Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Niemcy
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Natascha Keller
Liczba zawodników 383 w 213 konkurencjach w 27 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
11
Srebro
19
Brąz
14
Razem
44

Niemcy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 reprezentowało 383 zawodników: 212 mężczyzn i 171 kobiet. Był to 15 start reprezentacji Niemiec na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Maximilian Müller, Martin Häner, Oskar Deecke, Christopher Wesley, Moritz Fürste, Tobias Hauke, Jan Philipp Rabente, Benjamin Weß, Timo Weß, Oliver Korn, Christopher Zeller, Max Weinhold, Matthias Witthaus, Florian Fuchs, Philipp Zeller, Thilo Stralkowski Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie turniej mężczyzn w finale pokonali zespół Holandii 2:1[1]
Gold medal.svg Złoto Michael Jung Equestrian pictogram.svg Jeździectwo WKKW indywidualnie 40,60 pkt[2]
Gold medal.svg Złoto Peter Thomsen, Dirk Schrade, Ingrid Klimke, Sandra Auffarth, Michael Jung Equestrian pictogram.svg Jeździectwo WKKW drużynowo 133,70 pkt[3]
Gold medal.svg Złoto Sebastian Brendel Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo C-1 1000 m mężczyzn 3:47,176 min[4]
Gold medal.svg Złoto Tina Dietze, Franziska Weber Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo K-2 500 m kobiet 1:42,213 min[5]
Gold medal.svg Złoto Peter Kretschmer, Kurt Kuschela Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo C-2 1000 m mężczyzn 3:33,804 min[4]
Gold medal.svg Złoto Kristina Vogel, Miriam Welte Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe sprint druzynowy kobiet 32,798 s[6]
Gold medal.svg Złoto Robert Harting Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut dyskiem mężczyzn 68,27 m[7]
Gold medal.svg Złoto Julius Brink, Jonas Reckermann Volleyball (beach) pictogram.svg Siatkówka plażowa turniej mężczyzn w finale pokonali Brazyliczyków Alison, Emmanuel 2:1 (23:21, 16:21, 16:14)[8]
Gold medal.svg Złoto Karl Schulze, Philipp Wende, Lauritz Schoof, Tim Grohmann Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka podwójna mężczyzn 5:42,48 min[9]
Gold medal.svg Złoto Filip Adamski, Andreas Kuffner, Eric Johannesen, Maximilian Reinelt, Richard Schmidt, Lukas Müller, Florian Mennigen, Kristof Wilke, Martin Sauer Rowing pictogram.svg Wioślarstwo ósemka mężczyzn 5:48,75 min[9]
Silver medal.svg Srebro Marcel Nguyen Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka wielobój indywidualnie mężczyźni 91,031 pkt[10]
Silver medal.svg Srebro Marcel Nguyen Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na poręczach mężczyźni 15,800 pkt[10]
Silver medal.svg Srebro Fabian Hambüchen Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 16,400 pkt[10]
Silver medal.svg Srebro Dorothee Schneider, Kristina Sprehe, Helen Langehanenberg Equestrian pictogram.svg Jeździectwo Ujeżdżenie drużynowo 78,216 pkt[11]
Silver medal.svg Srebro Ole Bischof Judo pictogram.svg Judo waga do 81 kg mężczyzn w finale przegrał z Koreańczykiem Kim Jae-Bum[12]
Silver medal.svg Srebro Kerstin Thiele Judo pictogram.svg Judo waga do 70 kg kobiet w finałowej walce przegrała z Francuzką Lucie Décosse[12]
Silver medal.svg Srebro Carolin Leonhardt, Franziska Weber, Katrin Wagner-Augustin, Tina Dietze Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo K-4 500 m kobiet 1:31,298 min[5]
Silver medal.svg Srebro Sideris Tasiadis Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie C-1 mężczyzn 98,09 pkt[13]
Silver medal.svg Srebro Judith Arndt Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas kobiet 37:50,29 min[14]
Silver medal.svg Srebro Tony Martin Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo szosowe jazda indywidualna na czas mężczyzn 51:21,54 min[15]
Silver medal.svg Srebro Maximilian Levy Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe Keirin mężczyzn
Silver medal.svg Srebro Sabine Spitz Cycling (mountain biking) pictogram.svg Kolarstwo górskie cross-country kobiet 1:31:54 h[16]
Silver medal.svg Srebro Björn Otto Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn 5,91 m[7]
Silver medal.svg Srebro David Storl Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 21,86 m[7]
Silver medal.svg Srebro Christina Obergföll Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut oszczepem kobiet 65,16 m[17]
Silver medal.svg Srebro Lilli Schwarzkopf Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka siedmiobój kobiet 6649 pkt[17]
Silver medal.svg Srebro Thomas Lurz Swimming pictogram.svg Pływanie 10 km na otwartym akwenie mężczyzn 1:49:58,5 h[18]
Silver medal.svg Srebro Britta Heidemann Fencing pictogram.svg Szermierka szpada indywidualnie kobiet w finale przegrała z Ukrainką Janą Szemiakiną 8:9[19]
Silver medal.svg Srebro Annekatrin Thiele, Carina Bär, Julia Richter, Britta Oppelt Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka podwójna kobiet 6:38,09 min[20]
Bronze medal.svg Brąz Sandra Auffarth Equestrian pictogram.svg Jeździectwo WKKW indywidualnie 44,80 pkt[2]
Bronze medal.svg Brąz Dimitri Peters Judo pictogram.svg Judo waga do 100 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Uzbeka Ramziddina Sayidova[12]
Bronze medal.svg Brąz Andreas Tölzer Judo pictogram.svg Judo waga powyżej 100 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Białorusina Ihara Makarau[12]
Bronze medal.svg Brąz Hannes Aigner Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajaksrtwo górskie K-1 mężczyzn 94,92 pkt[13]
Bronze medal.svg Brąz Martin Hollstein, Andreas Ihle Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo K-2 1000 m mężczyzn 3:10,117 min[4]
Bronze medal.svg Brąz Max Hoff Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo K-1 1000 m mężczyzn 3:27,759 min[4]
Bronze medal.svg Brąz René Enders, Maximilian Levy, Robert Förstemann Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe sprint druzynowy mężczyzn 43,209 s[21]
Bronze medal.svg Brąz Raphael Holzdeppe Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok o tyczce mężczyzn 5,91 m[7]
Bronze medal.svg Brąz Betty Heidler Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut młotem kobiet 77,13 m[17]
Bronze medal.svg Brąz Linda Stahl Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka rzut oszczepem kobiet 64,91 m[17]
Bronze medal.svg Brąz Sebastian Bachmann, Peter Joppich, Benjamin Kleibrink, André Weßels Fencing pictogram.svg Szermierka flort mężczyzn drużynowo w pojedynku o brązowy medal pokonali zespół USA 45:27[22]
Bronze medal.svg Brąz Helena Fromm Taekwondo pictogram.svg Taekwondo waga do 67 kg kobiet w pojedynku o brązowy medal pokonała Australijkę Carmen Marton 8:2[23]
Bronze medal.svg Brąz Dimitrij Ovtcharov Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy gra pojedyncza mężczyzn w pojedynku o brązowy medal pokonał reprezentanta Chińskiego Tajpej Chuang Chih-yuan 4:3 (12:10, 9:11, 8:11, 13:11, 11:5, 14:12)[24]
Bronze medal.svg Brąz Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov, Bastian Steger Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy turniej drużynowy mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali zespół Hongkongu 3:1[25]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Marc Zwiebler gra pojedyncza Malediwy Mohamed Afjan Rasheed
2:0
Ukraina Dmytro Zawadski
2:1
1. Chińska Republika Ludowa Chen Jin
1:2
→ Nie awansował 9.
Ingo Kindervater
Johannes Schöttler
gra podwójna Australia Ross Smith
Australia Glenn Warfe
2:0
Chińska Republika Ludowa Cai Yun
Szablon:Państwo dane CHn Fu Haifeng
0:2
Chińskie Tajpej Fang Chieh-min
Lee Sheng-mu
0:2
3. → Nie awansowali 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Juliane Schenk gra pojedyncza Czechy Kristína Gavnholt
2:0
Ukraina Łarysa Hryha
2:0
1. Tajlandia Ratchanok Intanon
0:2
→ Nie awansowała 9.
Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Przeciwnicy
Punkty
Miejsce
Michaels Fuchs
Birgit Michels
gra mieszana Chińska Republika Ludowa Zhang Nan
Chińska Republika Ludowa Zhao Yunlei
0:2
Wielka Brytania Chris Adcock
Wielka Brytania Imogen Bankier
2:1
Rosja Aleksandr Nikołajenko
Rosja Walerija Sorokina
2:1
2. Indonezja Ahmad Tontowi
Indonezja Liliyana Natsir
0:2
→ Nie awansowali 5.

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Patrick Wojcicki 69 kg Francja Alexis Vastine
12-16
→ Nie awansował 17.
Stefan Hartel 75 kg Kuba Enrique Collazo
18-10
Irlandia Darren O'Neill
19-12
Wielka Brytania Anthony Ogogo
10-15
→ Nie awansował 5.
Enrico Kölling 81 kg Kamerun Christian Donfack
15-6
Algieria Abdelhafid Benchabla
6-12
→ Nie awansował 9.
Erik Pfeifer ponad 91 kg Kazachstan Iwan Dyczko
4-14
→ Nie awansował 9.

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Fabian Hambüchen 87,765 15. 15,133 17. 14,100 28. 14,766 28. 15,300 15. 16,400 Silver medal icon.svg 15,833 25. 268,019 7.
Marcel Nguyen 91,031 Silver medal icon.svg 14,966 8. 13,900 33. 15,100 13. 15,800 Silver medal icon.svg. 15,000 15. 14,875 61.
Philipp Boy 87,698 17. 14,766 26. 14,333 21. 14,166 47. 14,933 23. 13,800 47. 15,700 30.
Sebastian Krimmer 14,833 11. 14,633 36. 14,600 26.
Andreas Toba 13,133 65. 14,900 21.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Elisabeth Seitz 57,365 10. 13,800 31. 15,266 6. 12,700 54. 167,331 9.
Nadine Jarosch 52,965 35. 13,300 48. 13,866 32. 12,933 50.
Oksana Chusowitina 13,700 31. 14,783 5.
Kim Bui 13,600 37. 14,300 19. 12,433 56.
Janine Berger 13,300 47. 12,866 57. 15,016 4.

Gimnastyka artystyczna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jana Berezko-Marggrander indywidualnie 105,100 17. → Nie awansowała
Mira Bimperling
Judith Hauser
Nicole Müller
Camilla Pfeffer
Cathrin Puhl
Sara Radman
drużyny 49,650 10. → Nie awansowały

Skoki na trampolinie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje - Układ obowiązkowy Eliminacje - Układ dowolny Eliminacje - Kara Eliminacje - Razem Pozycja Finał - Trudność Finał - Wykonanie Finał - Lot Finał - Kara Finał - Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Henrik Stehlik mężczyźni 48,435 57,630 106,065 9. → Nie awansował 9.
Anna Dogonadze kobiety 46,540 53,830 100,370 10. → Nie awansował 10.

Field hockey pictogram.svg Hokej na trawie[edytuj | edytuj kod]

Turniej kobiet

Reprezentacja Niemiec brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej czwarte miejsce. W meczu o siódme miejsce pokonała reprezentacją Korei Południowej zajmując ostatecznie w turnieju 7. miejsce.

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Argentyna 5 3 1 1 12 4 8 10
 Nowa Zelandia 5 3 1 1 9 5 4 10
 Australia 5 3 1 1 5 2 3 10
 Niemcy 5 2 1 2 6 7 -1 7
 Republika Południowej Afryki 5 1 0 4 9 14 -5 3
 Stany Zjednoczone 5 1 0 4 4 13 -9 3

Wyniki[edytuj | edytuj kod]


29 lipca 2012

Niemcy  2:1  Stany Zjednoczone

31 lipca 2012

Niemcy  1:3  Australia

2 sierpnia 2012

Republika Południowej Afryki  0:2  Niemcy

4 sierpnia 2012

Niemcy  1:3  Argentyna

6 sierpnia 2012

Nowa Zelandia  0:0  Niemcy

Mecz o 7 miejsce[edytuj | edytuj kod]


8 sierpnia 2012
11.30 WET
 Korea Południowa 1:4  Niemcy
Cheon Seul-Ki Bramka 7' (kar.) Raport Bramka 5'15' Lisa Hahn
Bramka 54' (kar.) Fanny Rinne
Bramka 69' Marie Mavers
Cheon Seul-Ki Zielona kartka w 47. minucie 47' Kartki Zielona kartka w 55. minucie 55' Celine Wilde

Turniej mężczyzn

Reprezentacja Niemiec brała udział w rogrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej drugie miejsce i awansując do półfinału w którym pokonała reprezentacją Australii i awansując do finału. W finale pokonała reprezentację Holandii 2:1 zdobywając złoty medal olimpijski.

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Holandia 5 5 0 0 18 7 11 15
 Niemcy 5 3 1 1 14 11 3 10
 Belgia 5 2 1 2 8 7 1 7
 Korea Południowa 5 2 0 3 9 8 1 6
 Nowa Zelandia 5 1 2 2 10 14 -4 5
 Indie 5 0 0 5 6 18 -12 0

Wyniki[edytuj | edytuj kod]


30 lipca 2012

Niemcy  2:1  Belgia

1 sierpnia 2012

Korea Południowa  0:1  Niemcy

3 sierpnia 2012

Niemcy  5:2  Indie

5 sierpnia 2012

Holandia  3:1  Niemcy

7 sierpnia 2012

Niemcy  5:5  Nowa Zelandia

Półfinał[edytuj | edytuj kod]


9 sierpnia 2012
15.30 WET
 Australia 2:4  Niemcy
Kieran Govers Bramka 21'
Glenn Turner Bramka 41'
Raport Bramka 26' Moritz Fürste
Bramka 53' Matthias Witthaus
Bramka 58' (kar.) Timo Weß
Bramka 62' Florian Fuchs
Kartki Zielona kartka w 27. minucie 27' Maximilian Müller
Zielona kartka w 51. minucie 51' Christopher Zeller

Finał[edytuj | edytuj kod]


11 sierpnia 2012
20.00 WET
 Niemcy 2:1  Holandia
Jan Philipp Rabente Bramka 32'65' Raport Bramka 53' (kar.) Mink van der Weerden
Thilo Stralkowski Zielona kartka w 29. minucie 29'
Christopher Wesley Zielona kartka w 56. minucie 56'
Kartki

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

Ujeżdżenie

Zawodnik Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Finał
Wynik Poz. Wynik Poz. Wynik Poz.
Helen Langehanenberg Ujeżdżenie indywidualnie 81,140 3. 78,937 4. 84,303 4.
Dorothee Schneider 76,277 8. 77,571 6. 81,661 7.
Kristina Sprehe 79,119 4. 76,254 7. 81,375 8.
Anabel Balkenhol 70,912 24. 73,032 19. → Nie awansował
Dorothee Schneider
Kristina Sprehe
Helen Langehanenberg
Ujeżdżenie drużynowo 78,845 2. 78,216 Silver medal icon.svg

Skoki przez przeszkody

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Poz. Błędy Poz.
Marcus Ehning Skoki indywidualnie 1 33. 4 5 27. 0 5 7. 0 0 1. 9 9 12.
Meredith Michaels-Beerbaum 0 1. 8 8 31. 1 9 22. 8 23. → Nie awansowała
Janne Friederike Meyer 0 1. 4 4 17. 17 21 41. → Nie awansowała
Christian Ahlmann 15 69. → Nie awansował
Marcus Ehning
Janne Friederike Meyer
Meredith Michaels-Beerbaum
Christian Ahlmann
Skoki drużynowo 1 5. 12 10. → Nie awansowali

WKKW

Zawodnik Konkurencja Ujeżdżenie Cross country Skoki
(runda kwalifikacyjna)
Razem Skoki
(runda finałowa)
Finał Pozycja
Michael Jung WKKW indywidualnie 40,60 0,00 0,00 40,60 0,00 40,60 Gold medal icon.svg
Sandra Auffarth 40,00 4,80 0,00 44,80 0,00 44,80 Bronze medal icon.svg
Ingrid Klimke 39,30 0,00 9,00 48,30 → Nie wystartowała 25.
Dirk Schrade 39,80 10,80 0,00 50,60 → Nie awansował 10.
Peter Thomsen 58,50 5,20 8,00 71,70 → Nie awansował 30.
Peter Thomsen
Dirk Schrade
Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
WKKW druzynowo 119,10 5,60 9,00 133,70 Gold medal icon.svg

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tobias Englmaier - 60 kg Armenia Howhannes Dawtian
0002- 1011
→ Nie awansował 33.
Christopher Völk - 73 kg Mongolia Sajndżarglyn Najm-Oczir
0001- 0011
→ Nie awansował 17.
Ole Bischof - 81 kg Włochy Antonio Ciano
0101 -0001
Kazachstan Islam Bozbajew
1011 -0012
Japonia Takahiro Nakai
1010 -0000
Stany Zjednoczone Travis Stevens
0000 -0000
Korea Południowa Kim Jae-Bum
0001- 0020
Silver medal icon.svg
Christophe Lambert - 90 kg Azerbejdżan Elxan Məmmədov
0001- 0111
→ Nie awansował 17.
Dimitri Peters - 100 kg Izrael Ariel Zeevi
1000 -0000
Łotwa Jevgenijs Borodavko
0011 -0000
Holandia Henk Grol
0100 -0001
Rosja Tagir Chajbułajew
0001- 0000
Uzbekistan Ramziddin Sayidov
0200 -0010
→ Nie awansował Bronze medal icon.svg
Andreas Tölzer +100 kg Gruzja Adam Okruaszwili
0201 -0003
Rumunia Vlăduț Simionescu
1000 -0000
Węgry Barna Bor
0011 -0002
Rosja Aleksandr Michajlin
0002- 0011
Białoruś Ihar Makarau
1000 -0001
→ Nie awansował Bronze medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Rommy Tarangul - 52 kg Rosja Natalia Kuziutina
0001 -0000
Włochy Rosalba Forciniti
0002- 0010
→ Nie awansowała 9.
Miryam Roper - 57 kg Brazylia Rafaela Silva
0002- 0021
→ Nie awansowała 17.
Claudia Malzahn - 63 kg Słowenia Urška Žolnir
0000- 1100
→ Nie awansowała 17.
Kerstin Thiele - 70 kg Nowa Zelandia Moira de Villiers
0010 -0002
Węgry Anett Mészáros
0001 -0000
Holandia Eddith Bosch
0101 -0000
Chińska Republika Ludowa Chen Fei
0001 -0000
Francja Lucie Décosse
0000- 0120
Silver medal icon.svg
Heide Wollert - 78 kg Polska Daria Pogorzelec
0000- 0200
→ Nie awansowała 9.

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Ronald Rauhe K-1 200m 36,817 4. 36,183 4. 37,553 8.
(finał A)
8.
Max Hoff K-1 1000m 3:30,709 2. 3:29,294 1. 3:27,759 3.
(finał A)
Bronze medal icon.svg
Ronald Rauhe
Jonas Ems
K-2 200m 32,905 2. 32,662 2. 35,405 8.
(finał A)
8.
Martin Hollstein
Andreas Ihle
K-2 1000m 3:15,263 1. 3:10,117 3.
(finał A)
Bronze medal icon.svg
Marcus Groß
Norman Bröckl
Tim Wieskötter
Max Hoff
K-4 1000m 2:56,987 2. 2:53,575 2. 2:56,172 4.
(finał A)
4.
Sebastian Brendel C-1 200m 41,511 2. 42,161 4. 47,295 8.
(finał B)
16.
C-1 1000m 3:56,469 3. 3:52,122 1. 3:47,176 1.
(finał A)
Gold medal icon.svg
Peter Kretschmer
Kurt Kuschela
C-2 1000m 3:34,435 1. 3:33,804 1.
(finał A)
Gold medal icon.svg

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Silke Hörmann K-1 200m 42,697 4. 42,005 6. 45,686 7.
(finał B)
15.
Katrin Wagner-Augustin K-1 500m 1:53,438 3. 1:53,241 4. 1:52,402 1.
(finał B)
9.
Tina Dietze
Franziska Weber
K-2 500m 1:44,195 2. 1:41,543 1. 1:42,213 1.
(finał A)
Gold medal icon.svg
Carolin Leonhardt
Franziska Weber
Katrin Wagner-Augustin
Tina Dietze
K-4 500m 1:31,633 1. 1:31,298 2.
(finał A)
Silver medal icon.svg

Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Hannes Aigner K-1 92,56 11. 83,49 1. 83,49 1. 97,60 5. 94,78 3. Bronze medal icon.svg
Sideris Tasiadis C-1 96,12 7. 92,83 3. 92,83 4. 98,94 1. 98,09 2. Silver medal icon.svg
David Schröder
Frank Henze
C-2 107,50 9. 107,79 8. 107,50 11. → Nie awansowali 11.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał Pozycja
P 1 M. P 2 M. Razem M. Czas Miejsce Czas Miejsce
Jasmin Schornberg K-1 106,27 6. 102,14 6. 102,14 8. 112,25 7. 110,97 5. 5.

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kolarstwo szosowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Tony Martin wyścig ze startu wspólnego (m) → Nie ukończył wyścigu
jazda indywidualna na czas (m) 51:21,54 Silver medal icon.svg
Bert Grabsch 53:18,04 8.
wyścig ze startu wspólnego (m) 5:46:47 95.
André Greipel 5:46:37 27.
Marcel Sieberg 5:47:08 102.
John Degenkolb 5:48:49 105.
Judith Arndt wyścig ze startu wspólnego (k) 3:36:28 37.
jazda indywidualna na czas (k) 37:50,29 Silver medal icon.svg
Trixi Worrack 39:20,73 9.
wyścig ze startu wspólnego (k) 3:36:04 33.
Ina-Yoko Teutenberg 3:35:56 4.
Charlotte Becker → Przekroczyła limit czasu

Kolarstwo górskie[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Sabine Spitz cross-country (k) 1:31:54 Silver medal icon.svg
Adelheid Morath 1:37:17 16.
Manuel Fumic cross-country (m) 1:30:31 7.
Moritz Milatz] 1:38:59 34.

Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe[edytuj | edytuj kod]

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Ćwierćfinały Półfinały Finał
Time
Speed
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Robert Förstemann indywidualnie (m) 10,072
71,485
Republika Południowej Afryki Bernard Esterhuizen
11,100
Trynidad i Tobago Njisane Phillip Republika Południowej Afryki Bernard Esterhuizen
Czechy Pavel Kelemen
10,881
Francja Grégory Baugé → Nie awansował 7.
Kristina Vogel indywidualnie (k) 11,027
65,294
Francja Virginie Cueff
11,605
Ukraina Lubow Szulika
11,547
Litwa Simona Krupeckaitė
11,541
Wielka Brytania Victoria Pendleton
Chińska Republika Ludowa Guo Shuang 4.
René Enders
Maximilian Levy
Robert Förstemann
drużynowo (m) 43,710 43,178 43,209 Bronze medal icon.svg
Kristina Vogel
Miriam Welte
drużynowo (k) 32,630 32,701 32,798 Gold medal icon.svg
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Maximilian Levy mężczyźni 1. 1. Silver medal icon.svg
Kristina Vogel kobiety 1. 6. 10.
Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Pozycja
Czas M. Punkty M. Miejsce Czas M. M. Czas M.
Roger Kluge mężczyźni 13,571 11. 79 1. 7. 4:25,554 5. 4. 1:03,144 5. 33 4.
Wyścig na dochodzenie drużynowy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Pierwsza runda Runda kwalifikacyjna Runda medalowa
Czas M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M. Przeciwnik
Wynik
M.
Judith Arndt
Charlotte Becker
Lisa Brennauer
Kobiety 3:22,058 7.  Holandia
3:21,086
7.  Białoruś
3:20,822
8. → Nie awansowały

Cycling (BMX) pictogram.svg Kolarstwo BMX[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Luis Brethauer mężczyźni 39,431 19. 22 20. → Nie awansował
Maik Baier 40,231 29. 31 31. → Nie awansował

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Sören Ludolph 800 m 1:48,57 7. → Nie awansował
Carsten Schlangen 1500 m 3:41,51 6. 3:38,23 11. → Nie awansował
Arne Gabius 5000 m 13:28,01 7. → Nie awansował
Matthias Bühler 110 m przez płotki 13,68 6. → Nie awansował
Erik Balnuweit 13,77 6. → Nie awansował
Alexander John 13,67 6. → Nie awansował
Silvio Schirrmeister 400 m przez płotki 50,21 4. → Nie awansował
Steffen Uliczka 3000 m z przeszkodami 8:41,08 33. → Nie awansował
Julian Reus
Tobias Unger
Alexander Kosenkow
Lucas Jakubczyk
4 × 100 m 38,37 7. → Nie awansowali
Jonas Plass
Kamghe Gaba
Eric Kruger
Thomas Schneider
4 × 400 m 3:03,50 6. → Nie awansowali
André Höhne chód 20 km 1:22:02 21.
chód 50 km 3:44:26 11.
Christopher Linke 3:49:19 24.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Robert Harting rzut dyskiem 66,22 2. 68,27 Gold medal icon.svg
Martin Wierig 64,13 8. 65,85 6.
Markus Münch 59,55 30. → Nie awansował
David Storl pchnięcie kulą 21,13 2. 21,86 Silver medal icon.svg
Ralf Bartels 20,00 16. → Nie awansował
Sebastian Bayer skok w dal 7,92 12. 8,10 5.
Christian Reif 7,92 13. → Nie awansował
Alyn Camara 7,72 22. → Nie awansował
Tino Häber rzut oszczepem 80,39 12. 81,21 8.
Matthias de Zordo NM → Nie sklasyfikowany
Raphael Holzdeppe skok o tyczce 5,65 1. 5,91 Bronze medal icon.svg
Malte Mohr 5,50 9. 5,50 9.
Björn Otto 5,50 9. 5,91 Silver medal icon.svg
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Rico Freimuth dziesięciobój bieg 100 m 10,65 940 5.
skok w dal 7,21 864 15.
pchnięcie kulą 14,87 782 9.
skok wzwyż 1,90 714 29.
bieg 400 m 48,06 906 2.
bieg na 110 m przez płotki 13,89 989 3.
rzut dyskiem 49,11 852 1.
skok o tyczce 4,90 880 6.
rzut oszczepem 57,37 698 16.
bieg na 1500 m 4:37,62 695 12.
Finał 8320 6.
Pascal Behrenbruch bieg 100 m 11,06 847 20.
skok w dal 7,15 850 19.
pchnięcie kulą 15,67 831 2.
skok wzwyż 1,96 767 16.
bieg 400 m 50,04 813 20.
bieg na 110 m przez płotki 14,33 932 10.
rzut dyskiem 44,71 761 17.
skok o tyczce 4,70 819 14.
rzut oszczepem 64,80 810 5.
bieg na 1500 m 4:37,46 696 11.
Finał 8126 10.
Jan Felix Knobel bieg 100 m 11,42 769 30.
skok w dal 7,05 826 21.
pchnięcie kulą 15,29 808 4.
skok wzwyż 1,90 714 27.
bieg 400 m 49,87 821 19.
bieg na 110 m przez płotki 15,03 846 23.
rzut dyskiem 46,10 790 9.
skok o tyczce 4,40 731 24.
rzut oszczepem NM → Nie skalasyfikowany
bieg na 1500 m → Nie wystartował
Finał → Nie sklasyfikowany

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Verena Sailer 100 m 11,12 3. 11,25 6. → Nie awnsowała
Tatjana Pinto 11,39 4. → Nie awansowała
Corinna Harrer 1500 m 4:07,83 10. 4:05,70 7. → Nie awansowała
Sabrina Mockenhaupt 10 000 m 31:50,35 17.
Irina Mikitenko maraton 2:26:44 14.
Susanne Hahn 2:30:22 32.
Cindy Roleder 100 m przez płotki 13,06 4. 13,02 7. → Nie awansowała
Carolin Nytra 13,30 3. 13,31 7. → Nie awansowała
Antje Möldner-Schmidt 3000 m z przeszkodami 9:26,57 4. 9:21,78 7.
Gesa Felicitas Krause 9:24,91 1. 9:23,62 8.
Leena Günther
Anne Cibis
Tatjana Pinto
Verena Sailer
4 × 100 m 42,69 3. 42,67 5.
Esther Cremer
Janin Lindenberg
Maral Feizbakhsh
Fabienne Kohlmann
4 × 400 m 3:31,06 8. → Nie awansowały
Melanie Seeger chód 20 km 1:30:44 19.
Sabine Krantz → Nie ukończyła konkurencji

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Ariane Friedrich skok wzwyż 1,93 14. → Nie awansowała
Betty Heidler rzut młotem 74,44 3. 77,12 Bronze medal icon.svg
Kathrin Klaas 74,14 5. 76,05 5.
Christina Obergföll rzut oszczepem 66,14 2. 65,16 Silver medal icon.svg
Linda Stahl 64,78 4. 64,91 Bronze medal icon.svg
Katharina Molitor 62,05 9. 62,89 6.
Christina Schwanitz pchnięcie kulą 18,62 9. 18,47 10.
Nadine Kleinert 18,36 14. → Nie awansowała
Josephine Terlecki 17,78 19. → Nie awansowała
Lisa Ryzih skok o tyczce 4,55 4. 4,45 6.
Silke Spiegelburg 4,55 6. 4,65 4.
Martina Strutz 4,55 7. 4,55 5.
Nadine Müller rzut dyskiem 65,89 2. 65,94 5.
Anna Rüh 62,98 9. 61,36 10.
Julia Fischer 60,23 20. → Nie awansowała
Sosthene Taroum Moguenara skok w dal 6,23 21. → Nie awansowała
Zawodniczka Konkurencja Wyniki Punkty Miejsce
Lilli Schwarzkopf siedmiobój bieg na 100 m przez płotki 13,26 1086 2.
skok wzwyż 1,83 1016 7.
pchnięcie kulą 14,77 845 7.
bieg 200 m 24,77 908 24.
skok w dal 6,30 943 5.
rzut oszczepem 51,73 894 5.
bieg na 800 m 2:10,50 957 5.
Finał 6649 Silver medal icon.svg
Jennifer Oeser bieg na 100 m przez płotki 13,42 1062 13.
skok wzwyż 1,80 978 3.
pchnięcie kulą 14,16 805 3.
bieg 200 m 24,39 944 18.
skok w dal 6,07 871 11.
rzut oszczepem 46,61 795 11.
bieg na 800 m →Nie ukończyła biegu
Finał 5455 30.
Julia Mächtig bieg na 100 m przez płotki 14,54 903 37.
skok wzwyż 1,68 830 14.
pchnięcie kulą 14,99 860 3.
bieg 200 m 25,38 852 30.
skok w dal 4,06 322 16.
rzut oszczepem 44,40 752 16.
bieg na 800 m 2:20,34 819 26.
Finał 5338 31.

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Camilo Mayr indywidualnie (m) 653 52. Chińska Republika Ludowa Xing Yu
0-6
→Nie awansował 33.
Elena Richter indywidualnie (k) 645 30. Dania Maja Jager
6-5
Chińskie Tajpej Tan Ya-ting
2-6
→Nie awansowała 17.

Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Steffen Gebhardt mężczyźni 20-15 9. 868 2:07,08 22. 1276 40 8. 1160 10:37,16 8. 2452 5756 5.
Stefan Köllner 16-19 20. 784 2:11,71 31. 1220 80 18. 1120 10:59,16 21. 2364 5488 26.
Lena Schöneborn kobiety 19-16 11. 856 2:19,76 22. 1124 148 29. 1052 11:58,18 7. 2128 5160 15.
Annika Schleu 12-23 31. 688 2:20,01 23. 1120 60 11. 1140 11:46,04 27. 1936 4884 26.

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Marco di Carli 100m dowolnym 49,03 18. →Nie awansował
Clemens Rapp 200m dowolnym 1:48,75 24. →Nie awansował
Paul Biedermann 1:47,27 10. 1:46,10 4. 1:45,53 5.
400m dowolnym 3:48,50 13. →Nie awansował
Helge Meeuw 100m grzbietowym 53,83 7. 53,52 7. 53,48 6.
Jan-Philip Glania 54,07 12. 53,90 11. →Nie awansował
200m grzbietowym 1:57,01 6. 1:57,43 10. →Nie awansował
Yannick Lebherz 1:58,07 12. 1:58,80 15. →Nie awansował
400m zmiennym 4:15,41 11. →Nie awansował
Hendrik Feldwehr 100m klasycznym 1:01,00 21. →Nie awansował
Christian vom Lehn 1:00,78 19. →Nie awansował
200m klasycznym 2:11,66 16. 2:10,50 12. →Nie awansował
Marco Koch 2:10,61 11. 2:10,73 13. →Nie awansował
Benjamin Starke 100m motylkowym 52,36 16. 52,40 14. →Nie awansował
Steffen Deibler 51,76 6. 51,76 6. 51,81 4.
Philip Heintz 200m zmiennym 2:01,32 27. →Nie awansował
Markus Deibler 1:58,61 7. 1:58,88 9. 1:59,10 8.
Thomas Lurz 10 km 1:49:58,5 Silver medal icon.svg
Benjamin Starke
Markus Deibler
Christoph Fildebrandt
Marco di Carli
4 × 100m dowolnym 3:13,51 5. 3:13,52 6.
Tim Wallburger
Dimitri Colupaev
Clemens Rapp
Paul Biedermann
4 × 200m dowolnym 7:09,23 3. 7:06,59 4.
Helge Meeuw
Christian vom Lehn
Steffen Deibler
Marco di Carli
4 × 100m zmiennym 3:34,28 6. 3:33,06 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Britta Steffen 50m dowolnym 24,70 4. 24,57 4. 24,46 4.
100m dowolnym 54,42 14. 54,18 12. → Nie awansowała
Daniela Schreiber 54,43 15. 54,39 15. → Nie awansowała
Silke Lippok 200m dowolnym 1:58,59 13. 1:58,24 13. → Nie awansowała
Jenny Mensing 100m grzbietowym 1:00,72 21. → Nie awansowała
200m grzbietowym 2:10,54 15. 2:10,68 15. → Nie awansowała
Sarah Poewe 100m klasycznym 1:07,12 6. 1:07,68 11. → Nie awansowała
Caroline Ruhnau 1:08,43 22. → Nie awansowała
Theresa Michalak 200m zmiennym 2:12,75 11. 2:13,24 12. → Nie awansowała
Alexandra Wenk 100m motylkowym 58,85 21. → Nie awansowała
Angela Maurer 10 km 1:57:52,8 5.
Britta Steffen
Silke Lippok
Lisa Vitting
Daniela Schreiber
4 × 100m dowolnym 3:39,16 9. → Nie awansowały
Silke Lippok
Theresa Michalak
Annika Bruhn
Daniela Schreiber
4 × 200m dowolnym 7:58,93 11. → Nie awansowały
Jenny Mensing
Sarah Poewe
Alexandra Wenk
Britta Steffen
4 × 100m zmiennym 3:59,95 9. → Nie awansowały

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Jürgen Spieß -105 kg 172 kg 10. 202 kg 9. 374 kg 9.
Almir Velagic +105 kg 192 kg 7. 234 kg 7. 426 kg 8.
Matthias Steiner 192 kg 8. → Nie ukończył konkurencji

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Julia Rohde -53 kg 85 kg 9. 108 kg 10. 193 kg 11.
Christin Ulrich -58 kg 93 kg 12. 114 kg 13. 207 kg 13.

Volleyball (indoor) pictogram.svg Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Reprezentacja Niemiec brała udział w rogrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej czwarte miejsce i awansując do ćwierćfinału w którym uległa reprezentacji Bułgarii zajmując ostatecznie miejsca 5.-8.

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Niemcy siatkówka halowa  Rosja
0:3
 Stany Zjednoczone
0:3
 Serbia
3:2
 Tunezja
3:0
 Brazylia
0:3
4.  Bułgaria
0:3
→ Nie awansowali Miejsca 5-8

Siatkówka plażowa[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja Play-off (drużyny z 3. miejsca) 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Julius Brink
Jonas Reckermann
mężczyźni Rosja Siergiej Prokopjew
Rosja Konstantin Siemionow
2:0 (21:19,21:17)
Chińska Republika Ludowa Wu Penggen
Chińska Republika Ludowa Xu Linyin
2:1 (13:21, 21:19, 15:8)
Szwajcaria Sébastien Chevallier
Szwajcaria Sascha Heyer
2:0 (21:14, 21:16)
1. Łotwa Aleksandrs Samoilovs
Łotwa Rusians Sorokins
2:0 (21:12, 21:17)
Brazylia Ricardo Santos
Brazylia Pedro Cuhna
2:0 (21:15, 21:19)
Holandia Reinder Nummerdor
Holandia Richard Schuil
2:0 (21:14, 21:16)
Brazylia Alison Cerutti
Brazylia Emanuel Rego
2:1 (23:21, 16:21, 16:14)
Gold medal icon.svg
Jonathan Erdmann
Kay Matysik
Łotwa Mārtiņš Pļaviņš
Łotwa Janis Smedins
1:2 (21:19, 21:23, 9:15)
Holandia Reinder Nummerdor
Holandia Richard Schuil
0:2 (9:21, 16:21)
Wenezuela Igor Hernández
Wenezuela Jesus Villafañe
2:1 (20:22, 21:16, 15:11)
3 Czechy Petr Beneš
Czechy Přemysl Kubala
2:1 (15:21, 21:19, 15:13)
Brazylia Alison Cerutti
Brazylia Emanuel Rego
0:2 (16:21, 14:21)
→ Nie awansowali 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Katrin Holtwick
Ilka Semmler
kobiety Czechy Lenka Háječková
Czechy Hana Klapalová
2:0 (21:16, 21:18)
Brazylia Juliana Felisberta
Brazylia Larissa França
0:2 (18:21, 13;21)
Mauritius Natacha Rigobert
Mauritius Elodie Li Yuk Lo
2:0 (21:11, 21:18)
2. Niemcy Sara Goller
Niemcy Laura Ludwig
0:2 (16:21, 15:21)
→ Nie awansowały 9.
Sara Goller
Laura Ludwig
Australia Louise Bawden
Australia Becchara Palmer
2:1 (21:18, 19:21, 15:5)
Brazylia Maria Antonelli
Brazylia Talita Antunes
1:2 (19:21, 31:29, 13:15)
Holandia Madalein Meppelink
Holandia Sophie van Gestel
2:0 (21:18, 21:14)
2 Niemcy Katrin Holtwick
Niemcy Ilka Semmler
2:0 (21:16, 21:15)
Brazylia Juliana Felisberta
Brazylia Larissa França
0:2 (10:21, 19:21)
→ Nie awansowały 5.

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Preliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Patrick Hausding trampolina 3 m indywidualnie 477,15 4. 485,55 6. 505,55 4.
Stephan Feck Nie ukończył konkurencji
Martin Wolfram wieża 10 m indywidualnie 496,80 4. 519,00 5. 506,65 8.
Sascha Klein 525,05 3. 503,75 8. 496,30 10.
Patrick Hausding
Sascha Klein
wieża 10 m synchronicznie 446,07 7.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Nora Subschinski trampolina 3 m indywidualnie 311,70 12. 313,20 14. → Nie awansowała
Katja Dieckow 303,90 15. 312,50 16. → Nie awansowała
Christin Steuer wieża 10 m indywidualnie 341,75 3. 339,90 7. 351,35 7.
Maria Kurjo 319,65 16. 264,45 17. → Nie awansowała
Nora Subschinski
Christin Steuer
wieża 10 m synchronicznie 312,78 6.

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Florian Schmidt ppn 60 575 25. → Nie awansował
pdw 60 557 17. → Nie awansował
Christian Reitz 560 6. 654,3 7.
psp 60 583 6. 13 6.
Ralf Schumann 577 16. → Nie awansował
Julian Justus kpn 60 595 12. → Nie awansował
Tino Mohaupt 592 25. → Nie awansował
Daniel Brodmeier kdw 60l 595 4. 698,2 5.
Kdw 3x40 1156 32. → Nie awansował
Maik Eckhardt kdw 60l 589 37. → Nie awansował
Kdw 3x40 1163 21. → Nie awansował
Karsten Bindrich trap 121 11. → Nie awansował
Ralf Buchheim skeet 118 10. → Nie awansował

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Claudia Verdicchio-Krause ppn 60 380 20. → Nie awansowała
Psp 30+30 577 26. → Nie awansowała
Munkhbayar Dorjsuren ppn 60 378 25. → Nie awansowała
Psp 30+30 582 12. → Nie awansowała
Jessica Mager Kpn 40 394 20. → Nie awansowała
Beate Gauß 392 32. → Nie awansowała
Barbara Engleder Ksp 3x20 583 7. 680,8 6.
Sonja Pfeilschifter 581 19. → Nie awansowała
Sonja Scheibl trap 64 17. → Nie awansowała
Christine Wenzel skeet 68 5. 89 6.

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Miejsca 5-8. Mecz o 5. miejsce Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carolin Golubytskyi floret indywidualnie Kolumbia Saskia Garcia
14-9
Włochy Elisa Di Francisca
9-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 9.
Britta Heidemann szpada indywidualnie Włochy Bianca Del Carretto
14-13
Chińska Republika Ludowa Li Na
14-13
Tunezja Sarra Besbes
15-12
Korea Południowa Shin A-Lam
6-5
Ukraina Jana Szemiakina
8-9
Silver medal icon.svg
Imke Duplitzer Vanuatu María Martínez
15-10
Chińska Republika Ludowa Sun Yujie
10-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 17.
Monika Sozanska Rosja Wioletta Kołobowa
15-14
Korea Południowa Shin A-Lam
9-14
→ Nie awansowała → Nie awansowała 9.
Alexandra Bujdoso szablaa indywidualnie Azerbejdżan Səbinə Mikina
13-15
→ Nie awansowała → Nie awansowała 17.
Britta Heidemann
Imke Duplitzer
Monika Sozanska
szpada drużynowo  Chiny
42-45
 Ukraina
45-36
 Rumunia
45-36
→ Nie awansowały 5.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Miejsca 5-8. Mecz o 5. miejsce Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sebastian Bachmann floret indywidualnie Rosja Rienal Ganiejew
15-9
Włochy Valerio Aspromonte
11-15
→ Nie awansował → Nie awansował 9.
Benjamin Kleibrink Japonia Yūki Ōta
5-15
→ Nie awansował → Nie awansował 17.
Peter Joppich Wielka Brytania James-Andrew Davis
15-10
Egipt Alaaeldin Abouelkassem
10-15
→ Nie awansował → Nie awansował 9.
Jörg Fiedler szpada indywidualnie Stany Zjednoczone Soren Thompson
15-4
Holandia Bas Verwijlen
15-8
Korea Południowa Jung Jin-Sun
11-15
→ Nie awansował 5.
Nicolas Limbach szabla indywidualnie Polska Adam Skrodzki
15-8
Niemcy Benedikt Wagner
15-7
Rosja Nikołaj Kowalow
12-15
→ Nie awansował 5.
Benedikt Wagner Brazylia Renzo Agresta
15-6
Niemcy Nicolas Limbach
7-15
→ Nie awansował → Nie awansował 9.
Max Harting Włochy Luigi Tarantino
15-14
Korea Południowa Gu Bon-Gil
15-14
Węgry Áron Szilágyi
13-15
→ Nie awansował 5.
Benjamin Kleibrink
Peter Joppich
Sebastian Bachmann
André Weßels
floret drużynowo  Rosja
44-40
 Japonia
40-41
 Stany Zjednoczone
45-27
Bronze medal icon.svg
Nicolas Limbach
Benedikt Wagner
Max Harting
szabla drużynowo  Korea Południowa
38-45
 Białoruś
45-40
 Chiny
45-30
→ Nie awansowali 5.

Taekwondo pictogram.svg Taekwondo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sumeyye Manz -49 kg Chińskie Tajpej Yang Shu-chun
3-10
→ Nie awansowała 11.
Helena Fromm -67 kg Wietnam Chu Hoàng D. Linh
13-1
Korea Południowa Hwang Kyung-Seon
4-8
→ Nie awansowała Irlandia Ruth Gbagbi
4-3
Australia Carmen Marton
8-2
→ Nie awansowała Bronze medal icon.svg

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Timo Boll gra pojedyncza (m) Iran Noshad Alamian
4-0
(11:8, 11:5, 12:10, 12:10)
Rumunia Adrian Crișan
1-4
(9:11, 11:8, 13:15, 10:12, 6;11)
→ Nie awansował 9.
Dimitrij Ovtcharov Wielka Brytania Paul Drinkhall
4-0
(11:8, 11:5, 11:9, 11:4)
Austria Chen Weixing
4-0<br /(11:8, 16:14, 11:8, 11:5)
Dania Michael Maze
4-3
(11:8, 12:10, 1:11, 9:11, 9:11, 11:6, 11:9)
Chińska Republika Ludowa Zhang Jike
1-4
(8:11, 3:11, 11:5, 9:11, 9:11)
Chińskie Tajpej Chuang Chih-yuan
4-2
(12:10, 9:11, 8:11, 13:11, 11:5, 14:12)
Bronze medal icon.svg
Wu Jiaduo gra pojedyncza (k) Czechy Iveta Vacenovská
4-2
(11:9, 15:13, 8:11, 11:8, 9:11, 11:5)
Singapur Feng Tianwei
2-4
(6:11, 11:7, 5:11, 11:9, 6:11, 6:11)
→ Nie awansowała 9.
Kristin Silbereisen Wielka Brytania Joanna Parker
4-2
(11:6, 11:7, 7:11, 11:2, 11:4)
Białoruś Wiktoria Pawłowicz
4-2
(10:12, 11:13, 11:9, 13:11, 4:11, 7:11)
→ Nie awansowała 17.
Wu Jiaduo
Irene Ivancan
Kristin Silbereisen
turniej drużynowy (k)  Australia
3-0
 Japonia
0-3
→ Nie awansowały 5.
Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
turniej drużynowy (m)  Szwecja
3-1
 Austria
3-0
 Chiny
1-3
 Hongkong
3-1
Bronze medal icon.svg

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Angelique Kerber singel Czechy Petra Cetkovská
6:3, 3:0, krecz
Węgry Tímea Babos
6:1, 6:1
Stany Zjednoczone Venus Williams
7:6(5), 7:6(5)
Białoruś Wiktoryja Azaranka
4:6, 5:7
→ Nie awansowała Miejsca 5-8.
Mona Barthel Polska Urszula Radwańska
4:6, 3:6
→ Nie awansowała Miejsca 33-64.
Sabine Lisicki Tunezja Ons Jabeur
4:6, 6:0, 7:5
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4:6, 6:3, 7:5
Rosja Marija Szarapowa
7:6(8), 4:6, 3:6
→ Nie awansowała Miejsca 9-16.
Julia Görges Polska Agnieszka Radwańska
7:5, 6:7(5), 6:4
Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
6:3, 7:5
Rosja Marija Kirilenko
6:7(5), 3:6
→ Nie awansowała Miejsca 9-16.
Angelique Kerber
Sabine Lisicki
debel Wielka Brytania Laura Robson
Wielka Brytania Heather Watson
1:6, 6:4, 6:3
Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams
2:6, 5:7
→ Nie awansowały Miejsca 9-16.
Julia Görges
Anna-Lena Grönefeld
Wielka Brytania Elena Baltacha
Wielka Brytania Anne Keothavong
6:3, 6:1
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
2:6, 1:6
→ Nie awansowały Miejsca 9-16.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Philipp Petzschner singel Słowacja Lukáš Lacko
7:6(5), 6:1
Serbia Janko Tipsarević
6:3, 3:6, 4:6
→ Nie awansował Miejsca 17-32.
Philipp Petzschner
Christopher Kas
debel Rosja Nikołaj Dawydienko
Rosja Michaił Jużny
5:7, 5:7
→ Nie awansowali Miejsca 17-32.
Gra mieszana
Zawodnicy Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sabine Lisicki
Christopher Kas
mikst Stany Zjednoczone Liezel Huber
Stany Zjednoczone Bob Bryan
7:6(5), 6:7(5), 10-5
Włochy Roberta Vinci
Włochy Daniele Bracciali
4:6, 7:6(2), 10-7
Wielka Brytania Laura Robson
Wielka Brytania Andy Murray
1:6, 7:6(7), 7-10
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Stany Zjednoczone Mike Bryan
3:6, 6:4, 4-10
Miejsce 4.
Angelique Kerber
Philipp Petzschner
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Białoruś Maks Mirny
2:6, 2:6
→ Nie awansowali Miejsca 9-16.

Triathlon pictogram.svg Triathlon[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Konkurencja Pływanie (1.5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Jan Frodeno mężczyźni 17:20 0:46 58:46 0:28 30:06 1:47;26 6.
Steffen Justus 18:07 0:42 59:36 0:31 30:16 1:49:12 16.
Maik Petzold 17:23 0:42 58:47 0:31 33:00 1:50:23 31.
Anne Haug kobiety 19:44 0:42 1:06:59 0:28 33:42 2:01:35 11.
Anja Dittmer 19:25 0:44 1:05:27 0:30 35:32 2:01:38 12.
Svenja Bazlen 19:28 0:40 1:05:29 0:33 38:01 2:04:11 32.

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Marcel Hacker M1x 6:43,80 1. 6:54,18 2. 7:22,07 3. 7:10,21 6. 6.
Eric Knittel
Stephan Krüger
M2x 6:17,74 1. 6:22,54 4. 6:23,36 3. 9.
Anton Braun
Felix Drahotta
M2- 6:30,42 4. 6:22,76 1. 7:02,16 5. 6:49,93 1. 7.
Linus Lichtschlag
Lars Hartig
LM2x 6:49,44 2. 6:37,44 3. 6:49,07 6. 6.
Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
M4x 5:39,69 1. 6:05,85 1. 5:42,48 1. Gold medal icon.svg
Gregor Hauffe
Urs Käufer
Sebastian Schmidt
Toni Seifert
M4- 5:49,84 2. 6:04,61 3. 6:16,37 6. 6.
Bastian Seibt
Lars Wichert
Jochen Kühner
Martin Kühner
LM4- 5:52,05 3. 6:02,10 4. 6:10,07 3. 9.
Filip Adamski
Andreas Kuffner
Eric Johannesen
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
Lukas Müller
Florian Mennigen
Kristof Wilke
Martin Sauer
M8+ 5:25,52 1. 5:48,75 1. Gold medal icon.svg
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Ćwierćfinały Półfinały C/D Półfinały A/B Finał C/D Finał A/B Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Marie Louise Dräger W1x 7:44,23 3. 7:52,17 3. 8:01,05 6. 8:11,71 5. 11.
Kerstin Hartmann
Marlene Sinnig
W2- 7:10,28 4. 7:10,42 2. 7:42,06 6.
Tina Manker
Stephanie Schiller
W2x 7:08,36 4. 7:18,37 4. 7:33,32 3. 9.
Lena Müller
Anja Noske
LW2x 7:19,24 2. 7:10,16 3. 7:22,18 6. 6.
Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Richter
Britta Oppelt
W4x 6:13,62 1. 6:38,09 2. Silver medal icon.svg
Ronja Schütte
Julia Lepke
Daniela Schultze
Katrin Thiem
Ulrike Sennewald
Nadja Drygalla
Kathrin Marchand
Constanze Siering
Laura Schwensen
W8+ 6:34,32 4. 6:27,69 5. 7.

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Frank Stäbler -66 kg Węgry Tamás Lőrincz
1-3
→ Nie awansował Stany Zjednoczone Justin Lester
3-0
Gruzja Manuczar Cchadaia
1-3
→ Nie awansował 5.
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Tim Schleicher -60 kg Azerbejdżan Toğrul Əsgərov
1-9
→ Nie awansował Japonia Kenichi Yumoto
2-9
→ Nie awansował 10.
Nick Matuhin -120 kg Uzbekistan Artur Taymazov
0-6
→ Nie awansował Iran Komeil Ghasemi
0-2
→ Nie awansował 17.
Kobiety - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Alexandra Engelhardt -48 kg Wenezuela Mayelis Caripá
1-4
→ Nie awansowała 11.

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Moana Delle RS:X 4 5 2 5 9 5 4 9 3 2 12 51 5.
Franziska Goltz Laser Radial 26 20 26 24 18 42 28 15 42 21 220 26.
Kathrin Kadelbach
Friederike Belcher
470 19 2 7 13 15 5 6 5 14 11 6 84 8.
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Toni Wilhelm RS:X 3 3 4 9 2 5 6 1 15 13 18 64 4.
Simon Grotelüschen Laser 14 12 19 3 7 8 19 4 13 10 2 92 6.
Robert Stanjek
Frithjof Kleen
Star 6 9 8 7 4 6 17 11 9 4 6 70 6.
Ferdinand Gerz
Patrick Follmann
470 13 17 13 16 9 10 11 14 9 10 105 14.
Open
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Tobias Schadewaldt
Hannes Baumann
49er 17 5 20 19 15 9 7 14 3 1 10 9 12 13 8 142 11.

M' = Wyścig medalowy

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Field hockey - Men's Olympic Games - Final 2012 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  2. 2,0 2,1 Individual Eventing - Olympic Equestrian London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2012-12-05].
  3. Team Eventing - Olympic Equestrian London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2012-12-05].
  4. 4,0 4,1 4,2 4,3 Canoeing - Olympic Games - Flatwater 2012 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  5. 5,0 5,1 Canoeing - Olympic Games - Flatwater 2012 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  6. Olympic Games, Track, Team Sprint (F) 2012 (ang.). cyclingarchives.com. [dostęp 2012-12-06].
  7. 7,0 7,1 7,2 7,3 Athletics Olympic Games 2012 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  8. Beach Volley - Men's Olympic Games Final 2012 results (ang.). the-sports.otg. [dostęp 2012-12-06].
  9. 9,0 9,1 Rowing - Olympic Games 2012 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  10. 10,0 10,1 10,2 Gymnastics - Olympic Games - Artistic Gymnastics results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  11. Team Dressage - Olympic Equestrian London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27].
  12. 12,0 12,1 12,2 12,3 Olympic Games London 2012 (ang.). [dostęp 2012-12-06].
  13. 13,0 13,1 Canoeing - Olympic Games - Slalom 2012 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  14. Olympic Games, Road. ITT Elitte (F) 2012 (ang.). cyclingarchives.com. [dostęp 2012-12-06].
  15. Olympic Games, Road. ITT Elitte 2012 (ang.). cyclingarchives.com. [dostęp 2012-12-06].
  16. Mountain Bike Olympic Games 2012 results Women (ang.). the-sports.com. [dostęp 2012-12-06].
  17. 17,0 17,1 17,2 17,3 Athletics Olympic Games 2012 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  18. Swimming - Olympic Games 2012 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  19. Women's indyvidual Epee - Olympic Fencing London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2012-12-10].
  20. Rowing - Olympic Games 2012 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-12-06].
  21. Men's Team Sprint - Olympic Cycling - Track London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27].
  22. Men's Team Foil - Olympic Fencing London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2013-01-11].
  23. Women's -67kg Olympic Taekwondo London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27].
  24. Men's Singels Olympic Table Tennis London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03].
  25. Men's Team Olympic Table Tennis London 2012 (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-12-06]. [zarchiwizowane z adresu 2013-01-11].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]