Marzenia do spełnienia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Marzenia do spełnienia
Gatunek serialu telenowela
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Liczba odcinków 40 (20)
Liczba serii 2
Produkcja
Reżyseria Magdalena Łazarkiewicz, Adek Drabiński, Janusz Dymek, Piotr Mularuk i Maciej Pieprzyca
Scenariusz Maciej Pisuk, Agnieszka Błotnicka, Adam Bauman, Renata Frydrych, Sylwia Pakulska, Renata Hess, Paweł Rodan, Jan Gura, Marzena Godlewska-Plebankiewicz, Maria Ciunelis, Mirosław Polony, Tomasz Wojtczuk, Paweł Jurek, Maciej Pieprzyca
Muzyka Robert Kasprzycki, Waldemar Łozowski
Zdjęcia Andrzej Wolf, Przemysław Skwirczyński, Arkadiusz Tomiak
Czas trwania odcinka 40 minut
Pierwsza emisja
Stacja telewizyjna TVP1
Format obrazu 4:3
Format dźwięku stereo
Kraj oryginalnej emisji Polska
Lata emisji 20012002
Data premiery 5 marca 2001
Status zakończony

Marzenia do spełnieniapolska telenowela w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Serial produkowany był i wyświetlany w TVP1 od 5 marca 2001 do 24 lutego 2002. Serial po dwóch seriach zniknął z anteny, nie odbijając się szerokim echem wśród publiczności.

Główni bohaterowie[edytuj]

Pozostali[edytuj]

Opis fabuły[edytuj]

Marzenia do spełnienia to utrzymana w pogodnym tonie historia rodzin: Pawelczyków oraz Winterów-Lisowskich. Głównym motywem sagi jest historia miłości dwojga ludzi: Magdy Lisowskiej i Marcina Pawelczyka, którzy próbują zbudować prawdziwe i szczere uczucie, którego brakowało im w poprzednich związkach. Dla Magdaleny Marcin to pierwszy mężczyzna, w którym się naprawdę zakochała. On natomiast ma na swoim koncie burzliwe związki. Rodzina Magdy niechętnie patrzy na związek córki z Marcinem. Owa niechęć ma też inne źródło, okaże się bowiem, że losy obu rodzin zbiegły się już w przeszłości, i to w dramatycznych okolicznościach.

Odcinki[edytuj]

Pierwsza seria liczy 34 odcinki, trwające ok. 20 minut (emisja od 5 marca 2001 do 11 czerwca 2001). Przed emisją drugiej serii ponownie pokazano odcinki pierwszej serii, przemontowane jednak na 14 odcinków ok. 40-minutowych (emisja od 5 października 2001 do 13 stycznia 2002). Druga seria to 6 odcinków ok. 40-minutowych (emisja od 20 stycznia do 24 lutego 2002).

Linki zewnętrzne[edytuj]