Flaga Bielska-Białej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Flaga Bielska-Białej
flaga honorowa Bielska-Białej
flaga honorowa Bielska-Białej
Informacje
W użyciu Zwykła i de jure wersja flagi Flaga cywilna
Proporcje 5:8
Wprowadzona 2004
Opis flagi Płat składający się z trzech stref od góry: żółtej, białej i czerwonej, o wysokości w proporcjach od góry 1:3:1. Pośrodku płata w polu białym herb Bielska-Białej
Opis flagi Flaga miejska: Płat składający się z trzech równoległych stref poziomych, kolejno od góry: żółtej, białej, czerwonej, o równych wysokościach.

Flaga Bielska-Białej – jeden z czterech (obok herbu, logo i hejnału) symboli Bielska-Białej. Flaga miejska została oficjalnie ustanowiona uchwałą nr XXXVII/1191/2004 Rady Miejskiej z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie ustanowienia flagi Miasta Bielska-Białej.

Stanowi ona prostokątny płat tkaniny o stosunku wysokości do długości jak 5:8. Istnieją dwie wersje flagi: flaga miejska i flaga honorowa. Flaga miejska ma barwy żółto-biało-czerwone i złożona jest z trzech poziomych pasów równej wysokości. Flaga honorowa Bielska-Białej ma odmienne proporcje pasów o identycznych barwach jak we fladze zwykłej: pas górny żółty i dolny czerwony zajmują po 1/5 wysokości płata flagowego, pas środkowy biały – 3/5 jego wysokości. W wersji honorowej pośrodku płata w polu białym umieszczono herb Bielska-Białej, którego wysokość tarcz równa jest połowie wysokości flagi.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]