Croatia Open Umag

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Croatia Open Umag
Widok na kort centralny obiektu ITC Stella Maris
Widok na kort centralny obiektu ITC Stella Maris
Miejsce  Chorwacja
Umag
Obiekt ITC Stella Maris
Nawierzchnia Ceglana
Pierwsza edycja 1990
ATP World Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 540 310 €
Drabinka 28S/14Q/16D
Dyrektor Lawrence Frankopan
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Rosja Andriej Rublow
Gra podwójna
Argentyna Guillermo Durán
Argentyna Andrés Molteni
Strona internetowa

Croatia Open Umag – męski turniej tenisowy kategorii ATP World Tour 250 zaliczany do cyklu ATP World Tour. Rozgrywany na kortach ziemnych w chorwackim Umagu od 1990 roku.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista Wynik
2017 Rosja Andriej Rublow Włochy Paolo Lorenzi 6:4, 6:2
2016 Włochy Fabio Fognini Słowacja Andrej Martin 6:4, 6:1
2015 Austria Dominic Thiem Portugalia João Sousa 6:4, 6:1
2014 Urugwaj Pablo Cuevas Hiszpania Tommy Robredo 6:3, 6:4
2013 Hiszpania Tommy Robredo Włochy Fabio Fognini 6:0, 6:3
2012 Chorwacja Marin Čilić Hiszpania Marcel Granollers 6:4, 6:2
2011 Ukraina Ołeksandr Dołhopołow Chorwacja Marin Čilić 6:4, 3:6, 6:3
2010 Hiszpania Juan Carlos Ferrero Włochy Potito Starace 6:4, 6:4
2009 Rosja Nikołaj Dawydienko Hiszpania Juan Carlos Ferrero 6:3, 6:0
2008 Hiszpania Fernando Verdasco Rosja Igor Andriejew 3:6, 6:4, 7:6(4)
2007 Hiszpania Carlos Moyá Rumunia Andrei Pavel 6:4, 6:2
2006 Szwajcaria Stanislas Wawrinka Serbia Novak Đoković 6:6, krecz
2005 Argentyna Guillermo Coria Hiszpania Carlos Moyá 6:2, 4:6, 6:2
2004 Argentyna Guillermo Cañas Włochy Filippo Volandri 7:5, 6:3
2003 Hiszpania Carlos Moyá Włochy Filippo Volandri 6:4, 3:6, 7:5
2002 Hiszpania Carlos Moyá Hiszpania David Ferrer 6:3, 6:2
2001 Hiszpania Carlos Moyá Francja Jérôme Golmard 6:4, 3:6, 7:6(2)
2000 Chile Marcelo Ríos Argentyna Mariano Puerta 7:6(1), 4:6, 6:4
1999 Szwecja Magnus Norman Stany Zjednoczone Jeff Tarango 6:2, 6:4
1998 Czechy Bohdan Ulihrach Szwecja Magnus Norman 6:3, 7:6(0)
1997 Hiszpania Félix Mantilla Hiszpania Sergi Bruguera 6:3, 7:5
1996 Hiszpania Carlos Moyá Hiszpania Félix Mantilla 6:0, 7:6(4)
1995 Austria Thomas Muster Hiszpania Carlos Costa 3:6, 7:6(5), 6:4
1994 Hiszpania Alberto Berasategui Słowacja Karol Kučera 6:2, 6:4
1993 Austria Thomas Muster Hiszpania Alberto Berasategui 7:5, 3:6, 6:3
1992 Austria Thomas Muster Argentyna Franco Davín 6:1, 4:6, 6:4
1991 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dmitrij Polakow Hiszpania Javier Sánchez 6:4, 6:4
1990 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Goran Prpić Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Goran Ivanišević 6:3, 4:6, 6:4

gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzcy Finaliści Wynik
2017 Argentyna Guillermo Durán
Argentyna Andrés Molteni
Chorwacja Marin Draganja
Chorwacja Tomislav Draganja
6:3, 6:7(4), 10–6
2016 Słowacja Martin Kližan
Hiszpania David Marrero
Chorwacja Nikola Mektić
Chorwacja Antonio Šančić
6:4, 6:2
2015 Argentyna Máximo González
Brazylia André Sá
Polska Mariusz Fyrstenberg
Meksyk Santiago González
4:6, 6:3, 10–5
2014 Czechy František Čermák
Czechy Lukáš Rosol
Serbia Dušan Lajović
Chorwacja Franko Škugor
6:4, 7:6(5)
2013 Słowacja Martin Kližan
Hiszpania David Marrero
Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
Niemcy Simon Stadler
6:1, 5:7, 10–7
2012 Hiszpania David Marrero
Hiszpania Fernando Verdasco
Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Marc López
6:3, 7:6(4)
2011 Włochy Simone Bolelli
Włochy Fabio Fognini
Chorwacja Marin Čilić
Chorwacja Lovro Zovko
6:3, 5:7, 10–7
2010 Czechy Leoš Friedl
Słowacja Filip Polášek
Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
6:3, 7:6(7)
2009 Czechy František Čermák
Słowacja Michal Mertiňák
Szwecja Johan Brunström
Antyle Holenderskie Jean-Julien Rojer
6:4, 6:4
2008 Słowacja Michal Mertiňák
Czechy Petr Pála
Argentyna Carlos Berlocq
Włochy Fabio Fognini
2:6, 6:3, 10–5
2007 Czechy Lukáš Dlouhý
Słowacja Michal Mertiňák
Czechy Jaroslav Levinský
Czechy David Škoch
6:1, 6:1
2006 Czechy Jaroslav Levinský
Czechy David Škoch
Hiszpania Guillermo García-López
Hiszpania Albert Portas
6:4, 6:4
2005 Czechy Jiří Novák
Czechy Petr Pála
Słowacja Michal Mertiňák
Czechy David Škoch
6:3, 6:3
2004 Argentyna José Acasuso
Brazylia Flávio Saretta
Czechy Jaroslav Levinský
Czechy David Škoch
4:6, 6:2, 6:4
2003 Hiszpania Álex López Morón
Hiszpania Rafael Nadal
Australia Todd Perry
Japonia Thomas Shimada
6:1, 6:3
2002 Czechy František Čermák
Austria Julian Knowle
Hiszpania Albert Portas
Hiszpania Fernando Vicente
6:4, 6:4
2001 Argentyna Sergio Roitman
Argentyna Andrés Schneiter
Chorwacja Ivan Ljubičić
Chorwacja Lovro Zovko
6:2, 7:5
2000 Hiszpania Álex López Morón
Hiszpania Albert Portas
Chorwacja Ivan Ljubičić
Chorwacja Lovro Zovko
6:1, 7:6
1999 Argentyna Mariano Puerta
Hiszpania Javier Sánchez
Włochy Massimo Bertolini
Włochy Cristian Brandi
3:6, 6:2, 6:3
1998 Wielka Brytania Neil Broad
Południowa Afryka Piet Norval
Czechy Jiří Novák
Czechy David Rikl
6:1, 3:6, 6:3
1997 Rumunia Dinu Pescariu
Włochy Davide Sanguinetti
Słowacja Dominik Hrbatý
Słowacja Karol Kučera
7:6, 6:4
1996 Argentyna Pablo Albano
Argentyna Luis Lobo
Łotwa Ģirts Dzelde
Austria Udo Plamberger
6:4, 6:1
1995 Argentyna Luis Lobo
Hiszpania Javier Sánchez
Szwecja David Ekerot
Węgry László Markovits
6:4, 6:0
1994 Urugwaj Diego Pérez
Hiszpania Francisco Roig
Słowacja Karol Kučera
Kenia Paul Wekesa
6:2, 6:4
1993 Belgia Filip Dewulf
Belgia Tom Vanhoudt
Hiszpania Jordi Arrese
Hiszpania Francisco Roig
6:4, 7:5
1992 Niemcy David Prinosil
Czechosłowacja Richard Vogel
Holandia Sander Groen
Niemcy Lars Koslowski
6:3, 6:7, 7:6
1991 Izrael Gilad Bloom
Hiszpania Javier Sánchez
Stany Zjednoczone Richey Reneberg
Stany Zjednoczone David Wheaton
7:6, 2:6, 6:1
1990 Czechosłowacja Vojtěch Flégl
Czechosłowacja Daniel Vacek
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Czerkasow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Olchowski
6:4, 6:4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]