Pezet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pezet
Ilustracja
Pezet, 2010
Imię i nazwisko Jan Paweł Kapliński
Data i miejsce urodzenia 18 kwietnia 1980
Warszawa
Gatunki hip-hop, freestyle rap, electro hop, grime, dubstep
Zawód raper, przedsiębiorca
Aktywność od 1998
Wydawnictwo Konkret Promo, EmbargoNagrania, Asfalt Records, T1-Teraz, Future Mind, Koka Beats
Powiązania Onar, Noon, Małolat, Sidney Polak, Obrońcy Tytułu, Otsochodzi
Współpracownicy
Radio Error:
Jan Szarecki – gitara
Piotr Darecki – gitara basowa
Piotr Adamczyk – perkusja
Zespoły
Płomień 81

Pezet, właściwie Jan Paweł Kapliński[1] (ur. 18 kwietnia 1980 w Warszawie[2]) – polski raper i osobowość telewizyjna, a także przedsiębiorca.

Kapliński występuje od 1998, początkowo wraz z zespołem Płomień 81, który założył ze szkolnym kolegą Marcinem Doneszem (znanym pod pseudonimem Onar). Wraz z zespołem do 2005 nagrał trzy albumy zatytułowane Na zawsze będzie płonął (1999), Nasze dni (2000) i Historie z sąsiedztwa (2005). W 2002 nakładem Konkret Promo ukazał się pierwszy album solowy Pezeta zatytułowany Muzyka klasyczna.

Kapliński współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Tede, Eldo, Fokus, Rahim, Kali, Pjus, Stasiak, Ten Typ Mes, Dizkret, Sidney Polak, Paresłów, Pelson, Endefis, Pih, Ero, Ash, Fenomen, Diox, Lilu, O.S.T.R., Nowator, Eis, Wdowa, Peja czy Grammatik.

Za wydany w 2004 roku album Muzyka poważna, zrealizowany z Mikołajem "Noonem" Bugajakiem uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-hop/R&B[3]. Kolejną nominację Kapliński otrzymał za solowy album pt. Muzyka rozrywkowa (2007)[4]. Był prezenterem programu Rap Fura emitowanego na antenie stacji telewizyjnej Viva. Wystąpił również gościnnie w serialu kryminalnym emitowanym na antenie stacji TVNKryminalni[5]. Od 2013 roku na antenie stacji RBL.TV wraz z Rafałem Groblem prowadzi audycję Muzyka Nowoczesna[6].

Od 2010 roku prowadzi wytwórnię muzyczną Koka Beats[7]. Jest także właścicielem marki odzieżowej Koka[8]. W 2011 roku został sklasyfikowany na szczycie listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina[9]. Rok później znalazł się na 2. miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis Porcys[10]. Jego młodszy brat, Michał, również jest raperem i występuje pod pseudonimem Małolat[11][12].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

1998–2002[edytuj | edytuj kod]

Kapliński zainteresował się hip-hopem jako nastolatek. We wczesnej młodości nosił on przydomek PZU, co stanowiło akronim od "Paweł z Ursynowa"[13]. Jednakże wkrótce potem pseudonim został skrócony do Pezet. Wraz ze szkolnym kolegą Onarem nagrał pierwszy utwór zatytułowany "Ursynów 99"[13]. Kompozycja ta została wydana na kompilacji Enigma: 0-22 vol. 2[13]. W 1998 roku wraz z Onarem założył grupę Płomień 81, której pierwszy człon powstał na podstawie pomysłu matki Onara, natomiast liczba "81" pochodziła od numeru szkoły podstawowej, gdzie spotykali się młodzi raperzy[13]. Wkrótce potem Marcin Grabski, właściciel wytwórni Asfalt Records zaproponował realizację debiutanckiej wspólnej płyty Pezeta i Onara[14]. 27 sierpnia 1999 roku został wydany album zatytułowany Na zawsze będzie płonął. Pochodzący z tego wydawnictwa utwór "Kim Jestem Pytasz" został następnie wydany na kompilacji Hip-hopowy raport z osiedla, co było wyróżnieniem dla twórców[13].

Również w 1999 roku Pezet wraz z Onarem zostali zaproszeni przez DJ-a 600V do udziału przy nagrywaniu albumu pt. Szejsetkilovolt[13]. Raperzy wystąpili w utworze pt. "Mieszkam w mieście"[13]. Na kompilacji wystąpił ponadto również Deus, późniejszy członek Płomień 81[13]. W 2000 roku Pezet i Onar niezadowoleni z promocji debiutanckiego album zdecydowali się na podpisanie kontraktu z wytwórnią muzyczną R.R.X.[14]. 26 października tego samego roku został wydany drugi album pt. Nasze dni[14]. W nagraniach wystąpili liczni goście m.in. Waco, Stasiak, Fenomen i młodszy brat Pezeta – Małolat[13]. Wkrótce potem Onar i Pezet zdecydowali się na współpracę z innymi twórcami hip-hopowymi[14]. Kapliński podjął współpracę z Eldoką i Dizkretem z którymi założył formację Obrońcy Tytułu, wraz z którą występował podczas festiwali freestyle’owych[13]. Raperzy nagrali m.in. diss na rapera Tede zatytułowany "Gotów na bitwę", który rozpoczął beef pomiędzy twórcami[13]. Rozwiązanie konfliktu nastąpiło podczas koncertu Bitwa Płocka w 2001 roku, podczas której Obrońcy Tytułu wystąpili przeciwko formacji Gib Gibon Skład wspierającej Tedego, który ostatecznie został zwycięzcą konfrontacji[15].

2002–2007[edytuj | edytuj kod]

Pezet, 2010

W 2002 roku Pezet wraz z producentem Mikołajem Bugajakiem znanym pod pseudonimem Noon nagrał album Muzyka klasyczna[15][16]. Gościnnie na wydawnictwie wystąpili Ash, Małolat, Eldo, Fokus i Ten Typ Mes[13]. Wydawnictwo ukazało się nakładem wytwórni T1-Teraz i sprzedało w nakładzie przekraczającym 20 tys. egzemplarzy[13]. W ramach promocji zostały zrealizowane również teledyski do utworów "Re-fleksje", "Seniorita" i "Bez twarzy"[15]. Po sukcesie wydawnictwa muzycy przystąpili do prac nad kolejnym albumem[13]. 22 kwietnia 2004 został wydany album Muzyka poważna[15][17]. Wydawnictwo było początkowo zatytułowane "Dowód osobisty" jednakże tuż przed wydaniem tytuł uległ zmianie[13]. Drugi album promowały teledyski do kompozycji "Nie jestem dawno", "Szósty zmysł" i "W branży", mimo to nie odniosła spodziewanego sukcesu[13]. Kapliński w tekstach opowiadał o swoich przemyśleniach związanych z młodością, życiowych błędach oraz bliskich mu ludziach. Ponadto na płycie został wydany remiks utworu "Nie jestem dawno" zawierający bezprawnie wykorzystane sample z płyty Mania szybkości heavymetalowej grupy Fatum[18]. Obie strony doszły do ugody mimo zapowiadanego pierwotnie przez muzyków Fatum procesu sądowego[19].

Również w 2004 roku Pezet wystąpił gościnnie na debiutanckiej płycie perkusisty zespołu T.LoveSidneya Polaka zatytułowanej Sidney Polak[20]. Raper wystąpił w kompozycjach "Otwieram wino" oraz "Radio WWA"[20]. Następnie w czerwcu został wydany debiutancki album Onara pt. Osobiście. Na płycie ukazał się utwór "04 to już nie 95”, w którym gościnnie wystąpił Pezet[13]. Ponowna współpraca z Onarem przyczyniła się do stworzenia przez nich trzeciego wydawnictwa Płomień 81. 15 października 2005 roku został wydany album Historie z sąsiedztwa[21]. Jednakże na płycie zabrakło trzeciego członka Płomień 81, Deusa[13]. W międzyczasie młodszy brat Pezeta – Małolat został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami[13]. W ramach pomocy bratu, Pezet zorganizował szereg koncertów, którego pomogły w sfinansowaniu kosztów postępowania sądowego[13]. W 2006 roku Pezet rozpoczął współpracę ze stacją telewizyjną Viva Polska, na antenie której prowadził program Rap Fura[22]. Podczas rocznej emisji programu, gośćmi Kaplińskiego byli m.in. Pono, Pjus, Mes, Małolat, Sokół, Onar, Wdowa i Ero[13].

2007–2012[edytuj | edytuj kod]

(od lewej) Mormon, Małolat i Pezet podczas koncertu na Coke Live Music Festival 2012

15 października 2007 roku ukazał się debiut solowy Pezeta zatytułowany Muzyka rozrywkowa[23]. Kompozycje na płycie zostały wyprodukowane przez takich twórców jak Szogun, Korzeń i Kociołek[13]. W ramach promocji wydawnictwa zostały zrealizowane teledyski do utworów "Na tym osiedlu" z gościnnym udziałem Onara oraz "Noc i dzień" z udziałem Fame District i Małolata[13]. Następnie w udzielonym wywiadzie Kapliński zaanonsował wydanie płyty wraz z bratem Małolatem. 2 czerwca 2009 roku został wydany drugi album Pezeta zatytułowany Muzyka emocjonalna[13]. Wydawnictwo wydane w nakładzie 5000 egzemplarzy dostępne do nabycia jedynie za pośrednictwem specjalnie w tym celu stworzonej strony, która następnie przestała istnieć. Gościnnie na płycie wystąpili Małolat i Lilu[13]. W wywiadzie 1 lutego 2010 Kapliński zapowiedział pierwszego gościa z nadchodzącej płyty, którą nagrywa wspólnie ze swoim bratem Małolatem[24]. Gościem tym był włoski raper – Fabri Fibra[24].

2 października 2010 ukazał się wspólny album braci Kaplińskich pt. Dziś w moim mieście[25][26]. Oprócz włoskiego muzyka, wystąpili także polscy artyści: grupa Molesta Ewenement, Grizzli z EastWest Rockers, VNM czy raper Małpa. Płyta zadebiutowała na 5. miejscu notowania OLiS[27]. 19 sierpnia 2011 roku ukazał się singel "Co mam powiedzieć" zwiastujący kolejny solowy album Pezeta pt. Radio Pezet. Do piosenki powstał także teledysk zrealizowany przez zespół producencki 2 DajREKTORS. Drugi singel pt. "Noc jest dla mnie" z gościnnym udziałem Fokusa ukazał się 16 grudnia tego samego roku. Premiera wyprodukowanej w większości przez Sidneya Polaka płyty uległa wielomiesięcznemu opóźnieniu z niepodanych do publicznej wiadomości przyczyn. W międzyczasie, 5 lipca 2012 roku ukazał się pierwszy album koncertowy rapera pt. Live in 1500m2, ponownie zrealizowany wraz z udziałem Małolata[28]. Na albumie znalazły się utwory z poprzedniej wspólnej płyty braci Kaplińskich, a także nagrania z solowego repertuaru Pezeta. Na płycie wystąpił tylko jeden gość – elbląski raper VNM. Album promowany był teledyskiem "Jestem sam". 17 sierpnia odbyła się premiera trzeciego singla "Supergirl", promującego ostatecznie zatytułowany album Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak. Natomiast premiera trzeciej w katalogu Koka Beats płyty została wyznaczona na 4 września 2012 roku[29].

2012–dotychczas[edytuj | edytuj kod]

Album zadebiutował na 2. miejscu OLiS i rozszedł się w ponad 15.000 kopii[30][31]. Po premierze płyty Sidney Polak udzielił wywiadu dla radia Roxy FM, gdzie zarzucił raperowi brak profesjonalizmu, kłamstwa i niesłowność, głównie w kwestii warunków ich współpracy[32]. Oznajmił również, że artysta zawalał sesje nagraniowe przez problemy z alkoholem, reklamowanie produktów w tekstach oraz zerwanie znajomości z Kamilem Bednarkiem przez obawę o opinie środowiska hip-hopowego[32]. Pezet odparł wszystkie zarzuty, oznajmiając, że są one nieprawdziwe, nierzetelne i pomawiające, dodając, że Sidney chce zwrócić tylko na siebie uwagę[32]. W 2013 Pezet udzielił wywiadu dla czasopisma „Przekrój”, gdzie wypowiedział się na temat swoich problemów zdrowotnych z kręgosłupem, artyście grozi kalectwo[33]. W 2012 roku raper przez powody zdrowotne odwołał swoją trasę koncertową promującą najnowszą płytę[34]. 7 maja 2013 roku wydaje singiel pt. "Ostatni Track" a media obiegły informacje o jego prawdopodobnym końcu kariery[35]. Po trzech latach raper wrócił z utworem "Co jest ze mną nie tak", nagrywając go wraz z Czarnym HIFI, promując film pt. "Kamper"[36]. Następnie wrócił po 4 latach do koncertowania, występując na imprezie w Białymstoku[37]. Pezet w wywiadzie dla Gazety Wyborczej zapowiedział, że wraz z Auerem pracuje nad nową płytą, która będzie jego ostatnim albumem w karierze[38]. 13 grudnia 2016 roku raper wydaje pierwszy singiel z zapowiedzianej płyty pt. "Nie zobaczysz łez" początkowo tylko w serwisie Tidal, a 19 stycznia 2017 udostępniony do darmowego odsłuchu[39][40]. Singiel rozszedł się w ponad 10.000 kopii zdobywając status złoty, oraz dobił do 1. miejsca stacji Hip-hop.tv na platformie Eska TV[41][42]. 5 lipca 2017 w ramach reedycji albumu Dziś w moim mieście powstał nowy utwór nagrany wraz z bratem rapera Małolatem pt. "Pragniesz"[43]. 10 lipca 2017 w wywiadzie dla newonce.com raper poinformował, że pracę nad nowym albumem zostały wstrzymane[44].

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz więcej w artykule Płomień 81, w sekcji Dyskografia.

Albumy studyjne[edytuj | edytuj kod]

Rok Album Pozycja na liście Sprzedaż Certyfikat
POL
[45]
2002 Muzyka klasyczna (oraz Noon) 10
2004 Muzyka poważna (oraz Noon) 3
2007 Muzyka rozrywkowa
 • Data: 15 października 2007
 • Wydawca: Konkret Promo
 • Format: CD
5
2009 Muzyka emocjonalna 6
2012 Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak
 • Data: 4 września 2012
 • Wydawca: Koka Beats, EMI
 • Format: CD, digital download
2

Albumy kolaboracyjne[edytuj | edytuj kod]

Rok Album Pozycja na liście Sprzedaż Certyfikat
POL

[45]

2010 Dziś w moim mieście (oraz Małolat)
 • Data: 1 października 2010
 • Wydawca: Koka Beats, Fonografika
 • Format: CD, digital download
5
 • ZPAV: Złota płyta[50]
"—" oznacza, że album nie był notowany na danej liście.

Albumy kompilacyjne[edytuj | edytuj kod]

Rok Album
2005 Instrumentale (oraz Noon)
 • Data: październik 2005
 • Wydawca: EmbargoNagrania
 • Format: CD

Albumy koncertowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Album Pozycja na liście
POL

[51]

2012 Live in 1500m2 (oraz Małolat)
 • Data: 5 lipca 2012
 • Wydawca: Koka Beats, EMI
 • Format: CD, digital download
28

[a]

Single[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Pozycja na liście Certyfikat Album
SLiP
[52]
LP3
[53]
30 ton
[54]
ESKA
[41]
PiK
[55]
2002 "Re-fleksje" (oraz Noon) 7 20 Muzyka klasyczna
"Seniorita" (oraz Noon) 6 21
"Bez twarzy" 10
2004 "Szósty zmysł" (oraz Noon)[56] 5 Muzyka poważna
"Nie jestem dawno" (oraz Noon)[57] 3 5 25
"W branży" (oraz Noon) 31
2007 "Noc i dzień"[58] Muzyka rozrywkowa
"Gdyby miało nie być jutra"[58]
2011 "Co mam powiedzieć"[59] 24 31 Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak
"Noc jest dla mnie" (oraz Fokus)[60]
2012 "Supergirl"[61]
2013 "Ostatni Track"[62] Singiel niealbumowy
2016 "Co jest ze mną nie tak" (oraz Czarny HIFI)[63] Soundtrack do filmu "Kamper"
2017 "Nie zobaczysz łez"[65] 1
 • ZPAV: Złota płyta[42]
Singiel niealbumowy
2018 "Pragniesz" - - - - - Singiel niealbumowy

Inne notowane utwory[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł Pozycja na liście Album
SLiP
[52]
30 ton
[66]
PiK
[55]
2003 White House – "Oczy otwarte" (oraz Pezet) 17 Kodex
2004 Sidney Polak – "Otwieram wino" (oraz Pezet)[67] 1 15 30 Sidney Polak
2005 "U ciebie w mieście 2" 47 U ciebie w mieście 2
Praktik – "Kilka lat później" (oraz Pezet, Ten Typ Mes) 29 Dobra częstotliwość
„—” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Kompilacje różnych wykonawców[edytuj | edytuj kod]

Rok Album Utwór Źródło
2001 Blokersi Pezet, Małolat – "Nie mogę przestać"
Red, Pezet, Eis – "Mam to kotku"
[68]
2002 JuNouMi Records EP Vol.2 2cztery7, Pezet, Lerek – "Pieprzyć szary beton" [69]
2003 JuNouMi Records EP vol.3 Pezet – "Rzuciłbym to dawno" [70]
Klan CD#33 DizkretPraktik, Pezet, Stasiak – "Jedno życie" [71]
2003 Konkret Presents Dizkret, Pezet, 2cztery7 – "Jedno życie"
Pezet, Grammatik, Małolat – "Rap robie"
Pezet – "Seniorita"
Pezet, Flexxip – "Oczy otwarte"
[72]
2003 Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku Pezet – "Bez twarzy" (Kociołek Remix) [73]
2004 Road Hip Hop 2004 Pezet, Stasiak, Dizkret – "Jedno życie" (Remix) [74]
Popcorn – Hip Hop Mania 3 Pezet, Flexxip – "Oczy otwarte" [75]
Popcorn – Hip Hop Mania 4 Pezet, Eis, Ten Typ Mes – "W szponach melanżu" [76]
2005 Road Hip Hop 2005 Pezet – "Myśli" [77]
U ciebie w mieście 2 Vienio i Pele, Foster, Pezet, Ero, O.S.T.R., Lil Dap – "U ciebie w mieście 2"
Vienio i Pele, Foster, Pezet, Ero, O.S.T.R., Lil Dap – "U ciebie w mieście 2" (Waco Remix)
Pezet – "Siedem dni" (Romek Remix)
Vienio i Pele, Foster, Pezet, Ero, O.S.T.R., Lil Dap – "U ciebie w mieście 2" (DJ Seb Remix)
[78]
Eska Squad 3 Sidney Polak, Pezet – "Otwieram wino" [79]
EmbargoNagrania: Muzyka miejska Cz.1 Praktik, Pezet, Ten Typ Mes – "Kilka lat później" [80]
2006 Waco Records Sampler 2006 Vol.1 Hardkorowe Brzmienie, Pezet, Waco – "Czego ci brak" [81]
2010 Prosto Mixtape 600V Pezet, Pono – "Ty to jesteś..."
Felipe, VNM, WWO, Pezet, Brahu, Numer Raz, Eldo – "I żeby było normalnie"
[82]
2011 Grube jointy 2: karani za nic DJ 600V, Pezet, DJ Kebs – "Sprawa w toku" [83]
2012 Prosto Mixtape Kebs VNM, Rak Raczej, Wezu, Juras, MadMajk, Diox, Brahu, Sokol, Pezet – "Życie wypisane na twarzy" [84]
2015 Prosto Mixtape IV Pezet, Ńemy, 2sty - "Niedopowiedzenia Prosto Remix" [85]

Gościnne występy[edytuj | edytuj kod]

Rok Album Utwór Źródło
1999 O$kaKompilacja "Ponad wszystko" (gościnnie: Małolat, Pezet) [86]
2000 GrammatikŚwiatła miasta "Nie ma czasu pomysleć" (gościnnie: Pezet) [87]
ZWR – Sprawy sedno "Nie noszę złota" (gościnnie: Fabio, Pezet)
"Nie żałuję" (gościnnie: Pezet, Jasiek, Małolat, Nicer)
[88]
2001 O$kaKompilacja 2 "Nie musisz robić" (gościnnie: Pezet, Małolat, Dizkret) [89]
EldoOpowieść o tym, co tu dzieje się naprawdę "Gotów na bitwe" (gościnnie: Dizkret, Pezet) [90]
Elemer – Poszło w biznes "Klik-klik" (gościnnie: Pezet)
"Klik-klik (Bardzo Gorący Mix)" (gościnnie: Pezet)
[91]
Lari Fari – Dusza "Miłość w moim mieście" (gościnnie: Pezet) [92]
ParesłówGalaktao "W miejskim tłoku ginąc" (gościnnie: Pezet, Wujlok, Dizkret) [93]
Stare Miasto – Minuty "Nigdy" (gościnnie: Pezet)
"Powrót do esencji" (gościnnie: Eldo, Pezet)
"Porównania" (gościnnie: Pezet)
[94]
WacoŚwieży materiał "Przyjdź na chwilę" (gościnnie: Dizkret, Pezet) [95]
2002 White HouseKodex "Oczy otwarte" (gościnnie: Pezet, Flexxip) [96]
RedAl-Hub "Azizi" (gościnnie: Pezet) [97]
O.S.T.R.Tabasko "Echo miasta" (gościnnie: Pezet) [98]
FlexxipFlexxip "El ej" (gościnnie: Pezet, Dizkret) [99]
Dizkret, PraktikIQ "Jedno życie" (gościnnie: Stasiak, Pezet) [100]
2003 EisGdzie jest Eis? "W szponach melanżu" (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes) [101]
Onar, O$kaWszystko co mogę mieć "Letniak 2" (gościnnie: Pezet)
"Właśnie dla mnie" (gościnnie: Pezet)
[102]
2004 Mały Esz Esz – Bez zapezpieczeń "Znajdź odpowiedź" (gościnnie: Pezet) [103]
PihKrew, pot i łzy "Miazga" (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet) [104]
Sidney PolakSidney Polak "Otwieram wino" (gościnnie: Pezet)
"Radio Warszawa" (gościnnie: Pezet, Reggaenerator)
[105]
DJ 600VStyle (operacja zrób to głośniej) "Nie słuchać przed 3005" (gościnnie: Pezet) [106]
O$kaPrzez $ jak... "Czas to zmienić" (gościnnie: Pezet, Stasiak) [107]
OnarOsobiście "04 to już nie 95" (gościnnie: Pezet) [108]
Praktik – Dobra częstotliwość "Biznes" (gościnnie: Pezet)
"Kilka lat później" (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes)
[109]
2005 WdowaBraggacadabra "Oddech bloków" (gościnnie: Pezet) [110]
PelsonSensi "Kiedyś" (gościnnie: Pezet) [111]
Małolat & AjronW pogoni za lepszej jakości życiem "Trzeba żyć" (gościnnie: Pezet) [112]
2006 Hardkorowe Brzmienie – Mamy to co chcemy "Czego ci brak" (gościnnie: Pezet, Waco) [113]
Kali – 2002–2004 "Jestem tu tylko dla" (gościnnie: Pezet, Lerek, Rembol) [114]
2007 Beatowsky – Beatowsky "Trochę oldschoolu" (gościnnie: Pezet, Chubb Rock) [115]
OnarPod Prąd "Daj mi przeżyć" (gościnnie: Pezet/Małolat) [116]
2008 Molesta EwenementMolesta i kumple "Mówię nie" (gościnnie: Ten Typ Mes, Pezet, DJ.B) [117]
FokusAlfa i Omega "Sekrety" (gościnnie: Pezet) [118]
2009 Sidney PolakCyfrowy styl życia "Ostatni dźwięk" (gościnnie: Isa, Pezet) [119]
Donguralesko i MatheoInwazja porywaczy ciał "Wznieście ręce w powietrze" (gościnnie: Pezet) [120]
OnarJeden na milion "Ręce do góry!!! (Bonus Remix)" (gościnnie: Pezet) [121]
2010 BuczerPodejrzany o rap vol. 2 "List do boga" (gościnnie: Pezet, Gabi, Ras Luta) [122]
TedeFuckTede/Glam Rap "Muzyka miejska" (gościnnie: Pezet, Seta) [123]
PihDowód rzeczowy nr 1 "Śniadanie mistrzów" (gościnnie: Pezet, Peja) [124]
2011 VNMDe Nekst Best "Cypher" (gościnnie: Pezet, Ten Typ Mes, Pyskaty) [125]
Diox & The ReturnersLogika gry "Muzyka podwórkowa" (gościnnie: Pezet) [126]
ChadaWGW "Niesiemy prawdę" (gościnnie: Jarecki, Hukos, Sitek, Pezet, Pih, DonGuralEsko) [127]
KrzyHu – Zeszyt outsidera "Chillout" (gościnnie: Pezet, Michał Grobelny, Angelika Anozie) [128]
2012 Bosski RomanKrak 4 "To nasza muzyka" (gościnnie: P.A.F.F, Virus Syndicate, Pezet) [129]
Franek – Dalej "Jestem zły" (gościnnie: Pezet) [130]
ZjawinWszystko jedno "Zostawić Cię" (gościnnie: Pezet, Flow)
"Ostatni dźwięk" (Remix) (gościnnie: Isa, Pezet)
[131]
Chada – Jeden z Was "Jest nas dwóch" (gościnnie: Pezet) [132]
Slums AttackCNO2 "Ideologia bloków" (gościnnie: Pezet) [133]
PokahontazRekontakt "Niemiłość" (gościnnie: Pezet) [134]
DonatanRównonoc. Słowiańska dusza "Budź się" (gościnnie: Donguralesko, Pezet, Pih) [135]
Czarny HIFI - Niedopowiedzenia "Niedopowiedzenia" (gościnnie: Pezet) [136]
MixturaDuch w maszynie "Piętno" (gościnnie: Pezet) [137]
2013 Gruby Mielzky1.5 "Nie słyszysz" (gościnnie: Pezet) [138]
Kacezet & Fundamenty - Dziennik kapitana cz.1 "Niebyt" (gościnnie: Pezet) [139]
FlintStary, dobry Flint "Desiderata" (gościnnie: Pezet) [140]
Miuosh, Onar – Nowe światło "Jest wysoko" (gościnnie: Pezet) [141]
DJ. B, SzczurZaraza "Dom zły" (gościnnie: Pezet, Juras, Sokół) [142]
Wuzet – Własne zdanie "Dupy i hajs" (gościnnie: Pezet) [143]
2014 Pih – Kino nocne "Śniadanie mistrzów 2" (gościnnie: Pezet, Peja) [144]
2015 MałolatWięcej "Nieodwracalne" (gościnnie: Pezet, Had Hades) [145]
2016 OnarZachrypnięte gardło "Szelest" (gościnnie Pezet, Ero) [146]
2017 Otsochodzi – Nowy Kolor "AHA" (gościnnie: Pezet) [147]
2018 Onar – Czyste buty, brudne serce "Equipment" (gościnnie: Pezet, Bilon) [148]

Teledyski[edytuj | edytuj kod]

Rok Utwór Reżyseria Album Źródło
2002 "Re-fleksje"
Muzyka klasyczna [149]
"Seniorita (Gorąca krew)"
[150]
2004 "Nie jestem dawno" Filip Kabulski Muzyka poważna [151]
"Szósty zmysł" Filip Kabulski, Kobas Laksa [152]
2005 "W branży"
[153]
2007 "Na tym osiedlu" (gościnnie: Onar)
Muzyka rozrywkowa [154]
"Noc i dzień" (gościnnie: Małolat, Fame District) Grupa 13 [155]
2008 "Gdyby miało nie być jutra" [156]
2010 "Nagapiłem się" (gościnnie: Małpa) LetEmKnow Dziś w moim mieście [157]
"Dziś w moim mieście" (gościnnie: Grizzulah) 44khz [158]
2011 "Dopamina" Dwaem Media Group [159]
"Niewiadomo"
[160]
"Co mam powiedzieć" 2 DajREKTORS Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [161]
2012 "Noc jest dla mnie" (gościnnie: Fokus) Film-A-Lot Productions [162]
"Jestem sam" R5 Film Live in 1500m2 [163]
"Miejski Sound (City Remix)" Iwona Bielecka
[164]
"Chmura" Letemknow
[165]
"Supergirl" Florian Malak Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [166]
"Supergirl" (Auer remix) [167]
"Zaalarmuj" (Live in Stodoła) mixtape.com.pl
[168]
"Noc jest dla mnie" (gościnnie: Fokus) Film-A-Lot Productions Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [169]
2013 "Slang 2"
[170]
"Lojalność?" (PLN.BE?TZ Remix)
Muzyka rozrywkowa (reedycja) [171]
"Lojalność?" (Szogun Remix, gościnnie: Flint)
[172]
"Lojalność?" (PLN.BE?TZ Remix, gościnnie: Wuzet)
[173]
"Lojalność?" (Sempu Remix, gościnnie: Żaru)
[174]
"Ostatni Track" Jakub Kempny (Neue Modell)
[175]
2015 "Byłem" (gościnnie: Aś) Florian Malak Radio Pezet. Produkcja Sidney Polak [176]
2016 "Co jest ze mną nie tak" (oraz Czarny HIFI) Łukasz Grzegorzek
[177]
Gościnnie
2001 Lari Fari – "Miłość w moim mieście" (gościnnie: Pezet)
Dusza [178]
2011 Chada – "Niesiemy prawdę" (gościnnie: Hukos, Sitek, Pezet, Pih, Donguralesko, Jarecki) Dirt Video WGW [179]
2012 Donatan – "Budź się" (gościnnie: Donguralesko, Pezet, Pih) Piotr Smoleński Równonoc. Słowiańska dusza [180]
2013 DJ. B, Szczur – "Dom zły" (gościnnie: Sokół, Pezet, Juas) Krzysztof Kiziewicz Zaraza [181]
2012 Mixtura – "Piętno" (gościnnie: Pezet) Grupa 13 Duch w maszynie [182]
Pokahontaz – "Niemiłość" (gościnnie: Pezet) Holeinmoon Rekontakt [183]
2013 Gruby Mielzky – "Nie słyszysz" (gościnnie: Pezet) Smoła Studio 1.5 [184]
Flint – "Desiderata" (gościnnie: Pezet) Damian Michalak Stary, dobry Flint [185]
Miuosh, Onar – "Jest wysoko" (gościnnie: Pezet) Paweł Grabowski Nowe światło [186]
2014 Borixon – "S.O.S." (gościnnie: Pezet) Kazimierz Zbąski New Bad Life [187]
2018 Onar – "Equipment" (gościnnie: Pezet, Bilon) WOW PICTURES Czyste buty, brudne serce [188]
Inne
2010 Felipe, VNM, Jędker, Pezet, Sokół, Brahu, Numer Raz, Eldo – "I żeby było normalnie" 1cell Prosto Mixtape 600V [189]
2011 Numer Raz, Pyskaty, Onar, Sokół, Pezet i inni – "A pamiętasz jak?" LetEmKnow A pamiętasz jak? (singel) [190]
2013 Flint, Zaginiony, Żaru, Pepe Skuad, Wuzet, Małolat, Pezet – "Głód"
[191]

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Rok Kategoria Nagroda Uwagi Źródło
2004 Album Roku Hip-hop/R&B (Muzyka poważna) Fryderyk Nominacja [3]
2005 Polska płyta roku (Muzyka poważna) Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop.pl 3. miejsce [192]
Polski singiel roku ("Szósty zmysł") 2. miejsce [192]
2007 Nagroda publiczności – teledysk do muzyki hip-hop

(Pezet – "Noc i dzień rmx" gościnnie: Małolat, Fame District)

Yach Film Nominacja [193]
2008 Polska płyta roku (Muzyka rozrywkowa) Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop.pl 2. miejsce [192]
Polski wykonawca roku 3. miejsce [192]
Polski singiel roku ("Noc i dzień") Nominacja [194]
Album Roku Hip-hop/R&B (Muzyka rozrywkowa) Fryderyk Nominacja [4]
2011 Polski wykonawca roku Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop.pl Nominacja [195]
Polski singiel roku ("Nagapiłem się") Nominacja [196]
Polska płyta roku (Dziś w moim mieście) Nominacja [197]
Teledysk roku

(Felipe, VNM, Jędker, Pezet, Sokół, Brahu, Numer Raz, Eldo – "I żeby było normalnie")

VIVA Comet Awards Nominacja [198]
2012 Artysta Roku Nominacja [199]
Polski singiel roku ("Co mam powiedzieć") Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop.pl Nominacja [200]
Najlepszy Polski Wykonawca MTV Europe Music Awards Nominacja [201]
Cyber Yach ("Supergirl") Yach Film Laur [202]
2013 Polski singiel roku ("Supergirl") Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop.pl Nominacja [203]
Polska płyta roku (Radio Pezet) Nominacja [204]
Teledysk roku ("Slang 2") "Nocne Marki" Plebiscyt Magazynu Aktivist Nominacja [205]
2017 Polski singiel roku ("Co jest ze mną nie tak") Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop.pl Nominacja [206]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. Zestawienie miesięczne za czerwiec 2012. Lista bestsellerów przygotowywana na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych, opracowana przez ZPAV.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Dominika Węcławek, Marcin Flint, Tomasz Kleyff, Andrzej Cała, Kamil Jaczyński: Antologia Polskiego Rapu. Narodowe Centrum Kultury, 2014, s. 323. ISBN 978-83-7982-041-2.
 2. Pezet (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2009-06-05].
 3. a b ZPAV: Fryderyki 2004 – nominowani i laureaci (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-06-29].
 4. a b ZPAV: Fryderyki 2008 – nominowani i laureaci (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-06-29].
 5. "Kryminalni" w rytmie hip-hopu (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 6. Pezet i Sokół z programami w Rbl.tv (pol.). www.wirtualnemedia.pl. [dostęp 2013-10-18].
 7. Koka Beats (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-04-18].
 8. Czym jest KOKA od Pezeta? (pol.). www.hiphopnieumarl.pl. [dostęp 2012-04-18].
 9. Najlepszy Polski Raper (numeracja 0-29) (pol.). www.machina.pl. [dostęp 2011-12-19].
 10. 20 najlepszych polskich raperów wszech czasów (pol.). www.porcys.com. [dostęp 2015-07-24].
 11. Wizytówka – Pezet (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2009-06-05].
 12. Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 322. ISBN 83-89738-75-9.
 13. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y Deszcz: Biografia Pezeta (pol.). www.pezet81.pl. [dostęp 2010-01-27].
 14. a b c d Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 394. ISBN 83-89738-75-9.
 15. a b c d Radek Miszczak, Andrzej Cała: Beaty, Rymy, Życie: Leksykon muzyki hip-hop. Poznań: Kurpisz S.A., 2005, s. 388-389. ISBN 83-89738-75-9.
 16. Noon + Pezet = Muzyka klasyczna (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 17. Poważni Pezet i Noon (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 18. Fatum zaciążyło nad Pezetem i Noonem (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 19. Fatum, Pezet i Noon: Zapanowała zgoda (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 20. a b Sidney Polak "Otwiera wino" (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 21. "Historie z sąsiedztwa" Pezeta i Onara (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 22. Pezet w TV (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 23. 15 nowych kawałków Pezeta (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2010-01-27].
 24. a b Pezet: Wywiad (pol.). www.nowin24.pl. [dostęp 2010-04-07].
 25. Pezet & Małolat – "Dziś w moim mieście" (pol.). cgm.pl. [dostęp 2010-09-11].
 26. Dziś W Moim Mieście (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-02-26].
 27. OLiS – sprzedaż w okresie 27.09.2010-03.10.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-10-08].
 28. Pezet/Małolat – Live In 1500m2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 29. 1 NA 1: Artur Rawicz vs Pezet (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-07-05].
 30. a b ZPAV: złote płyty (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-18].
 31. OLiS – sprzedaż w okresie 03.09.2012 – 09.09.2012 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2012-09-13].
 32. a b c INTERIA.PL, Pezet kontra Sidney Polak. Konflikt się zaostrza [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 33. Pezet ma poważne problemy zdrowotne, „Onet Muzyka”, 10 czerwca 2013 [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 34. INTERIA.PL, Pezet odwołuje całą trasę koncertową [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 35. Pezet w formie, ale twierdzi, że to ostatni track! Zobacz nowy kawałek Pezeta! [VIDEO] – informacje, premiery teledysków – ESKA.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 36. INTERIA.PL, Pezet wraca z utworem "Co jest ze mną nie tak" [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 37. Pezet wraca na dobre. Zagra na kolejnym festiwalu. Obok m.in. Mesa, www.cgm.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 38. Nowe kawałki Pezeta? "Nie zabraknie elektroniki, pojawią się sample z black metalu", www.cgm.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 39. Nowy klip Pezeta trafił na YouTube, www.cgm.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 40. "Nie zobaczysz łez" - nowy teledysk Pezeta, www.cgm.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 41. a b DYCHA SZTOSÓW: PEZET JUŻ LIDEREM - GLAMRAP.PL - Napędza Hip-Hop'ową gospodarkę, glamrap.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 42. a b ZPAV: złote płyty 2017 (pol.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2017-03-05].
 43. Pezet/Małolat "Pragniesz" - bracia wracają z nowym teledyskiem - GLAMRAP.PL - Napędza Hip-Hop'ową gospodarkę, glamrap.pl [dostęp 2017-07-05] (pol.).
 44. FENT, Pezet wstrzymuje prace nad płytą: „fajnie się zapowiadało, ale nie poszło dalej”, Rap News - Polski Portal Rap & Hip Hop [dostęp 2017-07-24] (pol.).
 45. a b OLiS – sprzedaż w okresie 08.04.2002 – 14.04.2002 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-01-18].
  OLiS – sprzedaż w okresie 26.04.2004 – 03.05.2004 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-01-18].
  OLiS – sprzedaż w okresie 12.11.2007 – 18.11.2007 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-01-18].
  OLiS – sprzedaż w okresie 27.09.2010 – 03.10.2010 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2010-10-08].
  OLiS – sprzedaż w okresie 29.06.2018 – 05.07.2018 (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2018-07-12].
 46. PEZET SPRZEDAŁ 24 TYS. SZTUK "MUZYKI KLASYCZNEJ" - GLAMRAP.PL - Napędza Hip-Hop'ową gospodarkę, glamrap.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 47. Pezet/Noon zakazani? (pol.). muzyka.interia.pl. [dostęp 2013-03-14].
 48. Pezet – Muzyka emocjonalna (pol.). www.seenonstage.pl. [dostęp 2013-03-14].
 49. a b ZPAV: regulamin przyznawiania certyfikatów sprzedaży (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2010-09-23].
 50. ZPAV: złote płyty (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2012-04-18].
 51. TOP 100 – Zestawienie miesięczne za czerwiec 2012 (pol.). www.zpav.pl. [dostęp 2011-09-06].
 52. a b SLiP – Statystyki dla wykonawcy Pezet (pol.). www.radio.szczecin.pl. [dostęp 2011-06-15].
 53. Pezet – Lista Przebojów Programu Trzeciego (pol.). www.lp3.pl. [dostęp 2011-08-13].
 54. 30 ton – lista, lista przebojów (pol.). rmfpoplista.phorum.pl. [dostęp 2012-09-04].
 55. a b Archiwum listy przebojów Radia PiK – Notowania z roku 2004 (pol.). www.radiopik.pl. [dostęp 2012-10-11].
 56. Pezet/ Noon – "Szósty Zmysł" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-28].
 57. Pezet-Noon – Nie Jestem Dawno (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-08-29].
 58. a b PEZET "MUZYKA ROZRYWKOWA" REEDYCJA 2CD - Kokabeats, kokabeats.pl [dostęp 2017-03-28] (pol.).
 59. Pezet – "Co mam powiedzieć" (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-08-27].
 60. Pezet – "Noc jest dla mnie" (pol.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-08-27].
 61. Pezet – "Supergirl" (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2012-08-27].
 62. Pezet – Ostatni Track (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2013-12-14].
 63. Co Jest ze Mną Nie Tak - Single Pezet & Czarny Hi-Fi (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2016-09-29].
 64. ZPAV: platynowe płyty 2016 (ang.). bestsellery.zpav.pl. [dostęp 2016-09-29].
 65. Nie Zobaczysz Łez - Single Pezet (ang.). itunes.apple.com. [dostęp 2017-03-05].
 66. 30 ton – lista, lista przebojów – 29 września 2002 (pol.). cgm.pl. [dostęp 2012-07-28].
 67. Sidney Polak – "Otwieram Wino" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-08-22].
 68. Blokersi (Soundtrack) (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 69. JuNouMi Records EP Vol.2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 70. JuNouMi Records EP vol.3 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 71. Klan CD#33 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 72. Konkret Presents (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 73. Nakręceni, Czyli Szołbiznes Po Polsku (Soundtrack) (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 74. Road Hip Hop 2004 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 75. Popcorn – Hip Hop Mania 3 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 76. Popcorn – Hip Hop Mania 4 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 77. Road Hip Hop 2005 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 78. U ciebie w mieście 2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 79. ESKA Squad 3 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 80. EmbargoNagrania: Muzyka Miejska Cz.1 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 81. Waco Records Sampler 2006 Vol.1 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 82. Mixtape Prosto 600V (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-03-21].
 83. Grube Jointy 2: Karani Za Nic (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-06-15].
 84. Prosto Mixtape Dj KEBS (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-04-16].
 85. Krystian Krupiński: Prosto Mixtape Cztery - okładka oraz pełna lista gości, wśród nich Taco Hemingway! (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2015-11-29].
 86. O$ka – "Kompilacja" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 87. Grammatik – "Światła Miasta" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 88. ZWR – "Sprawy Sedno" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 89. O$ka – "Kompilacja 2" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 90. Eldo – "Opowieść O Tym, Co Tu Dzieje Się Naprawdę" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 91. Elemer – "Poszło W Biznes" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 92. Lari Fari – "Dusza" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 93. Paresłów – "Galaktao" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 94. Stare Miasto – "Minuty" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 95. Waco – "Świeży Materiał" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 96. White House – "Kodex" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 97. Red – "Al-Hub" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 98. O.S.T.R. – "Tabasko" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 99. Flexxip – "Flexxip" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 100. DizkretPraktik – "IQ" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 101. Eis – "Gdzie Jest Eis?" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 102. Onar i O$ka – "Wszystko Co Mogę Mieć" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 103. Mały Esz Esz – "Bez Zabezpieczeń" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 104. Pih – "Krew, Pot I Łzy" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 105. Sidney Polak – "Sidney Polak" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 106. DJ 600V – "Style (Operacja Zrób To Głośniej)" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 107. O$ka – "Przez $ Jak..." (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 108. Onar – "Osobiście" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 109. Praktik – "Dobra Częstotliwość" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 110. WdoWa – "Braggacadabra" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 111. Pelson – "Sensi" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 112. Małolat/Ajron – "W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 113. Hardkorowe Brzmienie – "Mamy To Co Chcemy" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 114. Kali (Szybki Szmal) – "2002–2004" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 115. Beatowsky – "Beatowsky" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 116. Onar – "Pod Prąd" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 117. Molesta/Ewenement – "Molesta I Kumple" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 118. Fokus – "Alfa I Omega" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 119. Sidney Polak – "Cyfrowy styl życia" (pol.). www.archiwumrocka.art.pl. [dostęp 2011-09-21].
 120. DonGuralEsko & Matheo – "Inwazja Porywaczy Ciał" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 121. Onar – "Jeden Na Milion" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 122. Buczer – "Podejrzany O Rap: Mixtape Vol.2" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 123. Tede – "Fuck Tede / Glam Rap" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 124. Pih – "Dowód Rzeczowy Nr 1" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 125. VNM – "De Nekst Best" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 126. Diox/The Returners – "Logika Gry" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 127. Chada – "WGW" (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2011-09-21].
 128. KrzyHu – Zeszyt Outsidera (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 129. Bosski Roman – ""Krak4" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-04-18].
 130. Franek – Dalej (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 131. Zjawin – Wszystko Jedno (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-07-05].
 132. Jeden Z Was (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-06-22].
 133. CNO2 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-09-16].
 134. Pokahontaz – Rekontakt (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-10-20].
 135. Donatan – Równonoc (pol.). www.hhbd.pl. [dostęp 2012-09-26].
 136. Czarny HiFi – Niedopowiedzenia (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-11-17].
 137. Mixtura – Duch W Maszynie (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2012-11-30].
 138. Gruby Mielzky – 1.5 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-10-03].
 139. KaCeZet & Fundamenty - Dziennik Kapitana Cz.1 (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2014-06-22].
 140. Flint – Stary, Dobry Flint (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-10-03].
 141. Miuosh X Onar – Nowe Światło (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-11-01].
 142. DJ.B & Szczur – Zaraza (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2013-11-03].
 143. Wuzet - Własne Zdanie (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2014-06-22].
 144. Pih - Kino Nocne (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2014-12-02].
 145. Małolat - Więcej (pol.). www.hiphopedia.info. [dostęp 2015-11-17].
 146. Onar - Zachrypnięte gardło (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2017-01-11].
 147. Mateusz Natali: Otsochodzi feat. Pezet „Aha” – teledysk (pol.). popkiller.pl, 2017-11-24. [dostęp 2018-06-26].
 148. Marek Adamski: Onar ft. Pezet, Bilon „Equipment” – teledysk (pol.). popkiller.pl, 2018-05-22. [dostęp 2018-06-26].
 149. Pezet Noon – Refleksje – Teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 150. Pezet/Noon – "Seniorita" (pol.). www.youtube.pl. [dostęp 2011-10-10].
 151. Pezet/Noon – "Nie jestem Dawno" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2010-01-19].
 152. Pezet/Noon – "Szósty zmysł" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2010-02-15].
 153. Pezet/Noon – "W branży" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-06-15].
 154. Pezet – "Na tym osiedlu (ft. Onar)" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-06-15].
 155. Pezet – "Noc i dzień (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 156. Nowy teledysk Pezeta (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2008-12-04].
 157. Pezet/Małolat – "Nagapiłem się (ft. Małpa)" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-06-15].
 158. Pezet/Małolat – "Dziś w moim mieście" (pol.). www.orange.pl. [dostęp 2011-10-11].
 159. Pezet/Małolat – "Dopamina" (pol.). www.orange.pl. [dostęp 2011-10-10].
 160. Rap One Shot #17: Pezet "Niewiadomo" prod. Tasty Beats (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-25].
 161. Pezet- "Co mam powiedzieć" (pol.). www.orange.pl. [dostęp 2011-10-11].
 162. Pezet- "Noc jest dla mnie" (feat. Fokus)) (pol.). www.orange.pl. [dostęp 05-03-2012].
 163. Pezet, Małolat – Jestem sam (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 164. Pezet "Miejski Sound (City Remix)" teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 165. Pezet – "Chmura" teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-08-11].
 166. Pezet "Supergirl" – teledysk (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2012-08-23].
 167. Auer zremiksował "Supergirl" Pezeta (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-10-03].
 168. Pezet&Małolat – Zaalarmuj (live in Stodoła) (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2012-10-31].
 169. Pezet feat. Fokus "Noc jest dla mnie" prod. Sidney Polak (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2012-02-09].
 170. Pezet – "Slang 2" – teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2013-06-29].
 171. Pezet – "Lojalność?" feat. Flint (Szogun Remix) (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2013-06-29].
 172. Remix "Lojalności" Pezeta (pol.). muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2013-06-29].
 173. Pezet Ft. Wuzet – "Lojalność?" (PLN.BETZ Remix) – teledysk (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2013-06-29].
 174. Pezet – "Lojalność?" Zobacz teledysk! (pol.). muzyka.dlastudenta.pl. [dostęp 2013-07-01].
 175. "OSTATNI TRACK" – PEZET PROMUJE TRASĘ RED BULL (VIDEO) (pol.). www.glamrap.pl. [dostęp 2013-06-29].
 176. Pezet feat. Aś - Byłem [Official Music Video] (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2015-04-24].
 177. Mateusz Natali: Pezet & Czarny HIFI "Co jest ze mną nie tak" - nowy teledysk! (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2016-03-24].
 178. Lari Fari – "Miłość w moim mieście (feat. Pezet)" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-12-20].
 179. CHADA – „Niesiemy prawdę” – trailer (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2011-07-17].
 180. Donatan – "Budź się" (feat. Donguralesko, Pezet, Pih) (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-10-22].
 181. Video Dnia: Zaraza ft. Pezet, Juras, Sokół "Dom zły” (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2013-10-30].
 182. Mixtura – "Piętno" (gościnnie: Pezet) (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2014-12-20].
 183. Pokahontaz - Niemiłość (official trailer) (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2012-11-03].
 184. Maciej Sulima: Gruby Mielzky feat. Pezet "Nie słyszysz" - teledysk (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2014-10-30].
 185. Krystian Krupiński: Flint feat. Pezet "Desiderata" (prod. Barthvader/Folku) - teledysk (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2014-01-15].
 186. Mateusz Natali: Video Dnia: Miuosh x Onar feat. Pezet "Jest Wysoko" (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2013-10-22].
 187. Krystian Krupiński: Video Dnia: Borixon feat. Pezet "S.O.S." (prod. Auer, PLN Beatz) (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2014-10-30].
 188. Marek Adamski: Onar ft. Pezet, Bilon „Equipment” – teledysk (pol.). popkiller.pl, 2018-05-22. [dostęp 2018-06-26].
 189. Dj 600V – "I żeby było normalnie" (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-09-21].
 190. Małolat Numer Raz Juhas Pezet Sokół Diox Chada Ero Mes Molesta – A pamiętasz jak[Official Video] (pol.). www.youtube.com. [dostęp 2011-04-02].
 191. Daniel Wardziński: Flint, Zaginiony, Żaru, Pepe Skuad, Wuzet, Małolat, Pezet "Głód" – teledysk na pierwsze urodziny Koka Beats (pol.). www.popkiller.pl. [dostęp 2013-06-29].
 192. a b c d Plebiscyt WuDoo i Hip-Hop.pl 2004-2015, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 193. Yach Film Festiwal > 16. Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film > Nominacje (pol.). www.stopklatka.pl. [dostęp 2012-08-20].
 194. Manewry rapowym singlem roku!, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 195. Peja Polskim Wykonawcą Roku 2010, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 196. "Puszka Pandory" Piha i Chady Polskim Singlem Roku 2010, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 197. "Reedukacja" SLU Polską Płytą Roku 2011, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 198. Nominacje Viva Comet 2011 cgm.pl (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-09-21].
 199. Pezet na Viva Comet 2012 (pol.). www.cgm.pl. [dostęp 2012-08-21].
 200. "Oddałbym" SLU Polskim Singlem Roku 2011, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 201. Pezet nominowany do MTV EMA 2012 (pol.). www.hip-hop.pl. [dostęp 2012-09-19].
 202. PEZET I "SUPERGIRL" ZWYCIĘŻYLI W KONKURSIE CYBERYACH! (pol.). glamrap.pl. [dostęp 2012-09-19].
 203. "Wychowani w Polsce" Tabasko Polskim Singlem Roku 2012, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 204. "Ostatnia Szansa Tego Rapu" Tabasko Polską Płytą Roku 2012, www.hip-hop.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).
 205. NOCNE MARKI: HIFI BANDA WYGRAŁA Z PEZETEM (pol.). glamrap.pl. [dostęp 2013-12-14].
 206. O.S.T.R. "Spowiedź" Najlepszym Polskim Singlem 2016! - Wu Doo - Radio Szczecin, radioszczecin.pl [dostęp 2017-03-29] (pol.).