Australian Open 2016 (gra podwójna mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Australian Open 2016 – gra podwójna mężczyzn
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 20–30.01.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor Craig Tiley
Zwycięzcy
Gra podwójna
Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

Australian Open 2016 – gra podwójna mężczyzn – zawody deblowe mężczyzn, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce pomiędzy 20–30 stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
5 ćwierćfinał
02Chorwacja Ivan Dodig
Brazylia Marcelo Melo
7 3. runda
03Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan
9 3. runda
04Indie Rohan Bopanna
Rumunia Florin Mergea
20 3. runda
05Włochy Simone Bolelli
Włochy Fabio Fognini
23 2. runda
06Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
26 2. runda
07Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares
29 zwycięstwo
08Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers
38 2. runda

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
09Kanada Vasek Pospisil
Stany Zjednoczone Jack Sock
40 ćwierćfinał
10Polska Łukasz Kubot
Polska Marcin Matkowski
45 2. runda
11Wielka Brytania Dominic Inglot
Szwecja Robert Lindstedt
49 3. runda
12Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
52 3. runda
13Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
56 ćwierćfinał
14Filipiny Treat Huey
Białoruś Maks Mirny
62 ćwierćfinał
15Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López
64 2. runda
16Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marcel Granollers
73 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
65 7 4  
 Francja Adrian Mannarino
 Francja Lucas Pouille
7 62 6  
   Francja Adrian Mannarino
 Francja Lucas Pouille
3 1  
  7  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 6  
13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
7 4 63
  7  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
63 6 7  
    7  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
2 6 7
   Kanada Daniel Nestor
 Czechy Radek Štěpánek
6 4 5
   Kanada Daniel Nestor
 Czechy Radek Štěpánek
6 6  
14  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
4 4  
 Kanada Daniel Nestor
 Czechy Radek Štěpánek
7 6
  16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
611 4  
9  Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 1 2
  16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
5 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6  
 Słowacja Martin Kližan
 Ukraina Serhij Stachowski
5 2     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 3 6  
 Niemcy Benjamin Becker
 Austria Dominic Thiem
6 7      Niemcy Benjamin Becker
 Austria Dominic Thiem
3 6 3  
Alt  Włochy Paolo Lorenzi
 Argentyna Guido Pella
3 64       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6
 Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Andreas Seppi
6 7        Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Andreas Seppi
60 3
PR  Francja Julien Benneteau
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 66      Włochy Marco Cecchinato
 Włochy Andreas Seppi
1 7 7
 Hiszpania Daniel Muñoz de la Nava
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
4 3     15  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
6 61 5  
15  Hiszpania Feliciano López
 Hiszpania Marc López
6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
12  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
 Francja Jérémy Chardy
 Indie Leander Paes
3 4     12  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
PR  Stany Zjednoczone Brian Baker
 Stany Zjednoczone Denis Kudla
1 2      Austria Oliver Marach
 Francja Fabrice Martin
2 1  
 Austria Oliver Marach
 Francja Fabrice Martin
6 6       12  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 66
 Francja Adrian Mannarino
 Francja Lucas Pouille
6 6        Francja Adrian Mannarino
 Francja Lucas Pouille
6 7
 Dominikana Víctor Estrella
 Kolumbia Santiago Giraldo
1 3      Francja Adrian Mannarino
 Francja Lucas Pouille
7 6
 Australia Rameez Junaid
 Kazachstan Michaił Kukuszkin
61 6 3     5  Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
65 4  
5  Włochy Simone Bolelli
 Włochy Fabio Fognini
7 3 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
3  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
7 7  
 Australia Chris Guccione
 Brazylia André Sá
5 64     3  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6  
WC  Australia Alex Bolt
 Australia Andrew Whittington
64 6 4     PR  Indie Mahesh Bhupathi
 Luksemburg Gilles Müller
3 2  
PR  Indie Mahesh Bhupathi
 Luksemburg Gilles Müller
7 3 6       3  Stany Zjednoczone Bob Bryan
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 3 4
 Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 7       13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
3 6 6
 Czechy Lukáš Rosol
 Słowacja Igor Zelenay
3 63      Stany Zjednoczone Steve Johnson
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 3 64
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Nowa Zelandia Artem Sitak
3 6 4     13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
3 6 7  
13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 4 6  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
6 6  
 Białoruś Siarhiej Bietau
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
4 3     11  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
7 65 6  
 Austria Philipp Oswald
 Kanada Adil Shamasdin
4 5      Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
65 7 4  
 Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
6 7       11  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Szwecja Robert Lindstedt
3 4
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Jerzy Janowicz
6 7       7  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 6
 Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Guillermo Durán
4 5      Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Jerzy Janowicz
5 3
 Wielka Brytania Jonathan Marray
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
3 4     7  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
7 6  
7  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
6  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
6 6  
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
1 4     6  Francja Pierre-Hugues Herbert
 Francja Nicolas Mahut
7 4 1  
 Mołdawia Radu Albot
 Korea Południowa Chung Hyeon
6 3 4     Alt  Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
64 6 6  
Alt  Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
3 6 6       Alt  Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
7 4 4
WC  Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Chińskie Tajpej Yang Tsung-hua
1 5        Kanada Daniel Nestor
 Czechy Radek Štěpánek
5 6 6
 Kanada Daniel Nestor
 Czechy Radek Štěpánek
6 7      Kanada Daniel Nestor
 Czechy Radek Štěpánek
7 6
 Hiszpania Guillermo García-López
 Hiszpania David Marrero
1 7 3     10  Polska Łukasz Kubot
 Polska Marcin Matkowski
64 1  
10  Polska Łukasz Kubot
 Polska Marcin Matkowski
6 62 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
7 4 7  
 Białoruś Alaksandr Bury
 Uzbekistan Denis Istomin
63 6 610     14  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
5 7 6  
 Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Marcelo Demoliner
4 6 7      Brazylia Thomaz Bellucci
 Brazylia Marcelo Demoliner
7 62 4  
 Meksyk Santiago González
 Austria Julian Knowle
6 3 5       14  Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
6 6
WC  Australia James Duckworth
 Australia John Millman
64 6 3       4  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
4 3
PR  Czechy Lukáš Dlouhý
 Czechy Jiří Veselý
7 2 6     PR  Czechy Lukáš Dlouhý
 Czechy Jiří Veselý
3 2
WC  Australia Omar Jasika
 Australia Nick Kyrgios
5 3     4  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
6 6  
4  Indie Rohan Bopanna
 Rumunia Florin Mergea
7 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
8  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 7  
WC  Australia Luke Saville
 Australia John-Patrick Smith
3 5     8  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 4 4  
WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
4 2     WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
2 6 6  
 Serbia Dušan Lajović
 Serbia Viktor Troicki
6 1k       WC  Australia Sam Groth
 Australia Lleyton Hewitt
4 2
 Holandia Robin Haase
 Hiszpania Fernando Verdasco
6 3 6       9  Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6
 Izrael Jonatan Erlich
 Wielka Brytania Colin Fleming
4 6 3      Holandia Robin Haase
 Hiszpania Fernando Verdasco
w/o
 Niemcy Philipp Petzschner
 Austria Alexander Peya
6 65 65     9  Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
 
9  Kanada Vasek Pospisil
 Stany Zjednoczone Jack Sock
1 7 7  
1. runda   2. runda   3. runda
16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
6 6  
PR  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow
 Rosja Dmitrij Tursunow
2 2     16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
6 3 6  
 Rosja Michaił Jełgin
 Holandia Matwé Middelkoop
6 2 6      Rosja Michaił Jełgin
 Holandia Matwé Middelkoop
4 6 2  
 Argentyna Leonardo Mayer
 Portugalia João Sousa
3 6 3       16  Urugwaj Pablo Cuevas
 Hiszpania Marcel Granollers
7 2 6
 Chorwacja Mate Pavić
 Nowa Zelandia Michael Venus
3 4       2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
63 6 3
WC  Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 6     WC  Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Donald Young
2 3
 Wielka Brytania Aljaž Bedene
 Niemcy Dustin Brown
3 4     2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
2  Chorwacja Ivan Dodig
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (A$)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 575 000 2000
Finaliści 285 000 1200
Półfinaliści 142 000 720
Ćwierćfinaliści 71 000 360
3. runda 39 000 180
2. runda 23 000 90
1. runda 14 800 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]