? ;) Kliknąłem tylko w dwa linki z przypisów i widziałem mnóstwo informacji, co zresztą nie jest dziwne. Do 2 kB spokojnie da się dociągnąć. A nawet jak będzie trochę mniej (>1,5 kB), to przymknę oko. Natomiast obecna 1/3 objętości byłaby dopuszczalna wyłącznie, gdyby artykuł był megahipersuperciekawostkowy. Wówczas również przymykam oko na objętość. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 21:11, 17 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Janusz Czapski

Odp:Janusz Czapski

Cześć. W pierwszym momencie uznałem, że to różne osoby, jeden z Poznania, drugi z Łodzi. Ale nieco dokładniejsza analiza wykazuje wiele zbieżności. Napisałem do OPI z prośbą o sprawdzenie. Wg strony www.prezydent.pl nominację profesorską uzyskał tylko jeden Janusz Czapski ([5]). Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:56, 20 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Z OPI przyszła odpowiedź - są to inne osoby, ale zweryfikują poprawność danych. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:53, 21 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
Cześć. Utworzyłem stronę ujednoznaczniającą Janusz Czapski. W tej chwili w Nauce Polskiej błędne są tylko publikacje - prace JC z Poznania z lat 2011+ przypisane są JC ze Skierniewic. OPI obiecuje, że wkrótce to poprawią. A Twój wkład w biografię członków PAN widzę i doceniam! :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 09:08, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Estadio Gran Canaria

Odp:Estadio Gran Canaria

Hej. Większość drobnych rzeczy poprawiłem sam (zerknij w wolnej chwili, może w przyszłości będziesz robił to wszystko sam:) ), dodałem też interwiki (w Wikidanych). Do poprawy: brak źródeł do stwierdzenia "Jest to największy obiekt sportowy na Wyspach Kanaryjskich" i do rozegranych meczów. W tłumaczeniu nie znalazłem błędów (choć niewątpliwie brakuje mi tu informacji, że nie jest to tylko stadion piłkarski, ale wielofunkcyjny, m.in. lekkoatletyczny – no, ale OK, braki to nie błędy), ale na pewno na stronę dyskusji należy wstawić wypełniony szablon {{przetłumaczony}}, by nie naruszać praw autorskich z en.wiki. Dotyczy to każdego tłumaczenia z innych edycji językowych Wikipedii. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:18, 21 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

OK, dzięki, poprawiłem resztę. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 09:13, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Grandidieryt

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:43, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Kategoria

Witaj. Takich jak prof. Czapski wrzucamy do kategorii Polscy przedstawiciele nauk rolniczych. Zajmował się podobno chemią, ale raczej w sprawach rolnictwa i żywności, nie widać nigdzie, żeby był chemikiem. A trzeba przyznać, że nazwa kategorii nie ułatwi jej znalezienia:(.Ciacho5 (dyskusja) 12:26, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Mam kilka uwag dotyczących hasła/stuba (jak w tytule), a mianowicie:

Jeszccze o kategoriach

Mamy kategorie dla odznaczonych. P. Jerzy Seidler "dostał" jeszcze Odznaczeni KK OOP, Medalem KEN i 30-lecia. Przydałoby się uściślić, kiedy dostał OOP, bo według epoki też się dzielą na kategorie (odznaczeni KK OOP (II RP, III RP, PRL, władze londyńskie)).

Po drugie, przed kategoriami trzeba wstawić szablon sortowania:{{SORTUJ:Nazwisko, Imię}}. Inaczej na stornach kategorii wyświetla się alfabetycznie według imion, a nie nazwisk. Szablon ten dostępny jest (w edytorze kodu) pod polem edycji. W edytorze wizualnym, przy wpisywaniu kategorii na dole jest Domyślnie sortuj tę stronę jako i tam też trzeba Nazwisko, Imię. Ciacho5 (dyskusja) 19:38, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

  • Nie przypuszczałem, że dostał order w II RP, ale mógł w PRLu albo już w III RP. W jego akurat wypadku to ma mniejsze znaczenie i nie będziemy zgadywać (zabrania nam tego zakaz własnych badań). Po prostu zostanie z szerszą kategorią. Tak ku Twej informacji, czas przyznania ważny jest w przypadkach wątpliwych. OOP, jako jedno z najwyższych odznaczeń w Polsce, daje encyklopedyczność. Ale w czasach PRLu (nie całych) nadawano go masowo, jako tzw. order chlebowy i wystarczyło 30 lat przepracować w jakimś zakładzie na nienajniższym stanowisku i się dostawało, prawie z automatu. Tak więc przyznany jako chlebowy nie daje encyklopedyczności, a nadany w III RP lub przed wojną, czyi człowieka encyklopedycznym. Ciacho5 (dyskusja) 06:24, 23 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Bogdan Jerzy Ney

Odp:Bogdan Jerzy Ney

Zejdź na sam dół artykułu i kliknij w link "Informacje prawne", a wszystko będzie jasne. :-) Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:08, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

A przy okazji - nie podawaj w definicji każdemu profesorowi "polski uczony". To brzmi dość publicystycznie. Zupełnie wystarczy "polski profesor". Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:14, 22 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Prośba

Nie tak działa ten projekt, po raz drugi powinien przyznać ktoś drugi. W obecnej sytuacji najpierw musiałbym przedyskutować sprawę z adminem, który odebrał uprawnienia. Admini pracują zespołowo, nie podważamy decyzji innych adminów, a czasy kiedy admin działał na własną rękę i z nikim się nie liczył minęły jakieś 10 lat temu (tzw. rouge admins). Najlepszym rozwiązaniem jest dogadanie się z Bostonem, niech jeszcze minie trochę czasu i zapytaj Bostona czy już jest w porządku, i dopiero wtedy złóż wniosek na WP:PUR. Tak się pracuje w cywilizowanym projekcie. Składanie wniosku po wniosku niczego nie przyśpieszy. Jeżeli ktoś utracił uprawnienia, wtedy przy ponownym ich przyznaniu przyglądamy się o wiele uważniej niż za pierwszym razem, po drugiej utracie może minąć rok i dwa zanim uprawnienia zostaną odzyskane. Od redaktorów oczekujemy znajomości podstawowych zasad projektu. LJanczuk qu'est qui ce passe 11:16, 24 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Re: Wkład

Dzień dobry, tak jak napisałem powyżej 5 sierpnia: 2. Dla mnie jest to co najmniej kilka miesięcy bezbłędnego edytowania oraz brak uwag innych Wikipedystów na temat nieprzestrzegania zasad w dyskusji. Żaden z warunków nie został jeszcze spełniony. Boston9 (dyskusja) 17:37, 24 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Strona czlonkowie.pan.pl

Odp:Strona czlonkowie.pan.pl

Coś im tam nawala, od czasu do czasu przestaje działać, potem wraca do normy. Ostatnio w środę czy czwartek nie mogłem otworzyć biogramów, wczoraj działało. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 21:50, 24 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:PGE Turów Arena

Odp:PGE Turów Arena

Przejrzałem. :) Życzę powodzenia w dalszym rozwijaniu artykułów na Wikipedii. Pozdrawiam, Mariusz Swornóg (dyskusjaedycje) 13:03, 25 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy na pewno to hasło nadaje się do Tygodnia Katalońskiego? Sam napisałeś, że jest to klub z siedzibą w Aragonii :) Wiroid (dyskusja) 20:40, 27 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witam ponownie, faktycznie, ktoś wstawił tam ten artykuł, w każdym razie nie powinno go tam być :) No, ale skoro już tam się pojawił, to chyba powinni Ci go zaliczyć. Jeżeli chodzi o przejrzenie artykułów, to widzę, że ktoś już zaakceptował i Derby Barcelony w piłce nożnej, i Piłka nożna w Andorze. Ja jednak widzę tam pewne problemy, choćby w pierwszym artykule chodzi mi przede wszystkim o sekcje Mecze ligowe, Mecze w Pucharze Króla, Piłkarze, którzy grali dla obu drużyn czy Wszystkie mecze/Główne rozgrywki. To ważne informacje dla tego artykułu, nie można jednak sprawdzić, czy są prawdziwe, bo nie są uźródłowione (powinien tam być w ogóle szablon problemów). Musisz znaleźć te informacje gdzieś poza angielską wikipedią. Poza tym zdanie: "Następnie Espanyol wygrał 2:1 z FCB w sezonie 2008–2009, stając się pierwszą drużyną, która pokonała Barcelonę na Camp Nou" jest błędne, bo wskazuje, że nikt nigdy nie pokonał wcześniej Barcelony na Camp Nou, a parę razy to się jednak zdarzyło :) W źródle chodzi tylko o ten jeden sezon. Poszukałbym też drugiego przypisu do "po dziesiątym spotkaniu z Barceloną na nowej arenie udało im się wygrać mecz derbowy (wcześniej zanotowali trzy remisy i sześć porażek). Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy Copa del Rey w sezonie 2017/2018 rozegrany 17 stycznia 2018 roku", bo ten, który jest, nie uźródławia całości. Zdanie "W 2019 roku Lionel Messi strzelił 25 gola w historii potyczek derbowych z Espanyolem" zawiera aż 3 linki, ale chyba żadna ze stron bezpośrednio nie podaje tej informacji.
W drugim artykule wstawiłeś bibliografię, więc ciężej będzie sprawdzić, czy nie ma tutaj błędów. W każdym razie musi być przypis (a najlepiej kilka) do zdania "Jednym z najbardziej znanych piłkarzy urodzonych w Andorze jest Albert Celades (...)", bo to tak zwane wyrażenie zwodnicze i musi być b a r d z o dokładnie uźródłowione.
Pozdrawiam :) Wiroid (dyskusja) 11:23, 28 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]
[6] chyba ten link wszystko wyjaśnia :) Fajnie, że deklarujesz dopracowanie artykułu. Wiroid (dyskusja) 13:28, 28 sie 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Członkowie rzeczywiści PAN

Odp:Członkowie rzeczywiści PAN

Gratuluję! :-) Michał Sobkowski dyskusja 19:49, 5 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Hasła przejrzane, dziękuję za Twoją niezwykle pożyteczną aktywność w tym temacie! Nie ulega wątpliwości, że zapewne w niedługim czasie będzie możliwe ponowne włączenie Ci uprawnienia redaktora, bo Twoje edycje są coraz lepsze. Jednak na razie ciągle wymagają pewnych korekt - w moim obszarze zainteresowań chodzi o kwestie językowo-stylistyczne. Zwróć uwagę, że:
  • przed spójnikiem oraz p0rawie nigdy nie stawia się przecinka - wyjątkiem są pewne wyszukana zdania złożone, jednak w przypadku Twoich haseł był to gruby błąd interpunkcyjny;
  • tekst "W trakcie swojej długoletniej kariery naukowej uhonorowany wieloma nagrodami, odznaczeniami i wyróżnieniami" to publicystyczne pustosłowie, którego należy unikać w encyklopedii. Wystarczy prosta, konkretna informacja w stylu np. "Odznaczony m.in.:".

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 11:32, 8 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp: Muzeum FC Barcelona

Przyjrzałem się i według mnie bardzo dobry artykuł. Jedyne co, to w jednym ze źródłem tam podanych doczytałem się, że muzeum było już w planach Gampera, czyli wiele lat przed jego powstaniem. Może to fakt nie jakoś bardzo kluczowy, ale dobrze byłoby napisać, że choć prezydent Núñez otworzył je, nie był twórcą jego idei. Choć jestem kibicem już parę dobrych lat, nie miałem jeszcze przyjemności zwiedzić muzeum, więc trochę trudno mi mówić o wystawach i pamiątkach, ale jest ich dość dużo. O ile się nie mylę są tam m.in. wszystkie Złote Piłki Leo Messiego. Myślę, jednak, że wypisywanie wszystkiego nie ma sensu. Powinno się raczej wypisać tylko najważniejsze pamiątki. Obecne forma jest myślę dobra, może jak coś mi się rzuci w oko to dopiszę. Generalnie dobra robota i inicjatywa, bo mi nawet taki artykuł nie przyszedł do głowy, choć fascynuję się historią tego klubu. Pozdrawiam :) Mati142 (dyskusja) 20:04, 05 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Muzeum FC Barcelona i Ferdynand Rothschild

Odp:Muzeum FC Barcelona i Ferdynand Rothschild

Nie do końca rozumiem, co miała na myśli Gytha (zapewne odpowie na Twoje pytania jak się tu pojawi), ale może to efekt mojego zmęczenia. Zastanawia mnie natomiast imię – skąd Ferdynand (w leadzie mamy dodatkowo "de")? Nie ma w przypisach żadnego polskojęzycznego źródła, więc takie tłumaczenie to OR. Nie widzę też źródła na brytyjskie obywatelstwo, mam wątpliwości, czy Evelina de Rothschild nazywała się tak przed ślubem. Dalszej treści nie analizowałem. Odnośnie tego, co wikipedysta powinien zrobić po utworzeniu artykułu, zerknij na panel boczny, zwłaszcza na sekcję "Narzędzia" i znajdujące się tam linki. Może nie to miała na myśli Gytha (raczej chodziło o interwiki/Wikidane, które kilka godzin temu uzupełnił Olos88), ale na pewno warto również na to zwrócić uwagę. Na marginesie przypominam, że tytuły przypisów zostawiamy w języku oryginalnym. A jako że większość naszych czytelników stanowią Polacy, to sugeruję podawać parametr "język" przy publikacjach obcojęzycznych. Co do muzeum – widzę dwa brakujące elementy, oba równie istotne. Nie dotyczą może samej treści artykułu, co dwóch różnych ścieżek do niego prowadzących. Jedną z tych ścieżek już Ci dzisiaj zdradziłem. ;) Drugą z łatwością znajdziesz, porównując swój artykuł np. z tym. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 21:54, 7 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ścieżek prowadzących do artykułu, nie do muzeum. Zatem godziny otwarcia nie mają nic do rzeczy. Na marginesie – FC Barcelony, czy napisalibyśmy też: Arsenalu Londynu, Legii Warszawy i Realu Madrytu? ;) Szoltys [Re: ] 22:44, 7 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]
To, że spora część Polaków tak mówi, nie oznacza, że tak jest poprawnie. Spora część Polaków mówi też: "poszłem", "włanczać" i "wziąść". Wikizacja to działanie wewnętrzne – zmiana formatowania tekstu z "czystego" na ten stosowany w Wikipedii (głównie chodzi o linkowanie za pomocą nawiasów kwadratowych, pogrubienie tytułu w leadzie, podział na sekcje itp.). Niemniej jednak gratuluję, chodziło m.in. właśnie o interwiki, czyli o połączenie strony w Wikidanych. Czyli jeden z punktów załatwiony. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 10:19, 8 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]
Ferdinand Rothschild - jeden błąd poprawiłeś (trzeci syn), drugi poprawił Cybularny, przenosząc hasło (niezgodność zapisu imienia), a Alan ffm poprawił trzeci, odlinkowując matkę bohatera biogramu (nie spojrzałeś, dokąd prowadzi link). Po napisaniu nowego hasła należy sprawdzić, gdzie jest podlinkowane, czy na pewno poprawnie i czy nie da się go gdzieś jeszcze podlinkować - tymczasem nawet w Waddesdon Manor brak linku do jego właściciela.
Muzeum FC Barcelona - jak zauważyłeś, zbędny dojazd - Wikipedia nie jest przewodnikiem turystycznym. Brakowało z kolei powiązania z artykułami w innych wiki przez Wikidane (dodałeś, ale już nie wstawiłeś etykiety i opisu).
Problem w tym, że w dalszym ciągu Twoje edycje sprawiają wrażenie robionych w pośpiechu. Może lepiej troszkę zwolnić tempo i zadbać o ich jakość? Jest oczywiście postęp, ale może jednak lepiej byłoby, żeby ktoś inny rzucał na nie okiem? Nie ma oczywiście osób nieomylnych, ale pewne nawyki redaktor powinien mieć wyrobione - sprawdzanie, czy linki prowadzą tam, gdzie trzeba, czy nowy artykuł jest podlinkowany w artykułach, edycja Wikidanych. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 09:16, 9 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Katarzyna Turnau

Odp:Katarzyna Turnau

Cześć. Zdecydowanie angielski tytuł. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 17:34, 8 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Przy okazji: unikaj raczej słowa "członkini" czy "pracowniczka". W świecie nauki raczej nie używa się form żeńskich dla tych słów. Druga rzecz: przy podawaniu "członek rzeczywisty", "członek korespondent" całkowicie zbędne jest dodawanie "krajowy". Wszyscy członkowie rzeczywiści i korespondenci to członkowie krajowi. Pamiętaj też o wstawianiu "SORTUJ" przed kategoriami, w ostatnich kilku hasłach brakowało. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 20:32, 8 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wikidane

Na stronie Wikidanych, nad pierwszym "okienkiem" jest przycisk "edytuj". Kiedy go wciśniesz, pojawi się możliwość edycji tego fragmentu. Wpisujesz co trzeba (etykieta to tytuł artykułu w plWiki, opis - krótki opis), klikasz na "opublikuj" i gotowe ;-). Gytha (dyskusja) 15:34, 9 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Czy wiesz / +PUR

Odp:Czy wiesz

Hej. Jest to rubryka przede wszystkim ciekawostkowa, która ma za zadanie przyciągnąć uwagę czytelników. Dlatego najlepiej sprawdzają się nietypowe, dziwne, żartobliwe, podchwytliwe pytania. Zasadniczo jednak nie jest to wymagane i również "normalne" artykuły wstawiane są do Czywiesza, o ile spełniają wymogi regulaminowe – 1) min. 2 kilobajty treści (czyli czystego tekstu, nie kodu źródłowego), 2) źródła w formie przypisów do wszystkich informacji, 3) świeżość (utworzenie/rozbudowa w ostatnich 10 dniach). Przykro mi, że Twoje artykuły nie były sprawdzane w propozycjach – nie ma tu żadnej zależności, niektóre sprawdzane są szybko, inne przepadają mimo naprawdę ciekawej treści. Mam nadzieję, że się na dobre nie zniechęcisz. Ekspozycja w Czywieszu to wg mnie duża nagroda za naszą pracę w Wikipedii – dziennie artykuły tam eksponowane ogląda od kilkuset do kilku tysięcy osób, a samą ekspozycję widzi znacznie więcej. Regulaminowe wymogi spełnia choćby Feliks Przytycki. Jeżeli masz pomysł na pytanie, to śmiało zgłaszaj. :)

Włączyłem Ci UR na 3 miesiące. W ciągu ostatniego miesiąca zrobiłeś ogromny postęp, którego nie da się nie zauważyć. Dałbym od razu "bezterminowo", ale jednak mały niesmak po muzeum pozostał – nie będę Cię dłużej męczył, więc napiszę wprost – przypis nr 8 potwierdza tylko fakt rozegrania meczu, nie ma mowy o tym, w jakich butach grał piłkarz. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:20, 10 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:UR.

Odp:UR.

Hej. Kiedyś redaktorów witał bot (Beau.bot), którego operator od ok. 2 lat już jest nieaktywny. Wydaje mi się, że teraz nie ma bota wstawiającego szablon, więc dla porządku dodaję go poniżej. :) Nie ma chyba różnicy, czy UR nadano automatycznie czy ręcznie. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:45, 12 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „OOjs UI icon block Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence. Szoltys [Re: ] 22:45, 12 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Katalońskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 06:59, 14 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Reprezentacja Austrii w Piłce Nożnej Mężczyzn

Odp:Reprezentacja Austrii w Piłce Nożnej Mężczyzn

Hej. Możesz bez obaw przejrzeć swój dotychczasowy wkład. Nawet jest to zalecane po otrzymaniu UR. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:13, 15 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Dzień dobry Arek1632 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 23:13, 23 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp. spis publikacji

Witaj. To zależy ;-). Jeśli jest to spis wszystkich publikacji, można go potraktować jako niemający znamion utworu w myśl prawa autorskiego. Jeśli jest autorskim wyborem, to już może takim utworem być. A skoro nie jest to pewne, kopiować wprost nie należy. Przekopiowywanie odradzałaby też z innego względu - w Wikipedii raczej zamieszcza się publikacje książkowe, redakcje poważniejszych pozycji etc., a nie każdy artykuł. Jeśli nie potrafisz ich wybrać, najlepiej będzie zamieścić ten spis w postaci linku zewnętrznego. Pozdrawiam. Gytha (dyskusja) 10:47, 30 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Wikidane

Odp:Wikidane

Hej. Metod jest kilka, ja osobiście korzystam z dwóch. 1) Możesz ręcznie utworzyć nowy element w Wikidanych poprzez tę stronę (wystarczy wypełnić pola i kliknąć "Utwórz"). 2) Możesz też zrobić to w podobny sposób za pomocą odpowiednich gadżetów (dostępnych w Twoich preferencjach w sekcji "Wikidane" – zaznacz kratkę przy "Wikidata Info - informacja o elemencie Wikidanych wyświetlana na samej górze każdej strony"). W tym drugim przypadku nad treścią artykułu (pod tytułem strony) wyświetli Ci się komunikat "Brak elementu Wikidanych". Po jego kliknięciu zostaniesz przekierowany do Wikidanych, a artykuł automatycznie zostanie podpięty pod nowo utworzony element. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 10:58, 1 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wikidane pobierają tylko część informacji (np. w infoboksach). Reszta może posłużyć np. obcokrajowcom, którzy chcieliby utworzyć ten artykuł (łatwiej wówczas znaleźć wszystkie identyfikatory, jeżeli znajdują się w jednym miejscu). Czyli wszystko jest dobrze, nic nie musisz więcej robić. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:55, 1 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]
Aha, jeszcze mała porada na przyszłość. Zwracając się do kogoś z prośbą o sprawdzenie/pomoc z konkretnym artykułem, dobrze jest go podlinkować w wiadomości. Ułatwia to pracę odbiorcy wiadomości (nie trzeba kopiować tytułu artykułu i wklejać go do wyszukiwarki, wystarczy kliknąć). ;) Szoltys [Re: ] 22:57, 1 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Film psychologiczny

Odp:Film psychologiczny

Cześć, brakuje mi źródeł do poprawy tego hasła. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 12:39, 1 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Identyfikatory dodaje się tak jak każdą inną cechę. Wystarczy kliknąć w link „+ dodaj deklarację”, podać nazwę cechy, następnie w okienku obok wartość, a na końcu kliknąć „opublikuj”. Kilka z nich już dodałem bazując na danych z VIAF. Odpowiedni rozdział zrobi się sam automatycznie jeśli cecha z jego zestawu będzie dostępna. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:44, 1 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:

  • artykuł bez aktualizacji o wyniki nie ma większego sensu

W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.

Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.

Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 16:37, 4 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Przekierowanie strony Kolej Liverpool - Manchester

Odp:Przekierowanie strony Kolej Liverpool - Manchester

Hej.

Stronę przeniosłeś pod Wikipedysta:Wikipedysta:2a00:f41:1c23:fb33:90a4:3117:5518:581f/Kolej Liverpool - Manchester. Podczas przeniesienia strony do przestrzeni "Wikipedysta" nie trzeba już w tytule wpisywać "Wikipedysta". Tutaj jednak nie widzę zbyt dużych szans na uratowanie hasła. Pomijając brak podstawowych treści i źródeł, to przede wszystkim nie poinformowałeś autora o przenosinach, więc nie ma świadomości, że to nastąpiło.

Jeśli już przenosić do brudnopisu, to najlepiej za pomocą odpowiedniego narzędzia. Kliknij w swoje preferencje i włącz sobie skrypt "Przenieś do brudnopisu". Wówczas w panelu bocznym pojawi Ci się opcja przenoszenia do brudnopisu autora. To o tyle ułatwia sprawę, że za pomocą paru ruchów: 1) przenosisz do brudnopisu, 2) zgłaszasz przekierowanie do usunięcia, 3) informujesz autora o przeniesieniu (należy oczywiście podać autorowi powody przenosin, np. brak źródeł).

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 14:42, 6 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Bączkowski v Poland

Oznaczyłem jako przejrzaną. Pozdrawiam. AngelOfDestiny [Re: ] 15:24, 7 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Jiří Černý

Cześć, nie należy samodzielnie tłumaczyć tytułów prac na polski. Jeśli w innych artykułach tak robiłeś, to przywróć oryginalne. Gdarin dyskusja 21:52, 9 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ciacho5 (dyskusja) 14:57, 10 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Akademia Straków

Cześć, jesteś pewny, że tytuł artykułu "Akademia Straków" jest poprawny? Nazwa Akademii pochodzi od Jana Petra Straka. Także w zdaniu "Pod kopułą znajdują się posągi Josefa Maudera" brakuje informacji, że są to posągi autorstwa rzeźbiarza Josefa Maudera, a nie jego samego, co wynika w tej chwili z treści. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 20:19, 10 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

O wszystkie akapity bez przypisów. Pozdrawiam, Mpn (dyskusja) 12:04, 12 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Akademia Straka

Hej. Uzupełnisz przypisy do wszystkich informacji? Artykuł zdecydowanie nada się do Czywiesza, ale bez pełnych przypisów nie da rady.

PS Dopiero dzisiaj zauważyłem tę gwiazdkę. Dziękuję, bardzo mi miło. :) Jeżeli jednak kogoś kiedyś byś jeszcze honorował odznaczeniem, to najlepiej poinformować o tym na jego stronie dyskusji. Każdemu zrobi się wtedy miło. :)

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:17, 12 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Akademia Straka

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 19:53, 12 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Derby Barcelony w piłce nożnej

Odp:Derby Barcelony w piłce nożnej

Hej.

Przede wszystkim nie ma informacji o zgłoszeniu na PDA ani w artykule (patrz: instrukcja na stronie zgłoszeń PDA).

W Czywieszu artykuł przepadł jako niesprawdzony i przeterminowany (wymagane są 3 podpisy sprawdzających w ciągu 30 dni od utworzenia/rozbudowy artykułu). Do DA wg mnie trochę brakuje (historia wydaje mi się, że jest potraktowana dość pobieżnie), ale zawsze warto spróbować. W trakcie dyskusji może uda się doprowadzić wszystko do statusu DA. Niczemu takie zgłoszenie nie zaszkodzi, może jedynie pomóc. :)

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:09, 13 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Zabójcy

Odp:Zabójcy

Hej. Nie mamy chyba żadnych dodatkowych zaleceń poza ogólnymi kryteriami według WP:ENCY. Zdroworozsądkowo – zależy od tego, w jaki sposób osoba poszkodowana jest "sławna". Zabójca prezydenta czy króla niewątpliwie będzie encyklopedyczny (zapisał się w historii w znaczący sposób), ale już np. zabójca celebrytki niekoniecznie. Jeżeli Twoje wątpliwości dotyczą jakiejś konkretnej osoby, to najlepiej podejmij ten temat w Kawiarence. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:34, 17 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Feliks Przytycki

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:56, 19 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Masur juhu? 13:08, 19 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Masur juhu? 13:14, 19 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Odzyskanie niepodległości przez Polskę

Cześć. Co do treści poza tym co stworzylem to myslę, że możesz rozwijać to. Kalendarium może zostać i ewentualnie można to ubogacać. Poza tym uważam że skoro kalendarium trafiło do tego hasła to można je juz usunąć z artykułu Narodowe Święto Niepodległości, bo jest tam zbędne. Lowdown (dyskusja) 17:13, 22 paź 2019 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Andrzej Więcek

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:34, 2 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Odp:Narzędzie do sprawdzenia objętości artykułów

Odp:Narzędzie do sprawdzenia objętości artykułów

Hej.

Przede wszystkim: administratorzy mają tylko kilka narzędzi dodatkowych w porównaniu do redaktorów (przyciski służące do blokowania, zabezpieczania, usuwania itp.). Nie mają żadnych innych mocy. Patrz: Wikipedia:Uprawnienia grup użytkowników. :)

Na piechotę objętość artykułu może sprawdzić nawet niezarejestrowany użytkownik. Wystarczy skopiować cały tekst (nie kod źródłowy) z pominięciem tabel i przypisów, następnie wkleić do notatnika i sprawdzić rozmiar.

Zarejestrowani użytkownicy mogą zrobić to prościej, włączając odpowiedni gadżet. Wejdź tutaj, utwórz stronę i wklej na niej następujący kod:

// User:Dr pda/prosesize
mw.loader.load('//en.wikipedia.org/w/index.php?title=User%3ADr+pda%2Fprosesize.js&action=raw&ctype=text/javascript');

Po zapisaniu strony (i ewentualnym odświeżeniu przeglądarki) w panelu bocznym powinien wyświetlić Ci się link "Page size", po kliknięciu którego gadżet sprawdzi ilość tekstu i poda wynik. Nie jest to narzędzie idealne, ale mniej więcej działa. :)

Gdyby po zapisaniu strony nic się nie zmieniło, to daj znać, być może trzeba wstawić coś jeszcze, o czym nie pamiętam. ;)

Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:41, 3 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Odp:Stanisław Rafajłowicz

Odp:Stanisław Rafajłowicz

Cześć. Przypisy o takiej samej nazwie były zdefiniowane kilkukrotnie z różną zawartością. Poprawiłem. Sugeruję jeszcze, aby poprawić wywołania przypisów (wstawić szablony cytowania zamiast jakiegoś dziwnego ciągu znaków z en.wiki) i dotłumaczyć (widziałem tam pozostałości po angielskiej wersji, np. Retrieved). Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:34, 6 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Maciej Ogorzałek

Dziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 14:26, 8 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Odp:Brabancja

Odp:Brabancja

Księstwo na pewno lepiej jest opisane na kilku innych wiki, tylko tam czasem są braki w przypisach i nie wiadomo skąd pochodzą informacje. :( Gdarin dyskusja 14:35, 12 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:53, 13 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Akademia Straka

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:22, 16 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Przypisy

Hej, miałem kiedyś podobny problem. Admin napisał mi wtedy ---czytaj niżej---- . Spróbuj na razie sam przy tym pogrzebać (może jakoś lepiej skumasz mechanikę niż ja), a jak się nie uda to spróbuję ja pogrzebać. Nie chodzi o to że nie chcę pomóc (podesłałem Ci ten mały "poradnik" wyżej, to już coś :P ) ale to Twój artykuł, Ty się nim na razie spróbuj zająć, Ty bardziej się łapiesz w przypisy. Jakbym zaczął w nich grzebać tak "z ulicy" bym pewnie coś popsuł. Jakby coś pisz do mnie, służę ciągle pomocą.

Pozdrawiam, Luki4812 (dyskusja) 00:40, 24 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

PS: Na mojej dyskusji masz treść tej komendy w trybie źródłowym, tam wejdź i sobie to zobacz, bo tu widzę wywala do szablonu i brzydko wygląda. Dlatego ze względów estetyczno - technicznych to stąd usunę, ale jakby coś to, powtarzam, wisi u mnie. Znajdziesz to pod tytułem "odp. Artykuł Adolf Hoel". Pzdr

Podziękowanie - Bożena Kostek

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:31, 25 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 26 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Re: Stefania Perzanowska

Dziękuję za miłe słowa. Właśnie sama byłam bardzo zaskoczona, gdy parę dni temu zauważyłam jej brak na Wikipedii i dopisałam ją do listy propozycji Wikiprojektu Kobiety. To bardzo cieszy, gdy czerwone linki z listy zamieniają się w niebieskie, bo widać, jak wiedza zebrana tutaj się poszerza. GiantBroccoli (dyskusja) 14:36, 26 lis 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Włado Maleski

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 09:08, 1 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Zaproszenie

Zaproszenie do Wikiprojektu Kobiety

Drogi Wikipedysto! Mam zaszczyt zaprosić Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie: Kobiety.
Jeśli jesteś chętny do pomocy, dopisz się proszę do listy uczestniczek i uczestników.

Klarqa (dyskusja) 18:47, 1 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 20:21, 1 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Ad:Pomnik Obrońców w Skopje

Hej. Uzupełnisz źródła? Tylko pierwszy akapit jest uźródłowiony. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 01:22, 2 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

art. o Joannie Stasiak

Cześć, skontaktowała się ze mną bohaterka tego biogramu - czy możesz do mnie się odezwać na priv? Klarqa (dyskusja) 10:29, 2 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Re: Czesława Rosik-Dulewska

Super, serdeczne dzięki za szybkie działanie. Skomentuj tylko jeszcze i oznacz proszę na zielono w „Zgłoś błąd“, żeby bot to zarchwizował. Boston9 (dyskusja) 14:10, 2 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Joanna Stasiak

Nie, nie błąd, ale dodatkowe informacje mam od pani w mejlu i zdjęcia. Zastanawiałam sie, czy nie chcesz tego dalej poprowadzić (sprawa formularza do zdjeć, załadowania itd.).Klarqa (dyskusja) 21:35, 2 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Jakbyś mógł wysłać do mnie mejla przez Wikipedię, to podałabym /przesłałabym Ci mejla ze szczegółami :) Klarqa (dyskusja) 22:20, 2 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Henryk Petryk

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:17, 4 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Maciej Ogorzałek

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:30, 5 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Dokładam do zwykłych podziękowań, z okazji Dnia Wolonatriusza. Gżdacz (dyskusja) 19:50, 5 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Reni Eddo-Lodge

Dziękujemy i prosimy o więcej, Gdarin dyskusja 10:42, 5 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Proszę uzupełnij artykuły Joanna Stasiak i Amalia Lindegren o przypisy, bo wiele informacji jest nieweryfikowalnych. I jeszcze u Reni Eddo-Lodge brakuje przypisów do niektórych wyróżnień, do polskiego tytułu książki i do zdań: "Uczęszczała do Katolickiego Liceum św. Anny w London Borough of Enfield." oraz "Jako freelancerka, Eddo-Lodge napisała wiele artykułów dla takich gazet jak „The New York Times”, „The Guardian”, „The Independent”, „The Daily Telegraph”, „The Voice”, „BuzzFeed”, „Vice”, „I-D” oraz „Dazed & Confused”." Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 16:27, 5 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Cześć, dasz radę dopracować biogramy Stasiak i Lindegren do poziomu Czywiesza? Gdarin dyskusja 13:11, 6 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Tak, u Lindegren brakuje jeszcze w paru miejscach przypisów. Warto by rozwinąć ten wątek: W dzieciństwie była traktowana upokarzająco, co pokazują jej późniejsze obrazy przedstawiające smutne dziewczynki. Aż się prosi, żeby o to spytać w Czywieszu. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 09:39, 7 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Zaraz się tym hasłem zajmę. Na razie czytam biogram Burke. Aha uzupełnij proszę dyskusję przetłumaczonych z innych wikipedii haseł odp. szablonem jak tu: Dyskusja:Reni Eddo-Lodge (tego wymaga licencja, wkład autorów należy szanować). Gdarin dyskusja 18:56, 7 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Poprawiłem biogram Burke, ale jest jeden problem, przypis [7] nic nie mówi o tym, żeby była Starszym Dyrektorem. Gdarin dyskusja 19:59, 7 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

No dobra, Burke może już iść na SG. Jeśli chodzi o Lindegren, dodaj jeszcze przypisy do Ponownie odwiedziła Paryż w 1859 roku. i Malowała głównie portrety inspirowane twórczością Adolpha Tidemanda, Hansa Gudego i Pera Nordenberga oraz niemieckim stylem współczesnym. Gdarin dyskusja 20:39, 7 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Brabancja (prowincja)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 13:57, 6 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

UR

Hej. Zmieniłem Ci uprawnienia z tymczasowych (te skończyłyby się za 3 dni) na stałe. Dobra robota, tak trzymaj! :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 13:15, 7 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Amalia Lindegren

Dziękujemy i prosimy o więcej, Gdarin dyskusja 11:42, 8 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Joanna Stasiak

Dziękujemy i prosimy o więcej, Gdarin dyskusja 09:05, 10 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Północnomacedońskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 12:23, 11 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Mistyka kobiecości

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:04, 12 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Matka (kanion), Włado Maleski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:47, 15 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Stefania Perzanowska

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:54, 17 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:00, 18 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Re: Aktywność

Cześć, dzięki za chęć pomocy. Tematów do zrobienia na Wikipedii jest jeszcze dużo. Jeśli chcesz skorzystać z moich czerwonych linków - proszę bardzo. Ja nie miałem ostatnio czasu by tworzyć całe arty. Od czasu do czasu coś zmienię, podrasuję, poprawię. Jak wrócę na Wikipedię pełną gębą to będę tworzył dalej. Pozdro! Konrad Czub (dyskusja) 18:02, 19 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Reni Eddo-Lodge

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:00, 20 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Postaraj się proszę o większą staranność, zobacz na moje zmiany w tym haśle. Gdarin dyskusja 09:31, 21 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Zwróć jeszcze koniecznie uwagę na to, że ktoś może uzyskać stopień doktora i doktora habilitowanego, ale otrzymać tytuł profesora. I przy okazji dodam, że tytuł profesora to nie to samo co stanowisko profesora (uczelni lub instytutu, zob. profesor uczelniany). Czyli np. ktoś jest dr. hab Jan Iksiński, prof. UW, co znaczy, że nie ma tytułu profesora (łatwo poznać, że tytuł wstawia się przed nazwiskiem, a stanowisko po nim). Pozdrawiam, Gdarin dyskusja 13:43, 21 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Aniela Wyrwiczówna

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:45, 22 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Joanna Stasiak

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:57, 28 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Czesława Rosik-Dulewska

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:56, 29 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Dzięki za świetną pracę!

Dzięki za artykuły które ostatnio stworzyłeś. Na przyszłość - zwróć uwagę na kolejność alfabetyczną w kategoriach - łatwiej w nich szukać i dodawać brakujące kategorie kiedy są uporządkowane alfabetycznie; po drugie jeśli już tworzysz tak fajne arty to dobrze by było dodawać też infoboksy od razu. Pozdrawiam. Konrad Czub (dyskusja) 16:22, 29 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Amalia Lindegren

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:34, 30 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Józefa Gądek-Węsierski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:56, 31 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Odp:Przywilej lokacyjny Poznania

Odp:Przywilej lokacyjny Poznania

Cześć, IMO najlepszą opcją jest rozbudowanie hasła o historii Poznania, które przytoczyłem poprzednio. Nie jestem biegły w tym temacie, ale wydaje mi się, że nie ma sensu opisywać tego oddzielnie, bo idąc tym tokiem rozumowania trzeba by takie artykuły tworzyć też o innych miastach, a było ich niemało. Mamy już hasła o poszczególnych prawach na jakich lokowano miasta i to chyba wystarczy. Pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 13:12, 31 gru 2019 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jadwiga Szmidt

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:58, 2 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Re: Inżynierowie - Zdzisław Bitner

To nie jest tak, że inżynierowie są lub nie są encyklopedyczni (jest tak na poziomie np. głów państw czy profesorów to tzw. autoency - czyli encyklopedyczność jest bezdyskusyjna), w przypadku np. inżynierów decydują przesłanki, z tego co przeczytałem o nim (nie słyszałem wcześniej, przyznaję) tutaj otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i Order Odrodzenia Polski, więc jest to wystarczająca przesłanka za ency - wg mnie :) zawsze się może znaleźć ktoś kto uważa inaczej. A co do propozycji tematów stąd Wikipedia:Propozycje tematów/Poznań to nie są to moje propozycje tylko link do propozycji, które wcześniej inni zebrali co nie znaczy, że wszystkie te propozycje należy bezrefleksyjnie realizować, aczkolwiek sporo z nich by się przydało z pewnością :). Konrad Czub (dyskusja) 00:06, 3 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Romana Pachucka

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:57, 4 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp: Aktywność i Natalia Makarowa

Cześć, wszystkiego dobrego w nowym roku, życzę wielu udanych edycji! GiantBroccoli (dyskusja) 17:45, 4 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Krzyż Milenijny w Skopje

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:57, 7 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp:Styczeń 2020

Odp:Styczeń 2020

Cześć. Pomożesz przy organizowaniu TT: Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Państw Nieuznawanych III? Zostało jeszcze parę dni, a szkielet strony już jest gotowy. Hedger z Castleton (dyskusja) 17:14, 7 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

11.01 może mnie nie być na sieci, a dobrze byłoby powiadomić ludzi, że się ten TT rozpoczyna ;) Na stronie TT na górze w ramce są linki, gdzie warto dać komunikat ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 18:00, 7 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Ad:Szablon:Ogłoszenia lokalneAd:Szablon:Ogłoszenia lokalne

Ad:Szablon:Ogłoszenia lokalne

Witaj. Bardzo Cię proszę abyś nie eksperymentował na szablonie, który wyświetla się w "obserwowanych" wszystkich wikipedystów. Najpierw proszę sprawdź jak wygląda Twoja zmiana, a w jaki sposób robili to inni wcześniej (tt nie jest pierwszy raz). Ponadto zwracaj uwagę na ukryte znaczniki z opisem typu " od tej linii nic nie zmieniamy " - nie są one tak ot sobie, a występują dość często w szablonach "specjalnych". Ented (dyskusja) 21:33, 7 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Nie rozchodzi się o to abyś "nic nie zmieniał", ale najpierw sprawdź co usuwasz/zmieniasz edytując szablon, a jak nie jesteś pewien to "podejrzyj" edycje innych wikipedystów, którzy dokonywali zmian lub śmiało pytaj wcześniejszych koordynatorów danej akcji (ja bym np. sprawdził kolejne wcześniejsze edycje Maattika lub Four.mg w szablonie "Aktualny tydzień tematyczny") i wszystko byłoby jasne ;) Generalnie: jeżeli w szablonie jest zagnieżdżony kolejny szablon, to rozwiązania należy zawsze szukać dalej, a nie modyfikować pierwszy szablon :P Ented (dyskusja) 22:18, 7 sty 2020 (CET)[odpowiedz]
Dzięki za powiadomienie! Chwilowym zepsuciem się nie zamartwiaj. Sam też nie spostrzegłem, że jest ten szablon tam zakopany. Przy okazji wiemy coś na przyszłość :) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:35, 8 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy za przesłanie Plik:Joanna Stasiak, Na pogorzelisku, 2019, jedwab 220x174 (2).jpg. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org). Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach.

~CybularnyNapisz coś ✉ 23:04, 8 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Re:Prace badawcze

Myślę, że wszystko zależy, co to za praca. Generalnie wykonywanie pracy badawczej stanowi zwykłą pracę naukowca, nie daje w żaden sposób ency. Warto natomiast wskazać istotne prace, które zaowocowały ważnymi publikacjami, wnoszącymi istotny wkład w rozwój nauki. Wykonawca często jest nie tylko współautorem, ale niekiedy i głównym autorem pracy. Ale też nie wypisuje listy wszystkich publikacji danego autora, niektórzy mają ich w dorobku setki. Tak więc nie umiem podać jednej precyzyjnej odpowiedzi: to wszystko zależy. Mpn (dyskusja) 20:24, 9 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Data urodzenia w różnych kalendarzach

Jest jakiś szablon do użycia, jeśli trzeba podać w różnych porządkach. Dla Barsowej to będzie {{Data|1892-06-13}}, co daje wynik

A. Barsowa, ur. 1 czerwca?/13 czerwca 1892 gdzieśtam.

Pozdrawiam. Ciacho5 (dyskusja) 18:45, 11 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp: Janina Jankowska

Cześć, to właśnie ta architektka ze strony SARP. Dowiedziałam się o niej wcześniej z tej strony i chyba generalnie była znana jako Nina, choć jej pełne imię to Janina. Tutaj jest tekst, z którego wzięto zdjęcie na stronie SARP, który potwierdza że to ta sama osoba. Powodzenia! GiantBroccoli (dyskusja) 17:22, 19 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Joanna Gierak-Onoszko

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:45, 22 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp: Leszek Jaroszewicz

Cześć, nie znam się specjalnie na VIAF, ale z tego co przejrzałem to obydwa są poprawne z wyjątkiem jednego wpisu: w drugim haśle opis Biblioteki Narodowej (PL) odnosi się do pozycji z informatyki (współautorskiej z J. Kowalskim) z 1992 roku. Nie wiem czy to ten właściwy L. Jaroszewicz (fizyk-optyk) jest autorem takiej książki, choć nie sądzę - raczej jest to zbieżność nazwisk, z osobą która niewiele publikuje (być może okazjonalnie była autorem książki). Ale jest to tylko moje przypuszczenie i w mojej ocenie obydwa VIAF odnoszą się (w większości) do tej samej osoby - ten obszerniejszy oczywiście wydaje się być lepszy. Pozdrawiam, --Mariusz.stepien (dyskusja) 08:50, 28 sty 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Kazimierz Miętkiewski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:21, 4 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jaroslava Brychtová

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:16, 8 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Re:Nauka, naukowcy i Tydzień Nauki

Nie słyszałem, byśmy mieli taki projekt, obawiam się, że nie. Wikiprojekty można znaleźć w Kategoria:Wikiprojekty, ale rzeczywiście są one raczej rozdrobnione na poszczególne nauki bądź poszczególne wyodrębnione atrakcyjne tematy, jest też Wikiprojekt:Biografie. W ostatniej kwestii należałoby to przedyskutować w Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne, dokładnie propozycję zgłasza się tu: Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Propozycje. Mpn (dyskusja) 20:44, 9 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Zdzisław Bitner

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 09:00, 10 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Re: kolejność sekcji

Cześć. Jakiś czas temu po dyskusji uzgodniono obowiązujący na polskiej Wikipedii porządek sekcji pod tekstem głównym. Przedstawia się następująco: Zobacz też => Uwagi (jeśli stosujesz) => Przypisy => Bibliografia => Linki zewnętrzne. Pozdrawiam!Dreamcatcher25 (dyskusja) 07:00, 11 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Tutaj przykład jak taki układ sekcji wygląda w haśle medalowym. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 07:33, 11 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Cała przyjemność po mojej stronie :) Jeśli chodzi o odnośniki, to osobiście polecam szablon odn (aczkolwiek możesz zawsze też wybrać inny sposób), gdyż IMHO jest bardzo intuicyjny i wygodny zarówno dla czytelnika, jak i edytora. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (dyskusja) 14:48, 11 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Asima Chatterjee

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 12 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp:Przypisy bibliograficzne i szablon odn

Odp:Przypisy bibliograficzne i szablon odn

Cześć. Będą "skomplikowane" dopóki sam nie zadasz sobie trudu zastosowania i sprawdzenia działania ;) Zresztą na stronie szablonu "odn" są przykłady użycia - warto sprawdzić. Ented (dyskusja) 15:27, 12 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp:Chemicy, naukowcy

Odp:Chemicy, naukowcy

Cześć. Przepraszam za spóźnioną odpowiedź. Niestety nie dysponuję listą szczególnie wyróżniających się naukowców. To nie jest łatwa sprawa. To, co mi przyszło do głowy, to dodanie osób funkcyjnych w poszczególnych wydziałach PAN (to niekoniecznie są członkowie PAN). Możesz też wyszukać nieopisanych w Wikipedii laureatów bardzo prestiżowych grantów MAESTRO (zestawienie https://ncn.gov.pl/finansowanie-nauki/konkursy/wyniki). Z mojej działki chemicznej warci opisania są wszyscy laureaci wyróżnień PTChem (PTChem publikuje też biogramy wyróżnionych, jest więc materiał na hasło, trzeba tylko pilnować Pomoc:Jak unikać podejrzeń o NPA). Są też inne nagrody naukowe, zob. Kategoria:Polskie nagrody naukowe lub https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%22nagroda+naukowa%22.

W pl:wiki nie ma wikiprojektu ogólnonaukowego, do takich spraw pozostaje kawiarenka. Pozdrawiam serdecznie, Michał Sobkowski dyskusja 09:44, 17 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:45, 21 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:15, 22 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Ad:Jan Ślężyński

Ad:Jan Ślężyński

Hint do różnych publikacji w tym samym roku – ­Szablon:Odn#Parametry zaawansowane ­– parametr odn=a, ..., odn=z pomoże, pozdrawiam Piastu βy język giętki… 15:03, 23 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp:Jan Ślężyński

Odp:Jan Ślężyński

Cześć. Sprawdziłem, wywołania działają prawidłowo - przypis 9 (odn"a") do pierwszej pozycji w Bibliografii, a przypis 12 (odn"b") do pozycji czwartej. Jest Ok. Ented (dyskusja) 17:43, 23 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Stanisław Stupkiewicz

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 28 lut 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Stefan Kozarski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:35, 6 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

ja też dziękuję, ale proszę bądź ostrożny z korzystaniu z Google Books. Niechlujność to ich drugie imię. Wszystkiego nie wykryjesz, o ile nie jesteś w branży, ale to, że "Wydawnictwa Geologicznemení" jest nie po polsku i tak być nie może, widać od razu. Pozdrawiam --Piotr967 podyskutujmy 23:21, 6 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Zbigniew Jakubiec

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:32, 7 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:10, 8 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 18 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:50, 22 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Masur juhu? 09:41, 22 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Wiesław Ambrozik

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:58, 23 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Re: naukowcy

Tutaj masz kryteria: Wikipedia:Encyklopedyczność/naukowcy Mpn (dyskusja) 08:32, 24 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Cześć, zgodnie z prośbą przeniosłem do Twojego brudnopisu

Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 22:04, 24 mar 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Vlasta Kálalová

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:41, 29 mar 2020 (CEST)[odpowiedz]

Zmiany, które wprowadziłem, miały zwiększyć czytelność i przejrzystość. Jeśli podajemy listę utworów, które tworzył lub współtworzył bohater biogramu, to nie ma sensu za każdym razem go wymieniać przy publikacji. Moim zdaniem rok i tytuł podane wprost bez szablonu są całkowicie wystarczające. Szablony cytowania wszelkiego rodzaju wprowadzają w tym miejscu nadmiar informacji. To zmniejsza czytelność oraz może wprowadzać różnego rodzaju linki zewnętrzne, które nie powinny się w głównej treści pojawiać. Dlatego użyłem je w postaci przypisów. Precyzują one o jaką dokładnie publikację chodzi oraz przy okazji uźródławiają same siebie. Paweł Ziemian (dyskusja) 20:46, 8 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re: Maria Płachecka-Gutowska

Hej, nie znałam tej postaci więc nie wiem, na ile pomogę. Wydaje mi się, że jeśli jej kariera wojskowa nie była bardzo sformalizowana (nie miała konkretnego stopnia, tylko udzielała się np. w powstaniu jako sanitariuszka) to ważniejszą jest jej działalność medyczna, której poświęciła całe życie. Jeśli jednak jej doświadczenie wojskowe jest większe, istnieje możliwość użycia dwóch biogramów (widziałam takie sytuacje bodaj u księży, którzy także byli w wojsku), choć szczerze przyznam, że nie znam tu zasad. Może warto zapytać kogoś, kto zajmuje się tematami wojskowymi na Wiki, lub zadać pytanie w kawiarence? Pozdrawiam, GiantBroccoli (dyskusja) 10:22, 10 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Anna Drzewicka

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:57, 21 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:14, 22 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Maria Płachecka-Gutowska

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:35, 24 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Henrietta Lacks

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:08, 25 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Hej, uzupełnienie tych artykułów sprawiło mi dużą frajdę, ponieważ właściwie czekałem na te artykuły. W zakresie broni nie za wiele Ci pomogę, ponieważ mnie bardziej niż technika interesuje epoka (wojen śląskich 1742–1760), a najbardziej późniejsza wojna o sukcesję bawarską, zwłaszcza z punktu operacji kawalerii i artylerii, a tu znalazłeś dużo ciekawych źródeł o de Gribeauvalu i jego systemie. Spotkaliśmy się już przy interesującym biogramie Vlasta Kálalová. Widzę, że jesteś bardzo pracowitym i ambitnym Wikipedystą, pozostaje mi życzyć zapału i nabywania kwalifikacji technicznych. Gdybyś potrzebował wsparcia, chętnie pomogę, o ile sam nie będę zajęty. Pozdrawiam. Kelvin (dyskusja) 15:32, 27 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Julian Walawski

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:10, 30 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Józefa Styrna

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:55, 2 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re: Callista Gingrich

Hej! Wczoraj miałem identyczną sytuację z artykułem o Polonii we Włoszech, napisałem artykuł na 15 000 bitów i naglę patrzę, a ktoś chwilę wcześniej dodał artykuł na 900 bitów haha więc pozostało mi jedynie uzupełnić artykuł o swoje informacje! Powodzenia w następnych artykułach:) Mateusz Gieryga (dyskusja) 14:58, 2 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re: Nikołaj Zaremba i sprawy organizacyjne

Hej! Jak najbardziej, już się biorę do pouzupełniania:) Postaram się wszystko ogarnąć, jak coś to będę pisał, dzięki za pomoc i wyrozumiałość :-) Pozdrawiam, Mateusz Gieryga (dyskusja) 17:16, 3 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Hej! Czy mógłbyś mi pomóc z dodaniem szablonu "Kontrola autorytatywna" do artykułu o Caroline Marton, dodałem link i opis w Wikidata, ale nie umiem dodać szablonu. Mateusz Gieryga (dyskusja) 19:02, 3 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re: Wskazówki

Hej! Dzięki bardzo za porady! Dopiero się uczę o wiki, faktycznie była blokada i trochę uwag od innych, ale też nauczyło mnie to większej pokory i cierpliwości do tego co tu robię:) Jeszcze raz dzięki bardzo za wyrozumiałość i cenne lekcje, postaram się je zaimplementować i przyswoić jak najszybciej:D Przy okazji, zechciałbyś może zerknąć na dwa artykuły nad, którymi ostatnio pracowałem w brudnopisie? Tutaj linki, jakbyś miał czas i ochotę: Senat (Kongo) oraz Ruch na rzecz Wyzwolenia Konga :-D Mateusz Gieryga (dyskusja) 23:36, 3 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Mateusz Gieryga

Zdecydowanie początkującym należy się szansa, dlatego dałem mu 3 dni przerwy w seryjnym tworzeniu hoaxów artykułów. Przeczytaj moje uwagi na jego stronie dyskusji i prześledź jaki ping-pong brudnopis-main uprawiamy z hasłem o Msirim. Normalnie za wstawianie przypisów do książki, której na oczy nie widział i w której słowa nie ma o tym, o czym napisał, powinien dostać bana na amen :( Może Tobie mu się uda wytłumaczyć dlaczego wstawia się prawdziwe źródła, a nie fałszywe... --Felis domestica (dyskusja) 23:51, 4 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Robert M. Malina

Odp:Robert M. Malina

Coś im się pokręciło. Zdarza się. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:25, 5 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

odp. Tydzień Polonii i Osób Pochodzenia Polskiego

Hejka, to ja dziękuję za to, że ktoś w ogóle mnie zauważył. Dopiero kilka dni wcześniej dołączyłem do Wikipedii i dopiero ją poznaje. Szczerze mówiąc, to myślałem, że na pewno coś źle zrobię, a tu niespodzianka, nawet pierwszy artykuł mi wyszedł. A jakbyś kiedyś chciał, żebym coś zrobił, jakaś akcja będzie (oprócz TT), czy tym podobne to mi napisz na dyskusji - na pewno się dołączę. Kulawik.pl (dyskusja) 22:29, 6 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re: Dalsze wytyczne

Hej! Dzięki bardzo za garść informacji i za to, że pomimo moich, całkiem sporych braków i błędów, nadal we mnie wierzysz :D Dzięki bardzo za wsparcie, faktycznie trochę ostatnio za szybko pisałem artykuły, będę się starał podchodzić z większą pokorą do tego co robię tutaj i zabieram się do poprawiania starych artykułów! Pozdrawiam, Mateusz Gieryga (dyskusja) 15:08, 9 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, w dyskusji: Dyskusja wikiprojektu:Tygodnie tematyczne/Tydzień Polonii i Osób Pochodzenia Polskiego, pojawił się komentarz napisany przez Przemek2901: "Hasło János Starker powinno być wg mnie zweryfikowane, gdyż nie rozumie co ma wspólnego z tygodniem tematycznym". co Ty na to, proszę o odpowiedź na stronie ww. dyskusji. Dziękuję i pozdrawiam. Four.mg (dyskusja) 21:16, 9 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Dyskusja wikipedysty:Zala

Jak widać, Twoje rozsyłanie zaproszeń do osób które są na liście subskrybentów jest bez sensu... Zala (dyskusja) 09:49, 11 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jan Chojnacki (ur. 1943)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:30, 15 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Artykuł, którego brakowało, dzięki. Poprawiłem pewien błąd. Napisałeś Później przyznano mu kolejno stopnie dowódcy pułku husarskiego... Dowódca to nie stopień wojskowy, a funkcja (stanowisko). Uzupełniłem biogram, bo naprawdę mnie zainteresował. Dodałem też pytanie do CzyWiesza. Tam zawsze musi być coś intrygującego lub co najmniej zagadkowego, by zainteresować sprawdzających, a potem Czytelników Wikipedii. Kelvin (dyskusja) 19:53, 19 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Dodałem jeszcze kilka faktów, korzystając z podanych przez Ciebie źródeł. Pytanie: edytujesz w kodzie źródł. czy visualu? To drugie wykluczałoby uporządkowanie przypisów na dole. Pozdrawiam. Kelvin (dyskusja) 08:38, 23 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Aleksander Prochanow i ogólne pytanie o tytuły książek

Cześć, dziękuję za dobre słowo! Chciałabym Ci pomóc, ale z pytaniami trafiłeś w temat, na którym się niestety nie znam. Zawsze z obawą podchodzę do cyrylicy, bo często korzystam z angielskich źródeł, które mają własną transkrypcję nie nadającą się na polską Wikipedię. Na tematy rosyjskie pisałam w zasadzie tylko o sztukach wizualnych, więc nie musiałam się zmierzyć z tytułami, a do tego miałam zawsze jakieś źródło po polsku na nazewnictwo ugrupowań czy szkół. Może warto sprawdzić, jak w jakichś medalowych artykułach sobie poradzono z tym tematem, lub ew. zapytać w kawiarence? Pozdrawiam, GiantBroccoli (dyskusja) 15:22, 22 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Clara Holst

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:40, 27 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej

Witaj, Gauliga Westfalen była najwyższą klasą rozgrywkową w Westfalii i znajdowała się w tzw. piramidzie lig na pierwszym miejscu (por.: https://en.wikipedia.org/wiki/Gauliga_Westfalen). Legalnym następcą III Rzeszy zostały m.in. Niemcy podczas okupacji, a ich legalnym następcą zostało RFN, gdzie rozpoczęła się Bundesliga w latach 60-tych. Mówiąc prościej: Gauliga jest (legalną) poprzedniczką Bundesligi. Gauliga podlegała centralnemu urzędowi Fachamt Fuβball, co czyni ją rozgrywkami oficjalnymi. Qba0202 (dyskusja) 09:29, 28 maj 2020 (CEST) PS. Dlatego też nie powinniśmy zmienić daty debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej.[odpowiedz]

  • Na razie nie jest to potrzebne - inni wikipedyści mogą uznać to za nieencyklopedyczne. Jeżeli ten sezon przejdzie do historii klubu i Arminia awansuje do Bundesligi jestem jak najbardziej za. Qba0202 (dyskusja) 09:58, 30 maj 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:30, 1 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Polonii i Osób Pochodzenia Polskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 20:56, 1 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Cześć, proszę Cię, czy mógłbyś przejrzeć artykuł Jill Biden, +/- 10-15 minut czytania? To dla mnie bardzo ważne. A co do Arminii, nadal jest na pierwszym miejscu, za ok. 2 tygodnie zapewne awansują, wtedy mógłbyś dodać tabelkę do artykułu. Qba0202 (dyskusja) 21:46, 1 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp: Jestem kotem

Jejku, świetnie! Zawsze podobał mi się tytuł tej książki, dlatego proponowałam go w CW. Zazdroszczę Ci tempa pisania artykułów. Dorzuć kota do Wikiwyzwania, zawsze to kilka interwiki do konkursu:) Pozdrawiam, GiantBroccoli (dyskusja) 18:25, 3 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 03:36, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Florence Bascom

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 12:15, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gdarin dyskusja 15:17, 15 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 19:40, 16 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Informacje dotyczące kariery zawodnika w infoboksie

Odp:Informacje dotyczące kariery zawodnika w infoboksie

Hej. Nie wiem, czy dobrze rozumiem (jeżeli nie, to śmiało podeślij mi jakiś przykład np. w brudnopisie), ale powinien wystarczyć najzwyklejszy enter i rozpoczęcie od nowej linii. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:37, 24 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Prawdę mówiąc, myślałem raczej o Twoim brudnopisie. ;) Mam jednak nadzieję, że po przejściu na edytor kodu wszystko działa jak należy. Sam nie używam edytora wizualnego, więc niestety za bardzo nie jestem w stanie pomóc. :( Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 07:03, 25 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Kimia Alizadeh

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 10:24, 28 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Jamajskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:13, 30 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Tabela Ekstraklasy

Odp:Tabela Ekstraklasy

Hej. Wyniki samych meczów spokojnie możesz podać, ale z "ostatecznymi" miejscami bym się wstrzymał. Pewnie masz rację i nic się nie zmieni, ale lepiej poczekać te parę dni na oficjalne rozstrzygnięcie. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 12:23, 4 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Derby Trójmiasta 31 maja 2020

Odp:Derby Trójmiasta 31 maja 2020

Hej. Tak chyba będzie najlepiej i najbezpieczniej, skoro różne źródła podają różnych zawodników. Sam często mam podobny dylemat, choć raczej w zimowych dyscyplinach (niedawno np. Li Yan (łyżwiarka)). Uwaga jest zatem IMHO najlepszym wyjściem. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 15:04, 16 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 10:11, 19 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Propozycja nowego wikiprojektu i/lub portalu

Propozycja jest niewątpliwie ciekawa, ale obawiam się, że sam nie mógłbym wiele wnieść „na bieżąco”, zbyt mało mam czasu i zbyt dużo zobowiązań poza Wikipedią. W skrócie – nie mówię „nie”, ale też nie mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć „tak”. Pozdrawiam, ⇒ Lukasb1992 • dyskusja 13:20, 26 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re: Propozycja nowego wikiprojektu i/lub portalu

Cześć! Przepraszam za zwłokę z odpowiedzią, ale w ostatnim czasie miałem sporo innych rzeczy do zrobienia na Wikipedii, a samego czasu na nie niewiele. Dzięki za propozycję, osobiście uważam, iż artykułom poświęconym tematyce naszego miasta przyda się większa "opieka", jaką otoczy ją wikiprojekt. Jak pewnie widziałeś na mojej stronie użytkownika, głównie piszę jednak artykuły niezwiązane z Bielskiem, taki zdarzy się raz za czas. Z tego względu nie chcę obiecywać przerzucenia się całkowicie tematycznie. Niemniej do projektu się dopiszę i raz za czas przy odrobinie czasu postaram się jakiś artykuł o Bielsku napisać czy rozwinąć. No i trzymam kciuki za rozwój projektu :) Michozord (dyskusja) 18:04, 3 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Marokańskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:20, 11 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Madagaskarskiego II. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 19:35, 11 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Witaj. Przejrzałem ten materiał i nie zauważyłem żadnych błędów, bardzo dobra robota.

Jeśli chodzi o mnie, to ja raczej celuję w pisanie artykułów z współczesnej piłki.

Jak najbardziej szanuję to co zrobiłeś, bo jest to kawał dobrej roboty. Również pozdrawiam i życzę powodzenia w pisaniu :) Linshi2 (dyskusja) 13:56, 12 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 00:29, 13 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Lauren Santo Domingo

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Szoltys [Re: ] 01:31, 13 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Mecz piłkarski Urugwaj – Brazylia (1950)

Odp:Mecz piłkarski Urugwaj – Brazylia (1950)

Hej! Bardzo się cieszę, że artykuł w końcu powstał. Dobra robota. :) W paru miejscach faktycznie przydałoby się uzupełnić przypisy (każdy akapit powinien nim być opatrzony, wówczas nie ma wątpliwości, skąd pochodzi dana informacja). Do CW powinno wystarczyć. Jeżeli jednak mierzysz wyżej, to IMHO po dodaniu na końcu dodatkowej sekcji (reakcje na wynik, wpływ na późniejsze czasy, dlaczego w ogóle jest tak ważny itp.) spokojnie pójdzie do DA. Zbliża się Miesiąc Wyróżnionego Artykułu, więc pasowałoby w sam raz. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 13:08, 13 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Na pierwszy rzut oka wygląda solidnie. :) Przyjrzę się dokładniej w wolnej chwili i pewnie coś też skrobnę/poprawię, ale już wyczuwam na horyzoncie DA. ;) Szoltys [Re: ] 16:24, 13 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]
Hej :) Nie ma za co, fajnie że w końcu ktoś zabrał się za ten temat, w końcu to jeden z najważniejszych meczów w historii piłki nożnej w ogóle. Pamiętam, że jakiś czas temu korciło mnie, żeby napisać to hasło, ale nie siedzę zbytnio w klimatach południowoamerykańskiej piłki i pewnie stworzyłbym tylko krótki artykuł z najważniejszymi faktami, Ty zrobiłeś to o wiele bardziej szczegółowo, choć o tym meczu pewnie możnaby napisać i całą encyklopedię :) Pozdr., Olos88 (dyskusja) 21:21, 13 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Jose Ardines i gadżet Czy wiesz

Dzięki, zaraz się w to zaopatrzę :) pzdr ChicagoFireFan (dyskusja) 19:55, 16 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Zdjęcia po lewej stronie rzeczywiście wyglądają dziwnie, jednak inaczej ich nie rozmieścisz, chyba, że całkowicie byś z nich zrezygnował. Według mnie są nietypowo umieszczone, ale w czytelności artykułu bardzo nie przeszkadzają. Poza tym według mnie świetny i profesjonalnie zrobiony artykuł, także dobra robota. Takich artykułów przydałoby się więcej na Wiki. Pozdrawiam :) Mati142 (dyskusja) 22:35, 17 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002

Odp:Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002

Hej. Dobra robota. :) Wyrocznią nie jestem, ale IMHO finał mistrzostw świata raczej zawsze jest ency. W przypadku Twojego artykułu widać zresztą, że nie sposób byłoby całą tę treść wstawić do głównego artykułu o mistrzostwach, zatem takie wydzielenie jak najbardziej ma sens. :) W najbliższych dniach przyjrzę się temu artykułowi (choć najpierw chciałbym skończyć lekturę poprzedniego), coś Ci w nim "popsuję" (:P) i zgłoszę do DA, OK? Tylko daj mi proszę parę dni, ostatnio średnio u mnie z wolnym czasem. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 19:31, 26 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

Hej! Zgodnie z obietnicą przyjrzałem się hasłu i ogólnie wygląda bardzo porządnie. W sekcjach o Niemcach i Brazylii brakuje jednak przypisów. Gdyby dopisać jeszcze sekcję o przebiegu spotkania i o jego następstwach (pamiętam płacz Niemców po przegranej, pewnie warto by opisać odbiór wyniku w obu krajach), to spokojnie może pójść do DA. :) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:02, 4 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]
Świetnie, bardzo się cieszę na każde solidnie opracowane hasło sportowe. :) Informacja dot. piłki, którą grano w finale, jak najbardziej powinna się znaleźć w treści. W razie potrzeby śmiało pisz – jeśli będę w stanie, to chętnie pomogę. Co prawda piłki nożnej za bardzo nie lubię, ale akurat mundial w 2002 roku śledziłem dość dokładnie, więc może coś uda mi się wygrzebać w archiwach. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 00:24, 5 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:16, 27 sie 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:02, 4 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:42, 16 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Tragedia na Estadio Nacional i Morderstwo rodziny Beverów w Broken Arrow

Odp:Tragedia na Estadio Nacional i Morderstwo rodziny Beverów w Broken Arrow

Cześć. Artykuł dobrze napisany. Dużo przypisów źródłowych. Natomiast IMHO encyklopedyczność jest na granicy. Ale myślę, że akcja upamiętniająca ofiary może zapewnić to absolutne minimum zauważalności/encyklopedyczności. Na pewno brakuje w wielu miejscach przecinków (przed „który” – ale tylko w podobnych miejscach, bo w pozostałych miejscach bynajmniej nie brakuje przecinków). Pozdrawiam. --Pit rock (dyskusja) 20:21, 16 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

Proszę sprawdzić email

Witaj, Arek1632: Proszę sprawdzić email! Temat: "The Community Insights survey is coming!" Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres surveys@wikimedia.org.

(English: Please check your email and spam! Subject is "The Community Insights survey is coming!" If you have questions, email surveys@wikimedia.org.)

Sorry for the inconvenience, you can read my explanation here.

MediaWiki message delivery (dyskusja) 18:23, 25 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Tiki-taka

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:40, 29 wrz 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:07, 2 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu SaarLorLux. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:32, 4 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Bahrajńskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:40, 4 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Dominikańsko-Haitańskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 17:47, 4 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Mój wkład w arty tenisowe i naprawa linków zewnętrznych

Odp:Mój wkład w arty tenisowe i naprawa linków zewnętrznych

Cześć. Zamieniłem linki zachowane w archiwum na aktualne, dostępne na nowej stronie - większa jest szansa, że pozostaną aktualne, a dzięki szablonowi {{Profile tenisowe}} utrzymywanie stale dostępnych odsyłaczy jest zapewniane z poziomu Wikidanych. :) Co do podmiany linków na mojej stronie dyskusji to możesz je pominąć, szkoda na nie zachodu. :P W propozycjach artykułów jak najbardziej można poprawić na linki do tej aktualnej bazy atptour.com. Super, bardzo się cieszę z Twojej aktywności, bo im nas więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że treści będą aktualne i prawidłowe! Zachęcam do zapisania się do wikiprojektu - do niczego to nie zobowiązuje, a czasem można otrzymać powiadomienie o ciekawej czy ważnej dyskusji. :) Pozdrawiam, Openbk (dyskusja) 22:08, 12 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:59, 17 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re:Ekstraklasa 2020/2021

Witaj, gdyby gol samobójczy padł w dzisiejszym spotkaniu Legii ze Śląskiem, to przypisujemy go do kolejki piątej (tylko z dzisiejszą datą - 21.10.2020). Myślę jednak, że przy numerze kolejki w tej tabelce warto dodać uwagę (tylko bez kursywy): Spotkanie Legia Warszawa – Śląsk Wrocław pierwotnie miało się odbyć 27 września 2020, jednak z powodu awansu Legii do IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy zostało przełożone na 21 października 2020.
Pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 09:14, 21 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Prośba

Proszę Cię o przejrzenie artykułu Alex Sobczyk i Przemysław Płacheta, o poinformowanie mnie o ewentualnych błędach, jeżeli takich nie będzie, to proszę, wpisz się na listę osób, które sprawdziły art. Qba0202 (dyskusja) 13:19, 21 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Re:Re:Prośba

Witaj, poprawiłem artykuły zgodnie z Twoimi zaleceniami [8], [9]. Pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 13:23, 22 paź 2020 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Trwający Asian Month

Odp:Trwający Asian Month

Hej, dobre pytanie, dzięki. W międzynarodowych regułach konkursu (zapisanych tutaj) jest pytanie o osoby, które nie mają pochodzenia azjatyckiego, ale przyczyniają się do popularyzacji kultury azjatyckiej. I organizatorzy stwierdzają, że tak, zaliczają się w zakres konkursu. Co prawda przykład, który podają nie do końca się zgadza z Twoim pytaniem (For example, a journalist not of Asian ancestry who was born in an African, American, or European country but is famous only in Japan due to appearing on a Japanese news program would count.), ale moim zdaniem co do zasady osoby, które zajmują się japonistyką, czy koreanistyką przyczyniają się do popularyzacji kultury azjatyckiej, więc ja bym to zaliczyła. Pozdrawiam Cię serdecznie Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:53, 4 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Pozwoliłam sobie zrobić drobne poprawki. Nie rozumiem fragmentu: "Tworzy ogólnokrajowy ( nie ogólnopolski) rejestr literatury zagranicznej, a także publikuje dane o eksporcie literatury krajowej na wzór Słowackiej Biblioteki Narodowej". Czy chodzi tu o bibliografię literatury zagranicznej ( rejestr wydawanej literatury obcojęzycznej? kupowanej literatury?). Co znaczy "dane o eksporcie na wzór SNB"? Wywożonej z kraju? Nie ma źródła więc nie wiem o co chodzi. Nie napisałeś, że przy UKB działa Biblioteka depozytowa NATO w budynku przy przy ul. Klariskiej 5 i Centrum UNESCO (tak-zamiast w zbiorach znajdują się dokumenty - to ma prawie każda duża biblioteka, a Centrum nie każda). Jotjotem (dyskusja) 20:06, 4 lis 2020 (CET) Zobacz w tym tekście jest napisane (korzystam z tłumacza): "Centrum UNESCO w Bibliotece Uniwersyteckiej w Bratysławie jest jedynym centrum informacji i dokumentacji Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury na Słowacji. Powstała na mocy umowy między Ministerstwem Spraw Zagranicznych a Biblioteką Uniwersytecką i została udostępniona publiczności 1 czerwca 1994 roku" - to jest ważna informacja.[odpowiedz]
Odnośnie tej informacji o krajowym rejestrze - myślę, że chodzi o bazę literatury zagranicznej ( może do wypożyczeń międzybibliotecznych?). Odnośnie opinii o wywozie to może to wyjaśnić ten tekst http://www.kjszkom.sk/index.php/sk/42-celoslovenski-partneri/150-slovenska-narodna-kniznica i chodzi tu o możliwość wywozu zakupionych w Słowacji dokumentów zabytkowych, cennych, historycznych. Jotjotem (dyskusja) 20:55, 4 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Czy jesteś pewien, że artykuł Biblioteka Główna Słowackiej Akademii Nauk powinien być w kategorii Biblioteki standardowe? Bo z treści twojego artykułu nie wynika, że biblioteka SAN-u jest biblioteką standardową, ale może się mylę, tyle, że w takim przypadku powinieneś taką informację umieścić również w treści twojego artykułu. Pozdrawiam serdecznie Jsc96 (dyskusja) 22:54, 5 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Wietnamskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 13:52, 9 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdek za Tydzień Artykułu Kirgiskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 14:11, 9 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Re: Trwający Asian Month

Cześć, bardzo Cię przepraszam za brak akceptacji artykułu napisanego w ramach Wikipedia Asian Month. Nie byłam pewna, czy mogę zaakceptować go zgodnie z międzynarodowymi zasadami, w FAQ znalazłam jedynie zapis People who get their notability only in Asia while born outside Asia can count. - wstępnie odrzuciłam ten artykuł (wiedząc, że mam możliwość zmiany oceny), zaś akceptację pozostałych artykułów o polskich orientalistkach zostawiłam na później. Jestem już po rozmowie z Natalią, zgodnie uznałyśmy, że zaakceptujemy wszystkie te artykuły - wszystkie są już odpowiednio oznaczone. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację. Pozdrawiam serdecznie, Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 11:09, 10 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Wikipedia Asian Month - problemy techniczne

Drogi Uczestniku Wikipedia Asian Month 2020, narzędzie Fountain Tool tymczasowo nie akceptuje nowych artykułów ze względu na problem z bazą danych Wikimedia Labs. Międzynarodowy zespół WAM obecnie zajmuje się problemem i stara się rozwiązać go jak najszybciej. Zachęcam do pisania nowych artykułów i zgłoszenia ich do konkursu, kiedy Fountain Tool znów zacznie działać. Paulina Studniczka (WMPL) (dyskusja) 09:14, 12 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp:Liga Narodów 2020/2021

Odp:Liga Narodów 2020/2021

Cześć, jeśli nie widniejesz na liście historii, a nie miałeś listy strzelców zapisanych u siebie, to masz dodatkową pracę; nie przewidziałem że będzie taki ruch w tym arcie mimo wstawienia przeze mnie ostrzeżenia w postaci szablonu w edycji. Pozdrawiam, --Andrzej94 (dyskusja) 23:32, 17 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Nie wiadomo, jak to wyjdzie w praniu; najważniejsze, żeby nie było konfliktu (chociaż udawało mi się uratować edycję po konflikcie :) Warto zapisać edycję np. w notatniku i masz wtedy to pod ręką. --Andrzej94 (dyskusja) 19:33, 18 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Odp:Kathleen Kennedy Cavendish

Odp:Kathleen Kennedy Cavendish

O, widzisz :-)) Tak sobie szczerze pomyślałem (ale oczywiście zupełnie niezobowiązująco, bo przecież to tylko takie thumb up), że może napiszesz ten brakujący biogram :-P No i niedosyt przepadł :-P Już zerknę. Całą noc, poranek i południe (ze 14 godz.) poprawiałem kuzynowi pracę inżynierską (promotor przytrzasnął go kilkoma wskazówkami zegara…) pod kątem poprawnej polszczyzny, no i logicznym – bo grunt to działanie w myśl reguły KISS – keep it simple, stupid ;-) OK. Coś czuję, że trzeba będzie wrzucić do Czywiesza tę Twoją pracę :-D / pozdrawiam --Pit rock (dyskusja) 03:47, 23 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Pit rock (dyskusja) 09:48, 23 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jadwiga Moll

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:07, 26 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Biały Dom (Biszkek)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:45, 28 lis 2020 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Ewa Pałasz-Rutkowska

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:02, 2 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 01:31, 5 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

Olga Czerniawska (pedagog)

Hej, dzięki za wiadomość. Myślę, że wobec tego "szkołach" byłoby najbezpieczniejsze. Czekam jeszcze chwilę na autora artu, bo coś zamilkł. Pozdrawiam Admirał Bum 11:42, 12 gru 2020 (CET)[odpowiedz]

MWA 2020

Brązowy Halibutt za dbanie o jakość Wikipedii podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu

Jakość Wikipedii jest ważna (i coraz ważniejsza!), dlatego osoby, które tak jak Ty troszczą się o nią zasługują na uznanie. Z radością daję Ci więc tego oto brązowego Halibutta w uznaniu Twojej pracy podczas Miesiąca Wyróżnionego Artykułu 2020. Dobra robota! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:51, 21 gru 2020 (CET) PS A jeśli chcesz uszczęśliwić kogoś jeszcze to przysługuje Ci 1 odznaka dedykowana do rozdania! Wystarczy, że wpiszesz nick tutaj, a obdarowana osoba dostanie od Ciebie odznakę.[odpowiedz]

Odp:Członkowie PAN

Odp:Członkowie PAN

Cześć! Obecnie zestawienie obejmuje wszystkich zmarłych członków PAN, zarówno korespondentów, jak i rzeczywistych - nie robiłem podziału, ale oczywiście można to zrobić. Zmarli zagraniczni to kolejne 335 osób, na oko w większości czerwonolinkowych, w dodatku w wielu przypadkach trzeba się pochylić nad transkrypcją. Ale w planach mam ich dodanie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 12:35, 2 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Zmarli zagraniczni dodani! Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 13:29, 11 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Wikipedia Asian Month 2020 Postcard

Wikipedia Asian Month 2020
Wikipedia Asian Month 2020

Dear Participants, Jury members and Organizers,

Congratulations!

It's Wikipedia Asian Month's honor to have you all participated in Wikipedia Asian Month 2020, the sixth Wikipedia Asian Month. Your achievements were fabulous, and all the articles you created make the world can know more about Asia in different languages! Here we, the Wikipedia Asian Month International team, would like to say thank you for your contribution also cheer for you that you are eligible for the postcard of Wikipedia Asian Month 2020. Please kindly fill the form, let the postcard can send to you asap!

  • This form will be closed at February 15.
  • For tracking the progress of postcard delivery, please check this page.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.01

Podziękowanie - Morderstwo Johna Lennona

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:30, 4 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:50, 6 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Wikipedia Asian Month 2020 Postcard

Wikipedia Asian Month 2020
Wikipedia Asian Month 2020

Dear Participants and Organizers,

Kindly remind you that we only collect the information for Wikipedia Asian Month postcard 15/02/2021 UTC 23:59. If you haven't filled the Google form, please fill it asap. If you already completed the form, please stay tun, wait for the postcard and tracking emails.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.01

Gabinet

Hej. Zwróc uwagę na to: Imiona męskie zakończone na -e zasadniczo powinny pozostawać w formie nieodmiennej - z poradni językowej PWN, czyli Joe Bidena, a nie Joego Bidena --Matrek (dyskusja) 14:25, 28 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

A'propos, ja mieszkam w tej niefortunnej strefie czasowej :) Moge to więc w miarę szybko uaktualniać jesli chcesz. Rozpocząłem dyskusje w kawiarence nad kwestią tego imienia, jeśli chcesz wziąć w niej udział. --Matrek (dyskusja) 14:43, 28 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

I jakbyś mógł trochę uporządkować tabelę (obok prezydenta jest szara plama). Ja bym dał obok wiceprezydentkę, a w drugim wierszu sekretarza stanu (pierwszego w precedencji) Litwin Gorliwy Odpowiedz zoilowi 17:25, 28 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jane Dieulafoy

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 02:50, 31 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Ad:Monaster Rmanj

Ad:Monaster Rmanj

Hej Arku! Czy mógłbyś przy okazji dodać wzmiankę o tym monasterze w haśle o wsi Martin Brod? Byłoby super. Dzięki! Mathieu Mars (dyskusja) 14:57, 2 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Czy wiesz – Urania’s Mirror

Dziękujemy i prosimy o więcej, Wiklol (Re:) 23:46, 13 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:02, 14 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:Players Championship 2021

Odp:Players Championship 2021
bardzo ładnie zrobiony. masti <dyskusja> 19:43, 17 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:Mistrzostwa Europy w Short Tracku 2021

Odp:Mistrzostwa Europy w Short Tracku 2021

Hej! Wygląda przyzwoicie, dobra robota. :) Jeśli chodzi o klasyfikację medalową, to... sam się gubię. Kilka miesięcy temu dość regularnie opisywałem zawodników short tracku i panuje spory bałagan albo jakaś reguła, której nie znam. Czasami do klasyfikacji medalowej zaliczano tylko wielobój i sztafetę, innym razem wszystkie konkurencje, a innym wszystkie poza superfinałem i wielobojem. Nie czuję się chyba wystarczająco kompetentny, by dostrzec tu jakąś zależność. Zdroworozsądkowo – jeżeli nie mamy pewności, pominąłbym klasyfikację medalową, ewentualnie zliczyłbym wszystkie medale z uwagą, że jest to opracowanie własne na podstawie wcześniej wymienionych tabel. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:14, 17 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Gibraltar Open 2021 i inne turnieje snookerowe

Hej, dzięki za wkład w artykuły. Ja na snookera na wiki nie mam zbyt wiele czasu, ale zawsze na MŚ się spinam, żeby dobry artykuł o nich zrobić. Może w tym roku coś wspólnie podziałamy? Każdy wkład rzecz jasna mile widziany i na każde pytania odnośnie snookera chętnie odpowiem :)

Co do rankingu - to zależy :D. W większości turniejów zasada jest taka, że z numerem jeden rozstawiany jest obrońca tytułu z roku ubiegłego, z dwójką aktualny mistrz świata (czyli w tym sezonie O'Sullivan) i od trójki lecimy zgodnie z rankingiem światowym. Jednak są też turnieje, w których zawodnicy są rozstawiani zgodnie z rankingiem jednorocznym (nie mylić z rankingiem światowym) - przykładem takiego turnieju jest chociażby nadchodzący Players Championship czy potem Tour Championship. Tutaj obrońca tytułu czy aktualny mistrz nie ma z automatu jedynki i dwójki. Rozstawienia na Players będą dopiero w 100% potwierdzone po zakończeniu Welsh Open, więc z ich wpisywaniem do artykułu również bym się wstrzymał do niedzieli/poniedziałku. Dla GO rewizja rankingu jest również po WO, więc GO również po zakończeniu WO można uzupełniać. Nie wiem jak ta funkcja "odpowiedz" działa, więc wrzucam też ręcznie na Twoją stronę :P. Jazin (dyskusja) 21:14, 19 lut 2021 (CET)[odpowiedz]
Co do Welsh Open 1992. Wstrzymałbym się z ocenami, który turniej jest prestiżowy, a który nie, to raczej nie jest kwestia do poruszania na wiki. Co do rozstawień - nie mam pojęcia gdzie można to sprawdzić w tak dawnych turniejach. Dla obecnych dobre rozstawienia podaje strona snooker.org. Szczerze mówiąc nie wiem czy znajdziemy na niej tak stare turnieje, raczej wątpię, ale można sprawdzić. Dla obecnych turniejów spokojnie można dane z tej strony traktować jako źródło dla drabinek na równi ze wspaniałym CueTracker. Kategoria też do poprawy. Kat "Welsh Open" zawiera się w "Rankingowe turnieje snookerowe", także artykuł będący w tej pierwszej nie powinien zostać dodany do tej drugiej. Można by się pokusić o dodanie listy brejków stupunktowych jeśli czas pozwala, ale nie jest to jakieś krytyczne w mojej opinii. Taki dodatek, który w sumie jest stosowany w artykułach o turniejach od dawna. Jazin (dyskusja) 22:03, 19 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Zaproszenie

Witaj serdecznie!
Zapraszam Cię do uczestnictwa w Wikiprojekcie Snooker!

masti <dyskusja> 10:59, 24 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Cześć. Chciałem cię poinformować, że twój artykuł o gabinecie Joego Bidena, który się ubiega o wylądowanie na stronę główną do CW od dłuższego czasu ma błędy w przypisach. Pisałem o tym do wikipedysty, który je spowodował (Dj Kriszna), ale jakoś nie poczuwa się on do tego, aby to naprawić. Pozdrawiam Fruflea (dyskusja) 19:00, 24 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:Gibraltar Open 2021

Odp:Gibraltar Open 2021
tak, można zrobić osobną sekcję o zawodnikach, którzy się wycofali. Jeśli chodzi o wynik to zależy. Jesli wycofali się przed rozpoczeciem turnieju to są zastepowani przez zawodników rezerwowych. Jesli w trakcie to walkowery. masti <dyskusja> 12:25, 5 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021

Odp:Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021

Hej. Można, jak najbardziej. :) Nazwa szablonu nie powinna tu odstraszać, istotniejsza jest jego funkcjonalność, która na takie wykorzystanie pozwala. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 13:11, 5 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Evelin llves

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:18, 8 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Ad:Członkowie Polskiej Akademii Nauk

Ad:Członkowie Polskiej Akademii Nauk

Cześć. W takiej sytuacji trzeba jeszcze usunąć daną osobę z listy członków. Pozdrawiam, Michał Sobkowski dyskusja 08:44, 8 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Nie bądź złodziejem pomysłów

Tytuł tematu mówi sam za siebie – nie bądź złodziejem pomysłów, Arku. To jest troszkę nie fair zagranie u ciebie z tego względu, że pewnego razu rozmawialiśmy ze sobą na Discordzie o artykułach na Wiki i wtedy zaproponowałem ci, że moglibyśmy napisać WSPÓLNIE, zaznaczam WSPÓLNIE artykuł, aby był bardziej dopracowany względem np. anglojęzycznego, bo wiadomo że już w takim duecie się pracuje łatwiej. Co zrobił Arek? No Arek zamiast np. odmówić (bo wiadomo, że nie każdy chce z kimś pisać) albo się zgodzić, Arek nie napisał nic odnośnie tego tematu, ale zaczerpnął pomysł i sam napisał, jakby sam wiedział o istnieniu takiego artykułu i był tym zafascynowany (takim artykułem jest np. Brian Selznick i Urania’s Mirror). Nie posądzam cię, Arku, o wszelkie kopiowanie pomysłu, bo wiadomo, że Wikipedia jest wolną encyklopedią i każdy może w niej edytować, ale wątpię, żebyś wpadł na pomysł napisania takich artykułów, gdyby nie nasza dawna „rozmowa”, jeśli można ją tak nazwać, na Discordzie – pomijając oczywiście fakt, że jak już się wziąłeś za te tematy to nie wyczerpałeś ich maksymalnego potencjału, jaki można było uzyskać, przetłumaczyłeś z angielskiego artykułu połowę albo z 30% całego hasła. Pozdrawiam, Szymonel (dyskusja) 12:46, 9 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Urania’s Mirror

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 08:06, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Odp:Dragon Ball Z

Odp:Dragon Ball Z

Cześć! To, że sam lektor tak twierdzi to jeszcze za mało na wiarygodne źródło. Znalazłem kilka informacji mówiących, że 3 pierwsze odcinki czytał Dobrzański, a potem resztę Robaczewski. I to może być prawda, bo jak odsłuchałem lektora w początkowych odcinkach to głos jest wyraźnie inny niż w następnych. Ale zasadniczo na Wikipedii uźródłowione to nie było, więc miałeś prawdo usunąć. Pozdrawiam, :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 19:39, 15 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Jerzy Ignacy Skowroński

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:04, 18 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 18:24, 24 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Cześć! Nie masz mi za ci dziękować; to ja dziękuje ci za zaangażowanie w konkurs i napisanie świetnego hasła. Dziękuję też za odpowiedzi i chęć uzupełnienia artykułu. Jeśli znalazleś coś ciekawego, to śmiało go rozbuduj. Pozdrawiam Jamnik z Tarnowa Napisz coś 22:29, 24 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Hej. Dzięki za poprawki w tym artykule. Świetnie, że dodałeś galerię. Co do piękności i okazałości tej świątyni, to masz w tym pełną rację. Jamnik z Tarnowa Napisz coś 13:06, 25 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Hej, nic się nie stało, każdy czasem coś może przeoczyć. Tak swoją drogą, bardzo dobre hasło napisałeś. Pzdr. Jamnik z Tarnowa Napisz coś 22:04, 27 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Bardiów

To miasto znam jak własne (blisko granicy), a w kościele byłam nie wiem, ile razy, do tego mam odpowiednie wykształcenie, żeby ocenić styl (wiem, że to nie argument na Wiki), więc jestem pewna, że to nie jest budowla neogotycka. Tak można nazywać TYLKO kosciól wybudowany w XIX w. od nowa, a tak sie nie mowi o budowli nawet wielokrotnie restaurowanej/zmienianej w tym czasie. Musze cynkować do rodziców z Krosna, bo tu w Wawie nie mam źródeł. A na pewno tam w Krośnie powinny być prace również o tym kościele (chyba że znów się okaże, że komuś dali, wtedy klops). Byłeś w tym kościele? Szok, ile wspaniałych ołtarzy! Ale w Krośnie to również jest szokiem dla obcych, jak wchodzą do fary (sprawdzone). Marencja (dyskusja) 00:08, 28 mar 2021 (CET)[odpowiedz]

Nie byłeś w Bardiowie??? No to tym bardziej hip hip hurra, że to właśnie Ty opisałeś! Jest dobrze, tylko mnie ten neogotyk zaszokował, bo kościół jest dość typowy dla Górnych Węgier i naprawdę nie można go nazwać neogotyckim. Ale jeśli tak jakieś źródło opisało, to... mogę tylko westchnąć. Marencja (dyskusja) 14:06, 28 mar 2021 (CEST)[odpowiedz]
Sorencja, że Marencja nie odpowiada i nie fistaszkuje słowackich haseł w zgłoszeniach na razie. Jestem przepracowana, zleceń mam tyle, że w łykendy też mnie zajmują, nie tylko po pracy. Aż mi się robi niedobrze, jak widzę komputer. Wiesz, mam dużo słowackich książek w domu rodzinnym, także jakiś leksykon miast, jakieś notatki i rysunki własne z tych różnych kościołów i cerkwi, które na Słowacji tyle razy oglądałam, ale w miejscu bytowania niczego. Musiałabym sie opierać na necie. Może jak będę mieć chwilę oddechu, to coś sprawdzę i ewentualnie uzupełnię. A Słowacy to tak fajni są, że mnie wpuszczali na biletach ulgowych do muzeów nawet sporo po studiach ;) Marencja (dyskusja) 16:44, 1 kwi 2021 (CEST)[odpowiedz]
Naprawdę nie byłeś nigdy na Słowacji? Przecież jesteś ze Śląska, masz blisko. Przerwałam aż sprawdzanie Twojego hasła. Ominęło Cię wielkie wrażenie, jak sądzę, bo chociaż ludzie naszych czasów są otrzaskani z wielkimi budowlami w miastach i w ogóle nieludzkim ogromem, to pamiętam do dziś swój szok i przerażenie, gdy znalazłam się w Lewoczy, która też chyba jest opisywana w CW. Przecież to nie jest twierdza na niezdobytych szczytach. Jak zobaczyłam zespół staromiejski, to prawie przysiadłam (na plecaku). Widziałam wiele europejskich metropolii, ale ta zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Automatyczny przysiad. Ogrom, chwała i niezdobyczność. Może jestem zbyt wrażliwa i mam za dużą wyobraźnię skąpane w wiedzy historycznej po balaski, ale nawet nie chcę myśleć, co się działo, gdy to miasto zobaczył przybysz w XVI w. Popuszczenie w płótno gwarantowane. Jestem pewna! Dobra, wracam do hasła, za które Ci bardzo dziękuję. Marencja (dyskusja) 19:23, 1 kwi 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Mowa Nanowa

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 05:16, 18 kwi 2021 (CEST)[odpowiedz]

Kutná Hora

To jest katedra? Kościół na przedmieściach? Pierwsze słyszę. Potrzebowałabym jakiegoś dobrego źródła na informację, że jest to kościół biskupi, bo dziwnie to wygląda dla mnie, skoro przecież jest/był to kościół klasztorny, ale okejka. Mówisz o tym zabytku, prawda? [10]. Tak, ładny. Widziałam. Tu jest skrócona nazwa i to z odwołaniem do katedry [11], ale pełną nazwę po polsku znajdziesz np. tu na szybko [12]. Artykuł nazwałabym Katedra Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela w Sedlcu albo z rozwiniętym skrótem NMP. Sedlec to jest nazwa obecnego przedmieścia Kutnej Hory, gdzie obiekt się znajduje. Tu trochę więcej po polsku z podaną popularną bibliografią [13]. Nie mam przy sobie żadnych książek o Czechach czy Słowacji, a już szczególnie architekturze, więc niestety nie podam najlepszego w tym wypadku źródła. PS: O, przeszedłeś, wyzdrowiałeś i sił do pracy nabrałeś ;). Bardzo mnie to cieszy. Czekam na rezultaty, trzymając kciuki. Marencja (dyskusja) 09:43, 2 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Tak szybko??? Dobrze, zerknęłam, a potem tam troszkę pogmeram, dodam linki, stylistycznie trochę zmienię i może coś dopiszę. Na razie uskuteczniłam miniposzukiwania na tzw. gwałt i jestem zdumiona, bo ten kościół opacki był wzorem dla katedry na Wawelu! Nawet jedną książkę całą z 2014 na temat naszej katedry średniowiecznej da się ściągnąć ;). No i już domyślam się, czemu ta czeska świątynia jest nazywany katedrą. Jakoś nie wywarła na mnie ogromnego wrażenia, a to była bardzo ważna budowla. No kiedyś, bo teraz to taki właśnie gotycki barok czy barokowy gotyk, którego się sporo naoglądałam w życiu. Ładniutki, milutki, ale jakoś tak... Generalnie w ogóle na mnie architektura rzadko wielkie wrażenie robi. W innym spektrum sztuki gustuję. Marencja (dyskusja) 20:22, 2 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]
Delikatnie nazwałeś to, co się tam działo. Tutaj stronka własna do linków zewnętrznych [14]. A tego szukałam i wreszcie znalazłam (formy ochrony z datami wpisów do rejestrów zabytków): [15] + [16] + [17] + [18] + [19]. Trzeba będzie jakoś tyle informacji do infoboksu wpisać, a powinno się, choć najwyższej rangi ochrona UNESCO to chyba jakiś inny jeszcze typ infoboksowy, ale nie pomnę. Mamy też ładny znaczek [20] z serii [21], tylko szkoda, że z tym paskudztwem malowanym, ale jeszcze o wiele gorsze (dla mojej cierpliwości) rzeczy barokowe tam są, no i Willmann tam swoje bohomazy uskuteczniał. Na razie się zmywam, ale przyjrzę się wkrótce dokładniej hasłu i podopisuję coś pewnie. A klasztor mógłby mieć osobne hasło [22], tak samo jak np. słynna monstrancja [23]. Dobrej nocy! Nie przemęczaj się po chorobie. Marencja (dyskusja) 22:24, 2 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 20:30, 2 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Uhuhu, nie zdążyłam zgłosić. Jamnik mnie uprzedził :# Marencja (dyskusja) 20:47, 2 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie

Witaj. Dzięki za chęci i odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów. Wikipedysta:Bebok123 Dyskusja wikipedysty:Bebok123

Wikimedia_CEE_Spring_2021/Structure/Ukraine

Arek1632 Witaj! Widzę, że piszesz o Ukrainie. Może zainteresują Cię takie artykuły o Ukrainie, których nie ma w polskiej Wikipedii z głównej listy propozycji? ,uk:Турчина Зінаїда Михайлівна, uk:Коваленко Віктор Володимирович, uk:Атлантида, uk:alyona alyona,en:Constitution of Pylyp Orlyk, uk:Слуга народу, uk:Революція на граніті, en:Ukraine without Kuchmauk:Дніпро (радіолокаційна станція), uk:Барвінський Василь Олександрович, uk:Даниленко Тетяна Володимирівна, uk:Волобуєв Михайло Симонович, uk:Визнання Голодомору геноцидом, uk:Громадське Радіо, uk:Ізоляція (тюрма), uk:Конституція Пилипа Орлика, uk:Яворницький Дмитро Іванович, uk:Енеїда, uk:Холодний Микола Григорович, uk:Бекешкіна Ірина Ериківна, uk:Оксана Линів, uk:Глузман Семен Фішельович, uk:Тодуров Борис Михайлович, uk:Канівський природний заповідник, uk:ATR, uk:Дія, uk:Межигір'я (резиденція), uk:Гранітно-Степове Побужжя (регіональний ландшафтний парк), uk:Шевельов Юрій Володимирович, uk:Ірина Гуревич, uk:Ясько Єлизавета Олексіївна, uk:Декомунізація в Україні, uk:ATR, uk:Дерев'яні храми України, uk:Виборчий округ України?

Możesz być także zainteresowany takimi artykułami o osobowościach ukraińskich: uk:Анжеліка Терлюга, uk:Бутовський Олексій Дмитрович, uk:Соловйова Лариса Вікторівна, uk:Фірцак Іван Федорович, uk:Наталя Мацак, uk:Ольга Безсмертна, uk:Zоряна, uk:Дерюгін Іван Констянтинович, uk:Кришталь Олег Олександрович, uk:Поль Олександр Миколайович, uk:Шарапов Сергій Геннадійович, uk:Верхратський Іван Григорович, uk:Вороний Юрій Юрійович, uk:Заболотний Данило Кирилович, uk:Сергєєв Юрій Анатолійович, uk:Воблий Костянтин Григорович, uk:Євпраксія Мстиславівна, uk:Гордійчук Ігор Володимирович, uk:Щербак Юрій Миколайович, uk:Савченко Олександр Володимирович, uk:Волкович Микола Маркіянович, uk:Засядько Олександр Дмитрович, uk:Думанський Антон Володимирович, uk:Данілов Олексій Мячеславович,uk:Рахманін Сергій Іванович, uk:Голубовська Ольга Анатоліївна, uk:Затонська Олена Самійлівна, uk:Чапкіс Григорій Миколайович, uk:Забродський Михайло Віталійович, uk:Сотник Олена Сергіївна, uk:Рудницький Степан Львович, uk:Макух Василь Омелянович, uk:Асєєв Станіслав Володимирович, uk:Андрій Куликов, uk:Вовк Федір Кіндратович, uk:Кричевський Василь Григорович, uk:Сахненко Данило, uk:Равич Іван Андрійович, uk:Завадовський Іван Іванович (мореплавець, uk:Кокуш Анатолій Акимович, uk:Гулак Микола Іванович, uk:Білокур Катерина Василівна, uk:Мамут Євген Шамаєвич, uk:Кавалерідзе Іван Петрович, uk:Лукаш Микола Олексійович, uk:Катерина Кухар, uk:Перемежко Петро Іванович, uk:Яніна Михайлівна Соколова, uk:Птуха Михайло Васильович, uk:Долгов Олександр Леонідович, uk:Риженко Сергій Анатолійович, uk:Ковалевський Єгор Петрович, uk:Тутковський Павло Аполлонович, uk:Притула Сергій Дмитрович, uk:Писаржевський Лев Володимирович, uk:Караваєв Володимир Опанасович, uk:Кавалерідзе Іван Петрович, uk:Лукаш Микола Олексійович, uk:Глущенко Микола Петрович, uk:Олексій Ботвінов, uk:Ольга Сумська, uk:Альошин Павло Федотович, uk:Малуха Євген, uk:Кончаловський Петро Петрович, uk:Пильчиков Микола Дмитрович, uk:Дяченко Сергій Степанович, uk:Ольга Безсмертна, uk:Валентина Калиновська, uk:Галшка Гулевичівна,uk:Арестович Олексій Миколайович?

Możesz również znaleźć powyższe artykuły o Ukrainy, których niektórych brakuje na plviki.uk:спорт в Україні, uk:10 найкращих спортсменів України, uk:Україна на Паралімпійських іграх, uk:Герої спортивного року, uk:Список українських спортсменів — учасників Олімпійських ігор 2016, uk:ГК Спартак (Київ), en:Chronology of Ukrainian language suppression, en:Russification of Ukraine, en:History of Ukrainian nationality, en:List of Ukrainian rulers, uk:Розорення Києва (1169), uk:Київське повстання (1157), uk:Козацька рада, en:Pereyaslav Articles, en:Cossack Hetmanate, en:The Ruin (Ukrainian history), uk:Антимосковське повстання 1668, uk:Повстання Гадяцького полку 1687, uk:Генеральна карта України, uk:Батуринська трагедія, uk:Знищення Запорозької Січі (1709), uk:Каральна експедиція московських військ в Україну (1709), en:Sloboda Ukraine, en:Ukrainians in Kuban, Donshina, Stavropillia, en:Green Ukraine, en:Grey Ukraine uk:Куренівське повстання, en:Ukrainian People's Republic of Soviets, en:Soviet–Ukrainian War, uk:Голодомор в Україні (1921—1923), en:Kholodny Yar Republic, uk:Українізація (1920—1930-ті), uk:Колективізація в УРСР, uk:Індустріалізація УРСР 1920—1930-х років, en:VAPLITE, en:Holodomor genocide question, en:Ukrainian Insurgent Army, uk:Підрив Києва 1941 року, uk:Депортація кримських народів у СРСР, uk:Депортації українців у часи СРСР, uk:Голодомор в Україні (1946—1947), uk:Український дисидентський рух в СРСР, uk:Закон УРСР «Про мови в Українській РСР», en:Budapest Memorandum on Security Assurances,en:Viacheslav Chornovil, uk:Убивство Георгія Гонгадзе, en:Cassette Scandal, en:2003 Tuzla Island conflict, uk:Російсько-українська транзитна війна, en:Russia–Ukraine gas disputes, en:Russian embargo of Ukrainian goods, uk:Закон України «Про засади державної мовної політики», uk:Мовний майдан, uk:Податковий майдан, uk:Сирна війна, uk:Список вибухів та пожеж на військових складах в Україні, en:Demolition of monuments to Vladimir Lenin in Ukraine, uk:Список українських політв'язнів у Російській Федерації та в Криму, en:List of people killed during the 2014 Ukrainian revolution, en:List of people killed during the 2014 Ukrainian revolution, en:List of journalists murdered in Ukraine, uk:Шоколадна війна (2013), uk:Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну, uk:Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (липень 2014), uk:Катування та вбивства військовополонених під час війни на сході України, uk:Томос про автокефалію Православної церкви України, uk:Список іноземних громадян, що публічно підтримали Україну під час Революції гідності чи російської агресії в Україні, en:January 2015 Mariupol rocket attack, uk:Убивство Павла Шеремета, en:Kerch Strait incident, en:2017 cyberattacks on Ukraine, en:Ukrainians in Russia, uk:Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Jeśli chcesz, będziesz szukał tego, czego nie masz.--Yasnodark (dyskusja) 17:19, 12 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

--Yasnodark (dyskusja) 17:19, 12 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:40, 13 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Natasza Andonowa

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 17:54, 13 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

Hej :) Zerknąłem pobieżnie, wygląda całkiem przyzwoicie. Zgłosiłbym do czywiesza, ale w paru miejscach brakuje jeszcze przypisów. Mimo wszystko znalazłem mały błąd - piłkarka nie była królową strzelczyń ligi fińskiej, co najwyżej najlepszą strzelczynią w swoim zespole, co można łatwo sprawdzić. Nie sprawdzałem całości pod kątem merytoryki, więc nie wiem czy błędów nie ma więcej. Być może warto jeszcze raz sprawdzić rzetelność wszystkich danych, uzupełniając przypisy. Niemniej temat nie potraktowany zdawkowo, niektóre informacje podane bardzo szczegółowo, jak np. lista meczów w reprezentacji, sporo solidnej roboty :) Pozdr., Olos88 (dyskusja) 01:08, 17 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

nowi w Wikipedii

Dziękuję za dobre słowo na początek :) Chętnie skorzystam z pomocy, bo faktycznie na razie próbuję się zorientować, co i jak tu działa. Czy mogę prosić o spojrzenie na artykuł https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedystka:Muscat2021/brudnopis? Jak dodać w panelu po lewej stronie informację, że istnieją strony w innych językach na ten sam temat (np. https://en.wikipedia.org/wiki/Żaqq). W angielskim artykule jest wykorzystane zdjęcie instrumentu. Jak to zrobić, żeby zdjęcie pojawiło się także w polskiej wersji? To chyba wszystko w tym momencie... :) Do następnego! Muscat2021 (dyskusja) 23:59, 25 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

  • Dziękuję :) Dodałam szablon instrumentów muzycznych i kategorie (jedna z nich musi dopiero powstać ;)), chyba na razie nic więcej nie jestem w stanie zrobić... Jeżeli coś jeszcze jest konieczne, to może zróbmy tak, że ja już ten artykuł przeniosę z brudnopisu do Wiki, a Ty go udoskonalisz tymi dodatkowymi parametrami, które zastosuję w kolejnym instrumencie? Muscat2021 (dyskusja) 18:44, 26 maj 2021 (CEST)[odpowiedz]

CitationHunt

Tak, wiem, organizatorzy konkursu nie doczytali, że w poprzednich latach chodziło o pełne uźródłowienie i teraz wyszła hybryda. A ponieważ inni zwracają uwagę na zapis na stronie głównej i sugerowali nie zamieszczać częściowo poprawionych haseł (zobacz tutaj), dodałem tę sekcję. Te hasła będzie można zgłosić raz jeszcze przy dokonaniu kolejnych poprawek. Poprawianie na raty nie jest złym rozwiązaniem. Sławek Borewicz, → odbiór 11:01, 4 cze 2021 (CEST)[odpowiedz]

Euro 2020

Hej, podział zadań to fajny pomysł, ale na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie zadeklarować ile czasu na edytowanie Wikipedii będę miał podczas mistrzostw, w związku z czym nie jestem w stanie się do niczego zobowiązać. W miarę możliwości postaram się zwrócić więcej uwagi na hasła związane z Euro, jednak w jakim zakresie będę w stanie pomóc, pokaże czas. Pozdr., Olos88 (dyskusja) 12:51, 6 cze 2021 (CEST)[odpowiedz]

Gwiazdka za Wyzwanie Mistrzów CEE Spring

Drogi Arku

dziękujemy za Twoje zaangażowanie w konkurs CEE Spring 2021 – za wszystkie 43 napisane i/lub rozbudowane przez Ciebie haseł, a ukończenie Wyzwania Mistrzów przez napisanie haseł o 35 krajach, językach i społecznościach! Gratulujemy i zostawiamy pamiątkową gwiazdkę do umieszczenia na stronie wikipedysty. W imieniu organizatorów konkursu, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 21:39, 7 cze 2021 (CEST)[odpowiedz]

projekt Kobiety

Dziękuję za zaproszenie, dołączyłam do projektu :) Muscat2021 (dyskusja) 21:48, 8 cze 2021 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:36, 17 cze 2021 (CEST)[odpowiedz]

Gwiazdka

Za udział w akcji BATUTA 2021

Przyjmij tę gwiazdkę jako podziękowanie za wkład pracy w uźródławianie artykułów podczas akcji BATUTA. Wiem, jeszcze mamy ponad pół doby :) H. Batuta (dyskusja) 10:07, 30 cze 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Maria Teresa Nuzzo

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:37, 2 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Natasza Andonowa

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:01, 3 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Gwiazdka za udział w akcji BATUTA 2021

Drogi Arku,

dziękujemy za Twój udział w akcji BATUTA 2021! Gratulujemy i zostawiamy pamiątkową gwiazdkę do umieszczenia na stronie wikipedysty.

W imieniu organizatorów konkursu, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 10:45, 8 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Re: Brakujące finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej

Hej, no jasne że możesz pisać o tych wcześniejszych, ktoś zapewne ze względów praktycznych potworzył przekierowania, ale to nie znaczy że tak już ma pozostać na wieki. Finały Euro są bezwzględnie encyklopedyczne i docelowo właśnie powinny być o nich oddzielne hasła, licząc od pierwszej edycji. Pozdr., Olos88 (dyskusja) 19:02, 16 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Widzę, że sam musiałeś właściwie niemal wszystkie hasła od zera pisać, świetna robota :) Olos88 (dyskusja) 17:20, 22 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Nancy Roman

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 08:51, 22 lip 2021 (CEST)[odpowiedz]

ODP Żeglarstwo na LIO 2020

Nie ma za co, to tylko drobne techniczne poprawki. Dokładnie tak napisałeś najgorszy wynik zostaje odrzucony (nie jest uwzględniany w końcowym wyniku). Tak to prezentujemy że ten wynik przekreżlamy. Powodzenia w dalszym edytowaniu. Pozdrawiam AndyAn (dyskusja) 17:27, 17 sie 2021 (CEST)AndyAn[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 08:53, 23 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Re.:Gratulacje

Cześć. Dziękuję bardzo :) Tobie też gratuluję napisanych artykułów :) Pozdrawiam Tomasz91 (dyskusja) 21:18, 28 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacji o wyborach

dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 00:04, 29 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Członkowie PAN i Hans Sauer

Odp:Członkowie PAN i Hans Sauer

Cześć, usuń, to jednak powinny być regularne wykłady dla studentów. Michał Sobkowski dyskusja 15:35, 31 sie 2021 (CEST)[odpowiedz]

Drogi Arku,

z tej strony Jamnik z Tarnowa, piszę do Ciebie w sprawie Wikiolimpiady, w której w tym roku pomagam w organizacji.

Chciałbym zachęcić Cię do zgłoszenia się do odbioru pamiątkowego dyplomu i słodkiego upominku. Wystarczy, że zrobisz to za pomocą formularza, który znajdziesz na tej stronie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W imieniu organizatorów konkursu, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 17:47, 7 wrz 2021 (CEST)[odpowiedz]

Drogi Arku,

dziękujemy za Twoje wyjątkowe zaangażowanie w Wikiolimpiadę 2021 – za wszystkie 16 utworzonych i rozbudowanych przez Ciebie haseł. Gratulujemy i zostawiamy pamiątkową gwiazdkę do umieszczenia na stronie wikipedysty.

Życzymy dalszych sukcesów!

W imieniu organizatorów konkursu, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 18:39, 24 wrz 2021 (CEST)[odpowiedz]

Re: ‎Mecze reprezentacji Gibraltaru w piłce nożnej mężczyzn

Cześć :) A w czym konkretnie problem? Przyglądam się tej liście i są dwa mecze w 2021 roku, wyniki podane prawidłowo... Olos88 (dyskusja) 23:11, 30 gru 2021 (CET)[odpowiedz]

Hmm, no nie wiem, u mnie wszystko wyświetla się standardowo, tzn. tak jak przy innych spotkaniach, nic nie "zjeżdża". Być może zależy to od przeglądarki, ekranu albo innych szczegółów, nie jestem niestety specjalistą żeby dogłębnie to przeanalizować :P Pozdr., Olos88 (dyskusja) 23:46, 30 gru 2021 (CET)[odpowiedz]

Hale na Euro 2022

Super :) Właśnie się zastanawiałem, czy brać się za temat, bo może będziesz pisał i bez sensu żeby dwie osoby w tym samym czasie tworzyły to samo :P Pozdr., Olos88 (dyskusja) 15:49, 16 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

No ja nie będę ukrywał, że w przypadku języka węgierskiego muszę korzystać z translatora ;) Olos88 (dyskusja) 09:45, 17 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Re: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2022

Faktycznie masz rację, wcześniej już przeszło mi przez głowę, że przy wygranej Portugalii z Holandią jeszcze Węgry mają 2 pkt. więc pewnie zostanie stworzona mała tabela, ale w pierwszej kolejności co będzie decydowało: różnica bramek? Anulowałem tamtą edycję. Już zawczasu napiszę Ci, że będę edytował wyniki z 20:30 i infobox, to mogę Ci zostawić fazę zasadniczą. --Andrzej94 (dyskusja) 19:57, 18 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Widzę, że Węgrzy już odpadli, słabo znam zasady turnieju :) --Andrzej94 (dyskusja) 20:05, 18 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Natrafiłem na ten artykuł. Linki zamiast przypisów (czasami nawet do facebooka), stan techniczny kiepski. Dałbyś radę to naprawić? Sport absolutnie nie jest moją bajką, nie znam się na źródłach w tej dziedzinie. Jakbyś trawił na małego potworka w malarstwie służę pomocą. Pozdrawiam serdecznie SkrzydlatyMuflon (dyskusja) 15:48, 25 sty 2022 (CET)[odpowiedz]

Współpraca

Zrozumiałem. Myślę, że moglibyśmy współpracować w sprawie futsalu. Co o tym myślisz? Mam kilka pomysłów na strony i znam dużo futsalowych statystyk. Pozdrawiam

W sprawie braków

Damy radę. Wspólnymi siłami jest wszystko możliwe. Nie mam jeszcze uprawnień do tworzenia stron, ale jakbyś Ty miał, stworzył stronę o kobiecym Euro, czy o tych dwóch mundialach, to ja bym mógł dokończyć. Lubię takie zabawy. Pozdrawiam :)

W sprawie stron

Dobrze. Ja będę więc tworzył strony czasami w wolnej chwili. Będę Ci o nich pisał. Pozdrawiam :)

Odp: ZIO 2022

Ja też dziękuje za twój wkład w te artykuły, oby tak dalej. Jeśli chodzi o poprawiania to nie ma problemu. Pozdrawiam --Miki1234568 (dyskusja) 16:20, 5 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Czy będziesz dzisiaj robił saneczkarstwo tzn. jedynki mężczyzn? Jaroz86 (dyskusja) 19:19, 5 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Prośba

Utworzyłem stronę o MŚ 2016. Przejrzyj proszę w wolnej chwili. Pozdrawiam :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_%C5%9Awiata_w_Futsalu_2016

Ad:Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 – konkurs drużyn mieszanych

Hej. W języku polskim separatorem dziesiętnym jest przecinek, a nie kropka. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 23:49, 8 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Cześć. Wycofałam te edycje, bo absolutnie nie wiadomo czy wyniki zostaną utrzymane po wykryciu dopingu u Walijewej. Sprawa ma się rozstrzygnąć na dniach. Medale nie zostały wręczone. Nie wycofywałam edycji medalowych w biogramach, ale dodałam szablon o możliwości zmiany wyników i wolałabym, żeby te medale nie figurowały na liście do momentu potwierdzenia ich przez ISU, MKOL i CAS. DariaPolonia (dyskusja) 13:30, 13 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Na bieżąco aktualizuję wyniki łyżwiarstwa figurowego, więc to co Ty wpisałeś było już przeze mnie wprowadzone od razu, po zakończeniu zawodów :) Jednak to co się dzieje w tej sprawie jest na tyle dynamiczne i przytłaczające, że wytłumaczenie laikom, którzy zaczną sprawdzać sprawę na Wikipedii jest jeszcze trudniejsze. DariaPolonia (dyskusja) 13:35, 13 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Prośba

Przejrzyj stronę U-19 https://pl.wikipedia.org/wiki/Reprezentacja_Polski_U-19_w_futsalu_m%C4%99%C5%BCczyzn

Rady

Dziękuję z całego serca za rady i miłe słowa. Będę o tym pamiętał przy tworzeniu następnych stron. Pozdrawiam :)

Prośba

Przejrzyj proszę w wolnej chwili moje edycje: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_mecz%C3%B3w_reprezentacji_Polski_w_futsalu_m%C4%99%C5%BCczyzn https://pl.wikipedia.org/wiki/Reprezentacja_Polski_w_futsalu_m%C4%99%C5%BCczyzn https://pl.wikipedia.org/wiki/Reprezentacja_Polski_U-21_w_futsalu_m%C4%99%C5%BCczyzn https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_mecz%C3%B3w_reprezentacji_Polski_w_futsalu_kobiet Przy okazji wspomnę, że tworzę kolejne artykuły, by futsal był na bieżąco, niedługo zaczynam się brać za Euro młodzieżówki. Poza tym planuję stworzyć wielką ewidencję reprezentacji Polski w futsalu mężczyzn, kobiet, mężczyzn U-19 i nieistniejącej już od 2018 U-21, dlatego jakbyś miał statystyki meczów reprezentacji Polski do 2003, U-21 do 2010 to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam :)

Podziękowanie - Főnix Aréna

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:47, 20 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Nadganiamy

Tworzę kolejne strony. Dziś stworzyłem stronę o MME, za niedługo biorę się za stronę o 2019, 2022 i o Euro kobiecym, niedługo będą też MŚ 2021. Przejrzyj moje zmiany w dorosłej reprezentacji ;) https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Europy_U-19_w_futsalu

E-mail

Witam, odpowiedziałem na Twój e-mail. Pozdrawiam, Qba0202 (dyskusja) 11:52, 26 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Ad:Inwazja Rosji na Ukrainę (2022)

Ad:Inwazja Rosji na Ukrainę (2022)

W infoboksie umieszczamy strony konfliktu. UE i NATO nie są stroną. Gdyby były, mielibyśmy już III wojnę światową i latające głowice nad głowami. Dopisek w uwagach tłumaczący rolę to detal, którego nie widać na zrzutach ekranu, a wobec siły rażenia Wikipedii spodziewać by się można, że takie zestawienie "stron konfliktu" mogłoby trafić do głównych wydań serwisów informacyjnych u Rosjan. Na en.wiki też ktoś wrzucił NATO do infoboksu, ale oni nie mają wersji przejrzanych, więc nikt poważnie ich chyba nie traktuje. Kenraiz (dyskusja) 16:46, 26 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

No właśnie sekcji o reakcjach międzynarodowych w artykule brak najbardziej – o organizacji pomocy, sankcjach, protestach itp. Kenraiz (dyskusja) 17:13, 26 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Zaległości

Nadrobiłem sporo braków. Z tego, co widzę, to brakuje już tylko strony o MŚ w futsalu 2021, Euro U-19 2019 i 2022 oraz o Euro U-21 2008. Prosiłbym o przejrzenie edycji na stronie głównej reprezentacji futsalu A, kobiet, liście meczów tych reprezentacji. Pozdrawiam :)

Podziękowania

Dzięki za rady. Dopiero się uczę. W najbliższym czasie te linki w bibliografiach zastąpię przypisami w odpowiednim miejscu. Ja dopiero się uczę, wszystkiego jeszcze nie ogarniam, więc każda rada jest dla mnie cenna. Pozdrawiam :) Tomi-Volleyball-Futsal (dyskusja) 09:21, 27 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Prośba

Dziękuję za rady. Już poprawiłem te błędy w kadrze A i U-21. Kadra U-21 nie istnieje już od 4 lat, nawet miałem przyjemność rozmawiać z zawodnikiem, który mi to potwierdził. Dorobiłem tabelkę w kadrze U-21, powstawiałem przypisy, popoprawiałem drobne błędy przy KME 2019. Staram się, by polska Wikipedia była na bieżąco z futsalem, już raptem cztery artykuły zostały do utworzenia. Dopiero się uczę na Wikipedii, ale uważam, że każdy artykuł/edycja jest lepszy od poprzedniego. Prosiłbym jednak Cię o kilka rad, o czym jeszcze warto pamiętać przy pisaniu, by było jeszcze lepiej. Pozdrawiam :)

Magomied Duszajew

Dobrze, że napisałeś ten biogram. Próbowałem wprowadzić na rosyjskiej wiki, ale blokują. Pozdrawiam--Gjakovarus (dyskusja) 17:12, 27 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Zh wiki odwołuje się do źródeł ukraińskich, wydają się wiarygodne - o tych trzech odznaczeniach też tam jest. Śmierć potwierdzili świadkowie, ale z tego co czytałem, ciała nie znaleziono, a przynajmniej nie znaleziono w takim stanie, żeby nadawało się do identyfikacji. pozdrawiam --Gjakovarus (dyskusja) 17:33, 27 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Hythonia (Pisz śmiało!) 22:29, 28 lut 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Krzysztof Osuch (fizyk)

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:17, 16 mar 2022 (CET)[odpowiedz]

Śmierć Jezusa Chrystusa

Cześć, w odpowiedzi na maila - mamy już w polskiej Wikipedii hasło Ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Pozostaje tylko je rozwijać. Pozdrawiam, Loraine (dyskusja) 11:26, 17 mar 2022 (CET)[odpowiedz]

re: Narodziny Jezusa Chrystusa

Hej! Jasna sprawa, nie ma za co - ja dziękuję ;) Morcius (dyskusja) 14:13, 17 mar 2022 (CET)[odpowiedz]

Odp:Kościół Ducha Świętego (Žehra)

Fajny zgrabny artykulik. Jedno zdanie jest nieco nie jasne: "Budowę prawdopodobnie zapoczątkowały liczne najazdy tatarskie i pozostawione po nich spustoszenia" Nie bardzo wiem co miałeś na myśli. --Adamt rzeknij słowo 15:55, 27 mar 2022 (CEST)[odpowiedz]

Ładne to. Kościoła nie pamiętam, mimo przypomnienia [24] + [25], chociaż musiałam widzieć, bo byłam w tej wsi na 100%. Nie pomnę też wspinania się po prawie stu schodach. No i dobrze, że tak nazwałeś hasło, bo chociaż wiem, jak to po słowacku zapisać i nazwę miejscowości odmienić, to po polsku byłoby chyba w Žehrze, co już brzmi łamańcowo i bardzo ostro. ;) Marencja (dyskusja) 23:58, 3 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

Re: Listy meczów

W porządku, dobra robota :) Sam kiedyś się nawet zastanawiałem, czy trochę tych list z meczami reprezentacji nie porobić, bo to potrzebne hasła, ale trochę mi zabrakło weny :P Olos88 (dyskusja) 04:22, 10 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

Re: Reprezentacja Serbii

Hej. Jest to dość ciekawe pytanie :) Zasadniczy problem polega u nas na tym, że nie mamy rozgraniczenia na reprezentację Serbii i Czarnogóry i reprezentację Serbii (od 2006). Reprezentacja Serbii i Czarnogóry w piłce nożnej mężczyzn to u nas tylko przekierowanie, podczas gdy na wielu innych wiki jest to osobny artykuł [26] Skłaniałbym się ku temu, że docelowo takie rozgraniczenie i u nas powinno być zrobione, co za tym idzie, również powinny powstać osobne listy spotkań. Listy meczów reprezentacji Serbii są obecnie na 5 wiki [27], żadna nie obejmuje okresu FR Jugosławii/Serbii i Czarnogóry; listy meczów reprezentacji Serbii i Czarnogóry znajdują się na trzech wersjach językowych [28]. Oczywiście może to wyglądać trochę zastanawiająco, jeśli powstanie lista meczów reprezentacji Serbii i Czarnogóry przy braku głównego artykułu, więc może wcześniej należałoby zająć się tym rozgraniczeniem. Podobnie mamy osobne artykuły o reprezentacji ZSRR i Rosji, gdzie jest zaznaczone że reprezentacja Rosji to sukcesor reprezentacji ZSRR. Z drugiej strony mamy reprezentację Niemiec bez rozgraniczania na okres RFN i przed 1945, więc nie jest to też takie oczywiste. W każdym bądź razie moja opinia jest taka, że w przypadku Jugosławii -> Serbii i Czarnogóry -> Serbii powinny to być osobne artykuły (zarówno o reprezentacjach, jak i listy meczów). Olos88 (dyskusja) 22:22, 17 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Ambasady Ludowe Białorusi

Ad:Ambasady Ludowe Białorusi

Hej. Skąd te "Ludowe"? W dwóch polskojęzycznych źródłach widzę tylko "Narodowe" i ku tej wersji bym się skłaniał. ;) Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 22:45, 20 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 06:22, 27 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Junarmia

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Aramil Feraxa (Napisz do mnie!) 06:49, 28 kwi 2022 (CEST)[odpowiedz]

Ek

Sorry chciałem przenieść do Twojego brudnopisu, sądziłem, że ek to automatycznie zrobi i usunie art z przestrzeni głównej The Wolak (dyskusja) 13:54, 30 maj 2022 (CEST)[odpowiedz]

CEE Spring 2022

Drogi Arku,

z tej strony Jamnik z Tarnowa, piszę do Ciebie w sprawie konkursu CEE Spring 2022, przy którym pomagam w organizacji.

Chciałbym przypomnieć Ci o zgłoszeniu się do odbioru nagród kaskadowych – napisałeś wystarczającą liczbę artykułów, by je otrzymać. W ich skład będą wchodzić m.in. wikiżelki i inne wikisłodycze, wikinaklejki, a także jedyne w swoim rodzaju wikikrzyżówki CEE Spring autorstwa Kiciora99. Wystarczy, że zgłosisz się do odbioru nagrody poprzez formularz, który znajdziesz na tej stronie.

Serdecznie pozdrawiam, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 21:16, 5 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Re: Mecze piłkarskie reprezentacji narodowych

Ja bym tam zawsze wolał jednak zweryfikować wszystko przed przekopiowaniem tego na naszą wiki. Ale ostatecznie tłumaczenia artykułów się u nas przyjęły, więc zrobisz jak uważasz :) Olos88 (dyskusja) 18:22, 7 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Sławek Borewicz, zgłaszam się. Działasz w projekcie kobiety, jesteś też aktywny w projekcie literatura. Pomógłbyś z powyższym hasłem? Staram się przed zgłoszeniem do poczekalni dawać hasłom jeszcze ostatnią szansę. Jak mnie zrozumiałeś? → Odbiór 07:05, 9 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Re:Lista meczów reprezentacji Grecji w piłce nożnej mężczyzn

Raczej wątpię. Zwłaszcza, że już z góry zaplanowałem sobie, co jeszcze napiszę w ramach tego tygodnia. A czas ucieka nieubłaganie, zostały niewiele ponad trzy dni do końca tejże akcji. SportomatykPL (dyskusja) 20:24, 23 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Re: MŚ w pływaniu

Hej, MŚ w pływaniu to ważny, ale też zaniedbany temat, dzięki za zajęcie się nim :) Mam nadzieję, że Cię nie rozczaruję, ale ja niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie się wyrobić czasowo, żeby pomóc przy tworzeniu artykułów, ostatnio właściwie zresztą nie edytuję, tylko zaglądam tu z doskoku :( Pozdr., Olos88 (dyskusja) 23:52, 29 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Miesiąc ukraiński w Wikipedii

Gwiazdka Miesiąca ukraińskiego w Wikipedii za wyjątkową aktywność podczas akcji!

Drogi Arku,

dziękujemy za Twój udział w akcji Miesiąc ukraiński w Wikipedii i napisanie lub rozbudowanie artykułów związanych z Ukrainą!

W ramach podziękowania przyznaję Ci tę gwiazdkę Miesiąca ukraińskiego w Wikipedii. Możesz umieścić ją na swojej stronie użytkownika jako pamiątkę udziału w akcji.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 14:45, 30 cze 2022 (CEST)[odpowiedz]

Witaj, Arek. Widziałem twoją prośbę o sprawdzenie tegoż artykułu, ogółem wszystko się zgadza. Jutro i pojutrze będą rozgrywane kolejne finały, więc po finałach warto byłoby zaktualizować tabelę medalową. Pozdrawiam, SportomatykPL (dyskusja) 18:23, 29 lip 2022 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Koronacja Elżbiety II

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:20, 3 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]

Pogrubienia

Hej

Pamiętaj proszę że pogrubienia należy też zamykać. PMG (dyskusja) 09:35, 6 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]

Mojsiuk

Wojska Desantowo-Szturmowe są na Ukrainie osobnym rodzajem sił zbrojnych. Generał nosi zielony mundur wojsk lądowych i oznaczenia stopnia, więc nie ma powodu, żeby przyporządkowywać go do lotnictwa :) Pozdrawiam, Lelek 2v (dyskusja) 15:26, 21 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Wital Szyszou

Dziękujemy i prosimy o więcej, SkrzydlatyMuflon (dyskusja) 23:41, 21 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]

Kłymenko

Zasadniczo tak. Tylko ten generał wielkimi literami mnie zdziwił, bo zarówno w oryginale ukraińskim, jak w tradycji polskiej nazwy stopni wojskowych i pokrewnych zapisujemy małymi literami (z wyjątkiem Polski w marszałku Polski :) ). Dodałem kilka linków, to chyba wszystko. Lelek 2v (dyskusja) 13:37, 22 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:52, 25 paź 2022 (CEST)[odpowiedz]

Kiepskie to źródła, oba powtarzają ten sam tekst, który jest głównie promocją LEDów Philipsa. Daleki byłbym od uznawania tego pałacu za jakąkolwiek większą (a co dopiero największą) atrakcję – w Sztuce Rumunii poświęcono mu dwa zdania (dzielone z innymi obiektami i niezbyt pochlebne), podobnie w Sztuce rumuńskiej Florei. W dwóch przewodnikach, które mam na półce, jest odrobinę więcej, ale o samym budynku nadal symbolicznie – głównie o zbiorach znajdujących się tam muzeów, zapewne wartych odrębnego opisania. Pozdrawiam, Grzegorz B. (dyskusja) 23:52, 31 paź 2022 (CET)[odpowiedz]

(za 2A00:F41:38E2:6DA9:81AD:5171:71E:34F1) Tempest (dyskusja) 01:28, 1 lis 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Wital Szyszou

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:23, 1 lis 2022 (CET)[odpowiedz]

Witam. Twoja strona brudnopisu została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Podczas pisania artykułu w brudnopisie zamiast: [[Kategoria:XXX]], używaj [[:Kategoria:XXX]] (w przypadku szablonów jest to {{s|xxx}}). Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy czyjaś strona brudnopisu przebywa w poważnej kategorii Wikipedii. Podczas umieszczania artykułu pod właściwą nazwą należy ten dodatkowy dwukropek po prostu skasować. Dziękuję za zrozumienie. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. MalarzBOT (dyskusja) 19:02, 1 lis 2022 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Serhij Najew

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:14, 4 lis 2022 (CET)[odpowiedz]

Re:

I za to serdecznie Ci dzięki, ja z futbolu piszę przeważnie o zapomnianych węgierskich piłkarzach i tyle. Pozdrawiam serdecznie :) Yurek88 (vitalap) 21:28, 18 lis 2022 (CET)[odpowiedz]

ul. 16 Lipca w Chorzowie

Cześć, dobrze by było, żebyś najpierw zapoznał się z kryteriami encyklopedyczności dla ulic, poza tym trudno pisać artykuł, jeżeli nie masz źródeł. Proponuję poszukać w książkach o historii Chorzowa - może będzie coś o rozwoju urbanistycznym Batorego. Przy okazji - ta ulica raczej nie jest przedłużeniem innej ulicy, ja bym napisała, że łączy ul. Szpitalną i ul. Kaliny. Jeżeli mieszkasz w okolicy Katowic - zapraszam na Piątek z Wikipedią - możemy wspólnie przedyskutować Twój artykuł :) (terminy spotkań są na stronie wydarzeń). Pozdrawiam EwkaC (dyskusja) 19:00, 8 sty 2023 (CET)[odpowiedz]

Odp:Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Odp:Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Cześć, w tym przypadku zdecydowanie nie jestem za takim rozwiązaniem, przywróciłem ustawienie spotkań wg hierarchii ważności, tzn. od meczu o 7. miejsce do meczu po złoty medal. Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 19:36, 28 sty 2023 (CET)[odpowiedz]

Powołani piłkarze ręczni do kadry na mistrzostwa świata (18 zawodników + rezerwowi, jeśli wystąpią) są mistrzami świata, przynajmniej do tej wersji bym się skłaniał :) --Andrzej94 (dyskusja) 23:35, 31 sty 2023 (CET)[odpowiedz]

Odp. Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim 2023

Cześć, tak też uważam, że nazwa powinna być analogiczna jak w poprzednim roku, tj. Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2023. DariaPolonia (dyskusja) 20:11, 17 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Nie chcę zabrzmieć niemiło, ale nie wiem czemu zakładasz, że jestem zobligowana do uzupełniania hasła World Team Trophy 2023 lub że to że utworzyłeś taki szkielet w czymkolwiek mi pomaga XD Nie pomaga, bo sekcja rekordy świata jest pusta (czemu, przecież to jest gotowa tabela, ale trzeba wiedzieć skąd przekopiować, ale to jeszcze nie moment, bo inne zawody poprzedzają WTT i może się zmienić). Wiesz, zakładanie haseł tylko po to, żeby linki nie były czerwone niczemu nie sprzyja. Uwierz, że hasło by powstało w odpowiednim czasie, gdy już reprezentacje by ogłosiły składy, bo teraz nie ma wiele sensu i dużo się może zmienić po MŚ. Dzieki za pomoc. DariaPolonia (dyskusja) 10:25, 19 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Dobrze sobie wyjaśnić niektóre kwestie. Tak, niektórzy rozpoczynają hasła z dużym wyprzedzeniem, ale akurat World Team Trophy to specyficzna impreza, bo tam nie wiadomo kto tak na prawdę bierze udział do ostatniego momentu. To już taka posezonowa, mocno wybiórcza impreza i po prostu nie ma materiału na zajmowanie się tym wcześniej, bo znamy tylko datę i miejsce. Pozdrawiam DariaPolonia (dyskusja) 11:03, 19 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

IBSF

Cześć. Pozwolę sobie odpisać tutaj, nie widzę potrzeby, aby ukrywać się w komunikacji prywatnej. ;) Co do mistrzostw świata – na pewno Mistrzostwa Świata IBSF 2023, w przypadku mistrzostw Europy wg mnie też Mistrzostwa Europy IBSF 2023, choć tu nie jesteśmy konsekwentni. Rok temu również były to jedne mistrzostwa, a mamy osobne twory dla bobslejów i skeletonu. Pozdrawiam, Szoltys [Re: ] 18:16, 25 mar 2023 (CET)[odpowiedz]

Pacyfikacja Euromajdanu w Kijowie

Mam na półce książkę Czas samotności. Ukraina w latach 1914-2022 Michała Klimeckiego i Zbigniewa Karpusa. Jest tam cała strona poświęcona wydarzeniom z listopada 2013, mógłbyś wyciągnąć z tego fragmentu książki parę dodatkowych informacji. Chciałbyś na maila skan tej konkretnej strony? Ja sam nie chcę mieszać ci w strukturze całego artykułu. Runab (dyskusja) 14:09, 12 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

Specjalna:E-mail Wyślij przez to narzędzie "pustego" maila. Wtedy będę wiedział, gdzie wysłać zdjęcie ;) Sama strona specjalna na wiki uniemożliwia wysyłanie zdjęć. Runab (dyskusja) 14:37, 12 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]
Mail został wczoraj wysłany. Nie dostałem żadnego potwierdzenia odbioru - sprawdzałeś skrzynkę? Runab (dyskusja) 17:20, 14 kwi 2023 (CEST)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:38, 6 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Mistrzostwa Świata U20

Cześć, widzę, że również edytujesz stronę na temat mundialu u20. Zacząłem tworzyć artykuły na temat zawodników, sędziów itp., którzy uczestniczyli w turnieju. Czy mógłbym Cię poprosić, żebyś je przejrzał bo nie jestem redaktorem? Falip (dyskusja) 14:32, 23 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Mistrzostwa Europy U19

Cześć, czy mógłbyś przejrzeć mój artykuł na temat Mistrzostw Europy U19 2023? Falip (dyskusja) 20:56, 28 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Lista osób uczestniczących

Odp:Lista osób uczestniczących

Czy w tym roku też dołączysz do Wikipedia:BATUTA 2023/Uczestnicy? H. Batuta (dyskusja) 10:55, 29 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

MŚ U-20

Cześć, co ty na to żebyśmy ustalili kto za co będzie odpowiedzialny przy tej stronie o młodzieżowym mundialu? Bo ciągle robi się konflikt edycji i żeby było schludnie ustalone. pozdrawiam Falip (dyskusja) 23:26, 3 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:56, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Lekkoatletyka Węgry 2023

Odp:Lekkoatletyka Węgry 2023

Hej śmiało edytuj wszystkie sekcje w haśle o MŚ oraz u zawodników medale w infoboxach, wyniki w tabelce z osiągnięciami, kategorie u medalistów oraz szablony u mistrzów, zresztą spójrz na moje edycje. Podsumowując: pomoc bardzo mile widziana :) Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 19:16, 22 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Rushell Clayton

Ad:Rushell Clayton

Cześć. Pamiętaj proszę o sortowaniu biogramów po nazwisku. Pozdrawiam, Mathieu Mars (dyskusja) 22:02, 27 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Zapasy

Hej. Też miałem ten dylemat. Na przykład podczas Igrzysk w Tokio. Zrobiłem nawet oddzielne szablony. Po dyskusji skończyło się tak :

.

To nie są jednak niezależne reprezentacje, jak było WNP czy byłby ZBiR. W wynikach zawodów można sobie wszystko sprawdzić, a w biogramie zrobiłby się tylko niepotrzebny bałagan. Indie na tych MŚ też występują pod neutralną flagą, bo zawieszono związek, ale zawodnicy nie zmienili obywatelstwa. Dlatego dopisuje w ten sposób obecne wyniki Jasiek054 (dyskusja) 19:54, 20 wrz 2023 (CEST)[odpowiedz]

Nazwisko

Serwisy sportowe nie są niestety żadnym wyznacznikiem, jak ktoś się nazywa - szczególnie Azjaci, pełno tam jest błędów i literówek, a w przypadku Azjatów również niewiedzy o tym, co jest imieniem a co nazwiskiem i jak to pisać. Chińczycy mają raptem zaledwie kilka dwuczłonowych nazwisk i nie ma takiego nazwiska jak Lili. Generalnie bez podanego zapisu jesteśmy skazani za każdym razem na domysły. Autor podał zapis 丽丽, czyli Li Li. Chyba, że podał coś błędnie. Można jeszcze pignąć @Khan Tengri. Hoa binh (dyskusja) 07:10, 22 wrz 2023 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2025

Odp:Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2025

Hejka :) Według mnie zmiany są zatwierdzone, w tym wypadku mistrzostwa świata (obu płci) co dwa lata w lata nieparzyste od 2025 roku, natomiast mistrzostwa kontynentalne co dwa lata w lata parzyste, od 2026 roku (kalendarz zaplanowany na lata 2025–2028). Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 20:26, 23 wrz 2023 (CEST)[odpowiedz]

Korea

A jaki zapis? Bo bez zapisu nie pomogę, nie znam koreańskiego. Hoa binh (dyskusja) 13:56, 4 paź 2023 (CEST)[odpowiedz]

Mała uwaga

Hej. Noémi Szabados trochę to rozbudowałem, żeby nikt Ci tego nie skasował. Same, niepełne, wyniki juniorów to trochę za mało żeby Biografia była encyklopedyczna i nikt się nie czepiał. Uczestnictwo w MŚ seniorów, Pucharze Świata, igrzyskach czy nawet mistrzostwach kontynentalnych to już jest podstawa, żeby to hasło przetrwało. Poza tym .. zawsze najważniejsze osiągnięcie na początku opisu, ewentualnie samo "uczestnik MŚ" czy tam czego innego, jeśli Bio będzie bardziej szczegółowo rozbudowana w tekście.

PS. Może masz ochotę utworzyć te imprezy U-23 w europie czy na świecie ? To dość poważne zawody. Ewentualnie juniorów, ale tu są czasem braki jeśli chodzi o historię Jasiek054 (dyskusja) 08:38, 5 paź 2023 (CEST)[odpowiedz]

Koreanka

Podziękowanie - Narges Mohammadi

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:20, 3 lis 2023 (CET)[odpowiedz]

Podziękowanie - Wellness check

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:21, 5 lis 2023 (CET)[odpowiedz]

Witaj! Jako autor artykułu o konstytucji Mołdawii mam pytanie odnośnie nazwy. Czy w tym przypadku nie powinna ona brzmieć Sąd Konstytucyjny (Mołdawia)? "Rzeczypospolita" w swoim artykule użyła tej nazwy, ale Ośrodek Studiów Wschodnich i polskie tłumaczenie Konstytucji Mołdawii z 2013 używają drugiej nazwy. Pozdrawiam serdecznie, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 15:41, 25 lis 2023 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 18:24, 25 lis 2023 (CET)[odpowiedz]

Bardzo się cieszę, dobra robota! Bolszewski Wikipedysta zamień słówko 18:14, 27 lis 2023 (CET)[odpowiedz]

Witaj, Arek. Od 1 grudnia trwa Świąteczna akcja edycyjna – jeśli masz ochotę wziąć udział, to serdecznie zapraszam. SportomatykPL (dyskusja) 13:07, 3 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Hoa binh (dyskusja) 06:26, 7 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Weryfikacja wkładu i uprawnień

Hej. Myślę, że lepszym pomysłem mogło by być, gdyby ograniczyć się do pierwszego punktu – samej weryfikacji wkładu, i gdybyś zrobił to samodzielnie – zwracając uwagę na te starsze artykuły. Skoro trafiały się przed przygodą z odebraniem uprawnień kwiatki z autortranslatora, to może jeszcze coś nie jest poprawione i warto by to wygładzić, zanim kto inny na nie trafi? To taka luźna sugestia – być może już to robiłeś, a ta Guayana to po prostu ostatni niedobitek i nie ma sprawy. pozdrawiam, Piastu βy język giętki… 18:18, 7 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

W ten sposób zerkniesz tylko na te, co do których ktoś miał uwagi (więc jest możliwe, że sam poprawił). Rozważ zerknięcie we wszystkie, jest ich mniej niż 100, znajdziesz je tu Już po tytułach będziesz widział w czym mogłeś czuć się kiepsko i zrobić coś po łebkach. Potem po spojrzeniu w historię przekonasz się, czy po utworzeniu artykułu był on gruntownie poprawiany. Jeśli nie, to będzie znak, że warto się dokładnie przyjrzeć treści. Albo można sprawdzać każdy – zawsze jest coś do poprawy ;) pozdrawiam, Piastu βy język giętki… 19:53, 7 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Polecam narzędzie Szablon:link-interwiki

Do linkowania haseł z en wiki. Zobacz jak to wygląda np. w haśle Skalny nurek (link do „Worlds Beyond”). Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 05:43, 9 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Gratuluję gwiazdki za Tydzień Artykułu Mołdawskiego. W imieniu Społeczności dziękuję Ci za udział. Zala (dyskusja) 09:09, 13 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Klubowe MŚ

Cześć, widziałem że dokonałeś edycji w artykule Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2023 z opisem Wiadomo juz ze Leon bedzie lepszy pod wzgledem bramkowym od Al-Ittihad i Auckland City. Owszem, sprawdziłoby się to, jednak z drabiki wynika że rozegrany ma być mecz o 5. miejsce, i to on będzie decydował o 5. i 6. pozycji w klasyfikacji końcowej. Pozdrawiam. Falip (dyskusja) 21:05, 15 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Raw Air

Hej! Zauważyłem że stworzyłeś strony odnośnie Turnieju Dwóch Nocy oraz Turnieju Sylwestrowego. Chciałbym ci podziękować ponieważ wielu z nas nie miało zbytnio na to czasu. Byłoby fajnie gdybyś stworzył jeszcze strony odnośnie poszczególnych edycji Raw Air kobiet: 2020, 2022, 2023. Byłbym mega wdzięczny. Pozdrawiam KacpereQ Ski Jumping (dyskusja) 22:11, 19 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Hej! Przejrzałem twoją stronę i przyznam że jest całkiem ok lecz mam pewno zastrzeżenie. Według mnie lepiej jednak będzie zrobić pełną klasyfikację generalną ze wszystkimi skoczniami + wyniki poszczególnych serii (konkursy i prologi) tak jak w poprzednim artykule. Wiem że to dużo roboty i możesz ze wszystkim nie wyrobić więc jak znajdę czas postaram ci się pomóc :) Pozdrawiam KacpereQ Ski Jumping (dyskusja) 20:04, 20 gru 2023 (CET)[odpowiedz]
Zgadzam się z tobą, kawał dobrej roboty. Jeśli chcesz mógłbym ci w czymś pomóc w tej lub następnej edycji. Myślę że nasza współpraca dobrze się ułoży :)
P.S. ewentualne błędy bądź ulepszenia będę poprawiał/dodawał KacpereQ Ski Jumping (dyskusja) 19:44, 21 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:18, 21 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

Raw Air kobiet 2022

Dzięki za informację. W wolnym czasie uzupełnię te konkursy. Pozdrawiam :) KacpereQ Ski Jumping (dyskusja) 10:24, 30 gru 2023 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 06:36, 2 sty 2024 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 05:38, 4 sty 2024 (CET)[odpowiedz]

Cześć. Tak jak już kiedyś informowałam, nie jestem fanką dodawania informacji o docelowej/ostatniej imprezie sezonu z tak dużym wyprzedzeniem - to indywidualna preferencja na podstawie obserwowania zgłoszeń zawodników (nie wszystkie mistrzostwa kraju już się odbyły). Dziękuję za Twój wkład, nieco oczyściłam kod i dodałam kilka elementów, hasło pozostaje w oczekiwaniu na marzec. Również składam najlepsze życzenia na ten rok, oby był pomyślny i owocny w edycyjnych zmaganiach. Pozdrawiam DariaPolonia (dyskusja) 13:50, 7 sty 2024 (CET)[odpowiedz]

Odp:Rajd Dakar 2024

Odp:Rajd Dakar 2024

Hej. Hasło w porządku, sam bym lepiej tego nie napisał :) Pozdrawiam serdecznie, --Andrzej94 (dyskusja) 20:17, 10 sty 2024 (CET)[odpowiedz]