Eldar Rønning

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Eldar Rønning
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 11 czerwca 1982
Levanger, Norwegia
Klub Skogn Idrettslag
Wzrost 178 cm
Debiut w PŚ 12.01 2003, Otepää
(44. miejsce – 30 km)
Pierwsze punkty w PŚ 6.03 2003, Oslo
(9. miejsce – sprint)
Pierwsze podium w PŚ 13.02 2006, Reit im Winkl
(1. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Norwegia
Mistrzostwa świata
Złoto Sapporo 2007 Sztafeta
Złoto Liberec 2009 Sztafeta
Złoto Oslo 2011 Sztafeta
Złoto Val di Fiemme 2013 Sztafeta
Srebro Oslo 2011 15 km s.klasyczny
Brąz Sapporo 2007 Sprint
Puchar Świata
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2006/2007
Puchar Świata (sprint)
FIS Crystal Globe.svg 2. miejsce
2004/2005
Inne
Gold medal with cup.svg Medal Holmenkollen
2015
Zakończenie kariery: 2016 r.

Eldar Rønning (ur. 11 czerwca 1982 w Levanger) – norweski biegacz narciarski, sześciokrotny medalista mistrzostw świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Na mistrzostwach świata w Sapporo zdobył brązowy medal w sprincie technika klasyczną, ulegając tylko swojemu rodakowi Jensowi Arne Svartedalowi oraz Matsowi Larssonowi ze Szwecji. Na tych samych mistrzostwach zdobył też wraz z Odd-Bjørnem Hjelmesetem, Larsem Bergerem i Petterem Northugiem złoty medal w sztafecie 4x10 km. Ponadto był także w składzie sztafety norweskiej 4x10 km, która wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw świata w Libercu. Obok niego w sztafecie tej biegli jeszcze Northug, Hjelmeset oraz Tore Ruud Hofstad.

Startował także w biegu łączonym na 30 km na igrzyskach olimpijskich w Vancouver, ale zajął dopiero 36 miejsce. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 2006/2007, kiedy to zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. W sezonie 2004/2005 był drugi w klasyfikacji sprintu.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
36. 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 +6:02,7 Szwecja Marcus Hellner
12. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 +1:33,1 Szwajcaria Dario Cologna
4. 16 lutego 2014 Rosja Soczi Sztafeta 4x10 km[1] 1:28:42,0 +1:09,7  Szwecja

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
11. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 2:32,1 - Rosja Wasilij Roczew
3.FIS bronze medal.png 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym 3:03,8 +0,8 Norwegia Jens Arne Svartedal
12. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x15 km łączony 1:11:35,8 +08,3 Niemcy Axel Teichmann
1.FIS gold medal.png 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km[2] 1:30:49,2 - -
27. 4 marca 2007 Japonia Sapporo 50 km stylem klasycznym 2:20:12,6 +8:32,5 Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset
7. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 +41,2 Estonia Andrus Veerpalu
28. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 +1:26,8 Norwegia Petter Northug
1.FIS gold medal.png 27 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x10 km[3] 1:41:50,6 - -
2.FIS silver medal.png 1 marca 2011 Norwegia Oslo 15 km stylem klasycznym 38:14,7 +13,3 Finlandia Matti Heikkinen
1.FIS gold medal.png 4 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x10km[4] 1:40:10,2 - -
32. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km bieg łączony 1:13:09,3 +1:11,0 Szwajcaria Dario Cologna
1.FIS gold medal.png 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[5] 1:41:37,2 - -
5. 3 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem klasycznym 2:10:41,4 +20,2 Szwecja Johan Olsson

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
18. 3 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba Sprint st. dowolnym ? ? Niemcy Johannes Bredl
4. 22 stycznia 2002 Niemcy Schonach 30 st. klasycznym 1:27:50,2 +1:49,0 Estonia Aivar Rehemaa
13. 24 stycznia 2002 Niemcy Schonach 10 km st. dowolnym 29:34,1 +1:29,5 Norwegia Kristian Horntvedt

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2002/2003 62.
2003/2004 53.
2004/2005 10.
2005/2006 11.
2006/2007 3
2007/2008 13.
2008/2009 12.
2009/2010 15.
2010/2011 19.
2011/2012 10.
2012/2013 36.
2013/2014 24.
2014/2015 31.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 13 lutego 2005 Niemcy Reit im Winkl Sprint 1,2 km st. klasycznym - - 1.
2. 5 marca 2005 Finlandia Lahti Sprint 1,4 km st. klasycznym - - 3. Norwegia Børre Næss
3. 9 marca 2005 Norwegia Drammen Sprint 1,2 km st. klasycznym - - 2. Norwegia Tor Arne Hetland
4. 9 marca 2006 Norwegia Drammen Sprint 1,2 km st. klasycznym - - 3. Norwegia Jens Arne Svartedal
5. 28 października 2006 Niemcy Düsseldorf Sprint 1,5 km st. dowolnym - - 1.
6. 26 listopada 2006 Finlandia Kuusamo 15 km st. klasycznym 38:35.2 min - 1.
7. 13 grudnia 2006 Włochy Cogne 15 km st. klasycznym 39:05.0 min - 1.
8. 10 marca 2007 Finlandia Lahti Sprint 1,4 km st. dowolnym - - 3. Norwegia Petter Northug
9. 11 marca 2007 Finlandia Lahti 15 km st. klasycznym 40:17.8 min +26.1 s 2. Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset
10. 2 grudnia 2007 Finlandia Kuusamo 15 km st. klasycznym 37:36.2 min +20.4 s 2. Czechy Lukáš Bauer
11. 23 stycznia 2008 Włochy Canmore Sprint 1,2 km st. klasycznym - - 3. Norwegia Børre Næss
12. 10 lutego 2008 Estonia Otepää Sprint 1,4 km st. klasycznym - - 1.
13. 22 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km st. klasycznym 37:27.2 min - 1.
14. 27 listopada 2011 Finlandia Kuusamo Ruka Triple (25 km) 1:03:05.1 h +20.6 s 3. Norwegia Petter Northug
15. 10 marca 2012 Norwegia Oslo 50 km st. klasycznym (bieg masowy) 2:32:27.1 h - 1.

Miejsca na podium etapów w zawodach PŚ[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 7 stycznia 2007 Włochy Cavalese Tou de Ski 30 km stylem klasycznym 1:21:30,0 h 1.
2. 18 marca 2009 Szwecja Sztokholm Finał Pucharu Świata Sprint stylem klasycznym 2. Norwegia Johan Kjølstad
3. 3 stycznia 2010 Niemcy Oberhof Tour de Ski Sprint stylem klasycznym 1.
4. 27 listopada 2011 Finlandia Kuusamo Ruka Triple 15 km stylem klasycznym 37:42,8 min +8,7 s 2. Kazachstan Aleksiej Połtoranin
5. 3 stycznia 2012 Włochy Toblach Tou de Ski 5 km stylem klasycznym 13:49,5 min +1,7 s 2. Rosja Aleksandr Legkow
6. 7 stycznia 2012 Włochy Val di Fiemme Tou de Ski 20 km stylem klasycznym 1:00:02,2 h 1.
2. 17 marca 2012 Szwecja Falun Finał Pucharu Świata 15 km stylem klasycznym 43:14,9 min +0,4 s 2. Szwajcaria Dario Cologna
8. 30 listopada 2013 Finlandia Kuusamo Ruka Triple 10 km stylem klasycznym 24:43,6 min +2,4 s 2. Czechy Lukáš Bauer

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2014/2015

Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- - - - - - - - - - 44 - - - - 9 21 21 - - - 49
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 29.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
47 66 - - - dsq 4 - - - 43 36 - - 71 - 7 30 - 18 - 6 29 - - 102
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 18 - 26 - - 7 - 27 - 6 - - 1 3 - 2 dnf 20 - 349
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
14 5 7 - - 6 - 6 27 - 31 5 - - 16 21 30 - 45 37 3 - 5 - 355
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
1 - 8 1 1 51 54 47 4 29 1 46 17 - - 25 34 - 17 - 3 2 22 dnf 41 47 557
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4,5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
20 26 28 2 5 34 34 11 39 18 39 5 13 15 50 26 29 3 - - 35 1 - - 4 - 17 13 - 52 - 463
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 18 4 - 4 58 - 32 25 6 6 9 12 43 13 - - 7 5 - - - 6 - - 15 24 3 63 31 24 16 541
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) Falun 21.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 9 13 - - - 7 10 70 22 1 20 dns - - - - 7 34 - - - - 9 11 - 57 17 13 10 23 13 370
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 33 4 41 21 - 8 - - - - - - - - - - - - 1 18 - - 7 - 7 22 7 5 24 25 18 388
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (SP F) Rogla 18.12 (15 km C) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
61 17 31 2 3 - - - 17 - 57 5 23 26 2 24 24 1 49 22 - - 37 - - - 10 - 5 - - - 1 17 34 2 24 13 675
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 21 53 34 34 - 12 45 5 - - - - - - - - 19 14 - - - - - 15 17 - 13 28 1 38 16 251
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
16 2 dns - 31 - - 4 - - - - - - - - - - - 12 - - - - 6 17 6 10 283
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - 56 36 26 25 17 - - - 15 11 40 9 17 23 22 17 - - - - - - - 8 34 dnf 218
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

FIS Marathon Cup[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Zawody Dystans Czas biegu Strata Pozycja Zwycięzca
1. 15 lutego 2015 Estonia Tartu Maraton 63 km stylem klasycznym 2:43:40,6 h - 1. -

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Eldar Rønning, Chris Jespersen, Martin Johnsrud Sundby, Petter Northug
  2. Skład drużyny: Odd-Bjørn Hjelmeset, Eldar Rønning, Lars Berger, Petter Northug
  3. Skład drużyny: Eldar Rønning, Odd-Bjørn Hjelmeset, Tore Ruud Hofstad, Petter Northug
  4. Skład drużyny: Martin Johnsrud Sundby, Eldar Rønning, Tord Asle Gjerdalen, Petter Northug
  5. Skład drużyny: Tord Asle Gjerdalen, Eldar Rønning, Sjur Røthe, Petter Northug

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]