Puchar UEFA (2002/2003)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

XXXII (XLV) Puchar UEFA 2002/2003
(ang. UEFA Cup)

Runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Litex Łowecz Bułgaria 8-1 Litwa Atlantas Kłajpeda 5-0 3-1
FC Encamp Andora 0-13 Rosja Zienit Petersburg 0-5 0-8
Atyrau FK Kazachstan 0-2 Słowacja FK Matador Púchov 0-0 0-2
Glentoran FC Irlandia Północna 0-6 Polska Wisła Kraków 0-2 0-4
Pobeda Prilep Macedonia 2-3 Dania FC Midtjylland 2-0 0-3(d)
NK Primorje Słowenia 6-3 Armenia Zvartnots Erywań 6-1 0-2
FK Ventspils Łotwa 3-1 Szwajcaria AC Lugano 3-0 0-1
Hapoel Tel Awiw Izrael 5-1 Albania KF Partizani 1-0 4-1
Ferencvaros Budapeszt Węgry 5-2 Cypr AEL Limassol 4-0 1-2
Hajduk Split Chorwacja 11-0 Wyspy Owcze GÍ Gøta 3-0 8-0
Brann Bergen Norwegia 4-6 Litwa FK Sūduva 2-3 2-3
Amica Wronki Polska 12-2 Walia The New Saints FC 5-0 7-2
FC Kopenhaga Dania 7-2 Gruzja Lokomotivi Tbilisi 3-1 4-1
Metalurgs Lipawa Łotwa 2-6 Austria FC Kärnten 0-2 2-4
FC Vaduz Liechtenstein 1-1 Szkocja Livingston FC 1-1 0-0
Sliema Wanderers Malta 1-5 Polska Polonia Warszawa 1-3 0-2
Anorthosis Famagusta Larnaka Cypr 3-2 Luksemburg CS Grevenmacher 3-0 0-2
Levadia Tallinn Estonia 0-4 Izrael Maccabi Tel Awiw 0-2 0-2
Leixões Sport Club Portugalia 4-3 Macedonia FK Bełasica 2-2 2-1
Sigma Ołomuniec Czechy 3-3(r) Bośnia i Hercegowina FK Sarajevo 2-1 1-2
Zimbru Kiszyniów Mołdawia 5-3 Szwecja IFK Göteborg 3-1 2-2
KÍ Klaksvík Wyspy Owcze 2-3 Węgry Újpest Budapeszt 2-2 0-1
MyPa Finlandia 1-2 Dania Odense BK 1-0 0-2
Dynamo Mińsk Białoruś 1-5 Bułgaria CSKA Sofia 1-4 0-1
Dinamo Tbilisi Gruzja 5-1 Estonia TVMK Tallinn 4-1 1-0
Spartak Erywań Armenia 0-5 Szwajcaria Servette Genewa 0-2 0-3
Shamrock Rovers Irlandia 1-5 Szwecja Djurgårdens IF 1-3 0-2
Varteks Varaždin Chorwacja 9-0 Irlandia Dundalk FC 5-0 4-0
FK Homel Białoruś 5-0 Finlandia HJK Helsinki 1-0 4-0
Aberdeen FC Szkocja 1-0 Mołdawia Nistru Otaci 1-0 0-0
AIK Solna Szwecja 5-1 Islandia ÍBV Vestmannaeyjar 2-0 3-1
Rapid Bukareszt Rumunia 5-1 Słowenia ND Gorica 2-0 3-1
FC Domagnano San Marino 0-5 Czechy FK Viktoria Žižkov 0-2 0-3
Kajrat Ałmaty Kazachstan 0-5 Serbia i Czarnogóra FK Crvena zvezda Belgrad 0-2 0-3
Metalurg Zaporoże Ukraina 3-0 Malta Birkirkara FC 3-0 0-0
Bangor City Walia 1-2 Serbia i Czarnogóra FK Smederevo 1-0 0-2
Koba Senec Słowacja 1-5 Bośnia i Hercegowina NK Široki Brijeg 1-2 0-3
SK Tirana Albania 2-3 Rumunia National Bukareszt 0-1 2-2
Avenir Beggen Luksemburg 1-9 Anglia Ipswich Town 0-1 1-8
Fylkir Reykjavík Islandia 2-4 Belgia Excelsior Mouscron 1-1 1-3
Stabæk Fotball Norwegia 5-1 Irlandia Północna Linfield FC 4-0 1-1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

I runda[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Paris Saint-Germain Francja 4-0 Węgry Újpest Budapeszt 3-0 1-0
Sporting Lizbona Portugalia 4-6 Serbia i Czarnogóra Partizan Belgrad 1-3 3-3(d)
Legia Warszawa Polska 7-2 Holandia FC Utrecht 4-1 3-1
Zimbru Kiszyniów Mołdawia 1-4 Hiszpania Real Betis 0-2 1-2
Beşiktaş JK Turcja 7-2 Bośnia i Hercegowina FK Sarajevo 2-2 5-0
CSKA Moskwa Rosja 3-4 Włochy Parma FC 1-1 2-3
Lewski Sofia Bułgaria 5-2 Dania Brøndby IF 4-1 1-1
RSC Anderlecht Belgia 2-2 Norwegia Stabæk Fotball 0-1 2-1
National Bukareszt Rumunia 3-2 Holandia SC Heerenveen 3-0 0-2
Lazio Rzym Włochy 4-0 Grecja Skoda Ksanti 4-0 0-0
Aberdeen FC Szkocja 0-1 Niemcy Hertha BSC Berlin 0-0 0-1
Ipswich Town Anglia 2-1 Serbia i Czarnogóra FK Smederevo 1-1 1-0
Maccabi Tel Awiw Izrael 2-4 Portugalia Boavista FC 1-0 1-4
AIK Solna Szwecja 4-6 Turcja Fenerbahçe SK 3-3 1-3
Sparta Praga Czechy 4-0 Bośnia i Hercegowina NK Široki Brijeg 3-0 1-0
Austria Wiedeń Austria 5-2 Ukraina Szachtar Donieck 5-1 0-1
Denizlispor Turcja 3-3 Francja FC Lorient 2-0 1-3
Chelsea FC Anglia 4-5 Norwegia Viking FK 2-1 2-4
FC Kärnten Austria 1-4 Izrael Hapoel Tel Awiw 0-4 1-0
VfB Stuttgart Niemcy 8-2 Łotwa FK Ventspils 4-1 4-1
Dinamo Zagrzeb Chorwacja 9-1 Węgry Zalaegerszegi TE 6-0 3-1
FC Kopenhaga Dania 1-3 Szwecja Djurgårdens IF 0-0 1-3
FK Viktoria Žižkov Czechy 3-3 Szkocja Rangers FC 2-0 1-3(d)
Vitesse Arnhem Holandia 2-1 Rumunia Rapid Bukareszt 1-1 1-0
Leeds United Anglia 2-1 Ukraina Metalurg Zaporoże 1-0 1-1
Servette Genewa Szwajcaria 4-4 Polska Amica Wronki 2-3 2-1
Sturm Graz Austria 8-6 Szkocja Livingston FC 5-2 3-4
Ferencvaros Budapeszt Węgry 5-0 Turcja Kocaelispor 4-0 1-0
Željezničar Sarajewo Bośnia i Hercegowina 0-1 Hiszpania Málaga CF 0-0 0-1
Girondins Bordeaux Francja 10-1 Słowacja FK Matador Púchov 6-0 4-1
FC Slovan Liberec Czechy 4-2 Gruzja Dinamo Tbilisi 3-2 1-0
Leixões SC Portugalia 3-5 Grecja PAOK Saloniki 2-1 1-4
Litex Łowecz Bułgaria 1-3 Grecja Panathinaikos Ateny 0-1 1-2(d)
FK Crvena zvezda Belgrad Serbia i Czarnogóra 2-0 Włochy Chievo Werona 0-0 2-0
Hajduk Split Chorwacja 2-3 Anglia Fulham FC 0-1 2-2
NK Primorje Słowenia 1-8 Polska Wisła Kraków 0-2 1-6
APOEL Nikozja Cypr 3-1 Austria Grazer AK 2-0 1-1
Celta Vigo Hiszpania 2-1 Dania Odense BK 2-0 0-1
Metalurg Donieck Ukraina 2-10 Niemcy Werder Brema 2-2 0-8
Celtic FC Szkocja 10-1 Litwa FK Sūduva 8-1 2-0
FC Porto Portugalia 6-2 Polska Polonia Warszawa 6-0 0-2
FK Homel Białoruś 1-8 Niemcy Schalke 04 1-4 0-4
Grasshoppers Zurych Szwajcaria 4-3 Rosja Zienit Petersburg 3-1 1-2
Ankaragücü Turcja 1-5 Hiszpania Deportivo Alavés 1-2 0-3
Iraklis Saloniki Grecja 5-5 Cypr Anorthosis Famagusta Larnaka 4-2 1-3
FC Midtjylland Turcja 2-1 Chorwacja NK Varteks 1-0 1-1
Blackburn Rovers Anglia 4-4 Bułgaria CSKA Sofia 1-1 3-3
Excelsior Mouscron Belgia 3-7 Czechy Slavia Praga 2-2 1-5
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

II runda[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Djurgårdens IF Szwecja 1-3 Francja Girondins Bordeaux 0-1 1-2
FK Viktoria Žižkov Czechy 0-4 Hiszpania Real Betis 0-1 0-3
Legia Warszawa Polska 2-3 Niemcy Schalke 04 2-3 0-0
APOEL Nikozja Cypr 0-5 Niemcy Hertha BSC Berlin 0-1 0-4
Ferencvaros Budapeszt Węgry 0-2 Niemcy VfB Stuttgart 0-0 0-2
Málaga CF Hiszpania 4-2 Polska Amica Wronki 2-1 2-1
Austria Wiedeń Austria 0-3 Portugalia FC Porto 0-1 0-2
Partizan Belgrad Serbia i Czarnogóra 4-6 Czechy Slavia Praga 3-1 1-5(d)
Leeds United Anglia 5-1 Izrael Hapoel Tel Awiw 1-0 4-1
Fenerbahçe SK Turcja 2-5 Grecja Panathinaikos Ateny 1-1 1-4
RSC Anderlecht Belgia 6-1 Dania FC Midtjylland 3-1 3-0
Ipswich Town Anglia 1-1(r) Czechy FC Slovan Liberec 1-0 0-1
National Bukareszt Rumunia 0-3 Francja Paris Saint-Germain 0-2 0-1
Deportivo Alavés Hiszpania 1-2 Turcja Beşiktaş JK 1-1 0-1
Lazio Rzym Włochy 2-1 Serbia i Czarnogóra FK Crvena zvezda Belgrad 1-0 1-1
Sparta Praga Czechy 1-2 Turcja Denizlispor 1-0 0-2
Dinamo Zagrzeb Chorwacja 1-5 Anglia Fulham FC 0-3 1-2
Celta Vigo Hiszpania 4-1 Norwegia Viking FK 3-0 1-1
PAOK Saloniki Grecja 3-2 Szwajcaria Grasshoppers Zurych 2-1 1-1
Vitesse Arnhem Holandia 5-4 Niemcy Werder Brema 2-1 3-3
Boavista FC Portugalia 3-1 Cypr Anorthosis Famagusta Larnaka 2-1 1-0
Sturm Graz Austria (r)1-1 Bułgaria Lewski Sofia 1-0 0-1
Celtic Glasgow Szkocja 3-0 Anglia Blackburn Rovers 1-0 2-0
Parma FC Włochy 3-5 Polska Wisła Kraków 2-1 1-4(d)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

III runda[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
FC Porto Portugalia 3-1 Francja RC Lens 3-0 0-1
Denizlispor Turcja 1-0 Francja Olympique Lyonnais 0-0 1-0
FC Slovan Liberec Czechy 2-3 Grecja Panathinaikos Ateny 2-2 0-1
Girondins Bordeaux Francja 2-4 Belgia RSC Anderlecht 0-2 2-2
Sturm Graz Austria 2-3 Włochy Lazio Rzym 1-3 1-0
Wisła Kraków Polska 5-2 Niemcy Schalke 04 1-1 4-1
PAOK Saloniki Grecja 1-4 Czechy Slavia Praga 1-0 0-4
Beşiktaş JK Turcja 3-1 Ukraina Dynamo Kijów 3-1 0-0
Celtic Glasgow Szkocja 2-2 Hiszpania Celta de Vigo 1-0 1-2
Club Brugge Belgia 1-3 Niemcy VfB Stuttgart 1-2 0-1
Real Betis Hiszpania 1-2 Francja AJ Auxerre 1-0 0-2
Vitesse Arnhem Holandia 0-2 Anglia Liverpool 0-1 0-1
Málaga CF Hiszpania 2-1 Anglia Leeds United 0-0 2-1
AEK Ateny Grecja 8-1 Izrael Maccabi Hajfa 4-0 4-1
Hertha BSC Berlin Niemcy 2-1 Anglia Fulham FC 2-1 0-0
Paris Saint-Germain Francja 2-2 Portugalia Boavista FC 2-1 0-1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

IV runda[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
FC Porto Portugalia 8-3 Turcja Denizlispor 6-1 2-2
Panathinaikos Ateny Grecja 3-2 Belgia RSC Anderlecht 3-0 0-2
Lazio Rzym Włochy 5-4 Polska Wisła Kraków 3-3 2-1
Slavia Praga Czechy 3-4 Turcja Beşiktaş JK 1-0 2-4
Celtic Glasgow Szkocja 5-4 Niemcy VfB Stuttgart 3-1 2-3
AJ Auxerre Francja 0-3 Anglia Liverpool 0-1 0-2
Málaga CF Hiszpania 1-0 Grecja AEK Ateny 0-0 1-0
Hertha BSC Berlin Niemcy 3-3 Portugalia Boavista FC 3-2 0-1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
FC Porto Portugalia 2-1 Grecja Panathinaikos Ateny 0-1 2-0(d)
Lazio Rzym Włochy 3-1 Turcja Beşiktaş JK 1-0 2-1
Celtic Glasgow Szkocja 3-1 Anglia Liverpool 1-1 2-0
Málaga CF Hiszpania 1-1(r) Portugalia Boavista FC 1-0 0-1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
FC Porto Portugalia 4-1 Włochy Lazio Rzym 4-1 0-0
Celtic Glasgow Szkocja 2-1 Portugalia Boavista FC 1-1 1-0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał[edytuj | edytuj kod]

21 maja 2003
FC Porto 3 - 2 (d) Celtic FC Estadio Olímpico de la Cartuja, Sewilla
Widzów: 53.000

Sędzia: Lubos Michel (Słowacja)

Derlei 45', 115'
Dmitrij Alienicziew 54'
Henrik Larsson 47', 57'

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]