Szablon:Dobry artykuł/kolejka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przygotowywanie Dobrych Artykułów do ekspozycji na stronie głównej polskojęzycznej Wikipedii

Na górze strony zebrane są zajawki Dobrych Artykułów sprawdzonych i czekających na wyeksponowanie. W dolnej sekcji umieszczane są propozycje zajawek haseł, które nie były jeszcze eksponowane na stronie głównej (w wykaziepodkreślone). Zgłaszając propozycję należy sprawdzić, czy od czasu wyróżnienia hasła nie straciło ono aktualności, nie dodano informacji nieweryfikowalnych lub nie wystąpiły inne problemy. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do zgłaszania propozycji i sprawdzania zajawek. Po sprawdzeniu prosimy o dodanie podpisu wyrażającego aprobatę pod propozycją zajawki. W przypadku, gdy zajawka ma się ukazać w konkretnym dniu (np. z okazji jakiejś rocznicy), prosimy w dyskusji napisać, kiedy to ma nastąpić.

Aktualnie na Stronie Głównej
Alfred Newton72.jpg

Alfred Newtonangielski zoolog, profesor zoologii oraz anatomii porównawczej w University of Cambridge, członek Linnean Society, Zoological Society of London oraz Royal Society, który otrzymał w 1900 roku Royal Medal za osiągnięcia w dziedzinie ornitologii i zoogeografii, autor wielu haseł o ptakach, zamieszczonych w Encyklopedia Britannica - zachowanych do dzisiaj z niewielkimi korektami, inicjator prawnej ochrony ptaków i innych gatunków zagrożonych wyginięciem. Za istotne dla ochrony przyrody, prowadzonej obecnie zgodnie z prawem międzynarodowym, uważa się działania Alfreda Newtona, które podejmował starając się zwrócić uwagę na wymieranie gatunków spowodowane działalnością człowieka. Doprowadził do uchwalenia w czerwcu 1869 roku pierwszego aktu prawnego w sprawie ochrony ptaków morskich (Sea Birds Preservation Act), wprowadzającego okres ochronny dla 35 gatunków. Czytaj więcej…

Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Tu znajduje się pełne archiwum ekspozycji.

Ekspozycja przygotowywana na 49 tydzień 2017 roku[edytuj]

Alice in Chains (na 4 grudnia)[edytuj]

Alice016.jpg

Alice in Chains – amerykański zespół muzyczny utworzony w 1987 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Jerry’ego Cantrella i perkusisty Seana Kinneya. Przez krytyków zaliczany do tzw. Wielkiej Czwórki z Seattle, obok zespołów Nirvana, Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez Alice in Chains jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą, że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca wpływy z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70., która zawiera w sobie ciężkie riffy inspirowane twórczością Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka budzącego skojarzenia z dokonaniami Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Rozpoznawalną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory oraz charakterystyczny styl wokalny, dla którego typowe są zharmonizowane partie wokalne. Łączny nakład sprzedanych albumów wynosi ponad 25 milionów na całym świecie, w tym 14 na terenie Stanów Zjednoczonych. Wydawnictwa Jar of Flies oraz Alice in Chains osiągnęły najwyższą pozycję Billboard 200.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:08, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:46, 4 gru 2017 (CET)

5S (na 5 grudnia)[edytuj]

5S methodology.png

5S – narzędzie stosowane w lean management (szczupłym zarządzaniu), którego celem jest stworzenie oraz utrzymanie dobrze zorganizowanego i bezpiecznego stanowiska pracy. Nazwa pochodzi od liter „S”, od których rozpoczynają się japońskie słowa opisujące jego pięć elementów. Ze względu na angażowanie wszystkich pracowników, 5S jest zwykle jednym z pierwszych narzędzi szczupłego zarządzania wdrażanych w organizacji. Głównym celem 5S jest podniesienie bezpieczeństwa na stanowiskach pracy w połączeniu ze zwiększeniem produktywności. W literaturze anglojęzycznej 5S jest czasem określane jako utrzymanie porządku, jednak uważa się, że takie podejście jest zbyt wąskie, gdyż nie oddaje potencjału tego narzędzia dla usprawniania działalności organizacji. Zasady 5S nawiązują do filozofii postępowania Japończyków w życiu codziennym. Jako narzędzie 5S zaczęło być wdrażane w japońskich firmach po II wojnie światowej.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:13, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:48, 4 gru 2017 (CET)

Okręty pancerne typu Drache (na 6 grudnia)[edytuj]

Drache (ship, 1862) - NH 87016.jpg

Okręty pancerne typu Drache – typ dwóch fregat pancernych o drewnianym kadłubie, zbudowanych dla Marynarki Wojennej Imperium Austriackiego w latach 60. XIX wieku, pierwsze okręty pancerne Austro-Węgier. Zostały zamówione w odpowiedzi na budowę dwóch włoskich okrętów pancernych w 1860 roku. Stępki pod SMS „Drache” i SMS „Salamander” zostały położone na początku 1861 roku. Jednostki zostały zwodowane później tego samego roku i ukończone w 1862 roku. Wzięły udział w austriackim zwycięstwie nad Włochami w bitwie pod Lissą, w której „Drache” zatopił włoski okręt obrony wybrzeża „Palestro”. Obie fregaty zostały wycofane ze służby liniowej w 1875 roku. Kadłub „Drache” był w złym stanie i okręt został rozebrany w latach 1883-1884. „Salamander” został najpierw przebudowany na okręt obrony portu, a w 1883 roku na hulk i był używany jako nawodny magazyn min morskich. Został rozebrany w latach 1895-1896.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:15, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:50, 4 gru 2017 (CET)

Emil Rauer (na 7 grudnia)[edytuj]

Emil Rauer (0).png

Emil Rauer – przemysłowiec, twórca i dowódca formacji ochrony kolei, działacz społeczny i niepodległościowy. Kolejno był wspólnikiem w spółkach produkujących ozdoby metalowe, maszyny młynarskie, a ostatecznie zakładów produkujących amunicję dla wojska. Był wieloletnim członkiem władz różnego szczebla w Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. W czasie I wojny światowej współtworzył i pełnił różne wysokie funkcje w Straży Obywatelskiej oraz Straży Narodowej. Brał udział w tworzeniu Straży Kolejowej, a potem dowodził nią po przekształceniu w Wojskową Straż Kolejową; na czele jej formacji walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. Był potem także czołowym działaczem organizacji kombatanckich II Rzeczypospolitej. W 1942 roku został aresztowany przez Niemców i był więziony przez około pół roku na Pawiaku. Kilka miesięcy po zwolnieniu zmarł.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:16, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:51, 4 gru 2017 (CET)

Anna Komnena (na 8 grudnia)[edytuj]

715 2 anna-comnene-profilsayfasi.jpg

Anna Komnena – autorka Aleksjady, dzieła opisującego panowanie jej ojca, cesarza Bizancjum Aleksego I Komnena. Anna była pierworodną córką cesarza Aleksego I Komnena i Ireny Dukeny. Zaręczona po urodzeniu z Konstantynem Angelosem Dukasem, była zrazu przeznaczona do objęcia władzy po ojcu. Po przyjściu na świat jej brata Jana, zaręczyny zostały zerwane. W wieku trzynastu lat została wydana za wiernego współpracownika cesarza Nicefora Bryenniosa. Po śmierci ojca w 1118 roku, wspólnie z matką, podjęła próbę obalenia rządów brata i wyniesienia na tron swego męża. Po wykryciu spisku została wraz z matką osadzona w klasztorze. W okresie pobytu w klasztorze skupiła wokół siebie grono uczonych i pisarzy. Po śmierci męża w 1137 roku, podjęła się kontynuacji rozpoczętego przezeń dzieła opisu panowania Aleksego I Komnena. Jej praca, której nadała tytuł Aleksjada, należy do wybitnych osiągnięć historiografii bizantyńskiej.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:19, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:53, 4 gru 2017 (CET)

Żarłacz czarnopłetwy (na 9 grudnia)[edytuj]

Carcharhinus limbatus (2).jpg

Żarłacz czarnopłetwygatunek dużej drapieżnej ryby chrzęstoszkieletowej z rodziny żarłaczowatych. Występuje w tropikalnych wodach wszystkich oceanów. Najczęściej spotykany w pobliżu mulistych zatok, lagun, raf koralowych, estuariów oraz zalewisk namorzynowych. Zamieszkuje wody o głębokości zwykle nie przekraczającej 30 metrów, wzdłuż górnych krawędzi szelfów kontynentalnych, choć potrafi zejść na większą głębokość. Posiada wrzecionowaty korpus oraz wydłużoną, wąską głowę, o ostro zakończonym pysku ze stosunkowo dużym otworem gębowym. Cechą charakterystyczną tego gatunku są zęby o stosunkowo wąskich trzonach oraz ciemniejsze końcówki płetw. Osiąga maksymalnie 2,6 m przy wadze niemal 123 kg, choć zwykle dorosłe osobniki mierzą około 1,5 m długości. Zwykle nieśmiałe i płochliwe, lecz w obecności pokarmu mogą stać się agresywne, co w połączeniu z ich wielkością oraz szybkością może stanowić realne zagrożenie dla ludzi. Gatunek ten odpowiedzialny jest za kilkadziesiąt ataków na ludzi, w tym jeden śmiertelny.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:20, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:54, 4 gru 2017 (CET)

Bitwa pod Kuantanem (na 10 grudnia)[edytuj]

HMS Prince of Wales and HMS Repulse underway with a destroyer on 10 December 1941 (80-G-413520).jpg

Bitwa pod Kuantanem – bitwa powietrzno-morska, pierwsze większe starcie między Japonią a Wielką Brytanią podczas II wojny światowej na Pacyfiku. Doszło do niej 10 grudnia 1941 roku w pobliżu miejscowości Kuantan, w zachodniej części Morza Południowochińskiego. W trakcie bitwy samoloty bombowo-torpedowe lotnictwa marynarki wojennej Imperium Japońskiego zatopiły pancernik HMS „Prince of Wales” oraz krążownik liniowy HMS „Repulse”, wraz z 840 marynarzami i w tym dowódcą zespołu admirałem Thomasem Phillipsem. Był to pierwszy w historii wojen morskich przypadek zatopienia przez lotnictwo dużych okrętów wojennych pozostających w ruchu i mających pełną swobodę manewru. Dzięki swemu zwycięstwu Japończycy uzyskali swobodę manewru podczas kampanii na Malajach i mogli, praktycznie nie niepokojeni, operować u wybrzeży półwyspu. Skutkiem bitwy pod Kuantanem był także spadek znaczenia Royal Navy na dalekowschodnim teatrze działań, gdzie pierwszorzędne znaczenie wśród flot alianckich uzyskała i utrzymała już do końca wojny US Navy.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 20:39, 3 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 09:22, 4 gru 2017 (CET)
 3. Hortensja (dyskusja) 11:56, 4 gru 2017 (CET)

Ekspozycja przygotowywana na 50 tydzień 2017 roku[edytuj]

Alfred Newton (na 11 grudnia)[edytuj]

Alfred Newton72.jpg

Alfred Newtonangielski zoolog, profesor zoologii oraz anatomii porównawczej w University of Cambridge, członek Linnean Society, Zoological Society of London oraz Royal Society, który otrzymał w 1900 roku Royal Medal za osiągnięcia w dziedzinie ornitologii i zoogeografii, autor wielu haseł o ptakach, zamieszczonych w Encyklopedia Britannica - zachowanych do dzisiaj z niewielkimi korektami, inicjator prawnej ochrony ptaków i innych gatunków zagrożonych wyginięciem. Za istotne dla ochrony przyrody, prowadzonej obecnie zgodnie z prawem międzynarodowym, uważa się działania Alfreda Newtona, które podejmował starając się zwrócić uwagę na wymieranie gatunków spowodowane działalnością człowieka. Doprowadził do uchwalenia w czerwcu 1869 roku pierwszego aktu prawnego w sprawie ochrony ptaków morskich (Sea Birds Preservation Act), wprowadzającego okres ochronny dla 35 gatunków.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:22, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

Gail Kim (na 12 grudnia)[edytuj]

Gail Kim TNA Knockouts Champion-2.jpg

Gail Kimkanadyjska wrestlerka i modelka. Karierę zawodniczą rozpoczęła w 2000 roku. Występowała w licznych kanadyjskich i amerykańskich federacjach sceny niezależnej. W latach 2005–2008 i od 2011 roku pracowała w amerykańskiej federacji Impact Wrestling. W latach 2005–2007 pełniła w TNA rolę valet Jeffa Jarretta oraz tag teamu America’s Most Wanted, później zaś zdobyła nowo powstałe TNA Women’s World Championship. Sięgnęła po nie siedmiokrotnie, co czyni ją najbardziej utytułowaną wrestlerką tej federacji. Była również jednokrotną TNA Knockouts Tag Team Championką, posiadając mistrzostwo z Madison Rayne. W 2012 roku Pro Wrestling Illustrated ogłosił Gail Kim najlepszą zawodniczką na świecie. Przez wielu fanów i osób ze środowiska wrestlingu jest uznawana za jedną z najlepszych zapaśniczek w historii wrestlingu. W 2016 roku została włączona, jako pierwsza kobieta, do TNA Hall of Fame.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:22, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

Jesień Ludów (na 13 grudnia)[edytuj]

Strajk sierpniowy w Stoczni Gdańskiej im. Lenina 22.jpg

Jesień Ludów – publicystyczny termin określający wydarzenia, które rozpoczęły się w 1989 roku w Europie Środkowo-Wschodniej, związane ze zmianą ustroju komunistycznego w krajach tej części świata. Rewolucyjny charakter wydarzeń z 1989 roku nasunął skojarzenie z Wiosną Ludów z 1848 roku. Zmiany polityczne w Europie Środkowo-Wschodniej były możliwe dzięki rezygnacji ZSRR z doktryny Breżniewa oraz przemian politycznych w tym państwie. Początkiem Jesieni Ludów stały się rozmowy rządu z opozycją w Polsce podczas obrad Okrągłego Stołu, które rozpoczęły się 6 lutego, a zakończyły 5 kwietnia 1989 roku. Uzgodniono wówczas przeprowadzenie częściowo wolnych wyborów 4 czerwca. W ich wyniku urząd premiera objął działacz opozycji Tadeusz Mazowiecki. Jesień Ludów obejmuje sześć państw: Polskę, Węgry, Niemiecką Republikę Demokratyczną, Bułgarię, Czechosłowację oraz Rumunię

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:23, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

Lublin Airport (na 14 grudnia)[edytuj]

EN57AL 3010 Lublin Swidnik Airport (3).JPG

Lublin Airportprzystanek kolejowy w Świdniku, w powiecie świdnickim, w województwie lubelskim, na terenie portu lotniczego Lublin. Przystanek obsługują pociągi Regio spółki Przewozy Regionalne relacji Lublin – Lublin Airport. Pierwsze pomysły budowy linii kolejowej do portu lotniczego Lublin pojawiły się w 2009 roku. Uroczyste otwarcie zelektryfikowanej linii odbyło się 14 grudnia 2012 roku, a pierwsze pociągi zaczęły kursować trzy dni później, wraz z otwarciem portu lotniczego. Na przystanku znajdują się dwa jednostronne perony o długości 149 m i wysokości 550 mm nad główką szyny. Oba perony obsługują ten sam tor. W 2015 roku zbadano średnie napełnienie pociągów, które wynosiło wówczas kilkanaście osób. W 2016 roku, ze względu na ograniczenie środków finansowych na przewozy kolejowe, a co za tym idzie zmniejszenie przez organizatora przewozów pracy eksploatacyjnej pociągów wojewódzkich, liczbę uruchamianych kursów zmniejszono do 3 w dni robocze oraz 1 w weekendy.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:24, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

Klon ostroząbkowy (na 15 grudnia)[edytuj]

Acer argutum 1.JPG

Klon ostroząbkowygatunek rośliny z rodziny mydleńcowatych. Jest to małe drzewo, zwykle zresztą o pokroju krzewiastym, występujące naturalnie w wilgotnych, górskich lasach Japonii - endemit tego kraju. Rośnie też w uprawie w klimacie umiarkowanym półkuli północnej, głównie w kolekcjach. Gatunek został sklasyfikowany w serii Arguta w sekcji Glabra rodzaju klon. Pierwszy opis naukowy wyróżniający ten takson w randze gatunku sporządził Karl Maksimowicz w 1867 roku. W obrębie gatunku nie są wyróżniane taksony wewnątrzgatunkowe. Gatunek zasiedla górskie doliny klimatu umiarkowanego chłodnego. Zazwyczaj występuje na wilgotnych stanowiskach w pobliżu górskich strumieni, rzadziej w miejscach wilgotnych na stokach na wysokości 800-1900 m, najczęściej między rzędnymi 1000 i 1500 m n.p.m. Sok z klonu ostroząbkowego zawiera pewną ilość cukru i może być stosowany w postaci napoju. Zagęszczony sok stosuje się również jako syrop.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:24, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

Guz desmoidalny (na 16 grudnia)[edytuj]

MRI desmoid T1 fl2d FS.jpg

Guz desmoidalny – miejscowo agresywny nowotwór o pośredniej złośliwości zaliczany do nowotworów tkanki włóknistej z fibroblastów i miofibroblastów. Nowotwór nie posiada zdolności do wytworzenia przerzutów odległych, choć wykazuje tendencję do agresywnego naciekania sąsiednich tkanek. Ze względu na lokalizację, przebieg i epidemiologię wyróżnia się postać pozabrzuszną, brzuszną i wewnątrzbrzuszną. Głównym objawem choroby jest pojawienie się wyczuwalnego palpacyjnie guza w tkankach miękkich oraz dolegliwości bólowe. Podejrzenie choroby jest stawiane na podstawie badań obrazowych, jednak do postawienia ostatecznego rozpoznania konieczne jest pobranie materiału tkankowego podczas biopsji guza i ocena histopatologiczna. W leczeniu guza desmoidalnego u części chorych wystarczającym postępowaniem jest czujna obserwacja. U chorych wymagających leczenia stosuje się leczenie operacyjne, radioterapię lub leczenie systemowe obejmujące hormonoterapię, niesteroidowe leki przeciwzapalne albo chemioterapię.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:25, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

For the Glory (na 17 grudnia)[edytuj]

For the Glorykomputerowa gra strategiczna wyprodukowana przez szwedzkie studio Crystal Empire Games, stanowiąca oficjalną modyfikację gry komputerowej Europa Universalis II. Została wydana w ramach dystrybucji cyfrowej w 2009 roku przez wytwórnię Paradox Interactive. For the Glory jest osadzona w okresie historycznym 1419–1819 i pozwala graczowi na zarządzanie wybranym państwem, rozbudowując je poprzez aktywne działanie w handlu i dyplomacji, prowadzenie wojen i kolonizację odkrytych terenów. Gra jest w dużej mierze oparta na modelu rozgrywki prezentowanym przez Europę Universalis II, wprowadzając do niego nieznaczne poprawki. Interfejs gry został dostosowany do możliwości ówczesnych jej komputerów, jak również usprawniono system powiadomień oraz walki. Dzieło Crystal Empire Games nie wzbudziło entuzjastycznej reakcji krytyków, głównie ze względu na przestarzały interfejs graficzny oraz niestabilne działanie trybu gry wieloosobowej. Część recenzentów doceniła jednak odświeżenie gry z 2001 roku i uczynienie jej przystępniejszą dla użytkownika.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:45, 10 gru 2017 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 22:26, 10 gru 2017 (CET)
 3.  ?

Zajawki tematycznie pasujące do terminów późniejszych[edytuj]

Sprawdzone zajawki[edytuj]

Zajawki przygotowywane do ekspozycji[edytuj]

TNA Knockouts Tag Team Championship[edytuj]

TNA Knockout Tag Team Championship.jpg

TNA Knockouts Tag Team Championship – dawny tytuł mistrzowski utworzony przez amerykańską federację wrestlingu Total Nonstop Action Wrestling. Zawodniczki, w TNA nazywane Knockoutkami, rywalizowały o powyższe mistrzostwo w parach. Chociaż tytuł był dedykowany żeńskiej dywizji, pasy miała również drużyna mieszana, damsko-męska. TNA zapowiedziało powstanie TNA Knockouts Tag Team Championship w sierpniu 2009 roku podczas zakulisowego segmentu programu TNA Impact! Pierwsze mistrzynie wyłonił czterotygodniowy turniej eliminacyjny. Jego finał odbył się 20 września 2009 roku na gali No Surrender, gdzie Sarah Stock i Taylor Wilde pokonały duet Velvet Sky i Madison Rayne. W czerwcu 2013 roku Brooke Hogan, menedżerka dywizji kobiet, pozbawiła pasów ODB i Erica Younga, uzasadniając swoją decyzję tym, że Young jako mężczyzna nie mógł legitymować się tym mistrzostwem. Jednakże nieoficjalny powód jego usunięcia wynikał przede wszystkim z braku odpowiedniej liczby zawodniczek. Tydzień później TNA Knockouts Tag Team Championship zostało zlikwidowane i zniknęło z listy aktywnych tytułów umieszczonej na stronie internetowej federacji.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:27, 12 wrz 2017 (CEST)
 2. Zala (dyskusja) 22:10, 12 wrz 2017 (CEST)
 3. Kenraiz (dyskusja) 15:07, 13 wrz 2017 (CEST)

Zobacz też[edytuj]

Inne strony przygotowujące materiały na stronę główną Wikipedii: