Tom Green

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Tom Green
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

30 lipca 1971
Pembroke

Tom Green, . Michael Thomas Green (ur. 30 lipca 1971 w Pembroke, Ontario) – kanadyjski satyryk, aktor i prezenter telewizyjny.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Dorastał na przedmieściu Ottawy. Na tamtejszym uniwersytecie prowadził audycję radiową The Midnight Caller, w której wraz z drugim prowadzącym naśmiewali się z dzwoniących tam ludzi. Od 1994 prowadził program rozrywkowy The Tom Green Show, najpierw w lokalnej stacji telewizyjnej, później w ogólnokrajowej The Comedy Network, a od 1999 w MTV. Obecnie prowadzi program Tom Green Live, który można oglądać w internecie na stronie tomgreen.com.

Green grywał też w filmach, najczęściej postaci ludzi nie do końca zrównoważonych psychicznie. W 2001 stworzył, wyreżyserował i zagrał w filmie Luźny gość (Freddy Got Fingered), za który otrzymał Złotą Malinę w pięciu kategoriach: najgorszy film, najgorszy aktor, najgorszy duet filmowy, najgorszy scenariusz, najgorsza reżyseria. Green stawił się osobiście na ceremonii wręczenia tych niechlubnych nagród. Toronto Star przyznała wyjątkowo gwiazdkę minusową w skali od 1 do 5 gwiazdek.

Tom Green był w latach 2001-2002 mężem aktorki Drew Barrymore. Ślub odbył się 7 lipca 2001, ale po pięciu miesiącach małżeństwa para wniosła o rozwód z powodu „różnic nie do pogodzenia”. Oficjalnie przestali być małżeństwem 15 października 2002.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]