Przystań Rancho we Wrocławiu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przystań Harcerskiego Ośrodka Wodnego "RANCHO"
Ilustracja
Państwo

 Polska

Miejscowość

Wrocław

Typ portu

śródlądowy

Adres bosmanatu

50-421 Wrocław
ul. Na Grobli 49

Położenie na mapie Wrocławia
Mapa konturowa Wrocławia, po prawej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Przystań Harcerskiego Ośrodka Wodnego "RANCHO"”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, blisko centrum po lewej na dole znajduje się punkt z opisem „Przystań Harcerskiego Ośrodka Wodnego "RANCHO"”
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa konturowa województwa dolnośląskiego, po prawej znajduje się punkt z opisem „Przystań Harcerskiego Ośrodka Wodnego "RANCHO"”
Ziemia51°05′52″N 17°04′55″E/51,097778 17,081944
Strona portu

Przystań Ranchoprzystań na rzece Odra, położona w rejonie osiedla Siedlec we Wrocławiu, przy ulicy Na Grobli. Przystań znajduje się przy Harcerskim Ośrodku Wodnym "Rancho" Związku Harcerstwa Polskiego[1], na lewym brzegu rzeki[2]. Ośrodek położony jest na szerokiej terasie zalewowej rzeki, pomiędzy brzegiem jej koryta, a wałem przeciwpowodziowym przy ulicy Międzyrzeckiej, za którymi leży osiedle Sieldec i Las Rakowiecki. Szlak żeglugowy, przy którym położona jest przystań to, tzw. Górna Odra Wrocławska. W górę rzeki ograniczona jest ona Stopniem Wodnym Opatowice, w ramach którego można przeprawić się przez Śluzę Opatowice. W dół rzeki istnieją dwie drogi wodne: przez Śluzę Szczytniki i dalej Starą Odrę, lub w kierunku ścisłego centrum miasta.

Basen przystani posiada nabrzeża i falochron wykonane ze stalowych brusów Larsena, zwieńczonych stalowym pomostem na oczepie.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Harcerski Ośrodek Wodny "Rancho" (dostęp 2009-11-17)
  2. Wrocławski Węzeł Wodny – Historia. 2wrzdh.ins.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2005-04-07)]. (dostęp 2009-11-18)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]