Medaliści igrzysk olimpijskich w szermierce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lista medalistów olimpijskich w szermierce

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1896 Grecja Ateny Francja Eugène-Henri Gravelotte Francja Henri Callot Grecja Periklis Pierakos-Mawromichalis
1900 Francja Paryż Francja Emile Coste Francja Henri Masson Francja Marcel-Jacques Boulenger
1904 Stany Zjednoczone St. Louis Kuba Ramón Fonst Kuba Albertson van zo Post Kuba Charles Tatham
1912 Szwecja Sztokholm Włochy Nedo Nadi Włochy Pietro Speciale Austria Richard Verderber
1920 Belgia Antwerpia Włochy Nedo Nadi Francja Philippe Cattiau Francja Roger Ducret
1924 Francja Paryż Francja Roger Ducret Francja Philippe Cattiau Belgia Maurice Van Damme
1928 Holandia Amsterdam Francja Lucien Gaudin Republika Weimarska Erwin Casmir Włochy Giulio Gaudini
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles Włochy Gustavo Marzi Stany Zjednoczone Joseph Levis Włochy Giulio Gaudini
1936 III Rzesza Berlin Włochy Giulio Gaudini Francja Édward Gardère Włochy Giorgio Bocchino
1948 Wielka Brytania Londyn Francja Jéhan Buhan Francja Christian d’Oriola Węgry Lajos Maszlay
1952 Finlandia Helsinki Francja Christian d’Oriola Włochy Edoardo Mangiarotti Włochy Manlio Di Rosa
1956 Australia Melbourne Francja Christian d’Oriola Włochy Giancarlo Bergamini Włochy Antonio Spallino
1960 Włochy Rzym Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Żdanowicz Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jurij Sisikin Stany Zjednoczone Albert Axelrod
1964 Japonia Tokio Polska Egon Franke Francja Jean-Claude Magnan Francja Daniel Revenu
1968 Meksyk Meksyk Rumunia Ion Drîmbă Węgry Jenő Kamuti Francja Daniel Revenu
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium Polska Witold Woyda Węgry Jenő Kamuti Francja Christian Noël
1976 Kanada Montreal Włochy Fabio Dal Zotto Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Romankow Francja Bernard Talvard
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Smirnow Francja Paskal Jolyot Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Romankow
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles Włochy Mauro Numa Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Matthias Behr Włochy Stefano Cerioni
1988 Korea Południowa Seul Włochy Stefano Cerioni Niemiecka Republika Demokratyczna Udo Wagner Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksandr Romankow
1992 Hiszpania Barcelona Francja Philippe Omnès Wspólnota Niepodległych Państw Siergiej Gołubicki Kuba Elvis Gregory
1996 Stany Zjednoczone Atlanta Włochy Alessandro Puccini Francja Lionel Plumenail Francja Franck Boidin
2000 Wielka Brytania Sydney Korea Południowa Kim Young-ho Niemcy Ralf Bissdorf Rosja Dmitri Szewczenko
2004 Grecja Ateny Francja Brice Guyart Włochy Salvatore Sanzo Włochy Andrea Cassarà
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Niemcy Benjamin Kleibrink Japonia Yūki Ōta Włochy Salvatore Sanzo

Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1904 Stany Zjednoczone St. Louis  Kuba
Ramón Fonst
Manuel Díaz
Albertson van zo Post
 Stany Zjednoczone
Charles Townsend
Arthur Fox
Charles Tatham
---
1920 Belgia Antwerpia  Włochy
Nedo Nadi
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
Oreste Puliti
Tommaso Constantino
Baldo Baldi
 Francja
André Labatut
Georges Trombert
Marcel Perrot
Lucien Gaudin
Philippe Cattiau
Roger Ducret
Gaston Amson
Lionel Bony de Castellane
 Stany Zjednoczone
Francis Honeycutt
Arthur Lyon
Robert Sears
Henry Breckinridge
Harold Rayer
1924 Francja Paryż  Francja
André Labatut
Joseph Peroteaux
Henri Jobier
Lucien Gaudin
Philippe Cattiau
Roger Ducret
Jacques Coutrot
Guy de Luget
 Belgia
Desire Beaurain
Charles Crahay
Fernand de Montigny
Maurice Van Damme
Marcel Berré
Albert de Roocker
 Węgry
László Berti
István Lichteneckert
Sándor Pósta
Zoltán Schenker
Ödön Tersztyánszky
1928 Holandia Amsterdam  Włochy
Ugo Pignotti
Oreste Puliti
Giulio Gaudini
Giorgio Pessina
Giorgio Chiavacci
Gioacchino Guaragna
 Francja
Lucien Gaudin
Philippe Cattiau
Roger Ducret
André Labatut
Raymond Flacher
André Gaboriaud
 Argentyna
Roberto Larraz
Raúl Anganuzzi
Luis Lucchetti
Héctor Lucchetti
Carmelo Camet
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles  Francja
Philippe Cattiau
Édward Gardère
René Lemoine
René Bondoux
Jean Piot
René Bougnol
 Włochy
Ugo Pignotti
Gustavo Marzi
Giulio Gaudini
Giorgio Pessina
Rodolfo Terlizzi
Gioacchino Guaragna
 Stany Zjednoczone
George Calnan
Joseph Levis
Hugh Alessandroni
Dernell Every
Richard Steere
Frank Righeimer Jr.
1936 III Rzesza Berlin  Włochy
Manlio Di Rosa
Gustavo Marzi
Giulio Gaudini
Ciro Verratti
Giorgio Bocchino
Gioacchino Guaragna
 Francja
André Gardère
Édward Gardère
René Lemoine
René Bondoux
Jacques Coutrot
René Bougnol
 III Rzesza
Erwin Casmir
Julius Eisenecker
August Heim
Siegfried Lerdon
Otto Adam
Stefan Rosenbauer
1948 Wielka Brytania Londyn  Francja
André Bonin
Christian d’Oriola
Jéhan Buhan
René Bougnol
Jacques Lataste
Adrian Rommel
 Włochy
Renzo Nostini
Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
Giuliano Nostini
Giorgio Pellini
Saverio Ragno
 Belgia
Georges de Bourguignon
Henry Paternoster
Edouard Yves
Raymond Bru
Andre van de Werwe Vorsselaer
Paul Valcke
1952 Finlandia Helsinki  Francja
Claude Netter
Christian d’Oriola
Jéhan Buhan
Jacques Noël
Jacques Lataste
Adrian Rommel
 Włochy
Renzo Nostini
Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
Giancarlo Bergamini
Giorgio Pellini
Antonio Spallino
 Węgry
Endre Tilli
Aladár Gerevich
Endre Palócz
Lajos Maszlay
Tibor Berczelly
József Sakovics
1956 Australia Melbourne  Włochy
Luigi Carpaneda
Manlio Di Rosa
Edoardo Mangiarotti
Giancarlo Bergamini
Vittorio Lucarelli
Antonio Spallino
 Francja
Claude Netter
Christian d’Oriola
Bernard Baudoux
René Coicaud
Jacques Lataste
Roger Closset
 Węgry
Endre Tilli
József Gyuricza
Mihály Fülöp
Lajos Somodi Sr
József Marosi
József Sakovics
1960 Włochy Rzym  ZSRR
Wiktor Żdanowicz
Marek Midler
Jurij Sisikin
German Swesznikow
Jurij Rudow
 Włochy
Luigi Carpaneda
Alberto Pellegrino
Edoardo Mangiarotti
Mario Curletto
Aldo Aureggio
 Niemcy
Jürgen Brecht
Tim Gerresheim
Eberhard Mehl
Jürgen Theuerkauff
1964 Japonia Tokio  ZSRR
German Swesznikow
Wiktor Żdanowicz
Marek Midler
Jurij Sisikin
Jurij Szarow
 Polska
Zbigniew Skrudlik
Witold Woyda
Ryszard Parulski
Egon Franke
Janusz Różycki
 Francja
Daniel Revenu
Jacky Courtillar
Pierre Rodocanachi
Christian Noël
Jean-Claude Magnan
1968 Meksyk Meksyk  Francja
Daniel Revenu
Gilles Berolatti
Christian Noël
Jean-Claude Magnan
Jacques Dimont
 ZSRR
German Swesznikow
Jurij Szarow
Wasilij Stankowicz
Wiktor Putiatin
Jurij Sisikin
 Polska
Witold Woyda
Zbigniew Skrudlik
Ryszard Parulski
Egon Franke
Adam Lisewski
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium  Polska
Witold Woyda
Marek Dąbrowski
Jerzy Kaczmarek
Lech Koziejowski
Arkadiusz Godel
 ZSRR
Władimir Denisow
Anatolij Koteszew
Leonid Romanow
Wasilij Stankowicz
Wiktor Putiatin
 Francja
Jean-Claude Magnan
Christian Noël
Daniel Revenu
Bernard Talvard
Gilles Berolotti
1976 Kanada Montreal  RFN
Matthias Behr
Thomas Bach
Harald Hein
Klaus Reichert
Erik Sens-Gorius
 Włochy
Fabio Dal Zotto
Carlo Montano
Stefano Simoncelli
Giovanni Batista Coletti
Attilio Calatroni
 Francja
Christian Noël
Bernard Talvard
Didier Flament
Frédérick Pietruszka
Daniel Revenu
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa  Francja
Didier Flament
Pascal Jolyot
Bruno Boscherie
Philippe Bonin
Frédérick Pietruszka
 ZSRR
Aleksandr Romankow
Władimir Smirnow
Sabirzhan Ruziew
Ashot Karagyan
Władimir Łapicki
 Polska
Adam Robak
Bogusław Zych
Lech Koziejowski
Marian Sypniewski
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles  Włochy
Mauro Numa
Andrea Borella
Stefano Cerioni
Angelo Scuri
Andrea Cipressa
 RFN
Matthias Behr
Mathias Gey
Harald Hein
Frank Beck
Klaus Reichert
 Francja
Philippe Omnès
Patrick Groc
Frédérick Pietruszka
Pascal Jolyot
Marc Cerboni
1988 Korea Południowa Seul  ZSRR
Władimir Aptsiauri
Anwar Ibragimow
Boris Korecki
Ilgar Mamedow
Aleksandr Romankow
 RFN
Matthias Behr
Thomas Endres
Mathias Gey
Ulrich Schreck
Thorsten Weidner
 Węgry
István Busa
Zsolt Ersek
Robert Gatai
Pal Szekeres
István Szelei
1992 Hiszpania Barcelona  Niemcy
Alexander Koch
Ulrich Schreck
Thorsten Weidner
Udo Wagner
Ingo Weissenborn
 Kuba
Guillermo Bétancourt
Tullo Díaz
Hermenegildo García
Óscar García
Elvis Gregory
 Polska
Piotr Kiełpikowski
Adam Krzesiński
Marian Sypniewski
Cezary Siess
Ryszard Sobczak
1996 Stany Zjednoczone Atlanta  Rosja
Dmitrij Szewczenko
Ilgar Mamedow
Władysław Pawłowicz
 Polska
Ryszard Sobczak
Piotr Kiełpikowski
Adam Krzesiński
 Kuba
Elvis Gregory
Rolando Samuel Tucker
Oscar García
2000 Wielka Brytania Sydney  Francja
Jean-Noël Ferrari
Brice Guyart
Patrice l'Hotellier
 Chiny
Dong Zhaozhi
Wang Haibin
Chong Chong
 Włochy
Daniele Crosta
Salvatore Sanzo
Matteo Zennaro
Gabriele Magni
2004 Grecja Ateny  Włochy
Salvatore Sanzo
Simone Vanni
Andrea Cassarà
 Chiny
Dong Zhaozhi
Wang Haibin
Ye Chong
Wu Hanxiong
 Rosja
Renal Ganiejew
Jurij Molczan
Wiaczesław Pozdniakow
Rusłan Nassibullin
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin

Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1900 Francja Paryż Kuba Ramón Fonst Francja Louis Perrée Francja Léon Sée
1904 Stany Zjednoczone St. Louis Kuba Ramón Fonst Kuba Charles Tatham Kuba Albertson van zo Post
1908 Wielka Brytania Londyn Francja Gaston Alibert Francja Alexandre Lippmann Francja Eugène Olivier
1912 Szwecja Sztokholm Belgia Paul Anspach Dania Ivan Osiier Belgia Philippe le Hardy de Beaulieu
1920 Belgia Antwerpia Francja Armand Massard Francja Alexandre Lippmann Francja Gustave Buchard
1924 Francja Paryż Belgia Charles Delporte Francja Roger Ducret Szwecja Nils-Erik Hellsten
1928 Holandia Amsterdam Francja Lucien Gaudin Francja Georges Buchard Stany Zjednoczone George Calnan
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles Włochy Giancarlo Cornaggia-Medici Francja Georges Buchard Włochy Carlo Agostoni
1936 III Rzesza Berlin Włochy Franco Riccardi Włochy Saverio Ragno Włochy Giancarlo Cornaggia-Medici
1948 Wielka Brytania Londyn Włochy Luigi Cantone Szwajcaria Oswald Zappelli Włochy Edoardo Mangiarotti
1952 Finlandia Helsinki Włochy Edoardo Mangiarotti Włochy Dario Mangiarotti Szwajcaria Oswald Zappelli
1956 Australia Melbourne Włochy Carlo Pavesi Włochy Giuseppe Delfino Włochy Edoardo Mangiarotti
1960 Włochy Rzym Włochy Giuseppe Delfino Wielka Brytania Allan Jay Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Bruno Czabarow
1964 Japonia Tokio Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Grigorij Kriss Wielka Brytania Bill Hoskyns Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Guram Kostava
1968 Meksyk Meksyk Węgry Győző Kulcsár Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Grigorij Kriss Włochy Gianluigi Saccaro
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium Węgry Csaba Fenyvesi Francja Jacques la Degaillerie Węgry Győző Kulcsár
1976 Kanada Montreal Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Alexander Pusch Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Jürgen Hehn Węgry Győző Kulcsár
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Szwecja Johan Harmenberg Węgry Ernő Kolczonay Francja Philippe Riboud
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles Francja Philippe Boisse Szwecja Björne Väggö Francja Philippe Riboud
1988 Korea Południowa Seul Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Arnd Schmitt Francja Philippe Riboud Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Szuwałow
1992 Hiszpania Barcelona Francja Éric Srecki Wspólnota Niepodległych Państw Pawieł Kołobkow Francja Jean-Michel Henry
1996 Stany Zjednoczone Atlanta Rosja Aleksander Biekietow Kuba Iván Trevejo Węgry Géza Imre
2000 Wielka Brytania Sydney Rosja Pawieł Kołobkow Francja Hugues Obry Korea Południowa Lee Sang-ki
2004 Grecja Ateny Szwajcaria Marcel Fischer Chińska Republika Ludowa Wang Lei Rosja Pawieł Kołobkow
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Włochy Matteo Tagliariol Francja Fabrice Jeannet Hiszpania José Luis Abajo

Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1908 Wielka Brytania Londyn  Francja
Gaston Alibert
Bernard Gravier
Alexandre Lippmann
Eugène Olivier
Jean Stern
Henri-Georges Berger
Charles Collignon
 Wielka Brytania
Leaf Daniell
Cecil Haig
Martin Holt
Robert Montgomerie
Edward Amphlett
Edgar Seligman
 Belgia
Paul Anspach
Désiré Beaurain
Albert Feyerick
François Rom
Fernand de Montigny
Victor Willems
Fernand Bosmans
1912 Szwecja Sztokholm  Belgia
Paul Anspach
Henri Anspach
Fernand de Montigny
Jacques Ochs
Gaston Salmon
Victor Willems
Robert Hennet
François Rom
 Wielka Brytania
Edgar Seligman
Edgar Amphlett
Robert Montgomerie
John Blake
Percival Davson
Arthur Everitt
 Holandia
Arie de Jong
Willem van Blijenburgh
Jetze Dooman
George van Rossem
Leon Salomonson
1920 Belgia Antwerpia  Włochy
Nedo Nadi
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Giovanni Canova
Dino Urbani
Tullio Bozza
Andrea Marrazzi
Antonio Allochio
Tommaso Constantino
Paolo Thaon di Revel
 Belgia
Paul Anspach
Leon Tom
Ernest Gevers
Félix Goblet d'Aviella
Fernard Montigny
Victor Boin
Joseph de Craecker
Maurice de Wee
Philippe le Hardy de Beaulieu
 Francja
Armand Massard
Alexandre Lippmann
Gustave Buchard
Georges Trombert
Gaston Amson
Emil Moreaux
Georges Casanova
1924 Francja Paryż  Francja
Lucien Gaudin
Roger Ducret
Alexandre Lippmann
Georges Buchard
André Labatut
Georges Tainturier
Lionel Liottel
 Belgia
Fernand de Montigny
Joseph de Craecker
Paul Anspach
Ernest Gevers
Leon Tom
Charles Delporte
 Włochy
Vincenzo Cuccia
Giovanni Canova
Giulio Basletta
Marcello Bertinelli
Virgilio Mantegazza
Oreste Moricca
1928 Holandia Amsterdam  Włochy
Carlo Agostoni
Marcello Bertinetti
Giancarlo Cornaggia-Medici
Renzo Minolli
Giulio Basletta
Franco Riccardi
 Francja
Armand Massard
Georges Buchard
Gaston Amson
Emile Cornic
Bernard Schmetz
René Barbier
 Portugalia
Paulo de Eca Leal
Mário de Noronha
Jorge de Paiva
Frederico Paredes
Joăo Sassetti
Henriquede Silveira
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles  Francja
Philippe Cattiau
Georges Buchard
Bernard Schmetz
Fernand Jourdant
Jean Piot
Georges Tainturier
 Włochy
Carlo Agostoni
Giancarlo Cornaggia-Medici
Renzo Minoli
Franco Riccardi
Saverio Ragno
 Stany Zjednoczone
George Calnan
Gustave Heiss
Frank Righeimer Jr.
Curtis Shears
Tracy Jaeckel
Miguel de Caprilles
1936 III Rzesza Berlin  Włochy
Giancarlo Cornaggia-Medici
Edoardo Mangiarotti
Saverio Ragno
Alfredo Pezzana
Giancarlo Brusati
Franco Riccardi
 Szwecja
Sven Thofelt
Gustaf Dyrssen
Gosta Almgren
Hans Granfelt
Birger Cederin
Hans von Drakenberg
 Francja
Georges Buchard
Paul Wormser
Philippe Cattiau
Henri Dulieux
Bernard Schmetz
Michel Pécheux
1948 Wielka Brytania Londyn  Francja
Henri Guérin
Henri Lepage
Marcel Desprets
Michel Pécheux
Maurice Huet
Edouard Artigas
 Włochy
Edoardo Mangiarotti
Carlo Agostoni
Fiorenzo Marini
Antonio Mandruzzato
Luigi Cantone
Dario Mangiarotti
 Szwecja
Carl Forssell
Henning Tollbom
Bengt Ljungqvist
Sven Thofelt
Frank Cervell
Per Carlesson
1952 Finlandia Helsinki  Włochy
Edoardo Mangiarotti
Dario Mangiarotti
Carlo Pavesi
Giuseppe Delfino
Franco Bertinelli
Roberto Battaglia
 Szwecja
Lennart Magnusson
Carl Forssell
Berndt-Otto Rehbinder
Per Carleson
Sven Fahlman
Bengt-Helge Ljungqvist
 Szwajcaria
Willy Fitting
Otto Rufenacht
Mario Valota
Oswald Zappelli
Paul Barth
Paul Meister
1956 Australia Melbourne  Włochy
Edoardo Mangiarotti
Giuseppe Delfino
Giorgio Anglesio
Carlo Pavesi
Franco Bertinetti
Alberto Pellegrino
 Węgry
József Sákovics
Béla Rerrich
Lajos Balthazar
Ambrus Nagy
József Marosi
Barnabas Berzsenyi
 Francja
Armand Moyual
Claude Nigon
Daniel Dagallier
Yves Dreyfus
René Queyroux
Bernard Baudoux
1960 Włochy Rzym  Włochy
Giuseppe Delfino
Alberto Pellegrino
Carlo Pavesi
Edoardo Mangiarotti
Fiorenzo Marini
Gianluigi Saccaro
 Wielka Brytania
Allan Jay
Michael Howard
John Pelling
Bill Hoskyns
Raymond Harrison
Michael Alexander
 ZSRR
Guram Kostava
Walentin Czernikow
Bruno Czabarow
Arnold Czernuszewicz
Aleksandr Pawłowski
1964 Japonia Tokio  Węgry
Győző Kulcsár
István Kausz
Zoltán Nemere
Tamás Gábor
Árpád Bárány
 Włochy
Gianluigi Saccaro
Giuseppe Delfino
Giovanni Batista Breda
Gianfranco Paolucci
Alberto Pellegrino
 Francja
Jacques Brodin
Yves Dreyfus
Claude Bourquard
Jacques Guittet
Claude Brodin
1968 Meksyk Meksyk  Węgry
Csaba Fenyvesi
Zoltán Nemere
Pál Schmitt
Győző Kulcsár
Pál Nagy
 ZSRR
Grigorij Kriss
Josif Witebski
Aleksiej Nikanczikow
Jurij Smoliakow
Wiktor Modzalewski
 Polska
Bohdan Andrzejewski
Michał Butkiewicz
Bohdan Gonsior
Henryk Nielaba
Kazimierz Barburski
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium  Węgry
Sándor Erdős
Csaba Fenyvesi
Győző Kulcsár
Pál Schmitt
István Ostrics
 Szwajcaria
Guy Evequoz
Daniel Giger
Christian Kauter
Peter Lotscher
Francois Suchanecki
 ZSRR
Grigorij Kriss
Sergiej Paramonow
Igor Waletow
Georgij Zaczycki
Wiktor Modzalewski
1976 Kanada Montreal  Szwecja
Carl von Essen
Hans Jacobson
Rolf Edling
Leif Högström
Göran Flodström
 RFN
Alexander Pusch
Jürgen Hehn
Reinhold Behr
Volker Fischer
Hans Jana
 Szwajcaria
Francois Suchanecki
Michel Poffet
Daniel Giger
Christian Kauter
Jean-Blaise Ewequoz
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa  Francja
Philippe Riboud
Patrick Picot
Hubert Gardas
Philippe Boisse
Michel Salesse
 Polska
Piotr Jabłowski
Andrzej Lis
Leszek Swornowski
Ludomir Chronowski
Mariusz Strzałka
 ZSRR
Aszot Karagjan
Boris Łukomski
Aleksander Abuszakhmetow
Aleksander Moczajew
Władimir Smirnow
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles  RFN
Elmar Borrmann
Volker Fischer
Gerhard Heer
Rafael Nickel
Alexander Pusch
 Francja
Philippe Boisse
Jean-Michel Henry
Olivier Lenglet
Philippe Riboud
Michel Salesse
 Włochy
Stefano Bellone
Sandro Cuomo
Cosimo Ferro
Roberto Manzi
Angelo Mazzoni
1988 Korea Południowa Seul  Francja
Frédéric Delpha
Jean-Michel Henry
Olivier Lenglet
Philippe Riboud
Éric Srecki
 RFN
Elmar Borrmann
Volker Fischer
Thomas Gerull
Alexander Pusch
Arnd Schmitt
 ZSRR
Andriej Szuwałow
Pawieł Kołobkow
Władimir Rezniczenko
Michaił Tiszko
Igor Tichomirow
1992 Hiszpania Barcelona  Niemcy
Elmer Borrmann
Robert Felisiak
Uwe Proske
Władimir Rezniczenko
Arnd Schmitt
 Węgry
Iván Kovács
Krisztián Kulcsár
Ferenc Hegedüs
Ernő Kolczonay
Gábor Totola
 WNP
Andriej Szuwałow
Pawieł Kołobkow
Sergiej Krawczuk
Sergiej Kostariew
Walery Zacharewicz
1996 Stany Zjednoczone Atlanta  Włochy
Sandro Cuomo
Angelo Mazzoni
Maurizio Randazzo
 Rosja
Aleksander Beketow
Pawieł Kołobkow
Walery Zacharewicz
 Francja
Jean-Michel Henry
Robert Leroux
Éric Srecki
2000 Wielka Brytania Sydney  Włochy
Angelo Mazzoni
Maurizio Randazzo
Paolo Milanoli
Alfredo Rota
 Francja
Éric Srecki
Jean-François di Martino
Hughes Obry
 Kuba
Nelson Loyola
Carlos Pedroso
Iván Trevejo
2004 Grecja Ateny  Francja
Fabrice Jeannet
Jérôme Jeannet
Hugues Obry
Érik Boisse
 Węgry
Gábor Boczkó
Krisztián Kulcsár
Iván Kovács
Géza Imre
 Niemcy
Sven Schmid
Jörg Fiedler
Danel Strigel
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin  Francja
Fabrice Jeannet
Jérôme Jeannet
Ulrich Robeiri
 Polska
Radosław Zawrotniak
Tomasz Motyka
Adam Wiercioch
Robert Andrzejuk
 Włochy
Matteo Tagliariol
Diego Confalonieri
Alfredo Rota
Stefano Carozzo

Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1896 Grecja Ateny Grecja Joanis Jeorjadis Grecja Tilemachos Karakalos Dania Holger Nielsen
1900 Francja Paryż Francja Georges de la Falaise Francja Léon Thiébaut Austria Siegfried Flesch
1904 Stany Zjednoczone St. Louis Kuba Manuel Díaz Stany Zjednoczone William Grebe Kuba Albertson van zo Post
1908 Wielka Brytania Londyn Węgry Jenő Fuchs Węgry Béla Zulavsky BohemiaVilém Goppold von Lobsdorf
1912 Szwecja Sztokholm Węgry Jenő Fuchs Węgry Béla Békessy Węgry Ervin Mészáros
1920 Belgia Antwerpia Włochy Nedo Nadi Włochy Aldo Nadi Holandia Arie de Jong
1924 Francja Paryż Węgry Sándor Pósta Francja Roger Ducret Węgry János Garay
1928 Holandia Amsterdam Węgry Ödön Tersztyánszky Węgry Attila Petschauer Włochy Bino Bini
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles Węgry György Piller Włochy Giulio Gaudini Węgry Endre Kabos
1936 III Rzesza Berlin Węgry Endre Kabos Włochy Gustavo Marzi Węgry Aladár Gerevich
1948 Wielka Brytania Londyn Węgry Aladár Gerevich Włochy Vincenzo Pinton Węgry Pál Kovács
1952 Finlandia Helsinki Węgry Pál Kovács Węgry Aladár Gerevich Węgry Tibor Berczelly
1956 Australia Melbourne Węgry Rudolf Kárpáti Polska Jerzy Pawłowski Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Lew Kuzniecow
1960 Włochy Rzym Węgry Rudolf Kárpáti Węgry Zoltán Horváth Włochy Wladimiro Calarese
1964 Japonia Tokio Węgry Tibor Pézsa Francja Claude Arabo Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Umar Mawliczanow
1968 Meksyk Meksyk Polska Jerzy Pawłowski Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Mark Rakita Węgry Tibor Pézsa
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Sidiak Węgry Péter Maroth Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Nazłymow
1976 Kanada Montreal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Krowopuskow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Władimir Nazłymow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Sidiak
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiktor Krowopuskow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Burcew Węgry Imre Gedővári
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles Francja Jean-François Lamour Włochy Marco Marin Stany Zjednoczone Peter Westbrook
1988 Korea Południowa Seul Francja Jean-François Lamour Polska Janusz Olech Włochy Giovanni Scalzo
1992 Hiszpania Barcelona Węgry Bence Szabó Włochy Marco Marin Francja Jean-François Lamour
1996 Stany Zjednoczone Atlanta Rosja Stanisław Pozdniakow Rosja Siergiej Szarikow Francja Damien Touya
2000 Wielka Brytania Sydney Rumunia Mihai Covaliu Francja Mathieu Gourdain Niemcy Wiradech Kothny
2004 Grecja Ateny Włochy Aldo Montano Węgry Zsolt Nemcsik Ukraina Władysław Tetriak
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Chińska Republika Ludowa Zhong Man Francja Nicolas Lopez Rumunia Mihai Covaliu

Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1908 Wielka Brytania Londyn  Węgry
Jenő Fuchs
Ozskar Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
Dezső Földes
 Włochy
Riccardo Nowak
Alessandro Pirzio Biroli
Abelardo Olivier
Marcello Bertinelli
Sante Ceccherini
Luigi Pinelli
Bohemia
Vilém Goppold von Lobsdorf
Jaroslav Tuček
Otakar Lada
Bedřich Schejbal
Vilém Tvrzský
1912 Szwecja Sztokholm  Węgry
László Berti
Jenő Fuchs
Ervin Mészáros
Zoltán Schenker
Dezső Földes
Oszkár Gerde
Péter Tóth
Lajos Werkner
 Austria
Richard Verderber
Otto Herschmann
Rudolf Cvetko
Friedrich Golling
Reinhold Trampler
Albert Bogen
Andreas Suttner
 Holandia
George van Rossem
Henk de Jong
Jetze Doorman
Arie de Jong
Dirk Scalongne
Willem van Blijenburgh
1920 Belgia Antwerpia  Włochy
Nedo Nadi
Aldo Nadi
Francesco Gargano
Oreste Puliti
Giorgio Santelli
Dino Urbani
Federico Ceserano
Baldo Baldi
 Francja
Jean Lacroix
Jean Margraff
Marc Perrodon
Henri Germain de Saint
Georges Trombert
Jean Mondielli
 Holandia
Jan van der Wiel
Arie de Jong
Jetze Dooman
Willem van Blijenburgh
Louis Delaunoy
Salomon Zeldenrust
Henri Wijnoldij-Daniëls
1924 Francja Paryż  Włochy
Oreste Puliti
Giulio Sarrocchi
Marcello Bertinelli
Oreste Moricca
Renato Anselmi
Guido Balzarini
Bino Bini
Vincenzo Cuccia
 Węgry
László Berti
János Gargay
János Gargay
József Rády
Zoltán Schenker
Jeno Uhlyarik
László Szechy
Ödön Tersztyánszky
 Holandia
Arie de Jong
Jetze Doorman
Hendrik Scherpenhuizen
Jan van der Wiel
Maarten van Dulm
Henri Wijnoldy-Daniëls
1928 Holandia Amsterdam  Węgry
János Garay
Gyula Glykais
Sándor Gombos
József Rády
Ödön Tersztyánszky
Attila Petschauer
 Włochy
Renato Anselmi
Bino Bini
Gustavo Marzi
Oreste Puliti
Emilio Salafia
Giulio Sarrocchi
 Polska
Kazimierz Laskowski
Aleksander Małecki
Adam Papée
Władysław Segda
Tadeusz Friedrich
Jerzy Zabielski
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles  Węgry
György Piller
Attila Petschauer
Ernest Nagy
Endre Kabos
Julius Glykais
Aladár Gerevich
 Włochy
Renato Anselmi
Arturo de Vecchi
Emilio Salafia
Ugo Pignotti
Gustavo Marzi
Giulio Gaudini
 Polska
Adam Papée
Tadeusz Friedrich
Władysław Segda
Leszek Lubicz-Nycz
Władysław Dobrowolski
Marian Suski
1936 III Rzesza Berlin  Węgry
Tibor Berczelly
Aladár Gerevich
Endre Kabos
László Rajcsányi
Pál Kovács
Imre Rajczi-Rasztovich
 Włochy
Giulio Gaudini
Gustavo Marzi
Aldo Masciotta
Aldo Montano
Vincenzo Pinton
Athos Tanzini
 III Rzesza
Richard Wahl
Erwin Casmir
Julius Eisenecker
August Heim
Hans Jorger
Hans Esser
1948 Wielka Brytania Londyn  Węgry
Aladár Gerevich
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Tibor Berczelly
László Rajcsányi
Bertalan Papp
 Włochy
Gastone Dare
Carlo Turcato
Vincenzo Pinton
Mauro Racca
Renzo Nostini
Aldo Montano
 Stany Zjednoczone
Norman Armitage
George Worth
Tibor Nyilas
Dean Cetrulo
Miguel de Capriles
James Flynn
1952 Finlandia Helsinki  Węgry
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Tibor Berczelly
Aladár Gerevich
László Rajcsányi
Bertalan Papp
 Włochy
Gastone Dare
Roberto Ferrari
Renzo Nostini
Giorgio Pellini
Vincenzo Pinton
Mauro Racca
 Francja
Jean Laroyenne
Jacques Lefevre
Jean Levasseur
Bernard Morel
Maurice Piot
Jean-François Tournon
1956 Australia Melbourne  Węgry
Rudolf Kárpáti
Aladár Gerevich
Pál Kovács
Jenő Hámori
Attila Keresztes
Dániel Magay
 Polska
Jerzy Pawłowski
Wojciech Zabłocki
Zygmunt Pawlas
Marian Kuszewski
Ryszard Zub
Andrzej Piątkowski
 ZSRR
Lew Kuzniecow
Jakow Rylski
Jewgienij Czerepowski
Dawid Tyschler
Leonid Bogdanow
1960 Włochy Rzym  Węgry
Tamás Mendelenyi
Rudolf Kárpáti
Pál Kovács
Zoltán Horváth
Gábor Delneki
Aladár Gerevich
 Polska
Andrzej Piątkowski
Emil Ochyra
Wojciech Zabłocki
Jerzy Pawłowski
Ryszard Zub
Marian Kuszewski
 Włochy
Wladimiro Caralese
Gianpaolo Calanchini
Piero Luigi Chicca
Roberto Ferrari
Mario Ravagnan
1964 Japonia Tokio  ZSRR
Umar Mawliczanow
Nugzar Asatiani
Jakow Rylski
Mark Rakita
Borys Mielnikow
 Włochy
Wladimiro Caralese
Cesare Salvadori
Giampaolo Calanchini
Pierluigi Chicca
Mario Ravagnan
 Polska
Andrzej Piątkowski
Ryszard Zub
Emil Ochyra
Jerzy Pawłowski
Wojciech Zabłocki
1968 Meksyk Meksyk  ZSRR
Władimir Nazłymow
Wiktor Sidiak
Eduard Winokurow
Mark Rakita
Umar Mawliczanow
 Włochy
Vladimiro Calarese
Michele Maffei
Cesare Salvadori
Pierluigi Chicca
Rolando Rigoli
 Węgry
Tamás Kovács
Janos Kalmar
Péter Bakonyi
Miklos Meszena
Tibor Pézsa
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium  Włochy
Michele Maffei
Mario Aldo Montano
Mario Tullio Montano
Rolando Rigoli
Cesare Salvadori
 ZSRR
Wiktor Bażenow
Władimir Nazłymow
Wiktor Sidiak
Eduard Winokurow
Mark Rakita
 Węgry
Pál Gerevich
Tamás Kovács
Péter Maroth
Tibor Pézsa
Péter Bakonyi
1976 Kanada Montreal  ZSRR
Wiktor Krowopuskow
Eduard Winokurow
Wiktor Sidiak
Władimir Nazłymow
Michaił Burcew
 Włochy
Mario Aldo Montano
Michele Maffei
Angelo Arcidiacono
Tommaso Montano
Mario Tullio Montano
 Rumunia
Dan Irimiciuc
Ioan Pop
Marin Mustata
Corneliu Marin
Alexandru Nilca
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa  ZSRR
Wiktor Krowopuskow
Nikołaj Alechin
Wiktor Sidiak
Władimir Nazłymow
Michaił Burcew
 Włochy
Michele Maffei
Mario Aldo Montano
Marco Romano
Ferdinando Meglio
Giovanni Scalzo
 Węgry
Imre Gedővári
Rudolf Nebald
Pál Gerevich
Ferenc Hammang
György Nébald
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles  Włochy
Marco Marin
Gianfranco Dalla Barba
Giovanni Scalzo
Ferdinando Meglio
Angelo Arcidiacono
 Francja
Jean-François Lamour
Pierre Guichot
Hervé Granger-Veyron
Philippe Delrieu
Franck Ducheix
 Rumunia
Marin Mustata
Ioan Pop
Alexandru Chiculita
Corneliu Marin
Vilmos Szabo
1988 Korea Południowa Seul  Węgry
Imre Bujdosó
László Csongradi
Imre Gedoevani
György Nébald
Bence Szabó
 ZSRR
Andriej Alszan
Michaił Burcew
Sergiej Koriakin
Sergiej Mindirgasow
Georgij Pogosow
 Włochy
Massimo Cavaliere
Gianfranco Dalla Barba
Marco Marin
Ferdinando Meglio
Giovanni Scalzo
1992 Hiszpania Barcelona  WNP
Grigorij Kirijenko
Aleksander Szirszow
Wadim Gutsajt
Stanisław Pozdniakow
Grigorij Pogosow
 Węgry
Péter Abay
Imre Bujdosó
Csaba Kóves
György Nébald
Bence Szabó
 Francja
Franck Ducheix
Jean-Philippe Daurelle
Hervé Granger-Veyron
Pierre Guichot
Jean-François Lamour
1996 Stany Zjednoczone Atlanta  Rosja
Stanisław Pozdniakow
Grigorij Kirijenko
Sergiej Szarikow
 Węgry
Csaba Koves
József Navarrete
Bence Szabó
 Włochy
Raffaello Caserta
Luigi Tarantino
Tonhi Terrenzi
2000 Wielka Brytania Sydney  Rosja
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Frosin
Sergiej Szarikow
 Francja
Damien Touya
Mathieu Gourdain
Julien Pillet
Cédric Séguin
 Niemcy
Dennis Bauer
Wiradech Kothny
Alexander Weber
2004 Grecja Ateny  Francja
Julien Pillet
Damien Touya
Gaël Touya
 Włochy
Luigi Tarantino
Giampiero Pastore
Aldo Montano
 Rosja
Stanisław Pozdniakow
Aleksiej Jakimienko
Sergiej Szarikow
Aleksiej Diaczenko
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin  Francja
Nicolas Lopez
Julien Pillet
Boris Sanson
 Stany Zjednoczone
Tim Morehouse
Jason Rogers
Keeth Smart
James Williams
 Włochy
Aldo Montano
Giampiero Pastore
Diego Occhiuzzi
Luigi Tarantino

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1924 Francja Paryż Dania Ellen Osiier Wielka Brytania Gladys Davis Dania Grete Heckscher
1928 Holandia Amsterdam Republika Weimarska Helene Mayer Wielka Brytania Muriel Freeman Republika Weimarska Olga Ölkers
1932 Stany Zjednoczone Los Angeles Austria Ellen Preis Wielka Brytania Judy Guinness Węgry Erna Bogen
1936 III Rzesza Berlin Węgry Ilona Elek III Rzesza Helene Mayer Austria Ellen Preis
1948 Wielka Brytania Londyn Węgry Ilona Elek Dania Karen Lachmann Austria Ellen Müller-Preis
1952 Finlandia Helsinki Włochy Irene Camber Węgry Ilona Elek Dania Karen Lachmann
1956 Australia Melbourne Wielka Brytania Gillian Sheen Rumunia Olga Orban Francja Renée Garilhe
1960 Włochy Rzym Wspólna Reprezentacja Niemiec Heidi Schmid Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walentyna Rastworowa Rumunia Maria Vicol
1964 Japonia Tokio Węgry Ildikó Uljakyné-Rejtö Wspólna Reprezentacja Niemiec Helga-Margot Mees Włochy Antonella Ragno
1968 Meksyk Meksyk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Nowikowa Meksyk María del Pilar Roldán Węgry Ildikó Uljakyné-Rejtö
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium Włochy Antonella Ragno-Lonzi Węgry Ildikó Bóbis Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Galina Gorochowa
1976 Kanada Montreal Węgry Ildikó Schwarczenberger Włochy Maria Consolata Collino Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Biełowa
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa Francja Pascale Trinquet Węgry Magda Maros Polska Barbara Wysoczańska
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles Chińska Republika Ludowa Luan Jujie Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Cornelia Hanisch Włochy Dorina Vaccaroni
1988 Korea Południowa Seul Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Anja Fichtel Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sabine Bau Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Zita Funkenhauser
1992 Hiszpania Barcelona Włochy Giovanna Trillini Chińska Republika Ludowa Wang Huifeng Wspólnota Niepodległych Państw Tatiana Sadowskaja
1996 Stany Zjednoczone Atlanta Rumunia Laura Badea Włochy Valentina Vezzali Włochy Giovanna Trillini
2000 Wielka Brytania Sydney Włochy Valentina Vezzali Niemcy Rita König Włochy Giovanna Trillini
2004 Grecja Ateny Włochy Valentina Vezzali Włochy Giovanna Trillini Polska Sylwia Gruchała
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Włochy Valentina Vezzali Korea Południowa Nam Hyun-hee Włochy Margherita Granbassi

Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1960 Włochy Rzym  ZSRR
Walentyna Rastworowa
Walentyna Prudskowa
Aleksandra Zabelina
Ludmiła Sziszowa
Tatjana Pietrienko
Galina Gorochowa
 Węgry
Györgyi Szekely
Ildikó Uljakyné-Rejtö
Magdolna Kovács
Katalin Juhász
Lídia Dömölky
 Włochy
Bruna Colombetti
Velleda Cesari
Claudia Pasini
Irene Camber
Antonella Ragno
1964 Japonia Tokio  Węgry
Judit Mendelenyi-Agoston
Ildikó Uljakyné-Rejtö
Paula Marosi
Katalin Juhász
Lídia Dömölky-Sákovics
 ZSRR
Walentyna Rastworowa
Walentyna Prudskowa
Tatjana Samusienko
Ludmiła Sziszowa
Galina Gorochowa
 Niemcy
Gudrun Theuerkauff
Heidi Schmid
Helga-Margot Mees
Rosemarie Scherberger
Annerose Münch
1968 Meksyk Meksyk  ZSRR
Tatjana Samusienko
Jelena Nowikowa
Aleksandra Zabielina
Swietłana Czirkowa
Galina Gorochowa
 Węgry
Ildikó Bóbis
Ildikó Uljakyné-Rejtö
Paula Marosi
Maria Gulacsy-Jarmy
Lídia Dömölky-Sákovics
 Rumunia
Ecaterina Stahl-Iencic
Ileana Drimba
Maria Vicol
Olga Szabo
Ana-Ene Dersidan
1972 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Monachium  ZSRR
Tatjana Samusienko
Jelena Biełowa
Aleksandra Zabielina
Swietłana Czirkowa
Galina Gorochowa
 Węgry
Ildikó Bóbis
Ildikó Uljakyné-Rejtö
Ildikó Schwarczenberger
Maria Szolnoki
Ildikó Matuscsakne-Ronay
 Rumunia
Ecaterina Stahl
Ileana Gyulai
Ana Pascu
Olga Szabo
Suzana Ardeleanu
1976 Kanada Montreal  ZSRR
Olga Kniazewa
Jelena Biełowa
Walentyna Sidorowa
Nailia Guliazowa
Walentyna Nikonowa
 Francja
Brigitte Latrille
Brigitte Dumont
Christine Muzio
Véronique Trinquet
Claudie Josland
 Węgry
Ildikó Bóbis
Ildikó Uljakyné-Rejtö
Ildikó Schwarczenberger
Edit Kovács
Magda Maros
1980 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Moskwa  Francja
Brigitte Latrille-Gaudin
Isabelle Begard
Christine Muzio
Pascale Trinquet
Véronique Brouquier
 ZSRR
Irina Uszakowa
Jelena Biełowa
Walentyna Sidorowa
Nailia Guliazowa
Larisa Czagarajewa
 Węgry
Gertrúd Stefanek
Zsuzsa Szocs
Ildikó Schwarczenberger
Edit Kovács
Magda Maros
1984 Stany Zjednoczone Los Angeles  RFN
Christiane Weber
Cornelia Hanisch
Sabine Bischoff
Zita Funkenhauser
Ute Wessel
 Rumunia
Aurora Dan
Koszta Veber
Rozalia Oros
Marcela Zsak
Elisabeta Guzganu
 Francja
Laurence Modaine
Pascale Trinquet-Hachin
Brigitte Gaudin
Anne Meygret
Véronique Brouquier
1988 Korea Południowa Seul  RFN
Christiane Weber
Sabine Bau
Anja Fichtel
Zita Funkenhauser
Annette Klug
 Włochy
Francesca Bortolozzi
Annapia Gandolfi
Lucia Traversa
Dorina Vaccaroni
Margherita Zalaffi
 Węgry
Gertrúd Stefanek
Zsuzsa Szocs
Zsuzsanna Janosi
Edit Kovács
Katalin Tuschak
1992 Hiszpania Barcelona  Włochy
Francesca Bortolozzi
Diana Bianchedi
Giovanna Trillini
Dorina Vaccaroni
Margherita Zalaffi
 Niemcy
Annette Dobmeier
Sabine Bau
Anja Fichtel-Mauritz
Zita Funkenhauser
Monika Weber-Koszto
 Rumunia
Laura Badea
Roxana Dumitrescu
Claudia Grigorescu
Reka Szabo
Elisabeta Tufan
1996 Stany Zjednoczone Atlanta  Włochy
Francesca Bortolozzi-Borella
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
 Rumunia
Laura Badea
Roxana Scarlat
Reka Szabo-Lazar
 Niemcy
Sabine-Christiane Bau
Anja Fichtel
Monika Weber-Koszto
2000 Wielka Brytania Sydney  Włochy
Diana Bianchedi
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
 Polska
Sylwia Gruchała
Magdalena Mroczkiewicz
Anna Rybicka
Barbara Szewczyk
 Niemcy
Sabine-Christiane Bau
Rita König
Monika Weber-Koszto
2004 Grecja Ateny --- --- ---
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin  Rosja
Swietłana Bojko
Aida Szanajewa
Wiktorija Nikiszyna
Jewgienija Łamonowa
 Stany Zjednoczone
Emily Cross
Hanna Thompson
Erinn Smart
 Włochy
Margherita Granbassi
Giovanna Trillini
Valentina Vezzali
Ilaria Salvatori

Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1996 Stany Zjednoczone Atlanta Francja Laura Flessel Francja Valérie Barlois Węgry Gyöngyi Szalay
2000 Wielka Brytania Sydney Węgry Tímea Nagy Szwajcaria Gianna Hablützel-Bürki Francja Laura Flessel-Colovic
2004 Grecja Ateny Węgry Tímea Nagy Francja Laura Flessel-Colovic Francja Maureen Nisima
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Niemcy Britta Heidemann Rumunia Ana Maria Brânză Węgry Ildikó Mincza-Nébald

Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
1996 Stany Zjednoczone Atlanta  Francja
Laura Flessel
Sophie Moresée-Pichot
Valérie Barlois
 Włochy
Laura Chiesa
Elisa Uga
Margherita Zalaffi
 Rosja
Maria Mazina
Julia Garajewa
Karina Aznawurjan
2000 Wielka Brytania Sydney  Rosja
Maria Mazina
Tatiana Łogunowa
Karina Aznawurjan
Oksana Jermakowa
 Szwajcaria
Gianna Hablützel-Bürki
Sophie Lamon
Diana Romagnoli
 Chiny
Li Na
Liang Qin
Yang Shaoqi
2004 Grecja Ateny  Rosja
Anna Siwkowa
Tatiana Łogunowa
Karina Aznawurjan
Oksana Jermakowa
 Niemcy
Imke Duplitzer
Britta Heidemann
Claudia Bokel
 Francja
Maureen Nisima
Hajnalka Kiraly-Picot
Laura Flessel-Colovic
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin --- --- ---

Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2004 Grecja Ateny Stany Zjednoczone Mariel Zagunis Chińska Republika Ludowa Tan Xue Stany Zjednoczone Sada Jacobson
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Stany Zjednoczone Mariel Zagunis Stany Zjednoczone Sada Jacobson Stany Zjednoczone Rebecca Ward

Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Rok i miejsce Złoto Srebro Brąz
2008 Chińska Republika Ludowa Pekin  Ukraina
Olha Żownir
Olha Charłann
Galina Pundik
Ołena Chomrowa
 Chiny
Bao Yingying
Huang Haiyang
Ni Hong
Tan Xue
 Stany Zjednoczone
Sada Jacobson
Rebecca Ward
Mariel Zagunis