Na sygnale (serial telewizyjny 2014)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Na sygnale
Gatunek medyczny, paradokument
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Główne role Wojciech Kuliński
Monika Mazur
Dariusz Wieteska
Tomasz Piątkowski
Konrad Darocha
Lea Oleksiak
Marcin Grzymowicz
Anna Haba
Kamil Wodka
Liczba odcinków 187 (stan na 18 kwietnia 2018)
Liczba serii 5
Nagrody Telekamery 2015, 2016, 2017 za najlepszy serial paradokumentalny i fabularno-dokumentalny,
Złota Telekamera 2018
Produkcja
Produkcja TVP
Artrama Sp.z o.o.
Reżyseria Krzysztof Kasior
Leszek Korusiewicz
Grzegorz Waller
Scenariusz Robert Mąka
Muzyka Greenski
Zdjęcia Wojciech Oleksiejuk
Łukasz Łasica
Jacek Szztanski
Scenografia Monika Jagodzińska
Czas trwania odcinka 23 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery 12 lutego 2014
Stacja telewizyjna TVP2
Lata emisji od 2014
Status trwający
Format obrazu 16:9
Format dźwięku stereo
Strona internetowa

Na sygnale – polski serial medyczny, nadawany w stacji TVP2. Premiera serialu odbyła się 12 lutego 2014. Serial pokazuje pracę pogotowia ratunkowego[1][2].

W dniu premiery serial obejrzało 3 mln 635 tys. widzów[2]. W 2015 roku otrzymał „Telekamerę” przyznawaną przez czytelników pisma „Tele Tydzień” w kategorii Serial paradokumentalny[3]. W 2016 roku otrzymali drugą „Telekamerę” w kategorii serial fabularno-dokumentalny[4], a w 2017 trzecią „Telekamerę” w tej samej kategorii[5].1 W 2018 otrzymali natomiast już 4 telekamerę

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Obecni:

Wiktor Banach – lekarz pogotowia, były chirurg. Sześć lat przed rozpoczęciem akcji w serialu, jego żona Elżbieta zginęła w Himalajach podczas wspólnej wyprawy. Jest ojcem nastoletniej Zosi i to właśnie mając ją w pamięci, postanowił nie prowadzić poszukiwań małżonki w skrajnie trudnych warunkach. Jego ojciec Andrzej również był lekarzem. W pierwszym sezonie piastował stanowisko kierownika stacji. W wyniku wypadku w ostatnim odcinku tej serii doznał obrażeń, które zagrażały jego życiu. Dzięki szybko udzielonej pomocy, w tym przez rannych ratowników ze swojego zespołu, powrócił do pełnego zdrowia mimo krótkotrwałego zatrzymania krążenia oraz bardzo poważnego urazu głowy. Wypadek stał się pretekstem do zastąpienia Banacha na stanowisku kierownika przez doktora Górę. Podczas okresu rekonwalescencji pracował w dyspozytorni, świetnie dając sobie radę. Po powrocie do pełni sił wrócił do karetki i kontynuował dawanie dobrego wzorca swoim podopiecznym. Pod koniec drugiego sezonu lekarz zignorował niepokojące objawy i zemdlał podczas wezwania, będąc zdiagnozowany z udarem. Leżąc w szpitalu po tym incydencie, poznał doktor Annę, przed którą w zabawny sposób ukrywał, że jest lekarzem. Z czasem ich relacja się rozwinęła i w trzecim sezonie spędzają ze sobą dużo czasu. Wiktor przeżywał ciężkie chwile, kiedy jego córka próbowała popełnić samobójstwo, będąc pod wpływem dopalaczy. Zosia jednak powróciła do zdrowia, a wkrótce lekarz trafił na okładkę lokalnej gazety po uratowaniu uchodźców, wzbudzając podziw swoich kolegów z pracy, zwłaszcza zakochanej w nim Anny.

Piotr Strzelecki – młody, bardzo przystojny ratownik medyczny i kierowca karetki. Ma dwóch braci Grzegorza i Tomasza. Jego najlepszymi przyjaciółmi są Adam Wszołek i doktor Banach, chociaż jego relacja z tym ostatnim bardziej przypomina relacje jakie łączą ojca i syna. Chciał studiować medycynę, ale nie udało mu się zdać matury. Jego pasją jest motoryzacja, w związku z czym kupił sobie samochód z 1978 roku i nazywa go swoją narzeczoną. Jak sam twierdzi jest singlem, ale odkąd w stacji pojawiła się nowa ratowniczka Martyna Kubicka szaleje na jej punkcie. Z każdym odcinkiem ich przyjaźń nabierała tempa aż doszło do sytuacji, że Piotr krył ją gdy ta potajemnie podkradała i zażywała hydroksyzyne w pracy, po tym jak nabawiła się stresu pourazowego. W pracy jest profesjonalistą i radzi sobie w każdych warunkach, dla pacjenta jest w stanie zrobić wszystko nawet nagiąć procedury nie zważając na konsekwencje. Otarł się już parę razy o śmierć (wypadek w finale pierwszego sezon, zatrucie tlenkiem węgla, wstrzyknięcie mu dopalacza przez pacjenta, porażenie przez defibrylator AED). W stacji pracuje również ratowniczka Renata, z którą miał mieć dziecko, lecz ta na skutek wypadku w trzecim sezonie poroniła. Od tamtego wydarzenia relecje na linii Piotr – Martyna bardzo się zaostrzyły. Dosyć często miewa sprzeczki z kierownikiem stacji czyli doktorem Arturem Górą, który parę razy potrącił mu wynagrodzenie za niestosowanie się do przepisów.

Martyna Kubicka – młoda ratowniczka. Została przyjęta do pracy na miejsce zwolnionego Macieja, który przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu. Świeżo upieczona absolwentka poszła na ratownictwo wbrew woli ojca. Martyna od pierwszych dni była wrażliwa na cierpienie innych, co na początku prowadziło do mało odpowiedzialnych działań i prawie straciła pracę tuż po zatrudnieniu. Szybko zaprzyjaźniła się z ratownikiem Piotrem, z którym prawie się zderzyła, gdy przyjechała rowerem na rozmowę o pracę. Oboje zbliżyli się do siebie po wspólnym dyżurze w karetce. W finale serii, ratowniczka doznała wybitego barku w wyniku wypadku, ale mimo to udzieliła pomocy ciężej rannym kolegom. W drugiej serii zaręczyła się z Rafałem, ku niezadowoleniu zakochanego w niej Piotrka. Pomimo tego przyjaźniła się z nim, a także ryzykowała własne zdrowie by go wyciągnąć z zaczadzonego pomieszczenia. Na koniec drugiego sezonu doznała poważnych obrażeń podczas wybuchu bomby, na której nieszczęśliwie stanęła podczas akcji, ale udało jej się wrócić do pełnej sprawności. W kolejnej serii Martyna musiała walczyć z wieloma przeciwnościami: została napadnięta przez kibiców, uzależniła się od leków uspokajających, przeżyła śmierć dziecka. Te wszystkie zdarzenia załamały ratowniczkę, która o mało nie zabiła pacjentki, podając jej niewłaściwy lek. Dzięki terapii wróciła na właściwy tor i rozpoczęła na nowo związek z Piotrem, ale jej szczęście nie trwało długo, kiedy dowiedziała się, że jest on ojcem dziecka koleżanki z pracy, Renaty. W akcie rozpaczy i po kolizji na parkingu, spędziła noc z Potockim. Od tego czasu ratowniczka stała się cieniem żywiołowej dziewczyny sprzed tych wydarzeń.

Artur Góra – lekarz, szef stacji pogotowia. Po wypadku doktora Banacha trafia na stanowiska szefa stacji pogotowia ratunkowego w Leśnej Górze. Na samym początku jego relację z innymi ratownikami stacji nie są zbyt dobre, ale po czasie nabiera dystansu do siebie jak i kolegów ze stacji. Jest poukładany, procedury służbowe muszą być zawsze na pierwszym miejscu.

Anna Reiter – anestezjolog/chirurg z wieloletnim stażem, była żona Potockiego. Dołącza do ekipy leśnogórskich ratowników jako lekarz jeżdżący w karetce. Jej współpraca z kolegami ze stacji od początku nie należy do najłatwiejszych. Największą niechęcią pała do niej ratownik Wszołek, który uważa iż lekarka za bardzo się wywyższa. Jednak po kilku wspólnych dyżurach przekonuje się do niej. Z empatycznej i ciepłej strony daje się poznać kiedy jeździ wraz z innymi ratowniczkami w zupełnie damskim składzie. Obecnie doktor Reiter związana jest z kolegą z pracy, doktorem Banachem.

Stanisław Potocki – chirurg i były mąż Reiter. Po raz pierwszy pojawił się w trzecim sezonie, kiedy to jest uczestnikiem kolizji spowodowanej przez ratowniczkę Martynę. Już w kolejnym odcinku zostaje on nowym szefem oddziału ratunkowego w Leśnej Górze i zacięcie walczy o względy młodej dziewczyny, przeciwstawiając się wszelkim odmowom. Potocki robi wszystko by uprzykrzyć życie swojej żonie Annie, która chce się z nim rozwieść. Podczas akcji na moście podaje Zosi Banach, córce doktora Banacha, chusteczkę z eterem co prowadzi do poparzenia górnych dróg oddechowych dziewczynki. Jak się okazuje Stanisław to nie tylko lekarz z powołania, ale i myśliwy, który swoje hobby realizuje w wolnych chwilach. Jednak nie wszystkie jego działania kończą się pomyślnie. Podczas jednego z polowań rani w nogę młodego mężczyznę myląc go z dzikiem.

Zofia Banach – nastolatka, córka doktora Banacha. Jako dziecko straciła matkę, która zginęła w Himalajach. W przyszłości tak jak jej ojciec chce pomagać ludziom. Była w związku z Arturem, ale zerwała z nim, gdyż jej chłopak okazał się ojcem dziecka jej najlepszej koleżanki. W trzecim sezonie była ofiarą dopalaczy, po zażyciu których chciała odebrać sobie życie. Podczas akcji ratunkowej została poparzona eterem przez doktora Potockiego, jednak szybko doszła do siebie. Uwielbia spędzać czas ze swoim tatą oraz znajomymi ze szkoły.

Barbara Wszołek – pielęgniarka, żona Adama. Pierwszy raz pojawia się w drugiej serii. Basia pomagała na stacji z dokumentacją i przez jakiś czas zajmuje się dokumentacją i księgowością. W trzeciej serii rozpoczyna ona pracę jako pielęgniarka w szpitalu w Leśnej Górze, a jej przełożonym zostaje doktor Potocki.

Dawni:

Renata Nowakowska – Ratownik medyczny/kierowca. Po raz pierwszy poznajemy ją podczas wypadku drogowego gdzie udzieliła pomocy poszkodowanemu, po tamtych wydarzeniach postanowiła ubiegać się o stanowisko w stacji pogotowia ratunkowego w Leśnej Górze. Miała dobre relację z innym ratownikiem, Piotrem z którym miała mieć dziecko, poroniła na skutek wypadku. W odcinku 125 podczas akcji ratunkowej zostaje trącona przez samochód osobowy, ratowniczka twierdząc, że to nic wielkiego postanowiła funkcjonować jak dotychczas. Podczas spotkania z doktorem Górą dostaje ataku na skutek obrażeń po wypadkowych. Umiera krótko po przeprowadzonej operacji.

Adam Wszołek – młody ratownik medyczny, mąż Basi. Został mianowany przez doktora Górę szefem średniego personelu i za jego namową przeszedł na samozatrudnienie. Przepracowywał się, bo budował dom i utrzymywał żonę oraz chorą matkę. Kiedy podczas jednego z wyjazdów zaintubował pacjenta mimo oświadczenia woli, zostaje zawieszony i próbuje popełnić samobójstwo połykając leki. Życie ratuje mu żona i koledzy z zespołu. Ostatecznie po próbie samobójczej ratownik dowiaduje się, że nie popełnił błędu ponieważ pacjent miał zapalenie płuc. Adam w trzeciej serii zaczyna jeździć w zespole z doktor Anną, z którą na początku się nie dogadywał, ale z czasem ich stosunki w pracy się poprawiły. W odcinku 180 po przywiezieniu Artura Góry do szpitala w Leśnej Górze ma poparzone drogi oddechowe. W odcinku 186 zmarł na krótko przed rehabilitacją.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Status
Wojciech Kuliński Wiktor Banach od 2014
Monika Mazur Martyna Kubicka od 2014
Dariusz Wieteska Piotr Strzelecki od 2014
Tomasz Piątkowski Artur Góra od 2014
Lea Oleksiak Anna Reiter od 2015
Edyta Bełza Zofia Banach od 2014
Iga Górecka Julia Ruda od 2014
Anna Wysocka-Jaworska Barbara Wszołek od 2015
Artur Bednarek ratownik Aro od 2015
Marcin Grzymowicz Stanisław Potocki od 2016
Anna Haba Lidia Chowaniec od 2017
Rafał Maślak strażak Rafał od 2017
Łukasz Jaszczuk Kędzior od 2017
Kamil Wodka Nowy od 2017
Marcelina Zawadzka Gabi od 2018
Katarzyna Joda Monika Zawadzka od 2018
Michał Pietrzak "Gruby" od 2018
Joanna Bondarowska lekarka Marta 2014–2015
Sebastian Stankiewicz Stefan Wichura 2014–2015
Radosław Krzyżowski Michał Sambor 2014–2016
Konrad Darocha Adam Wszołek 2014–
Agata Załęcka Renata Nowakowska 2015–2017

Spis serii[edytuj | edytuj kod]

Seria[6] Okres Zakres
odcinków
Liczba
odcinków
Rozpoczęcie
emisji
Zakończenie
emisji
I 2014 1–26 26 12 lutego 2014 15 maja 2014
II 2014/2015 27–64 38 10 września 2014 10 czerwca 2015
III 2015/2016 65–98 34 2 września 2015 1 czerwca 2016
IV 2016/2017 99–130 32 22 sierpnia 2016 22 lutego 2017
V 2017 131–160 30 1 marca 2017 25 października 2017
VI 2017/2018 161–216 55 8 listopada 2017

TVP zamawia produkcję serialu w transzach, które początkowo pokrywały się z okresami emisji, jednakże od marca 2015 postanowiono emitować serial w sposób ciągły (z wakacyjną i świąteczną przerwą). Dotychczas zamówiono sześć transz, obejmujących odpowiednio odcinki 1–26, 27–52, 53–78, 79–120, 121–160, 161–216.[potrzebny przypis]

Lista odcinków serialu "Na sygnale"[edytuj | edytuj kod]

 • 1 - 12.02.2014
 • 2 - 13.02.2014
 • 3 - 19.02.2014
 • 4 - 20.02.2014
 • 5 - 26.02.2014
 • 6 - 27.02.2014
 • 7 - 05.03.2014
 • 8 - 06.03.2014
 • 9 - 13.03.2014
 • 10 - 13.03.2014
 • 11 - 20.03.2014
 • 12 - 20.03.2014
 • 13 - 27.03.2014
 • 14 - 27.03.2014
 • 15 - 03.04.2014
 • 16 - 03.04.2014
 • 17 - 10.04.2014
 • 18 - 10.04.2014
 • 19 - 17.04.2014
 • 20 - 17.04.2014
 • 21 - 24.04.2014
 • 22 - 24.04.2014
 • 23 - 08.05.2014
 • 24 - 08.05.2014
 • 25 - 15.05.2014
 • 26 - 15.05.2014
 • 27 - Groźny kaszel - 10.09.2014
 • 28 - Pszczoła a ustawa o ratownictwie medycznym - 17.09.2014
 • 29 - Fachowiec - 24.09.2014
 • 30 - Oddajcie mi dziecko - 01.10.2014
 • 31 - Mały książę - 08.10.2014
 • 32 - Powrót Wiktora - 15.10.2014
 • 33 - Dobry łotr - 22.10.2014
 • 34 - Ukrainka na czarno - 29.10.2014
 • 35 - Halloween - 05.11.2014
 • 36 - Uwięziony pod ziemią - 12.11.2014
 • 37 - Jutro wesele - 19.11.2014
 • 38 - Anatol szuka wolności - 26.11.2014
 • 39 - Pomogę zdecydowanej parze - 03.12.2014
 • 40 - Ryzyko zawodowe - 10.12.2014
 • 41 - Deklaracja woli - 17.12.2014
 • 42 - Prosto w serce - 07.01.2015
 • 43 - Pozory mylą - 14.01.2015
 • 44 - Sytuacja podbramkowa - 21.01.2015
 • 45 - Leśny zabójca - 28.01.2015
 • 46 - Drobnym drukiem - 04.02.2015
 • 47 - Kubeł zimnej wody - 11.02.2015
 • 48 - Lewizna góry - 18.02.2015
 • 49 - Dzidziuś - 25.02.2015
 • 50 - Sopel lodu - 04.03.2015
 • 51 - Ślubuję ci miłość, wierność… - 11.03.2015
 • 52 - Wielka kumulacja - 18.03.2015
 • 53 - Przysługa - 25.03.2015
 • 54 - Superbohater - 01.04.2015
 • 55 - Marylin i Christiano - 08.04.2015
 • 56 - Mała miss - 15.04.2015
 • 57 - Dzień kobiet - 22.04.2015
 • 58 - Szarlatan - 29.04.2015
 • 59 - Prawdziwe męstwo - 06.05.2015
 • 60 - Wieczór kawalerski - 13.05.2015
 • 61 - Trudny pacjent - 20.05.2015
 • 62 - Nowicjuszka - 27.05.2015
 • 63 - Ciuchcia - 03.06.2015
 • 64 - Pole rażenia - 10.06.2016
 • 65 - Majka podfruwajka - 02.09.2015
 • 66 - Za późno - 09.09.2015
 • 67 - Ratujcie naszą mamę - 16.09.2015
 • 68 - Nowe życie - 23.09.2015
 • 69 - Kibole - 30.09.2015
 • 70 - Sława - 07.10.2015
 • 71 - Zabójczy pocałunek - 14.10.2015
 • 72 - Roszada - 28.10.2015
 • 73 - Babski team - 04.11.2015
 • 74 - Być kobietą - 18.11.2015
 • 75 - Piknik - 25.11.2015
 • 76 - Kryzys - 02.12.2015
 • 77 - Próba - 09.12.2015
 • 78 - Z nieba - 16.12.2015
 • 79 - Pies - 13.01.2016
 • 80 - Wieczór panieński - 20.01.2016
 • 81 - Być mężczyzną - 27.01.2016
 • 82 - Randka w ciemno - 03.02.2016
 • 83 - Rana - 10.02.2016
 • 84 - Pomyłka - 17.02.2016
 • 85 - Ojciec i syn - 24.02.2016
 • 86 - Od nowa - 02.03.2016
 • 87 - Wyścig z czasem - 09.03.2016
 • 88 - Godzina W - 16.03.2016
 • 89 - Duma i uprzedzenie - 23.03.2016
 • 90 - Tajemnica lekarska - 30.03.2016
 • 91 - Diagnoza - 06.04.2016
 • 92 - Potwór - 13.04.2016
 • 93 - Piekło - 20.04.2016
 • 94 - Walka - 27.04.2016
 • 95 - Dzień wolny - 04.05.2016
 • 96 - Gra pozorów - 11.05.2016
 • 97 - Polowanie - 25.05.2016
 • 98 - Ucieczka - 01.06.2016
 • 99 - Lincz - 22.08.2016
 • 100 - Koncert - 23.08.2016
 • 101 - Dobry człowiek - 24.08.2014
 • 102 - Nadzieja - 25.08.2016
 • 103 - Kotlet po kijowsku - 26.08.2016
 • 104 - Przeznaczenie - 31.08.2016
 • 105 - Serduszko - 07.09.2016
 • 106 - Świadek - 14.09.2016
 • 107 - Dziwna wanna - 21.09.2016
 • 108 - Być jak Banach - 28.09.2016
 • 109 - Bohater - 05.10.2016
 • 110 - Wojownicy - 12.10.2016
 • 111 - Rozstania i powroty - 19.10.2016
 • 112 - Klątwa hrabiny von Hohenstauf - 26.10.2016
 • 113 - Psychofanka - 02.11.2016
 • 114 - Dziecko - 09.11.2016
 • 115 - Kara - 16.11.2016
 • 116 - Szlachetna zemsta - 23.11.2016
 • 117 - Będzie dobrze - 30.11.2016
 • 118 - Rodzinne fatum - 07.12.2016
 • 119 - Więzy krwi - 14.12.2016
 • 120 - Przesilenie - 21.12.2016
 • 121 - Spotkanie - 04.01.2017
 • 122 - Hat trick - 04.01.2017
 • 123 - Kły - 11.01.2017
 • 124 - Mecz o wszystko - 11.01.2017
 • 125 - Pierwszy pocałunek - 18.01.2017
 • 126 - Mimo wszystko - 25.01.2017
 • 127 - Himalaje - 01.02.2017
 • 128 - Mamy tylko siebie - 08.02.2017
 • 129 - Polskie wakacje - 15.02.2017
 • 130 - Do usług - 22.02.2017
 • 131 - Stanisław czy Wiktor - 01.03.2017
 • 132 - Cała prawda - 08.03.2017
 • 133 - Proszę pani, był wypadek… - 15.03.2017
 • 134 - Dobre chęci - 22.03.2017
 • 135 - Koniec zabawy - 29.03.2017
 • 136 - Kwestia zasad - 05.04.2017
 • 137 - Ostatnia szansa - 12.04.2017
 • 138 - Zabójczy chłód - 19.04.2017
 • 139 - Stop - 26.04.2017
 • 140 - Dla ciebie, mamo - 10.05.2017
 • 141 - Dr Hans - 17.05.2017
 • 142 - Kurs kolizyjny - 24.05.2017
 • 143 - Stłuczka - 31.05.2017
 • 144 - Na ostrzu noża - 31.05.2017
 • 145 - Pomyłka - 21.08.2017
 • 146 - Opowiem ci bajkę… - 22.08.2017
 • 147 - Zła kobieta - 23.08.2017
 • 148 - Papużki nierozłączki - 24.08.2017
 • 149 - Serce - 25.08.2017
 • 150 - Pieniądze to nie wszystko - 30.08.2017
 • 151 - Słodziak - 31.08.2017
 • 152 - Paparazzo - 06.09.2017
 • 153 - Dobra energia - 07.09.2017
 • 154 - Sztuka walki bez walki - 13.09.2017
 • 155 - Prawdziwa matka - 20.09.2017
 • 156 - Słaba płeć - 27.09.2017
 • 157 - Punkt zwrotny - 04.10.2017
 • 158 - W pułapce - 11.10.2017
 • 159 - Wszystko będzie źle - 18.10.2017
 • 160 - Za wszelką cenę - 25.10.2017
 • 161 - Królowa śniegu - 08.11.2017
 • 162 - Wesele - 15.11.2017
 • 163 - Pierwsza krew - 22.11.2017
 • 164 - Żółtodziób - 29.11.2017
 • 165 - Życie toczy się dalej - 06.12.2017
 • 166 - Miłosne gniazdko - 13.12.2017
 • 167 - Miejsce na Ziemi - 20.12.2017
 • 168 - Zbłąkany wędrowiec - 27.12.2017
 • 169 - Opowieść wigilijna - 27.12.2017
 • 170 - Gorączka sylwestrowej nocy - 03.01.2018
 • 171 - Szczęśliwego Nowego Roku - 03.01.2018
 • 172 - To żaden wstyd - 10.01.2018
 • 173 - Anioł i diabeł - 10.01.2018
 • 174 - Quad - 17.01.2018
 • 175 - Terrorysta - 24.01.2018
 • 176 - Mniejsze zło - 31.01.2018
 • 177 - Moja krew - 07.02.2018
 • 178 - Seks i cała reszta - 14.02.2018
 • 179 - Dość - 21.02.2018
 • 180 - To już nie ma sensu - 28.02.2018
 • 181 - Wszystko, tylko nie to! - 07.03.2018
 • 182 - Propozycja nie do odrzucenia - 14.03.2018
 • 183 - Prawda za drzwiami - 21.03.2018
 • 184 - Topielec - 28.03.2018
 • 185 - Wiara czyni cuda - 04.04.2018
 • 186 - Ryzykowna gra - 11.04.2018
 • 187 - Wzorowy ojciec - 18.04.2018
 • 188 - Truposz - 25.04.2018
 • 189 - Szał - 09.05.2018
 • 190 - Nic z tego nie będzie - 16.05.2018
 • 191 - Rozstanie - 23.05.2018
 • 192 - 30.05.2018
 • 193 - 30.05.2018

Emisja serialu[edytuj | edytuj kod]

 • Od 12 lutego 2014 serial premierowo emitowany był w środy o 21.45 i w czwartki o 21:05 (odcinki 1–8). Od 13 marca 2014 dwa premierowe odcinki pokazywano w czwartki – o 20.40 i nadal o 21.05 (odcinki 9–26).
 • Od 10 września 2014 od odcinka 27 serial jest emitowany w środy o 21.45 (w przypadku braku emisji serialu Na dobre i na złe, serial Na sygnale emitowany jest już o 20.40 i zazwyczaj po dwa odcinki).
  • W ostatnim tygodniu sierpnia od 2016 roku serial jest emitowany od poniedziałku do piątku o 20.40 (odcinki 99–103, 145–149).
  • Dodatkowo serial emitowany w czwartki 31 sierpnia 2017 i 7 września 2017 o 21.45 (odcinki 151 i 153).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. „Na sygnale” od 12 lutego w TVP2 (pol.). W: Onet.pl [on-line]. film.onet.pl, 5 lutego 2014. [dostęp 2017-01-27].
 2. a b Anita Kaźmierska: TVP2: Kapitalny start „Na sygnale” (pol.). W: Sat Kurier [on-line]. satkurier.pl, 13 lutego 2014. [dostęp 2017-01-27].
 3. Laureaci 2015. Telekamery, 2015-02-09.
 4. Laureaci 2016. Telekamery, 2016-02-22.
 5. Laureaci 2017. Telekamery, 2017-01-30.
 6. Na sygnale. vod.tvp.pl. [dostęp 2017-05-07].

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]