Szablon:Dobry artykuł/kolejka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przygotowywanie Dobrych Artykułów do ekspozycji na stronie głównej polskojęzycznej Wikipedii

Na górze strony zebrane są zajawki Dobrych Artykułów sprawdzonych i czekających na wyeksponowanie. W dolnej sekcji umieszczane są propozycje zajawek haseł, które nie były jeszcze eksponowane na stronie głównej (w wykaziepodkreślone). Zgłaszając propozycję należy sprawdzić, czy od czasu wyróżnienia hasła nie straciło ono aktualności, nie dodano informacji nieweryfikowalnych lub nie wystąpiły inne problemy. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do zgłaszania propozycji i sprawdzania zajawek. Po sprawdzeniu prosimy o dodanie podpisu wyrażającego aprobatę pod propozycją zajawki. W przypadku, gdy zajawka ma się ukazać w konkretnym dniu (np. z okazji jakiejś rocznicy), prosimy w dyskusji napisać, kiedy to ma nastąpić.

Aktualnie na Stronie Głównej
Blue hazes over backlit Pluto.jpg

Atmosfera Plutonawarstwa gazów otaczająca planetę karłowatą (134340) Pluton. Atmosfera Plutona składa się głównie z azotu z niewielkim dodatkiem metanu oraz tlenku węgla, które to gazy uwalniają się z zestalonej postaci, w jakiej znajdują się na powierzchni tej planety karłowatej. Zawiera ona warstwy mgły, składającej się prawdopodobnie z bardziej złożonych związków chemicznych, powstałych z wymienionych gazów wskutek oddziaływania z promieniowaniem kosmicznym. Charakterystyczną cechą atmosfery Plutona są silne i nie do końca poznane zmiany w cyklu pór roku, wynikające z nietypowych parametrów jego ruchu orbitalnego oraz rotacji wokół osi. Ciśnienie na powierzchni Plutona zmierzone w 2015 roku przez sondę New Horizons to około 1 Pa, czyli mniej więcej 100 tys. razy mniej niż na powierzchni Ziemi. Temperatura na powierzchni Plutona wynosi 40–60 K i szybko rośnie wraz z wysokością, co związane jest z wywoływanym przez metan efektem cieplarnianym. Czytaj więcej…

Wyróżniona zawartość WikipediiKoordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Tu znajduje się pełne archiwum ekspozycji.

Ekspozycja przygotowywana na 6 tydzień 2018 roku[edytuj kod]

Pancerniki typu Erzherzog Karl (na 5 lutego)[edytuj kod]

Smserzherzogfriedrich.jpg

Pancerniki typu Erzherzog Karl – typ trzech przeddrednotów, zbudowanych przez Austro-Węgry przed I wojną światową. Wszystkie trzy okręty zostały zbudowane w stoczni Stabilimento Tecnico Triestino w Trieście. W momencie wejścia do służby, pancerniki były uważane za relatywnie nowoczesne. Jednakże wymiary dostępnych doków oraz ograniczenia budżetowe sprawiły, że pancerniki nie mogły być zbyt duże. Niemniej jednak okazały się dobrze zaprojektowane i odpowiednio chronione. Pomimo swoich zalet, pancerniki typu Erzherzog Karl miały gorsze parametry od nowszych drednotów, z ich silniejszą artylerią główną oraz turbinami parowymi. Z tego powodu okręty te odegrały podczas I wojny światowej ograniczoną rolę. Okręty wzięły swoje nazwy od imion członków austriackiej rodziny królewskiej.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:15, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Prawa człowieka w Korei Północnej (na 6 lutego)[edytuj kod]

Emblem of North Korea.svg

Prawa człowieka w Korei Północnej – opierają się na konstytucji, której obecną wersję przyjęto w 2016 roku. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, Korea Północna łamie prawa człowieka na masową skalę w sposób systematyczny i zorganizowany. Koreę Północną oskarża się m.in. o ograniczanie dostępu do pożywienia, przetrzymywanie obywateli w obozach koncentracyjnych, stosowanie tortur, masową dyskryminację całych grup ludności oraz nieuzasadnione aresztowania. Niezwykle trudno jest precyzyjnie ustalić, w jakim stopniu przestrzegane są prawa człowieka w Korei Północnej. Związane jest to z panującą w kraju atmosferą powszechnej nieufności oraz zamkniętym charakterem państwa. Pomimo trudności z zarysowaniem przejrzystego, całościowego obrazu sytuacji wewnętrznej kraju, bezspornym pozostaje fakt, że rząd kontroluje praktycznie każdą działalność, która ma miejsce na terytorium kraju. Obywatele nie mogą w sposób wolny wyrażać swoich opinii, a ci którzy krytykują reżim narażeni są na surowe represje. Wszystkie działające media znajdują się pod ścisłą kontrolą rządu i spełniają przede wszystkim funkcję tuby propagandowej administracji Kim Dzong Una.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 14:08, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Solaris Urbino 12 electric (na 7 lutego)[edytuj kod]

Solaris Urbino 12 electric (2), Warszawa, 2015-08-06.jpg

Solaris Urbino 12 electric – elektryczny autobus miejski klasy MAXI produkowany od 2013 roku przez Solaris Bus & Coach w Bolechowie-Osiedlu koło Poznania. Pomimo iż nie produkowano wcześniej pojazdów elektrycznych marki Solaris, należy on do III generacji rodziny Urbino, gdyż w oparciu o jej konstrukcję powstał ten model autobusu. Początkowo zasięg pojazdu wynosił jedynie 100 km, z czasem jednak ta wartość rosła wraz z postępem technologii. Od 2015 roku produkowana jest jego IV generacja, która w 2017 roku została wyróżniona tytułem Autobus Roku. Na bazie III generacji Solarisa Urbino 12 electric, we współpracy z czeską firmą Škoda Transportation, powstał model elektrobusu Škoda Perun. Wykorzystuje on podwozie i nadwozie firmy Solaris, natomiast napęd i osprzęt elektryczny dostarcza Škoda. Pojazdy w tej konfiguracji są oferowane przez Škodę głównie na rynku czeskim oraz słowackim. W Polsce są one eksploatowane w Warszawie, Krakowie, Jaworznie, Inowrocławiu oraz Ostrowie Wielkopolskim.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 14:09, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Gimmick (na 8 lutego)[edytuj kod]

Mysterio RAW 800.jpg

Gimmick – w wrestlingu wcielenie, postać odgrywana przez wrestlera. Składają się na niego zbiór cech charakterystycznych dla zawodnika, jego ubiór oraz historia w kayfabe. Ma on swoje przełożenie na zachowanie zawodnika w czasie pojedynków oraz w segmentach promocyjnych. W zależności od swojego gimmicku wrestler może być face’em, czyli bohaterem pozytywnym, któremu kibicuje publiczność, lub heelemczarnym charakterem znielubionym przez publiczność. Wrestler, który nie jest ani face’em, ani heelem, nazywany jest tweenerem. Gimmicki były wykorzystywane w wrestlingu od samego początku. Już w latach 30. XIX wieku zapaśnicy podróżujący z trupami cyrkowymi często mieli zmyślone imiona, pochodzenie i przeszłość. Gimmicki mogą być przyziemne. Niektórzy zawodnicy polegają bardziej na swoich umiejętnościach wrestlerskich i występują jako zwykli ludzie, którzy walczą za pieniądze.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 14:11, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Albania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 (na 9 lutego)[edytuj kod]

2010 Opening Ceremony - Albania entering.jpg

Albania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – występ albańskiej reprezentacji olimpijskiej podczas zimowych igrzysk w Vancouver w 2010 roku. Reprezentacja składała się z jednego zawodnika – był nim Erjon Tola, który pełnił rolę chorążego podczas ceremonii otwarcia oraz zamknięcia igrzysk. W dniu otwarcia igrzysk miał 23 lata i 71 dni. Tola wyraził dumę z tego, że po raz drugi reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich, ale jednocześnie był zawiedziony, że ponownie był jedynym członkiem reprezentacji. W Vancouver wystąpił w dwóch konkurencjach alpejskich – w slalomie zajął 48. miejsce, a w slalomie gigancie był 63. W delegacji olimpijskiej, poza Tolą, znaleźli się trener zawodnika – Roberto Bonavita oraz szef misji olimpijskiej – Shkëlqim Mema. Był to drugi start Albanii w zimowych igrzyskach olimpijskich. Na poprzednich igrzyskach, w 2006 roku w Turynie, w skład reprezentacji wszedł również tylko Erjon Tola. W 1972 roku oraz w latach 1992–2008 Albańczycy występowali tylko w letnich edycjach igrzysk.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 14:12, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Antin Wasyńczuk (na 10 lutego)[edytuj kod]

Antoni Wasynczuk.jpg

Antin Wasyńczukukraiński działacz społeczny na Chełmszczyźnie, polityk i agronom. W latach 1918–1919 minister pełnomocny Ukraińskiej Republiki Ludowej ds. repatriacji prawosławnej ludności Chełmszczyzny oraz Podlasia. W 1920 roku założyciel towarzystwa Ridna Chata i gazety Nasze Żyttia w Chełmie. W latach 1922–1927 poseł do Sejmu I kadencji, a w okresie od 1922 do 1923 prezes Ukraińskiej Reprezentacji Parlamentarnej. Organizator ukraińskiego ruchu spółdzielczego na Chełmszczyźnie. Opowiadał się za szeroką autonomią dla ludności ukraińskiej w ramach państwa polskiego, dążył do porozumienia z władzami II Rzeczypospolitej. Sprzeciwiał się wpływom radykalnych ideologii pośród Ukraińców zamieszkujących Polskę – zarówno komunizmu, jak i skrajnego nacjonalizmu. Wasyńczuk wykazywał się umiejętnościami oratorskimi, był dobrym organizatorem i wykazywał cechy przywódcze. Te z cech jego charakteru, które decydowały o jego wyważeniu, odróżniały go od brata Pawło, który miał raczej wybuchowe usposobienie.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 14:13, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie (na 11 lutego)[edytuj kod]

PWSD Gniezno 1938.tif

Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnieseminarium duchowne archidiecezji gnieźnieńskiej Kościoła rzymskokatolickiego w Gnieźnie, erygowane 26 listopada 1602 roku przez prymasa Stanisława Karnkowskiego, rok później dokument został zatwierdzony przez króla Zygmunta III, a w 1605 roku powołanie seminarium zatwierdziła Stolica Apostolska. Od tego momentu seminarium w Gnieźnie rozpoczęło właściwe funkcjonowanie. Gmach seminarium, początkowo drewniany, przez brak systematycznych remontów popadał w ruinę i od 1700 roku nie nadawał się do zamieszkania. Ostatecznie w obecnym miejscu nowy gmach stanął w 1783 roku. W czasach zaboru pruskiego władze wielokrotnie próbowały zamknąć seminarium, jednak dzięki staraniom kolejnych ordynariuszy, instytucja pozostawała otwarta. Do 1998 roku stanowił część Papieskiego Wydziału Teologicznego w Poznaniu, obecnie jest sekcją zamiejscową Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jurysdykcję kanoniczną nad seminarium sprawuje arcybiskup gnieźnieński (prymas Polski).

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 18:34, 4 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 14:18, 5 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Ekspozycja przygotowywana na 7 tydzień 2018 roku[edytuj kod]

Protram 405N (na 12 lutego)[edytuj kod]

405N-HG999, Kraków, 2016.jpg

Protram 405Nprototypowy tramwaj zbudowany w latach 2011–2012 w zakładach Protram we Wrocławiu specjalnie dla MPK Kraków. Pojazd powstał w wyniku modernizacji trzech wagonów typu Konstal 105Na wyprodukowanych w zakładach Konstal Chorzów, które połączono dwoma członami niskopodłogowymi opartymi na przegubach. Jednostronny i jednokierunkowy pojazd o długości 40,57 m był najdłuższym polskim tramwajem od jego wybudowania w 2012 roku do końca czerwca 2015 roku, kiedy to zakłady Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz dostarczyły również do Krakowa pierwszy tramwaj Krakowiak o długości blisko 43 m. Po wyborze wykonawcy istniały plany, że w przypadku pozytywnych opinii o pojeździe większość krakowskich wagonów typu 105Na zostanie zmodernizowana w ten sposób. Ze względu na zmianę polityki przewoźnika zaprzestano modernizacji tego typu i zdecydowano się na zakup nowych tramwajów.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:25, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Atmosfera Plutona (na 13 lutego)[edytuj kod]

Blue hazes over backlit Pluto.jpg

Atmosfera Plutonawarstwa gazów otaczająca planetę karłowatą (134340) Pluton. Atmosfera Plutona składa się głównie z azotu z niewielkim dodatkiem metanu oraz tlenku węgla, które to gazy uwalniają się z zestalonej postaci, w jakiej znajdują się na powierzchni tej planety karłowatej. Zawiera ona warstwy mgły, składającej się prawdopodobnie z bardziej złożonych związków chemicznych, powstałych z wymienionych gazów wskutek oddziaływania z promieniowaniem kosmicznym. Charakterystyczną cechą atmosfery Plutona są silne i nie do końca poznane zmiany w cyklu pór roku, wynikające z nietypowych parametrów jego ruchu orbitalnego oraz rotacji wokół osi. Ciśnienie na powierzchni Plutona zmierzone w 2015 roku przez sondę New Horizons to około 1 Pa, czyli mniej więcej 100 tys. razy mniej niż na powierzchni Ziemi. Temperatura na powierzchni Plutona wynosi 40–60 K i szybko rośnie wraz z wysokością, co związane jest z wywoływanym przez metan efektem cieplarnianym.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:26, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Ekstaza św. Franciszka (na 14 lutego)[edytuj kod]

El Greco Ecstasy of Saint Francis.jpg

Ekstaza św. Franciszka – obraz olejny przypisywany hiszpańskiemu malarzowi pochodzenia greckiego Dominikosowi Theotokopulosowi, znanemu jako El Greco, przedstawiający Świętego Franciszka z Asyżu. Dzieło, odkryte przypadkowo w 1964 roku w Kosowie Lackim przez Izabellę Galicką oraz Hannę Sygietyńską, znajduje się w zbiorach Muzeum DiecezjalnegoSiedlcach, a wyeksponowane publicznie zostało dopiero po czterdziestu latach od odkrycia. Jest to jedyny obraz w Polsce, któremu oficjalnie – na podstawie opinii komisji Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1974 roku – przypisuje się autorstwo El Greca. W Polsce płótno zostało zinwentaryzowane po raz pierwszy w latach 1952–1954 i uznane wówczas za dzieło holenderskiego malarza Gerrita van Honthorsta, natomiast jego wcześniejsze losy nie są w pełni jasne. Nie wiadomo, jaką drogą, prawdopodobnie w latach 20. XX wieku, obraz trafił do Polski. Mimo przeprowadzenia kilkukrotnych badań specjalistycznych, których wyniki wskazywały na autorstwo El Greca, nadal istnieją w tym zakresie wątpliwości.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:28, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

László Gellér (na 15 lutego)[edytuj kod]

László Gellér – węgierski skoczek narciarski, uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 i 1968, reprezentant klubu Honvéd Budapeszt, pięciokrotny mistrz Węgier w skokach narciarskich, rekordzista skoczni w Mátraházie. Dwukrotnie wystartował w zimowych igrzyskach olimpijskich. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1964 roku, kiedy w konkursach skoków zajął 42. miejsce na skoczni normalnej oraz 34. na skoczni dużej. Cztery lata później był 34. na obiekcie normalnym i 19. na obiekcie dużym. W lutym 1962 roku László Gellér uczestniczył w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Konkurs skoków na skoczni K-90 ukończył na 58. miejscu, a na skoczni K-60 był 62. W kolejnych mistrzostwach był 48. na skoczni normalnej i 50. na skoczni dużej. W latach 1961–1972 Gellér startował w konkursach Turnieju Czterech Skoczni. Najwyższe miejsce w karierze zajął w styczniu 1968 roku na skoczni w Bischofshofen, gdzie był dziewiąty.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:35, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Maria z Montferratu (na 16 lutego)[edytuj kod]

Maria of Montferrat Coronation.jpg

Maria z Montferratukrólowa Jerozolimy od 1205 roku. Jedyna córka Konrada z Montferratu i jego trzeciej żony Izabeli Jerozolimskiej. W chwili narodzin została następczynią tronu jerozolimskiego, a po śmierci matki w 1205 roku została formalnie królową. W 1210 roku poślubiła Jana z Brienne i została koronowana. Ślubu udzielił im patriarcha jerozolimski Albert. Matka Izabeli II, żony cesarza Fryderyka II. Krótko potem zmarła, przypuszczalnie na skutek komplikacji poporodowych. Formalnie następczynią Marii została jej córka, zaś Jan z Brienne sprawował rządy w jej imieniu jako regent. Od Marii wywodziła się starsza linia królewska domu jerozolimskiego, która wygasła w 1268 roku na jej prawnuku Konradynie, księciu Szwabii oraz królu Jerozolimy, straconym w Neapolu. Po tym zdarzeniu prawa do korony jerozolimskiej przeszły na potomków przyrodniej siostry Marii, Alicji z Szampanii.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:41, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

H.L. Hunley (na 17 lutego)[edytuj kod]

Hunley-2.jpg

H.L. Hunleyokręt podwodny użyty przez siły Skonfederowanych Stanów Ameryki podczas wojny secesyjnej. Był pierwszym w historii okrętem podwodnym, który przeprowadził zakończoną powodzeniem akcję zatopienia okrętu przeciwnika. Od teraz wykonany ze stali i napędzany ręcznie okręt o wyporności 6,8 tony, zdolny był do prowadzenia działań bojowych w całkowitym zanurzeniu i pływania z prędkością 4 mil morskich na godzinę, zaś jego uzbrojenie stanowiła mina holowana bądź wytykowa. Atak na uczestniczący w blokadzie morskiej Charleston parowo-żaglowy slup Unii - USS „Housatonic”, został przeprowadzony podczas wojny secesyjnej 17 lutego 1864 roku przez grupę ochotników Skonfederowanych Stanów Ameryki. Zaatakowany okręt został zatopiony za pomocą miny wytykowej, jednak z do dziś nieznanych przyczyn kilka minut później zatonął również „H.L. Hunley”. W maju 1995 roku, wrak okrętu został odnaleziony, zaś 8 sierpnia 2000 roku został wydobyty i poddany badaniom oraz konserwacji. Przeprowadzono również uroczysty pogrzeb szczątków 8 członków załogi.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:43, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Widlaczek (na 18 lutego)[edytuj kod]

Spartonoica maluroides 1847.jpg

Widlaczek – gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny garncarzowatych. Zasiedla centralną Amerykę Południową. Długość ciała wynosi około 14 cm. Na głowie charakterystyczna kasztanowa czapeczka. Wierzch ciała jasnobrązowy, pokryty czarnymi pasami. Skrzydła czarniawe, pióra o ochrowych obrzeżeniach. Spód zaś biały z brązowym odcieniem na piersi i bokach. Sterówki jasnokasztanowe, dwie środkowe wydłużone. Środowisko życia gatunku stanowią mokradła. Żywi się bezkręgowcami zbieranymi z roślin. Gniazdo mieści się w kępie trawy, budulec stanowią trzciny i inne trawy, różne liście i patyki. W lęgu 3 jaja. Inkubacja trwa około 13 dni. Młode pozostają w gnieździe około 12 dni. Przez IUCN widlaczek klasyfikowany jest jako bliski zagrożenia. Całkowita liczebność nie jest znana, jednak ma trend spadkowy. Zagrożenie dla gatunku stanowi celowe osuszanie bagien dla uzyskania terenów rolniczych oraz wysuszanie się mokradeł na skutek sadzenia eukaliptusów oraz sosen.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 22:09, 11 lut 2018 (CET)
 2. Zala (dyskusja) 07:43, 12 lut 2018 (CET)
 3.  ?

Zajawki tematycznie pasujące do terminów późniejszych[edytuj kod]

Sprawdzone zajawki[edytuj kod]

Zajawki przygotowywane do ekspozycji[edytuj kod]

TNA Knockouts Tag Team Championship[edytuj kod]

TNA Knockouts Tag Team Championship – dawny tytuł mistrzowski utworzony przez amerykańską federację wrestlingu Total Nonstop Action Wrestling. Zawodniczki, w TNA nazywane Knockoutkami, rywalizowały o powyższe mistrzostwo w parach. Chociaż tytuł był dedykowany żeńskiej dywizji, pasy miała również drużyna mieszana, damsko-męska. TNA zapowiedziało powstanie TNA Knockouts Tag Team Championship w sierpniu 2009 roku podczas zakulisowego segmentu programu TNA Impact! Pierwsze mistrzynie wyłonił czterotygodniowy turniej eliminacyjny. Jego finał odbył się 20 września 2009 roku na gali No Surrender, gdzie Sarah Stock i Taylor Wilde pokonały duet Velvet Sky i Madison Rayne. W czerwcu 2013 roku Brooke Hogan, menedżerka dywizji kobiet, pozbawiła pasów ODB i Erica Younga, uzasadniając swoją decyzję tym, że Young jako mężczyzna nie mógł legitymować się tym mistrzostwem. Jednakże nieoficjalny powód jego usunięcia wynikał przede wszystkim z braku odpowiedniej liczby zawodniczek. Tydzień później TNA Knockouts Tag Team Championship zostało zlikwidowane i zniknęło z listy aktywnych tytułów umieszczonej na stronie internetowej federacji.

Sprawdził (pierwszy wpis osoby wstawiającej propozycję)
 1. Kobrabones (dyskusja) 21:27, 12 wrz 2017 (CEST)
 2. Zala (dyskusja) 22:10, 12 wrz 2017 (CEST)
 3. Kenraiz (dyskusja) 15:07, 13 wrz 2017 (CEST)

Zobacz też[edytuj kod]

Inne strony przygotowujące materiały na stronę główną Wikipedii: