Wimbledon 2014 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2014 – gra podwójna mężczyzn
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 25.06–05.07.2014
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra podwójna
Kanada Vasek Pospisil
Stany Zjednoczone Jack Sock
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Wimbledon 2014 – gra podwójna mężczyzn – zawody deblowe mężczyzn, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania odbywały się w dniach 25 czerwca–5 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
Osiągnięcie
1 Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Finał
2 Austria Alexander Peya
Brazylia Bruno Soares
Ćwierćfinał
3 Kanada Daniel Nestor
Serbia Nenad Zimonjić
Ćwierćfinał
4 Francja Julien Benneteau
Francja Édouard Roger-Vasselin
Ćwierćfinał
5 Indie Leander Paes
Czechy Radek Štěpánek
Półfinał
6 Hiszpania Marcel Granollers
Hiszpania Marc López
3 runda
7 Polska Łukasz Kubot
Szwecja Robert Lindstedt
2 runda
8 Indie Rohan Bopanna
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
2 runda
9 Austria Julian Knowle
Brazylia Marcelo Melo
Ćwierćfinał
10 Filipiny Treat Huey
Wielka Brytania Dominic Inglot
1 runda
11 Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
3 runda
12 Francja Michaël Llodra
Francja Nicolas Mahut
Półfinał
13 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Południowa Afryka Raven Klaasen
3 runda
14 Wielka Brytania Jamie Murray
Australia John Peers
3 runda
15 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Polska Marcin Matkowski
3 runda
16 Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania David Marrero
3 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
3 7 6 6  
9  Austria Julian Knowle
 Brazylia Marcelo Melo
6 66 4 4  
  1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6 6  
  12  Francja Michaël Llodra
 Francja Nicolas Mahut
64 3 2  
4  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
4 4 7 4
  12  Francja Michaël Llodra
 Francja Nicolas Mahut
6 6 5 6  
    1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
65 7 4 6 5
   Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 63 6 3 7
  5  Indie Leander Paes
 Czechy Radek Štěpánek
3 7 6 6  
3  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
6 65 3 4  
5  Indie Leander Paes
 Czechy Radek Štěpánek
65 3 4
   Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 6 6  
 Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 3 7 6
  2  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
4 6 66 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
3 7 6 6  
 Australia Matthew Ebden
 Australia Samuel Groth
6 62 2 2     1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6 6  
WC  Wielka Brytania Kyle Edmund
 Ukraina Serhij Stachowski
6 4 4 4      Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Holandia Igor Sijsling
3 4 2  
 Hiszpania Roberto Bautista-Agut
 Holandia Igor Sijsling
4 6 6 6       1  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 6 7
Q  Szwecja Andreas Siljeström
 Słowacja Igor Zelenay
4 5 4       15  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Polska Marcin Matkowski
5 3 65
 Wielka Brytania Jonathan Marray
 Australia John-Patrick Smith
6 7 6      Wielka Brytania Jonathan Marray
 Australia John-Patrick Smith
6 65 4 3
Q  Brazylia Marcelo Demoliner
 Indie Purav Raja
2 4 4     15  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Polska Marcin Matkowski
4 7 6 6  
15  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Polska Marcin Matkowski
6 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
9  Austria Julian Knowle
 Brazylia Marcelo Melo
6 7 6  
 Niemcy Martin Emmrich
 Niemcy Christopher Kas
4 5 3     9  Austria Julian Knowle
 Brazylia Marcelo Melo
6 7 6  
 Polska Tomasz Bednarek
 Francja Benoît Paire
7 63 62 2      Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow
 Rosja Dmitrij Tursunow
1 69 3  
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow
 Rosja Dmitrij Tursunow
64 7 7 6       9  Austria Julian Knowle
 Brazylia Marcelo Melo
6 62 7 6
 Australia Chris Guccione
 Australia Lleyton Hewitt
7 6 6        Australia Chris Guccione
 Australia Lleyton Hewitt
3 7 65 3
 Kolumbia Alejandro Falla
 Australia Marinko Matošević
65 3 3      Australia Chris Guccione
 Australia Lleyton Hewitt
7 6 6
 Kolumbia Santiago Giraldo
 Kolumbia Alejandro González
2 1 4     7  Polska Łukasz Kubot
 Szwecja Robert Lindstedt
5 3 4  
7  Polska Łukasz Kubot
 Szwecja Robert Lindstedt
6 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
4  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 61 2 6 6  
 Włochy Daniele Bracciali
 Izrael Jonatan Erlich
3 7 6 3 4     4  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 63 6 6  
 Hiszpania Guillermo García-López
 Austria Philipp Oswald
6 4 3 5      Niemcy Andre Begemann
 Czechy Lukáš Rosol
3 7 4 2  
 Niemcy Andre Begemann
 Czechy Lukáš Rosol
4 6 6 7       4  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
63 6 7 6
 Niemcy Benjamin Becker
 Austria Oliver Marach
3 3 67       13  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 2 64 3
 Czechy Jaroslav Levinský
 Czechy Jiří Veselý
6 6 7      Czechy Jaroslav Levinský
 Czechy Jiří Veselý
3 7 65 4
Q  Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Stany Zjednoczone Kevin King
4 6 1 4     13  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
6 65 7 6  
13  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
6 3 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
12  Francja Michaël Llodra
 Francja Nicolas Mahut
6 6 6  
 Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Leonardo Mayer
3 3 3     12  Francja Michaël Llodra
 Francja Nicolas Mahut
6 6 6  
WC  Wielka Brytania Edward Corrie
 Wielka Brytania Daniel Smethurst
4 64 62      Szwecja Johan Brunström
 Dania Frederik Nielsen
3 4 2  
 Szwecja Johan Brunström
 Dania Frederik Nielsen
6 7 7       12  Francja Michaël Llodra
 Francja Nicolas Mahut
7 7 7
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Niemcy Simon Stadler
2 3 1       6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
62 5 5
 Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
6 6 6      Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
2 5 6 6 3
 Chorwacja Marin Draganja
 Rumunia Florin Mergea
7 1 2 6 1     6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
6 7 2 1 6  
6  Hiszpania Marcel Granollers
 Hiszpania Marc López
64 6 6 3 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
5  Indie Leander Paes
 Czechy Radek Štěpánek
6 7 3 6  
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
2 64 6 4     5  Indie Leander Paes
 Czechy Radek Štěpánek
3 6 3 6 11  
 Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
7 6 3 7      Meksyk Santiago González
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 1 6 3 9  
 Czechy Lukáš Dlouhý
 Australia Paul Hanley
67 0 6 63       5  Indie Leander Paes
 Czechy Radek Štěpánek
6 65 6 7
 Hiszpania Feliciano López
 Austria Jürgen Melzer
7 3 6 6       11  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
4 7 4 5
Q  Australia Alex Bolt
 Wielka Brytania Andrew Whittington
5 6 3 2      Hiszpania Feliciano López
 Austria Jürgen Melzer
63 3 68
 Finlandia Henri Kontinen
 Finlandia Jarkko Nieminen
65 4 64     11  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6 7  
11  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6 7  
1 runda   2 runda   3 runda
16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania David Marrero
6 4 6 7  
WC  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
3 6 3 62     16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania David Marrero
6 64 7 7  
 Stany Zjednoczone Bradley Klahn
 Nowa Zelandia Michael Venus
5 65 6 0      Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Donald Young
4 7 5 5  
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Donald Young
7 7 4 6       16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania David Marrero
68 4 4
 Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 3 4 2       3  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
7 6 6
 Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Jan-Lennard Struff
5 6 6 6      Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Jan-Lennard Struff
4 6 4 2
 Włochy Paolo Lorenzi
 Włochy Andreas Seppi
65 3 4     3  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
6 3 6 6  
3  Kanada Daniel Nestor
 Serbia Nenad Zimonjić
7 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
8  Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 7 6  
 Czechy František Čermák
 Rosja Michaił Jełgin
69 68 3     8  Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 65 3 6 5  
 Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6 6      Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
63 7 6 4 7  
 Holandia Robin Haase
 Holandia Jesse Huta Galung
3 2 2        Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 7 6
 Kazachstan Andriej Gołubiew
 Uzbekistan Denis Istomin
66 4 6 66        Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia André Sá
63 63 4
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
7 6 4 7      Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
6 66 4 4
 Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia André Sá
6 7 6      Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia André Sá
3 7 6 6  
10  Filipiny Treat Huey
 Wielka Brytania Dominic Inglot
4 65 3  
1 runda   2 runda   3 runda
14  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6 6  
WC  Wielka Brytania Daniel Evans
 Wielka Brytania James Ward
2 4 4     14  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 7 6  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Indie Divij Sharan
6 6 63 3 2     WC  Wielka Brytania Jamie Delgado
 Luksemburg Gilles Müller
3 67 3  
WC  Wielka Brytania Jamie Delgado
 Luksemburg Gilles Müller
2 2 7 6 6       14  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
3 7 63 6 3
 Słowacja Martin Kližan
 Austria Dominic Thiem
7 5 6 5 8       2  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
6 62 7 3 6
 Argentyna Carlos Berlocq
 Portugalia João Sousa
5 7 4 7 6      Słowacja Martin Kližan
 Austria Dominic Thiem
65 4 2
 Białoruś Maks Mirny
 Rosja Michaił Jużny
6 3 6 3 2     2  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
7 6 6  
2  Austria Alexander Peya
 Brazylia Bruno Soares
4 6 3 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 325 000 2000
Finaliści 163 000 1200
Półfinaliści 81 500 720
Ćwierćfinaliści 41 000 360
3 runda 21 500 180
2 runda 13 000 90
1 runda 8 500 0

Eliminacje gry podwójnej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]