Pezet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pezet
Ilustracja
Pezet, 2010
Imię i nazwisko Jan Paweł Kapliński
Data i miejsce urodzenia 18 kwietnia 1980
Warszawa
Pochodzenie Polska
Gatunek hip-hop, freestyle rap, electro hop, grime, dubstep
Zawód raper, przedsiębiorca
Aktywność od 1998
Wytwórnia płytowa Konkret Promo, EmbargoNagrania, Asfalt Records, T1-Teraz, Future Mind, Koka Beats
Powiązania Onar, Noon, Małolat, Sidney Polak, Obrońcy Tytułu
Współpracownicy
Radio Error:
Jan Szarecki – gitara
Piotr Darecki – gitara basowa
Piotr Adamczyk – perkusja
Zespół
Płomień 81

Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński[1] (ur. 18 kwietnia 1980 w Warszawie[2]) – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca.

Kapliński występuje od 1998, początkowo wraz z zespołem Płomień 81, który założył ze szkolnym kolegą Marcinem Doneszem (znanym pod pseudonimem Onar). Wraz z zespołem do 2005 nagrał trzy albumy zatytułowane Na zawsze będzie płonął (1999), Nasze dni (2000) i Historie z sąsiedztwa (2005). W 2002 nakładem Konkret Promo ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany Muzyka klasyczna.

Kapliński współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Tede, Eldo, Fokus, Rahim, Kali, Pjus, Stasiak, Ten Typ Mes, Dizkret, Sidney Polak, Paresłów, Pelson, Endefis, Pih, Ero, Ash, Fenomen, Diox, Lilu, O.S.T.R., Nowator, Eis, Wdowa, Peja czy Grammatik.

Za wydany w 2004 roku album Muzyka poważna, zrealizowany z Mikołajem "Noonem" Bugajakiem uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-hop/R&B[3]. Kolejną nominację Kapliński otrzymał za solowy album pt. Muzyka rozrywkowa (2007)[4]. Był prezenterem programu Rap Fura emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Viva. Wystąpił również gościnnie w serialu kryminalnym emitowanym na antenie stacji TVNKryminalni[5]. Od 2013 roku na antenie stacji RBL.TV wraz z Rafałem Groblem prowadzi audycję Muzyka Nowoczesna[6].

Od 2010 roku prowadzi wytwórnię muzyczną Koka Beats[7]. Jest także właścicielem marki odzieżowej Koka[8]. W 2011 roku został sklasyfikowany na szczycie listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina[9]. Jego młodszy brat, Michał, również jest raperem i występuje pod pseudonimem Małolat[10][11].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

1998–2002[edytuj | edytuj kod]

Kapliński zainteresował się hip-hopem jako nastolatek. We wczesnej młodości nosił on przydomek PZU, co stanowiło akronim od "Paweł z Ursynowa"[12]. Jednakże wkrótce potem pseudonim został skrócony do Pezet. Wraz ze szkolnym kolegą Onarem nagrał pierwszy utwór zatytułowany "Ursynów 99"[12]. Kompozycja ta została wydana na kompilacji Enigma: 0-22 vol. 2[12]. W 1998 roku wraz z Onarem założył grupę Płomień 81, której pierwszy człon powstał na podstawie pomysłu matki Onara, natomiast liczba "81" pochodziła od numeru szkoły podstawowej, gdzie spotykali się młodzi raperzy[12]. Wkrótce potem Marcin Grabski, właściciel wytwórni Asfalt Records zaproponował realizację debiutanckiej wspólnej płyty Pezeta i Onara[13]. 27 sierpnia 1999 roku został wydany album zatytułowany Na zawsze będzie płonął. Pochodzący z tego wydawnictwa utwór "Kim Jestem Pytasz" został następnie wydany na kompilacji Hip-hopowy raport z osiedla, co było wyróżnieniem dla twórców[12].

Również w 1999 roku Pezet wraz z Onarem zostali zaproszeni przez DJ-a 600V do udziału przy nagrywaniu albumu pt. Szejsetkilovolt[12]. Raperzy wystąpili w utworze pt. "Mieszkam w mieście"[12]. Na kompilacji wystąpił ponadto również Deus, późniejszy członek Płomień 81[12]. W 2000 roku Pezet i Onar niezadowoleni z promocji debiutanckiego album zdecydowali się na podpisanie kontraktu z wytwórnią muzyczną R.R.X.[13]. 26 października tego samego roku został wydany drugi album pt. Nasze dni[13]. W nagraniach wystąpili liczni goście m.in. Waco, Stasiak, Fenomen i młodszy brat Pezeta – Małolat[12]. Wkrótce potem Onar i Pezet zdecydowali się na współpracę z innymi twórcami hip-hopowymi[13]. Kapliński podjął współpracę z Eldoką i Dizkretem z którymi założył formację Obrońcy Tytułu, wraz z którą występował podczas festiwali freestyle’owych[12]. Raperzy nagrali m.in. diss na rapera Tede zatytułowany "Gotów na bitwę", który rozpoczął beef pomiędzy twórcami[12]. Rozwiązanie konfliktu nastąpiło podczas koncertu Bitwa Płocka w 2001 roku, podczas której Obrońcy Tytułu wystąpili przeciwko formacji Gib Gibon Skład wspierającej Tedego, który ostatecznie został zwycięzcą konfrontacji[14].

2002–2007[edytuj | edytuj kod]

Pezet, 2010

W 2002 roku Pezet wraz z producentem Mikołajem Bugajakiem znanym pod pseudonimem Noon nagrał album Muzyka klasyczna[15][14]. Gościnnie na wydawnictwie wystąpili Ash, Małolat, Eldo, Fokus i Ten Typ Mes[12]. Wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni T1-Teraz i sprzedało w nakładzie przekraczającym 20 tys. egzemplarzy[12]. W ramach promocji zostały zrealizowane również teledyski do utworów "Re-fleksje", "Seniorita" i "Bez twarzy"[14]. Po sukcesie wydawnictwa muzycy przystąpili do prac nad kolejnym albumem[12]. 22 kwietnia 2004 został wydany album Muzyka poważna[16][14]. Wydawnictwo było początkowo zatytułowane "Dowód osobisty" jednakże tuż przed wydaniem tytuł uległ zmianie[12]. Drugi album promowały teledyski do kompozycji "Nie jestem dawno", "Szósty zmysł" i "W branży", mimo to nie odniosła spodziewanego sukcesu[12]. Kapliński w tekstach opowiadał o swoich przemyśleniach związanych z młodością, życiowych błędach oraz bliskich mu ludziach. Ponadto na płycie został wydany remiks utworu "Nie jestem dawno" zawierający bezprawnie wykorzystane sample z płyty Mania szybkości heavymetalowej grupy Fatum[17]. Obie strony doszły do ugody mimo zapowiadanego pierwotnie przez muzyków Fatum procesu sądowego[18].

Również w 2004 roku Pezet wystąpił gościnnie na debiutanckiej płycie perkusisty zespołu T.LoveSidneya Polaka zatytułowanej Sidney Polak[19]. Raper wystąpił w kompozycjach "Otwieram wino" oraz "Radio WWA"[19]. Następnie w czerwcu został wydany debiutancki album Onara pt. Osobiście. Na płycie ukazał się utwór "04 to już nie 95″ w którym gościnnie wystąpił Pezet[12]. Ponowna współpraca z Onarem przyczyniła się do stworzenia przez nich trzeciego wydawnictwa Płomień 81. 15 października 2005 roku został wydany album Historie z sąsiedztwa[20]. Jednakże na płycie zabrakło trzeciego członka Płomień 81, Deusa[12]. W międzyczasie młodszy brat Pezeta – Małolat został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami[12]. W ramach pomocy bratu, Pezet zorganizował szereg koncertów, którego pomogły w sfinansowaniu kosztów postępowania sądowego[12]. W 2006 roku Pezet rozpoczął współpracę ze stacją telewizyjną Viva Polska, na antenie której prowadził program Rap Fura[21]. Podczas rocznej emisji programu, gośćmi Kaplińskiego byli m.in. Pono, Pjus, Mes, Małolat, Sokół, Onar, Wdowa i Ero[12].

Od 2007[edytuj | edytuj kod]

(od lewej) Mormon, Małolat i Pezet podczas koncertu na Coke Live Music Festival 2012

15 października 2007 roku ukazał się debiut solowy Pezeta zatytułowany Muzyka rozrywkowa[22]. Kompozycje na płycie zostały wyprodukowane przez takich twórców jak Szogun, Korzeń i Kociołek[12]. W ramach promocji wydawnictwa zostały zrealizowane teledyski do utworów "Na tym osiedlu" z gościnnym udziałem Onara oraz "Noc i dzień" z udziałem Fame District i Małolata[12]. Następnie w udzielonym wywiadzie Kapliński zaanonsował wydanie płyty wraz z bratem Małolatem. 2 czerwca 2009 roku został wydany drugi album Pezeta zatytułowany Muzyka emocjonalna[12]. Wydawnictwo wydane w nakładzie 5000 egzemplarzy dostępne do nabycia jedynie za pośrednictwem specjalnie w tym celu stworzonej strony, która następnie przestała istnieć. Gościnnie na płycie wystąpili Małolat i Lilu[12]. W wywiadzie 1 lutego 2010 Kapliński zapowiedział pierwszego gościa z nadchodzącej płyty, którą nagrywa wspólnie ze swoim bratem Małolatem[23]. Gościem tym był włoski raper – Fabri Fibra[23].

2 października 2010 ukazał się wspólny album braci Kaplińskich pt. Dziś w moim mieście[24][25]. Oprócz włoskiego muzyka, wystąpili także polscy artyści: grupa Molesta Ewenement, Grizzli z EastWest Rockers, VNM czy raper Małpa. Płyta zadebiutowała na 5. miejscu notowania OLiS[26]. 19 sierpnia 2011 roku ukazał się singel "Co mam powiedzieć" zwiastujący kolejny solowy album Pezeta pt. Radio Pezet. Do piosenki powstał także teledysk zrealizowany przez zespół producencki 2 DajREKTORS. Drugi singel pt. "Noc jest dla mnie" z gościnnym udziałem Fokusa ukazał się 16 grudnia tego samego roku. Premiera wyprodukowanej w większości przez Sidneya Polaka płyty uległa wielomiesięcznemu opóźnieniu z niepodanych do publicznej wiadomości przyczyn. W międzyczasie, 5 lipca 2012 roku ukazał się pierwszy album koncertowy rapera pt. Live in 1500m2, ponownie zrealizowany wraz z udziałem Małolata[27]. Na albumie znalazły się utwory z poprzedniej wspólnej płyty braci Kaplińskich, a także nagrania z solowego repertuaru Pezeta. Na płycie wystąpił tylko jeden gość – elbląski raper VNM. Album promowany był teledyskiem "Jestem sam". 17 sierpnia odbyła się premiera trzeciego singla "Supergirl", promującego ostatecznie zatytułowany album Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak. Natomiast premiera trzeciej w katalogu Koka Beats płyty została wyznaczona na 4 września 2012 roku[28].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Płomień 81, w sekcji Dyskografia.

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Dane dot. albumu Pozycja na liście Sprzedaż Certyfikat
POL
Muzyka klasyczna (oraz Noon)
 • Data: 5 kwietnia 2002
 • Wydawca: T1-Teraz
10[29]
Muzyka poważna (oraz Noon)
 • Data: 22 kwietnia 2004
 • Wydawca: EmbargoNagrania
3[31]
Instrumentale (oraz Noon)
 • Data: październik 2005
 • Wydawca: EmbargoNagrania
Muzyka rozrywkowa
 • Data: 15 października 2007
 • Wydawca: Konkret Promo
5[33]
Muzyka emocjonalna (EP)
 • Data: 2 czerwca 2009
 • Wydawca: Future Mind[a]
Dziś w moim mieście (oraz Małolat)
 • Data: 1 października 2010
 • Wydawca: Koka Beats, Fonografika
5[35]
Live in 1500m2 (oraz Małolat)
 • Data: 5 lipca 2012
 • Wydawca: Koka Beats, EMI
28[38][b]
Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak
 • Data: 4 września 2012
 • Wydawca: Koka Beats, EMI
2[39]
 • POL: złota płyta[37]
"—" album nie był notowany.

Single[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Rok Pozycja na liście Sprzedaż Album
SLiP
[40]
LP3
[41]
30 ton
[42]
PiK
[43]
"Szósty zmysł" (oraz Noon)[44] 2004 5 Muzyka poważna
"Nie jestem dawno" (oraz Noon)[45] 3 5 25
Sidney Polak – "Otwieram wino" (oraz Pezet)[46] 1 15 30 Sidney Polak
Fokus, Pezet, Małolat, O.S.T.R. – "Komplet"[47] 2010
"Co mam powiedzieć"[48] 2011 24 31 Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak
"Noc jest dla mnie" (oraz Fokus)[49]
Pezet, Chada, Ero i inni – "A pamiętasz jak?"[50]
"Supergirl"[51] 2012 Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak
"Ostatni Track"[52] 2013
"—" singel nie był notowany.

Inne notowane utwory[edytuj | edytuj kod]

Tytuł Rok Pozycja na liście Album
SLiP
[40]
30 ton
[53]
"Re-fleksje" (oraz Noon) 2002 7 20 Muzyka klasyczna
"Seniorita" (oraz Noon) 6 21
WhiteHouse – "Oczy otwarte" (oraz Pezet) 2003 17 Kodex
"Bez twarzy" 10 Muzyka klasyczna
"U ciebie w mieście 2" 2005 47 U ciebie w mieście 2
Praktik – "Kilka lat później" (oraz Pezet, Ten Typ Mes) 29 Dobra częstotliwość
"W branży" (oraz Noon) 2006 31 Muzyka poważna
"—" utwór nie był notowany.

Kompilacje różnych wykonawców[edytuj | edytuj kod]

Album Rok Utwór Źródło
Blokersi 2001 Pezet, Małolat – "Nie mogę przestać"
Red, Pezet, Eis – "Mam to kotku"
[54]
JuNouMi Records EP Vol.2 2002 2cztery7, Pezet, Lerek – "Pieprzyć szary beton" [55]
JuNouMi Records EP vol.3 2003 Pezet – "Rzuciłbym to dawno" [56]
Klan CD#33 DizkretPraktik, Pezet, Stasiak – "Jedno życie" [57]
Konkret Presents 2003 Dizkret, Pezet, 2cztery7 – "Jedno życie"
Pezet, Grammatik, Małolat – "Rap robie"
Pezet – "Seniorita"
Pezet, Flexxip – "Oczy otwarte"
[58]
Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku 2003 Pezet – "Bez twarzy" (Kociołek Remix) [59]
Road Hip Hop 2004 2004 Pezet, Stasiak, Dizkret – "Jedno życie" (Remix) [60]
Popcorn – Hip Hop Mania 3 Pezet, Flexxip – "Oczy otwarte" [61]
Popcorn – Hip Hop Mania 4 Pezet, Eis, Ten Typ Mes – "W szponach melanżu" [62]
Road Hip Hop 2005 2005 Pezet – "Myśli" [63]
U ciebie w mieście 2 Vienio i Pele, Foster, Pezet, Ero, O.S.T.R., Lil Dap – "U ciebie w mieście 2"
Vienio i Pele, Foster, Pezet, Ero, O.S.T.R., Lil Dap – "U ciebie w mieście 2" (Waco Remix)
Pezet – "Siedem dni" (Romek Remix)
Vienio i Pele, Foster, Pezet, Ero, O.S.T.R., Lil Dap – "U ciebie w mieście 2" (DJ Seb Remix)
[64]
Eska Squad 3 Sidney Polak, Pezet – "Otwieram wino" [65]
EmbargoNagrania: Muzyka miejska Cz.1 Praktik, Pezet, Ten Typ Mes – "Kilka lat później" [66]
Waco Records Sampler 2006 Vol.1 2006 Hardkorowe Brzmienie, Pezet, Waco – "Czego ci brak" [67]
Prosto Mixtape 600V 2010 Pezet, Pono – "Ty to jesteś..."
Felipe, VNM, WWO, Pezet, Brahu, Numer Raz, Eldo – "I żeby było normalnie"
[68]
Grube jointy 2: karani za nic 2011 DJ 600V, Pezet, DJ Kebs – "Sprawa w toku" [69]
Prosto Mixtape Kebs 2012 VNM, Rak Raczej, Wezu, Juras, MadMajk, Diox, Brahu, Sokol, Pezet – "Życie wypisane na twarzy" [70]

Gościnne występy[edytuj | edytuj kod]

Album Rok Utwór Źródło
O$kaKompilacja 1999 "Ponad wszystko" (gościnnie: Małolat, Pezet) [71]
GrammatikŚwiatła miasta 2000 "Nie ma czasu pomysleć" (gościnnie: Pezet) [72]
ZWR – Sprawy sedno "Nie noszę złota" (gościnnie: Fabio, Pezet)
"Nie żałuję" (gościnnie: Pezet, Jasiek, Małolat, Nicer)
[73]
O$kaKompilacja 2 2001 "Nie musisz robić" (gościnnie: Pezet, Małolat, Dizkret) [74]
EldoOpowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę "Gotów na bitwe" (gościnnie: Dizkret, Pezet) [75]
Elemer – Poszło w biznes "Klik-klik" (gościnnie: Pezet)
"Klik-klik (Bardzo Gorący Mix)" (gościnnie: Pezet)
[76]
Lari Fari – Dusza "Miłość w moim mieście" (gościnnie: Pezet) [77]
ParesłówGalaktao "W miejskim tłoku ginąc" (gościnnie: Pezet, Wujlok, Dizkret) [78]
Stare Miasto – Minuty "Nigdy" (gościnnie: Pezet)
"Powrót do esencji" (gościnnie: Eldo, Pezet)
"Porównania" (gościnnie: Pezet)
[79]
WacoŚwieży materiał "Przyjdź na chwilę" (gościnnie: Dizkret, Pezet) [80]
WhiteHouseKodex 2002 "Oczy otwarte" (gościnnie: Pezet, Flexxip) [81]
RedAl-Hub "Azizi" (gościnnie: Pezet) [82]
O.S.T.R.Tabasko "Echo miasta" (gościnnie: Pezet) [83]
FlexxipFlexxip "El ej" (gościnnie: Pezet, Dizkret) [84]
Dizkret, PraktikIQ "Jedno życie" (gościnnie: Stasiak, Pezet) [85]
EisGdzie jest Eis? 2003 "W szponach melanżu" (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes) [86]
Onar, O$kaWszystko co mogę mieć "Letniak 2" (gościnnie: Pezet)
"Właśnie dla mnie" (gościnnie: Pezet)
[87]
Mały Esz Esz – Bez zapezpieczeń 2004 "Znajdź odpowiedź" (gościnnie: Pezet) [88]
PihKrew, pot i łzy "Miazga" (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet) [89]
Sidney PolakSidney Polak "Otwieram wino" (gościnnie: Pezet)
"Radio Warszawa" (gościnnie: Pezet, Reggaenerator)
[90]
DJ 600VStyle (operacja zrób to głośniej) "Nie słuchać przed 3005" (gościnnie: Pezet) [91]
O$kaPrzez $ jak... "Czas to zmienić" (gościnnie: Pezet, Stasiak) [92]
OnarOsobiście "04 to już nie 95" (gościnnie: Pezet) [93]
Praktik – Dobra częstotliwość "Biznes" (gościnnie: Pezet)
"Kilka lat później" (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes)
[94]
WdowaBraggacadabra 2005 "Oddech bloków" (gościnnie: Pezet) [95]
PelsonSensi "Kiedyś" (gościnnie: Pezet) [96]
Małolat & AjronW pogoni za lepszej jakości życiem "Trzeba żyć" (gościnnie: Pezet) [97]
Hardkorowe Brzmienie – Mamy to co chcemy 2006 "Czego ci brak" (gościnnie: Pezet, Waco) [98]
Kali – 2002–2004 "Jestem tu tylko dla" (gościnnie: Pezet, Lerek, Rembol) [99]
Beatowsky – Beatowsky 2007 "Trochę oldschoolu" (gościnnie: Pezet, Chubb Rock) [100]
OnarPod Prąd "Daj mi przeżyć" (gościnnie: Pezet/Małolat) [101]
Molesta EwenementMolesta i kumple 2008 "Mówię nie" (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet, DJ.B) [102]
FokusAlfa i Omega "Sekrety" (gościnnie: Pezet) [103]
Sidney PolakCyfrowy styl życia 2009 "Ostatni dźwięk" (gościnnie: Isa, Pezet) [104]
Donguralesko i MatheoInwazja porywaczy ciał "Wznieście ręce w powietrze" (gościnnie: Pezet) [105]
OnarJeden na milion "Ręce do góry!!! (Bonus Remix)" (gościnnie: Pezet) [106]
BuczerPodejrzany o rap vol. 2 2010 "List do boga" (gościnnie: Pezet, Gabi, Ras Luta) [107]
TedeFuckTede/Glam Rap "Muzyka miejska" (gościnnie: Pezet, Seta) [108]
PihDowód rzeczowy nr 1 "Śniadanie mistrzów" (gościnnie: Pezet, Peja) [109]
VNMDe Nekst Best 2011 "Cypher" (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes, Pyskaty) [110]
Diox & The ReturnersLogika gry "Muzyka podwórkowa" (gościnnie: Pezet) [111]
ChadaWGW "Niesiemy prawdę" (gościnnie: Jarecki, Hukos, Sitek, Pezet, Pih, DonGuralEsko) [112]
KrzyHu – Zeszyt outsidera "Chillout" (gościnnie: Pezet, Michał Grobelny, Angelika Anozie) [113]
Bosski RomanKrak 4 2012 "To nasza muzyka" (gościnnie: P.A.F.F, Virus Syndicate, Pezet) [114]
Franek – Dalej "Jestem zły" (gościnnie: Pezet) [115]
ZjawinWszystko jedno "Zostawić Cię" (gościnnie: Pezet, Flow)
"Ostatni dźwięk" (Remix) (gościnnie: Isa, Pezet)
[116]
Chada – Jeden z Was "Jest nas dwóch" (gościnnie: Pezet) [117]
Slums AttackCNO2 "Ideologia bloków" (gościnnie: Pezet) [118]
PokahontazRekontakt "Niemiłość" (gościnnie: Pezet) [119]
DonatanRównonoc. Słowiańska dusza "Budź się" (gościnnie: Donguralesko, Pezet, Pih) [120]
Czarny - Niedopowiedzenia "Niedopowiedzenia" (gościnnie: Pezet) [121]
MixturaDuch w maszynie "Piętno" (gościnnie: Pezet) [122]
Gruby Mielzky1.5 2013 "Nie słyszysz" (gościnnie: Pezet) [123]
Kacezet & Fundamenty - Dziennik kapitana cz.1 "Niebyt" (gościnnie: Pezet) [124]
FlintStary, dobry Flint "Desiderata" (gościnnie: Pezet) [125]
Miuosh, Onar – Nowe światło "Jest wysoko" (gościnnie: Pezet) [126]
DJ. B, SzczurZaraza "Dom zły" (gościnnie: Pezet, Juras, Sokół) [127]
Wuzet – Własne zdanie "Dupy i hajs" (gościnnie: Pezet) [128]
Pih – Kino nocne 2014 "Śniadanie mistrzów 2" (gościnnie: Pezet, Peja) [129]

Teledyski[edytuj | edytuj kod]

Utwór Rok Reżyseria Album Źródło
"Re-fleksje" 2002
Muzyka klasyczna [130]
"Seniorita (Gorąca krew)"
[131]
"Nie jestem dawno" 2004 Filip Kabulski Muzyka poważna [132]
"Szósty zmysł" Filip Kabulski, Kobas Laksa [133]
"W branży" 2005
[134]
"Na tym osiedlu" (gościnnie: Onar) 2007
Muzyka rozrywkowa [135]
"Noc i dzień" (gościnnie: Małolat, Fame District) Grupa 13 [136]
"Gdyby miało nie być jutra" 2008 [137]
"Nagapiłem się" (gościnnie: Małpa) 2010 LetEmKnow Dziś w moim mieście [138]
"Dziś w moim mieście" (gościnnie: Grizzulah) 44khz [139]
"Dopamina" 2011 Dwaem Media Group [140]
"Niewiadomo"
[141]
"Co mam powiedzieć" 2 DajREKTORS Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [142]
"Noc jest dla mnie" (gościnnie: Fokus) 2012 Film-A-Lot Productions [143]
"Jestem sam" R5 Film Live in 1500m2 [144]
"Miejski Sound (City Remix)" Iwona Bielecka
[145]
"Chmura" Letemknow
[146]
"Supergirl" Florian Malak Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [147]
"Supergirl" (Auer remix) [148]
"Zaalarmuj" (Live in Stodoła) mixtape.com.pl
[149]
"Noc jest dla mnie" (gościnnie: Fokus) Film-A-Lot Productions Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [150]
"Slang 2" 2013
[151]
"Lojalność?" (PLN.BEΔTZ Remix)
Muzyka rozrywkowa (reedycja) [152]
"Lojalność?" (Szogun Remix, gościnnie: Flint)
[153]
"Lojalność?" (PLN.BEΔTZ Remix, gościnnie: Wuzet)
[154]
"Lojalność?" (Sempu Remix, gościnnie: Żaru)
[155]
"Ostatni Track" Jakub Kempny (Neue Modell)
[156]
"Byłem" (gościnnie: Aś) 2015 Florian Malak Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [157]
Gościnnie
Lari Fari – "Miłość w moim mieście" (gościnnie: Pezet) 2001
Dusza [158]
Chada – "Niesiemy prawdę" (gościnnie: Hukos, Sitek, Pezet, Pih, Donguralesko, Jarecki) 2011 Dirt Video WGW [159]
Donatan – "Budź się" (gościnnie: Donguralesko, Pezet, Pih) 2012 Piotr Smoleński Równonoc. Słowiańska dusza [160]
DJ. B, Szczur – "Dom zły" (gościnnie: Sokół, Pezet, Juas) 2013 Krzysztof Kiziewicz Zaraza [161]
Mixtura – "Piętno" (gościnnie: Pezet) 2012 Grupa 13 Duch w maszynie [162]
Pokahontaz – "Niemiłość" (gościnnie: Pezet) Holeinmoon Rekontakt [163]
Gruby Mielzky – "Nie słyszysz" (gościnnie: Pezet) 2013 Smoła Studio 1.5 [164]
Flint – "Desiderata" (gościnnie: Pezet) Damian Michalak Stary, dobry Flint [165]
Miuosh, Onar – "Jest wysoko" (gościnnie: Pezet) Paweł Grabowski Nowe światło [166]
Borixon – "S.O.S." (gościnnie: Pezet) 2014 Kazimierz Zbąski New Bad Life [167]
Inne
Felipe, VNM, Jędker, Pezet, Sokół, Brahu, Numer Raz, Eldo – "I żeby było normalnie" 2010 1cell Prosto Mixtape 600V [168]
Numer Raz, Pyskaty, Onar, Sokół, Pezet i inni – "A pamiętasz jak?" 2011 LetEmKnow A pamiętasz jak? (singel) [169]
Flint, Zaginiony, Żaru, Pepe Skuad, Wuzet, Małolat, Pezet – "Głód" 2013
[170]

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Kategoria Nagroda Uwagi Źródło
2004 Album Roku Hip-hop/R&B (Muzyka poważna) Fryderyk Nominacja [3]
2007 Nagroda publiczności – teledysk do muzyki hip-hop (Pezet – "Noc i dzień rmx" gościnnie: Małolat, Fame District) Yach Film Nominacja [171]
2008 Album Roku Hip-hop/R&B (Muzyka rozrywkowa) Fryderyk Nominacja [4]
2011 Teledysk roku (Felipe, VNM, Jędker, Pezet, Sokół, Brahu, Numer Raz, Eldo – "I żeby było normalnie") VIVA Comet Awards Nominacja [172]
2012 Artysta Roku Nominacja [173]
Cyber Yach ("Supergirl") Yach Film Laur [174]
Najlepszy Polski Wykonawca MTV Europe Music Awards Nominacja [175]
2013 Teledysk roku ("Slang 2") "Nocne Marki" Plebiscyt Magazynu Aktivist Nominacja [176]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi

 1. Wydawnictwo dostępne było tylko w sprzedaży przez oficjalna stronę internetową rapera www.pezet81.pl.
 2. Zestawienie miesięczne za czerwiec 2012. Lista bestsellerów przygotowywana na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych, opracowana przez ZPAV.

Przypisy

 1. Dominika Węcławek, Marcin Flint, Tomasz Kleyff, Andrzej Cała, Kamil Jaczyński: Antologia Polskiego Rapu. Narodowe Centrum Kultury, 2014, s. 323. ISBN 978-83-7982-041-2.
 2. Pezet (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2009-06-05].
 3. 3,0 3,1 ZPAV: Fryderyki 2004 – nominowani i laureaci (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-06-29].
 4. 4,0 4,1 ZPAV: Fryderyki 2008 – nominowani i laureaci (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-06-29].
 5. "Kryminalni" w rytmie hip-hopu (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 6. Pezet i Sokół z programami w Rbl.tv (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2013-10-18].
 7. Koka Beats (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-04-18].
 8. Czym jest KOKA od Pezeta? (pol.). www.hiphopnieumarl.pl. [dostęp 2012-04-18].
 9. Najlepszy Polski Raper (numeracja 0-29) (pol.). www.machina.pl. [dostęp 2011-12-19].
 10. Wizytówka – Pezet (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2009-06-05].
 11. Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 322. ISBN 83-89738-75-9.
 12. 12,00 12,01 12,02 12,03 12,04 12,05 12,06 12,07 12,08 12,09 12,10 12,11 12,12 12,13 12,14 12,15 12,16 12,17 12,18 12,19 12,20 12,21 12,22 12,23 12,24 Deszcz: Biografia Pezeta (pol.). www.pezet81.pl. [dostęp 2010-01-27].
 13. 13,0 13,1 13,2 13,3 Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 394. ISBN 83-89738-75-9.
 14. 14,0 14,1 14,2 14,3 Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 388-389. ISBN 83-89738-75-9.
 15. Noon + Pezet = Muzyka klasyczna (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 16. Poważni Pezet i Noon (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 17. Fatum zaciążyło nad Pezetem i Noonem (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 18. Fatum, Pezet i Noon: Zapanowała zgoda (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 19. 19,0 19,1 Sidney Polak "Otwiera wino" (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 20. "Historie z sąsiedztwa" Pezeta i Onara (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 21. Pezet w TV (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 22. 15 nowych kawałków Pezeta (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 23. 23,0 23,1 Pezet: Wywiad (pol.). www.nowin24.pl. [dostęp 2010-04-07].
 24. Pezet & Małolat – "Dziś w moim mieście" (pol.). cgm.pl. [dostęp 2010-09-11].
 25. Dziś W Moim Mieście (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-02-26].
 26. OLiS – sprzedaż w okresie 27.09.2010-03.10.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-10-08].
 27. Pezet/Małolat – Live In 1500m2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 28. 1 NA 1: Artur Rawicz vs Pezet (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-07-05].
 29. OLiS – sprzedaż w okresie 08.04.2002 – 14.04.2002 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-01-18].
 30. Pezet – Piosenki, Płyty, Biografia (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-03-14].
 31. OLiS – sprzedaż w okresie 26.04.2004 – 03.05.2004 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-01-18].
 32. Pezet/Noon zakazani? (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2013-03-14].
 33. OLiS – sprzedaż w okresie 12.11.2007 – 18.11.2007 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-01-18].
 34. Pezet – Muzyka emocjonalna (pol.). www.seenonstage.pl. [dostęp 2013-03-14].
 35. OLiS – sprzedaż w okresie 27.09.2010 – 03.10.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-10-08].
 36. 36,0 36,1 ZPAV: regulamin przyznawiania certyfikatów sprzedaży (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-09-23].
 37. 37,0 37,1 ZPAV: złote płyty (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-18].
 38. TOP 100 – Zestawienie miesięczne za czerwiec 2012 (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-09-06].
 39. OLiS – sprzedaż w okresie 03.09.2012 – 09.09.2012 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2012-09-13].
 40. 40,0 40,1 SLiP – Statystyki dla wykonawcy Pezet (pol.). www.radio.szczecin.pl. [dostęp 2011-06-15].
 41. Pezet – Lista Przebojów Programu Trzeciego (pol.). www.lp3.pl. [dostęp 2011-08-13].
 42. 30 ton – lista, lista przebojów (pol.). rmfpoplista.phorum.pl. [dostęp 2012-09-04].
 43. Archiwum listy przebojów Radia PiK – Notowania z roku 2004 (pol.). www.radiopik.pl. [dostęp 2012-10-11].
 44. Pezet/ Noon – "Szósty Zmysł" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-28].
 45. Pezet-Noon – Nie Jestem Dawno (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-08-29].
 46. Sidney Polak – "Otwieram Wino" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-08-22].
 47. Fokus, Pezet, Małolat, O.S.T.R – "Komplet" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-01].
 48. Pezet – "Co mam powiedzieć" (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-08-27].
 49. Pezet – "Noc jest dla mnie" (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-08-27].
 50. 50,0 50,1 A Pamiętasz Jak? (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-09-20].
 51. Pezet – "Supergirl" (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-08-27].
 52. 52,0 52,1 Pezet – Ostatni Track (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-12-14].
 53. 30 ton – lista, lista przebojów – 29 września 2002 (pol.). cgm.pl. [dostęp 2012-07-28].
 54. Blokersi (Soundtrack) (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 55. JuNouMi Records EP Vol.2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 56. JuNouMi Records EP vol.3 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 57. Klan CD#33 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 58. Konkret Presents (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 59. Nakręceni, Czyli Szołbiznes Po Polsku (Soundtrack) (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 60. Road Hip Hop 2004 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 61. Popcorn – Hip Hop Mania 3 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 62. Popcorn – Hip Hop Mania 4 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 63. Road Hip Hop 2005 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 64. U ciebie w mieście 2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 65. ESKA Squad 3 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 66. EmbargoNagrania: Muzyka Miejska Cz.1 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 67. Waco Records Sampler 2006 Vol.1 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 68. Mixtape Prosto 600V (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-03-21].
 69. Grube Jointy 2: Karani Za Nic (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 70. Prosto Mixtape Dj KEBS (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-04-16].
 71. O$ka – "Kompilacja" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 72. Grammatik – "Światła Miasta" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 73. ZWR – "Sprawy Sedno" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 74. O$ka – "Kompilacja 2" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 75. Eldo – "Opowieść O Tym, Co Tu Dzieje Się Naprawdę" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 76. Elemer – "Poszło W Biznes" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 77. Lari Fari – "Dusza" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 78. Paresłów – "Galaktao" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 79. Stare Miasto – "Minuty" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 80. Waco – "Świeży Materiał" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 81. WhiteHouse – "Kodex" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 82. Red – "Al-Hub" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 83. O.S.T.R. – "Tabasko" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 84. Flexxip – "Flexxip" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 85. DizkretPraktik – "IQ" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 86. Eis – "Gdzie Jest Eis?" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 87. Onar i O$ka – "Wszystko Co Mogę Mieć" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 88. Mały Esz Esz – "Bez Zabezpieczeń" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 89. Pih – "Krew, Pot I Łzy" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 90. Sidney Polak – "Sidney Polak" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 91. DJ 600V – "Style (Operacja Zrób To Głośniej)" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 92. O$ka – "Przez $ Jak..." (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 93. Onar – "Osobiście" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 94. Praktik – "Dobra Częstotliwość" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 95. WdoWa – "Braggacadabra" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 96. Pelson – "Sensi" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 97. Małolat/Ajron – "W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 98. Hardkorowe Brzmienie – "Mamy To Co Chcemy" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 99. Kali (Szybki Szmal) – "2002–2004" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 100. Beatowsky – "Beatowsky" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 101. Onar – "Pod Prąd" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 102. Molesta/Ewenement – "Molesta I Kumple" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 103. Fokus – "Alfa I Omega" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 104. Sidney Polak – "Cyfrowy styl życia" (pol.). www.archiwumrocka.art.pl. [dostęp 2011-09-21].
 105. DonGuralEsko & Matheo – "Inwazja Porywaczy Ciał" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 106. Onar – "Jeden Na Milion" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 107. Buczer – "Podejrzany O Rap: Mixtape Vol.2" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 108. Tede – "Fuck Tede / Glam Rap" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 109. Pih – "Dowód Rzeczowy Nr 1" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 110. VNM – "De Nekst Best" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 111. Diox/The Returners – "Logika Gry" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 112. Chada – "WGW" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 113. KrzyHu – Zeszyt Outsidera (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 114. Bosski Roman – ""Krak4" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-04-18].
 115. Franek – Dalej (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 116. Zjawin – Wszystko Jedno (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 117. Jeden Z Was (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-06-22].
 118. CNO2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-09-16].
 119. Pokahontaz – Rekontakt (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-10-20].
 120. Donatan – Równonoc (pol.). www.hhbd.pl. [dostęp 2012-09-26].
 121. Czarny HiFi – Niedopowiedzenia (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-11-17].
 122. Mixtura – Duch W Maszynie (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-11-30].
 123. Gruby Mielzky – 1.5 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-10-03].
 124. KaCeZet & Fundamenty - Dziennik Kapitana Cz.1 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2014-06-22].
 125. Flint – Stary, Dobry Flint (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-10-03].
 126. Miuosh X Onar – Nowe Światło (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-11-01].
 127. DJ.B & Szczur – Zaraza (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-11-03].
 128. Wuzet - Własne Zdanie (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2014-06-22].
 129. Pih - Kino Nocne (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2014-12-02].
 130. Pezet Noon – Refleksje – Teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 131. Pezet/Noon – "Seniorita" (pol.). www.youtube.pl. [dostęp 2011-10-10].
 132. Pezet/Noon – "Nie jestem Dawno" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2010-01-19].
 133. Pezet/Noon – "Szósty zmysł" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2010-02-15].
 134. Pezet/Noon – "W branży" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-06-15].
 135. Pezet – "Na tym osiedlu (ft. Onar)" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-06-15].
 136. Pezet – "Noc i dzień (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 137. Nowy teledysk Pezeta (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2008-12-04].
 138. Pezet/Małolat – "Nagapiłem się (ft. Małpa)" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-06-15].
 139. Pezet/Małolat – "Dziś w moim mieście" (pol.). www.orange.pl. [dostęp 2011-10-11].
 140. Pezet/Małolat – "Dopamina" (pol.). www.orange.pl. [dostęp 2011-10-10].
 141. Rap One Shot #17: Pezet "Niewiadomo" prod. Tasty Beats (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-25].
 142. Pezet- "Co mam powiedzieć" (pol.). www.orange.pl. [dostęp 2011-10-11].
 143. Pezet- "Noc jest dla mnie" (feat. Fokus)) (pol.). www.orange.pl. [dostęp 05-03-2012].
 144. Pezet, Małolat – Jestem sam (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 145. Pezet "Miejski Sound (City Remix)" teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 146. Pezet – "Chmura" teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 147. Pezet "Supergirl" – teledysk (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2012-08-23].
 148. Auer zremiksował "Supergirl" Pezeta (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-10-03].
 149. Pezet&Małolat – Zaalarmuj (live in Stodoła) (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2012-10-31].
 150. Pezet feat. Fokus "Noc jest dla mnie" prod. Sidney Polak (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2012-02-09].
 151. Pezet – "Slang 2" – teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2013-06-29].
 152. Pezet – "Lojalność?" feat. Flint (Szogun Remix) (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2013-06-29].
 153. Remix "Lojalności" Pezeta (pol.). muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2013-06-29].
 154. Pezet Ft. Wuzet – "Lojalność?" (PLN.BETZ Remix) – teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2013-06-29].
 155. Pezet – "Lojalność?" Zobacz teledysk! (pol.). muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2013-07-01].
 156. "OSTATNI TRACK" – PEZET PROMUJE TRASĘ RED BULL (VIDEO) (pol.). www.glamrap.pl. [dostęp 2013-06-29].
 157. Pezet feat. Aś - Byłem [Official Music Video] (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2015-04-24].
 158. Lari Fari – "Miłość w moim mieście (feat. Pezet)" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-12-20].
 159. CHADA – „Niesiemy prawdę” – trailer (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-07-17].
 160. Donatan – "Budź się" (feat. Donguralesko, Pezet, Pih) (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-10-22].
 161. Video Dnia: Zaraza ft. Pezet, Juras, Sokół "Dom zły” (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2013-10-30].
 162. Mixtura – "Piętno" (gościnnie: Pezet) (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2014-12-20].
 163. Pokahontaz - Niemiłość (official trailer) (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2012-11-03].
 164. Maciej Sulima: Gruby Mielzky feat. Pezet "Nie słyszysz" - teledysk (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2014-10-30].
 165. Krystian Krupiński: Flint feat. Pezet "Desiderata" (prod. Barthvader/Folku) - teledysk (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2014-01-15].
 166. Mateusz Natali: Video Dnia: Miuosh x Onar feat. Pezet "Jest Wysoko" (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2013-10-22].
 167. Krystian Krupiński: Video Dnia: Borixon feat. Pezet "S.O.S." (prod. Auer, PLN Beatz) (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2014-10-30].
 168. Dj 600V – "I żeby było normalnie" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-09-21].
 169. Małolat Numer Raz Juhas Pezet Sokół Diox Chada Ero Mes Molesta – A pamiętasz jak[Official Video] (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2011-04-02].
 170. Daniel Wardziński: Flint, Zaginiony, Żaru, Pepe Skuad, Wuzet, Małolat, Pezet "Głód" – teledysk na pierwsze urodziny Koka Beats (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2013-06-29].
 171. Yach Film Festiwal > 16. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film > Nominacje (pol.). www.stopklatka.pl. [dostęp 2012-08-20].
 172. Nominacje Viva Comet 2011 cgm.pl (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-09-21].
 173. Pezet na Viva Comet 2012 (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-08-21].
 174. PEZET I "SUPERGIRL" ZWYCIĘŻYLI W KONKURSIE CYBERYACH! (pol.). glamrap.pl. [dostęp 2012-09-19].
 175. Pezet nominowany do MTV EMA 2012 (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-09-19].
 176. NOCNE MARKI: HIFI BANDA WYGRAŁA Z PEZETEM (pol.). glamrap.pl. [dostęp 2013-12-14].