Sezon 2008/2009 w curlingu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zestawienie rozgrywek curlingowych w sezonie 2008/2009.

Zawody 1. 2. 3.
LocationEurope transparent.png Mistrzostwa Europy Mikstów
Kitzbühel, 21-27 września 2008
 Niemcy (Rainer Schöpp)  Czechy (Jiří Snítil)  Szwecja (Niklas Edin)
Polska Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy
Łódź, 17-19 października 2008
Media CC Warszawa (Marta Szeliga-Frynia) AZS PŚ Gliwice Dzwoneczki (Elżbieta Ran) ŚKC Katowice Spark (Justyna Beck)
Polska Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy
Łódź, 17-19 października 2008
Media CC Warszawa Polaris (Krzysztof Kowalski) Media CC Warszawa KNB (Arkadiusz Detyniecki) KKC Piechowice (Kamil Wachulak)
Asia-Pacific map.png Mistrzostwa Strefy Pacyfiku
Naseby, 5-9 listopada 2008
 Chiny (Wang Bingyu)  Korea Południowa (Mi-Yeon Kim)  Japonia (Meguro Moe)
 Chiny (Wang Fengchun)  Japonia (Morozumi Yusuke)  Nowa Zelandia (Scott Becker)
Kanada Canadian Mixed Curling Championship
Iqaluit, 8-15 listopada 2008
 Manitoba (Sean Grassie)  Ontario (Wayne Tuck)  Saskatchewan (Darrell McKee)
World map.svg Eliminacje do Mistrzostw Świata w Curlingu na Wózkach
Praga, 15-20 listopada 2008
 Niemcy (Jens Jäger)  Chiny (Wang Haitao)  Rosja (Marat Romanow)
LocationEurope transparent.png Mistrzostwa Europy
Örnsköldsvik, 5-13 grudnia 2008
 Szwajcaria (Mirjam Ott)  Szwecja (Anette Norberg)  Dania (Angelina Jensen)
 Szkocja (David Murdoch)  Norwegia (Thomas Ulsrud)  Niemcy (Andreas Kapp)
Polska Akademickie Mistrzostwa Polski[1]
Gliwice, 18 grudnia 2008
AZS Uniwersytet Śląski AZS Poznań (Justyna Śmigielska) ŚKC MOC Team
AZS PŚ Gliwice Ekipa Smoka (Andrzej Augustyniak) AZS MCC Warszawa Marlex AZS Katowice
World map.svg Continental Cup
Camrose, 18-21 grudnia 2008
World map.svg Świat Kanada Stany Zjednoczone Ameryka Północna -
LocationEurope transparent.png Europejski Challenge Juniorów
Kopenhaga, 2-8 stycznia 2009
 Francja (Marie Coulout)  Czechy (Anna Kubešková)  Włochy (Georgia Apollonio)
 Szkocja (Glen Muirhead)  Rosja (Andriej Drozdow)  Francja (Joffrey Vincent)
Kanada TSN Skins Game
Rama, 10-11 stycznia 2009
Randy Ferbey Glenn Howard Jennifer Jones
Kevin Martin
Asia-Pacific map.png Mistrzostwa Strefy Pacyfiku Juniorów
Harbin, 10-14 stycznia 2009
 Japonia (Fujisawa Satsuki)  Chiny (Liu Jinli)  Korea Południowa (Gim Un Chi)
 Chiny (Zang Jialiang)  Korea Południowa (Kim Hyun Tae)  Nowa Zelandia (Kris Miller)
Polska Mistrzostwa Polski Par Mieszanych
Gliwice, 16-18 stycznia 2009
Agnieszka Ogrodniczek
Damian Herman
Katarzyna Wicik
Wojciech Woyda
Krystyna Beniger
Rymwid Błaszczak
LocationAmericas.png Challenge do Mistrzostw Świata Mężczyzn
Bismarck, 31 stycznia-1 lutego 2009
 Stany Zjednoczone (Todd Birr)  Brazylia (Marcello Mello) -
Kanada Canadian Junior Curling Championships
Salmon Arm, 31 stycznia-8 lutego 2009
 Manitoba (Kaitlyn Lawes)  Ontario (Rachel Homan)  Alberta (Casey Scheidegger)
 Wyspa Księcia Edwarda (Brett Gallant)  Ontario (Dylan Johnston)  Alberta (Kevin Yablonski)
Polska Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży[2]
Dębica, 14-15 lutego 2009
POL województwo mazowieckie flag.svg mazowieckie (Lipińska) POL województwo mazowieckie flag.svg mazowieckie (Wilk) POL województwo pomorskie flag.svg pomorskie (Kozikowska)
POL województwo śląskie flag.svg śląskie (Rokita) POL województwo łódzkie 1 flag.svg łódzkie (Grzelka) POL województwo pomorskie flag.svg pomorskie (Tomsza)
LocationEurope transparent.png Europejski Festiwal Młodzieży
Bielsko-Biała, 14-21 lutego 2009
 Wielka Brytania (Anna Sloan)  Szwajcaria (Kerstin Iten)  Dania (Mette de Neergaard)
 Szwajcaria (Roger Gulka)  Wielka Brytania (Colin Dick)  Norwegia (Sander Rølvåg)
World map.svg Zimowa Uniwersjada
Harbin, 18-28 lutego 2009
 Chiny (Wang Bingyu)  Kanada (Hollie Nicol)  Rosja (Ludmiła Priwiwkowa)
 Szwecja (Niklas Edin)  Norwegia (Thomas Løvold)  Szwajcaria (Wang Fengchun)
World map.svg Mistrzostwa Świata w Curlingu na Wózkach
Vancouver, 21-28 lutego 2009
 Kanada (Jim Armstrong)  Szwecja (Jalle Jungnell)  Niemcy (Jens Jäger)
Stany Zjednoczone U.S. Olympic Curling Trials
Broomfield, 21-28 lutego 2009
Debbie McCormick Patti Lank Amy Wright
John Shuster Tyler George Todd Birr
Kanada Scotties Tournament of Hearts
Victoria, 21 lutego-1 marca 2009
 Kanada (Jennifer Jones)  Kolumbia Brytyjska (Marla Mallett)  Quebec (Marie-France Larouche)
World map.svg Mistrzostwa Świata Juniorów
Vancouver, 5-15 marca 2009
 Szkocja (Eve Muirhead)  Kanada (Kaitlyn Lawes)  Szwajcaria (Martina Baumann)
 Dania (Rasmus Stjerne)  Kanada (Brett Gallant)  Stany Zjednoczone (Chris Plys)
Kanada Tim Hortons Brier
Calgary, 7-15 marca 2009
 Alberta (Kevin Martin)  Manitoba (Jeff Stoughton)  Ontario (Glenn Howard)
Polska Mistrzostwa Polski w Curlingu na Wózkach
Gdańsk, 18-20 marca 2009
RKC Curlik (Bogusław Sondej) MCC Warszawa Gdański Club Curlingowy
Kanada Canada Cup
Yorkton, 18-22 marca 2009
Shannon Kleibrink Marie-France Larouche Cheryl Bernard
Kevin Martin Randy Ferbey Jeff Stoughton
Kanada Canadian Senior Curling Championships
Summerside, 21-28 marca 2009
 Nowa Szkocja (Colleen Pinkney)  Kolumbia Brytyjska (Kathy Smiley)  Manitoba (Lois Fowler)
 Ontario (Bruce Delaney)  Nowy Brunszwik (Russ Howard)  Wyspa Księcia Edwarda (Mel Bernard)
World map.svg Mistrzostwa Świata Kobiet
Moncton, 4-12 kwietnia 2009
 Chiny (Wang Bingyu)  Szwecja (Anette Norberg)  Szwajcaria (Mirjam Ott)
World map.svg Mistrzostwa Świata Mężczyzn
Moncton, 4-12 kwietnia 2009
 Szkocja (David Murdoch)  Kanada (Kevin Martin)  Norwegia (Thomas Ulsrud)
World map.svg Mistrzostwa Świata Par Mieszanych
Cortina d'Ampezzo, 18-26 kwietnia 2009
 Szwajcaria (Irene Schori, Toni Müller)  Węgry (Ildikó Szekeres, György Nagy)  Kanada (Josie Nimik, Allison Nimik)
World map.svg Mistrzostwa Świata Seniorów
Dunedin, 25 kwietnia-2 maja 2009
 Kanada (Pat Sanders)  Szwajcaria (Renate Nedkoff)  Szwecja (Ingrid Meldahl)
 Kanada (Eugene Hritzuk)  Stany Zjednoczone (Paul Pustovar)  Szkocja (Keith Prentice)

World Curling Tour[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: World Curling Tour 2008/2009.

Eliminacje do Mistrzostw Kanady 2009[edytuj | edytuj kod]

Prowincja Kobiety Mężczyźni
 Alberta AB Scotties Tournament of Hearts
Sylvan Lake, 28 stycznia-1 lutego 2009
Cheryl Bernard Boston Pizza Cup
Wainwright, 11 lutego-15 lutego 2009
Kevin Martin
 Jukon/ Terytoria Północno-Zachodnie YT/NWT Scotties Tournament of Hearts
Whitehorse, 29 stycznia-1 lutego 2009
Kerry Galusha YT/NWT Men's Curling Championship
Yellowknife, 12-15 lutego 2009
Jamie Koe
 Kolumbia Brytyjska BC Scotties Tournament of Hearts
Parksville, 20-25 stycznia 2009
Marla Mallett Canadian Direct Insurance BC Men's Provincials
Maple Ridge, 9-15 stycznia 2009
Sean Geall
 Manitoba MB Scotties Tournament of Hearts
Neepawa, 4-8 lutego 2009
Barb Spencer Safeway Championship
Selkirk, 18-22 lutego 2009
Jeff Stoughton
 Northern Ontario The Dominion NO Provincial Men's Championship
Fort Frances, 10-14 lutego 2009
Mike Jakubo
 Nowa Fundlandia i Labrador NL Scotties Tournament of Hearts
St. John's, 21-25 stycznia 2009
Heather Strong NL Provincial Men's Curling Championship
Stephenville, 3-8 lutego 2009
Brad Gushue
 Nowa Szkocja NS Scotties Tournament of Hearts
Bridgewater, 20-25 stycznia 2009
Nancy McConnery Molson Scotia Cup
Chester, 10-15 lutego 2009
Mark Dacey
 Nowy Brunszwik NB Scotties Tournament of Hearts
Beaver, 28 stycznia-1 lutego 2009
Andrea Kelly Alexander Keith's Tankard
Saint John, 11-15 lutego 2009
Russ Howard
 Ontario ON Scotties Tournament of Hearts
Oakville, 26 stycznia-1 lutego 2009
Kristy McCarville TSC Stores Tankard
Woodstock, 2-8 lutego 2009
Glenn Howard
 Quebec Championnat Provincial des Coeurs Scotties
Trois-Rivières , 19-25 stycznia 2009
Marie-France Larouche Championnat provincial de curling masculin
Salaberry-de-Valleyfield, 8-15 lutego 2009
Jean-Michel Ménard
 Saskatchewan SK Scotties Tournament of Hearts
Swift Current, 28 stycznia-1 lutego 2009
Stefanie Lawton SaskTel Tankard
Meadow Lake, 4-8 lutego 2009
Joel Jordison
 Wyspa Księcia Edwarda PEI Scotties Tournament of Hearts
Summerside, 22-26 stycznia 2009
Robyn MacPhee Labatt Tankard
Montague, 10-15 lutego 2009
Rod MacDonald
Scotties Tournament of Hearts 2008
Regina, 16-24 lutego 2008
Manitoba Jennifer Jones

Ranking Światowej Federacji Curlingu[3][edytuj | edytuj kod]

Kobiety
# Kraj Punkty Poz. ±
1  Kanada 795 0
2  Szwecja 736 0
3  Szwajcaria 587 0
4  Dania 547 +1
5  Chiny 542 +4
6  Stany Zjednoczone 488 -2
7  Szkocja 439 -1
8  Rosja 372 +2
9  Norwegia 362 -2
10  Japonia 353 -2
11  Niemcy 304 +1
12  Włochy 250 -1
13  Korea Południowa 155 +3
14  Czechy 145 -1
15  Finlandia 129 -1
16  Holandia 124 -1
17  Anglia 116 0
18  Austria 104 0
19  Węgry 97 +2
20  Nowa Zelandia 89 0
21  Francja 88 -2
22  Łotwa 83 0
23  Polska 82 0
24  Estonia 64 +2
25  Hiszpania 60 -1
26  Australia 58 -1
27  Chorwacja 56 0
28  Słowacja 51 +2
29  Irlandia 30 -1
30  Chińskie Tajpej 27 -1
31  Litwa 24 0
32  Bułgaria 15 0
33  Kazachstan 11 +1
34  Andora 10 -1
35  Walia 6 0
Mężczyźni
# Kraj Punkty Poz. ±
1  Kanada 916 0
2  Szkocja 748 0
3  Norwegia 617 0
4  Stany Zjednoczone 561 0
5  Niemcy 492 0
6  Szwajcaria 476 +1
7  Finlandia 396 -1
8  Szwecja 352 0
9  Francja 285 0
10  Dania 272 +1
11  Chiny 243 +3
12  Australia 209 -2
13  Włochy 206 -1
14  Nowa Zelandia 190 -1
15  Czechy 149 0
16  Japonia 145 +2
17  Irlandia 119 -1
18  Rosja 106 -1
19  Walia 98 0
20  Węgry 92 +2
21  Hiszpania 89 +4
22  Korea Południowa 88 -1
23  Anglia 88 -3
24  Holandia 84 -1
25  Łotwa 73 -1
26  Belgia 59 +3
27  Słowacja 53 +1
28  Polska 51 +3
29  Austria 50 -3
30  Bułgaria 45 -3
31  Estonia 28 +1
32  Chińskie Tajpej 38 -2
33  Chorwacja 30 +2
34  Białoruś 28 -1
35  Grecja 28 -1
36  Litwa 24 +1
37  Andora 12 -1
38  Serbia 8 +1
39  Kazachstan 7 +1
40  Luksemburg 5 -1
41  Islandia 3 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy