Marzenia do spełnienia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Marzenia do spełnienia
Gatunek telenowela
Kraj produkcji Polska
Oryginalny język polski
Liczba odcinków 40 (20)
Liczba serii 2
Produkcja
Produkcja Telewizja Polska
Reżyseria Magdalena Łazarkiewicz, Adek Drabiński, Janusz Dymek, Piotr Mularuk i Maciej Pieprzyca
Scenariusz Maciej Pisuk, Agnieszka Błotnicka, Adam Bauman, Renata Frydrych, Sylwia Pakulska, Renata Hess, Paweł Rodan, Jan Gura, Marzena Godlewska-Plebankiewicz, Maria Ciunelis, Mirosław Polony, Tomasz Wojtczuk, Paweł Jurek, Maciej Pieprzyca
Muzyka Robert Kasprzycki, Waldemar Łozowski
Zdjęcia Andrzej Wolf, Przemysław Skwirczyński, Arkadiusz Tomiak
Scenografia Anna Setiz-Wichłacz, Andrzej Trześniewski
Czas trwania odcinka 40 min
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji Polska
Data premiery 5 marca 2001
Stacja telewizyjna TVP1
Lata emisji 20012002
Status zakończony
Format obrazu 4:3
Format dźwięku stereo

Marzenia do spełnieniapolska telenowela w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Serial produkowany był i wyświetlany w TVP1 od 5 marca 2001 do 24 lutego 2002. Serial po dwóch seriach zniknął z anteny, nie odbijając się szerokim echem wśród publiczności.

Główni bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Pozostali[edytuj | edytuj kod]

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Marzenia do spełnienia to utrzymana w pogodnym tonie historia rodzin: Pawelczyków oraz Winterów-Lisowskich. Głównym motywem sagi jest historia miłości dwojga ludzi: Magdy Lisowskiej i Marcina Pawelczyka, którzy próbują zbudować prawdziwe i szczere uczucie, którego brakowało im w poprzednich związkach. Dla Magdaleny Marcin to pierwszy mężczyzna, w którym się naprawdę zakochała. On natomiast ma na swoim koncie burzliwe związki. Rodzina Magdy niechętnie patrzy na związek córki z Marcinem. Owa niechęć ma też inne źródło, okaże się bowiem, że losy obu rodzin zbiegły się już w przeszłości, i to w dramatycznych okolicznościach.

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Pierwsza seria liczy 34 odcinki, trwające ok. 20 minut (emisja od 5 marca 2001 do 11 czerwca 2001). Przed emisją drugiej serii ponownie pokazano odcinki pierwszej serii, przemontowane jednak na 14 odcinków ok. 40-minutowych (emisja od 5 października 2001 do 13 stycznia 2002). Druga seria to 6 odcinków ok. 40-minutowych (emisja od 20 stycznia do 24 lutego 2002).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]