Czarna Białostocka: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 7 bajtów ,  1 rok temu
Zaktualizowane zostały zmiany takie jak: Edukacja,Historia.
(akt.)
(Zaktualizowane zostały zmiany takie jak: Edukacja,Historia.)
** [[Rezerwat przyrody Międzyrzecze]]
* leśna [[kolej wąskotorowa]] o całkowitej długości 20 km łącząca Czarną Białostocką z [[Kopna Góra|Kopną Górą]], gdzie zlokalizowana jest jedna z ważniejszych atrakcji Podlasia – [[Arboretum]] w [[Arboretum w Kopnej Górze|Kopnej Górze]]. Linią opiekuje się Fundacja na Rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych. Obecnie żaden z odcinków nie jest czynny.
* [[Zalew wodny Czapielówka]] położony w środku lasu. Znajduje się tam pomost łączący dwa brzegi zalewu, łączna powierzchnia pomostu wynosi 2170,84 m², wzdłuż wykonana jest drewnianametalowa balustrada oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
 
Miasto i Gmina Czarna Białostocka w znacznej części położone są wśród lasów Puszczy Knyszyńskiej. Zabudowania miejskie rozciągają się na polanie leśnej, a w pobliżu nich znajduje się malowniczo położony [[Zalew wodny Czapielówka|zalew Czapielówka]]. Pobliskie lasy obfitują w bogactwo flory i fauny jakiej trudno szukać w innych miejscach kraju. Takie warunki stwarzają podstawę do rozwoju turystyki. Malownicze położenie Czarnej Białostockiej powoduje, że dysponuje ona znakomitymi warunkami do różnego rodzaju wypoczynku przez cały rok. Zalew położony jest wśród leśnej polany. Dla amatorów wędkowania umożliwia wyzwanie do złowienia szczupaka, sandacza, okonia, amura, lina, karpia, leszcza czy też karasia. Z walorów tych korzystają nie tylko mieszkańcy Czarnej Białostockiej, ale także mieszkańcy Białegostoku i okolic.
'''Przedszkola'''
* Przedszkole w Czarnej Białostockiej „Kraina marzeń”
*Prywatne Przedszkole w Czarnej Białostockiej "Kraina Montessori"
 
'''Szkoły Podstawowe'''
* Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta
 
* Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II
'''Gimnazja'''
 
* Gimnazjum im. Jana Pawła II
* Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta
 
'''Szkoły Średnie'''
 
* Zespół Szkół w Czarnej Białostockiej
 
Anonimowy użytkownik

Menu nawigacyjne