Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2012/2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Data 8 grudnia 2012 - 17 marca 2013
Miejsce rozpoczęcia Kazachstan Ałmaty
Miejsce zakończenia Rosja Niżny Tagił
Organizator FIS
Zwycięzcy
Puchar Kontynentalny Słowenia Anže Semenič

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2012/2013 – rozpoczął się 8 grudnia 2012 dwoma konkursami w kazachskim Ałmaty. Cykl zakończył się 17 marca 2013 w rosyjskim Niżnym Tagile. W Polsce zostały przeprowadzone 4 konkursy.

Początkowo seria miała rozpocząć się już 1 grudnia, lecz odwołane zostały zaplanowane na 8-9 grudnia zawody w Erzurum[1], zaś konkursy w Ałmaty zostały przesunięte na ich miejsce[2]. Pierwszy konkurs w Lahti z powodu warunków pogodowych został przesunięty o jeden dzień[3]. Ostatecznie nie udało się rozegrać żadnych z zaplanowanych na Salpausselce zawodów[4]. Konkursy zaplanowane na 2-3 lutego 2013 w Kranju zostały przeniesione do Planicy. Miały się one odbyć na zmodernizowanej kilka miesięcy wcześniej skoczni normalnej[5], lecz ostatecznie skakano na skoczni dużej[6]. Z powodu warunków atmosferycznych pierwszy z tych konkursów przeniesiono z soboty na niedzielę[7]. Zadecydowano, że za jeden z odwołanych konkursów w Lahti 9 lutego rozegrane zostaną dodatkowe zawody w Iron Mountain[8]. Ostatnie konkursy zaplanowane na dużej skoczni w Niżnym Tagile zostały przeniesione na normalny obiekt[9].

Zwycięzcy[edytuj]

Kalendarz i wyniki[edytuj]

Lp Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 8 grudnia 2012 Kazachstan Ałmaty Gornyj Gigant HS140 [a] Austria Stefan Kraft Polska Klemens Murańka Austria David Zauner
2. 9 grudnia 2012 Kazachstan Ałmaty Gornyj Gigant HS140 [b] Austria Stefan Kraft Polska Klemens Murańka Austria David Zauner
3. 8 grudnia 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe HS140 [c] odwołany
4. 9 grudnia 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe HS140 [c] odwołany
5. 16 grudnia 2012 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 [d][e] odwołany
6. 16 grudnia 2012 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 [e] odwołany
3. 27 grudnia 2012 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 Austria Stefan Kraft Austria Thomas Diethart Polska Jan Ziobro
4. 28 grudnia 2012 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 Niemcy Martin Schmitt Polska Stefan Hula Niemcy Felix Schoft
5. 5 stycznia 2013 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 [f] Niemcy Daniel Wenig Niemcy Maximilian Mechler Niemcy Marinus Kraus
6. 6 stycznia 2013 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 Słowenia Anže Semenič Niemcy Danny Queck Norwegia Kim René Elverum Sorsell
7. 11 stycznia 2013 Japonia Sapporo Miyanomori HS100 Niemcy Felix Schoft Austria Lukas Müller Korea Południowa Choi Seou
8. 12 stycznia 2013 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 Szwajcaria Gregor Deschwanden Norwegia Ole Marius Ingvaldsen Niemcy Felix Schoft
9. 13 stycznia 2013 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 Norwegia Kim René Elverum Sorsell Japonia Takanobu Okabe Słowenia Miran Zupančič
10. 19 stycznia 2013 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 Austria Manuel Fettner Austria Martin Koch Niemcy Marinus Kraus
11. 20 stycznia 2013 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 Austria Manuel Fettner Austria Martin Koch Czechy Čestmír Kožíšek
12. 26 stycznia 2013 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 Norwegia Fredrik Bjerkeengen Austria Manuel Fettner Stany Zjednoczone Nicholas Alexander
13. 27 stycznia 2013 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 [f] Austria Manuel Fettner Norwegia Kim René Elverum Sorsell
Słowenia Rok Justin
14. 3 lutego 2013 Słowenia Planica Bloudkova velikanka HS139 [g][h] Austria Stefan Kraft Polska Stefan Hula Słowenia Anže Semenič
15. 3 lutego 2013 Słowenia Planica Bloudkova velikanka HS139 [g] Polska Stefan Hula Austria Stefan Kraft Norwegia Vegard Swensen
16. 9 lutego 2013 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain HS133 Norwegia Fredrik Bjerkeengen Słowenia Matic Benedik Niemcy Christian Heim
17. 9 lutego 2013 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain HS133 Słowenia Anže Semenič Słowenia Matic Benedik Austria Thomas Diethart
18. 10 lutego 2013 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain HS133 Słowenia Anže Semenič Słowenia Andraž Pograjc Słowenia Matic Benedik
Niemcy Felix Schoft
19. 16 lutego 2013 Niemcy Brotterode Inselbergschanze HS117 Niemcy Danny Queck Słowenia Matic Benedik Słowenia Anže Semenič
20. 17 lutego 2013 Niemcy Brotterode Inselbergschanze HS117 Słowenia Andraž Pograjc Norwegia Atle Pedersen Rønsen Norwegia Ole Marius Ingvaldsen
21. 23 lutego 2013 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 Niemcy Danny Queck Słowenia Matic Benedik Polska Krzysztof Biegun
22. 24 lutego 2013 Polska Wisła im. Adama Małysza HS134 Norwegia Atle Pedersen Rønsen Słowenia Matic Benedik Polska Jan Ziobro
23. 2 marca 2013 Czechy Liberec Ještěd HS100 Niemcy Marinus Kraus Norwegia Kim René Elverum Sorsell Słowenia Matic Kramaršič
24. 3 marca 2013 Czechy Liberec Ještěd HS100 [f] Niemcy Marinus Kraus Norwegia Fredrik Bjerkeengen
Słowenia Matic Kramaršič
25. 8 marca 2013 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS117 Niemcy Maximilian Mechler Polska Jan Ziobro Niemcy Marinus Kraus
26. 9 marca 2013 Norwegia Vikersund Vikersundbakken HS117 Norwegia Johann André Forfang Austria Manuel Poppinger Niemcy Marinus Kraus
27. 16 marca 2013 Rosja Niżny Tagił Aist HS100 [i] Słowenia Rok Justin Rosja Aleksandr Sardyko Polska Jan Ziobro
28. 17 marca 2013 Rosja Niżny Tagił Aist HS100 [i] Słowenia Rok Justin Austria Thomas Diethart Rosja Ilmir Chazietdinow

Statystyki indywidualne[edytuj]

Zawodnik Ałmaty 08.12 Ałmaty 09.12 Engelberg 27.12 Engelberg 28.12 Zakopane 05.01 Zakopane 06.01 Sapporo 11.01 Sapporo 12.01 Sapporo 13.01 Bischofshofen 19.01 Bischofshofen 20.01 Titisee-Neustadt 26.01 Titisee-Neustadt 27.01 Planica 03.02 Planica 03.02 Iron Mountain 09.02 Iron Mountain 09.02 Iron Mountain 10.02 Brotterode 16.02 Brotterode 17.02 Wisła 23.02 Wisła 24.02 Liberec 02.03 Liberec 03.03 Vikersund 08.03 Vikersund 09.03 Niżny Tagił 16.03 Niżny Tagił 17.03
 Austria
Clemens Aigner 85 52 75 67 25 31 27 15 8 13 23 35 49 43 67 21 23
Florian Altenburger 40 34 25 12 17 25 16 7
Philipp Aschenwald 12 9 19 9 20 21 29 57 63
Thomas Diethart 9 9 2 21 15 17 10 21 16 31 24 11 3 40 46 18 33 15 39 2
Markus Eggenhofer 54 69
Manuel Fettner 1 1 2 1
Simon Greiderer dsq1 36 58 54
Florian Gugg 30 57 41 50
Michael Hayböck 12 6
Stefan Hayböck 36 22 49 30 25 28 22 25 19 11 77 35 33 35 24 59 70
Daniel Huber 29 38 57 67
Martin Koch 2 2
Stefan Kraft 1 1 1 5 1 2
Thomas Lackner 28 30 15 16
Lukas Müller 38 12 38 4 2 7 8 20 9 18 22 22 53 9 60 31
Elias Pfannenstill 37 60 11 12 17 45 19 8 26 5 16 36 20 42 27 34 64 11 30
Manuel Poppinger 44 45 44 36 21 17 21 18 20 7 12 5 8 9 13 29 42 22 9 5 19 2 25 4
Markus Schiffner 23 29 40 14 33 21 28 41 64 15 44 36 29 19 23 42 49 7 21
Christoph Stauder 27 38
Andreas Strolz 78 29 14 7 35 32 18 18 19 7 26 17 8 9 26 15 14 13
Elias Tollinger dsq2 46 36 44 22 14 19 28 47 39 5 40
David Unterberger 6 43 29 60 66 60 38 41
Ulrich Wohlgenannt 44 49
David Zauner 3 3
 Białoruś
Jauhien Myckaniuk 48 47
 Bułgaria
Dejan Funtarow 53 57 69 70 dsq2 dns
 Czechy
David Bartoš 55 58
Martin Cikl 24 36 31 64
Tomáš Friedrich 73 70 53 56 63 50
Antonín Hájek 15 8 22 6 19 22 62 55 12 5 5
Jakub Janda 5 7 9 9
Miloš Kadlec 72 57 47 35 59 48
Čestmír Kožíšek 14 7 9 3 11 14 dsq1 44
Jiří Mazoch 69 58 54 17 47 49 60 68
David Ripper 68 63 dsq1 68
Filip Sakala 74 67 dns dns
Borek Sedlák 64 51 38 37 30 33 22 21 33
Jan Souček 54 58 63 65
Vojtěch Štursa 35 39 43 44 23 39 41 52 51 51 59 44 65 53
 Estonia
Martti Nõmme 44 40 72 75
Siim-Tanel Sammelselg 67 dsq2 44 33 35 78 74
 Finlandia
Antti Aalto 72 52 51 38 36 54
Sami Heiskanen 14 14
Kalle Keituri 52 dsq1
Sebastian Klinga 40 44 34 58 54
Anssi Koivuranta 21 17
Mika Kulmala 42 54
Jere Kykkänen 24 29 39 52 dsq
Jarkko Määttä 41 56 63 43 53 45 45 69
Sami Niemi 44 27
Juho Ojala 67 64 60 48
Riku Tähkävuori 62 48
Ossi-Pekka Valta 57 71 50 66
Miika Ylipulli 52 69 51 36
 Francja
Vincent Descombes Sevoie 17 20 20 17 15 44
Sacha Gardet 50 60
Ronan Lamy Chappuis 7 23
Alexandre Mabboux 20 39 38 26 34 23 22 33 70 51 35 78 54 49 54 49 52 77 62
Nicolas Mayer 71 71 59 65 55 71 59 68 27 24
Benjamin Raffort 61 78 55 43
David Viry 80 53 76 74 34 28 29 66 39 59 72 30 19 58 60 73 56
 Grecja
Nikos Polichronidis 65 63 dns dsq2 32 30
 Holandia
Lars Antonissen 67 84 29 79 75 67 69 79 76 79
Rico de Jong 82 82 76 82 41 48 43
Ruben de Wit 63 86 80 53 41 80 37 45 36 75 28
Oldrik van der Aalst 58 63 55 60 71 32 36 28 42 61 76
 Japonia
Shūji Endō 32 49
Yūmu Harada 18 25 24
Shōtarō Hosoda 29 35
Takanobu Okabe 13 5 2
Yūhei Sasaki 40 39 23
Shō Suzuki 8 21
Taro Takayanagi 21 32
Shōta Tanaka 11 16
Hiroaki Watanabe 12 12 6
Fumihisa Yumoto 7 29
 Kanada
Dusty Korek 50 43 27 39 31 dns 55 47 54 47 42 61
Joshua Maurer 48 49 44
Eric Mitchell 36 62 47 42 31 61 71 47 41
Matthew Rowley 45 41 33 38 41 30 32 58 60 55 70 53
 Kazachstan
Iwan Karaułow 49 dsq2
Aleksiej Korolow 39 40 dsq1 60 41 61 dns dns
Sabyrżan Muminow 33 37 87 87 dns dns 72 dns 57 62 57 61 dsq1 32
Konstantin Sokolenko 45 50 84 76 74 81 64 54 49 54 62 68 45 50 32 34
Marat Żaparow 56 49 76 75 46 69 71 68 67 59 dns dns dns dns 44 16
Radik Żaparow 44 48 59 66
 Korea Południowa
Choi Heung-chul 35 43 14 33 31 46 48 46 17 51
Choi Seou 34 61 3 46 37 33 48 39 61 67 80
Kang Chil-gu 45 50 26 42 27 15 34 40 22 dsq1 dsq2 24
Kim Hyun-ki 53 55 73 57 40 38 39 44 36 50 37 55 42 71 71
 Niemcy
Daniel Althaus 11 9 66 23 39 37
Pascal Bodmer 65 44
Tobias Bogner 6 11 44 68 11 26 48 74
Sebastian Bradatsch 71 55
Felix Brodauf 50
Michael Dreher 52 34 25 58
Markus Eisenbichler 19 dsq1 12 14 66 49 30 15
Karl Geiger 42 4 25 6
Christian Heim 56 29 8 13 18 49 53 3 16 32 41 37 50 65
Kevin Horlacher 49 56 25 41
Florian Horst 70 69
Marinus Kraus 25 27 47 19 3 49 17 20 20 3 6 25 6 13 1 1 3 3 8 42
Stephan Leyhe 19 21 15 24 48 27 16 34 12 34 4 32 31 35 31 22 26 21 11 19 11 34
Tobias Löffler 27 32
Tobias Lugert 61 21 27 23 26
Dominik Mayländer 16 4 20 7 dsq1 25
Jan Mayländer 34 42 36 19 4 8 13 6 35 11 10 6 15 7 8 14 42 40 35 11 31 9
Maximilian Mechler 304 6 2 dns 1 14 45 19
Florian Menz 51 17 15 32 20 16 29 56
Pius Paschke 16 24 46 36 45 37 39 41 22 7 29 44 31 12 25 40 26 26 4 4 20 6 45
Danny Queck 61 2 1 5 1 5 20 24
Martin Schmitt 26 31 6 1
Felix Schoft 304 3 35 4 1 3 7 13 8 32 21 4 19 3 16 31 18 64 40 19
Daniel Wenig 12 17 9 33 1 50 24 30 26 64 68 12 15
David Winkler 13 33 9 6 38 18 22 27
 Norwegia
Mats Søhagen Berggaard 4 9 24 46 55 27 30 39 22 31
Fredrik Bjerkeengen 13 23 8 18 4 19 16 15 1 6 1 42 6 34 13 10 2 13 8 10 25
Johan Martin Brandt 50 51 14 24 33 36 24 38 49 10
Kim René Elverum Sorsell 18 16 11 12 8 3 25 8 1 38 2 4 20 2 12 7 4
Johann André Forfang 70 34 54 19 14 1
Jan Fuhre 39 45
Kenneth Gangnes dns dns
Simen Grimsrud 22 26 33 40 40 59
Espen Enger Halvorsen 11 13 25 45 13 36 23 45 15 51
Joachim Hauer dsq1 32 29 46 41 60
Ole Marius Ingvaldsen 5 5 7 31 16 14 10 2 5 4 37 8 17 11 51 3 21 11
Robert Johansson 26 21 16 10 10 17 44 25 12 37 36 23 21
Espen Røe 53 59 27 66
Atle Pedersen Rønsen 27 20 14 10 7 10 18 14 15 10 5 6 4 28 20 15 12 2 5 1 6 30
Vegard Haukø Sklett 47 dsq1 38 29 6 45 40 52 27 17
Jonas Gropen Sogard 69 72
Sigurd Nymoen Søberg 52 27
Vegard Swensen 4 4 22 10 5 11 9 3 14 11 20 9 19 14 43 24 34 29 55 23 39
Daniel-André Tande 32 26
 Polska
Marcin Bachleda 11 54
Krzysztof Biegun dsq1 19 20 7 17 3 10 5 59 6 12 9 9
Stanisław Biela 46 28 64 dsq1 48 36 30 58 49 34 37 37 20 38 30 43
Tomasz Byrt dsq1 dsq1
Stefan Hula 41 34 18 2 10 23 8 34 2 1
Bartłomiej Kłusek 61 11 13 18 12 18 34 22 57 55 68 18 6
Jakub Kot 82 dsq2 53 38 30 27 41 52 24 46 64 59 25 37 51 62 52
Grzegorz Miętus 50 40 17 38 38 41 30 9 23 dsq1 25 23 11
Klemens Murańka 2 2 6 5 21 14 5 15 18 62 61 32 28
Łukasz Rutkowski 19 16 18 15 46 33 62 30 17 22 17 9 34 15 4 28
Rafał Śliż 58 75 dsq2 13 28 48
Andrzej Zapotoczny 54 67 51 45 20 11 19 26 62 41 48 63 56 dsq1 28
Jan Ziobro 31 33 3 42 31 7 7 5 26 26 10 20 6 3 13 8 2 40 3 8
Aleksander Zniszczoł 8 dsq1 14 304 7 27 27 56 24 23 9 48 50 37 26
 Rosja
Władisław Bojarincew dsq2 13 28 dsq1 47 46 24 35 31
Aleksiej Bujwołow 40 43 27 28 33 47 40
Ilmir Chazietdinow 16 40 12 18 18 47 5 10 32 36 27 12 4 3
Gieorgij Czerwiakow 38
Dmitrij Ipatow 31 72 13 48 19 48 52 29 42 35 46 28 18
Anton Kaliniczenko dsq1 35 28 32 44 28 24 26 17
Siergiej Kulikow dsq1 45
Grigorij Leontjew 58 55
Iwan Łanin 74 73 75 77
Michaił Maksimoczkin 57 69 70 6 35 28
Andriej Paczin 54 35
Konstantin Reszetnikow 47 48
Aleksandr Sardyko 66 47 57 40 34 11 2 5
Siergiej Szułajew 40 23
Aleksandr Szuwałow 36 49 32 43 29 14
Roman Trofimow 59 66 60 44 50 dsq2 40 31 41 27 32
Artiom Utiew 59 58
Dienis Wiesiełow 51 47 49 44 38 38 36
 Rumunia
Iulian Pîtea 43 44 60 54 43 43
Valentin Tatu 52 55 65 54 42 34
Eduard Torok 50 41 69 67
Remus Tudor 85 dns 58 74 67 70
 Słowacja
Patrik Lichý 71 76 72 76
Tomáš Zmoray 77 66 dsq1 65
 Słowenia
Gašper Bartol dsq1 24 13 31 30 53 27 22 37 15 dsq
Matic Benedik 24 12 65 6 4 6 2 2 3 2 8 2 2
Nejc Dežman 32 14 13 15 dsq1 24 6 10 9 12 13 15 23 8 23 11 8 8 32 17 16 59
Dejan Judež dns
Rok Justin 38 56 40 dsq2 44 36 22 19 2 43 64 27 30 26 14 16 46 31 6 19 10 32 1 1
Jaka Kosec 42 37 29 46 11 20 31
Matic Kramaršič 7 19 12 21 10 35 23 31 25 46 17 21 15 5 15 42 24 18 34 17 30 7 3 2 18 73
Anže Lanišek 4 29 31 25 23 60 35 dsq3
Žiga Mandl 36 25 17 23 28 17 11 68 7 10 16 26 23 21 14 16 32 10 dsq2 13 7 30 17
Gašper Martinčič 44 47
Tomaž Naglič 17 10 39 50 19 25 33 41 31 43 46 17 22
Primož Pikl 21 35 20 20
Andraž Pograjc 10 15 32 27 21 8 22 6 16 43 18 9 7 8 16 10 4 2 4 1 dns dns
Cene Prevc 10 8 36 38 12 13 19 12
Ernest Prišlič 36 9 41 32 48 24 42 12 46
Jaka Rus dsq1 63
Anže Semenič 50 38 4 1 3 5 30 1 1 3 4 27 33 66 9 8 7
Rok Urbanc 19 32
Rok Zima 45 55
Miran Zupančič dsq1 26 28 32 5 4 3 44 14 15 22 37 18 16 21 24 9
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander dsq2 66 42 58 28 27 3 dns 11 21 31 31 33 57
Kevin Bickner dsq1 47
Nicholas Fairall 39 47 17 55 34 50 28 48 30 29 36 28 49 56 48 42 66 36
Peter Frenette 59 11
Christian Friberg 43 43
Michael Glasder 36 73 45 48 36 65 52 38 46 35 32 31 55 53 53 36 38 23
Alexander Haupt 46 46
Anders Johnson 21 17
Christopher Lamb 73 69 60 43 31 49 41 24 38 49 51 32 40 29 41 35 44 40 58 30
Nicholas Mattoon 47 39 41
Brian Wallace dsq1 80 56 35 45 50
 Szwajcaria
Olivier Anken 68 82
Guillaume Berney 83
Gregor Deschwanden 23 23 4 1 45
Luca Egloff 51 74
Pascal Egloff 29 35 49 59 51 60 22 23 40 33 37 53 42 63 53 29
Marco Grigoli 26 49 43 46 26 26 14 34 56 25 38 39 43 31 14 36 42
Gabriel Karlen dsq1 79 56 53
Pascal Kälin 60 81 24 20 56 9 7 37 39 48 16 16
Killian Peier 28 28 30 31 40 28 29 22 14 41 9 47
Andreas Schuler 69 77
Pascal Sommer 48 69 70 83 59 50 46 40 52 62 26 41 57 49 68 38
Samuel Wiget 78 88
 Szwecja
Jakob Grimholm 42 46 79 83 40 76 40 45 40 65 66 74 77
Alexander Mitz 55 53 38 63 27 72 36 40 34 37 58 67 78
Carl Nordin 48 53 72 73 79 84 54 73 64 22
 Ukraina
Wołodymyr Hływka dsq1 34 dns
Andrij Kalinczuk 59 80 90 84 85 dsq1 57
Andrij Kłymczuk 57 42 77 58 67 76 58 39 70 75 34 40
Witalij Szumbareć 54 51
Wołodymyr Werediuk 37 51 75 80 56 63 72 65 64 72 46 37
Wasyl Żurakiwśkyj dsq1 88 89 83 86 76 75 79 81
 Węgry
Ákos Szilágyi 81 87 74 72 80 83 71 72
 Włochy
Davide Bresadola 40 25
Federico Cecon dsq2 78 47 50 51 57
Alessio de Crignis 63 66 66 47 51 59 52 35
Diego Dellasega 60 68 33 71 73 53 28 42 33 46 41 41
Roberto Dellasega dsq1 18 55 57 34 12 5 dns 45 17 13 57
Zeno di Lenardo 56 55
Michael Lunardi 70 63 63 58 31 dsq1 55 70
Andrea Morassi 74 85 22 25
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony do konkursu nie wystartował
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu
1 Zdyskwalifikowany z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.

2 Zdyskwalifikowany z powodu zbyt długich nart.
3 Zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie.
4 Dyskwalifikacja w drugiej serii.

Klasyfikacja generalna[edytuj]

Indywidualnie[edytuj]

Dwudziestu najlepszych zawodników:[10]

Miejsce Państwo Występy Punkty
1. Słowenia Anže Semenič 17 667
2. Norwegia Fredrik Bjerkeengen 21 656
3. Słowenia Matic Benedik 13 651
4. Norwegia Atle Pedersen Rønsen 22 647
5. Niemcy Marinus Kraus 20 636
6. Norwegia Kim René Elverum Sorsell 17 633
7. Słowenia Andraž Pograjc 22 583
8. Polska Jan Ziobro 20 548
9. Niemcy Felix Schoft 20 531
10. Austria Stefan Kraft 6 525
11. Norwegia Ole Marius Ingvaldsen 18 524
12. Austria Manuel Poppinger 24 475
13. Słowenia Matic Kramaršič 26 445
14. Austria Thomas Diethart 20 429
15. Słowenia Rok Justin 23 422
15. Norwegia Vegard Swensen 21 422
17. Niemcy Jan Mayländer 22 379
18. Niemcy Danny Queck 8 388
19. Austria Manuel Fettner 4 380
20. Słowenia Nejc Dežman 21 379

Drużynowo[edytuj]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Słowenia 4203
2.  Niemcy 3839
3.  Austria 3639
4.  Norwegia 3495
5.  Polska 2277
6.  Rosja 613
7.  Czechy 603
8.  Szwajcaria 430
9.  Japonia 394
10.  Stany Zjednoczone 190
11.  Francja 172
12.  Włochy 138
13.  Korea Południowa 133
14.  Finlandia 73
15.  Kazachstan 15
16.  Szwecja 13
17.  Holandia 8
18.  Kanada 5
19.  Grecja 1

Uwagi

  1. Przesunięty z 1 grudnia
  2. Przesunięty z 2 grudnia
  3. a b Odwołany z powodu problemów organizacyjnych
  4. Przesunięty z 15 grudnia
  5. a b Odwołany z powodu silnego wiatru
  6. a b c Rozegrano tylko jedną serię
  7. a b Zawody pierwotnie miały odbyć się na skoczni Bauhenk w Kranju.
  8. Przeniesione z 2 lutego
  9. a b Konkurs przeniesiony ze skoczni HS134 z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Przypisy

  1. Tadeusz Mieczyński: Puchar Kontynentalny w Erzurum odwołany. skijumping.pl, 2012-11-06. [dostęp 2012-11-25].
  2. Paweł Stawowczyk: Odwołane kolejne zawody. skokinarciarskie.pl, 2012-11-25. [dostęp 2012-11-25].
  3. Magdalena Dycha: PK w Lahti przełożony na niedzielę. skijumping.pl, 2012-12-15. [dostęp 2012-12-15].
  4. Anna Szczepankiewicz: Skoki Narciarskie: PK w Lahti: Z powodu wiatru konkurs odwołany. skijumping.pl, 2012-12-16. [dostęp 2012-12-28].
  5. Anna Szczepankiewicz: Skoki Narciarskie: Planica zastąpi Kranj w Pucharze Kontynentalnym. skijumping.pl, 2013-01-15. [dostęp 2013-01-16].
  6. Continental Cup - Planica (SLO) - Event results (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2014-09-26].
  7. Andrzej Mysiak: PK Planica: Dzisiaj nie poskaczą, dwa konkursy w niedzielę. skokinarciarskie.pl, 2013-02-02. [dostęp 2013-02-02].
  8. Anna Szczepankiewicz: PK w Iron Mountain: Trzeci konkurs w USA. skijumping.pl, 2013-02-09. [dostęp 2013-02-09].
  9. Anna Szczepankiewicz: Skoki Narciarskie: PK w Niżnym Tagilu: Rok Justin zwycięża, Ziobro na podium. skijumping.pl, 2013-03-16. [dostęp 2013-03-17].
  10. Klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2012/2013. skijumping.pl. [dostęp 2014-09-26].

Bibliografia[edytuj]