Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Krzys Pe

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pierwsze kroki
Zasady i zalecenia
  • Wikipedia nie przedstawia w artykułach informacji, które nie zostały opublikowane w rzetelnych źródłach. Artykuły nie mogą zawierać nowych interpretacji przedstawiających wnioski, które nie zostały wyraźnie sformułowane w źródłach. Czytaj więcej…
  • Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej…
  • Artykuły Wikipedii powinny przedstawiać informacje bez uprzedzeń i stronniczości, uwzględniając wszystkie istotne poglądy opublikowane w wiarygodnych źródłach. Poglądy powinny być opisywane neutralnie, bez zajmowania wobec nich stanowiska. Czytaj więcej…
  • Przeczytaj też encyklopedyczność – aby mieć pewność, że artykuły nie będą usuwane.
Przyłącz się do nas

Odwiedź portal wikipedystów. Sprawdź, kim jesteśmy i pochwal się, kim jesteś.

Jeśli chcesz, pomóż nam wykonywać stałe zadania. Podzieliliśmy je według stopnia trudności.

Śmiało edytuj. Możesz skonfigurować preferencje swojego konta. Polecamy przetestowanie gadżetów zrobionych z myślą o ułatwieniu edytowania.

Komunikacjagdzie i jak rozmawiamy

Pod wypowiedziami podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu pokaże się Twój nick z linkiem do twojej strony użytkownika i strony dyskusji oraz dokładna data.

Jeżeli masz problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek. Aby szybko dostać odpowiedź, możesz zadać pytanie na stronie dla nowicjuszy lub zapytać przewodnika. Zachęcamy także do dołączenia na nasz serwer Discord, gdzie każdą pomoc otrzymasz w błyskawicznym tempie.

Łukasz McKita dyskusja► 22:56, 11 mar 2009 (CET)[odpowiedz]

Nedops (dyskusja) 16:03, 5 paź 2009 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Jesteś pewien, że to jest ency? Poza tym nie ma żadnych źródeł. Mpn (dyskusja) 18:39, 15 wrz 2010 (CEST)[odpowiedz]

Mem internetowy[edytuj kod]

No nie do konca to byla poparwna definicja. No i potrzebne by byla zrodla. Mem internetowy to po prostu mem, ktorego nosnikiem jest internet, a sam mem juz jest zdefiniowany. Nie ma sensu pisac nowej definicji. Masur juhu? 14:33, 8 lis 2010 (CET)[odpowiedz]

Prośba o źródła[edytuj kod]

Doceniam Twoją dotychczasową pracę włożoną w napisanie hasła Jeepney Proszę Cię, dodaj jeszcze w tym haśle źródła, tzn. materiały, w oparciu o które hasło to zostało przez Ciebie napisane. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu hasła proszę zamieść w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Dla pełności informacji napiszę jeszcze, że o ile w haśle występują tezy kontrowersyjne, dyskusyjne lub drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także danych liczbowych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. Pamiętaj iż inne Wikipedie nie są wystarczającymi źródłami (jednak często wskazują na wartościowe źródła). W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami napisz do mnie wiadomość, a z chęcią Ci pomogę. Pozdrawiam, -- Bulwersator (dyskusja) 16:16, 16 kwi 2011 (CEST)[odpowiedz]

Nie rób wpisów, jeżeli nie możesz podać źródeł. To, że coś wiesz, to niestety za mało, żeby pisac o tym w Wikipedii (frustrująca zasada, ale jedna z głównych zasad Wikipedii). Ciacho5 (dyskusja) 17:48, 9 lut 2013 (CET)[odpowiedz]

99kerob (dyskusja) 16:54, 18 lut 2013 (CET)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 20:45, 5 mar 2013 (CET)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Flagi stanowe Stanów Zjednoczonych[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Flagi stanowe Stanów Zjednoczonych. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą The boss (dyskusja).)

Czy wiesz – Lody włoskie[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże ! 12:25, 15 lip 2013 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Flyboard[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Stanko (dyskusja) 15:58, 15 lip 2013 (CEST)[odpowiedz]

Ciacho5 (dyskusja) 09:20, 24 lip 2013 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz - Flyboard[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 09:22, 29 lip 2013 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Lody włoskie[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:50, 3 sie 2013 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Sport stacking[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Hortensja (dyskusja) 19:31, 25 wrz 2013 (CEST)[odpowiedz]

Czy wiesz – Häagen-Dazs[edytuj kod]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Hortensja (dyskusja) 19:34, 25 wrz 2013 (CEST)[odpowiedz]

Piasek pustyni[edytuj kod]

Witaj! Bardzo Ci dziękuję, że zadałeś sobie trud i uratowałeś to interesujące hasło. Dopisałam Cię w rubryce jako współautora, aby pani Joanna Kośmider mogła wstawić oficjalne podziękowanie na Twojej stronie dyskusji. Hortensja (dyskusja) 19:37, 4 paź 2013 (CEST)[odpowiedz]

Witaj! Dzięki że wykonałeś zadanie, o którym zapomniałem, jednak planowałem przenieść Wyścig na Wyścig (konkurencja sportowa), co o tym myślisz?--Basshuntersw (dyskusja) 15:46, 6 paź 2013 (CEST)[odpowiedz]

Masz 17 lat...[edytuj kod]

.. ty miłku --Muffi (dyskusja) 21:11, 7 lis 2013 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Farary (dyskusja) 13:37, 20 wrz 2014 (CEST)[odpowiedz]

Sidevar (dyskusja) 14:14, 19 lis 2014 (CET)[odpowiedz]

Motyw muzyczny[edytuj kod]

Witaj, tytuły utworów muzycznych wyróżniaj za pomocą cudzysłowu, a filmów za pomocą kursywy. Basshuntersw (dyskusja) 17:18, 22 lut 2015 (CET)[odpowiedz]

Soldier of Wasteland (dyskusja) 22:37, 17 mar 2015 (CET)[odpowiedz]

Ad:The_dress[edytuj kod]

Ad:The_dress

W przyszłości zapraszam z takimi tematami do wikinews bo jak widać na Wikipedii są wątpliwości. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:45, 19 mar 2015 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:24, 23 mar 2015 (CET)[odpowiedz]

Odp:Aktywni[edytuj kod]

Odp:Aktywni

Hej, hej. Możesz wypowiedzieć się tutaj: Dyskusja wikiprojektu:Filmy#Czy wiesz? To na razie błaha sprawa, ale będę mieć kolejne, a tak tam strasznie milcząco. Przy okazji - jak jeszcze nie dodałeś do obserowowanych, to Dodaj do obserwowanych wikiprojekt. Następnym razem nie będę musiał ścigać ludzi na priv ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:59, 13 maj 2015 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Witacz[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 10:16, 20 cze 2015 (CEST)[odpowiedz]

Podziękowanie - Dismaland[edytuj kod]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Stanko (dyskusja) 08:20, 9 wrz 2015 (CEST)[odpowiedz]

Kalendarium filmowe - zaproszenie do dyskusji nad standardem[edytuj kod]

Cześć,

piszę do Ciebie ponieważ jesteś aktywnym uczestnikiem Wikiprojektu: Filmy. Chciałabym Cię zaprosić do dyskusji na tema wypracowania standardu artykułów kalendarium filmowego. Zachęcam do odwiedzenia strony Dyskusja wikiprojektu:Filmy/Standard.
Pozdrawiam Ania294 (dyskusja) 17:03, 5 mar 2016 (CET)[odpowiedz]

Dziękujemy i prosimy o więcej, Jckowal piszże 17:52, 24 mar 2016 (CET)[odpowiedz]

W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Torrosbak (dyskusja) 08:21, 18 kwi 2016 (CEST)[odpowiedz]

TR (dyskusja) 19:24, 6 cze 2016 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Aktywni[edytuj kod]

Odp:Aktywni

Hej, hej. Bardzo ważna kwestia. Jak pewnie wiesz, znaczna część artykułów o filmach (podobnie jak o aktorach i filmowcach) tworzona jest na podstawie różnych baz danych, do których linki zamieszcza się w sekcji Linki zewnętrzne. Niby to można było tolerować, ale... no właśnie - okazuje się, że w niektórych serwisach podchodzi się do tego żartobliwie, a nie weryfikując tego w innych źródłach, w artykułach mogą pojawiać się koszmarki. O problemie zaczęliśmy dyskutować w kawiarence. Wielka prośba - jeśli tworzysz nowe artykuły - linki do stron, z których korzystasz, daj w przypisach, a w linkach zewnętrznych ewentualnie inne bazy danych (na podstawie których artykuł nie był tworzony). Dziękuję za zrozumienie :) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:31, 26 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]

TR (dyskusja) 21:40, 9 gru 2016 (CET)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF![edytuj kod]

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:15, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:27, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Witam! Bardzo spodobał mi się artykuł Twojego autorstwa o piesku z kiwającą głową. Proszę napisz też artykuł o gaśnicy samochodowej, która też kojarzy mi się jako niezbędny element wyposażenia samochodu. Sam go nie napiszę, bo nie znam się na motoryzacji. Pozdrawiam Krecik-79 (dyskusja) 19:39, 12 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Grzyby[edytuj kod]

Spotkałem się z nazwami psiary, trujaki, bedłki i jeszcze inne, których już nie pamiętam. Co region – to inna nazwa, bo to nie są nazwy naukowe, oficjalne i ich główną wadą jest regionalne zróżnicowanie. Ale niech ci będzie – przywrócę nazwę podaną przez encykl. Selso (dyskusja) 10:23, 29 kwi 2020 (CEST)[odpowiedz]

Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 07:37, 1 lip 2020 (CEST)[odpowiedz]

Gdarin dyskusja 20:22, 29 paź 2020 (CET)[odpowiedz]

Tę informację zaczerpnąłem z rosyjskojęzycznej strony Wikipedii opisującej morsowanie. Nie było podanego źródła tych informacji. "В разных странах имеются также свои названия, связанные с каким-либо морским животным. В России и в Польше это моржевание, а увлекающиеся соответственно — «моржи». В Финляндии «выдры», «нерпы» и «тюлени», в Латвии «тюлени», в Северной Америке — «белые медведи»."

Zinterpretowałem: "выдры" jako Wydry, "Нерпы" jako Nerpa (rodzaj foki), "тюлени" jako Uchatkowate ("obejmująca uchatki i kotiki, nazywane lwami morskimi lub niedźwiedziami morskimi. Wraz z fokami i morsami są zaliczane do ssaków płetwonogich.")

Cz ja (dyskusja) 23:56, 18 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu![edytuj kod]

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:57, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

~malarz pl PISZ 18:24, 14 paź 2023 (CEST)[odpowiedz]

Leliwa (dyskusja) 02:59, 20 cze 2024 (CEST)[odpowiedz]